Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φουλ μπερδεμενη

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Andie13

# 1 στις 7/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Φουλ μπερδεμενη

Καλησπέρα. Πριν 5 χρόνια είχα για 3 μήνες μια εξωσυζυγικη σχέση όπου τελείωσε ήρεμα και με τον συγκεκριμένο ανθρωπο επειδή ταιριαξαμε πολύ σαν άνθρωποι μείναμε κρυφά βέβαια φίλοι. Και μέχρι πριν 7 μήνες είμασταν πραγματικα μονο φίλοι. Να πω ότι είμαι πολλα χρόνια παντρεμένη και τον άντρα μου τον αγαπώ. Όμως εδώ και 7 μήνες χωρίς να έχω καταλάβει πως μπλέξαμε με τον άλλον αντρα πάλι και αυτή τη φορά δεν μπορούμε να ξεκολλήσουμε.Το σεξ είναι απλά εκπληκτικό και η χημεία απίστευτη. Βέβαια εκείνος έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν θέλει κάτι παραπάνω και προφανώς κι εγω δεν θέλω να διαλύσω το σπιτι μου. Ξερω πολύ καλά ότι οτιδήποτε κανω είναι λάθος, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να ξεκολλήσω. Εκεί που αποφασίζω να το σταματήσω, κατι γίνεται βρισκόμαστε πάλι και κολλάμε ακομα περισσότερο. Πρέπει να το σταματήσω ,αλλά δεν ξερω πως. Νιώθω αδύναμη να το κάνω. Μολις τον συναντώ τα ξεχνάω όλα. Καμια συμβουλη;;;

nikoslambr

# 2 στις 7/1/2021
author
Ανδρας / 50 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 255
'Aρεσαν+: 0%

Πολυ κοινη ιστορια Αντυ. Σκεψου σοβαρα και μην αφηνεσαι ερμαιο γιατι αυτα εχουν κακα ξεμπερδεματα.

Μην περιμενεις οτι θα εχεις παλι την ''τυχη'' να μην αποκαλυφθεις.Αυτο παλι το ''αγαπω τον αντρα μου''?Ουδεν σχολιο...
Αρέσει στα μέλη LUDIA1992, Mindthegap- και σε ακόμα 2 μέλη.

archagellos

# 3 στις 7/1/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

δεν χρειαζεται ουτε να ξεκολησεις ...ουτε να ξεφυγης ουτε τιποτα .

Αυτο που θα πρεπει να δεις ειναι την κατασταση οπως ειναι .

Πρωτα απο ολα θα πρεπει να παρεις αποφαση οτι ο γαμος σου εχει τελειωσει , πανω σε αυτο το θεμα θα πρεπει να παρεις αποφασεις .

Επισης θα πρεπει να αφησεις και τον συζυγο  σου ελευθερο να βρεις και εκεινος καποια η οποια να τον θελει.

Απο εκει και περα τι θα κανεις με τον αλλον ? ειναι αλλο θεμα . 

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

kostas232

# 4 στις 7/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μου αρεσει

που ζητας συμβουλη για να σταματησεις την εξωσυζυγικη σου σχεση, και στο προφιλ σου ψαχνεις για ελευθερη σχεση...

τουλι ???

Francesca_

# 5 στις 7/1/2021
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 703

φανταζομαι τι θα εκανες στον ανδρα σου, αν δεν τον αγαπουσες, κιολας! 

γραψε μας το τηλεφωνο του, αφου θες και συμβουλη 
Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 6 στις 7/1/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Εύκολο είναι να κράζουμε εμείς οι "άγιοι" !!!

Αγαπητή μου,η αλισιδα θα σου μιλήσει διαφορετικά.

Μπορείς να κρατήσεις για πάντα την εξωσυζυγική σχέση ..

Όμως να έχεις υπόψη ότι αυτές οι σχέσεις συντηρούν και διαιωνίζουν πεθαμένους γάμους .

Επιλέγεις ή να ζεις ως ζόμπι 

ή να χωρίσεις και να ψάξεις να βρεις μια ζωντανή σχέση που να σε καλύπτει σε περισσότερα πράγματα..

Απόλυτο δεν υπάρχει.

Σκέψου όμως ότι τα βασικά που χρειάζονται για μια σχέση δηλ 

η αφοσίωση,η ελευθερία κινήσεων,η αλήθεια, 

δεν υπάρχουν στην παράνομη σχέση.

.Πέραν λοιπόν του ηθικού (δεν μιλώ για τον άντρα σου γιατί το πιθανότερο είναι να έχει κι εκείνος βρει παρόμοια διέξοδο) 

,σκέψου το αγαθό της ελευθερίας

Αρέσει στα μέλη Kristiana81, agrotis53 και σε ακόμα 3 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

maraki_lar_1980

# 7 στις 7/1/2021
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 49
Απαντήσεις: 1.473

Αγαπητή, andie13...

Νομιζω οτι ουσιαστικά δε θέλεις να χωρίσεις απο την παράλληλη σχεση σου, γιατί περνας καλα κ σου καλύπτει καποια κενά σου στο γαμο σου, ο οποιος εχει λήξει κ τον συντηρείς με μηχανική υποστήριξη. 

Δε μας λες τα προβληματα που εχεις στο γαμο σου και γιατι αυτα σε καθιστούν ανικανοποιητη μεσα σε αυτον, κ αν εισαι πρόθυμη να τα λύσετε απο κοινού με το σύζυγο (εκείνος τι λεει για ολα αυτα?κοιμαται τον υπνο του δικαίου να φανταστώ?).Οπως επισης κ το αν έχουν γινει συζητήσεις προς αυτη την κατεύθυνση και ποια η κατάληξη τους. Θες να μας πεις λιγο? 

Sorry κιολας, αλλα μου δινεις την εντυπωση οτι δεν εχεις κανει "δουλεια" με τα θεματα σου, τα του εγγαμου βίου, και μαλλον δε θες κιολας να ασχοληθείς, κατι που επιβεβαιώνεται κι απο το οτι, οπως παρατηρησε κ ο φιλος kostas232, στο προφιλ σου λες οτι ψάχνεις ελεύθερη σχέση κ ερωτική επαφη. 

Γιατι άραγε?

Αρέσει στο μέλος Helenaki4
Τιποτα δε γίνεται τυχαια...ουτε τ'ασχημα,ουτε τα ωραια!

kostas232

# 8 στις 7/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εαν

συγκαταλεγεις αναμεσα στους "αγιους" οπως λες και εμενα, μαλλον εκανες λαθος αγαπητη αλις.. πρωτο καζανι πιστα ειμαι εδω και χρονια... μου κανει εντυπωση, στο ονομα της γυναικειας αλληλεγγυης ( θεε μου λες και ειναι η PLO ενα πραμα,  ενθυμησαι βεβαια την οργανωση για τα δικαιωματα της παλαιστηνης ειμαστε κοντα την ηλικια ) αντι να της πεις, οτι αυτα που γραφει ειναι αασχετα με αυτα που η ιδια ζηταει  (ουτε καν μια επικοινωνια βρε αδελφε , που γραφουν πολλες στο προφιλ τους , εστω για τα ματια του κοσμου. τιης μιλας για ελευθεριες , για αφοσιωσης, κανεις συγκρισεις με τις ελευθερες σχεσεις και αλλα ωραια μπαρμπουτσαλα που λεμε και εμεις οι χωριαταρεοι... αφου αγαπητη αλις το δηλωνει ξεκθαρα και οπως επεσημανε το αγαπητο αυτο κοριτσι του καμπου . η πολυαγαπημενη μαρια δεν θελει να ξεκοψει... και αν το κ ανει θα παει να βρει παρακατω τον αλλον... γιατι??... μα περναει καλα η χριστιανη... δεν ειναι κακο, αλλα μην κλαιγομαστε ενταξει???...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από alisida

Εύκολο είναι να κράζουμε εμείς οι "άγιοι" !!!

Αγαπητή μου,η αλισιδα θα σου μιλήσει διαφορετικά.

Μπορείς να κρατήσεις για πάντα την εξωσυζυγική σχέση ..

Όμως να έχεις υπόψη ότι αυτές οι σχέσεις συντηρούν και διαιωνίζουν πεθαμένους γάμους .

Επιλέγεις ή να ζεις ως ζόμπι 

ή να χωρίσεις και να ψάξεις να βρεις μια ζωντανή σχέση που να σε καλύπτει σε περισσότερα πράγματα..

Απόλυτο δεν υπάρχει.

Σκέψου όμως ότι τα βασικά που χρειάζονται για μια σχέση δηλ 

η αφοσίωση,η ελευθερία κινήσεων,η αλήθεια, 

δεν υπάρχουν στην παράνομη σχέση.

.Πέραν λοιπόν του ηθικού (δεν μιλώ για τον άντρα σου γιατί το πιθανότερο είναι να έχει κι εκείνος βρει παρόμοια διέξοδο) 

,σκέψου το αγαθό της ελευθερίας

kostas232

# 9 στις 7/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

πες τα

αγαπημενη κοπελα του καμπου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από maraki_lar_1980

Αγαπητή, andie13...

Νομιζω οτι ουσιαστικά δε θέλεις να χωρίσεις απο την παράλληλη σχεση σου, γιατί περνας καλα κ σου καλύπτει καποια κενά σου στο γαμο σου, ο οποιος εχει λήξει κ τον συντηρείς με μηχανική υποστήριξη. 

Δε μας λες τα προβληματα που εχεις στο γαμο σου και γιατι αυτα σε καθιστούν ανικανοποιητη μεσα σε αυτον, κ αν εισαι πρόθυμη να τα λύσετε απο κοινού με το σύζυγο (εκείνος τι λεει για ολα αυτα?κοιμαται τον υπνο του δικαίου να φανταστώ?).Οπως επισης κ το αν έχουν γινει συζητήσεις προς αυτη την κατεύθυνση και ποια η κατάληξη τους. Θες να μας πεις λιγο? 

Sorry κιολας, αλλα μου δινεις την εντυπωση οτι δεν εχεις κανει "δουλεια" με τα θεματα σου, τα του εγγαμου βίου, και μαλλον δε θες κιολας να ασχοληθείς, κατι που επιβεβαιώνεται κι απο το οτι, οπως παρατηρησε κ ο φιλος kostas232, στο προφιλ σου λες οτι ψάχνεις ελεύθερη σχέση κ ερωτική επαφη. 

Γιατι άραγε?

DonHuanDelSalsa

# 10 στις 7/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εχω εναν προβληματισμο... Πως σε ενα site στο οποιο τα μελη, εχουν γραφτει, ειτε για να βρουνε ταιρι, ειτε για να κανουν χαβαλε, καποια καινουρια μελη καθε βδομαδα, που ειναι παντρεμενα ή εχουν χεση εεε σχεση και εχουν προβληματα με το ντεφι τους..εεε ταιρι τους και καποιοι απο αυτους εχουν και μια και δυο και τεις παραλληλες σχεσεις, ζητανε λυση στα προβληματα που τους προεκυψαν. Ρωταω λοιπον... μηπως ειναι τα μελη που ειναι στο site για χαβαλε τελικα? Α ρε ατιμα..· να ειστε καλα που εχουμε κατι να σπαμε πλακα...

DonHuanDelSalsa

# 11 στις 7/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

οχι τουλι...τρολλι

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από kostas232

μου αρεσειπου ζητας συμβουλη για να σταματησεις την εξωσυζυγικη σου σχεση, και στο προφιλ σου ψαχνεις για ελευθερη σχεση...

τουλι ???

kostas232

# 12 στις 7/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

χαχαχαχα

να σαι καλα φιλε με εκανες και γελασα με την απαντηση σου...ειλικρινα.. αλλα τουλι ειναι... εχει αναρτηθει και σχετι θεμα απο τον φιλοκαι συμπολεμιστη kalvin

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από DonHuanDelSalsa

οχι τουλι...τρολλι

Veronika1980

# 13 στις 7/1/2021
author
Γυναίκα / 39 / Παντρεμένη
Ν. Φλώρινας / Λέχοβο
Απαντήσεις: 68
Αυτό που συμβαίνει στις περισσότερες εξωσυζυγικές σχέσεις είναι ότι πεθαίνουν από?.φυσιολογικό θάνατο. Η εξωσυζυγική σχέση είναι μια ισχυρή εξάρτηση.Στις σχέσεις με μικρού βαθμού συναισθηματικό δεσμό η εξάρτηση δεν έχει να κάνει τόσο με το πρόσωπο, όσο με το σεξ.Το επόμενο βήμα, μετά την αναγνώριση της ανάγκης να ξεπεραστεί η εξάρτηση, είναι να αντέξει κανείς τα συμπτώματα του χωρισμού από τον εραστή.Και όταν μιλάμε για ?χωρισμό?, εννοούμε να αποφύγει οποιαδήποτε επαφή μαζί του για πάντα. Αυτό, βέβαια, δεν είναι εύκολο και απαιτεί στρατηγική και σχέδιο.
Αρέσει στο μέλος axileas-1

Spiros--

# 14 στις 7/1/2021
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Μην ...

... τον ξανασυναντήσεις !

Εύκολο δεν ήταν ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Andie13

Φουλ μπερδεμενη

Καλησπέρα. Πριν 5 χρόνια είχα για 3 μήνες μια εξωσυζυγικη σχέση όπου τελείωσε ήρεμα και με τον συγκεκριμένο ανθρωπο επειδή ταιριαξαμε πολύ σαν άνθρωποι μείναμε κρυφά βέβαια φίλοι. Και μέχρι πριν 7 μήνες είμασταν πραγματικα μονο φίλοι. Να πω ότι είμαι πολλα χρόνια παντρεμένη και τον άντρα μου τον αγαπώ. Όμως εδώ και 7 μήνες χωρίς να έχω καταλάβει πως μπλέξαμε με τον άλλον αντρα πάλι και αυτή τη φορά δεν μπορούμε να ξεκολλήσουμε.Το σεξ είναι απλά εκπληκτικό και η χημεία απίστευτη. Βέβαια εκείνος έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν θέλει κάτι παραπάνω και προφανώς κι εγω δεν θέλω να διαλύσω το σπιτι μου. Ξερω πολύ καλά ότι οτιδήποτε κανω είναι λάθος, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να ξεκολλήσω. Εκεί που αποφασίζω να το σταματήσω, κατι γίνεται βρισκόμαστε πάλι και κολλάμε ακομα περισσότερο. Πρέπει να το σταματήσω ,αλλά δεν ξερω πως. Νιώθω αδύναμη να το κάνω. Μολις τον συναντώ τα ξεχνάω όλα. Καμια συμβουλη;;;

kostas-43

# 15 στις 7/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτό που συμβαίνει στις περισσότερες εξωσυζυγικές σχέσεις είναι ότι πεθαίνουν από?.φυσιολογικό θάνατο

Πώ Πώ  Βερόνικα με έστειλες ..τέλειο !!! τί μεταπτυχιακό έχεις ??  

alisida

# 16 στις 7/1/2021
author
Καζακστάν

Στο καζάνι αγαπητέ βάζω όσους θέλουν να μπουν μόνοι τους.

Μάλιστα,από γυναικεία αλληλεγγύη της λέω να μη χάνει τα ωραία της χρονακια με δύο μισές σ-χεσεις,αλλά να βρει μια ολόκληρη (ή έστω μια 3/4)

Όχι,ευχαριστημένη δεν είναι γιατί αν ήταν δεν θα ψαχνοταν εδώ να βρει απαντήσεις.

Το προφίλ δεν το κοίταξα, δε νομίζω να έχει σημασία και τρολακι να είναι,το θέμα της είναι από τα καθημερινά αληθινά θέματα

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από kostas232

εαν

συγκαταλεγεις αναμεσα στους "αγιους" οπως λες και εμενα, μαλλον εκανες λαθος αγαπητη αλις.. πρωτο καζανι πιστα ειμαι εδω και χρονια... μου κανει εντυπωση, στο ονομα της γυναικειας αλληλεγγυης ( θεε μου λες και ειναι η PLO ενα πραμα,  ενθυμησαι βεβαια την οργανωση για τα δικαιωματα της παλαιστηνης ειμαστε κοντα την ηλικια ) αντι να της πεις, οτι αυτα που γραφει ειναι αασχετα με αυτα που η ιδια ζηταει  (ουτε καν μια επικοινωνια βρε αδελφε , που γραφουν πολλες στο προφιλ τους , εστω για τα ματια του κοσμου. τιης μιλας για ελευθεριες , για αφοσιωσης, κανεις συγκρισεις με τις ελευθερες σχεσεις και αλλα ωραια μπαρμπουτσαλα που λεμε και εμεις οι χωριαταρεοι... αφου αγαπητη αλις το δηλωνει ξεκθαρα και οπως επεσημανε το αγαπητο αυτο κοριτσι του καμπου . η πολυαγαπημενη μαρια δεν θελει να ξεκοψει... και αν το κ ανει θα παει να βρει παρακατω τον αλλον... γιατι??... μα περναει καλα η χριστιανη... δεν ειναι κακο, αλλα μην κλαιγομαστε ενταξει???...

Αρέσει στα μέλη Nasio72, Kristiana81 και σε ακόμα 3 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

panagiotismp90

# 17 στις 7/1/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

αυτοσ γτ δν θελει κατι παραπανω?

kostas232

# 18 στις 7/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δηλαδη αγαπητη

εσυ απο ολα αυτα που διαβασες εβγαλες το συμπερασμα οτι θελει να ξεφυγει απο την εξωσυζυγικη σχεση?... μο κανεις πλακα αλλα ενταξει αφου εσυ το ειδες εμενα μου περισσευει..
keep answering

ετσ ετσ ετσ

Helenaki4

# 19 στις 7/1/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.888

Το βρίσκω παντελώς άκομψο να κοπιαρετε κείμενα αυτολεξεί και να τα παρουσιάζετε σαν δικα σας . 

Εδώ «θύμα» σας έπεσε η Τενια Μακρή και το βιβλίο της . Ειναι η δεύτερη φορά που διαβάζω κάτι από εσάς που δε σας ανήκει , αλλα δεν αναφέρετε την πραγματική γράφουσα. 

Πείτε μας τη γνώμη σας , τη δικη σας γνώμη , θα τη διαβάσουμε με ενδιαφέρον , μην καταπατάτε την πνευματική ιδιοκτησία κάποιου αλλου .

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Veronika1980
Αυτό που συμβαίνει στις περισσότερες εξωσυζυγικές σχέσεις είναι ότι πεθαίνουν από?.φυσιολογικό θάνατο. Η εξωσυζυγική σχέση είναι μια ισχυρή εξάρτηση.Στις σχέσεις με μικρού βαθμού συναισθηματικό δεσμό η εξάρτηση δεν έχει να κάνει τόσο με το πρόσωπο, όσο με το σεξ.Το επόμενο βήμα, μετά την αναγνώριση της ανάγκης να ξεπεραστεί η εξάρτηση, είναι να αντέξει κανείς τα συμπτώματα του χωρισμού από τον εραστή.Και όταν μιλάμε για ?χωρισμό?, εννοούμε να αποφύγει οποιαδήποτε επαφή μαζί του για πάντα. Αυτό, βέβαια, δεν είναι εύκολο και απαιτεί στρατηγική και σχέδιο.

Αρέσει στα μέλη Nancy_123p, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 20 στις 7/1/2021
author
Καζακστάν

Αν είμαι εγώ η αγαπητή,απαντώ :ναι! Αυτό πιστεύω επειδή το είπε .

"Πρέπει να το σταματήσω ,αλλά δεν ξερω πως. Νιώθω αδύναμη να το κάνω."

Σε αυτό απαντώ ,αν μας λέει ψέματα δικό της θέμα.

Εμείς οφείλουμε να απαντήσουμε σε ο,τι διαβάσουμε και σε ο,τι άλλο σκεφτούμε.

Και η δική σου θέση πάει στο "ο,τι άλλο" άρα μέσα είσαι ,μπορεί να μας πει η ίδια άλλωστε ,αν δεν εξαφανιστεί 

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από kostas232

δηλαδη αγαπητη εσυ απο ολα αυτα που διαβασες εβγαλες το συμπερασμα οτι θελει να ξεφυγει απο την εξωσυζυγικη σχεση?... μο κανεις πλακα αλλα ενταξει αφου εσυ το ειδες εμενα μου περισσευει..
keep answering

ετσ ετσ ετσ

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε