Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Προβληματισμός

Σελίδα : 1

Katherine94

# 1 στις 5/1/2021
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Κορινθίας / Φενεός
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%

Προβληματισμός

Καλησπέρα, βρισκόμουν σε μια σχέση στην οποία πολλές φορές είχαμε διαφωνίες με το ταίρι μου να μου την "μπαίνει" κατα καποιο τρόπο. Τις προαλλες πριν χωρίσουμε ημουν σε μια φάση να αγοράσω ένα αυτοκίνητο κ αυτός ως κάτοχος αυτοκινητου αρχισε να κράζει την εταιρεία αυτού που ήθελα να πάρω κ να μιλάει υποτιμητικά. Εχω προσέξει κ άλλες φορές να κανει κατι παρόμοιο με αλλα θέματα αφου σπάνια μπορούσα να συζητήσω για προβλήματα μαζί του. Πάνω στον καβγά επειδή νευρίασε του είπα "μου λες μ...κιες" και "μη μου λες π...ριες" κατι το οποίο μετάνιωσα και του ζήτησα συγνώμη. Χωρίσαμε αλλα εκείνος αρχισε να το ρίχνει πάνω μου κ ότι δεν τον σέβομαι. Ειμαι νευρικη το ξέρω κ ζήτησα συγγνωμη για το λάθος μου, μπορει να κάνω λάθος κ με τη συμπεριφορά που βλέπω ορισμένες φορές σε καυγά (έβλεπα βασικα). Δε με ειχε προσβαλλει ποτε αλλα ως ενοχικό άτομο εχω ακομα τύψεις . Βρε παιδιά, τόσο άσχημο ήταν ολο αυτο; δεν τον εβρισα προσωπικά κιόλας.

archagellos

# 2 στις 5/1/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

με τον πρωην συντροφο σου εισασταν διαφορετικα ατομα και αυτο που περιγραφεις δεν ηταν σχεση...ενα διαρκεις τσακωμος ηταν .

Ο πρωην συντροφο σου απο αυτα που εγραψες δειχνεις ατομο το οποιο ενιωθε κατωτεροτητα απεναντι σου και προσπαθουμε με τον τροπο του να σε μειωσει για να νιωσει εκεινος καλα .

Καλη σου τυχη

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, squirrel-b1968 και σε ακόμα 2 μέλη.

Helenaki4

# 3 στις 5/1/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Καλησπέρα θεματοθετρια 

Η γνώμη μου πάνω σε αυτό το,ζήτημα ειναι η εξής : 

Όταν κάποιος/α επιτίθεται σε εμένα , ειναι στο χέρι μου να δεχθώ ή όχι την πρόσκλησή του/της. 

Αν τη δεχθώ , είμαι συνδημιουργος του καυγά , που ούτως ή άλλως θέλει δυο . 

Αν τον προσβάλω , αυτή μου η προσβολή χαρακτηρίζει εμένα και μονο εμένα , σε καμμία περίπτωση δε δικαιολογουμαι επειδη έρχεται σαν απάντηση σε κάποια άλλη επίθεση . 

Αν αυτός ο κάποιος , υποθετικά ειναι ο σύντροφός μου , αποχωρώ από τη σχέση . Κατα τη γνώμη μου , τέτοιες αντιπαραθέσεις καθρεφτίζουν θεμελιώδη άλυτα ζητήματα  . 

Εν κατακλείδι , ναι , μια κουβέντα οπως «λες π...» δε λέγεται σε κανέναν . Συμφώνησε εσυ με τον εαυτό σου ποια θέλεις να είσαι και στην πορεία αναζήτησε έναν σύντροφο που θα δέσει αρμονικά με τη νέα εκδοχή σου .

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, archagellos και σε ακόμα 2 μέλη.

Katherine94

# 4 στις 5/1/2021
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Κορινθίας / Φενεός
Μερικές φορές σκέφτομαι ότι ολο αυτο μπορούσε να λυθεί με συζήτηση. Εχει κανει κ ο ίδιος προσπάθειες. Το ζήτημα είναι ότι νιώθω τύψεις από μεριάς μου για τη συμπεριφορά μου. Εχω κ εγώ θέμα με τα νεύρα μου κ προσπαθω χρονια να το λύσω ίσως να τον προκάλεσα κ εγώ σε όλο αυτό αθελα μου ή να ήμασταν περίεργα κ οι 2. Η καραντίνα μας έχει βρει κ τους 2 σε περίεργη φάση, ίσως η οικειότητα να μας χάλασε λίγο.

forget_it

# 5 στις 5/1/2021
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Απαντήσεις: 281
Και λίγα του είπες του κομπλεξαρα.Αυτός σε υποτιμούσε συνέχεια εσένα και τις επιλογές σου μην έχεις τύψεις τώρα.
Αρέσει στο μέλος Katherine94

Enikos

# 6 στις 5/1/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.742

Αφου χωρισατε, προς τι το θεμα?...

Το αμαξι το πηρες?...

Αρέσει στα μέλη archagellos, Katherine94

kostas232

# 7 στις 5/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

θα

σου προτεινα να κανεις κατι με τα νευρα σου... εφοσον το ξερεις θα πρεπει να το φτιαξεις αυτο.. εκτο ςκαι αν δεν θες , ή επειδη το να λετε σημερα οτι εχετε νευρα ειναι λιγο της μοδας... ειλικρινα το εχω παρατηρησει σε πολλες κυριες ή δεσποινιδες.. ετσι θα γινει και με τον επομενο για αλλη αιτια καιθα κατθομαστε να ψαχνομεν τι φταιει.. οχι τιποτε αλλο εκοψα και το καπνισμα...

Katherine94

# 8 στις 5/1/2021
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Κορινθίας / Φενεός
@Enikos εχω πολλές ενοχές δηλαδη ακομα κ τωρα νιώθω ότι φταίω εγώ, αυτό μόνο. Οχι δε το πήρα ο μηχανικός το έβγαλε αουτ

Katherine94

# 9 στις 5/1/2021
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Κορινθίας / Φενεός
@kostas232 έχεις απόλυτο δίκιο, οχι δεν είναι της μόδας ετσι ειμαι γενικά. Το ξέρω ότι πρέπει να αλλάξει κ δε το αρνούμαι. Φταιω κ εγώ πολυ απλα το ότι το ρίχνει πάνω μου σαν κάτι χειρότερο με ταρακούνησε. Λες κ τον ειπα τις αντίστοιχες βρισιές που δεν το έχω κάνει ποτέ μου.

Katherine94

# 10 στις 5/1/2021
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Κορινθίας / Φενεός
@kostas232 οχι είχα από μικρή θέμα χαχαχαχα το ξέρω ότι πρέπει να το αλλάξω φυσικά. Κ σε αυτο που λες έχεις απόλυτο δίκιο απλα προσπαθω να το φτιάξω.

Enikos

# 11 στις 5/1/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αρα, καλα σου ελεγε ο φιλος σου...

Ε, καλα...

Και εσυ δεν του εβαλες κανενα πυροφανι στα δαχτυλα!!!...

Κοιτα παρε κανενα καλο αμαξι, μη μενεις στην εθνικη οδο και τραβιεσαι...

Ενοχες ξε-ενοχες, βρες και εναν γκομενο που να μην ξερει τοσο πολυ απο αμαξια και σου σπαει τα νεβρα...

Και ολα τζετ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Katherine94
@Enikos εχω πολλές ενοχές δηλαδη ακομα κ τωρα νιώθω ότι φταίω εγώ, αυτό μόνο. Οχι δε το πήρα ο μηχανικός το έβγαλε αουτ

paranomos

# 12 στις 5/1/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 1.065

Πω πω ηττα..

Να μεινεις και χωρις αντρα και χωρις αυτοκινητο..

Linuxaki

# 13 στις 5/1/2021
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 15

Σεβασμος

Στον σύντροφό μας δεν λέμε ποτέ τέτοια πράγματα. Αν στα έλεγε αυτός δεν θα σου άρεσε καθόλου είμαι σίγουρη. Καλό είναι να ακούμε τις απόψεις του άλλου . Ο τυπάς προφανώς ξέρει παραπάνω για αυτοκίνητα! Ωστόσο αν δεν σου αρέσει ο τρόπος που τις εκθέτει τότε του λες δεν μου αρέσει ο τρόπος σου σε παρακαλώ πιο ευγενικά. Αν δεν το σεβαστεί τότε δεν του το συζητάς και του λες σταματάει εδώ η συζήτηση γιατι δεν με σέβεσαι. Και τελος
Αρέσει στο μέλος Katherine94

Veronika1980

# 14 στις 5/1/2021
author
Γυναίκα / 39 / Παντρεμένη
Ν. Φλώρινας / Λέχοβο
Απαντήσεις: 68

Πρώτα δεν κατάλαβα ποιο είναι το πρόβλημα σου; Θέλεις να θα ξανά βρείτε; Θέλεις κάτι για τα νεύρα σου; Από τη στιγμή που χωρίσατε η γνώμη μου καλά κάνατε αφού μαλώνετε συνεχώς. Σε μια σχέση πρέπει να έχει κατανοήσει κ σεβασμός. Αυτό να πας στα μαγαζιά κ να μαλώνεις δεν το μπορώ είναι πολυ μίζερο έλεος.Κάτσε να ηρεμήσεις βρες ειδικό κ συζητά το πρόβλημα με τα νεύρα σου. Μετά έρχεται η ώρα κ για σύντροφο. Σου εύχομαι όλα καλά να πάνε!

Αρέσει στο μέλος zoriki

Anatroph

# 15 στις 6/1/2021
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 106
Καλα εκανες και του μιλησες οπως ενιωθες. Δεν ειναι το προβλημα στις λεξεις που χρησιμοποιησες. Ειτε ειπες "λες μ@[email protected]$" ειτε ειπες κατι πιο βαρυ ειτε ειπες "αυτα που λες δεν βασιζονται σε λογικη" το συναισθημα που ενιωθες θα ηταν το ιδιο. Και εκει ειναι το προβλημα. Νιωθεις οτι ο πρωην συντροφος πολεμουσε τις επιλογες σου και νιωθεις οτι τις πολεμουσε επι σκοπου. Οχι μονο για το αμαξι αλλα σε διαφορα αναλογα θεματα. Για να νιωθεις ετσι μαλλον υπηρχε λογος
Αρέσει στο μέλος mouri79

Paralia48

# 16 στις 6/1/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.729
Ξέρω πολλά ζευγάρια που ζουν με τέτοιους καβγάδες και τους αρέσει. Γιατί καβγάς για παλιοσίδερα, χαράς το πράμα!
Αν βέβαια λέγονται βαριές κουβέντες, τότε σοβαρεύει το πράμα. Πάντως δεν τον χαρακτήρισες, μην έχεις τύψεις. Άλλο το <<λες μλκς>> και άλλο <<είσαι μλ... >>
Βέβαια και μένα δε θα μ΄άρεσε να ζω σε συνεχείς καβγάδες. Μάλλον και σε σας δεν άρεσε, γιαυτό και χωρίσατε.

Κοίτα, μονός καβγάς δε γίνεται. Προφανώς ο φίλος σου τον ήθελε και συνέχισες και συ και έγινε ό,τι έγινε και δεν ήταν η πρώτη φορά. Επομένως μην έχεις τύψεις, τα θέλατε και οι δυο.

Εφόσον ήδη δουλεύεις με τα νεύρα σου, θα βρεις ένα μέτρο να τα διαχειριστείς.

Κοίτα, και γω φωνάζω, σε καταλαβαίνω. Όταν ο άλλος υψώνει φωνή, είναι σα να με πατά στον κάλο. Και άδικο νά χω, φωνάζω από αντίδραση, (δράση - αντίδραση), δεν μπορώ τις φωνές του άλλου. Τι να κάνουμε; Αίμα τρέχει στις φλέβες μας, ανάβουν τα λαμπάκια. Βεβαια, αυτό πρέπει να το ελέγχουμε, το ξέρω. Κυρίως σε επαγγελματικές σχεσεις, είναι σημαντικό.

Kristina_

# 17 στις 6/1/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Και γω αρπαζω φωτια ευκολα...Ομως η αληθεια ειναι οτι δεν εχω φτασει να πω σε καποιον «λες π@π@@ς» ...οσες φορες το εχω αισθανθει (σε οποιουδηποτε ειδους σχεση) μια που το ενοιωσα μεσα μου και μια που απομακρυνθηκα αμεσα ...οποτε ουτε να το πω χρειαστηκε ουτε να το ξανασκεφτω

Αλλα ναι το θεωρω πολυ μεγαλη προσβολη να πω σε καποιον «τι μ@λ@@@ς λες» !!! Ισως ειναι και που δεν εκφραζομαι με τετοιο λεξιλογιο ουτε για πλακα ...μπορω να ειμαι αιχμηρη και να βρισω ακομη και με «καθωσπρεπει» λεξεις

Καταλαβαινω ομως και την κατασταση που περιγραφεις, νομιζω οι περισσοτροι την εχουμε ζησει σε καποια πτυχη της ζωης μας. Εγω οταν καποιος διπλα μου συνεχως κριτικαρει τις επιλογες μου η αμφισβητει αυτα που λεω-ακομη και γεγονοτα, αρχικα λυπαμαι γιατι προφανως τραβαει μεγαλο ζορι (ζηλεια, κομπλεξ κατωτεροτητας, ανασφαλεια, η δενξερωγωτι)...μονο  αν προκειται για ατομο της οικογενειας μου θα προσπαθησω  να το κατανοησω και να το βοηθησω, διαφορετικα φευγω χωρις δευτερη σκεψη...

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Mindthegap-

# 18 στις 6/1/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Veronika1980

Πρώτα δεν κατάλαβα ποιο είναι το πρόβλημα σου; Θέλεις να θα ξανά βρείτε; Θέλεις κάτι για τα νεύρα σου;

Αρέσει στο μέλος Veronika1980

Enikos

# 19 στις 6/1/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τοχει ζησει και ανταριαστηκε...

. . . . . . . . . . . .

Hellboy_

# 20 στις 6/1/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Απαντήσεις: 170

να μη ειμαι απο μερια να βλεπω οταν του τα ειπες αυτα τον κακο χαμο που ακολουθησε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Katherine94

Προβληματισμός

. Πάνω στον καβγά επειδή νευρίασε του είπα "μου λες μ...κιες" και "μη μου λες π...ριες" κατι το οποίο μετάνιωσα και του ζήτησα συγνώμη. 

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε