Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμός και επικοινωνία

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Jetakias

# 1 στις 24/12/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Καστοριάς / Μανιάκοι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 14
'Aρεσαν+: 0%

Χωρισμός και επικοινωνία

Καλησπέρα και του χρόνου καλά Χριστούγεννα σε όλους.

Θα γράψω εν συντομία την ιστορία μου για να μην σας κουράσω. Αυτή την στιγμή είμαι χάλια ψυχολογικά και χρειάζομαι κάποιον για να με ξυπνήσει. Πριν από 3 μήνες έκανα "σχέση" με μία κοπέλα η οποία κράτησε μόλις ένα μήνα. Όταν γνωριστήκαμε είχε σχέση 1 χρόνο. Της είπα ότι δεν μπορώ να προσχωρήσω μαζί της με αυτές τις συνθήκες και ότι θα πρέπει να επιλέξει τι θέλει στην ζωή της. Όντως και έτσι έγινε, χώρισε το αγόρι της και τα βρήκαμε. Της πρώτες 3 εβδομάδες όλα κυλούσαν πολύ όμορφα. Έδειχνε ερωτευμένη και εγώ έτσι ένιωθα. Μία μέρα ξαφνικά μου είπε να χωρίσουμε γιατί δεν έχει ξεπεράσει τον πρώην της. Γύρισε πίσω σε αυτόν και  ακόμα είναι μαζί.Το πρόβλημα για μένα ξεκίνησε μετα απο εκεί. Δεν την έχω ξεπεράσει και όποτε πάω να νιώσω καλύτερα μου στέλνει κάποιο μήνυμα για κάτι γενικό η κάποια ερώτηση, και έτσι βρίσκω την ευκαιρία και ξεκινάμε την κουβέντα, οπότε φουντώνουν πάλι οι ελπίδες μου. Μιλάμε 3-4 μέρες και ενώ φενεται δεκτική και φλερταρει μαζί μου στο τέλος μου λέει ότι δεν είναι σωστό αυτο που γίνεται και με αφήνει στα κρύα του λουτρού.Αυτό έχει γίνει 2-3 φορές. Μάλιστα εχθές με πήρε και τηλ 2 το βράδυ από το μπαλκόνι, ενώ ο δικός της κοιμόταν μέσα, Το πρωί μου είπε πάλι ότι δεν είναι σωστό και ότι εγώ την ταράζω και ότι πρέπει να σταματήσω. Μου είπε ότι δεν θέλει να ξαναμιλήσουμε.Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς συμβαίνει. Εκείνη ξέρει τι θέλω απο εκέινη. Γιατί μου δίνει ελπίδες. Νιώθει κάτι η απλά πάιζει μαζί μου ρισκάροντας την σχέση της.

Heptamer

# 2 στις 25/12/2020
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.754

Δε σου δίνει ελπίδες.  Ουτε νιώθει τίποτα. 

Παίζει μαζί σου και τσεκάρει ποσο κολλημένος είσαι ακόμη μαζί της. Πιθανόν να επιβεβαιωνεται μέσα απο αυτο. Τίποτα δε ρισκάρει. 

Κόφτης το βήχα μαχαίρι. Πες της απαρεξήγητα να μη σε ενοχλήσει ξανά. Και όταν το κάνει, να την αγνοείς, να μη σηκώνεις τηλέφωνα. 

Πάρε αποστάσεις, ώστε να αναγκαστεί να το κάνει κι αυτή.

Αρέσει στα μέλη alisida, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

Helenaki4

# 3 στις 25/12/2020
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.268
Χρόνια πολλά θεματοθέτη και συνομιλητές
Το κορίτσι δυστυχώς είτε παίζει παιχνίδια της χλωρίνης , είτε τρέφει αισθήματα για σένα , δεν αλλάζει κάτι. Έκανε την επιλογή της και τώρα θέλει κι εσένα στην αναμονή . Νομίζω πως αυτό το ρόλο παίζουν οι επικοινωνιακές της επιδρομές. Κοινώς, δε σε σέβεται . Το ζήτημα είναι αν εσύ σε σέβεσαι.
Αν ναι , κάνε ό,τι λέει πιο πάνω ο αγαπητός συνομιλητής Heptamer.

Κόψε κάθε επαφή , ούτε καλημέρα , ούτε χρόνια πολλά , ούτε τίποτα.

Και κατα τη γνώμη μου , πήγαινε παρακάτω . Ακόμα κι αν επέστρεφε ερωτευμένη , η εμπιστοσύνη δεν ανακτάται.
Αν φας τα λυσσακά σου για ένα μήνα , αλλά δεν επικοινωνήσεις , θα βγεις νικητής.
Αν συνεχίσεις να ανταποκρίνεσαι στα τοξικά ψίχουλα , σε περιμένει μεγάλη αυτοκατρακύλα.

Αρέσει στα μέλη thanos293, Mindthegap- και σε ακόμα 4 μέλη.

Cathrin82

# 4 στις 25/12/2020
author
Γυναίκα / 39 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 127
Είναι γνωστό ότι καποια κορίτσια θέλουν να είναι στο επίκεντρο συνέχεια. Ζουνε από αυτό. Όταν σταματήσεις επαφές μαζί της ικανή την έχω να ξαναγυρίσει σε σένα. Σίγουρα και οι 2 μαζί την ολοκληρώσετε σαν γυναίκα. Μπορεί να χρειαστεί και 3ος.
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

kostas-43

# 5 στις 25/12/2020
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 47

Καλημέρα  jet   και υπόλοιποι  χρόνια πολλά..

Συμφωνώ με τούς προλαλησαντες !!  οπότε:  πλήρης αδιαφορία καί αποφυγή διαλόγου !!!πάμε γιά άλλα !!!

keep clear and safe distance !! 

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

DonHuanDelSalsa

# 6 στις 25/12/2020
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 252

Αν δεν την εχεις ξεπερασει και δεν μπορεις να τη δεις φιλικα, κοψε καθε επικοινωνια μαζι της. Το θεμα δεν ειναι τι σκεφτεται αυτη. Σκασιλα σου τι σκεφτεται... Το θεμα ειναι τι νιωθεις και τι σκεφτεσαι εσυ. Αν δεν μπορεις να το διαχειριστεις τελειωσε το μια και καλη. Και κατα τη γνωμη μου... μην σκεφτεσαι ουτε καν το ενδεχομενο να την ξανακερδισεις. Και να ξαναγυρισει προσκυνωντας δεν θα πρεπει να τη δεχθεις  (εκτος αν θες να εισαι μια ζωη η σιγουρη καβαντζα)

Αρέσει στα μέλη Chrisoula5, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

paranomos

# 7 στις 25/12/2020
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 665
Για να καλυπτεις τα ρεπο του αλλου σε εχει.Οταν κοιμαται και ροχαλιζει..βγαινει στο μπαλκονι..Εχεις δυο επιλογεςΗ την "κρατας" για καβατζαΗ της ριχνεις μια ροχαλα και τελειωνει.Και στις 2 περιπτωσεις..εσυ πας παρακατω.
Αρέσει στο μέλος alisida

Jetakias

# 8 στις 25/12/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Καστοριάς / Μανιάκοι

Σας ευχαριστώ πολύ όλους.

Νομίζω την αξιοπρέπεια μου την έχασα ήδη. Δεν μπόρεσα να το διαχειριστώ. Αν κρατήσω οποιαδήποτε επικοινωνία πάντα θα είμαι ο χαμένος. Αν και αργά πρέπει να κάνω αυτό που λέτε. Αν ξαναστείλει δεν θα απαντήσω ποτέ ξανά σε τίποτα. Δουλεύουμε και στο ίδιο χώρο, όχι μαζί,  οπότε αυτό είναι το δυσκολότερο κομμάτι που πρέπει να διαχειριστώ. Θα πρέπει να φέρομαι τελείως επαγγελματικά. 

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, kostas-43

alisida

# 9 στις 25/12/2020
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.610

Εφόσον υπάρχει άλλος,η εξήγηση είναι ότι σε έχει καβατζα για όταν τα παίρνει με τον άλλο , 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Jetakias

Χωρισμός και επικοινωνία

Θα γράψω εν συντομία την ιστορία μου για να μην σας κουράσω. Αυτή την στιγμή είμαι χάλια ψυχολογικά και χρειάζομαι κάποιον για να με ξυπνήσει. Πριν από 3 μήνες έκανα "σχέση" με μία κοπέλα η οποία κράτησε μόλις ένα μήνα. Όταν γνωριστήκαμε είχε σχέση 1 χρόνο. Της είπα ότι δεν μπορώ να προσχωρήσω μαζί της με αυτές τις συνθήκες και ότι θα πρέπει να επιλέξει τι θέλει στην ζωή της. Όντως και έτσι έγινε, χώρισε το αγόρι της και τα βρήκαμε. Της πρώτες 3 εβδομάδες όλα κυλούσαν πολύ όμορφα. Έδειχνε ερωτευμένη και εγώ έτσι ένιωθα. Μία μέρα ξαφνικά μου είπε να χωρίσουμε γιατί δεν έχει ξεπεράσει τον πρώην της. Γύρισε πίσω σε αυτόν και  ακόμα είναι μαζί.Το πρόβλημα για μένα ξεκίνησε μετα απο εκεί. Δεν την έχω ξεπεράσει και όποτε πάω να νιώσω καλύτερα μου στέλνει κάποιο μήνυμα για κάτι γενικό η κάποια ερώτηση, και έτσι βρίσκω την ευκαιρία και ξεκινάμε την κουβέντα, οπότε φουντώνουν πάλι οι ελπίδες μου. Μιλάμε 3-4 μέρες και ενώ φενεται δεκτική και φλερταρει μαζί μου στο τέλος μου λέει ότι δεν είναι σωστό αυτο που γίνεται και με αφήνει στα κρύα του λουτρού.Αυτό έχει γίνει 2-3 φορές. Μάλιστα εχθές με πήρε και τηλ 2 το βράδυ από το μπαλκόνι, ενώ ο δικός της κοιμόταν μέσα, Το πρωί μου είπε πάλι ότι δεν είναι σωστό και ότι εγώ την ταράζω και ότι πρέπει να σταματήσω. Μου είπε ότι δεν θέλει να ξαναμιλήσουμε.Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς συμβαίνει. Εκείνη ξέρει τι θέλω απο εκέινη. Γιατί μου δίνει ελπίδες. Νιώθει κάτι η απλά πάιζει μαζί μου ρισκάροντας την σχέση της.

Oxaman

# 10 στις 25/12/2020
author
Γυναίκα / 76 / Χήρα
Χιλή
Απαντήσεις: 257

https://www.youtube.com/watch?v=zkvQYWfRJgA&list=PLbiClm0Aq8SXzjCyJUdyY6znnK1PlkrRB&index=45

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Jetakias

Χωρισμός και επικοινωνία

Αρέσει στο μέλος Maitylou

panagiotismp90

# 11 στις 25/12/2020
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.655

Στον ενα μηνα σχέση, ποσες φορες κανατε σεξ?

paranomos

# 12 στις 25/12/2020
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση

Γεια σου βρε ωχακι με τα τραγουδια σου!

Αρέσει στο μέλος Maitylou

Oxaman

# 13 στις 25/12/2020
author
Γυναίκα / 76 / Χήρα
Χιλή
Απαντήσεις: 257

https://youtu.be/sJz4xjyovoQ

αφιερωμενο εξαιρετικα στον εναν και μοναδικο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από paranomos

Γεια σου βρε ωχακι με τα τραγουδια σου!

Helenaki4

# 14 στις 25/12/2020
author

Η αξιοπρέπεια σου τώρα μετριέται . 

Δεν άργησες . Όλοι στην αρχη ξαφνιαζόμαστε και περιμένουμε . Ο αναμάρτητος ...ξερεις 

Ως προς τη συνύπαρξη σε επαγγελματικό χώρο , ισως να μην ειναι τοσο δύσκολο όσο το σκέφτεσαι . 

Για μένα προσωπικά (σε αναλογη δύσκολη συγκυρία) περιεργος στάθηκε μονο ο πρώτος μήνας . Μετά , έμπαινα μέσα , έλεγα καλημέρα και ούτε που το θυμόμουν . 

Αυτές οι φάσεις ειναι εμπροσθοβαρείς . Τη μεγάλη φρίκη την τρως τις πρώτες μέρες , μετά γινεται όλο και πιο εύκολο . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Jetakias

Σας ευχαριστώ πολύ όλους.

Νομίζω την αξιοπρέπεια μου την έχασα ήδη. Δεν μπόρεσα να το διαχειριστώ. Αν κρατήσω οποιαδήποτε επικοινωνία πάντα θα είμαι ο χαμένος. Αν και αργά πρέπει να κάνω αυτό που λέτε. Αν ξαναστείλει δεν θα απαντήσω ποτέ ξανά σε τίποτα. Δουλεύουμε και στο ίδιο χώρο, όχι μαζί,  οπότε αυτό είναι το δυσκολότερο κομμάτι που πρέπει να διαχειριστώ. Θα πρέπει να φέρομαι τελείως επαγγελματικά. 

Αρέσει στα μέλη kostas-43, maraki_lar_1980

Jetakias

# 15 στις 26/12/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Καστοριάς / Μανιάκοι

Μετά το χωρισμό πέρασε ένα διάστημα περίπου 1 μήνας χωρίς να μιλήσουμε. Το είχα πάρει απόφαση και απλά δεν γύριζα ούτε να την κοιτάξω. Είχα αρχίσει να νιώθω καλά.  Η αναπτερωση της ελπίδας μου ξεκίνησε όταν παρατήρησα ότι με κοιτάει έντονα και προσπαθεί να με πλησιάσει όλο και περισσότερο για θέματα δουλειάς. Με βάση τα όσα μου λέτε, πιθανότατα αυτή μου η αδιαφορία και η εξέλιξη μου μετά τον χωρισμό της δημιούργησε την ανάγκη να επιβεβαιωθεί και να τσεκάρει αν ακόμα μπορεί να με έχει. Εγώ φυσικά της έκανα την χάρη. Δεν θεωρώ λοιπόν απίθανο μετά από 1-2 μήνες να συμβεί το ίδιο. Επειδή μήνυμα θα ντραπεί να μου στείλει, θα προσπαθήσει να με προσεγγίσει μέσω της δουλείας. Εκεί δεν μπορώ να μην απαντήσω, αλλά πλέον θα πρέπει να είμαι πολύ ψυχρος, όπως αντιλαμβάνομαι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Helenaki4

Η αξιοπρέπεια σου τώρα μετριέται . 

Δεν άργησες . Όλοι στην αρχη ξαφνιαζόμαστε και περιμένουμε . Ο αναμάρτητος ...ξερεις 

Ως προς τη συνύπαρξη σε επαγγελματικό χώρο , ισως να μην ειναι τοσο δύσκολο όσο το σκέφτεσαι . 

Για μένα προσωπικά (σε αναλογη δύσκολη συγκυρία) περιεργος στάθηκε μονο ο πρώτος μήνας . Μετά , έμπαινα μέσα , έλεγα καλημέρα και ούτε που το θυμόμουν . 

Αυτές οι φάσεις ειναι εμπροσθοβαρείς . Τη μεγάλη φρίκη την τρως τις πρώτες μέρες , μετά γινεται όλο και πιο εύκολο . 

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Helenaki4

# 16 στις 26/12/2020
author

Επειδή όταν είμαστε ευάλωτοι , δε θέλει και πολύ να μπούμε και πάλι σε φάση "αναμονής" με την πρώτη ένδειξη ενδιαφέροντος (τι είπε, γιατί το είπε , τι εννοούσε κλπ), προτείνω το εξής:

Αποφασίστε μέσα σας ότι οι ντόμπρες γυναίκες λένε ξεκάθαρα τι θέλουν . Μπορεί να μην το λένε όπως οι άντρες , όμως με κάποιον τρόπο η στάση τους καταδηλώνει με σαφήνεια την πρόθεση , κάτι που εδώ δεν συμβαίνει.

Ρωτήστε τον εαυτό σας αν δέχεται αυτά τα μεσοβέζικα .

Αν όχι , προσπαθήστε να μην κολλάτε στο τί θα κάνει , πώς θα μιλήσετε κλπ. Παραμείνετε στη μεγάλη εικόνα της ιστορίας . Το κορίτσι τα θαλάσσωσε και εξακολουθεί να σας προσεγγίζει με εσκεμμένες ασάφειες . Αρα δε γυρεύει σχέση , γυρεύει καβάτζες.

Αν ξέρετε ότι την έχετε απορρίψει , λίγο θα σας νοιάζει πώς να φερθείτε στη δουλειά . Θα βγαίνει φυσικά η απομάκρυνση και η ήρεμη ευθυγράμμιση με τον εαυτό σας .

Με λίγα λόγια , δε χρειάζεται να κάνετε πρόβα τη στάση σας . Αν είστε ψύχραιμος και έχετε πάρει τις αποφάσεις σας , θα αυτοσχεδιάζετε με επιτυχία.

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Jetakias

Μετά το χωρισμό πέρασε ένα διάστημα περίπου 1 μήνας χωρίς να μιλήσουμε. Το είχα πάρει απόφαση και απλά δεν γύριζα ούτε να την κοιτάξω. Είχα αρχίσει να νιώθω καλά.  Η αναπτερωση της ελπίδας μου ξεκίνησε όταν παρατήρησα ότι με κοιτάει έντονα και προσπαθεί να με πλησιάσει όλο και περισσότερο για θέματα δουλειάς. Με βάση τα όσα μου λέτε, πιθανότατα αυτή μου η αδιαφορία και η εξέλιξη μου μετά τον χωρισμό της δημιούργησε την ανάγκη να επιβεβαιωθεί και να τσεκάρει αν ακόμα μπορεί να με έχει. Εγώ φυσικά της έκανα την χάρη. Δεν θεωρώ λοιπόν απίθανο μετά από 1-2 μήνες να συμβεί το ίδιο. Επειδή μήνυμα θα ντραπεί να μου στείλει, θα προσπαθήσει να με προσεγγίσει μέσω της δουλείας. Εκεί δεν μπορώ να μην απαντήσω, αλλά πλέον θα πρέπει να είμαι πολύ ψυχρος, όπως αντιλαμβάνομαι.

Αρέσει στα μέλη kostas-43, maraki_lar_1980

Enikos

# 17 στις 26/12/2020
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.016

Τι να σου πω ρε φιλε...Χρονια Πολλα...

Κανεις οτι δεν βλεπεις...

Και αν δεν θες να δεις...ε, δεν θα δεις...

Αρέσει στα μέλη Cathrin82, Francesca_

Jetakias

# 18 στις 26/12/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Καστοριάς / Μανιάκοι

Αντιλαμβάνομαι ότι με βάση της συμπεριφορά της δεν αξίζει να ασχολούμαι. Δεν είναι ότι δεν το βλέπω απλά όταν έρθει η στιγμή είμαι ευάλωτος συναισθηματικά και πέφτω πάλι στην παγίδα μου. Καλά θα μου πείτε σε ένα μήνα? Αυτή η κοπέλα μου άρεσε χρόνια χωρίς να την γνωρίζω φυσικά. Νιώθω σαν κάτι που περίμενα καιρό να μην ολοκληρώθηκε. Το χειρότερο από όλα πιστεύω ότι είναι η καραντίνα. Δεν μπορώ να βγω να διασκεδάσω, να φλερτάρω και το μόνο που κάνω είναι να σκέφτομαι και να μεγεθύνω τα πράγματα. Ο κολλητός μόνο που δεν με έχει δείρει.. Αυτά που μου είπατε με βοηθήσαν πολύ. Λόγω άδειας θα αποστασιοποιηθώ αρκετές μέρες και θα δω καθαρά τα πράγματα ώστε να πάω παρακάτω.

paranomos

# 19 στις 26/12/2020
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση

Ωχακι μου γλυκο!!
Κλεινω και ερχομαι χιλη..
Με το πρωτο αεροπλανο...

https://youtu.be/3Zdp4vDjMiI

Αρέσει στο μέλος ogresa

Hellboy_

# 20 στις 27/12/2020
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Απαντήσεις: 116

φιλε μου εγω ειμαι της γνωμης καταρχην να ξεκοψεις οριστικα  και να πιασεις τον πρωην της και να του πεις τι γινεται γιατι αυτος δεν φταιει σε κατι εδω που τα λεμε!

Η κοπελιτσα παιζει και σε θελει για καβατζα!Φερσου αντρικια και παντελονατα ετσι θα τελειωσεις μια και καλη μαζι της που ειναι και το πιο σωστο! Να εχετε αξιοπρεπεια ρε μ@λ@κες!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε