Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φουλ μπερδεμενη

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

pythagoras

# 21 στις 7/1/2021
author
Ανδρας / 67 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.582
'Aρεσαν+: 0%

Απλό,...

Μην τον συναντάς. Τέλος!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Andie13

Φουλ μπερδεμενη

Καλησπέρα. Πριν 5 χρόνια είχα για 3 μήνες μια εξωσυζυγικη σχέση όπου τελείωσε ήρεμα και με τον συγκεκριμένο ανθρωπο επειδή ταιριαξαμε πολύ σαν άνθρωποι μείναμε κρυφά βέβαια φίλοι. Και μέχρι πριν 7 μήνες είμασταν πραγματικα μονο φίλοι. Να πω ότι είμαι πολλα χρόνια παντρεμένη και τον άντρα μου τον αγαπώ. Όμως εδώ και 7 μήνες χωρίς να έχω καταλάβει πως μπλέξαμε με τον άλλον αντρα πάλι και αυτή τη φορά δεν μπορούμε να ξεκολλήσουμε.Το σεξ είναι απλά εκπληκτικό και η χημεία απίστευτη. Βέβαια εκείνος έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν θέλει κάτι παραπάνω και προφανώς κι εγω δεν θέλω να διαλύσω το σπιτι μου. Ξερω πολύ καλά ότι οτιδήποτε κανω είναι λάθος, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να ξεκολλήσω. Εκεί που αποφασίζω να το σταματήσω, κατι γίνεται βρισκόμαστε πάλι και κολλάμε ακομα περισσότερο. Πρέπει να το σταματήσω ,αλλά δεν ξερω πως. Νιώθω αδύναμη να το κάνω. Μολις τον συναντώ τα ξεχνάω όλα. Καμια συμβουλη;;;

kostas232

# 22 στις 7/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

με

ποσο σημαντικα πραγματα ασχολειστε.. συμπασχω μαζι σας... καντε υπομονη θα διαβασουμε καποια στιγμη και την αποψη της βερονικας... μας φτανει οτι διαβαζουμε τις δικες σας εμπεριστατωμενες και σπολυ σωστς απαντησεις για τις σχεσεις για την ζωη γενικα... συνεχιστε ακαθεκτη.. ελπιζω και στην ζωη εκτο ςσαιτ να τα πηγαινετε τοσο καλα

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Helenaki4

Το βρίσκω παντελώς άκομψο να κοπιαρετε κείμενα αυτολεξεί και να τα παρουσιάζετε σαν δικα σας . 

Εδώ «θύμα» σας έπεσε η Τενια Μακρή και το βιβλίο της . Ειναι η δεύτερη φορά που διαβάζω κάτι από εσάς που δε σας ανήκει , αλλα δεν αναφέρετε την πραγματική γράφουσα. 

Πείτε μας τη γνώμη σας , τη δικη σας γνώμη , θα τη διαβάσουμε με ενδιαφέρον , μην καταπατάτε την πνευματική ιδιοκτησία κάποιου αλλου .

Heptamer

# 23 στις 8/1/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.036

Τόμπολα!!

Helenaki, εισαι η υπερτατη Plagiarism Checker!!

Αρέσει στο μέλος Helenaki4
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Helenaki4

# 24 στις 8/1/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.888

Δεν ήταν και δύσκολο αγαπητέ Heptamer 

Οποιοσδήποτε θα μπορούσε να το βρει .

Μου μύρισε «κλεψιτυπιλα» , κοπιαρα το κείμενο στο γουγλη και ...βουαλα 

Η συγκεκριμένη κυρία ειναι σεσημασμένη στις ...παπαγαλίες .

Παράθεση:

Σχόλιο # 23 από Heptamer

Τόμπολα!!

Helenaki, εισαι η υπερτατη Plagiarism Checker!!

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

Heptamer

# 25 στις 8/1/2021
author

Με υποψιασες τωρα!

Ομως...

Πολυ e-ξοντωτικό θα ειναι να τσεκαρω τετοιου ειδους "παραπραξίες" ...

Εσυ παντως, ανεμενε και τριτη «κλεψιτυπιλα» απο το ίδιο άτομο.  Ως γνωστον, αν κατι συμβει δυο φορές, θα τριτώσει οπως και δηποτε!
Αρέσει στα μέλη Maimoudaki1, Helenaki4

kostas232

# 26 στις 8/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σιγα

ρε επιστημονες εσεις που ολα τα ξερετε... τοση μορφωση πια ουτε πανεπιστημιακοι !!! φιλοες υποψιαστηκες και εσυ? μωρε μπραβο.. τι εκανες τωρα... !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Heptamer

Με υποψιασες τωρα!

Ομως...

Πολυ e-ξοντωτικό θα ειναι να τσεκαρω τετοιου ειδους "παραπραξίες" ...

Εσυ παντως, ανεμενε και τριτη «κλεψιτυπιλα» απο το ίδιο άτομο.  Ως γνωστον, αν κατι συμβει δυο φορές, θα τριτώσει οπως και δηποτε!

Andie13

# 27 στις 8/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ξέρω πολύ καλά πώς ό,τι κάνω είναι λάθος. Με τον άντρα μου είχαμε στο παρελθόν πολλα θέματα καθώς με θεωρούσε δεδομένη και αδιαφορούσε. Έτσι γνωριστηκα με εκείνον και έκανα κάτι σύντομο μαζί του. Όταν αποφάσισα να το σταματήσω για να δώσω μια ευκαιρία στο γάμο μου, μάλλον ήταν αργά. Είχα γνωρίσει κάποιον που σε άλλες συνθήκες θα ήταν ο απολυτος έρωτας. Το λάθος ήταν που κράτησα έστω και φιλική αυτη τη σχέση, με αποτέλεσμα τωρα να κυλησω πάλι σε κάτι που δεν έχει λογική. Η χημεία είναι τέτοια που δύσκολα τη βρίσκεις αυτές τις εποχές. Εκείνος βέβαια βολεύεται προφανώς και δεν τον απασχολεί ιδιαίτερα. Θέλω να ξεκοψω , αλλά οποτε το κάνω εμφανίζεται μπροστά μου. Γι αυτό λεω ότι είμαι ανήμπορη, ένα χαμόγελο του και πέφτω πάλι σε αυτό το αδιέξοδο. Πάντως μην κρίνετε γενικα τόσο αυστηρά, γιατί στο παρελθόν το έκανα κι εγώ για τέτοιες καταστάσεις και στο τέλος έπεσα εγω σε μια. Η ζωή δεν ξέρεις πώς μπορεί να τα φέρει...σίγουρα είναι θέμα επιλογών αλλα δεν μπορούμε να ξεφύγουμε από ολα!

Enikos

# 28 στις 8/1/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.788

Μπουρλοτοοο...

Το κείμενο σας μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.
Αρέσει στα μέλη la-mer, giorgos170

Kristina_

# 29 στις 8/1/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Κατανοητο οτι εσυ αδυνατεις να πραξεις διαφορετικα...ακατανοητο οτι θες να μας πεισεις οτι ολοι το ιδιο θα καναμε ...οτι η ζωη θα τα φερει ετσι κλπ κλπ...οτι δεν μπορουμε να ξεφυγουμε κλπ (που δε θα τα χαρακτηρισω) ...οχι καλη μου μην προβαλεις τη δικη σου αδυναμια πανω στον κοσμο ολο ...ΟΧΙ δεν ειναι ετσι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Andie13
Ξέρω πολύ καλά πώς ό,τι κάνω είναι λάθος. Με τον άντρα μου είχαμε στο παρελθόν πολλα θέματα καθώς με θεωρούσε δεδομένη και αδιαφορούσε. Έτσι γνωριστηκα με εκείνον και έκανα κάτι σύντομο μαζί του. Όταν αποφάσισα να το σταματήσω για να δώσω μια ευκαιρία στο γάμο μου, μάλλον ήταν αργά. Είχα γνωρίσει κάποιον που σε άλλες συνθήκες θα ήταν ο απολυτος έρωτας. Το λάθος ήταν που κράτησα έστω και φιλική αυτη τη σχέση, με αποτέλεσμα τωρα να κυλησω πάλι σε κάτι που δεν έχει λογική. Η χημεία είναι τέτοια που δύσκολα τη βρίσκεις αυτές τις εποχές. Εκείνος βέβαια βολεύεται προφανώς και δεν τον απασχολεί ιδιαίτερα. Θέλω να ξεκοψω , αλλά οποτε το κάνω εμφανίζεται μπροστά μου. Γι αυτό λεω ότι είμαι ανήμπορη, ένα χαμόγελο του και πέφτω πάλι σε αυτό το αδιέξοδο. Πάντως μην κρίνετε γενικα τόσο αυστηρά, γιατί στο παρελθόν το έκανα κι εγώ για τέτοιες καταστάσεις και στο τέλος έπεσα εγω σε μια. Η ζωή δεν ξέρεις πώς μπορεί να τα φέρει...σίγουρα είναι θέμα επιλογών αλλα δεν μπορούμε να ξεφύγουμε από ολα!

Andie13

# 30 στις 8/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν είπα ότι όλοι πράττουμε ή πρέπει να πράττουμε ετσι. Ειπα μονο ότι δεν ξέρεις ποτέ πως μπορεί να φέρει η ζωή κάποια πράγματα οποτε καλό θα ήταν να μην κρίνουμε τόσο αυστηρά τον άλλον. Ούτε προσπαθώ να το παίξω Αγία. Ξερω πολυ καλα τα λάθη μου και μετανιώνω που τα άφησα να φτάσουν μέχρι εκεί και κάποιες φορές προσπαθώ να τα διορθώσω. Μέχρι που εμφανίζεται εκείνος και τα διαλύει ολα και εγώ πέφτω στην αγκαλιά του σαν να μην υπάρχει αύριο. Και την ίδια στιγμή το μετανιώνω. Ειμαι απλα αδύναμη να τον βγάλω από τη ζωή μου. Και δεν ξερω πού θα οδηγήσει όλο αυτό. Και αυτό με φοβίζει...

Heptamer

# 31 στις 8/1/2021
author

Το Σχεσεϊκο e -κτρεφει μόνο πανεπιστημιακους+++

(Σαν την βέλτιστη ενεργειακή κλάση ένα πραμα. ??) 

Τι φταίμε εμείς που είμαστε τζιμάνια;

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από kostas232

σιγα

ρε επιστημονες εσεις που ολα τα ξερετε... τοση μορφωση πια ουτε πανεπιστημιακοι !!! φιλοες υποψιαστηκες και εσυ? μωρε μπραβο.. τι εκανες τωρα... !!!

Kristina_

# 32 στις 8/1/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Σταθηκα στην τελευταια παραγραφο και ιδιαιτερα στην τελευταια φραση σου καθως και στο οτι ολα σου τα ποστς μου δινουν την εντυπωση οτι ψαχνεις δικαιολογιες για την «αδυναμια» σου! ... τυπικα ζητησες βοηθεια για να ξεφυγεις αλλα παροτι καποιοι εδω σου εδωσαν τετοια βοηθεια, δεν ειδα να στεκεσαι και να σχολιαζεις αυτες τις προτασεις παρα μονο να συνεχιζεις να προσπαθεις να δικαιολογησεις τη συμπεριφορα σου...

Αν κανω λαθος...τι να σου πω...πιθανον...βιαστικα διαβασα το θεμα, δεν εντρυφησα ιδιαιτερα και ουτε ειμαι ειδικος ουτε απο γνωση ουτε απο εμπειρια ...αυτο μου βγαλες αυτο σου ειπα...αλλο να σου πω δεν εχω  

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Andie13

Πάντως μην κρίνετε γενικα τόσο αυστηρά, γιατί στο παρελθόν το έκανα κι εγώ για τέτοιες καταστάσεις και στο τέλος έπεσα εγω σε μια. Η ζωή δεν ξέρεις πώς μπορεί να τα φέρει...σίγουρα είναι θέμα επιλογών αλλα δεν μπορούμε να ξεφύγουμε από ολα!

giorgos170

# 33 στις 8/1/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.563

Κι  εσείς,  μή  βάζετε  την  κρεμμάστρα,   καταλλάβατε ..., ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Enikos

Μπουρλότοοο...

Αρέσει στο μέλος Enikos

paranomos

# 34 στις 8/1/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Helenaki4

Η συγκεκριμένη κυρία ειναι σεσημασμένη στις ...παπαγαλίες .

Δεν ειναι η μονη...

paranomos

# 35 στις 8/1/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Ολες οι αναμαρτητες..την πυροβολειτε τη κοπελα..

Εγω την καταλαβαινω απολυτα..γιατι της εχει γινει παθος αυτο που ζει..

Το οτι ειναι λαθος..το ειπε και η ιδια..δεν χρειαζεται εσας..

kostas232

# 36 στις 8/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

heptamer

κανατε μεγαλοκ αλο στην ανθρωποτητα που ανακαλεψατε οτι η βερονικα αντεγραψε ενα κειμενο χωριςνα βαλει το ονομα αυτου που το εγραψε... δηλαδη τι θα εκανε η ανθρωποτητα χωρις εσας.. και ειδικα χωρις την κυρια ελενη που το ανακαλυψε,,, εσυ απλα ησουν ο παλαμοκροτης στην υποθεση... θα ελεγα ακομα κατι αλλα θα με μπαναρουν... χωρις φυσικα να βρισω αλλα εχει να κανει με τα ψωνια στο σουπέρ μαρκετ

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Heptamer

Το Σχεσεϊκο e -κτρεφει μόνο πανεπιστημιακους+++

(Σαν την βέλτιστη ενεργειακή κλάση ένα πραμα. ??) 

Τι φταίμε εμείς που είμαστε τζιμάνια;

kostas232

# 37 στις 8/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σιγα

εσυ καταπιεσμενη νοικοκυρα... πες χρυση μου οτι δνε θες να χασεις τιποτα απο τα δυο καιθα σαγαπαμε και παλι.. μην το ριχνετε στο κλαμα και ολοςο κοσμος ειναι εναντιον σας.. λες και εχειςπεσει σε τιποτα σκληρα κανεις... και πανε οι αλλοι και σε χαιδευουν με τις απαντησεις που σου δινουν...

maraki_lar_1980

# 38 στις 8/1/2021
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 49
Απαντήσεις: 1.473

Βρε χρυση μου γυναίκα (Αντυ εσενα λεω)... 

Ενταξει ζεις εναν ερωτα/ενα παθος με την παράλληλη σχεση σου και εισαι έρμαιο αυτου του πάθους αυτη τη στιγμη...το καταλαβαίνω. 

Απλα δε νομιζεις οτι ειναι η ωρα να παρεις κάποιες αποφασεις...?

...οπως το τι θα κάνεις με το γαμο σου που φυτοζωεί, (ανεξαρτήτως της πορείας κ της κατάληξης που θα εχει η εξωσυζυγικη σχεση σου,η οποια δευτερευόντως πρεπει κι αυτη να σε απασχολήσει)?

Λες οτι ο συζυγος σε θεωρεί δεδομένη κ αδιαφορεί για σενα...μηπως πρέπει να τον κανείς να ταρακουνηθει με καποιο τροπο?  

...θέτοντας ρητα κ με αποφασιστικοτητα τα ορια σου, ας πουμε...περι του τι ανέχεσαι κ τι οχι, δίνοντας του να καταλαβει οτι αν συνεχίσει να μην σέβεται /ικανοποιει τα θελω κ τις αναγκες σου, ο χωρισμός θα ειναι μονόδρομος. 

Και αν δε δεις ουσιαστικές αλλαγες στη συμπεριφορά του, τοτε το τερματίζεις. 

Ετσι θα μπορείς να χαρείς ελευθερη το πάθος σου ,χωρις να φοβασαι μην αποκαλυφθεί ή που θα καταλήξει.Δεν ειναι πιο υγιές αυτο, απο το να ειναι αλλού το σωμα σου κι αλλού η ψυχη κ το μυαλό σου?

Και μετα αναλογως κ την ανταπόκριση που θα παρεις απο τον εραστή σου, αποφασίζετε ποια θα ειναι η πορεια σας μαζι. 

(Εκτος αν φτιαχνεστε  απο το παράνομο κ το απαγορευμένο-συμβαινει σε κάποιες τετοιες σχεσεις-,οπότε πιθανον να διαλυθεί η σχεση οταν χασει αυτον το χαρακτηρα της).

Οπως κ να'χει δυο καρπούζια σε μια μασχάλη δε χωράνε,(και ετσι οπως ειναι τωρα η φαση δε μπορεις να χαρείς κ τις στιγμες στο παρον,αφου κανεις αρνητικές σκέψεις), οπότε move on!!

Υ. Γ: τα εχεις σκεφτείς καθόλου αυτα που σου γραφω εδω?Θα χαρω να μου απαντήσεις ειλικρινα σε όσα σου αναφέρω.

Αρέσει στα μέλη alisida, Helenaki4
Τιποτα δε γίνεται τυχαια...ουτε τ'ασχημα,ουτε τα ωραια!

Kristina_

# 39 στις 8/1/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Οτι ειμαστε αναμαρτητες, ειμαστε...πως να το κρυψουμε αλλωστε 

Αλλααα ποιος την κατηγορησε την κοπελα? Εγω ειδα να της δινουν τις συμβουλες που ζητησε και μαλιστα με πολυ ηπιο και συμπονετικο τονο...αλλα εκεινη μαλλον εχει βαλει το θεμα για να μιλαει με τον εαυτο της και να λεει τον πονο της...γιατι απο οτι βλεπω αυτο συνεχιζει να κανει...εκτος αν δεν εχω καταλαβει σωστα το σκοπο υπαρξης του θεματος ... δουλευω με καθυστερηση φασης τελευταια 

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από paranomos

Ολες οι αναμαρτητες..την πυροβολειτε τη κοπελα..

Εγω την καταλαβαινω απολυτα..γιατι της εχει γινει παθος αυτο που ζει..

Το οτι ειναι λαθος..το ειπε και η ιδια..δεν χρειαζεται εσας..

Kristina_

# 40 στις 8/1/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Παλι βιαζεσαιιι

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από kostas232

heptamer

κανατε μεγαλοκ αλο στην ανθρωποτητα που ανακαλεψατε οτι η βερονικα αντεγραψε ενα κειμενο χωριςνα βαλει το ονομα αυτου που το εγραψε... δηλαδη τι θα εκανε η ανθρωποτητα χωρις εσας.. και ειδικα χωρις την κυρια ελενη που το ανακαλυψε,,, εσυ απλα ησουν ο παλαμοκροτης στην υποθεση... θα ελεγα ακομα κατι αλλα θα με μπαναρουν... χωρις φυσικα να βρισω αλλα εχει να κανει με τα ψωνια στο σουπέρ μαρκετ

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε