Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τοξική συμπεριφορά;

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

kalvin251

# 81 στις 31/12/2020
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Αιγιο
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 62
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από alisida

Επίσης,

Εκείνη θα μαγειρεύει,εκείνος δεν θα τα τρώει γτι κάνει διατροφή..

ή 

"πού θα πας να τρέχεις τώρα,μείνε εδώ να δούμε τηλεόραση αγκαλίτσα...όλο μόνη μου με αφήνεις κι εγώ που άφησα τη μανούλα μου για να μείνω μαζί σου ...κλπ..κλπ"

Τραγουδιστά. Πάμε όλοι μαζί με μιά φωνή:

" Ααλυσίδα ελβιέλα

για ανήσυχα νιάτα,

Τρέεξε, πήδα, περπάταα..."

squirrel-b1968

# 82 στις 31/12/2020
author
Γυναίκα / 54 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 295

Δράσε παρασκηνιακά

αν θέλεις να κρατήσεις κάποια από τα χόμπυ σου.και εφάρμοσε την γοητεία της ολοκληρωτικής αφοσίωσης πάνω της αν θέλεις νάχεις ελπίδες. Ωστόσο έσω έτοιμος και για την πίκρα τής ανάλωσης που αυτή αποφέρει.
ωραια συμβουλη...παιξε κρυφτο ...βλεπε κρυφα τους φιλους σου ..προσποιήσου το ενδιαφέρον κ την αποκλειστικοτητα που θελει ..φοβερη σχεση αναμενεται!!.κ μετά λετε  για τις γυναικες...κ τις ραδιουργίες τους (που φυσικα υπαρχουν κ τετοιες)(.εμ υπαρχουν ομως κ αντρες αναλογοι,με ..κατινέ σκέψη  ) αν καταπινετε την "καραμελα"καλως σας κανουν...
Φυγε μακρια αγαπητε,ποση καταπιεση κ υποτιμηση χρειαζεσαι ακομη...αναρωτιεμαι...Στο εγραψα κ στο προηγουμενο μου ποστ,εζησες το απωθημενο σου ,τελος τωρα.
Αρέσει στα μέλη Francesca_, Mindthegap-

kostas232

# 83 στις 31/12/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

καμιστιες στις πλατες

λεμε και κλαιμε!!! σακκκ!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 81 από kalvin251

Τραγουδιστά. Πάμε όλοι μαζί με μιά φωνή:

" Ααλυσίδα ελβιέλα

για ανήσυχα νιάτα,

Τρέεξε, πήδα, περπάταα..."

AlexandrosGr_8

# 84 στις 2/1/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 28

Μακριά

Μακριά όσο είναι νωρίς. Δεν το λέω απλά για να το πω. Έχω βιώσει την τοξικότητα και από τις 2 πλευρές . Και ως θύτης και ως θύμα . Ως θύτης όπως είπε και η Helenaki πιο πάνω δυστυχώς δεν υπάρχει γιατρειά. Εμένα μου πήρε πολύ χρόνο και προσωπική δουλειά μετά από χωρισμό προκειμένου να φτάσω σε ένα φυσιολογικό σημείο . Ως θύμα ... Αν δεν είσαι ερωτευμένος φύγε ... Είναι εύκολο . Αν είσαι , θέσε τα όρια σου , αντέδρασε σε ότι διαφωνείς . Σε καμμία περίπτωση μην υποχωρεις μόνο και μόνο για να μην τσακωθείς. Όσο το κάνεις τόσο περισσότερες και πιο τρελές θα είναι οι απαιτήσεις . Δυστυχώς αν δεν μπει το άτομο σε διαδικασία για προσωπική ενδοσκόπηση δεν υπάρχει βελτίωση γιατί πολύ απλά δεν κτλβαινει ότι το κάνει ... Θεωρεί ότι είναι φυσιολογικές απαιτήσεις. Θα προσπαθήσει να σε απομακρύνει από κάθε τι δικό σου (πρόσωπα,συνήθειες κτλπα) και όταν χάσει το ενδιαφέρον της λόγο του ότι θα σε έχει στραγγίσει συναισθηματικά και μη υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να σε χωρίσει κιόλας διότι δεν θα εχει κάτι άλλο να πάρει από εσένα ώστε να ταισει το εγώ της . Όλα αυτά μπορεί να φαντάζουν αστεία και πολύ μακρινά στην δική σου περίπτωση αλλά πίστεψέ με είναι η φυσιολογική εξέλιξη της κατάστασης που περιγράφεις. Για μένα διάβασε για το θέμα. Ψάξου ώστε να ξέρεις πως να το διαχειριστείς σοβαρά ανάλογα και με το τι θες να κάνεις .
Αρέσει στο μέλος giorgos170

e_Signature89

# 85 στις 3/1/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7

Η ιστορία έχει τελειώσει και όσο περνάνε οι μέρες βλέπω όλο και πιο καθαρά. Όλοι μας έχουμε τα θέματα μας και τις ανασφάλειες μας αλλά αυτό που έζησα ήταν πρωτόγνωρο. Έχω γνωρίσει κοπέλα γκρινιάρα , ζηλιάρα,  αλλά κοπέλα τόσο επικριτική και αλάνθαστη ποτέ ... Εδώ με έβριζε και όταν της έλεγα μετά ότι είπες αυτή την κουβέντα και δεν ήταν σωστό, με έβγαζε τρελό ... απίστευτα πράγματα. Διαστρέβλωνε όλα τα γεγονότα για να κατηγορήσει εμένα. Ίσως να μην με γούσταρε (ευτυχώς) και να τα έβγαλε νωρίς. Μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα άρχισα τον χάνω εαυτό μου. Ήταν ένα απωθημένο που το έζησα αλλά δεν ήταν όπως το περίμενα, 

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε