Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δυσκολη επικοινωνια με παιδι 4 χρονων λογω τοξικης μανας

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

johnjohnnnn

# 1 στις 10/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δυσκολη επικοινωνια με παιδι 4 χρονων λογω τοξικης μανας

Γεια σας παιδια και ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας,

Για να μην μακρυγορω, εχω εναν γιο 4 χρονων αλλα με την μητερα του βρισκομαστε σε διασταση και ειμαστε ακομα σε φαση αντιδικιας στα δικαστηρια. Εγω βρισκομαι στο εξωτερικο και η μανα και το παιδι βρισκονται στην Ελλαδα. Λογω της αποστασεως αυτησ, η επικοινωνια που οριστηκε μεταξυ του παιδιου και εμενα ειναι 4 φορες τον χρονο (πασχα, χριστουγεννα, καλοκαιρι γενεθλεια) απο κοντα και καποιες μερες την εβδομαδα μεσω σκαιπ.

Το προβλημα μου ειναι το εξης: οποτε μα οποτε παω να παρω η να επιστρεψω το παιδι μου, η οποτε μιλαμε μεσω σκαιπ ολο μασ σαμποταρει ειτε καλωντας την αστυνομια χωρις ουσιαστικο λογο, ειτε παρεμβενοντας οταν μιλαμε μεσω σκαιπ οταν δεν της αρεσει κατι και πανω απο ολα λεει συνεχεια ψεμματα για μενα στο παιδι οτι εχω πολυ δουλεια και οτι δεν θελω να τον επισκεπτομαι και τετοια. Το παιδακι παρολα αυτα, τρελαινεται απο την χαρα του παντα οταν με βλεπει, πραγμα που εξοργιζει την πρωην μου.

Εχοντας διαβασει καποια βιβλια κτλ. ναι ωραια θεωρητικα καλα τα λενε ποτε να μην νευριαζεις, να μην βαζεις το παιδι στην μεση κτλ.

Δυσκολευομαι παρα μα παρα πολυ οταν με ρωταει το παιδι συνεχεια γιατι δεν πηγαινω να τον επισκεφτω πιο συχνα. Τι θα προτεινατε εσεις να του πω του παιδιου;; Δεν μπορω να του πω στα ισια εννοειται οτι η μανα του ειναι ηλιθια και οτι δεν θελει να χω επαφη με το παιδι αλλα και ταυτοχρονα δεν θελω να του δημιουργηθει η εντυπωση οτι δεν το θελω. Τι λετε;; 

alisida

# 2 στις 10/1/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444
'Aρεσαν+: 0%

Πρόκειται για την ψυχούλα του παιδιού σου,για αυτό καλά θα κάνεις να συμβουλευτείς παιδοψυχολογο σχετικά με το τι και πώς θα απαντάς σε ερωτήσεις τέτοιου είδους.

Πιθανότατα θα σου πει σε πρώτη φάση να σταματήσεις να σκέφτεσαι τέτοιους χαρακτηρισμούς για τη μητέρα του διότι θα σου βγαίνουν και στην όλη συμπεριφορά σου σ εκείνο.

Αρέσει στο μέλος archagellos
I am Not a psychotherapist :)

DonHuanDelSalsa

# 3 στις 10/1/2021
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 235
Ακριβως αυτο ζει και ενας φιλος μου τα τελευταια 4 χρονια.
Ετσι ξεκινησε και αυτος και σημερα τα δυο παιδια που εχει (14 χρονων το κοριτσακι, 10 το αγορακι), τον μισουνε και δεν θελουν να τον δουνε καν.
Και η αλλη χαιρονταν και ενιωθε ικανοποιημενη... Οταν ο αλλος αγανακτησε και αποφασισε να τα γραψει ολα και να βρει αλλη, να κανει καινουρια οικογενεια, η αλλη φρικαρε και αρχισε να του λεει για επανασυνδεση της οικογενειας και αλλες τετοιες αηδιες.
Παντως τα παιδια τον σιχαινονται τον τυπο. Συνεχισε κανοντας το καλο παιδακι και εκει θα καταληξεις μαλλον και εσυ...

Heptamer

# 4 στις 10/1/2021
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.678

Η (εκδικητικη) εγωιστική διαβολή του ετερου γονιου στο παιδι είναι ότι πιο αλγεινο. 

Δυστυχώς πολλοι γονεις χρησιμοποιουν τα παιδια ως όπλο ο ένας ενάντια στον άλλο. 

Καλο κουράγιο! 
Αρέσει στα μέλη la-mer, archagellos

johnjohnnnn

# 5 στις 10/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οσον αφορα τον παιδοψυχολογο, πηγα αλλα μου λεει ο ανθρωπος δεν μπορει να με βοηθησει αν δεν γνωρισει το παιδι. Οποτε παει αυτη η επιλογη. Το εγραψα και στην μανα του μικρου ενα εκατομμυρια φορες να παει η να παμε μαζι σε συμβουλο αλλα με γραφει πανυγυρικα.

Καλα εννοειται οτι το περιμενω οτι καποια στιγμη το παιδι δεν θα θελει να μου μιλαει λογω της μανας του. 
Οποτε DonHuanDelSalsa να αρχισω να του λεω τι κανει πραγματικα η μανα του μου λες οτι δεν τον αφηνει αυτη; Βρε που εμπλεξα... 

alisida

# 6 στις 10/1/2021
author

Είπε αυτό ?

Χωρίς καν να σε ρωτήσει τι έχει συμβεί?

Δεν σου είπε ούτε κάποια τυπικά πράγματα ?

Περίεργο μου φαίνεται..

Ρώτα τον δικηγόρο σου αν μπορείς να απαιτήσεις συνέδρια μέσω διαδικτύου με το παιδί 

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από johnjohnnn

Οσον αφορα τον παιδοψυχολογο, πηγα αλλα μου λεει ο ανθρωπος δεν μπορει να με βοηθησει αν δεν γνωρισει το παιδι. Οποτε παει αυτη η επιλογη. Το εγραψα και στην μανα του μικρου ενα εκατομμυρια φορες να παει η να παμε μαζι σε συμβουλο αλλα με γραφει πανυγυρικα.

Καλα εννοειται οτι το περιμενω οτι καποια στιγμη το παιδι δεν θα θελει να μου μιλαει λογω της μανας του. 
Οποτε DonHuanDelSalsa να αρχισω να του λεω τι κανει πραγματικα η μανα του μου λες οτι δεν τον αφηνει αυτη; Βρε που εμπλεξα... 

konstandinos73

# 7 στις 11/1/2021
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 234
Η συμπεριφορά του αθλιου γονεα που χρησιμοποιεί το παιδί για την ικανοποίηση των δικων του στοχων, μπορεί να οδηγησει μεχρι και σε αφαιρεση της επιμελειας. Οποτε, μάζευε αποδείξεις για την αρρωστημένη συμπεριφορά της και διεκδίκησε την επιμέλεια χαριν του αληθινου συμφέροντος του παιδιου. Αυτα.
Αρέσει στα μέλη la-mer, maraki_lar_1980

DonHuanDelSalsa

# 8 στις 11/1/2021
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος

Δεν ξερω τι να κανεις πραγματικα. Και ο φιλος μου πλεον δεν ξερει τι να κανει οσο αφορα τα παιδια. Εγω προσωπικα θα ημουν ιδιαιτερα εκδικητικος, αν και τωρα ακουσα οτι αλλαζει ο νομος περι κηδεμονιας. Αν θες ψαξτο. Η τυπισσα προφανως προσπαθει μεσα απο το παιδι να σε εκδικηθει για κατι ή να παιξει παιχνιδακια εξουσιας. Ο φιλος μου παντως απο τοτε που εμπλεξε με αλλη γυναικα, αρχισε να μην ενδιαφερεται και τοσο και να αρχισει να ηρεμει. Τετοιες καταστασεις ειναι ιδιαιτερα τοξικες και πρεπει να κοβονται με μαχαιρι. Μονο κακο θα σου κανουν. Εισαι νεος, μπορεις να κανεις και αλλη οικογενεια και αλλα παιδια αρκει να το παρεις αποφαση. Σε αλλους ακουγεται σκληρο, σε εμενα ακουγεται νορμαλ. Μια ζωη την εχουμε, μην τη ζουμε μεσα στην τοξικοτητα. Οτι μας καιει πρεπει να το παραταμε πισω μας..και ουδεις αναντικαταστατος. Ετσι λεω εγω και ισως μονο εγω. Σκασιλα μου, χαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από johnjohnnn

Francesca_

# 9 στις 11/1/2021
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 428

''η επικοινωνια που οριστηκε μεταξυ του παιδιου και εμενα ειναι 4 φορες τον χρονο (πασχα, χριστουγεννα, καλοκαιρι γενεθλεια) απο κοντα και καποιες μερες την εβδομαδα μεσω σκαιπ.''

δλδ. συνολικα βγαινει, πως εχεις ενα μηνα του χρονου που να περνατε μονο οι δυο σας;
ειναι λογικο, οταν η μητερα εχει το υπολοιπο χρονο μαζι με το παιδι, να ειναι εκει και οταν βλεπεστε στο σκαιπ;
πρεπει να ελεγχει, να επιτηρει;
οι δικιγορος σου τι λεει για ολα αυτα που συμβαινουν; 

johnjohnnnn

# 10 στις 11/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δηλαδη βρε alisida συγνωμη τωρα για να καταλαβω, η πρωην μου εχει την επιμελεια γιατι υποτιθεται (οι γυναικες παιρνουνε κατα 98% την επιμελεια αυτοματα, μεγα λαθος κατα την γνωμη μου) οτι ειναι πιο καταλληλη να μεγαλωσει το παιδι, και θα κανω εγω τις συνεδριες με το παιδι ονλαιν με παιδοψυχολογο; Το καταλαβαινεις οτι αυτο δεν στεκει απο καμια αποψη..

Kristina_

# 11 στις 11/1/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 1.171

Θα επιχειρησω να απαντησω με βαση την κοινη λογικη μια και δεν εχω ομοια προσωπικη εμπειρια και αφου η προταση για βοηθεια απο ειδικο απορριφθηκε με συνοπτικες.

Οταν σε ρωταει το παιδι τοτε να πεις την αληθεια, δλδ οτι ο νομος εχει ορισει ποτε μπορεις να το βλεπεις και δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο!!!

Αν η μανα «ειναι ηλιθια και δεν θελει να χεις επαφη με το παιδι» (επαναλαμβανω τα δικα σου λογια) δε σημαινει οτι εσυ πρεπει να το αποδεχθεις...εσυ αν θες μπορεις να εξαντλεις τα δικαιωματα που σου εδωσε ο νομος...αν ομως επιλεξεις να απεχεις για να αποφυγεις γκρινιες, ε τοτε πως να το κανουμε, θα εχεις και συ τις ευθυνες σου, οπως τις εχεις και επειδη επελεξες να κανεις παιδι με καποια που τωρα (2-3 χρονια μετα) τη θεωρεις ακαταλληλη, και την λες τοξικη και «ηλιθια»

Μην μεταφερεις τις δικες σας ευθυνες στο παιδι...αποψη μου παντα

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από johnjohnnn

Δυσκολευομαι παρα μα παρα πολυ οταν με ρωταει το παιδι συνεχεια γιατι δεν πηγαινω να τον επισκεφτω πιο συχνα. Τι θα προτεινατε εσεις να του πω του παιδιου;; Δεν μπορω να του πω στα ισια εννοειται οτι η μανα του ειναι ηλιθια και οτι δεν θελει να χω επαφη με το παιδι αλλα και ταυτοχρονα δεν θελω να του δημιουργηθει η εντυπωση οτι δεν το θελω. Τι λετε;; 

Αρέσει στα μέλη Paralia48, alisida

alisida

# 12 στις 11/1/2021
author

Επειδή εμείς εδώ δεν μπορούμε ούτε να δεχτούμε τον όρο "τοξική" ούτε να αποφανθούμε αν όντως ισχύει, 

Ναι,για να λύσεις το πρόβλημα πρότεινα να απευθυνθείς σε παιδοψυχολογο ή σε ψυχολόγο για να βρεις τις απαντήσεις 

Μπορείς πχ να του απαριθμήσεις τους λόγους που ανέφερε η πρώην σύζυγός σου για τον χωρισμό και τους λόγους που επικαλείται για να εμποδίσει την επικοινωνία σου με το παιδί 

Ένα -ενα να τα συζητήσεις με κάποιον ειδικό για να βρείτε λύσεις.

Εμείς δεν μπορούμε να δώσουμε δίκιο σε καμία πλευρά ούτε να πούμε γνώμες για το πώς θα μιλήσεις στο 4χρονο του οποίου την ιδιοσυγκρασία ούτε γνωρίζουμε ούτε έχουμε τις κατάλληλες γνώσεις για να σχηματίσουμε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από johnjohnnn

Δηλαδη βρε alisida συγνωμη τωρα για να καταλαβω, η πρωην μου εχει την επιμελεια γιατι υποτιθεται (οι γυναικες παιρνουνε κατα 98% την επιμελεια αυτοματα, μεγα λαθος κατα την γνωμη μου) οτι ειναι πιο καταλληλη να μεγαλωσει το παιδι, και θα κανω εγω τις συνεδριες με το παιδι ονλαιν με παιδοψυχολογο; Το καταλαβαινεις οτι αυτο δεν στεκει απο καμια αποψη..

johnjohnnnn

# 13 στις 11/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ευχαριστω για τις γνωμες σας. Μη μπορωντας μονος μου να βρω μια ξεκαθαρη λυση, καταλαβαινω και απο εσας οτι οντως δεν υπαρχει. 

DonHuanDelSalsa εχεις απολυτο δικαιο στο σκεπτικο σου. Ειναι αποφαση ζωης μου να μην θελω να ξεκοψω απο το παιδι, οσο και αν η μανα του να προσπαθει να με ξεκοψει. Ο λογος ειναι πολυ απλος γιατι δεν τον αφηνω, γιατι αν ημουν και εγω στην θεση του, δεν θα ηθελα εναν πατερα που θα με παρατουσε στην ?τρελη? την μανα μου αλλα θα ηταν εκει για εμενα.

Kristina_ εκει κλεινω και εγω σιγα σιγα σε αυτο που λες εσυ. Αυτο θα παρω σαν επιλογο εδω απο τα σχολια σας. 

Απλα μια γενικη παρατηρηση. Αν και γενικα δεν μου αρεσει να βαζω τους αντρες και τις γυναικες σε διαφορετικες κατηγοριες, παρολα αυτα δυστυχως παλι επιβεβαιωνεται η προκαταληψη που εχω οτι οι γυναικες σκεφτονται διαφορετικα και το βλεπω παλι απο τα σχολια. Αλλες συμβουλες δινουνε οι αντρες, αλλες οι γυναικες. Ακομα και απο δω βλεπω οτι υποστηριζεται η πρωην μου απο γυναικες, χωρις να ειναι καν αυτο το θεμα. Η ερωτηση μου ηταν το πως κατα την γνωμη σας θα μπορουσα να διατηρω επαφη με το παιδι μου και οχι αν η πρωην μου ειναι ?ηλιθια? η ?τοξικη.?

alisida

# 14 στις 11/1/2021
author

Η ερώτηση σου εδώ ήταν ξεκάθαρα αν θα πεις στο παιδί ότι η μητέρα του είναι ηλίθια,για να μη νομιζει εκείνο ότι δεν θέλεις να το βλέπεις.

Σε μια τέτοια ερωτηση,άσχετα από το φύλο μας, κανείς λογικός δεν θα απαντούσε ότι συμφωνεί να το συζητήσεις με το 4χρονο παιδί σου.

Ο,τι και αν πιστεύεις για τη μητέρα του,πρώτα θα αποδειχτεί από ειδικό η τοξικότητα της και έπειτα θα αποφασίσεις την πορεία σου.

Το ότι αμφισβητούμε τους ισχυρισμούς σου δε σημαινει απαραίτητα ότι παίρνουμε το μέρος της.

Ήδη ρωτήσαμε κάποιοι,με ποιες προφάσεις εμποδίζει την επικοινωνία σας και αν αυτές στέκουν νομικά ή ψυχολογικά.

Δεν απαντάς ξεκάθαρα σε αυτό 

Όπως και να χει,εύχομαι να αποκατασταθούν οι σχέσεις σας,για τη διατήρηση της ψυχικής υγείας όλων.

Να είσαι καλά  

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από johnjohnnn

Ευχαριστω για τις γνωμες σας. Μη μπορωντας μονος μου να βρω μια ξεκαθαρη λυση, καταλαβαινω και απο εσας οτι οντως δεν υπαρχει. 

DonHuanDelSalsa εχεις απολυτο δικαιο στο σκεπτικο σου. Ειναι αποφαση ζωης μου να μην θελω να ξεκοψω απο το παιδι, οσο και αν η μανα του να προσπαθει να με ξεκοψει. Ο λογος ειναι πολυ απλος γιατι δεν τον αφηνω, γιατι αν ημουν και εγω στην θεση του, δεν θα ηθελα εναν πατερα που θα με παρατουσε στην ?τρελη? την μανα μου αλλα θα ηταν εκει για εμενα.

Kristina_ εκει κλεινω και εγω σιγα σιγα σε αυτο που λες εσυ. Αυτο θα παρω σαν επιλογο εδω απο τα σχολια σας. 

Απλα μια γενικη παρατηρηση. Αν και γενικα δεν μου αρεσει να βαζω τους αντρες και τις γυναικες σε διαφορετικες κατηγοριες, παρολα αυτα δυστυχως παλι επιβεβαιωνεται η προκαταληψη που εχω οτι οι γυναικες σκεφτονται διαφορετικα και το βλεπω παλι απο τα σχολια. Αλλες συμβουλες δινουνε οι αντρες, αλλες οι γυναικες. Ακομα και απο δω βλεπω οτι υποστηριζεται η πρωην μου απο γυναικες, χωρις να ειναι καν αυτο το θεμα. Η ερωτηση μου ηταν το πως κατα την γνωμη σας θα μπορουσα να διατηρω επαφη με το παιδι μου και οχι αν η πρωην μου ειναι ?ηλιθια? η ?τοξικη.?

agnwstos_Xi

# 15 στις 11/1/2021
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 405

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από johnjohnnn

οποτε μα οποτε παω να παρω η να επιστρεψω το παιδι μου, η οποτε μιλαμε μεσω σκαιπ ολο μασ σαμποταρει ειτε καλωντας την αστυνομια χωρις ουσιαστικο λογο, ειτε παρεμβενοντας οταν μιλαμε μεσω σκαιπ οταν δεν της αρεσει κατι

μας  το αναλύεις περισσότερο ;

πέρνα μια βόλτα από τους "ενεργούς μπαμπάδες για τα δικαιώματα του παιδιού" μήπως βοηθηθείς

Αρέσει στα μέλη Paralia48, alisida

alisida

# 16 στις 11/1/2021
author

Αν έχεις αυτό το σκεπτικο

μην κάνεις ποτέ παιδιά !!!

Ούτε τα κατοικίδια δεν αφήνουμε πίσω για να τα αντικαταστήσουμε με άλλα..

Ντράπηκα μόνο που τα διάβασα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από DonHuanDelSalsa.

Εγω προσωπικα θα ημουν ιδιαιτερα εκδικητικος,

...

Τετοιες καταστασεις ειναι ιδιαιτερα τοξικες και πρεπει να κοβονται με μαχαιρι. 

μπορεις να κανεις και αλλη οικογενεια και αλλα παιδια

...

Οτι μας καιει πρεπει να το παραταμε πισω μας..και ουδεις αναντικαταστατος.

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Vanessa_Vanessa

la-mer

# 17 στις 11/1/2021
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 625

Σύντομα, θα κατατεθεί, αν δεν έχει κατατεθεί ήδη, και το νομοσχέδιο της συνεπιμέλειας των τέκνων...

θα λύσεις το πρόβλημά σου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από johnjohnnn

Αρέσει στο μέλος Enikos

johnjohnnnn

# 18 στις 11/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

agnwstos_Xi: Δεν την ηξερα την σελιδα ενεργοι μπαμπαδες, χιλια ευχαριστω, θα κοιταχτω λιγο εκει μεσα. Φαινεται ακριβως την ιστορια μου να την βιωνουνε και αλλοι πατεραδες. Ευχαριστω.

alisida: Σε ευχαριστω για τον χρονο σου αλλα αστο. Δεν εχει κανενα νοημα να συνεχισω κουβεντα. Το πιστευεις οτι θελεις να με βοηθησεις αλλα δεν εισαι δυστυχως αμεροληπτη, οποτε αστο να σαι καλα. Δεν εχω καμια διαθεση να την συνεχισω αυτην την κουβεντα μαζι σου. 

la-mer: Ναι ναι το διαβασα οτι και καλα ειναι να ψηφιστει το νομοσχεδιο μεσα στον Γεναρη για την συνεπειμελια αλλα πουθενα δεν μπορω να βρω το ποσο ¨σιγουρο¨ ειναι αυτο. Στην ΕΦΚ δεν εχει δημοσιευτει τιποτα. Εχεις μηπως ιδεα που μπορω να βρω παραπανω πληροφοριες πανω στο θεμα αυτο; Ευχαριστω.

DonHuanDelSalsa

# 19 στις 11/1/2021
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος

Ειπα...σκασιλα μου!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από alisida

Αν έχεις αυτό το σκεπτικο

μην κάνεις ποτέ παιδιά !!!

Ούτε τα κατοικίδια δεν αφήνουμε πίσω για να τα αντικαταστήσουμε με άλλα..

Ντράπηκα μόνο που τα διάβασα 

Αρέσει στα μέλη Sarimpala_zwgrafina, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 20 στις 11/1/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.667

Εμεις εδω, δεν μπορουμε να απαντησουμε, αλλα απανταμε...

Εμεις εδω δεν γινεται να ξερουμε αλλα...ξερουμε...

Εμεις εδω θελουμε βιογραφικα και κουτες αποδεικτικων στοιχειων, για να αποφανθουμε, για το τι...δεν ξερουμε...

Εμεις εδω εχουμε μπουσουλα την κοινη λογικη μας, η οποια αυτη λογικη ειναι κοινη μονο σε εμας...

Εμεις εδω, εχοντας η οχι σχετικη εμπειρια του καθε ζητηματος, αμα λαχει και κολλησουμε (πραγμα συνηθες) αντιμετωπιζουμε τους θεματοθετες και τον περιγυρο του, ως του γιατρου και...τον συστηνουμε...

Εμας εδω, αν μας παρει ανθρωπος με υπαρκτο προβλημα, τοις μετρητοις, στο τελος της συζητησης θα ειναι αληθεια...του γιατρου...

Διοτι εμεις εδω, δεν μπορουμε να μην μιλαμε επι παντος επιστητου, πανω σε φανταστικα σεναρια του μυαλου μας...νιωθουμε επιτελους χρησιμοι...(σε εμας, για τους αλλους αστο)...

Λεφτεργια στη ζαργανα του Λιβυκου Πελαγους!!!...

Αρέσει στο μέλος la-mer
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε