Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φουλ μπερδεμενη

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Heptamer

# 41 στις 8/1/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029
'Aρεσαν+: 0%

Κανεις δεν κομπορρημονει ουτε είναι ψώνιο φιλτατε που ανακαλυφθηκε η μαϊμουδιά. Οπότε, η e -πίθεση σου είναι άστοχη. 

Θλίψη και οργή απλά προκαλει αυτό το φαινόμενο και η επισήμανση του (θα) με βρίσκει παντα συμφωνο. 

Ένα φαινόμενο που δίνει αλγεινή εντυπωση και που κάποιους (δικαιουται να) τους ενοχλεί όταν τους κοροϊδευουν αναισχυντα μες στα μουτρα τους πισω απο την οθόνη. Δεν είναι μόνο η κοροϊδια μα και το να προσπαθεις με αυτόν τον τρόπο να περνας και μια  

e-ικονα  σου στους άλλους που δεν (μπορει ποτέ να) είναι δική σου, επιχειρωντας να κερδίσεις αποδοχή με ξένες ιδέες. 

Μπορεί εσυ το να πασαρει καποιος κάτι ξένο ως δικό του να το θεωρείς μικροπταισμα αλλά σε πληροφορω πως δεν είναι. Όταν και εφόσον επιλέξεις να εστιάσεις στην ουσια, πιθανον να δεις καλυτερα τι και ποιον  μεροληπτικα υπερασπιζεσαι επιτιθεμενος στη λάθος πλευρα. 

Ο εχθρός σου δεν (οφειλει να)  είναι οι "πανεπιστημιακοι" που μηδενιζουν την κολα λόγω αντιγραφης, μα οι ζαβολιαρηδες "φοιτητές" που προσπαθουν να περασουν το μάθημα με σκονάκια... 

Για τη θέση που παιρνουμε, κρινόμαστε όλοι  άλλωστε. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από kostas232

heptamer

κανατε μεγαλοκ αλο στην ανθρωποτητα που ανακαλεψατε οτι η βερονικα αντεγραψε ενα κειμενο χωριςνα βαλει το ονομα αυτου που το εγραψε... δηλαδη τι θα εκανε η ανθρωποτητα χωρις εσας.. και ειδικα χωρις την κυρια ελενη που το ανακαλυψε,,, εσυ απλα ησουν ο παλαμοκροτης στην υποθεση... θα ελεγα ακομα κατι αλλα θα με μπαναρουν... χωρις φυσικα να βρισω αλλα εχει να κανει με τα ψωνια στο σουπέρ μαρκετ

Αρέσει στα μέλη Kristina_, Helenaki4

kostas232

# 42 στις 8/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

παλι

αλλου εισαι... Γη καλει παραλληλο συμπαν!!! over!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από Kristina_

Παλι βιαζεσαιιι

kostas232

# 43 στις 8/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

και πολυ

καλα το ειπες αγαπητε χεπταμερ... μονο πουε δω δεν υπαρχουν γοιτητες ουτε δινουμε εξετασεις , αν αυτα που λεμε ειναι δικα μας ή οχι... προυποθετει μεγαλο κομπλεξ αυτου που το αναφερει... δεν παθαινεις κατι με τον αοτ διαβασεις απλα , να το σχολιασεις αν θες, και να πας παρακατω...

την αλλη φορα που θα γραψετε απαντησουλες θα σας βαθμολογω.. οποιος δεν γραφει καλα θα τον κοβω...

γελανε τα βουνα

Heptamer

# 44 στις 8/1/2021
author

Αν (μόνο) αυτά κατάλαβες, τότε έτσι θα είναι. 

Καθείς με τα όρια και τις αν(τ)οχες του. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από kostas232

και πολυ καλα το ειπες αγαπητε χεπταμερ... μονο πουε δω δεν υπαρχουν γοιτητες ουτε δινουμε εξετασεις , αν αυτα που λεμε ειναι δικα μας ή οχι... προυποθετει μεγαλο κομπλεξ αυτου που το αναφερει... δεν παθαινεις κατι με τον αοτ διαβασεις απλα , να το σχολιασεις αν θες, και να πας παρακατω...

την αλλη φορα που θα γραψετε απαντησουλες θα σας βαθμολογω.. οποιος δεν γραφει καλα θα τον κοβω...

γελανε τα βουνα

Kristina_

# 45 στις 8/1/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Μια χαρα ειναι εδω στην ανδρομεδα σου λεω δεν επιστρεφωωω...βιαζεσαιιι επιμενω   

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από kostas232

παλι

αλλου εισαι... Γη καλει παραλληλο συμπαν!!! over!!!

alisida

# 46 στις 8/1/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.466

Δε νομίζω να τη θέλει ως χωρισμένη ο εραστής.

Ειδικά αν είναι κι εκείνος παντρεμένος 

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από maraki_lar_1980

Βρε χρυση μου γυναίκα (Αντυ εσενα λεω)... 

Ενταξει ζεις εναν ερωτα/ενα παθος με την παράλληλη σχεση σου και εισαι έρμαιο αυτου του πάθους αυτη τη στιγμη...το καταλαβαίνω. 

Απλα δε νομιζεις οτι ειναι η ωρα να παρεις κάποιες αποφασεις...?

...οπως το τι θα κάνεις με το γαμο σου που φυτοζωεί, (ανεξαρτήτως της πορείας κ της κατάληξης που θα εχει η εξωσυζυγικη σχεση σου,η οποια δευτερευόντως πρεπει κι αυτη να σε απασχολήσει)?

Λες οτι ο συζυγος σε θεωρεί δεδομένη κ αδιαφορεί για σενα...μηπως πρέπει να τον κανείς να ταρακουνηθει με καποιο τροπο?  

...θέτοντας ρητα κ με αποφασιστικοτητα τα ορια σου, ας πουμε...περι του τι ανέχεσαι κ τι οχι, δίνοντας του να καταλαβει οτι αν συνεχίσει να μην σέβεται /ικανοποιει τα θελω κ τις αναγκες σου, ο χωρισμός θα ειναι μονόδρομος. 

Και αν δε δεις ουσιαστικές αλλαγες στη συμπεριφορά του, τοτε το τερματίζεις. 

Ετσι θα μπορείς να χαρείς ελευθερη το πάθος σου ,χωρις να φοβασαι μην αποκαλυφθεί ή που θα καταλήξει.Δεν ειναι πιο υγιές αυτο, απο το να ειναι αλλού το σωμα σου κι αλλού η ψυχη κ το μυαλό σου?

Και μετα αναλογως κ την ανταπόκριση που θα παρεις απο τον εραστή σου, αποφασίζετε ποια θα ειναι η πορεια σας μαζι. 

(Εκτος αν φτιαχνεστε  απο το παράνομο κ το απαγορευμένο-συμβαινει σε κάποιες τετοιες σχεσεις-,οπότε πιθανον να διαλυθεί η σχεση οταν χασει αυτον το χαρακτηρα της).

Οπως κ να'χει δυο καρπούζια σε μια μασχάλη δε χωράνε,(και ετσι οπως ειναι τωρα η φαση δε μπορεις να χαρείς κ τις στιγμες στο παρον,αφου κανεις αρνητικές σκέψεις), οπότε move on!!

Υ. Γ: τα εχεις σκεφτείς καθόλου αυτα που σου γραφω εδω?Θα χαρω να μου απαντήσεις ειλικρινα σε όσα σου αναφέρω.

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

kostas232

# 47 στις 8/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εισαι και πονηρουλης χεπταμερ

γρφεςι το γραμμα σε παρενθεση και αλαλζεις τα μηνυματα ..  διαβαζε λιγο προσεχτικα ... και τελειωνουμε εδω...  εγω δεν ειπα οτι ειμαι αντιθετος στονα γραφει καποιος τον συγγραφεα αυτου που παρουσιαζει.. εγω ειπα οτι τομεσο στο οποιο αναφερεται δενε ιναι και τοοο καταδιακαστεο για την βερονικα... δεν παραδιδεις εργασια που στο τελος βαζεις τις πηγες... απλα με την ευκαιρια αυτη η μανταμ λενεα εκανε και μια επιδειξη γνωσεων...

ενταξει ρ παιδια καποιοι μπορουν μονο ετσι .. τι να κανομεν τωρα??.. και απο πισω ακολουθουν οι υπηκοοι

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από Heptamer

Αν (μόνο) αυτά κατάλαβες, τότε έτσι θα είναι. 

Καθείς με τα όρια και τις αν(τ)οχες του. 

Helenaki4

# 48 στις 8/1/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

#36 #43 #47 

Αγαπητέ συνομιλητή , ο Νόμος ειναι ενας και δεν περιμένει κανέναν από εμάς να τον επικυρώσει . 

Όποιος επιχειρεί να οικειοποιηθεί πνευματική ιδιοκτησία αλλου δημιουργού , καταπατεί ένα δικαίωμα και δυνητικά διώκεται . 

Το εν λόγω βιβλίο βρίσκεται σε επίσημη κυκλοφορία , πράγμα που σημαίνει οτι το περιεχόμενό του ειναι κατοχυρωμένο . 

Αν κανείς αναφέρεται σε αυτό ειναι υποχρεωμένος από το Νόμο να αποδίδει τα credits στο δημιουργό του . 

Διαφορετικά ,ο δημιουργός νομιμοποιείται να τον καταγγείλει. 

Εδώ δεν πρόκειται για ανταλλαγή απόψεων , αλλα για το Νόμο Προστασίας Πνευματικής Ιδιοκτησίας .

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Heptamer και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 49 στις 8/1/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Καθολου κακο δεν ειναι με δοθεισα αφορμη (οπως πχ το επιμαχο ποστ της βερονικας) να γινεται και μνεια και στα πνευματικα δικαιωματα...πιθανοτατα η βερονικα να μην ενοχληθηκε με το σχολιο...ασε που μπορει η κοπελα (δε ξερω και την ηλικια της)  να μην χρειαστηκε μεχρι τωρα στη ζωη της να σκεφτει πανω σε τετοια θεματα, οποτε καλο ειναι με την ευκαιρια αυτη να μαθει και κατι

(Εχουμε βγει και οφτοπικ και περιμενει συμβουλες η ...αντυ?!)

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από kostas232

γρφεςι το γραμμα σε παρενθεση και αλαλζεις τα μηνυματα ..  διαβαζε λιγο προσεχτικα ... και τελειωνουμε εδω...  εγω δεν ειπα οτι ειμαι αντιθετος στονα γραφει καποιος τον συγγραφεα αυτου που παρουσιαζει.. εγω ειπα οτι τομεσο στο οποιο αναφερεται δενε ιναι και τοοο καταδιακαστεο για την βερονικα... δεν παραδιδεις εργασια που στο τελος βαζεις τις πηγες... απλα με την ευκαιρια αυτη η μανταμ λενεα εκανε και μια επιδειξη γνωσεων...

ενταξει ρ παιδια καποιοι μπορουν μονο ετσι .. τι να κανομεν τωρα??.. και απο πισω ακολουθουν οι υπηκοοι

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

wish_

# 50 στις 8/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πιστεύω ότι μόλις ξεσκεσπάστηκε η Κ.Μακρή η οποία διόλου απίθανο να ήταν καμουφλαρισμένη για τις ανάγκες του νέου της βιβλίου.

Kristina_

# 51 στις 8/1/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Wishhh 

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από wish_
Πιστεύω ότι μόλις ξεσκεσπάστηκε η Κ.Μακρή η οποία διόλου απίθανο να ήταν καμουφλαρισμένη για τις ανάγκες του νέου της βιβλίου.

Heptamer

# 52 στις 8/1/2021
author

Το αργότερο όταν της επισημάνθηκε η πρωτη της αμαρτία, θα έπρεπε να σκεφτεί πανω σε τέτοια θέματα. 

Η συνειδητή επανάληψη, δείχνει το λιγότερο αδιαφορία. 

Η άγνοια δεν προφυλασσει από ποινες. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Kristina_

Καθολου κακο δεν ειναι με δοθεισα αφορμη (οπως πχ το επιμαχο ποστ της βερονικας) να γινεται και μνεια και στα πνευματικα δικαιωματα...πιθανοτατα η βερονικα να μην ενοχληθηκε με το σχολιο...ασε που μπορει η κοπελα (δε ξερω και την ηλικια της)  να μην χρειαστηκε μεχρι τωρα στη ζωη της να σκεφτει πανω σε τετοια θεματα, οποτε καλο ειναι με την ευκαιρια αυτη να μαθει και κατι

(Εχουμε βγει και οφτοπικ και περιμενει συμβουλες η ...αντυ?!)

Heptamer

# 53 στις 8/1/2021
author

Λανθανεις αγαπητέ! 

Δεν υπάρχει μέσο στο οποίο επιτρέπεται η λογοκλοπή και μέσο όπου αυτή δεν παιζει ρόλο. Ουτε παιζει ρόλο το αν είναι σπουδαιο η όχι αυτό που αντιγραφεις: η κλεψιά είναι κλεψιά. 

Δεν υπάρχουν δυο μέτρα και τρία σταθμά. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από kostas232

agrotis53

# 54 στις 8/1/2021
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537

Φουλ μπερδεμένη δεν είσαι. ..φουλ ανικανοποίητη απο τον γάμο είσαι. ..στα πολλά χρόνια γάμου η αγάπη μπορεί να μείνει. .αλλά το πάθος όμως αν δεν συμβαδίζει,.. με το παραμικρό κίνητρο ξεσπά,.. λάθος, σωστό δεν έχει σημασία, σημασία έχει ότι ξεσπά. ... Όταν μια γυναίκα ειναι ανικανοποίητη απο θέμα πάθους και σεξ..φταίει ο άντρας. ..οταν είναι ο άντρας φταίει η γυναίκα. ...φυσικά δεν συμβαίνει πάντα έτσι αλλά συνήθως. ..το τι θα κάνεις στη θέση που περιγράφεις εδω ..είναι εξαρτώμενο απο την όλη εικόνα που εγώ εδώ δεν έχω. ..στα όσα λίγα λες...μου βγαίνει οτι υπάρχει σεξουαλική νεκρα στο γάμο. .οποτε είναι δύσκολο να ξεφύγεις και απο τον εραστή. ..άστο μέχρι να ξεθυμανει μόνο του...έτσι και αλλιώς ο γάμος είναι νεκρός 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Andie13

Φουλ μπερδεμενη

Καλησπέρα. Πριν 5 χρόνια είχα για 3 μήνες μια εξωσυζυγικη σχέση όπου τελείωσε ήρεμα και με τον συγκεκριμένο ανθρωπο επειδή ταιριαξαμε πολύ σαν άνθρωποι μείναμε κρυφά βέβαια φίλοι. Και μέχρι πριν 7 μήνες είμασταν πραγματικα μονο φίλοι. Να πω ότι είμαι πολλα χρόνια παντρεμένη και τον άντρα μου τον αγαπώ. Όμως εδώ και 7 μήνες χωρίς να έχω καταλάβει πως μπλέξαμε με τον άλλον αντρα πάλι και αυτή τη φορά δεν μπορούμε να ξεκολλήσουμε.Το σεξ είναι απλά εκπληκτικό και η χημεία απίστευτη. Βέβαια εκείνος έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν θέλει κάτι παραπάνω και προφανώς κι εγω δεν θέλω να διαλύσω το σπιτι μου. Ξερω πολύ καλά ότι οτιδήποτε κανω είναι λάθος, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να ξεκολλήσω. Εκεί που αποφασίζω να το σταματήσω, κατι γίνεται βρισκόμαστε πάλι και κολλάμε ακομα περισσότερο. Πρέπει να το σταματήσω ,αλλά δεν ξερω πως. Νιώθω αδύναμη να το κάνω. Μολις τον συναντώ τα ξεχνάω όλα. Καμια συμβουλη;;;

maraki_lar_1980

# 55 στις 9/1/2021
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 49
Απαντήσεις: 1.473

Ενα δικιο το εχεις, φιλη!! 

(απλα πρέπει πρωτίστως να δει τι θα κανει με τον σύζυγο κ το γαμο τους, ανεξάρτητα απο την πορεια της εξωσυζυγικης σχέσης της. Αυτο της ειπα, μεταξυ αλλων, αλλα δεν απάντησε καν στο σχολιο μου!το περιμενα!το γιατι ειναι ευκολονοητο!).

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από alisida

Δε νομίζω να τη θέλει ως χωρισμένη ο εραστής.

Ειδικά αν είναι κι εκείνος παντρεμένος 

Αρέσει στο μέλος alisida
Τιποτα δε γίνεται τυχαια...ουτε τ'ασχημα,ουτε τα ωραια!

Veronika1980

# 56 στις 9/1/2021
author
Γυναίκα / 39 / Παντρεμένη
Ν. Φλώρινας / Λέχοβο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 68
Madam Έλενα κ Heptamer μπράβο άξιοι για το βραβείο θα βρήκατε. Εσείς οι δύο με τόσο κοφτό μυαλό τι κάνετε ακόμα εδώ στο σάιτ; Το παίζετε κ επιστήμονες.Τα κείμενα που είναι δημόσια θα βλέπουν όλοι που είναι το κακό κ δεν κρύφτηκα. Η παράσταση τέλος πάμε τώρα στα άλλα θέματα!!!
Αρέσει στο μέλος Lolita68

Heptamer

# 57 στις 9/1/2021
author

Μαντάμ Λεχοβα... 

Κρύφτηκες δις! 

Ειδάλλως κανεις δε θα έμπαινε στον κόπο. 

Μην αποπροσανατολιζεις!

Μας αρέσει το (περι-)βάλλον εδώ. 

Το κακό δεν είναι να διαχέονται  δημόσια κείμενα. 

Το κακό είναι όταν το copyhand  μαρκάρει μόνο κείμενο και "ξεχνά" να επισυνάψει την πηγη - ή, αν δεν γνωρίζει την πηγη (επειδη ίσως καποιος αλλος αμαρτησε πιο πριν), να μην διαιωνίζει την αμαρτια, να γινεται μια ταπεινή μνεία περι ξένης και όχι ίδιας κατάθεσης.  

Και αυτό αρκεί, ώστε να μη δημιουργούνται εντυπώσεις. 

Ηθική συνείδηση λέγεται αυτό - περα απο σεβασμό προσωπικης ιδιοκτησίας. 

Τοσο απλά! 

Ψιλά γράμματα στο διαδίκτυο, που λίγοι μπαίνουν στον κόπο να διαβάσουν. 

Και ουτε είναι υποχρεωμένος κάποιος να αναγνωρίζει τα δημόσια κειμενα. Ένας λόγος παραπανω αυτά, όχι μόνο να είναι, μα και να φαίνονται ως τέτοια. Τρόπο θέλει, όχι κόπο. 

Με δανεικη σοφία, ουτε γίνεσαι κάποιος, ουτε  σεβασμό κερδίζεις. 

Τα υπόλοιπα, είναι προφασεις εν αμαρτίαις. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 56 από Veronika1980
Madam Έλενα κ Heptamer μπράβο άξιοι για το βραβείο θα βρήκατε. Εσείς οι δύο με τόσο κοφτό μυαλό τι κάνετε ακόμα εδώ στο σάιτ; Το παίζετε κ επιστήμονες.Τα κείμενα που είναι δημόσια θα βλέπουν όλοι που είναι το κακό κ δεν κρύφτηκα. Η παράσταση τέλος πάμε τώρα στα άλλα θέματα!!!

Linuxaki

# 58 στις 9/1/2021
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 15

Σοβαρεψου

Πάρε διαζύγιο και κάνε ψυχοθεραπεία
Αρέσει στο μέλος mouri79

paranomos

# 59 στις 9/1/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 56 από Veronika1980

Κοριτσι..οταν κανεις φαουλ..να το αποδεχεσαι!...

Μην ασχολεισαι με τα μυαλα των αλλων...

Ασε που δεν υπαρχει κοφτο μυαλο..

Μονο μακαρονακι..

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Kristina_

Kristina_

# 60 στις 9/1/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Τι λες καλε? Υπαρχει και το τριβελακι

[img]https://www.misko.gr/wp-content/uploads/2018/11/PACK_TRIVELAKI-646x1024.png" alt="PACK_TRIVELAKI-646x1024.png[/img]

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από paranomos

Κοριτσι..οταν κανεις φαουλ..να το αποδεχεσαι!...

Μην ασχολεισαι με τα μυαλα των αλλων...

Ασε που δεν υπαρχει κοφτο μυαλο..

Μονο μακαρονακι..

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε