Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τοξική συμπεριφορά;

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

SaltedCaramel

# 21 στις 28/12/2020
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 271
'Aρεσαν+: 0%
Η λύση ειναι η κουβεντα.

Βαλτε τα κατω και συζητείστε ήρεμα.

Αν δεν βρεθει ακρη, χωρίστε!

Δε σας δινω πολλες πιθανοτητες παντως.

Αλλα ποιά ειμαι εγω?

paranomos

# 22 στις 28/12/2020
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Αμα δε σκισεις τη γατα απο την αρχη..αστα!..

Αστα.. βραστα..
Ακου σε ενα μηνα πηρε και αερα..

Υψωσε αναστημα και σκιστη τη γατα..

Αλλιως παρε σκυλο.

squirrel-b1968

# 23 στις 28/12/2020
author
Γυναίκα / 54 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 295

Σχόλιο 16 από αλις

Αν είναι να επικοινωνούν δι αλληλογραφίας...βρε Άλις..η να φοβάται να αναφέρει τα αυτονόητα(.επικοινωνια με τους φίλους του,σεβασμός στη καθημερινότητα η πρόγραμμα όπως το αναφερει)..μαύρη ζωή..η μάλλον λάθος επιλογή.Απομυθοποιησες το απωθημένο σου ,αλλά πήγαινε παρακάτω...το θέμα είναι να είμαστε ο εαυτός μας κ να περνάμε όμορφα.
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alisida

Enikos

# 24 στις 28/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.742

Του χειριστου ειδους και απο πολυ νωρις...

Φυσικα και πας παρακατω...

Χρονια πολλα και καλα ξεμπερδεματα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από e_Signature89

Τοξική συμπεριφορά;

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

panagiotismp90

# 25 στις 28/12/2020
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

Μηπως μενετε σπιτι της?

e_Signature89

# 26 στις 28/12/2020
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 7

Τις περισσότερες φορές που θα τσακωθούμε δεν θυμάμαι τον λόγο. Ξεκινάει από κάτι πολύ μικρό και λέξη με την λέξη μεγεθύνεται. Γενικά δεν μπορώ να τις εντάσεις, Προσπαθώ με τον διάλογο να λύνω τα πάντα. Ακόμα και αυτό την ενοχλεί. Της λέω δεν θέλω εντάσεις έλα να κουβεντιάσουμε και "φουντώνει" ακόμα περισσότερο. Προσπαθώ να της εξηγήσω ότι ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και όλοι έχουμε τις συνήθειες μας και δεν δείχνει να το καταλαβαίνει. Δεν φαίνεται να με ακούει. Θεωρεί πως είμαι λάθος και δεν δέχεται κουβέντα. Είναι πραγματικά κρίμα γιατί όταν είναι καλά περνάμε υπέροχα αλλά όσο περνάνε οι μέρες όλο και ψάχνει αφορμή για εντάσεις.

alisida

# 27 στις 28/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Να μιλήσουν λέω.

Τα γραπτά τα πρότεινα ως λύση γτι μου φαίνεται ότι ο καθένας μιλάει και μαλώνει μόνος του για διάφορα και δεν έχουν καθίσει να προσδιορίσουν τα πραγματικά προβλήματα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από squirrel-b1968

Σχόλιο 16 από αλιςΑν είναι να επικοινωνούν δι αλληλογραφίας...βρε Άλις..η να φοβάται να αναφέρει τα αυτονόητα(.επικοινωνια με τους φίλους του,σεβασμός στη καθημερινότητα η πρόγραμμα όπως το αναφερει)..μαύρη ζωή..η μάλλον λάθος επιλογή.Απομυθοποιησες το απωθημένο σου ,αλλά πήγαινε παρακάτω...το θέμα είναι να είμαστε ο εαυτός μας κ να περνάμε όμορφα.

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, squirrel-b1968

Mindthegap-

# 28 στις 28/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από e_Signature89

Τις περισσότερες φορές που θα τσακωθούμε δεν θυμάμαι τον λόγο. Ξεκινάει από κάτι πολύ μικρό και λέξη με την λέξη μεγεθύνεται. Γενικά δεν μπορώ να τις εντάσεις, Προσπαθώ με τον διάλογο να λύνω τα πάντα. Ακόμα και αυτό την ενοχλεί. Της λέω δεν θέλω εντάσεις έλα να κουβεντιάσουμε και "φουντώνει" ακόμα περισσότερο. Προσπαθώ να της εξηγήσω ότι ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και όλοι έχουμε τις συνήθειες μας και δεν δείχνει να το καταλαβαίνει. Δεν φαίνεται να με ακούει. Θεωρεί πως είμαι λάθος και δεν δέχεται κουβέντα. Είναι πραγματικά κρίμα γιατί όταν είναι καλά περνάμε υπέροχα αλλά όσο περνάνε οι μέρες όλο και ψάχνει αφορμή για εντάσεις.

H αφορμη για εντασεις σημαινει οτι κατι αλλο θελει να σου πει αλλα δεν το λεει...εκτος κι αν ειναι τρελη...

Στη θεση σου θα της προτεινα να παει σπιτι της ή να φυγεις εσυ...

Μονο με την ερωτικη ελξη και επειδη σου αρεσε χρονια σχεση δεν γινεται...

Κατα ποσο να μεινετε και μαζι...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, alisida

kostas232

# 29 στις 28/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

να πας παρακατω

με πολυ γρηγορα βηματακια.. τροχαδηνε θα ελεγα.. ρε μεγαλε η τυπισσα ειναι κομπλεξο και χαρακτηριστικημαλιστα.. ολα τα ξερει και νευριαζει ευκολα... ειναι και καλα τα σημαδια αυτης της ηλικιας στις γυναικες... αν γινουν και μανες τοτε κλαψτα χαραλάμπε... μην διαβαζεις τι σου λενε να κατσεις να συζητησεις.. τι να συζητησεις ρ εμ,μεγαλε?... γιατι δεν θελι τους φιλους σου??.. και δυο αυγα τουρκιας θα της ελεγα εγω αν δεν εκανε κεφι τους φιλους... συμβουλη... την αληθινη φιλια να μην την βαζεις ποτε κατω απο οποιαδηποτε εχεις διπλα σου... αλλο η γυναικα αλλος ο φιλςο.. μαθε να τα διαφοροποιεις και να μην επιτρεπεις επεμβασεις του ενος ή του αλλου...

Παράθεση:

Τοξική συμπεριφορά;

Καλησπέρα, χρόνια πολλά σε όλους.

Είμαι με μία κοπέλα εδώ και 1,5 μήνα και μένουμε και μαζί. Είμαι σε μία φάση που ψάχνω για κάτι σοβαρό και η αλήθεια είναι ότι η συγκεκριμένη κοπέλα μου το έβγαλε στην αρχή της γνωριμίας. Γνωρίζω ότι το χρονικό διάστημα που είμαστε μαζί είναι πολύ μικρό για να βγάλω "ασφαλή" συμπεράσματα άλλα τις τελευταίες μέρες υπάρχουν πράγματα που με προβληματίζουν και έχω αμφιβολίες για το αν είναι το άτομο που ψάχνω. Φυσικά υπάρχει ερωτική έλξη και μ 'αρέσει πολύ. Ωστόσο υπάρχουν πολλές εντάσεις για ασήμαντους λόγους. Πρέπει να προσέχω τον τρόπο με τον οποίο θα μιλήσω για να μην δημιουργηθεί ένταση. Με λίγα λόγια πιάνω τον εαυτό μου πολλές να φοβάται να μιλήσει. Αν ξεκινήσει κάποιος καυγάς απλά δεν πρέπει να μιλάω, όσο μιλάω τα πράγματα χειροτερεύουν. Δείχνει σαν να πιστεύει ότι ποτέ δεν κάνει λάθος. Επίσης βλέπω ότι ενοχλείται που έχω 2 πολύ καλούς φίλους. Προσπαθώ να μοιράζω τον χρόνο φυσικά με προτεραιότητα πάντα εκείνη. Δεν δείχνει να το καταλαβαίνει. Θεωρώ πως είναι πολύ νωρίς να έχει την αποκλειστηκότητα που ζητάει. Τέλος είμαι ένας άνθρωπος που έχει ένα πρόγραμμά στην ζωή του. Με αυτό τον τρόπο μ 'αρέσει να λειτουργώ, νιώθω καλά. Πχ ασχολούμαι με την γυμναστική και 3 φορές την εβδομάδα έχω προπόνηση και μία συγκεκριμένη διατροφή. Και αυτό την ενοχλεί γιατί δεν τις αρέσει που βάζω πρόγραμμα στην καθημερινότητά μου. Είναι μια κοπέλα που μου άρεσε χρόνια και τώρα που κατάφερα να είμαι μαζί της βλέπω ότι υπάρχει χάσμα. Πως να το χειριστώ; Υπάρχει τρόπος να έρθουμε σε μια ισορροπία η πρέπει να το αφήσω και να πάω παρακάτω;

Kristina_

# 30 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Μαλλον εχει δικιο  

Οχι πες μου τωρα εσυ (32 χρονων οχι 17) αποφασισες να συγκατοικησεις με μια που εχετε σχεση ενα μηνα (στον ενα μηνα ποιος λεει οτι εχει σχεση??? ..,ουτε καν βγαινω με καποιον δε θα ελεγα) και καθεσαι και ανεχεσαι ανεικουστη καταπιεση και -αν ειναι δυνατον- καυγαδες ...και ΑΝΤΙ:

να ετοιμασεις βαλιτσες χθες (δικες σου η δικες της δεν ξερω και ποιανου ειναι το σπιτι της συγκατοικισης) ...

εσυ βαζεις θεμα εδω ...να σου πουμε εμεις τι?? 

ΕΚΤΟΣ αν κατι δε μας λες ...οπως και να χει παντως σιγουρο ειναι οτι ΔΕΝ ταιριαζετε!

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από e_Signature89

Προσπαθώ πολύ να κάνω αυτή την συζήτηση αλλά καταλήγει σε καυγά. Θεωρεί τον τρόπο που σκέφτομαι λάθος. 

Αρέσει στο μέλος alisida

Hellboy_

# 31 στις 29/12/2020
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Απαντήσεις: 170

1ο λαθος 1.5 μηνα μαζι και συγκατοικειτε ειναι παρα πολυ νωρις!Πρεπει να υπαρχει και αποσταση στην αρχη για αρκετο διαστημα αλλο να μενετε μαζι καποιες φορες.Εγω ειμαι αυτης της γνωμης!

2ο λαθος την εχεις σαν προτεραιοτητα και την βαζεις και πανω απο τους φιλους σου αυτο δεν το κανεις ποτε! Γιατι οι φιλοι θα ειναι διπλα σου οταν τους χρειαστεις οι γκομενες ερχονται και φευγουν! 

3ο λαθος φοβασαι να μιλησεις και να θεσεις τους ορους σου και σε παταει.Σε μια σχεση και ποσο μαλλον με συγκατοικηση πρεπει να γινονται υποχωρησεις αυτο ειναι νομος αλλιως δεν θα παρχει μελλον! 

αυτη τι εχει κανει για σενα?

αν θες να με ακουσεις κοφτης τον αερα οσο ειναι καιρος και μιληστε αν δεις οτι δεν αλλαζει

λακιαφι τα μελε πεστης!

Παράθεση:

Τοξική συμπεριφορά;

Καλησπέρα, χρόνια πολλά σε όλους.

Είμαι με μία κοπέλα εδώ και 1,5 μήνα και μένουμε και μαζί. Είμαι σε μία φάση που ψάχνω για κάτι σοβαρό και η αλήθεια είναι ότι η συγκεκριμένη κοπέλα μου το έβγαλε στην αρχή της γνωριμίας. Γνωρίζω ότι το χρονικό διάστημα που είμαστε μαζί είναι πολύ μικρό για να βγάλω "ασφαλή" συμπεράσματα άλλα τις τελευταίες μέρες υπάρχουν πράγματα που με προβληματίζουν και έχω αμφιβολίες για το αν είναι το άτομο που ψάχνω. Φυσικά υπάρχει ερωτική έλξη και μ 'αρέσει πολύ. Ωστόσο υπάρχουν πολλές εντάσεις για ασήμαντους λόγους. Πρέπει να προσέχω τον τρόπο με τον οποίο θα μιλήσω για να μην δημιουργηθεί ένταση. Με λίγα λόγια πιάνω τον εαυτό μου πολλές να φοβάται να μιλήσει. Αν ξεκινήσει κάποιος καυγάς απλά δεν πρέπει να μιλάω, όσο μιλάω τα πράγματα χειροτερεύουν. Δείχνει σαν να πιστεύει ότι ποτέ δεν κάνει λάθος. Επίσης βλέπω ότι ενοχλείται που έχω 2 πολύ καλούς φίλους. Προσπαθώ να μοιράζω τον χρόνο φυσικά με προτεραιότητα πάντα εκείνη. Δεν δείχνει να το καταλαβαίνει. Θεωρώ πως είναι πολύ νωρίς να έχει την αποκλειστηκότητα που ζητάει. Τέλος είμαι ένας άνθρωπος που έχει ένα πρόγραμμά στην ζωή του. Με αυτό τον τρόπο μ 'αρέσει να λειτουργώ, νιώθω καλά. Πχ ασχολούμαι με την γυμναστική και 3 φορές την εβδομάδα έχω προπόνηση και μία συγκεκριμένη διατροφή. Και αυτό την ενοχλεί γιατί δεν τις αρέσει που βάζω πρόγραμμα στην καθημερινότητά μου. Είναι μια κοπέλα που μου άρεσε χρόνια και τώρα που κατάφερα να είμαι μαζί της βλέπω ότι υπάρχει χάσμα. Πως να το χειριστώ; Υπάρχει τρόπος να έρθουμε σε μια ισορροπία η πρέπει να το αφήσω και να πάω παρακάτω;

Αρέσει στο μέλος Mono-Komatos

Cathrin82

# 32 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 127
Άργησα να κάνω περίληψη, ανώτερα βία. Πάντως φίλε μου έχεις θεμα. Αν φοβάσαι να μιλήσεις στη σχέση σου τότε κακώς είστε μαζί. Αν σε κάνει νευρικό η κοπέλα σου και δεν έχεις λερωμένη τη φωλιά σου τότε κακώς είστε μαζί. Μόνο το καλό σεξ δεν είναι σημάδι καλής συμβίωσης. Αν δεν μπορείτε να συζητήσετε απλά προβλήματα 30 χρόνων άνθρωποι...τοτε διαλύσετε το.

Paralia48

# 33 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.729
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες ότι στον ενάμιση μήνα είναι νωρίς η συγκατοίκηση. Όμως στη ζωή υπάρχουν εξαιρέσεις, γιαυτό δικαίωμά σας ήταν η απόφασή σας. Άλλωστε τωρα με τον εγκλεισμό, αν δε μένεις μαζί, είσαι στην ουσία χώρια.

Τώρα αυτό το έργο της μαντάμ...χμμχ  το έχω ξαναδεί. Όχι στον ενάμιση μήνα, αλλά στη συγκατοίκηση, μέχρι να συντονιστούν τα χούγια.

Της έχεις πει είπες, ότι δε θες εντάσεις και αυτή πέεερα βρεχει ! Τα βλέπει αποτέλεσμα της δικής σου συμπεριφοράς;Άρχισε το ηλίθιο, κομπλεξικό  παιχνίδι εξουσίας!
Λύσεις: 1. να ξεσυγκατοικήσετε. Σκέψου, ποιος απ τους δυο θα ήταν πιο εύκολο να φύγει κάποιες μέρες, δηλ μεγάλο διάστημα.
2.Ωραία λύση θα ήταν της wish με το φιλί την ώρα της γρίνιας, αλλά εχει δυστυχώς μόνο βραχυπρόθεσμο αποτέλεσμα .
3. Άλλη ξεκάθαρη λύση, θα ήταν να της πεις αυτά που νοιώθεις, και ότι η γρίνια σκοτώνει τον έρωτα και αν θέλει να συγκατοικείτε, να κόψει τη γρίνια και να πάρει απόφαση ότι έτσι είσαι! Και όταν πάει να ξαναρχίσει, θα της λες, : είπαμε, να το πάρεις απόφαση και στοπ! Ναι, έχω όλα τα άδικα, αν σ΄αρέσει, ειδάλλως πράξε όπως καταλαβαίνεις!
Εγώ θα επέλεγα το τρίτο. Βασικά τρέπεις τον άλλο σε φυγή, έχεις ήσυχη τη συνείδησή σου και περνάς καλά! Αλλά υπάρχει και μικρή πιθανότητα, να σταματήσει τη γρίνια, αν καταλάβει, ότι κινδυνεύει να σε χάσει.

e_Signature89

# 34 στις 29/12/2020
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 7

Καλημέρα, έχουμε και οι δύο το σπιτί μας. Δεν είναι κανονική συγκατήκιση, απλα είτε εκείνη ερχεται και κοιμάται σπίτι μου είτε εγώ στο δiκό της. Το δεύτερό πιο συχνα γιατί βολευει και τους δύο λόγω απόστασης απο την εργασία. Φυσικά μένουμε όλη την μέρα μαζί. Επίσης δεν ήταν δική μου επιλογή, εκείνη επέμενε να μένουμε μαζί απο την πρώτη εβδομάδα κιόλας. Χθες προσπάθησα να κάνω μια κουβέντα μαζί της. Μού είπε ότι θέλει να την προσέχουν και με το να βάζω πρόγραμμα στην ημέρα μου της δείχνω ότι δεν είναι προταιρότητα μου. Σε κάποια στιγμή μου ανέφερε ότι τον πρώην της τον χώρισε γιατι δεν της έδινε πολύ σημασία και ασχολούταν περισσότερο με τον σκύλο του παρα με αυτήν. Έχω απογοτευτει, δεν βλεπως φως... είναι αρκετά επικριτική μαζί μου, Μου λέει ότι πρεπει να βελτιωθω σαν ανθρωπος και ότι θα με βοηθίσει... η αληθεια με τρομάζουν λίγο που τα ακούω αυτα.  Η καλή της πλευρά μου αρέσει πολύ αλλα σκέφτομαι πως θα είναι μια σχέση μαζί της μετά απο 1-2 χρόνια και τρομάζω.

la-mer

# 35 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.570

Νομίζω ότι η πρόταση κλειδί είναι αυτή...ούτε το ότι είστε λίγο καιρό μαζί, ούτε η συμβίωση ούτε τίποτα άλλο.

Σου άρεσε για πολλά χρόνια, εν είδει απωθημένου ένα πράγμα, αλλά τώρα που την "απέκτησες" βλέπεις ότι δεν είναι αυτό που θέλεις.

Και σε αυτές τις περιπτώσεις, ξέρεις τι κάνουμε...

Παράθεση:

Είναι μια κοπέλα που μου άρεσε χρόνια και τώρα που κατάφερα να είμαι μαζί της βλέπω ότι υπάρχει χάσμα. 

Αρέσει στο μέλος Enikos

Paralia48

# 36 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.729

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από e_Signature89

Καλημέρα, έχουμε και οι δύο το σπιτί μας. Δεν είναι κανονική συγκατήκιση, απλα είτε εκείνη ερχεται και κοιμάται σπίτι μου είτε εγώ στο δiκό της. Το δεύτερό πιο συχνα γιατί βολευει και τους δύο λόγω απόστασης απο την εργασία. Φυσικά μένουμε όλη την μέρα μαζί. Επίσης δεν ήταν δική μου επιλογή, εκείνη επέμενε να μένουμε μαζί απο την πρώτη εβδομάδα κιόλας. Χθες προσπάθησα να κάνω μια κουβέντα μαζί της. Μού είπε ότι θέλει να την προσέχουν και με το να βάζω πρόγραμμα στην ημέρα μου της δείχνω ότι δεν είναι προταιρότητα μου. Σε κάποια στιγμή μου ανέφερε ότι τον πρώην της τον χώρισε γιατι δεν της έδινε πολύ σημασία και ασχολούταν περισσότερο με τον σκύλο του παρα με αυτήν. Έχω απογοτευτει, δεν βλεπως φως... είναι αρκετά επικριτική μαζί μου, Μου λέει ότι πρεπει να βελτιωθω σαν ανθρωπος και ότι θα με βοηθίσει... η αληθεια με τρομάζουν λίγο που τα ακούω αυτα.  Η καλή της πλευρά μου αρέσει πολύ αλλα σκέφτομαι πως θα είναι μια σχέση μαζί της μετά απο 1-2 χρόνια και τρομάζω.

σφάλμα της να πιστεύει, πως με το πρόγραμμά σου την βάζεις σε 2η θέση. Κάθε δουλειά έχει τη θέση της. Ασφαλώς δε θα αφήσεις τις δουλειές σου για χάρη της. Αυτό είναι σύμπλεγμα.

Αλλά και το πρέπει να βελτιωθείς  είναι μεγάλο παραμύθι! Αυτό πες της, είναι δικό σου θέμα, ας μείνεις αβελτίωτος...  θα αποφασίζεις μόνος, ποιες αλλαγές θα κάνεις.

Μόνο που ακούω τέτοια, μου βγαίνουν σπυριά

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, maraki_lar_1980

alisida

# 37 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Η προτεραιότητα όλων μας καλό θα είναι να γίνει η ατομική ευτυχία.

Με αυτόν τον τρόπο θα φερομαστε και στο ταίρι μας όπως του αξίζει,δεν θα φοβόμαστε να λέμε την αλήθεια και θα επιδιώκουμε την επικοινωνία.

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από e_Signature89

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, Cathrin82

Alezandra

# 38 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 815
Η συγκατοίκηση από την αρχή είναι το κατάλληλο πείραμα για να βγάλετε πιο γρήγορα τον πραγματικό σας εαυτό.Το νερό με το λάδι δεν αναμειγνύεται αλλά με ηρεμία μπορεί να συνυπάρχει στο ίδιο μπουκάλι.Οι διαφορές είναι οι σταγόνες που σας ενοχλούν αν δεν τις βάλετε σε μια σειρά σα γιρλάντα να στολίσουν τη ζωή σας.Η απάντηση είναι πάντα στις βλέψεις μας για το μέλλον.Πως θέλετε μια γυναίκα δίπλα σας,να την συντρόφευετε η να την υπακουτε?

kostas232

# 39 στις 29/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αφηστε αυτα που ξερετε

αγαπημενη κατριν... δεν σας πηραμε στην δουλεια για να ργειτε και να μην φερνετε αποτελεσμα... δεν θα ανεχτουμε αλλη καθυστερηση στην περιληψη θεματος... αν ξαναγινει θα περασετε απο το γραφειο μου για τα περαιτερω... μπαχαχαχαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Cathrin82
Άργησα να κάνω περίληψη, ανώτερα βία. Πάντως φίλε μου έχεις θεμα. Αν φοβάσαι να μιλήσεις στη σχέση σου τότε κακώς είστε μαζί. Αν σε κάνει νευρικό η κοπέλα σου και δεν έχεις λερωμένη τη φωλιά σου τότε κακώς είστε μαζί. Μόνο το καλό σεξ δεν είναι σημάδι καλής συμβίωσης. Αν δεν μπορείτε να συζητήσετε απλά προβλήματα 30 χρόνων άνθρωποι...τοτε διαλύσετε το.

kostas232

# 40 στις 29/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

στο μεταξυ

ολοι/ολες ειδαν το προβλημα οτι ειναιη συγκατοικηση στον ενα μηνα... δεν ειδαν οτι η τυπισσα ειναι κομπλεξο.. οοοχι αυτο δεν το αγγιζουμε.. αλλα να φταιει ο αναδρομςο μαλλον γιαυτο φερεται ετσι... αιντεεε μωρε καλβιν βαλε ενα ακομα θεματακι να γινει της κολασεως...
μπαχαχαχαχαχα
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε