Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με βλέπει φιλικά;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

mpampis-35

# 1 στις 7/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Με βλέπει φιλικά;

Καλησπέρα θα ήθελα να σας γράψω την ιστορία που περνάω τον τελευταίο γιατί έχω μπερδευτεί παρά πολύ.

Είμαι παντρεμένος 1,5 χρόνο και στον γάμο μου δεν τα πάμε και πολύ καλά τον τελευταίο χρόνο η γυναίκα  μου έκανε μια κολλητή 28 χρόνων η κοπέλα 7 χρόνια μικρότερη μου είχε σχέση με τον πρώτο ξάδερφο της γυναίκας μου και έχει 1 χρόνο που χώρισε κάνανε γενικά παρέα αλλά όχι  τόσο πολύ κάνα καφεδάκι που και που από τότε που χώρισε η φίλη της είναι κάθε μέρα σχεδόν εδώ κάνουμε παρέα παίζουμε επιτραπέζια γενικά περνάμε πολύ χρόνο όλοι μαζί το τελευταίο εξάμηνο την έπιασα και την μίλησα για το πώς αισθάνομαι για αυτήν την κοπέλα την λένε Μαριάννα και μου είπε το έχω καταλάβει τι αισθάνεσαι αλλά δεν ήμουν σίγουρη μου είπε πως δεν θέλει να μαλώσει μαζί μου ούτε να χαλασει την φιλία της με την γυναίκα μου δεν με είπε ότι με βλέπει φιλικά απλά φοβάται να μην χαλάσει το όνομα της από τον κύκλο της από την πεθερά μου τον πεθερό μου και τους  κοινούς μας γνωστούς πριν κανα τρίμηνο την πήρα λουλούδια και την έγραψα και μια καρτουλα τα λουλούδια δεν τα δέχτηκε με είπε να τα δώσω στην γυναίκα μου την κάρτα όμως την δέχτηκε και την κράτησε έχω μπερδευτεί παρά πολύ και μάλλον και αυτή είναι μπερδεμένη όταν καθόμαστε είναι σχεδόν κολλημένη πάνω μου με ακουμπάει την ακουμπάω δεν ξέρω τι φάση και γενικα κάθε φορά που με βλέπει είναι με το χαμόγελο θέλει την παρεα μου ότι με συμπαθεί το ξέρω το ποσό δεν ξέρω.Εσας εάν σαν συνέβαινε κάτι τέτοιο  να σας έλεγε ο άντρας της κολλητης σας τα αισθήματα του ποιες θα ήταν οι φυσιολογικές αντιδράσεις σας να ξεκοβετε σιγά  σιγά να μην πηγαίνετε τόσο συχνά.ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΑΤΕ      (ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΈΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΝΝΟΕΙ)

Helenaki4

# 2 στις 7/1/2021
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.304
'Aρεσαν+: 0%

Να σας πω ευχαρίστως ...

Μια φορά ήρθα στην εξαιρετικά δύσκολη θέση να δεχθώ εξομολογήσεις από τη σχέση της αδερφικής μου φίλης ...

Μου πηρε κανένα διήμερο να ξεπεράσω το σοκ . 

Την τριτη μερα την πήρα τηλ να παμε για καφέ και της εξήγησα οτι ο καλός της ειναι ρεμάλι . 

Σας κάλυψα υποθέτω ...

Υπάρχουν ανάπηροι άνθρωποι που αρέσκονται στα τρίγωνα . Οι υπόλοιποι χωριζουν . 

Καλη σας χρονιά 

Αρέσει στα μέλη eva-1982, Mindthegap- και σε ακόμα 8 μέλη.

sissy108

# 3 στις 7/1/2021
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 440

Δεν μας ειπες τι προβληματα εχεις με την γυναικα σου και δεν τα πατε τοσο καλα απο τοσο νωρις στο γαμο..τα προβληματα ειναι απο εσενα η απο την γυναικα σου??την ηξερες καιρο πριν παντρευτειτε??/παιδια εχετε κανει η οχι ακομα!!

Αρέσει στο μέλος Maimoudaki1

nikoslambr

# 4 στις 7/1/2021
author
Ανδρας / 49 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 241

Μπαμπη δεν κοιτας να λυσεις τα θεματα με την γυναικα σου? 

Αφου την εχεις τιμησει με το να την παντρευτεις κατι σημαντικο υπηρξε/υπαρχει μεταξυ σας.Για ενα π...α θα χαλασεις οτι εφτιαξες, με αγνωστες συνεπειες?Συνερθε φιλε κι αλλαξε πορεια αμεσα...
Αρέσει στο μέλος zoriki

archagellos

# 5 στις 7/1/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.398

man ,

τα εχεις βαλει ολα στο μπλεντερ 

Εισαι παντρεμενος 1,5 χρονο και 1 χρονο εχει προβλημα με τον γαμο σου !!!

Και στην πορεια γουσταρεις την κολητη της γυναικας σου και μαλιστα το παιζεις και Γυπας και την πεφτεις ...σε φτυνει στα μουτρα ...και εσυ σκεφτεσαι οτι αλλα σου λεει και αλλα θελει να κανει !!!

Πιστευεις οτι η κολητη της γυναικα σου σκεφτεται " Τι αντρακλας ειναι αυτος ?  Τι μπεσα εχει αυτο το παληκαρι ? Που ειναι παντρεμενος 1,5 χρονο και δεν σεβεται οτι μπαινω σπιτι τους και με φερνει σε δυσκολη θεση ? " 

Πιστεψε με δεν σκεφτεται ετσι .

Μηπως θα πρεπει εχθες να  χωρισεις με την γυναικα σου ..και στην πορεια να την κυνηγησεις στο τερμα ? 

Ετσι να της δειξεις κιολας ποσο κολασμενα την θες ...

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Veronika1980 και σε ακόμα 4 μέλη.

Francesca_

# 6 στις 7/1/2021
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 551

Εmpaντρεμενος εmpisωκρυμμενος δηλαδη...

κριμα το μποι σου, τα χρονια σου, τον γαμο σου και ντροπη σου!
πώς και απο τοτε που χωρισε αυτη, αμεσως - δεν παει καλα και ο γαμος σου;μα τι συμπτωση!
καποιες ετσι κανουν - μολις χωρισουν, τσουπ! - κολλανε σαν γραμματοσημο στο ''φακελο'' και δεν ηρεμουν αν δεν το στειλουν..
και συ, μπερδεμενος, ε;''το έχω καταλάβει τι αισθάνεσαι αλλά δεν ήμουν σίγουρη''
αχ, και φοβαμαι, μη μου βγει το κακο ονομα!
τωρα που σιγουρευθηκε, γιατι νομιζεις δεν σας αφηνει ησυχους, δεν απομακρινεται, αλλα πιο συχνα ερχεται και ειναι το φιδι που μπαινοβγαινει αναμεσα σας;
ευχομαι η γυναικα σου, μακαρι να μην ειναι κανενα χαπατο, να καταλαβει τι της γινεται και να σας στειλει στο δι@ολο!
α, και μην την βγαλεις μετα ζηλιαρα, ε; (λογω της στριφτουριτσας και τα δικα σου μερακλωματα) 

Αρέσει στα μέλη Maimoudaki1, Enikos

Brunettewoman25

# 7 στις 7/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Είσαι παντρεμένος 1,5 χρόνο και άρχισες ήδη να τσιλιμπουρδιζεις ,,κανονικά θα έπρεπε να είστε μες τα μέλια ..αν κάνεις από τώρα τέτοια σε 10 χρόνια τι θα γίνει ;;το έχεις σκεφτεί;γνώμη μου πήγαινε κ πιάσε τη γυναίκα σου μιλήστε για το "πρόβλημα" στη σχέση σας ..κάντε κάτι να ανανεωθειτε ,,και αν δεν τραβάει για αυτό υπάρχουν και οι δικηγόροι..όσο για τη "κολλητή" που λες της είπα τι αισθάνομαι ..τι ακριβώς πρόλαβες να αισθανθείς σε λίγο καιρό γνωριμίας χωρίς να τη ξέρεις καν;θέλεις να κάνετε σχέση δηλαδή; Η σεξ ;...τη κοπέλα δεν τη βλέπω πολύ πρόθυμη σύμφωνα με αυτά που έγραψες... Κολακευμενη ναι...

paranomos

# 8 στις 7/1/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 752
Αφου δεν σου ειπε λαμπεις μπαμπη μου λαμπεις..φιλικα σε βλεπει..
Προσεχε μη σου ερθει απο αλλου η λαμψη..

alisida

# 9 στις 7/1/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.731

Συμφωνώ απόλυτα.

Διαφορετικά θα σκεφτόμουν αν ο γάμος ήταν πολλών ετών και αν είχατε παιδιά 

Σε αυτή την περίπτωση θα απομακρυνομουν και θα άφηνα τη φίλη μου να καταλάβει μόνη της με ποιον έχει να κάνει.

Αλλά εφόσον είστε μόνο 1,5 χρόνο και με προβλήματα από την αρχή του γάμου,θα της το έλεγα ,προλαβαίνει να γλυτώσει από εσένα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Helenaki4

Να σας πω ευχαρίστως ...

Μια φορά ήρθα στην εξαιρετικά δύσκολη θέση να δεχθώ εξομολογήσεις από τη σχέση της αδερφικής μου φίλης ...

Μου πηρε κανένα διήμερο να ξεπεράσω το σοκ . 

Την τριτη μερα την πήρα τηλ να παμε για καφέ και της εξήγησα οτι ο καλός της ειναι ρεμάλι . 

Σας κάλυψα υποθέτω ...

Υπάρχουν ανάπηροι άνθρωποι που αρέσκονται στα τρίγωνα . Οι υπόλοιποι χωριζουν . 

Καλη σας χρονιά 

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, archagellos
I am Not a psychotherapist :)

Enikos

# 10 στις 7/1/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.624

Αλλα λεω στο ενα θεμα, περι κερατου...

Αλλα στο αλλο...σε χρονο ντε τε...

Ταχω χαμενα απο την ξαφνικη δημοσιοτητα...

Να με σχωρνατε...

DonHuanDelSalsa

# 11 στις 7/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Sorry...δεν πιστευω λεξη, και αυτο ειναι κομπλιμεντο...Και μην προσπαθεις να δειξεις τοσο εντονα, ποσο πολυ Σαλονικιος (-ιά) εισαι...

paranomos

# 12 στις 7/1/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 752

Δεν το ξεπερναει με τιποτα λεμε

Τον εχει σημαδεψει...

Τεζα το ιατρικο τιμ..μολις ειδε τα στιγματα

Enikos

# 13 στις 7/1/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.624

Παλι λαθος καταλαβα...

Δικια μου ειναι η μυγα?...

Mindthegap-

# 14 στις 7/1/2021
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.616

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από mpampis-35

Εσας εάν σαν συνέβαινε κάτι τέτοιο  να σας έλεγε ο άντρας της κολλητης σας τα αισθήματα του ποιες θα ήταν οι φυσιολογικές αντιδράσεις σας 

Κατσε να το κανω εικονα πρωτα...

Μετα το πρωτο σοκ θα αναβα τα καρβουνα, καθαρισμα της σουβλας κλπ...προετοιμασια ψησιματος ρεμαλιου που λεει και το Ελενακι...

Μεχρι να χωνεψουν τα καρβουνα θα επαιρνα κι ενα τηλεφωνο την κολλητη μου να την ενημερωσω να ερθει να τον καρβουνιασουμε παρεα...

Ε αυτο..

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, kostas232 και σε ακόμα 1 μέλος.

kostas232

# 15 στις 7/1/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Απαντήσεις: 795

φιλε

ασ τι σου λενε οι κυριες του φορουμ,,, φρατζεσκες κλπ.. εμενα θα διαβαζεις... ηρθανε τωρα να πουλησουν συμβουλες στο σαιτ... λοιπον, εγω τα βλεπω ολα καλα τα πραγματα και σε θελει πραγματικα.. το μυστικο κρυβεται σε ενα μονο σημειο απο αυτα που εγραψες... οτι παιζεται μαζι επιτραπεζια... μεγαλη εφευρεση τα επιτραπεζια αδελφε.. ανοιγουν τους οριζοντες σου, σου μαθαινουν γνωσεις, και ερχεσια πιο κοντα με αυτον που ειναι διπλα σου... αν ειναι αντρας ενταξει εισαι γκαιης αν ειναι  γυναικα οκ εισαι στρειτης,,, και ενα ακομα σημειο  που ειναι βασικο για την εκβαση του θεματος σου ( εχομεν και γκουγκλη ψαξε τι εγραψα) .. το οτι εσεις οι σημερινοι νεοι μιλατε και γραφετε τοσο ομορφα και μας δινετε να καταλαβουμε ποιο το πραγματικο θεμα ωστε και εμεις με την σειρα μας να σας δωκουμε τα φωτα μας...

συνεχισε φιλε το πας καλα.. σε θελει!!!

Παράθεση:

Με βλέπει φιλικά;

Καλησπέρα θα ήθελα να σας γράψω την ιστορία που περνάω τον τελευταίο γιατί έχω μπερδευτεί παρά πολύ.

Είμαι παντρεμένος 1,5 χρόνο και στον γάμο μου δεν τα πάμε και πολύ καλά τον τελευταίο χρόνο η γυναίκα  μου έκανε μια κολλητή 28 χρόνων η κοπέλα 7 χρόνια μικρότερη μου είχε σχέση με τον πρώτο ξάδερφο της γυναίκας μου και έχει 1 χρόνο που χώρισε κάνανε γενικά παρέα αλλά όχι  τόσο πολύ κάνα καφεδάκι που και που από τότε που χώρισε η φίλη της είναι κάθε μέρα σχεδόν εδώ κάνουμε παρέα παίζουμε επιτραπέζια γενικά περνάμε πολύ χρόνο όλοι μαζί το τελευταίο εξάμηνο την έπιασα και την μίλησα για το πώς αισθάνομαι για αυτήν την κοπέλα την λένε Μαριάννα και μου είπε το έχω καταλάβει τι αισθάνεσαι αλλά δεν ήμουν σίγουρη μου είπε πως δεν θέλει να μαλώσει μαζί μου ούτε να χαλασει την φιλία της με την γυναίκα μου δεν με είπε ότι με βλέπει φιλικά απλά φοβάται να μην χαλάσει το όνομα της από τον κύκλο της από την πεθερά μου τον πεθερό μου και τους  κοινούς μας γνωστούς πριν κανα τρίμηνο την πήρα λουλούδια και την έγραψα και μια καρτουλα τα λουλούδια δεν τα δέχτηκε με είπε να τα δώσω στην γυναίκα μου την κάρτα όμως την δέχτηκε και την κράτησε έχω μπερδευτεί παρά πολύ και μάλλον και αυτή είναι μπερδεμένη όταν καθόμαστε είναι σχεδόν κολλημένη πάνω μου με ακουμπάει την ακουμπάω δεν ξέρω τι φάση και γενικα κάθε φορά που με βλέπει είναι με το χαμόγελο θέλει την παρεα μου ότι με συμπαθεί το ξέρω το ποσό δεν ξέρω.Εσας εάν σαν συνέβαινε κάτι τέτοιο  να σας έλεγε ο άντρας της κολλητης σας τα αισθήματα του ποιες θα ήταν οι φυσιολογικές αντιδράσεις σας να ξεκοβετε σιγά  σιγά να μην πηγαίνετε τόσο συχνά.ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΑΤΕ      (ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΈΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΝΝΟΕΙ)

kostas-43

# 16 στις 7/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μπάμπη  ...Μα τί με λές τώρα !!!   εγώ πάντως σε λεω να αφήσεις αυτά τα " με ακουμπάει την ακουμπάω κολλημένη πάνω μου " κλπ καί το τρόλ φυσικά  κσι κάνε τουμπεκί ψιλοκομμένο  καί κάτσε κάπου να μη σε ακουμπάει καθόλου.. "keep a safe distance "  

κατά τά άλλα 

keep Walking !! 

Παράθεση:

Με βλέπει φιλικά;

Francesca_

# 17 στις 7/1/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από kostas232

φιλε

ασ τι σου λενε οι κυριες του φορουμ,,, φρατζεσκες κλπ.. εμενα θα διαβαζεις... ηρθανε τωρα να πουλησουν συμβουλες στο σαιτ... λοιπον, εγω τα βλεπω ολα καλα τα πραγματα και σε θελει πραγματικα.. το μυστικο κρυβεται σε ενα μονο σημειο απο αυτα που εγραψες... οτι παιζεται μαζι επιτραπεζια... μεγαλη εφευρεση τα επιτραπεζια αδελφε.. ανοιγουν τους οριζοντες σου, σου μαθαινουν γνωσεις, και ερχεσια πιο κοντα με αυτον που ειναι διπλα σου... αν ειναι αντρας ενταξει εισαι γκαιης αν ειναι  γυναικα οκ εισαι στρειτης,,, και ενα ακομα σημειο  που ειναι βασικο για την εκβαση του θεματος σου ( εχομεν και γκουγκλη ψαξε τι εγραψα) .. το οτι εσεις οι σημερινοι νεοι μιλατε και γραφετε τοσο ομορφα και μας δινετε να καταλαβουμε ποιο το πραγματικο θεμα ωστε και εμεις με την σειρα μας να σας δωκουμε τα φωτα μας...

συνεχισε φιλε το πας καλα.. σε θελει!!!

χαχαχα, κωστα, αν ηταν γυναικα ο θεματοθετοιος, τα ιδια θα ελεγα..

εσυ ομως οχι, δεν θα τα ελεγες ετσι, οπως προσφατα σε ακουσαμε..

συμπαρασταση, συμπαρασταση?! 

ετς, ετς..αλλο οταν σε ακουμπανε, αλλο οταν ακουμπανε αλλου πια  

kostas232

# 18 στις 8/1/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

ξαναγραφω την απαντηση

η τριτη φορα.. οταν βρεις που εκαναν εγω συμπαρασταση για τον θεματοθετη πες μου και εμενα για να γελαω .. και για διευκοληνση σου φρατζεσκα και οι 3 απαντησεις ειναι διαφορετικα γραμμενες το νοημα ειναι το ιδιο

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Francesca_

χαχαχα, κωστα, αν ηταν γυναικα ο θεματοθετοιος, τα ιδια θα ελεγα..

εσυ ομως οχι, δεν θα τα ελεγες ετσι, οπως προσφατα σε ακουσαμε..

συμπαρασταση, συμπαρασταση?! 

ετς, ετς..αλλο οταν σε ακουμπανε, αλλο οταν ακουμπανε αλλου πια  

Francesca_

# 19 στις 8/1/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από kostas232

ξαναγραφω την απαντηση

η τριτη φορα.. οταν βρεις που εκαναν εγω συμπαρασταση για τον θεματοθετη πες μου και εμενα για να γελαω .. και για διευκοληνση σου φρατζεσκα και οι 3 απαντησεις ειναι διαφορετικα γραμμενες το νοημα ειναι το ιδιο

στα επιτραπεζια, κωστη, στα επιτραπεζια.. και με το συμπαθιο 

''μας δινετε να καταλαβουμε ποιο το πραγματικο θεμα ωστε και εμεις με την σειρα μας να σας δωκουμε τα φωτα μας...''

kostas232

# 20 στις 8/1/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

εμ πες το

χρυση μου και δεν ηξερα τι να κανω... περιμενε... χαχαχαχαχαχαχχα
οκ? μην χανομαστε εχουμε μελλον
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)