Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τοξική συμπεριφορά;

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

e_Signature89

# 1 στις 28/12/2020
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%

Τοξική συμπεριφορά;

Καλησπέρα, χρόνια πολλά σε όλους.

Είμαι με μία κοπέλα εδώ και 1,5 μήνα και μένουμε και μαζί. Είμαι σε μία φάση που ψάχνω για κάτι σοβαρό και η αλήθεια είναι ότι η συγκεκριμένη κοπέλα μου το έβγαλε στην αρχή της γνωριμίας. Γνωρίζω ότι το χρονικό διάστημα που είμαστε μαζί είναι πολύ μικρό για να βγάλω "ασφαλή" συμπεράσματα άλλα τις τελευταίες μέρες υπάρχουν πράγματα που με προβληματίζουν και έχω αμφιβολίες για το αν είναι το άτομο που ψάχνω. Φυσικά υπάρχει ερωτική έλξη και μ 'αρέσει πολύ. Ωστόσο υπάρχουν πολλές εντάσεις για ασήμαντους λόγους. Πρέπει να προσέχω τον τρόπο με τον οποίο θα μιλήσω για να μην δημιουργηθεί ένταση. Με λίγα λόγια πιάνω τον εαυτό μου πολλές να φοβάται να μιλήσει. Αν ξεκινήσει κάποιος καυγάς απλά δεν πρέπει να μιλάω, όσο μιλάω τα πράγματα χειροτερεύουν. Δείχνει σαν να πιστεύει ότι ποτέ δεν κάνει λάθος. Επίσης βλέπω ότι ενοχλείται που έχω 2 πολύ καλούς φίλους. Προσπαθώ να μοιράζω τον χρόνο φυσικά με προτεραιότητα πάντα εκείνη. Δεν δείχνει να το καταλαβαίνει. Θεωρώ πως είναι πολύ νωρίς να έχει την αποκλειστηκότητα που ζητάει. Τέλος είμαι ένας άνθρωπος που έχει ένα πρόγραμμά στην ζωή του. Με αυτό τον τρόπο μ 'αρέσει να λειτουργώ, νιώθω καλά. Πχ ασχολούμαι με την γυμναστική και 3 φορές την εβδομάδα έχω προπόνηση και μία συγκεκριμένη διατροφή. Και αυτό την ενοχλεί γιατί δεν τις αρέσει που βάζω πρόγραμμα στην καθημερινότητά μου. Είναι μια κοπέλα που μου άρεσε χρόνια και τώρα που κατάφερα να είμαι μαζί της βλέπω ότι υπάρχει χάσμα. Πως να το χειριστώ; Υπάρχει τρόπος να έρθουμε σε μια ισορροπία η πρέπει να το αφήσω και να πάω παρακάτω;

wish_

# 2 στις 28/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

ε να αυτό ειναι το λάθος

1,5 μήνα μαζί και μένετε και μαζί?δε λεω...ειναι μια ηλικία που το πας και γρήγορα αμα σου βγει αλλά θεωρώ οτι βιάστηκες.Ας το χαιρόσουν πρώτα λίγο από μακριά.Μπελά στο κεφάλι σου έψαχνες?!.

Αμα δεν μπορείς να κάνεις τις δραστηριότητες σου,να έχεις το χρόνο σου και ο άλλος/η να το δεχτεί προσωπικά για μένα δεν λέει.Και το πολύ μαζί κουράζει

Υποτιθεται οτι ειστε στα μελια και μάλλον θελει το 100% της προσοχής σου.Δεν ξερω αν μαλωνετε για το προγραμμα,φιλους ή για το πατάκι του μπάνιου και τα πιάτα της κουζίνας αλλά με μια καλη συζήτηση με καλη θεληση θεωρώ οτι εχεις πιθανοτητες να φτιαξεις τις ισορροπίες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από e_Signature89

Τοξική συμπεριφορά;

Καλησπέρα, χρόνια πολλά σε όλους.

Είμαι με μία κοπέλα εδώ και 1,5 μήνα και μένουμε και μαζί.

Shardog10

# 3 στις 28/12/2020
author
Ανδρας / 23 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 5
Αδερφέ κάνει ότι λέει η καρδούλα σου πραγματικά και εγώ έχω κάτι θέματα και είχα γράψει για κάτι αλλά η αλήθεια είναι να κανείς ότι λέει η καρδιά σου και ας μην έχει λογική και στην τέλικη καλύτερα να μετανιώσεις για κάτι που έκανες παρά για κάτι που δεν έκανες και όχι δεν πυστευω ότι θα φτιάξει το πράγμα επειδή δεν είστε μικρα παιδιά πλέον ο χαρακτήρας έχει φτιαχτεί η πρέπει να συζητήσετε και να βρείτε μια γέφυρα ανεμεσα στο χάσμα αν δεν υπάρχει να δημιουργήσετε εσυ την θες πολύ φενεται αυτή σε θέλει πολύ; Ώστε να δημιουργηθεί η γέφυρα ανάμεσας

e_Signature89

# 4 στις 28/12/2020
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 7

Προσπαθώ πολύ να κάνω αυτή την συζήτηση αλλά καταλήγει σε καυγά. Θεωρεί τον τρόπο που σκέφτομαι λάθος. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από wish_

ε να αυτό ειναι το λάθος

1,5 μήνα μαζί και μένετε και μαζί?δε λεω...ειναι μια ηλικία που το πας και γρήγορα αμα σου βγει αλλά θεωρώ οτι βιάστηκες.Ας το χαιρόσουν πρώτα λίγο από μακριά.Μπελά στο κεφάλι σου έψαχνες?!.

Αμα δεν μπορείς να κάνεις τις δραστηριότητες σου,να έχεις το χρόνο σου και ο άλλος/η να το δεχτεί προσωπικά για μένα δεν λέει.Και το πολύ μαζί κουράζει

Υποτιθεται οτι ειστε στα μελια και μάλλον θελει το 100% της προσοχής σου.Δεν ξερω αν μαλωνετε για το προγραμμα,φιλους ή για το πατάκι του μπάνιου και τα πιάτα της κουζίνας αλλά με μια καλη συζήτηση με καλη θεληση θεωρώ οτι εχεις πιθανοτητες να φτιαξεις τις ισορροπίες.

Mindthegap-

# 5 στις 28/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από e_Signature89

Με λίγα λόγια πιάνω τον εαυτό μου πολλές να φοβάται να μιλήσει. Αν ξεκινήσει κάποιος καυγάς απλά δεν πρέπει να μιλάω, όσο μιλάω τα πράγματα χειροτερεύουν.

Αν φοβασαι να μιλησεις στον εναμιση μηνα στους τρεις βλεπω να πεφτει παντοφλα...!!!

Τι να πω...

Καλη τυχη...

Αρέσει στα μέλη Kastoras65, COSTAS42 και σε ακόμα 2 μέλη.

wish_

# 6 στις 28/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γλυκούλης!

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Shardog10
Αδερφέ κάνει ότι λέει η καρδούλα σου πραγματικά και εγώ έχω κάτι θέματα και είχα γράψει για κάτι αλλά η αλήθεια είναι να κανείς ότι λέει η καρδιά σου και ας μην έχει λογική και στην τέλικη καλύτερα να μετανιώσεις για κάτι που έκανες παρά για κάτι που δεν έκανες

wish_

# 7 στις 28/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γιατί ξεκινήσατε καυγά την τελευταία φορά και τι είπε που δε σου αρεσε?

και αντιστοιχα τι ειπες εσύ και το  βρηκε λαθος?

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από e_Signature89

Προσπαθώ πολύ να κάνω αυτή την συζήτηση αλλά καταλήγει σε καυγά. Θεωρεί τον τρόπο που σκέφτομαι λάθος. 

Mindthegap-

# 8 στις 28/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από wish_
Γιατί ξεκινήσατε καυγά την τελευταία φορά και τι είπε που δε σου αρεσε?

και αντιστοιχα τι ειπες εσύ και το  βρηκε λαθος?

Τι ψαχνεις να βρεις τωρα...;;

Εγω το χω κανει εικονα...

Αυτος στριμωγμενος στη γωνια του  καναπε και η κοπελια απο πανω του να πηγαινει περα δωθε και να λεει...να λεει...να λεει...χωρις τελος...

Κι ολα αυτα εν μεσω καραντινας...

Κολαση...!!!

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Kristina_

alisida

# 9 στις 28/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

""Θεωρώ πως είναι πολύ νωρίς να έχει την αποκλειστηκότητα που ζητάει""

Κάπου φαίνεται σε έχει βάλει στο τριπακι να της ετοιμάσεις αποκλειστικότητα.

Το θέλεις αυτό?

Μόνο εσύ κι εκείνη στη ζωή,χωρίς φίλους,χωρίς ενδιαφέροντα ?

Κανείς από τους δύο δε θα αντέξει.

Βρείτε ένα ρυθμό που θα ικανοποιεί και τους δύο κάπου ενδιάμεσα

Αρέσει στα μέλη archagellos, Mono-Komatos
I am Not a psychotherapist :)

alisida

# 10 στις 28/12/2020
author
Καζακστάν

Περιληψη

Δεν γίνεται, πρέπει να το διαβάσετε ολόκληρο.(Εκτός αν καταφέρει κάτι η νέα συνεταιρος )

wish_

# 11 στις 28/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ασε με λίγο να το χαρώ και έχω ανοίξει πατατάκια μετά από τοσο καιρό

με αγχωσες με αυτό το πανω κατω δεξιά αριστερά.

Ο καυγάς πάντως θεωρώ είναι καλός,εκτονώνονται και οι δύο.Απ΄το να λέει μονο εκείνη και εκείνος ο καημενος να φοβάται να μιλήσει καλύτερα να μην τ΄αφηνουν μέσα τους και τους τρων.Ας βγουν ολα στη φορά τωρα να ξέρουν τι να περιμένουν.

Mindthegap-

# 12 στις 28/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από wish_

με αγχωσες με αυτό το πανω κατω δεξιά αριστερά.

Εσυ αγχωθηκες...;;

Φαντασου αυτος τι περναει...

alisida

# 13 στις 28/12/2020
author
Καζακστάν

Επίσης,

Εκείνη θα μαγειρεύει,εκείνος δεν θα τα τρώει γτι κάνει διατροφή..

ή 

"πού θα πας να τρέχεις τώρα,μείνε εδώ να δούμε τηλεόραση αγκαλίτσα...όλο μόνη μου με αφήνεις κι εγώ που άφησα τη μανούλα μου για να μείνω μαζί σου ...κλπ..κλπ"

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Mindthegap-

Τι ψαχνεις να βρεις τωρα...;;

Εγω το χω κανει εικονα...

Αυτος στριμωγμενος στη γωνια του  καναπε και η κοπελια απο πανω του να πηγαινει περα δωθε και να λεει...να λεει...να λεει...χωρις τελος...

Κι ολα αυτα εν μεσω καραντινας...

Κολαση...!!!

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Mindthegap-

Mindthegap-

# 14 στις 28/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Ε για αυτο λεω κολαση...

alisida

# 15 στις 28/12/2020
author
Καζακστάν

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Mindthegap-

Ε για αυτο λεω κολαση...

alisida

# 16 στις 28/12/2020
author
Καζακστάν

Φίλε μας,

Αν θεωρεί τον τρόπο που σκέφτεσαι λάθος,τότε για ποιο λόγο είναι μαζί σου?

Είσαι σίγουρος ότι της έχεις εξηγήσει κάποια πράγματα ,ρωτάω γτι μερικές φορές για να αποφύγουμε τον καυγά δεν απαντάμε αναλόγως και ο/η άλλος μένει με την εντύπωση ότι είτε συμφωνούμε είτε υποχωρουμε.Και περιμένει την επόμενη φορά να γίνει αυτό που είπε.

Δεν γίνεται και ξανά καυγάς ..

Αυτό δεν τελειώνει ποτέ.

Καλύτερα να ξεκαθαρίσεις κάποια πράγματα,στην ανάγκη γράψτε τα σε ένα χαρτάκι τα θέματα και δίπλα γράψτε και τις προτεινόμενες λύσεις 

Αν συμφωνήσετε,να τις τηρήσετε και τα προβλήματα σε μεγάλο βαθμό θα λυθούν 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από e_Signature89

. Θεωρεί τον τρόπο που σκέφτομαι λάθος. 

Αρέσει στο μέλος archagellos
I am Not a psychotherapist :)

wish_

# 17 στις 28/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Υπάρχει και η άλλη λύση.

κάθε φορά που θα πηγαίνει για καυγά,θ΄αρχίζεις τις γλύκες,θα την βουτάς,θα της σκας ένα φιλί και δεν προλαβαίνετε να μαλώσετε,θα καταλήγει αλλού. Μετά θα συμφωνεί με όλα.

Βέβαια αυτο το θα συμφωνεί με όλα συνήθως έχει και διάρκεια...μιας ημέρας ή και ωρών.

Helenaki4

# 18 στις 28/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Δε βλέπω φως κορίτσια μου ...

Ο τοξικός ειναι αγιάτρευτος...κι όσο περισσότερο σε βλέπει οτι προσπαθείς να τον καλμάρεις, τοσο περισσότερο εκτροχιάζεται . 

Σε λιγο θα ζητάει το λόγο για τον οποίο ο άλλος τόλμησε να αναπνεύσει . 

Παίζει αν τον φοβίζεις με χωρισμό να μαζευτεί , αλλα προσωρινα . 

Προβλέπω οτι αργά ή γρήγορα η κοπέλα θα το παραξηλώσει κι ο θεματοθετης κάποια στιγμή θα κουραστεί , θα απελπιστει και θα φύγει ...

Αρέσει στα μέλη archagellos, squirrel-b1968

MARY007

# 19 στις 28/12/2020
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 4
απλο ειναι...δε νομιζω οτι ταιριαζετε και τοσο! τον χρονο σας χανετε και οι δυο!
Αρέσει στα μέλη forget_it, COSTAS42

Francesca_

# 20 στις 28/12/2020
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 703

ποιος μετακομισε στον αλλον; ηταν κοινη η αποφαση να μεινετε μαζι;

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345