Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τοξική συμπεριφορά;

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Kristina_

# 41 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425
'Aρεσαν+: 0%

Στο δευτερο τριτο μηνα σχεσης θα το βλεπε πως δεν τον γουσταρει και δε θα προχωρουσε σε συγκατοικηση αφου 

Τι να σου κανουν και τα 1500 θεματα ...δε θα λυσουν το προβλημα ...οι αντρες με εγωισμο (το λες και κομπλεξ) τραβατε μεγαλο ζορι με τις « γυναικεσπουδεσαςγουσταρουν»...το εμπεδωσαμεεε  

(καλα και οι γυναικες τραβαμε αλλα συνηθως προσπαθουμε να  αλλαξουμε την κατασταση η να το ξεπερασουμε... οχι να υποβιβαζουμε τον αλλο)

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από kostas232

στο μεταξυολοι/ολες ειδαν το προβλημα οτι ειναιη συγκατοικηση στον ενα μηνα... δεν ειδαν οτι η τυπισσα ειναι κομπλεξο.. οοοχι αυτο δεν το αγγιζουμε.. αλλα να φταιει ο αναδρομςο μαλλον γιαυτο φερεται ετσι... αιντεεε μωρε καλβιν βαλε ενα ακομα θεματακι να γινει της κολασεως...
μπαχαχαχαχαχα

kostas232

# 42 στις 29/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

προταιροετητα ολων

μανταμ αλυσιδα ειναι κατα την ταπεινη μου γνωμη και ναμε συμπαθας βεβαια , η ψυχικη ηρεμια... χωρις αυτην μανταμ αλις δεν γενεται απολυτως τιποτα... αν μεσα σου δεν εχεις δαμασει καποιους δαιμονες σου , τοτενες θα εχεις προβλημα το οποιο θα το διοχετευεις και στους γυρω σου...

ταδε εφη κωστακης,,,

μπαχαχαχαχαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από alisida

Η προτεραιότητα όλων μας καλό θα είναι να γίνει η ατομική ευτυχία.

Με αυτόν τον τρόπο θα φερομαστε και στο ταίρι μας όπως του αξίζει,δεν θα φοβόμαστε να λέμε την αλήθεια και θα επιδιώκουμε την επικοινωνία.

kostas232

# 43 στις 29/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εσεις μανταμ αλεξανδρα

πως θελετε εναν ανδρα διπλα σας.. να τον συντροφευετε ή να τον υπακουτε?... χαχαχαχα το δευτερο με τιποτα, αλλα και στο πρωτο εχετε θεματακια που ξεκινουν απο την μαμα σας,...(ενταξει μην το πιασουμε τωρα αυτο και το αναλυσουμε γιατι βλεπω να μακραινουν τα κοντοκουρεμενα μου μαλλακια)... καλα δεν βλεπεις οτι η τυπισσα εχει προβλημα???... στην συντροφικοτητα το εριξες?

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Alezandra
Η συγκατοίκηση από την αρχή είναι το κατάλληλο πείραμα για να βγάλετε πιο γρήγορα τον πραγματικό σας εαυτό.Το νερό με το λάδι δεν αναμειγνύεται αλλά με ηρεμία μπορεί να συνυπάρχει στο ίδιο μπουκάλι.Οι διαφορές είναι οι σταγόνες που σας ενοχλούν αν δεν τις βάλετε σε μια σειρά σα γιρλάντα να στολίσουν τη ζωή σας.Η απάντηση είναι πάντα στις βλέψεις μας για το μέλλον.Πως θέλετε μια γυναίκα δίπλα σας,να την συντρόφευετε η να την υπακουτε?

Enikos

# 44 στις 29/12/2020
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.788

Ενταξει, την ειχε κατι σαν απωθημενο ο φιλος...

Απλα, οταν ειδε οτι το απωθημενο, σερνει τη βαρκα κολυμπωντας, ανταριαστηκε...

Αλλα ας μην σκαμε...ειναι σε καλα χεργια το θεμα του...

Μεχρι να τον βγαλουμε του γιατρου η στην καλυτερη περιπτωση, να τον γεμισουμε ενοχες που δεν ειναι ντιντης...

Ειμαστε σε καλο δρομο...

Τσαι και συμπαθεια βρειιι!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από kostas232

στο μεταξυολοι/ολες ειδαν το προβλημα οτι ειναιη συγκατοικηση στον ενα μηνα... δεν ειδαν οτι η τυπισσα ειναι κομπλεξο.. οοοχι αυτο δεν το αγγιζουμε.. αλλα να φταιει ο αναδρομςο μαλλον γιαυτο φερεται ετσι... αιντεεε μωρε καλβιν βαλε ενα ακομα θεματακι να γινει της κολασεως...
μπαχαχαχαχαχα

maraki_lar_1980

# 45 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 49
Απαντήσεις: 1.473

...

Φίλε μας signature,η κοπέλα εχει κόμπλεξ(αυτό που θέλει όλη σου την προσοχή επάνω της και δε δεχεται ούτε τους φίλους σου,ούτε το πρόγραμμα σου,είναι ξεκάθαρο σύμπλεγμα) και είναι τέρμα χειριστικη, κ σαφως κ βγάζει τοξικότητα με τη συμπεριφορά της.Βλεπεις κι από μόνος σου ότι παρόλο που το συζητησες πολλές φορές,άκρη δεν βγαίνει.Φύγε να σωθείς χθες!!
Αρέσει στα μέλη MementoMori84, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

MementoMori84

# 46 στις 29/12/2020
author
Ανδρας gay / 38 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Απαντήσεις: 4
Δυστυχώς αυτή η σχέση για εμένα είναι τοξική.η κοπέλα πρέπει να βρει κάποια πράγματα με τον εαυτό της όπως και εσυ.εχετε βιαστεί και οι 2 και δυστυχώς πρέπει να χωρίσετε αμεσα γιατί αλλιώς εσύ θα καταλήξεις να μην είσαι ο εαυτός σου και η κοπέλα θα καταλήξει νευραστενικηΧωρίσετε για να σωθείτε και οι δυο.
Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

alisida

# 47 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Ψυχική ηρεμία δεν έχει κάποιος που δεν αισθάνεται ασφάλεια και ευτυχία.

Η κοπέλα του φίλου μας δεν ξέρει πώς να ευτυχισει και το μόνο που της έρχεται στο μυαλό είναι να σέρνει έναν άντρα από τη μύτη.(ίσως αυτό έβλεπε στην πατρική της οικογένεια)

Δεν λέω να αδιαφορεί ο άλλος,αλλά υπάρχουν και ενδιάμεσες καταστάσεις από το κολιτσιδα στο σε ξεχνώ ότι υπάρχεις 

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από kostas232

προταιροετητα ολων

μανταμ αλυσιδα ειναι κατα την ταπεινη μου γνωμη και ναμε συμπαθας βεβαια , η ψυχικη ηρεμια... χωρις αυτην μανταμ αλις δεν γενεται απολυτως τιποτα... αν μεσα σου δεν εχεις δαμασει καποιους δαιμονες σου , τοτενες θα εχεις προβλημα το οποιο θα το διοχετευεις και στους γυρω σου...

ταδε εφη κωστακης,,,

μπαχαχαχαχαχαχα

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Spiros--

# 48 στις 29/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Το ότι συγκατοικήσατε τόσο νωρίς ...

... (έστω και σε 2 σπίτια) από μόνο του δεν είναι λάθος. Σας βγαίνει όμως λάθος, γιατί έχει αναδείξει γρήγορα τις ασυμβατότητες μεταξύ σας. 

Σημειώνω κάποια πράγματα από όσα έχεις πει : 

• Η κοπέλα από την 1η εβδομάδα σχέσης, σου ζήτησε να είστε συνέχεια μαζί. 
  • Σου είπε πως θέλει να την προσέχουν. 
  • Χώρισε από την προηγούμενη σχέση της γιατί δεν της έδινε πολύ σημασία. 
  • Σου λέει πως με το να βάζεις πρόγραμμα στην ζωή ΣΟΥ, της δείχνεις πως δεν είναι προτερεοτητα σου (!?). 
  • Σε κάθε καυγά, όσο μιλάς, επιβαρύνεις την θέση σου. 
  • Δείχνει σαν να πιστεύει ότι ποτέ δεν κάνει λάθος. 
  • Την ενοχλεί που έχεις 2 φίλους και περνάς κάποιον χρόνο μαζί τους, αλλά η προτερεοτητα σου είναι η ίδια.  

Διαβάζοντάς τα συγκεντρωμένα, νομίζω εύκολα καταλαβαίνεις πως η κοπέλα σου είναι τέρμα ανασφαλής και χειριστική!

Αυτό το ζήτημα, δεν θα το λύσετε εύκολα μαζί, μιας και αποφεύγει την συζήτηση. Γιατί άραγε? Γιατί μάλλον μέσα της ξέρει, αλλά δεν μπορεί να το παραδεχτεί, πόσο μάλλον να το κουβεντιάσει και ακόμα χειρότερα, μαζί σου ... 

Μπορείς να της πεις να ψάξει για επαγγελματική βοήθεια? Ναι, αλλά μετά (μάλλον) τρέξε να κρυφτείς ...

Οπότε αυτό που σου απομένει, είναι να της ανακοινώσεις (αφού δεν το 'χει με τον διάλογο) τις κόκκινες γραμμές σου και αν της αρέσουν (που δεν θα της αρέσουν). 

Ανακοίνωσέ της πως : 

• Θα αραιώσετε λίγο, γιατί το συνέχεια μαζί, τόσο νωρίς, εκ του αποτελέσματος, σας κάνει κακό. 
  • Δεν θέλεις να ακούσεις ξανά πως δεν της δίνεις σημασία, αφού της έδειξες την μεγαλύτερη δυνατή «σημασία», επιλέγοντάς την για σύντροφό σου. 
  • Οι προτεραιότητες του ενός και του άλλου, κερδίζονται με συμπεριφορές και δεν χαρίζονται.  
  • Όλοι κάνουν λάθη και θα ήταν πολύ χρήσιμο να το φιλοσοφήσει λίγο μόνη της. 
  • Το πρόγραμμα γυμναστικής και διατροφής σου, θα είναι πάντα σε μεγαλύτερη προτερεοτητα, γιατί αφορά εσένα και την υγεία σου και αυτό είναι αυτονοήτως αδιαπραγμάτευτο! 
  • Δεν θα αποκοπείς για κανέναν λόγο από τους φίλους σου και θα πρέπει να το διαχειριστεί. 
  • Θα πρέπει να σε δεχτεί στο σύνολό σου και όχι να σε κόψει κομμάτια για να κρατήσει αυτά που θέλει. 
  • Κανείς δεν αλλάζει στα βασικά, οπότε ας μην σπαταλάει εκεί άλλη ενέργεια και ας την «επενδύσει» πιο ουσιαστικά. 

Μεταξύ μας, αυτά (και πολλά ακόμη) είναι όσα δεν θέλει να ακούσει, οπότε πας για χωρισμό. Το οποίο πίστεψέ με, δεν θα είναι μια κακή εξέλιξη. Ίσα-ίσα, θα γλυτώσεις απ’ τα χειρότερα που είναι μπροστά. 

Τουλάχιστον θα είσαι εσύ σωστός, αφού θα της έχεις δώσει το δικαίωμα να μάθει στην αλήθεια σου, η οποία ίσως την κάνει να συνειδητοποιήσει και την δική της αλήθεια και με αυτές, να αποφασίσει.  

Θεωρώ πως η δική σου απόφαση είναι ο χωρισμός, αν δεν υπάρξει θεαματική (?) αλλαγή απ’ την μεριά της.

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από e_Signature89

Καλημέρα, έχουμε και οι δύο το σπιτί μας. Δεν είναι κανονική συγκατήκιση, απλα είτε εκείνη ερχεται και κοιμάται σπίτι μου είτε εγώ στο δiκό της. Το δεύτερό πιο συχνα γιατί βολευει και τους δύο λόγω απόστασης απο την εργασία. Φυσικά μένουμε όλη την μέρα μαζί. Επίσης δεν ήταν δική μου επιλογή, εκείνη επέμενε να μένουμε μαζί απο την πρώτη εβδομάδα κιόλας. Χθες προσπάθησα να κάνω μια κουβέντα μαζί της. Μού είπε ότι θέλει να την προσέχουν και με το να βάζω πρόγραμμα στην ημέρα μου της δείχνω ότι δεν είναι προταιρότητα μου. Σε κάποια στιγμή μου ανέφερε ότι τον πρώην της τον χώρισε γιατι δεν της έδινε πολύ σημασία και ασχολούταν περισσότερο με τον σκύλο του παρα με αυτήν. Έχω απογοτευτει, δεν βλεπως φως... είναι αρκετά επικριτική μαζί μου, Μου λέει ότι πρεπει να βελτιωθω σαν ανθρωπος και ότι θα με βοηθίσει... η αληθεια με τρομάζουν λίγο που τα ακούω αυτα.  Η καλή της πλευρά μου αρέσει πολύ αλλα σκέφτομαι πως θα είναι μια σχέση μαζί της μετά απο 1-2 χρόνια και τρομάζω.

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Mindthegap-

# 49 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από e_Signature89

Μού είπε ότι θέλει να την προσέχουν και με το να βάζω πρόγραμμα στην ημέρα μου της δείχνω ότι δεν είναι προταιρότητα μου. Σε κάποια στιγμή μου ανέφερε ότι τον πρώην της τον χώρισε γιατι δεν της έδινε πολύ σημασία και ασχολούταν περισσότερο με τον σκύλο του παρα με αυτήν. , Μου λέει ότι πρεπει να βελτιωθω σαν ανθρωπος και ότι θα με βοηθίσει... 

Εχει θεματα η κοπελιτσα...και πολλα...

Δεν θα εισαι αυτος που θα της τα λυσει...

Μακρια...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, alisida

Mindthegap-

# 50 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από alisida

Δεν λέω να αδιαφορεί ο άλλος,αλλά υπάρχουν και ενδιάμεσες καταστάσεις από το κολιτσιδα στο σε ξεχνώ ότι υπάρχεις 

Ενδιαμεσες καταστασεις για ανθρωπους χειριστικους και με τοση ανασφαλεια επανω τους που πρεπει ο αλλος να ξεχασει οτι ηξερε επειδη τους γνωρισε...δεν υπαρχουν.

Ειναι κοψιμο μια κι εξω εκτος κι αν ο αλλος ειναι μαζοχας...και θελει στο τελος να τρελαθει...

Η κοπελα δεν ειναι απλα κολιτσιδα...

Αρέσει στο μέλος alisida

Hellboy_

# 51 στις 29/12/2020
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Απαντήσεις: 170

Ολα ειναι λαθος η γκρινια σκοτωνει τον ερωτα και κλαιν μαιν αυτα ειναι για πριγκηπισσες  εδω ειμαστε αντρες!

Λοιπον πανω σε εναν καυγα (δεν θα ειναι δυσκολο για εσας) χτυπας το χερι στο τραπεζι αντρικα ομως οχι μλκιες και τις λες ...η αλλαζεις συμπεριφορα κανεις υποχωρησεις και τα βρισκουμε οπως κανω και γω η αλλιως το διαλαμε οσο ειναι νωρις.Μην της αφησεις περιθωριο αλλο και φυγε κιολας μετα στο καπακι!

τετοια θελουν!

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Paralia48
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες ότι στον ενάμιση μήνα είναι νωρίς η συγκατοίκηση. Όμως στη ζωή υπάρχουν εξαιρέσεις, γιαυτό δικαίωμά σας ήταν η απόφασή σας. Άλλωστε τωρα με τον εγκλεισμό, αν δε μένεις μαζί, είσαι στην ουσία χώρια.

Τώρα αυτό το έργο της μαντάμ...χμμχ  το έχω ξαναδεί. Όχι στον ενάμιση μήνα, αλλά στη συγκατοίκηση, μέχρι να συντονιστούν τα χούγια.

Της έχεις πει είπες, ότι δε θες εντάσεις και αυτή πέεερα βρεχει ! Τα βλέπει αποτέλεσμα της δικής σου συμπεριφοράς;Άρχισε το ηλίθιο, κομπλεξικό  παιχνίδι εξουσίας!
Λύσεις: 1. να ξεσυγκατοικήσετε. Σκέψου, ποιος απ τους δυο θα ήταν πιο εύκολο να φύγει κάποιες μέρες, δηλ μεγάλο διάστημα.
2.Ωραία λύση θα ήταν της wish με το φιλί την ώρα της γρίνιας, αλλά εχει δυστυχώς μόνο βραχυπρόθεσμο αποτέλεσμα .
3. Άλλη ξεκάθαρη λύση, θα ήταν να της πεις αυτά που νοιώθεις, και ότι η γρίνια σκοτώνει τον έρωτα και αν θέλει να συγκατοικείτε, να κόψει τη γρίνια και να πάρει απόφαση ότι έτσι είσαι! Και όταν πάει να ξαναρχίσει, θα της λες, : είπαμε, να το πάρεις απόφαση και στοπ! Ναι, έχω όλα τα άδικα, αν σ΄αρέσει, ειδάλλως πράξε όπως καταλαβαίνεις!
Εγώ θα επέλεγα το τρίτο. Βασικά τρέπεις τον άλλο σε φυγή, έχεις ήσυχη τη συνείδησή σου και περνάς καλά! Αλλά υπάρχει και μικρή πιθανότητα, να σταματήσει τη γρίνια, αν καταλάβει, ότι κινδυνεύει να σε χάσει.

kostas232

# 52 στις 29/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μην σε στεναχωρησω

μανταμ αλις αλλα για να εχει καποιος ασφαλεια και ευτυχια θα πρεπει να τα αποκτησει.. και για να κανεις τις σωστες κινησεις ετσι ωστε να τα αποκτησεις θα πρεπει να εισαι ψυχικα ηρεμος να εχεις λυσει τα θεματα σου αλλιως θα γυρνας οπως ο σκυλος που δαγκωνει την ουρα του γυρω γυρω και λυση δενθα βρισκεις...

τι διαολο τοσα πτυχια και μεταπτυχιακα εχομεν... μπαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από alisida

Ψυχική ηρεμία δεν έχει κάποιος που δεν αισθάνεται ασφάλεια και ευτυχία.

Η κοπέλα του φίλου μας δεν ξέρει πώς να ευτυχισει και το μόνο που της έρχεται στο μυαλό είναι να σέρνει έναν άντρα από τη μύτη.(ίσως αυτό έβλεπε στην πατρική της οικογένεια)

kostas232

# 53 στις 29/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σπυρακο

χρονια πολλα.. αν εισια ο βιρτουοζος της ποιησης ριξε μας ενα πιηματακι για τα χρονια πολλα... βαλε μεσα και το σκουφι οπωσδηποτε

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από Spiros--

Το ότι συγκατοικήσατε τόσο νωρίς ...

... (έστω και σε 2 σπίτια) από μόνο του δεν είναι λάθος. Σας βγαίνει όμως λάθος, γιατί έχει αναδείξει γρήγορα τις ασυμβατότητες μεταξύ σας. 

Σημειώνω κάποια πράγματα από όσα έχεις πει : 

• Η κοπέλα από την 1η εβδομάδα σχέσης, σου ζήτησε να είστε συνέχεια μαζί. 
  • Σου είπε πως θέλει να την προσέχουν. 
  • Χώρισε από την προηγούμενη σχέση της γιατί δεν της έδινε πολύ σημασία. 
  • Σου λέει πως με το να βάζεις πρόγραμμα στην ζωή ΣΟΥ, της δείχνεις πως δεν είναι προτερεοτητα σου (!?). 
  • Σε κάθε καυγά, όσο μιλάς, επιβαρύνεις την θέση σου. 
  • Δείχνει σαν να πιστεύει ότι ποτέ δεν κάνει λάθος. 
  • Την ενοχλεί που έχεις 2 φίλους και περνάς κάποιον χρόνο μαζί τους, αλλά η προτερεοτητα σου είναι η ίδια.  

Διαβάζοντάς τα συγκεντρωμένα, νομίζω εύκολα καταλαβαίνεις πως η κοπέλα σου είναι τέρμα ανασφαλής και χειριστική!

Αυτό το ζήτημα, δεν θα το λύσετε εύκολα μαζί, μιας και αποφεύγει την συζήτηση. Γιατί άραγε? Γιατί μάλλον μέσα της ξέρει, αλλά δεν μπορεί να το παραδεχτεί, πόσο μάλλον να το κουβεντιάσει και ακόμα χειρότερα, μαζί σου ... 

Μπορείς να της πεις να ψάξει για επαγγελματική βοήθεια? Ναι, αλλά μετά (μάλλον) τρέξε να κρυφτείς ...

Οπότε αυτό που σου απομένει, είναι να της ανακοινώσεις (αφού δεν το 'χει με τον διάλογο) τις κόκκινες γραμμές σου και αν της αρέσουν (που δεν θα της αρέσουν). 

Ανακοίνωσέ της πως : 

• Θα αραιώσετε λίγο, γιατί το συνέχεια μαζί, τόσο νωρίς, εκ του αποτελέσματος, σας κάνει κακό. 
  • Δεν θέλεις να ακούσεις ξανά πως δεν της δίνεις σημασία, αφού της έδειξες την μεγαλύτερη δυνατή «σημασία», επιλέγοντάς την για σύντροφό σου. 
  • Οι προτεραιότητες του ενός και του άλλου, κερδίζονται με συμπεριφορές και δεν χαρίζονται.  
  • Όλοι κάνουν λάθη και θα ήταν πολύ χρήσιμο να το φιλοσοφήσει λίγο μόνη της. 
  • Το πρόγραμμα γυμναστικής και διατροφής σου, θα είναι πάντα σε μεγαλύτερη προτερεοτητα, γιατί αφορά εσένα και την υγεία σου και αυτό είναι αυτονοήτως αδιαπραγμάτευτο! 
  • Δεν θα αποκοπείς για κανέναν λόγο από τους φίλους σου και θα πρέπει να το διαχειριστεί. 
  • Θα πρέπει να σε δεχτεί στο σύνολό σου και όχι να σε κόψει κομμάτια για να κρατήσει αυτά που θέλει. 
  • Κανείς δεν αλλάζει στα βασικά, οπότε ας μην σπαταλάει εκεί άλλη ενέργεια και ας την «επενδύσει» πιο ουσιαστικά. 

Μεταξύ μας, αυτά (και πολλά ακόμη) είναι όσα δεν θέλει να ακούσει, οπότε πας για χωρισμό. Το οποίο πίστεψέ με, δεν θα είναι μια κακή εξέλιξη. Ίσα-ίσα, θα γλυτώσεις απ’ τα χειρότερα που είναι μπροστά. 

Τουλάχιστον θα είσαι εσύ σωστός, αφού θα της έχεις δώσει το δικαίωμα να μάθει στην αλήθεια σου, η οποία ίσως την κάνει να συνειδητοποιήσει και την δική της αλήθεια και με αυτές, να αποφασίσει.  

Θεωρώ πως η δική σου απόφαση είναι ο χωρισμός, αν δεν υπάρξει θεαματική (?) αλλαγή απ’ την μεριά της.

e_Signature89

# 54 στις 29/12/2020
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 7

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας. Με βοηθήσατε αρκετά. Προφανώς στα 32 μου δεν είναι η πρώτη μου σχέση αλλά πρώτη φορά κάποια καπέλα με κάνει να νιώθω τόσο άσχημα όντας τόσο επικριτική μαζί μου.  Καμία συζήτηση δεν καταλήγει πουθενά. Κρατάει το κεφάλι της και μου λέει ότι δεν μπορεί να σκέφτεσαι με αυτό τον τρόπο., στολίζοντας με προσβλητικούς χαρακτηρισμούς του τύπου "νόμιζα ότι είναι λίγο άνθρωπος" Δεν θα αλλάξει. Της ζήτησα να το τελειώσουμε  Θέλω ηρεμία στην ζωή μου. 

Αρέσει στα μέλη Paralia48, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Mindthegap-

# 55 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από Hellboy_

εδω ειμαστε αντρες!

Λοιπον πανω σε εναν καυγα (δεν θα ειναι δυσκολο για εσας) χτυπας το χερι στο τραπεζι αντρικα ομως οχι μλκιες και τις λες ...

τετοια θελουν!

Εσυ δηλαδη ποσα τραπεζια εχεις σπασει;;;

Καλα δεν ειναι τιποτα...

ειναι μεχρι να πεσεις σε καμια που εκεινη την ωρα που θα χτυπησεις το χερι θα σου φερει κανα βαζο στο κεφαλι...

Μετα...θα μαθεις να λυνεις τα ζητηματα σου πιο ηρεμα...

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Spiros--

Mindthegap-

# 56 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από e_Signature89

Της ζήτησα να το τελειώσουμε  Θέλω ηρεμία στην ζωή μου. 

Spiros--

# 57 στις 29/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση

χαχαχα ...

...   

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από Mindthegap-

ειναι μεχρι να πεσεις σε καμια που εκεινη την ωρα που θα χτυπησεις το χερι θα σου φερει κανα βαζο στο κεφαλι...

Μετα...θα μαθεις να λυνεις τα ζητηματα σου πιο ηρεμα...

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

wish_

# 58 στις 29/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Άκαρδος προπαραμονές πρωτοχρονιάς.

Αυτη δέχτηκε να το τελειωσετε?!

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από e_Signature89

Δεν θα αλλάξει. Της ζήτησα να το τελειώσουμε  Θέλω ηρεμία στην ζωή μου. 

Spiros--

# 59 στις 29/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση

Κώστα ...

... χρόνια σου πολλά

Και μακριά απ' τα σκουφιά

Τώρα όμως έχω πολύ δουλειά

Και η ποίηση βαράει ... τεμπελιά 

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από kostas232

σπυρακο

χρονια πολλα.. αν εισια ο βιρτουοζος της ποιησης ριξε μας ενα πιηματακι για τα χρονια πολλα... βαλε μεσα και το σκουφι οπωσδηποτε

Spiros--

# 60 στις 29/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση

Αυτή ...

... τώρα αναρωτιέται γιατί τα σαπούνια έχουν αυτό το κακό συνήθειο, που όταν τα πιέζεις, εκσφενδονίζονται με δύναμη και πάντα σε πετυχαίνουν στο δόξα πατρί 

Δεν το έχει λύσει ακόμα αυτό μυστήριο ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από wish_

Άκαρδος προπαραμονές πρωτοχρονιάς.

Αυτη δέχτηκε να το τελειωσετε?!

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε