Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

O θεούσος το κάπνισμα και εγώ

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

wish_

# 41 στις 11/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Από τη μια το κοροιδεύεις από την άλλη το σκέφτεσαι.

Περισσότερο νομίζω σ΄αρεσει  οτι αυτός ξέρει τι θέλει ενώ εσύ και δεν ξέρεις και φοβάσαι οτι δεν θα μπορέσεις ν΄ανταποκριθείς.

Αναρωτήσου αν θες να κάνεις εσύ τις αλλαγές αυτές για σένα και ποιο θα ειναι το ώφελος σου από αυτές,ειναι αλλαγές που αξίζεις να κάνεις και θα φέρουν στη ζωή σου άλλη αξία?Το να τις κάνεις για να σε παντρευτεί και μετά να βγει στην επιφάνεια οτι μπορεί να καταπιέστηκες για να κάνεις κάτι ή και άλλα πράγματα που σου λέει αλλά εθελοτυχφλέις και να νιώθεις εγλωβισμένη τότε μη το κάνεις αλλά αν θες ν΄αλλαξεις και πιστευεις οτι βρηκες τον κατάλληλο άνθρωπο τότε να το κανεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Marita32

Είχα γράψει και προηγούμενο θέμα όχι για αυτόν για άλλον

Το θέμα είναι πως όσοι γνωρίζω με θέλουν μόνο για σεξ. Τουλάχιστον αυτός δε με θέλει για αυτό. Γι'αυτό και έχω κολλήσει και το προσπαθώ. Το θέμα είναι ότι μπορεί να μη θέλει και γενικότερα. Έχει κάτι άλλο στο μυαλό του (γυναίκα παρθένα, ίσως 10 χρόνια μικρότερη -είμαστε στην ίδια ηλικία-, της εκκλησίας, να μην καπνίζει, να θέλει να παντρευτεί αύριο, να δουλεύει από το σπίτι ή και καθόλου). Εγώ τον θέλω γιατί και σε ηλικία γάμου είμαι και είναι σοβαρός αν και ιδιόρρυθμος. Οπότε είμαι διατεθειμένη να κάνω όσα ζητάει αλλά δεν ξέρω αν θα έχουν νόημα...

argaard

# 42 στις 11/1/2021
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.264
'Aρεσαν+: 0%

Το "είμαι σε ηλικία γάμου" δεν είναι σωστός σύμβουλος για μια σχέση να ξέρεις.

Είσαι διατεθειμένη τώρα να κάνεις αυτά που σου ζητάει αλλά αν τα περισσότερα είναι έξω από τα νερά σου πρόσεχε στο μέλλον μην χρειαστεί να τραγουδάς αυτό:

https://www.youtube.com/watch?v=NRiDDck2E70

Εκτός αν φαντάζεσαι μετά το γάμο να γίνεις κυρία Κοκοβίκου.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.
There is no justice, it's just me

Mindthegap-

# 43 στις 11/1/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από argaard

Το "είμαι σε ηλικία γάμου" δεν είναι σωστός σύμβουλος για μια σχέση να ξέρεις.

Είσαι διατεθειμένη τώρα να κάνεις αυτά που σου ζητάει αλλά αν τα περισσότερα είναι έξω από τα νερά σου πρόσεχε στο μέλλον μην χρειαστεί να τραγουδάς αυτό:

https://www.youtube.com/watch?v=NRiDDck2E70

Εκτός αν φαντάζεσαι μετά το γάμο να γίνεις κυρία Κοκοβίκου.

agrotis53

# 44 στις 11/1/2021
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537

Άσε τον άνθρωπο να αγιάσει. ..εσύ θες να τον κολάσεις. ...κάτσε να διαβάσω τα σχόλια πρώτα όμως. ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Marita32

Το Σεπτέμβριο έκανα σχέση με έναν άνθρωπο ο οποίος είναι της εκκλησίας. Στα 32 του χρόνια δεν έχει κάνει σεξ ποτέ και είναι αρκετά δύσκολος άνθρωπος. Στη σχέση μας που κράτησε 4 μήνες τον χώριζα συνέχεια γιατί δεν άντεχα τις ιδιορρυθμίες και τις παραξενιές του. Το θέμα όμως είναι ότι έχω αναπτύξει και συναισθήματα για αυτόν και θέλω να είμαστε πάλι μαζί. Για να το συζητήσουμε και μόνο μου έβαλε τρεις όρους:

1. Να κόψω το κάπνισμα2. Να πάω για εξομολόγηση3. Να βρω τι θέλω στη ζωή μου και να μείνω σταθερή σε μια θέσηΠοια η γνώμη σας?

agrotis53

# 45 στις 12/1/2021
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.537
Επανέρχομαι. ... Δεν θα ασχοληθώ με τους ορους...το ανέλυσε ο ενικός σε κάποιο ποστ... Αυτός είναι αυτός και απο οτι κατάλαβα ειναι σταθερός στης απόψεις του... Ίσως και να μην είναι και τόσο δογματικός. ... Το θέμα είναι τι είσαι εσύ. ..Αν καταπιέσεις το εγω σου μονο και μόνο γιατί κάποιοι εως τώρα σε θέλουν μόνο για σεξ...το καταπιέσεις σε κάτι που ναι μεν δεν θα σε θέλει μόνο για σεξ αλλά θα σε θέλει να είσαι αυτος... Και αυτό μόνο με την αιτιολογία ή δικαιολογία της αποκατάστασης. ...τοτε οδηγησε σε τραγωδία. ... Αν πάλι έχεις την εντύπωση οτι θα καταφέρεις εν καιρώ να φέρεις στα μετρα σου αυτον ωστε να αλλάξει (συνηθισμένη. λαθεμένη ψευδαίσθηση αυτό) πάλι σε τραγωδία πας...Το ολοι με θέλουν για σεξ... Χαζομάρα αυτο... Αλλά μπορεί να αλλάξει ανα πασα στιγμή. Έχοντας την ελευθερία της επιλογής και της αναζήτησης. ... Μια αγχωμένη καταναγκαστική ομως απόφαση και δέσμευση (γαμος)..δημιουργεί αλληλουχίες που μετά. ..άστα να πάνε. ...Οπως και να έχει οι επιλογές δικες σου...

Marita32

# 46 στις 12/1/2021
author
Γυναίκα / 35 /
Ελλάδα
Απαντήσεις: 20

Ότι δεν είναι ορθός τρόπος σκέψης το αναγνωρίζω όμως τα χρόνια περνάνε και αν θέλω να δημιουργήσω οικογένεια πρέπει να αξιολογώ τις επιλογές μου βάση αυτού. Αυτός λοιπόν είναι σοβαρός και θέλει και ο ίδιος να παντρευτεί, συγκεκριμένα λέει πως θα έπρεπε ήδη να έχει παντρευτεί. Μου τονίζει ότι δεν είμαι αυτό που έχει στο μυαλό του από τη μία, από την άλλη όμως μου λέει και μου δείχνει πως μ'αγαπάει, επιδιώκει να μιλάμε και έρχεται να με βλέπει. Το να κόψω το κάπνισμα είναι κάτι που εντάξει πρέπει κάποια στιγμή να γίνει, τώρα το να πάω για εξομολόγηση δεν το βρίσκω αναγκαίο, επισκέπτομαι ψυχολόγο και εκμυστηρεύομαι ό,τι με απασχολεί για ποιο λόγο να πάω να τα πω κ σε έναν παπά? το να βρω τι θέλω στη ζωή μου είναι λίγο φλου. Τέλος πάντων, μάλλον δεν ξέρει τι θέλει αυτός γιατί τα μηνύματα που μου δίνει είναι μπερδεμένα.

Alezandra

# 47 στις 12/1/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 815

Να δεχτείτε ότι σας ζητάει με έναν όρο:

Να κάνετε αμέσως σεξ,θα ωφελήσει και τους δυο σας.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Marita32

Το Σεπτέμβριο έκανα σχέση με έναν άνθρωπο ο οποίος είναι της εκκλησίας. Στα 32 του χρόνια δεν έχει κάνει σεξ ποτέ και είναι αρκετά δύσκολος άνθρωπος. Στη σχέση μας που κράτησε 4 μήνες τον χώριζα συνέχεια γιατί δεν άντεχα τις ιδιορρυθμίες και τις παραξενιές του. Το θέμα όμως είναι ότι έχω αναπτύξει και συναισθήματα για αυτόν και θέλω να είμαστε πάλι μαζί. Για να το συζητήσουμε και μόνο μου έβαλε τρεις όρους:

1. Να κόψω το κάπνισμα2. Να πάω για εξομολόγηση3. Να βρω τι θέλω στη ζωή μου και να μείνω σταθερή σε μια θέσηΠοια η γνώμη σας?

Αρέσει στο μέλος Paralia48

bibi49

# 48 στις 12/1/2021
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 7

.

ειναι απιστευτο το οτι κ οι 2 σας, αν κ ειστε ανω των 30 δεν ξερετε τι θελετε, ,αυτος δεν εισαι λεει αυτο που πραγματικα θελει [ελεος]κ συ σκεφτεσαι οτι περνανε τα χρονια[ππππφφφφφ],εγω  ειμαι 30 χρονια με τον ιδιο ανθρωπο κ θα σου πω τη γνωμη μου ...εναν ανθρωπο τον παντρευομαστε επειδη τον γουσταρουμε πολυ ,περναμε καλα μαζι του, κανουμε καλο σεξ, κανουμε πραγματα μαζι, τον αγαπαμε κ τον θελουμε τοσο που θελουμε να κανουμε παιδια μαζι του, σκεψου πριν παρεις μια τετοια αποφαση κ κανεις κ παιδια κ μετα χτυπας το κεφαλι σου 

Mindthegap-

# 49 στις 12/1/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από Marita32

Ότι δεν είναι ορθός τρόπος σκέψης το αναγνωρίζω όμως τα χρόνια περνάνε και αν θέλω να δημιουργήσω οικογένεια πρέπει να αξιολογώ τις επιλογές μου βάση αυτού. Αυτός λοιπόν είναι σοβαρός και θέλει και ο ίδιος να παντρευτεί, συγκεκριμένα λέει πως θα έπρεπε ήδη να έχει παντρευτεί. Μου τονίζει ότι δεν είμαι αυτό που έχει στο μυαλό του από τη μία, από την άλλη όμως μου λέει και μου δείχνει πως μ'αγαπάει, επιδιώκει να μιλάμε και έρχεται να με βλέπει. Το να κόψω το κάπνισμα είναι κάτι που εντάξει πρέπει κάποια στιγμή να γίνει, τώρα το να πάω για εξομολόγηση δεν το βρίσκω αναγκαίο, επισκέπτομαι ψυχολόγο και εκμυστηρεύομαι ό,τι με απασχολεί για ποιο λόγο να πάω να τα πω κ σε έναν παπά? το να βρω τι θέλω στη ζωή μου είναι λίγο φλου. Τέλος πάντων, μάλλον δεν ξέρει τι θέλει αυτός γιατί τα μηνύματα που μου δίνει είναι μπερδεμένα.

Το οτι καθομαστε ακομα και συζηταμε για το καπνισμα και την εξομολογηση πραγματικα με ξεπερνα...!!

Τι δεν καταλαβαινεις...;;; απορω 

Αν καιγεσαι τοσο να παντρευτεις, βγες εξω στο δρομο, πιασε τον πρωτο αντρα που θα βρεις και προτεινε του γαμο...

Μεγαλυτερες πιθανοτητες εχεις να ευτυχησεις μαζι του...

Mindthegap-

# 50 στις 12/1/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Αλλο...

Ναι, δεν εισαι οτι εχει στο μυαλο του...γιατι θελει μια μικρουλα να χειραγωγειται πιο ευκολα...και εσυ ψιλοαντιδρας...
Βρε δε μας λες σε ποια εκκλησια πηγαινει να τον επισκεφτουμε...

Paralia48

# 51 στις 12/1/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.729
...τσ τσ τσ ... τι πεζές μωρέ που είστε !
Ένας τέτοιος αγνός νέος, να πέσει στα χέρια της Μαρίτας... να τον βάλει κάτω και να τον ξεναγήσει στα μονοπάτια της ...αμαρτίας....
Αχ βαχ! Αφού μωρέ θέλει να τον πάρει σας λέει η κοπέλα!

Πάρτον Μαρίτα. Με την ώρα την καλή! Εγώ τον εγκρίνω, αφού τον θες εσύ.

Άσε τους όρους παραπέρα... μη σκας. όλα ...παίζονται, είναι όπως λες φλου!

agnwstos_Xi

# 52 στις 12/1/2021
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Απαντήσεις: 723

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από Mindthegap-

Αλλο...

Ναι, δεν εισαι οτι εχει στο μυαλο του...γιατι θελει μια μικρουλα να χειραγωγειται πιο ευκολα...και εσυ ψιλοαντιδρας...
Βρε δε μας λες σε ποια εκκλησια πηγαινει να τον επισκεφτουμε...

Μέσα στις εκκλησίες κρατάνε αποστάσεις.

Δεν μπορείς να χειροδικήσεις

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

agnwstos_Xi

# 53 στις 12/1/2021
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από Marita32

Αυτός λοιπόν είναι σοβαρός και θέλει και ο ίδιος να παντρευτεί, συγκεκριμένα λέει πως θα έπρεπε ήδη να έχει παντρευτεί.

Μου τονίζει ότι δεν είμαι αυτό που έχει στο μυαλό του από τη μία

Τι άλλο περιμένεις να ακούσεις ; 

Αρέσει στο μέλος la-mer

Mindthegap-

# 54 στις 12/1/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από Paralia48
...τσ τσ τσ ... τι πεζές μωρέ που είστε !
Ένας τέτοιος αγνός νέος, να πέσει στα χέρια της Μαρίτας... να τον βάλει κάτω και να τον ξεναγήσει στα μονοπάτια της ...αμαρτίας....
Αχ βαχ! Αφού μωρέ θέλει να τον πάρει σας λέει η κοπέλα!

Πάρτον Μαρίτα. Με την ώρα την καλή! Εγώ τον εγκρίνω, αφού τον θες εσύ.

Άσε τους όρους παραπέρα... μη σκας. όλα ...παίζονται, είναι όπως λες φλου!

Ναι εμεις ειμαστε πεζες, δεν πειραζει...

εσυ παλι που εισαι του ροζ συννεφακιου...

αν τυχαινε κατι τετοιο π.χ στον γιο σου...να βρει μια που θελει να τον χειραγωγησει, να τον κλεισει μεσα στο σπιτι και να του βαζει ορους, θα ησουν τοσο λαρτζ δηλαδη και θα εδινες τις ευχες σου...

Ενταξει Παραλια μας...οτι πεις...

Mindthegap-

# 55 στις 12/1/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από agnwstos_Xi

Μέσα στις εκκλησίες κρατάνε αποστάσεις.

Δεν μπορείς να χειροδικήσεις

Απ εξω...

Με σκουποξυλο...

Αρέσει στο μέλος agnwstos_Xi

agnwstos_Xi

# 56 στις 13/1/2021
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από Mindthegap-

Απ εξω...

Με σκουποξυλο...

Μην ξεχάσεις να στείλεις μήνυμα με το κινητό για  άσκηση σωματική___ς  βίας 

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, la-mer

Paralia48

# 57 στις 13/1/2021
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από Mindthegap-

Ναι εμεις ειμαστε πεζες, δεν πειραζει...

εσυ παλι που εισαι του ροζ συννεφακιου...

αν τυχαινε κατι τετοιο π.χ στον γιο σου...να βρει μια που θελει να τον χειραγωγησει, να τον κλεισει μεσα στο σπιτι και να του βαζει ορους, θα ησουν τοσο λαρτζ δηλαδη και θα εδινες τις ευχες σου...

Ενταξει Παραλια μας...οτι πεις...

Τωρα, μια που το σοβαρεύεις, να πω:

Ποτέ δε θα έκρινα τις αποφάσεις του παιδιού μου. Ακόμη και ξύλο να τού ριχνε, εφόσον αυτός ήθελε και της...καθόταν, σήμαινε πως του άρεσε και περί βίτσιων, ουδείς λόγος!

Και του τό χω πει, όποια απόφασή του μου πει, όσο τρελλή και να φαίνεται στον κόσμο, εγώ θα δώσω την ευχή μου.

Και τα πιο ωραία σε μια σχέση, είναι τα ...έξω από τα πλαίσια! Αυτά που πρέπει να τα ζήσεις για να τα καταλάβεις. Όλα τ άλλα είναι πεζά.

Μακροχρόνια, ίσως οι πεζές, συνηθισμένες σχέσεις να ευημερούν καλύτερα. Αλλά  Μάιντ, μακροχρόνια...  κολάς μια γερή κορόνα και αφήνεις τα κοκαλάκια σου και τι έμεινε; Μια καθώς πρέπει ζωή, που τελείωσε.

Το ροζ συννεφάκι είναι το καλύτερο κατά τη δική μου γνώμη. Καθένας  παίρνει το δρόμο του

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 58 στις 13/1/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470
Παραλία,συμφωνώ μαζί σου.Τα παιδιά μας,ας κάνουν τα δικά τους λάθη,όχι αυτά που θα τους υποδείξουμε εμείς
Αρέσει στο μέλος Paralia48

paranomos

# 59 στις 13/1/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Εχει να μαθει τροπαρια και απολυτικια η ευγενια...ουυυ

Paralia48

# 60 στις 13/1/2021
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από alisida
Παραλία,συμφωνώ μαζί σου.Τα παιδιά μας,ας κάνουν τα δικά τους λάθη,όχι αυτά που θα τους υποδείξουμε εμείς

τρελλομαμά και συ Αλυσίδα;

Ξέρεις όμως τι μου έχει δείξει η εμπειρία μου; Οι τρελλομανάδες κάνουν τα πιο σοβαρά  παιδιά! Νομίζω από  την αγανάκτησή τους τόσα χρόνια να υπομένουν τις τρέλες της μάνας τους, έχουν φτασει στο άλλο άκρο.

Αλλά όπως λες, ας κάνουν τα δικά τους λάθη

Αρέσει στο μέλος alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε