Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τοξική συμπεριφορά;

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Mindthegap-

# 61 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από Spiros--

χαχαχα ...

...   

Ναι εσυ γελας..

αλλα οταν διαβαζω και βλεπω τετοιες ψευτοβαρβατιλες και ψευτοαντριλικια...μου γυρναει το ματι...δεν μπορω...

ΥΓ. Ωστοσο...εχω διαπιστωσει ...

κι εχω κανει πολυ καλη ερευνα σε αυτο...

οτι οσοι τα λεν αυτα εχουν φαει πολυ παντοφλα στη ζωη τους...

Αρέσει στα μέλη Spiros--, Kristina_

Kristina_

# 62 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.452

Της ζητησες? Νομιζα αυτο δεν το ζηταμε απλα το δηλωνουμε 

(Ενταξει, μια βδομαδα μπορουσες να περιμενεις...να μη σε λεει και η wish ακαρδο  

Παράθεση:
Σχόλιο # 56 από Mindthegap-

Αρέσει στο μέλος Spiros--

Mindthegap-

# 63 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από wish_

Άκαρδος προπαραμονές πρωτοχρονιάς. 

Μη του λες καλε τετοια και κανει πισωγυρισματα ...

Τζαμπα γραφαμε ολοι εδω περα...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Spiros--

Spiros--

# 64 στις 29/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Κάπου ...

... έχει βάση η ... έρευνα αγοράς που έχεις κάνει Mind. 

Ο γέλωτας ήταν για την διατύπωσή σου, που την έκανα εικόνα (όχι με εμένα βέβαια χεχε) και ήταν ομολογουμένως πολύ διασκεδαστική 

Και ναι, το αντριλίκι δεν μετριέται με τα παραγόμενα ντεσιμπέλ όταν το χέρι εφάπτεται με κάποια σκληρή επιφάνεια 

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από Mindthegap-

Ναι εσυ γελας..

αλλα οταν διαβαζω και βλεπω τετοιες ψευτοβαρβατιλες και ψευτοαντριλικια...μου γυρναει το ματι...δεν μπορω...

Αρέσει στα μέλη Cathrin82, Mindthegap-

Spiros--

# 65 στις 29/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση

Φαντάζεσαι Κρίς ...

... να φάει άρνηση 

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από Kristina_

(Ενταξει, μια βδομαδα μπορουσες να περιμενες...να μη σε λεει η wish ακαρδο  

Αρέσει στο μέλος Kristina_

Kristina_

# 66 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Ε οκ θα βαλει νεο θεμα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 65 από Spiros--

Φαντάζεσαι Κρίς ...

... να φάει άρνηση 

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

Mindthegap-

# 67 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από Kristina_

Ενταξει...πιαστηκες κι εσυ τωρα απο μια λεξη...

Το αποτελεσμα μετραει...

ΥΓ. Αυτο που εγραψες απο κατω για την μια εβδομαδα...σβηστο...προλαβαινεις...

kostas232

# 68 στις 29/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

μπαχαχαχαχαχαχαχα

δωσε πονοοο σπυρακοοο

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από Spiros--

Κώστα ...

... χρόνια σου πολλά

Και μακριά απ' τα σκουφιά

Τώρα όμως έχω πολύ δουλειά

Και η ποίηση βαράει ... τεμπελιά 

Kristina_

# 69 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Βρε συ ...η επιλογη των λεξεων συνηθως εχει καποιο νοημα...(εδω μου μυριζει ενα μειγμα απο αβεβαιοτητα και τρολ  ) ...και το αποτελεσμα αμφιβολοοο

(Το σχολιο της wish το ειδα αφου εστειλα το δικο μου...και ειπα να κανω οικονομια στα ποστς αφου ειχα χρονο για edit )

Παράθεση:
Σχόλιο # 67 από Mindthegap-

Ενταξει...πιαστηκες κι εσυ τωρα απο μια λεξη...

Το αποτελεσμα μετραει...

ΥΓ. Αυτο που εγραψες απο κατω για την μια εβδομαδα...σβηστο...προλαβαινεις...

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

alisida

# 70 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.578

Στεναχωρέθηκα πολύ αγαπητέ.

Γιατί σκέφτηκα πως κάποια θέματα δεν λύνονται δυστυχώς αν δεν θέλει ο άνθρωπος από μόνος του 

Δίκιο... δίκιο..

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από kostas232

μην σε στεναχωρησω

μανταμ αλις αλλα για να εχει καποιος ασφαλεια και ευτυχια θα πρεπει να τα αποκτησει.. και για να κανεις τις σωστες κινησεις ετσι ωστε να τα αποκτησεις θα πρεπει να εισαι ψυχικα ηρεμος να εχεις λυσει τα θεματα σου αλλιως θα γυρνας οπως ο σκυλος που δαγκωνει την ουρα του γυρω γυρω και λυση δενθα βρισκεις...

τι διαολο τοσα πτυχια και μεταπτυχιακα εχομεν... μπαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

wish_

# 71 στις 29/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πάντως από τη μια τους θαυμάζω για την τόλμη τους αφού δεν τους κάνει η άλλη/ος από την άλλη απορώ πως με τόση ευκολία μπαμ χωρίζουν,σαν να μην υπήρχε ο άλλος/η.

ψεκάστε,σκουπίστε,τελειώσατε.

Χθες το σκεφτότανε,δυο κουβέντες διάβασε και σήμερα χώρισε.

alisida

# 72 στις 29/12/2020
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.578
Γουισακι,όσοι βάζουν θέμα σε φόρουμ,έχουν ήδη χωρίσει μέσα τους και θέλουν την επιβεβαίωση και ένα ελαφρύ σπρώξιμο

e_Signature89

# 73 στις 29/12/2020
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 7

Αυτή η κατάσταση κρατάει 15 μέρες. Τι ακριβώς να προσπαθήσω όταν μου λέει "ενώ έχω πάντα δίκιο σε ότι λέω γιατί το έχω σκεφτεί καλά"; Δυο μέρες τώρα που προσπαθώ να κουβεντιάσω όλα γίνονται χειρότερα και έχω δεχθεί ένα σωρό χαρακτηρισμούς.  Είναι επικριτική με τους πάντες όχι μόνο με έμενα. Αλλάζει συνέχεια φίλους γιατί πάντα βρίσκει ελαττώματα και τους κρίνει αυστηρά. Κρίνει αυστηρά ακόμα και τους γονείς της που στον 1,5 μήνα βλέπω ότι ενδιαφέρονται πολύ για αυτή. Δεν θα αλλάξω έτσι χρονιά.. Με τον χωρισμό αντέδρασε όπως περίμενα. Μου είπε ότι είμαι ανώριμος και ότι την απογοήτευσα.  .

Spiros--

# 74 στις 29/12/2020
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση

Αυτή η κοπέλα ...

... με όσα μας έχεις πει θεματοθέτη, αν δεν κάνει σοβαρή δουλειά με τα προβλήματα που έχει, θα είναι καταδικασμένη σε μοναξιά. 

Όχι γιατί κανείς δεν είναι αρκετός για την ίδια, αλλά γιατί δεν είναι η ίδια "αρκετή" μέσα της και αυτό είναι που αντανακλά στους γύρω της.

Πάντως το "εγώ έχω πάντα δίκιο σε ότι λέω γιατί το έχω σκεφτεί καλά" με έκανε και γέλασα 

Ας κάτσει λοιπόν με το δίκιο της και να περνάτε όμορφα ... Εσύ πάντως, σώθηκες !!!
Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, COSTAS42 και σε ακόμα 2 μέλη.

kostas232

# 75 στις 29/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μωρε

ριξτης τα πατερηματης αρπαξε την και απο το μαλλι και θα σου πω εγω αν ξαναλεει αυτες τις θου κυριε... αλλα εισαι λαιτ ρε φιλος.. με το σις και με το σας... δεν γινονται ετσι οι δλειες... να, ρωτα και την αντουανετ αν στο πει...χαχαχαχαχαχαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 73 από e_Signature89

Αυτή η κατάσταση κρατάει 15 μέρες. Τι ακριβώς να προσπαθήσω όταν μου λέει "ενώ έχω πάντα δίκιο σε ότι λέω γιατί το έχω σκεφτεί καλά"; Δυο μέρες τώρα που προσπαθώ να κουβεντιάσω όλα γίνονται χειρότερα και έχω δεχθεί ένα σωρό χαρακτηρισμούς.  Είναι επικριτική με τους πάντες όχι μόνο με έμενα. Αλλάζει συνέχεια φίλους γιατί πάντα βρίσκει ελαττώματα και τους κρίνει αυστηρά. Κρίνει αυστηρά ακόμα και τους γονείς της που στον 1,5 μήνα βλέπω ότι ενδιαφέρονται πολύ για αυτή. Δεν θα αλλάξω έτσι χρονιά.. Με τον χωρισμό αντέδρασε όπως περίμενα. Μου είπε ότι είμαι ανώριμος και ότι την απογοήτευσα.  .

forget_it

# 76 στις 30/12/2020
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 281

το"έλα να κουβεντιάσουμε" είναι για πολλούς ανθρώπους κόκκινο πανί 

Οι ισχυρογνώμονες θεωρούν εποικοδομητική τη συζήτηση με την ευτυχή κατάληξη πειθούς και μόνο του συνομιλητή.

Αλλάξτε την πρόσκληση σε "έλα να με ακούσεις και να σε ακούσω" 

Άκρη δεν θα βρεθεί αλλά θα μάθετε να μιλάτε και να ακούτε,δεν το θεωρείτε σημαντικό αυτό? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από e_Signature89

Τις περισσότερες φορές που θα τσακωθούμε δεν θυμάμαι τον λόγο. Ξεκινάει από κάτι πολύ μικρό και λέξη με την λέξη μεγεθύνεται. Γενικά δεν μπορώ να τις εντάσεις, Προσπαθώ με τον διάλογο να λύνω τα πάντα. Ακόμα και αυτό την ενοχλεί. Της λέω δεν θέλω εντάσεις έλα να κουβεντιάσουμε και "φουντώνει" ακόμα περισσότερο. Προσπαθώ να της εξηγήσω ότι ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και όλοι έχουμε τις συνήθειες μας και δεν δείχνει να το καταλαβαίνει. Δεν φαίνεται να με ακούει. Θεωρεί πως είμαι λάθος και δεν δέχεται κουβέντα. Είναι πραγματικά κρίμα γιατί όταν είναι καλά περνάμε υπέροχα αλλά όσο περνάνε οι μέρες όλο και ψάχνει αφορμή για εντάσεις.

pythagoras

# 77 στις 30/12/2020
author
Ανδρας / 67 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.582

Παντόφλα;;;

Αλήθεια πως τρώγεται;;;

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από Mindthegap-

Ναι εσυ γελας..

Για παπουτσάκι έχω ακούσει αλλά για παντόφλα όχι!

Mindthegap-

# 78 στις 30/12/2020
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 77 από pythagoras

Παντόφλα;;;

Αλήθεια πως τρώγεται;;;

Για παπουτσάκι έχω ακούσει αλλά για παντόφλα όχι!

Εδω ειναι ειδικη η περιπτωση...

Με το χερι...

pythagoras

# 79 στις 30/12/2020
author
Ανδρας / 67 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.582

Φίλε,... μην τρέφεις αυταπάτες.

η καλύτερη προσπάθεια είναι να μιλήσετε, να πείτε τι ενοχλεί τον καθένα και τι υποχωρήσεις μπορεί να κάνει.Όσο περνά ο καιρός τα πράγματα θα χειροτερεύουν. Ακόμα και αν αποφασίσεις να "συμμορφωθείς" προς τα υποδείξεις, κάτι θα βρει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από e_Signature89

Τοξική συμπεριφορά;

Καλησπέρα, χρόνια πολλά σε όλους.

Είμαι με μία κοπέλα εδώ και 1,5 μήνα και μένουμε και μαζί. Είμαι σε μία φάση που ψάχνω για κάτι σοβαρό και η αλήθεια είναι ότι η συγκεκριμένη κοπέλα μου το έβγαλε στην αρχή της γνωριμίας. Γνωρίζω ότι το χρονικό διάστημα που είμαστε μαζί είναι πολύ μικρό για να βγάλω "ασφαλή" συμπεράσματα άλλα τις τελευταίες μέρες υπάρχουν πράγματα που με προβληματίζουν και έχω αμφιβολίες για το αν είναι το άτομο που ψάχνω. Φυσικά υπάρχει ερωτική έλξη και μ 'αρέσει πολύ. Ωστόσο υπάρχουν πολλές εντάσεις για ασήμαντους λόγους. Πρέπει να προσέχω τον τρόπο με τον οποίο θα μιλήσω για να μην δημιουργηθεί ένταση. Με λίγα λόγια πιάνω τον εαυτό μου πολλές να φοβάται να μιλήσει. Αν ξεκινήσει κάποιος καυγάς απλά δεν πρέπει να μιλάω, όσο μιλάω τα πράγματα χειροτερεύουν. Δείχνει σαν να πιστεύει ότι ποτέ δεν κάνει λάθος. Επίσης βλέπω ότι ενοχλείται που έχω 2 πολύ καλούς φίλους. Προσπαθώ να μοιράζω τον χρόνο φυσικά με προτεραιότητα πάντα εκείνη. Δεν δείχνει να το καταλαβαίνει. Θεωρώ πως είναι πολύ νωρίς να έχει την αποκλειστηκότητα που ζητάει. Τέλος είμαι ένας άνθρωπος που έχει ένα πρόγραμμά στην ζωή του. Με αυτό τον τρόπο μ 'αρέσει να λειτουργώ, νιώθω καλά. Πχ ασχολούμαι με την γυμναστική και 3 φορές την εβδομάδα έχω προπόνηση και μία συγκεκριμένη διατροφή. Και αυτό την ενοχλεί γιατί δεν τις αρέσει που βάζω πρόγραμμα στην καθημερινότητά μου. Είναι μια κοπέλα που μου άρεσε χρόνια και τώρα που κατάφερα να είμαι μαζί της βλέπω ότι υπάρχει χάσμα. Πως να το χειριστώ; Υπάρχει τρόπος να έρθουμε σε μια ισορροπία η πρέπει να το αφήσω και να πάω παρακάτω;

kalvin251

# 80 στις 31/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Αιγιο
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 62

Παράθεση:
Σχόλιο # 73 από e_Signature89

Είπες ότι υπάρχει ερωτική έλξη. Είναι αμοιβαία; Διότι, σε φυσιολογικές συνθήκες,  μετά από ερωτικές θωπείες και πεπραχθέντα τέρψεως μαλακού υπογαστρίου, το θήραμα καραμελώνει, περιβαλλόμενο από κείνη την..."κρούστα" ( αν με νοείς).

Εδώ όμως κάτι δεν πάει καλά, το ζαγάρι δεν ξεφαρμακώνει.

Που σημαίνει είτε ότι τα υλικά σου δεν είναι αγνά και βιολογικά*, είτε ότι η μικρή κυρία είναι εκκολαπτόμενη στρίντζω. Ψάξτο λίγο παραπάνω.

* κοινό μυστικό ότι οι γυναίκες κινούνται με άξονα το συναίσθημα. Καταλήγοντας να σου γκρεμίζουν το "κάστρο" πούχεις με κόπο φτιάξει (βλ.και την ταινία sliver του 1993). Συνεπώς, προγράμματα, φίλοι, λοιπές ενασχολήσεις κλπ δεν είναι αποδεκτές γι αυτές. Πόσες φορές δεν κατάπια την καραμέλα "βάζεις τους φίλους σου πάνω από μένα;" " βάζεις τα βιντεοπαιχνίδια πιό πάνω από τη σχέση μας μπέμπη;", "άμα είχαμε οικογένεια με παιδιά, εσύ θα διάβαζες εφημερίδα και βιβλία ανώριμοι άντρες;" και άλλα πολλά εμπριμέ. Δράσε παρασκηνιακά αν θέλεις να κρατήσεις κάποια από τα χόμπυ σου.και εφάρμοσε την γοητεία της ολοκληρωτικής αφοσίωσης πάνω της αν θέλεις νάχεις ελπίδες. Ωστόσο έσω έτοιμος και για την πίκρα τής ανάλωσης που αυτή αποφέρει.

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε