Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έρωτας

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Shardog10

# 1 στις 26/12/2020
author
Ανδρας / 23 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Έρωτας

Εδώ και 6 χρόνια γνωρίζομαι με την κολλητή μου (εγώ είμαι 21 και αυτή 20)Λοιπόν τα τελευταία 6 χρόνια έχω γνωρίσει για εμένα έναν άνθρωπο που ξέρω ότι είναι το άλλο μου μισό μεΣυμπληρώνει σαν άνθρωπο ήμαστε πολύΊδιοι και άκρως αντίθετοι ταυτόχρονα είναι περίεργο αλλά έτσι είναι. Την αγαπάω και με αγαπάει παρά πολύ θα έκανα τα πάντα για αυτήν την κοπέλα και αυτή για εμένα και το έχουμε κάνει σε πολλές κατάστασης είναι η αδυναμία μου και η ζωή μου αυτά τα τελευταία 6 χρόνια της ζωής μου περνάμε πολύ καλά μαζί γελάμε πειραζόμαστε άλλοτε ποιο πολύ¶λλοτε ποιο λίγο, τσακωνόμαστε που και που για πραγματικά ηλίθιους λόγους αλλά εκείνη την στιγμή μας φενονται τόσο σοβαροί αυτοί η λόγοι που μετά απορούμε γιατί. Είναι κάπως χαζό δεν θέλω να την χάσω από την ζωή μου με τίποτα...Ούτε αυτή εμένα...Αν και μας λέγανε όλοι ταιριάζετε ο ένας προσέχει τον άλλον χωρίς να περιμένει κάποιο αντάλλαγμα πολλές φορέςΠου δεν είμαστε μαζί την σκέφτομαι αν είναι καλά.Έσω γνωρίσει κάποια αγόρια της και έχουμε ζήτηση για αλλά πολλάΚαι αντίστοιχα για της κοπέλες μου και πραγματικά ήτανε μια 100% αληθινοί φιλία δεν ένιωσα ποτέ κάτι ερωτικο ούτε αυτή. Μεχρει που τον τελευταίο χρόνο ήτανε η πρώτη μου σεζόν σε ένα δύσκολο νησί (ΜΥΚΟΝΟΟΟΣ ?)Δεν είχα κάποια κοπέλα ώστε να μπορώ να μιλάω να λέω ένα καλημέρα και ένα καληνύχτα.Όμως αυτή μου έστελνε και της έστελνα κάθε μέρα λέγαμε τα πάντα για την ημέρα μας πως πήγε και είχαμε και η στο κάποιον έστω μακριά να ακούει τον άλλον και να το συμπονάει για όλες της άσχημες ημέρες αλλά και για της καλές μέρες αλλά τέλος παντον ας μπω κύριος θέμα είναι στιγμές που νιώθω ότι η κολλητή μου με θέλει ερωτικά με κάποιες πράξεις και κίνησης και είναι πολύ περίεργο συναίσθημα επειδή μου πειρε 5,5 από τα 6 χρόνια που την γνωρίζω για να καταλάβω ποσό ερωτευμένος είμαι μαζί της και αυτό με πληγώνει παρά πολύ... δεν θέλω να την χάσω από την ζωή μου ούτε αυτή εμένα και το είχαμε συζήτηση ότι αν ποτέ γίνει κάτι και μετα χωρίσουμε πως θα ζήσουμε ο ένας μακριά από τον άλλον και το είχε πει και αυτή και ερωτευμένοι να είμαι μαζί σου δεν θα στο πω γιατί αν δεν είσαι και εσυ θα σε χάσω για πάντα και της είπα ακρυβος το ίδιο εκείνη την νύχτα το θέμα είναι ότι δεν το αντέχω άλλο αυτό αλλά ταυτόχρονα δεν θέλω να της το πω φοβάμαι πολύ μην την χάσω από την ζωή μου είναι το ποιο σημαντικό άτομο για εμένα έχω δώσει τα πάντα μου για αυτήν και θα τα ξανά έδινα όλα. Θέλω πολύ να της το πω να φύγει απόΜέσα μου μα βασανίζει συνέχεια με στεναχωρεί παρά πολύ αλλά είμαι και μεγάλη κότα να το κάνω αυτό. Τα έχω κάνει λίγο σκατα και δεν ξέρω τη να κάνω πραγματικά

wish_

# 2 στις 26/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Καμιά φορά δεν χρειάζονται λογια...

Βρες την στιγμή...σκαστης ένα φιλί και άσε τα πράγματα να κυλησουν από μόνα τους.Οταν βρίσκεις την κατάλληλη κ κουμπωσει δε το ζαλιζεις με συζητήσεις.Απλα το ζεις!

Θέλει απλά να βρεις το θάρρος.

alisida

# 3 στις 27/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Περιληψη

Ο νεαρός θεματοθετης νοιώθει ότι είναι ερωτευμένος με την επί 6 χρόνια κολλητή του, αλλά φοβάται να της εκφράσει τα συναισθήματα του για να μην τη χάσει από τη ζωή του αν τελικά δεν προχωρήσει το μεταξύ τους.

(Όμως μην απαντήσετε πριν διαβάσετε και την περίληψη της Φραντζέσκα επειδή θα είναι καλύτερη )

Αρέσει στο μέλος Persefoni__
I am Not a psychotherapist :)

kostas232

# 4 στις 27/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ας περιμενουμε

την κυρια με το σκουφι να κανει την περιληψη πρωτα και μετα θα σου πουμε...
keep walking μπρε...

Shardog10

# 5 στις 27/12/2020
author
Ανδρας / 23 / Ελεύθερος
Και άμα την χάσω τι θα κάνω χωρίς αυτήν με κάποιο τρόπο έχω μάθει να είμαι μαζί της

wish_

# 6 στις 27/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έχεις σκεφτεί να έρθει καμία μέρα να σου πει ότι της αρέσει κάποιος?Μετά να δεις πως θα χάσεις την γη κάτω απ τα πόδια σου.

Για καντο εικόνα εκεί που θα στε για καφέ να σκάσει μύτη ένα παλικάρι,να σας πλησιάσει,να τη φιλησει μπροστά σου κ να σου ξεφουρνησει "από δω το αγόρι μου" έκπληξη!

Αν το αντέχεις να σαι στην σκιά μείνε εκεί.Οταν όμως θα υπάρχει άλλος δε θα στε το ίδιο μεταξύ σας κ ίσως στεναχωρεθεις που δεν έκανες κάτι.Με τα λόγια να ξέρεις δεν την αλλάζεις μια κατάσταση,απλά το κουράζεις.Η κοπέλα σου δώσε με τον τρόπο της το οκ. Και περιμένει από σένα την κίνηση.

Ρίσκαρεις.Αν δεν πάει καλά τότε βλέπεις πως θα κινηθείς πάλι.

Francesca_

# 7 στις 27/12/2020
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 703

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από alisida

Περιληψη

Ο νεαρός θεματοθετης νοιώθει ότι είναι ερωτευμένος με την επί 6 χρόνια κολλητή του, αλλά φοβάται να της εκφράσει τα συναισθήματα του για να μην τη χάσει από τη ζωή του αν τελικά δεν προχωρήσει το μεταξύ τους.

(Όμως μην απαντήσετε πριν διαβάσετε και την περίληψη της Φραντζέσκα επειδή θα είναι καλύτερη )

αχ, καημενη, μεχρι εκει εφτασες, πως θελω να κανω περιληψεις εγω 

ας μην γινομαστε και για γελια με την ...εξυπναδα μας 

Αρέσει στα μέλη Enikos, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

axileas-1

# 8 στις 27/12/2020
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 95

Παράθεση:  Πρόσεχε κακομοίρη να μην τήν χάσεις γιατί μετά τι θα κάνεις στην ζωή σου  εισαι και 21 ετών !!!  Δέν έχεις καί πολλά περιθώρια !!!  Καλά μπρέ τί έχετε πάθει ολοι εσείς οι 20αριδες και οι πέριξ των 20 ?  μήπως μάς δουλευετε ? Μας βρηκατε ραμολιμέντα και μας δουλεύετε αγρίως !!!  ¶ντε να μην πώ τιποτε άλλο και με κάνουν Μπαν !!!  
Σχόλιο # 5 από Shardog10
Και άμα την χάσω τι θα κάνω χωρίς αυτήν με κάποιο τρόπο έχω μάθει να είμαι μαζί της

Αρέσει στα μέλη Cathrin82, Veronika1980

DonHuanDelSalsa

# 9 στις 27/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ουφ...μαλλον μεσα στις γιορτες εχουμε ανακυκλωση θεματων και προφιλ...

Francesca_

# 10 στις 27/12/2020
author

''σαν άνθρωποι ήμαστε πολύ Ίδιοι και άκρως αντίθετοι ταυτόχρονα''

το ''πολυ ιδιοι'' δεν ειναι τοσο σημαντικο, οσο το ''ακρως αντιθεθοι'' που δρα σαν μαγνητης και ελκεστε  δυνατα...

αυτο και, δεν σας επιτρεπει - το κολλημα μεταξυ σας - να αφοσιωθειτε σε αλλους ανθρωπους που δοκιμασατε να κανετε καποιες ερωτικες σχεσεις..
δεν περναει η μερα σας αν δεν την μοιραστειτε μεταξυ σας..

δεν αναφερεις με ποιο τροπο και με ποιες πραξεις της, καταλαβαινεις πως ειναι ερωτευμενη, αλλα αν νιωθεις πως εσυ εισαι, εχουμε μια νεα κατασταση της σχεσης σας..

ο μαγνητης οχι μονο κολλα, αλλα δημιουργει και μαγνητικο πεδιο, μια επιπλεον δυναμη που στη γλωσσα των σχεσεων μεταφραζεται ως ''τριβη'' ή - επικοινωνια, χρονος μαζι... και που, οσο μεγαλυτερα ειναι αυτα, τοσο μεγαλυτερη και η πιθανοτητα να ερθει ο ερωτας..

κανενας ομως δεν μπορει να το κρυψει οταν ερθει.. και δεν πρεπει..

...

χαχαχα, οταν διαβασα πως σε λες κοτα, το πρωτο που σκεφτηκα ηταν πως εισαι ζυγος και γι' αυτο μπηκα στο προφιλ σου..

αλλα θα χρειαστει να εισαι ειλικρινης με τα συναισθηματα σου, να μην τα κρυβεις, γιατι θα ειναι  βασσανο μεγαλο να την θες ερωτικα και να κανεις τον φιλο, 

οχι μονο για εσενα, αλλα και για την ιδια 

και για αλλους γυρω σου ή 

καποια αλλη ερωτικη σχεση που τυχον προσπαθησεις να κανεις..

οποτε, μην εισαι κοτα.. 

αν δεν τον ζησετε τον ερωτα, δεν θα ξερετε ποσα αλλα πολλα εχετε να μαθετε ο καθενας για τον εαυτο του.. 

γιατι στα δεινα του, οταν και αν ερθουν, αποκαλυπτεται ο πραγματικος χαρακτηρας μας..

γιατι στα φιλικα, και στα χαχο-χιχι, οοολοι καλοι ειμαστε! 

και τυφλοι!

και μην σκεφτεστε, αν και τι..

αν ερθουν αυτα, τοτε θα εχετε χιλιους λογους για να απωθειστε.. απο εσας εξαρταται και αυτο..

Αρέσει στα μέλη Silektis, Shardog10

Cathrin82

# 11 στις 27/12/2020
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 127
Αν παίρνετε ποσοστά για να κανετε περιλήψεις να βοηθήσω και εγώ. Έχω μείνει από δουλειά. Που να καταθέσω βιογραφικό;
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

la-mer

# 12 στις 27/12/2020
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.570

Η Φραντζέσκα δεν κάνει περιλήψεις...αναλύσεις κάνει 

Αρέσει στα μέλη Enikos, Francesca_ και σε ακόμα 1 μέλος.

paranomos

# 13 στις 27/12/2020
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Πες της οτι σου αρεσει μια φιλη της..

Μη σου πω να την " πεσεις " κιολας..

Διαλεξε μια..λιγοτερο ομορφη απο αυτην.

la-mer

# 14 στις 27/12/2020
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.570

πω πω κατινιά!

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από paranomos

Πες της οτι σου αρεσει μια φιλη της..

Μη σου πω να την " πεσεις " κιολας..

Διαλεξε μια..λιγοτερο ομορφη απο αυτην.

Αρέσει στα μέλη Shardog10, Enikos

tasos-1971

# 15 στις 27/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μιλα τις

Φίλε μου ένα πράγμα θα σου πω .να τις μιλήσεις να τις πεις πως εσθανεσαι μη φοβάσε σου μιλάω από δική μου εμπειρία τρία χρόνια κσιγομουν για μια γυναίκα κάθε μέρα μαζί και δεν μπορούσα να βγάλω λέξη ξέρω ακριβώς τη περνάς ότι και να γίνει δεν πρόκειται να την χάσεις από φίλη

Shardog10

# 16 στις 27/12/2020
author
Ανδρας / 23 / Ελεύθερος

.

Ναι ρε παιδιά σε όλα έχετε δίκιο αλλά το θέμα είναι ότι το είχαμε συζήτηση και λέμε είμαι η 2 Χαχαχ ποτεεε και τότε άρχισε η όλοι φάση όχι δεν με έχει πειράξει τρέλα όταν γνώρισα τα αγόρια της ίσως λίγο της είπα δεν κάνουν αυτή για εσένα για και όταν γνώριζε τα κορίτσια μου έλεγε το ίδιο δεν κάνουνε αυτές για εμένα και καντα πέφταμε και η δυο μέσα σε αυτά που λέγαμε αλλά ναι δεν ξέρω είναι περίεργο και σίγουρα δεν θέλω να την χάσω Και ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑ ναι είμαι ζυγός ???

Francesca_

# 17 στις 27/12/2020
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Cathrin82
Αν παίρνετε ποσοστά για να κανετε περιλήψεις να βοηθήσω και εγώ. Έχω μείνει από δουλειά. Που να καταθέσω βιογραφικό;

δεν σε εχω για τοση απελπισμενη να θες να εισπρατεις την αγαπη των αλλων οποσδηποτε και με καθε ευκαιρια.. 

Αρέσει στα μέλη Enikos, la-mer

Enikos

# 18 στις 27/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.775

...i'm a man, i'm a man, i'm a man...

...και ας με στενευει το καλσονακι...

...θα παρω δυο νουμερα πιο μεγαλο, να ακολουθει το...νουμερο μου...

Αρέσει στο μέλος la-mer

SaltedCaramel

# 19 στις 27/12/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 271

Τί ωραίο θεμα! Έδωσε λιγο χρώμα εδω μεσα!

Διαβασα μονο το ποστ σου.

Αφου σου ειπε στα ισα : "και να ειμαι ερωτευμενη, δε θα στο πω για να μη σε χασω"!!!

Αν δε σε ηθελε, δε θα στο ελεγε!

Στο δηλωσε, απλα και αυτη φοβαται μην χαθειτε μετα τη ληξη της σχεσης.

Ακουσε , η φιλία εχει παει για φουντο ηδη, γιατι έχουν αναπτυχθεί άλλα συναισθηματα.

Αυτο,που εχετε πια δεν ειναι φιλια.

Οποτε τί μενει? Να το ζήσετε και όπου βγάλει! 

Ξαναφερε την κουβεντα στο θεμα και εκει που σου λεει: "και να σ'αγαπω δε θα σου το πω, το χω για κακό να μην εχω μυστικο!" , δώσε της ενα φιλι να δει τον ουρανο σφοντύλι! 

Και επειδη εχω κεφια σημερα, παρε και αυτο.

https://www.youtube.com/watch?v=vOQidC7CpAI

Αρέσει στα μέλη Francesca_, Shardog10

kostas232

# 20 στις 27/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δυσκολο

νησιο η ΜΥΚΟΝΟΟΟΣΣ ( γιατι τραβατε τα γραμματα μονο εσεις το ξερετε.. δινει εμφαση???)... ρε πλακιτσα κανεις ??.. να τα διαβαζουν οι κυριες του φορουμ ( αντουανεττες , σκουφια , φρατζεσκες και να σου λενε αχ τι ωραια τα λεει ο νεαρος??)... καποτε το νησι με του που μας εβλεπε ελεγε καλως τα παιδια τα δικα μου... θα γινει της κολασεως οπως κια γινοταν..( τα νορμαλ ετσι τα ισια , οχι τα ξερω εγω...)... εισαι 21 χρονων εχεις δυο επιλογς... ή την αρπαζεις απο το μαλλι και της εξομολογησαι τονε ρωτα σου ( χαχαχαχα σιγα και μην το κανεις) ή σηκωνεσαι και φευγεις... αντρικια πραγματα.. οχι οπως τα λενε οι μανταμες... αιντεεε

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε