Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φταιω

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

COSTAS42

# 41 στις 6/1/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.465
'Aρεσαν+: 0%

Διαφωνω στα εξης 2..ΔΕΝ χρειαζεται ψυχολογος για να εχει καποια μανουλα αντρα σπιτι της και δεν χρειαζεται να ειναι ενηλικα τα παιδια...

Καλος ανθρωπος να ειναι,να τους αγαπα και ολα τα αλλα βρισκονται μεταξυ τους

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Lolita68

Λυπαμαι που θα ειμαι πικρη αλλα πρεπει γιατι εγω ξερω κατι παραπανω...καθοτι χηρα με αγορι.

Αγαπητε Odious δεν φταιτε εσεις τοσο οσο η Κυρια που σας επετρεψε να εγκατασταθειτε σε μια μονογονεικη οικογενεια και μαλιστα με ανηλικο εφηβο...και αγορι.Επρεπε να βρεθει αλλη λυση τη συγκεκριμενη στιγμη που ειχατε το προβλημα της αρρωστειας σας. 
Ανεπιτρεπτο για μια μανα να εγκαθιστα στο σπιτι της τριτο ατομο και χωρις συμβουλη ειδικου. Η προσωπικη ζωη της μητερας και φυσικα ειναι απαραιτητη γιατι η ζωη συνεχιζεται,  αλλα ομως ΕΚΤΟΣ ΣΠΙΤΙΟΥ...τουλαχιστον μεχρι την ενηλικιωση του παιδιου. Αν ομως και παλι υπαρχει λογος και μαλιστα σοβαρη σχεση, θα επρεπε να το σκεφτειτε διπλα και τριπλα και συγχρονως με βοηθεια ειδικου ΠΑΝΤΑ. 
Εσεις τωρα Odious...επειδη εισαστε ενηλικος θα μπορουσατε και να μην δεχτειτε η και να ενημερωσετε τη μητερα και οχι να τη συμβουλεψετε γιατι απ οτι καταλαβα εσεις δεν εχετε παιδι...και δεν μπορει να ξερετε.  

Αρέσει στα μέλη agnwstos_Xi, hns1602 και σε ακόμα 3 μέλη.

Kristina_

# 42 στις 6/1/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.275

Δε διαφωνουμε...ναι ολα αυτα θα ειδε και τον εδιωξε...αλλα δυσκολευομαι να το δω σαν ενα απλο μαλωμα (και ξαναλεω δεν ειναι μονο το μαλωμα ειναι η «φιλοσοφια» του θεματοθετη που εγειρει υποψιες )

Γιατι δεν μπορω να κανω καταγγελια αν αντιληφθω ενα περιστατικο κακοποιησης παιδιου (οχι αυτο εδω που μεχρι και τρολ θα μπορουσε να ειναι...αλλα ενα πραγματικο περιστατικο) ...Εχω φιλη εργαζομενη σε κοινωνικη υπηρεσια και αλλιως μου τα χε παρουσιασει σε τυχαια συζητηση...θα την ξανασυζητησω ομως

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από Mindthegap-

Παρακινδυνευμενες μαντεψιες ειναι αυτα Κριστιν...

Γιατι σου φαινεται περιεργο να ειδε τις εντασεις, τσακωμους, ζηλιες που δημιουργουνται μεσα στο σπιτι της, να ειδε οτι και το παιδι της δεν περναει καλα (δεν του εφταναν ολα τα αλλα )  και να τον εδιωξε...;;

Που ειναι το περιεργο..;;;

Εκανε το λαθος να τον βαλει μεσα στο σπιτι ...αυτο δε σημαινει οτι δεν ειχε και την ικανοτητα να το διορθωσει...γρηγορα 

Ωστοσο, αν σκεφτουμε ποσοι πατεραδες, πατριοι, ή απλα συντροφοι μαλωνουν καθημερινα παιδια δικα τους και  των συντροφων τους  τοτε θα επρεπε να εχουμε ισα με ενα εκατομμυριο εισαγγελεις ολη μερα στους δρομους να τρεχουν. 

Οχι, δεν μπορεις να κανεις καταγγελια επειδη μαλωσε απλα ενα παιδακι...

Mindthegap-

# 43 στις 6/1/2021
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.424

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από Kristina_

Γιατι δεν μπορω να κανω καταγγελια αν αντιληφθω ενα περιστατικο κακοποιησης παιδιου (οχι αυτο εδω που μεχρι και τρολ θα μπορουσε να ειναι...αλλα ενα πραγματικο περιστατικο) ...Εχω φιλη εργαζομενη σε κοινωνικη υπηρεσια και αλλιως μου τα χε παρουσιασει σε τυχαια συζητηση...θα την ξανασυζητησω ομως

Γιατι απο μαλωμα σε μαλωμα...εχει διαφορα

Και το μαλωμα δεν σημαινει παντα κακοποιηση...

Αν θυμηθω ποσες φορες  με ειχαν μαλωσει μικρη λογω υπερβολικης ζωηραδας...τοτε τι θα επρεπε να κανω...να τους ειχα κλεισει μεσα...;;;

Παιδια μιλαμε για φυσιολογικα πραγματα...μη τρελαθουμε κιολας...

Αρέσει στα μέλη agnwstos_Xi, hns1602 και σε ακόμα 1 μέλος.

Odious

# 44 στις 6/1/2021
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Ωραιόκαστρο
Απαντήσεις: 21

Helenaki4

Πιστευεις οτι δεν της το προτεινα;; πιστευεις οτι δεν εθεσα βετο στη σχεση μας αυτο; αν θες να προχωρησουμε, θα παμε και οι δυο στο γιατρο της ειπα. Επισης πιστευεις οτι εγω τρυπωσα στο σπιτι της απο μονος μου;; χα. Η τροχοπεδη στην προσκληση της ημουν εγω σε πληροφορω.. Οπως και το πως θα προσεγγισω το μικρο. Περιμενα να το δει πιο σοβαρα το ολο θεμα..
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Odious

# 45 στις 6/1/2021
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος

Kristina_

Αμα θες να σε δωσω τα στοιχεια μου καλεσυ. Διδαξε μας ποιες ειναι οι αρχες.. Διδαξε μας ποιο ειναι το σωστο.. Εσυ που γενηθηκες με γνωσεις... Εσυ που σπουδασες και τα ξες καλα..

Odious

# 46 στις 6/1/2021
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος

alisida

Ναι συμφωνω.. Δεν τα εχει ξεπερασει τα θεματα της.. Το παραδεχοταν. Της εξηγησα οτι ο μονος ανθρωπος που εζησε την δυσλολη καθιμερινοτητα της ημουν εγω. Και εγω εβλεπα πραγματα τα οποια επρεπε να διορθωσει γι αθτην και το γιο της.Δεν μπορει να την βλεπω να κοντευει να σκασει επειδη την τρελενει το παιδι της, εκμεταλλευομενο μια κατασταση.. Της ειπα 5 πραγματα.. Της λεω εγω σημερα ειμαι, και αυριο δεν ειμαι.. Σκεψου τωρα πως εισαι.. Και σκεψου το αυριο το παιδι σου.. Επισης το οτι εμεινα 25 μερες κλεισμενος μαζι της συν 5 μερες στο νοσοκομειο εγω και υπο τον φοβο του κοβιντ να ειμαστε κλεισμενοι μεσα ολοι το πρωτο 10ημερο επαιξε ρολο. Τελικα δεν ειχα κοβιντ αλλα αλλον ιο με χιλιες παρενεργειες επρεπε να παρεινω εκει, γιατι στο πατρικο μου ειχαν κολλησσει ολοι κοβιντ και εγω δεν επρεπε με τιποτα να κολλησσω κ αυτο. Λοιπον ολη αυτη η φαση με κρατησε δεσμιο εκει. Δεν ειχαμε σκοπο να μεινω εκει μονιμα γιατι ξεραμε οτι ο μικρος και η σχεση μας χρειαζοταν χρονο. Αυτα.

Odious

# 47 στις 6/1/2021
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος

kostas232

Εχουμε κανει πολλες συζητησεις με την κοπελα.. Επισης γνωριζω οτι παντα θα ειμαι ο φιλος της μαμας.. Με το παιδι το μαλωσα ναι. Ομως οι σχεσεις μας δεν διαταραχτηκαν παραπανω απο 12 ωρες. Παλι μαζι παιζαμε, παλι μαζι τα καναμε ολα. Τα λαθη τα εκανε η μητερα του.. Αφεθηκε.. Κουραστηκε.. Δεν ειναι ομως ετσι.. Της εξηγησα και το εβλεπε οτι ημουν εκει..Ξερεις τι πιστευω μετα απ ολα αυτα φιλε κωστα; οτι ηθελε απλα να ξεχαρμανιασει.. Και λυπαμαι πραγματικα.. Και αυτο δεν το λεω τυχαια.. Απλα εγω ημουν ο αφελης και εδωσα..

Odious

# 48 στις 6/1/2021
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος

Επικριτικοοι εκατερωθεν.

Επισης ειπα οτι οι πρωτοι χαρακτηρισμοι ηταν απο μερος της, φυσικα αυτο προσπεραστηκε... Και δεν ηταν λογω παιδιου, αλλα αλλων λογων. Εσκυψα το κεφαλι ομως διχως να αντικρουσω αυτα τα λογια. Και γιατι ειχε δικιο σε καποια. Αυτη γιατι δεν δεχοταν την δικη μου κριση;;;

alisida

# 49 στις 6/1/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.610

Κριστίνα,τα περί κακοποίησης του παιδιού κι εμένα μου φαίνονται υπερβολικά (για την εδώ περίπτωση μιλάω).

Αν υπήρχε περιστατικό βίας,δεν θα το άφηνε η μητέρα να πέσει κάτω.
Φαντάζομαι τι περίπου έγινε,το παιδάκι θα συμπεριφερόταν κάπως περίεργα (για να τραβήξει την προσοχή της μαμάς του)
Ο θεματοθετης ένοιωσε άβολα και αντί να προσπαθήσει να το κερδίσει με αγάπη,όπως είπε και ο Κώστας,τα έβαλε με τη μαμά,την κατσαδιασε προφανώς της είπε ότι δεν είναι πράγματα αυτά,σε κάνει ο,τι θέλει,βάλτο σε μια τάξη κλπ κλπ...
Η μητέρα ένοιωσε πιεσμένη και από τις δύο πλευρές και δεν μπορούσε να το αντιμετωπίσει.
Τα παιδιά δεν είναι υποχρεωμένα να αγαπήσουν τον άνθρωπο που αγαπάμε εμείς,μπορούμε όμως εφόσον είμαστε σίγουροι και οι δύο για τη συμβίωση και για το ποιόν του ανθρώπου που βάζουμε στη ζωή μας,ανάλογα την ηλικία των παιδιών και με τη βοήθεια παιδοψυχολογου,να τα προετοιμάσουμε για τη νέα κατάσταση.
Όμως τίποτε δεν πετυχαίνει αν ο άλλος δεν θέλει κατά βάθος να δεχτεί τα παιδιά μας,αν δεν είναι θετικός στο να δώσει αγάπη και υπομονή.
Αρέσει στα μέλη agnwstos_Xi, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 3 μέλη.

Helenaki4

# 50 στις 6/1/2021
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.268

Εφόσον δεν δέχεται να επισκεφθεί παιδοψυχολόγο , παραμένετε μακριά . Εξακολουθείτε να μην έχετε δικαίωμα να επεμβαίνετε στο παιδί σε τίποτα . 

Αν η ίδια σας προσκαλεί να αναλάβετε καθήκοντα κηδεμόνα ,αν κατάλαβα καλά οτι αυτό εννοείτε , ειναι δικό της λάθος και θα πρεπει να αρνηθείτε .

Οπως και να έχει , το γεγονός οτι χαρακτηρίζετε κακομαθημένο ένα οχταχρονο αγορι , καταδηλωνει απειρία και έλλειψη αγάπης . Η εντύπωση που εχω σχηματίσει από τα γραφόμενα σας ειναι οτι δεν είστε σε θέση αυτή τη στιγμή να χτίσετε σχέση με αυτό το παιδί .

Ο πιτσιρίκος τώρα διαπλάθει χαρακτήρα και το τελευταίο που του χρειαζεται ειναι μια κακή καταγγελτική φιγούρα στη θέση του μπαμπά του που έφυγε , να του τονίζει τα ελαττώματα του . 

Σε καθε περίπτωση , επισκεφθείτε εσείς κάποιον ειδικό που να εμπιστεύεστε για να λάβετε συμβουλές , και να μάθετε για τα όρια σας έναντι του παιδιού . 

Προσωπικά είμαι μητέρα ενός παιδιού στην ίδια ηλικία με το μικρούλη και επισκέπτομαι μία στο τοσο μια παιδοψυχολόγο που εμπιστεύομαι ιδιαίτερα , όχι για να βλέπει το παιδί , αλλα για να ελέγχει εμένα . 

Σχολή γονέων δυστυχώς δεν υπάρχει .

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Odious

Helenaki4Πιστευεις οτι δεν της το προτεινα;; πιστευεις οτι δεν εθεσα βετο στη σχεση μας αυτο; αν θες να προχωρησουμε, θα παμε και οι δυο στο γιατρο της ειπα. Επισης πιστευεις οτι εγω τρυπωσα στο σπιτι της απο μονος μου;; χα. Η τροχοπεδη στην προσκληση της ημουν εγω σε πληροφορω.. Οπως και το πως θα προσεγγισω το μικρο. Περιμενα να το δει πιο σοβαρα το ολο θεμα..

Αρέσει στα μέλη XorisLogia, agnwstos_Xi και σε ακόμα 5 μέλη.

Kristina_

# 51 στις 6/1/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Αλις αν η κατασταση εχει οπως λετε δεν διαφωνω στο παραμικρο και φυσικα ευχομαι και γω να ειναι ετσι

Απλα επειδη εδω ξεκιναμε μια συζητηση με αφορμη ενα θεμα που μας παρουσιαζεται παντα μονοπλευρα απο τον εκαστοτε θεματοθετη...θεωρω οτι ηταν μια καλη αφορμη να γινει λογος για τα δικαιωματα του παιδιου και τις επιλογες προστασιας του οταν οι γονεις δεν υπαρχουν η αδυνατουν να το προστατευσουν οσο θα επρεπε

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από alisida

Κριστίνα,τα περί κακοποίησης του παιδιού κι εμένα μου φαίνονται υπερβολικά (για την εδώ περίπτωση μιλάω).

Αν υπήρχε περιστατικό βίας,δεν θα το άφηνε η μητέρα να πέσει κάτω.
Φαντάζομαι τι περίπου έγινε,το παιδάκι θα συμπεριφερόταν κάπως περίεργα (για να τραβήξει την προσοχή της μαμάς του)
Ο θεματοθετης ένοιωσε άβολα και αντί να προσπαθήσει να το κερδίσει με αγάπη,όπως είπε και ο Κώστας,τα έβαλε με τη μαμά,την κατσαδιασε προφανώς της είπε ότι δεν είναι πράγματα αυτά,σε κάνει ο,τι θέλει,βάλτο σε μια τάξη κλπ κλπ...
Η μητέρα ένοιωσε πιεσμένη και από τις δύο πλευρές και δεν μπορούσε να το αντιμετωπίσει.
Τα παιδιά δεν είναι υποχρεωμένα να αγαπήσουν τον άνθρωπο που αγαπάμε εμείς,μπορούμε όμως εφόσον είμαστε σίγουροι και οι δύο για τη συμβίωση και για το ποιόν του ανθρώπου που βάζουμε στη ζωή μας,ανάλογα την ηλικία των παιδιών και με τη βοήθεια παιδοψυχολογου,να τα προετοιμάσουμε για τη νέα κατάσταση.
Όμως τίποτε δεν πετυχαίνει αν ο άλλος δεν θέλει κατά βάθος να δεχτεί τα παιδιά μας,αν δεν είναι θετικός στο να δώσει αγάπη και υπομονή.

Αρέσει στα μέλη alisida, hns1602

Kristina_

# 52 στις 6/1/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

δεν ειπα εγω οτι ξω καλα ουτε οτι το χω σπουδασει...απλα ηθελα εσυ να «ξες» οτι ύπαρχουν ανθρωποι που και ξερουν και εξουσια για τετοια θεματαεχουν 

(Αν υποψιαστω οτι εισαι τρολ και εγω ψαχνω το τηλ να παρω ...το χαμογελο του παιδιου...θα πεθανω λεμε ...ατιμο lockdown...)

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Odious

Kristina_Αμα θες να σε δωσω τα στοιχεια μου καλεσυ. Διδαξε μας ποιες ειναι οι αρχες.. Διδαξε μας ποιο ειναι το σωστο.. Εσυ που γενηθηκες με γνωσεις... Εσυ που σπουδασες και τα ξες καλα..

trocadero

# 53 στις 6/1/2021
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία
Απαντήσεις: 93

Μάλωσες το παιδί? Και το λες? Η μάνα του δεν είπε κουβέντα παρά μόνο μάζεψε τα και φύγε.  Τι άλλο περίμενες να πει?

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Odious

paranomosΑυτο καταλαβες εσυ και οι αλλοι; οτι τα βαλα με το παιδι; ειναι δυνατον να ειστε τοσο αφελης; το μαλωσα ναι. Γιατι η μανα του υποφερει. Το μαλωσα γιατι πρεπει. Και φυσικα θα το μαλωσω. Η μανα του δεν με ειπε κουβεντα και θα με πειτε εσεις; εγω ΤΑ ΒΑΛΑ ΜΕ ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ. Και οχι με το μικρο. Αν δεν μπορεις να το διαχειριστεις ασε με να σε βοηθησω.. Και μην το παιρνεις οτι σε προσβαλλω.

hns1602

# 54 στις 6/1/2021
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.667

Ένας άνδρας μεσήλικας, ελεύθερος και άνευ υποχρεώσεων, δύσκολα θα καταλάβει μία μάνα με παιδί... όχι ότι δεν υπάρχουν εξαιρέσεις... αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα...

Δυστυχώς, αυτή είναι η αλήθεια... και τα λόγια είναι εύκολα... ότι είναι το παιδί κακομαθημένο, εμμέσως πλην σαφώς αν δεν υπήρχε το παιδί, όλα θα ήταν μέλι γάλα... αλλά όλο αυτό είναι λάθος... 

Αφενός μεν επειδή παιδί υπάρχει πριν την έλευση του μεσήλικα στη ζωή της μάνας και αφετέρου αν και εφόσον τον ενδιαφέρει πραγματικά η σχέση του με αυτή τη γυναίκα, τότε αγκαλιάζει και το παιδί της... 

Σε καμία περίπτωση δεν την κρίνει/κατακρίνει, δε μαλώνει το παιδί, αλλά μπορεί να κάνει κάποιες υποδείξεις στη μητέρα για ζητήματα που θα μπορούσαν (κατά την κρίση του) να βελτιωθούν...

Τα παιδιά είναι αλάνθαστοι κριτές... ξέρουν πάρα πολύ καλά ποιος τα θέλει και ποιος όχι... κι η μάνα που έχει ένα πολύ δύσκολο έργο να επιτελέσει, χρειάζεται στήριξη κι όχι να στήνεται στη γωνία ή το τρίτο πρόσωπο να δυσκολεύει την ήδη εύθραυστη κατάσταση μέσα στο σπίτι...

Προφανώς, ο θεματοθέτης δεν ήταν έτοιμος για μια τέτοια συμβίωση... κι η γυναίκα αυτή χρειάζεται σταθερότητα που μετά τη δοκιμασία της συμβίωσης, δεν εξασφαλίζεται...

Το αν έχουν μέλλον ή όχι, εξαρτάται από το πόσο πολύ θέλουν να είναι μαζί... έτσι ώστε να βρουν λύσεις για όλα όσα τους απασχολούν... όλα τα άλλα είναι να 'χουμε να λέμε και για το παρόν θέμα θα μπορούσαν να γραφτούν άπειρα σεντόνια...

Αρέσει στα μέλη Francesca_, agnwstos_Xi και σε ακόμα 6 μέλη.
I want a perfect body... I want a perfect soul...

COSTAS42

# 55 στις 6/1/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση

το μεσηλιξ ηταν βαρυ

Heptamer

# 56 στις 6/1/2021
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.754

Η ευαισθησία της καταγγελίας 

ή
η καταγγελία της ευαισθησίας

Αυτό με τις προσωπικες ενοχλήσεις -"δικαστεύσεις" και τις  βιαστικες / αυθαίρετες (βολικές) μαντεψιές και ευαισθησιες εις φόρουμ, οίκους ή πραξεις τρίτων, πρεπει κάποιοι επειγοντως να το ξαναδουν. 

Αρέσει στα μέλη Enikos, la-mer και σε ακόμα 2 μέλη.

hns1602

# 57 στις 6/1/2021
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.667

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από COSTAS42

το μεσηλιξ ηταν βαρυ

και το 44 με το πρώτο σχόλιο του νέου έτους επίσης... 

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, COSTAS42

COSTAS42

# 58 στις 6/1/2021
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από hns1602

και το 44 με το πρώτο σχόλιο του νέου έτους επίσης... 

Αρέσει στο μέλος hns1602

DonHuanDelSalsa

# 59 στις 6/1/2021
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 252

Πριν τη σοβαρη σχεση ή το γαμο ολα ειναι χαχο και χιχι...αυτο λεω και εγω. Η με μια μονο λεξη θα το ελεγα υποκρισια.

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Francesca_

μα, ακομη και μια οδοντοκρεμα να πιεσεις, τοτε βγαινει το περιεχομενο της..

ετσι και με τους ανθρωπους, στα δυσκολα αποκαλυπτονται, οχι στα ''χαχο-χιχι''

Odious

# 60 στις 6/1/2021
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος

alisida

Ετσι ακριβως. Δεν μπορουσε να το διαχειριστεί σε δυο μετωπα. Το δικο μου λαθος ηταν που την εκρινα αποτομα.. Το δικο της δεν ξερω ακριβως πως να το περιγραψω σε λιγες λεξεις.. Το πρωτο πραγμα που της ειπα ειναι ο παιδοψυχολογος η ψυχολογος. Πρωτα για εμας, γιατι ακριβως οπως ειπαν κι αλλοι δεν γενιομαστε γονεις, αλλα και εγω ζουσα μια προτωγνωρη φαση, στην οποια σιγουρα θα εκανα καποια λαθη. Γενικως ομως ημουν πολυ προσεκτικος.. Γιατι περιμενα την αντιδραση του μικρου σε καποιυς τομεις.. Και φυσικα το αντιμετωπισα με ψτμυχραιμια.. Αλλο το ενα ομως και αλλο το αλλο..
Αρέσει στο μέλος alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε