Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Είμαι υπερβολική;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

paranomos

# 21 στις 11/1/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Eugenia12
Ένιωσα μια επίθεση από ορισμένους που δεν μπορώ να κατανοήσω. Η ηλικία μου είναι 22(οχι αυτή που γράφω στο φόρουμ) και η δική του ή ίδια. Είμαστε συνομήλικοι και ακόμα φοιτητές οπότε ζει ακόμα με τους γονείς του όπως κι εγώ με τους δικούς μου. Το ότι ανακατεύτηκε η μαμά του στην κουζίνα και το αφησα(που ρωτάνε κάποιοι) προφανώς δεν θα έλεγα κάτι σπίτι της είναι και δεν είχα θέμα με αυτό. Εμένα μου φάνηκε απλά περίεργο που ενώ το αγόρι μου μου ζήτησε να μαγειρεψουμε (ένα φαγητό που κάνουμε συχνά μόνοι μας όταν μένουμε μόνοι μας) εκείνη την μέρα που ήταν η μαμά του μπροστά την ρωτούσε εκείνη. Ήταν μια απορία μου κι ρώτησα η επίθεση νομίζω είναι χωρίς λόγο.

Καλα και στο πρωτο σου θεμα..που δημοσιευτηκε πριν 4 χρονια..22 εγραφες οτι ησουν..

Και φοιτητρια και τοτε..

Και με 3 χρονια σχεση...και ..και..

Και καλα κρασια..

kostas-43

# 22 στις 11/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Η καλύτερη άμυνα ειναι η επίθεση ...πώς καί δεν μάς τό είπες...

Στό θέμα #20#

σε περιμένει το μεταλλιο τής ανοιχτής παλάμης... 

Παράθεση:
Ένιωσα μια επίθεση από ορισμένους που δεν μπορώ να κατανοήσω. Η ηλικία μου είναι 22(οχι αυτή που γράφω στο φόρουμ) και η δική του ή ίδια. Είμαστε συνομήλικοι και ακόμα φοιτητές οπότε ζει ακόμα με τους γονείς του όπως κι εγώ με τους δικούς μου. Το ότι ανακατεύτηκε η μαμά του στην κουζίνα και το αφησα(που ρωτάνε κάποιοι) προφανώς δεν θα έλεγα κάτι σπίτι της είναι και δεν είχα θέμα με αυτό. Εμένα μου φάνηκε απλά περίεργο που ενώ το αγόρι μου μου ζήτησε να μαγειρεψουμε (ένα φαγητό που κάνουμε συχνά μόνοι μας όταν μένουμε μόνοι μας) εκείνη την μέρα που ήταν η μαμά του μπροστά την ρωτούσε εκείνη. Ήταν μια απορία μου κι ρώτησα η επίθεση νομίζω είναι χωρίς λόγο.

Enikos

# 23 στις 11/1/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726

Ειμαι 22, αλλα για να ανεβασω  το θεμα και να σοβαροδειξω, εβαλα ηλικια 34...

Μετα ειχα μια απορια, γιατι δεν επηρεασε κανεναν η ηλικια που εβαλα στην αρχη...

Και ειπα εκεινο το προβολικο, "μου κανετε επιθεση"...

Διχως να με απασχολησει τι επιθεση εκανα εγω στην λογικη των αλλων...

Ενω τα εχω κανει...(δεν το λεω)...

Ζηταω και τα ρεστα...

kostas232

# 24 στις 11/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αγαπημενη

οι περισσοτερες απαντησεις σας ειναι "διωξτον, ριξτον στην πυρα",, μονο η παραλια που ειδα φευγαλεα ρωταει τι σημαινει οτι λεει σχεδον ολα στους γονεις του... πχ.. θα παω με την ταδε για φαγητο μην με περιμενετε ας πουμε??/... εγω ελεγα τα ιδια μαμακιας δεν βγηκα.. αντι λοιπον να της δωσετε καποιες σωστες συμβουλες , της λετε σηκω και φευγα ειναι μαμακιας...  για την κοπελα μιλαμε κοριτσια οχι για σας...

Mindthegap-

# 25 στις 11/1/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995

Εμενα αλλη ειναι η ερωτηση μου...

Στα 22 βρηκες το αλλο σου μισο...

κανω οτι δεν το ειδα...ας το δικαιολογησουμε επειδη εχεις ενθουσιαστει...

Οι οικογενειες γιατι γνωριζονται μεταξυ τους και υπαρχουν τετοια νταραβερια...;;;

Ειναι απαραιτητο...;;;
Αρέσει στο μέλος Lolita68

Eugenia12

# 26 στις 11/1/2021
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 121
Δεν μπορώ να καταλάβω γτ κρίνετε αυτό που γράφω σήμερα με τα θέμα που είχα πριν 4 χρόνια δηλαδή πρέπει να κάνω καινούριο προφίλ για να μου απαντήσετε σε μια ερώτηση ορισμένοι;Επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι κρίνετε την ηλικία μου που είμαι 22 και το πάω σοβαρά με το αγόρι μου και; άμα είμαστε καλά γτ να μην το δούμε; τι πρέπει να μην κάνουμε σχέσεις εμείς η νεολαία η να κάνουμε και να την βλέπουμε σαν να είναι προσωρινή; οκ δεν λέω μπορεί να μην κρατήσει αν και θα θέλαμε αλλά το ζούμε το τώρα μας στο επαρκο. Την οικογένεια του την γνώρισα στον πρώτο χρόνο(μόλις πέρασε ο πρώτος χρόνος) κι εκείνος την δική μου. Οι δύο οικογένειες δεν έχουν γνωριστεί μεταξύ τους προφανώς.
Αρέσει στο μέλος Paralia48

maraki_lar_1980

# 27 στις 11/1/2021
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 49
Απαντήσεις: 1.473
Ελα βρε Κωστάκη τωρα...για να εβαλε θεμα εδω η Ευγενία ειναι προφανές οτι κατι την ενοχλεί στον σύντροφο της,μας ειπε ποιο ειναι αυτο, κ με βαση αυτο απάντησα, εγω τουλάχιστον. Δε θα απολογουμαι κιολας τωρα επειδη εσύ τα βλεπεις αλλιως τα πράγματα. Ο καθενας εχει τη γνωμη του.Φιλακια!!
Αρέσει στα μέλη Eugenia12, alisida

Mindthegap-

# 28 στις 11/1/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Eugenia12
Δεν μπορώ να καταλάβω γτ κρίνετε αυτό που γράφω σήμερα με τα θέμα που είχα πριν 4 χρόνια δηλαδή πρέπει να κάνω καινούριο προφίλ για να μου απαντήσετε σε μια ερώτηση ορισμένοι;Επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι κρίνετε την ηλικία μου που είμαι 22 και το πάω σοβαρά με το αγόρι μου και; άμα είμαστε καλά γτ να μην το δούμε; τι πρέπει να μην κάνουμε σχέσεις εμείς η νεολαία η να κάνουμε και να την βλέπουμε σαν να είναι προσωρινή; οκ δεν λέω μπορεί να μην κρατήσει αν και θα θέλαμε αλλά το ζούμε το τώρα μας στο επαρκο. Την οικογένεια του την γνώρισα στον πρώτο χρόνο(μόλις πέρασε ο πρώτος χρόνος) κι εκείνος την δική μου. Οι δύο οικογένειες δεν έχουν γνωριστεί μεταξύ τους προφανώς.

Ωραια...

κρατα λοιπον οτι εχεις μια σχεση που τη ζεις στο επακρον οπως λες και μεχρι εκει...

Τα πιο σοβαρα...ειναι πολυ-πολυ μελλοντικα και προυποθετουν και αλλα πραγματα εκτος απο την καλη σχεση...οποτε προφανως και ειναι πολυ νωρις για τετοιες σκεψεις...

και τελος ...

απο τη στιγμη που οι γονεις του δεν εμπλεκονται στη σχεση σου μαζι του, ουτε εκεινος τους μπλεκει, δεν υπαρχει ουτε θεμα ουτε λογος καχυποψιας για το αν θα γινει ενας μελλοντικος βουτυρομπεμπες...

Αρέσει στα μέλη Lolita68, Eugenia12

kostas232

# 29 στις 11/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αγαπημενη

χαλαρα... αν νιωθεις οτι απολογησαι μαλλον ειμαστε σε κακο δρομο.. εσυ οχι εγω.. εγω δεν απολογουμαι.. και τι παει να πει απολογεισαι?.. εχετε βρει πεντε λεξουλες και προτασεις πιασαρικες και εχουν χαθει το νοημα των λεξεων.. αν νομιζεις οτι απολογησαι μαρακι τοτε να μην γραφεις δημοσια.. οταν το κανεις αυτο τοτε θα παιρνεις απαντησουλες... οι ευγενεια απαιτει αν οχι σε ολες τις απαντησεις στις πιο πολλες να δινεις τα φωτα σου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από maraki_lar_1980
Ελα βρε Κωστάκη τωρα...για να εβαλε θεμα εδω η Ευγενία ειναι προφανές οτι κατι την ενοχλεί στον σύντροφο της,μας ειπε ποιο ειναι αυτο, κ με βαση αυτο απάντησα, εγω τουλάχιστον. Δε θα απολογουμαι κιολας τωρα επειδη εσύ τα βλεπεις αλλιως τα πράγματα. Ο καθενας εχει τη γνωμη του.Φιλακια!!

Heptamer

# 30 στις 11/1/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029

Χάθηκε γμτ να λείψω σε καποια θηλυκή του Σχέσεις ψυχή;

Σνιφ! 

(+ εμοτικον που συσκέφτεται με τον e -αυτό του για την αναγκαιότητα ανάρτησης πανω στην οροθετηση της διυποκειμενικοτητας  της ετερο-σχεσίας στο οικογενειακό περικλειστο...) 

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από kostas232

ο χεπταμερ δεν θα γραψει κατι??... λειπει...

Αρέσει στο μέλος alisida

agrotis53

# 31 στις 11/1/2021
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537

Από αυτούς εξαρτάται ακόμα και κατα βάση σε κάποια θέματα αυτούς θα συμβουλεύεται. ... Το παράδειγμα το συγκεκριμένο είναι είναι. Απόλυτα μηδέν για συμπεράσματα. ... Εγω δεν διακρίνω κανένα χαρακτηριστικό "μαμακια"εδώ. ..όπως τα περιγράφεις. .. Φαντάζομαι οτι η αιτία που ενοχλήθηκες έχει να κάνει με το ότι υπέθεσες ότι σε μείωσε κατά κάποιο τρόπο. .. Λάθος σου αυτό. .. Και λάθος που το συζητάς ακόμα. ... Υπερβολική. .. 

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη alisida, la-mer

maraki_lar_1980

# 32 στις 12/1/2021
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Καλα, Κωστάκη, αστο... δε βγαινει ακρη! Bb! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από kostas232

αγαπημενη

χαλαρα... αν νιωθεις οτι απολογησαι μαλλον ειμαστε σε κακο δρομο.. εσυ οχι εγω.. εγω δεν απολογουμαι.. και τι παει να πει απολογεισαι?.. εχετε βρει πεντε λεξουλες και προτασεις πιασαρικες και εχουν χαθει το νοημα των λεξεων.. αν νομιζεις οτι απολογησαι μαρακι τοτε να μην γραφεις δημοσια.. οταν το κανεις αυτο τοτε θα παιρνεις απαντησουλες... οι ευγενεια απαιτει αν οχι σε ολες τις απαντησεις στις πιο πολλες να δινεις τα φωτα σου...

Τιποτα δε γίνεται τυχαια...ουτε τ'ασχημα,ουτε τα ωραια!

Paralia48

# 33 στις 12/1/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.729
Λοιπόν, Ευγενία, έχω τώρα εικόνα και θα σου πω, χωρίς πολλές σκέψεις : Μη μασάς! Τράβα μπρος και όπου βγει!
Τα παιδιά είναι μικρά (δεδομενου οι ηλικίες είναι αληθινές). Δεν είναι ακόμα αυτόνομα. Αποφασίζουν να μαγειρέψουν στο σπίτι της μαμάς, ε, λογικό δεν είναι να ρωτούν οδηγίες; Εδώ εγώ στα 55 και όταν πάω στης μητέρας μου, ρωτώ <<ποιο σκεύος να πάρω; >> κλπ. Όταν λείπει, δε ρωτάς ασφαλώς. Δε θα την πάρεις στις διακοπές της να ρωτήσεις τέτοιο πράμα. Θα βολευτείς με ό,τι βρεις.

Ευγενία, εφόσον μεταξύ σας τα πάτε καλά, συνεχίστε. Θα ανεξαρτητοποιηθείτε με τον καιρό, όταν θα έχει κάποιος από τους δυο σας δική του στέγη.   
Εφόσον αγαπιέστε, αυτά είναι ψιλά γράμματα
Αρέσει στα μέλη Eugenia12, alisida

Enikos

# 34 στις 12/1/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726

Για τα εγγονια που θα αποκτησει, πες κατι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Paralia48
Λοιπόν, Ευγενία, έχω τώρα εικόνα και θα σου πω, χωρίς πολλές σκέψεις : Μη μασάς! Τράβα μπρος και όπου βγει!
Τα παιδιά είναι μικρά (δεδομενου οι ηλικίες είναι αληθινές). Δεν είναι ακόμα αυτόνομα. Αποφασίζουν να μαγειρέψουν στο σπίτι της μαμάς, ε, λογικό δεν είναι να ρωτούν οδηγίες; Εδώ εγώ στα 55 και όταν πάω στης μητέρας μου, ρωτώ <<ποιο σκεύος να πάρω; >> κλπ. Όταν λείπει, δε ρωτάς ασφαλώς. Δε θα την πάρεις στις διακοπές της να ρωτήσεις τέτοιο πράμα. Θα βολευτείς με ό,τι βρεις.

Ευγενία, εφόσον μεταξύ σας τα πάτε καλά, συνεχίστε. Θα ανεξαρτητοποιηθείτε με τον καιρό, όταν θα έχει κάποιος από τους δυο σας δική του στέγη.   
Εφόσον αγαπιέστε, αυτά είναι ψιλά γράμματα

Alezandra

# 35 στις 12/1/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 815
Η οικογένεια είναι η δημοκρατική παρεμβατική φίλη μας που μας οδηγεί στην κορυφή.Εσείς επιλέγετε αν η κορυφή θα έχει τη σημαία σας η την καταδίκη σας.Καταλάβατε ?

kostas232

# 36 στις 12/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

κριμα

αγαπημενη.. απο σενα περιμενα να σπασις τα γνωστα στερεοτυπα και αν μη τι αλλο να κανεις συζητηση... σκορπιος ειπαμε εισαι? ...ενταξει ειμαστε σε τροχια αναπτυξης...

ο χεπταμερ τα γραφει καλυτερα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από maraki_lar_1980

Καλα, Κωστάκη, αστο... δε βγαινει ακρη! Bb! 

kostas232

# 37 στις 12/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

χεπταμερ

κανε μου μια χαρουλα σε περικαλω.. αποφασισε ποια φωτογραφια θα βαλεις τελικα γιατι δεν βγαζω ακρη... καθως επισης και την ηλικια... στην αρχη εγραφες 54 εδω και καιρο 42 .. μετα μπορεις να μου γραψεις οτι θες... και εγω επισης... ενταξει?

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Heptamer

Χάθηκε γμτ να λείψω σε καποια θηλυκή του Σχέσεις ψυχή;

Σνιφ! 

(+ εμοτικον που συσκέφτεται με τον e -αυτό του για την αναγκαιότητα ανάρτησης πανω στην οροθετηση της διυποκειμενικοτητας  της ετερο-σχεσίας στο οικογενειακό περικλειστο...) 

maraki_lar_1980

# 38 στις 12/1/2021
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Καθόλου κριμα, φίλτατε!! Go on...κοινως συνεχισε εσύ εκει το βιολι  σου κι ολα καλα!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από kostas232

κριμα

αγαπημενη.. απο σενα περιμενα να σπασις τα γνωστα στερεοτυπα και αν μη τι αλλο να κανεις συζητηση... σκορπιος ειπαμε εισαι? ...ενταξει ειμαστε σε τροχια αναπτυξης...

ο χεπταμερ τα γραφει καλυτερα...

Heptamer

# 39 στις 12/1/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029

Σε ενοχλει που δηλωνω μικροτερος απο σενα?

Οσο δηλώνω, είμαι και όσο είμαι το δηλώνω.

Λίαν συντόμως, αναμένεται  και νέα φωτό που θα με δειχνει (54+42)/3,  να σκασεις απο τη ζηλεια σου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από kostas232

χεπταμερ

κανε μου μια χαρουλα σε περικαλω.. αποφασισε ποια φωτογραφια θα βαλεις τελικα γιατι δεν βγαζω ακρη... καθως επισης και την ηλικια... στην αρχη εγραφες 54 εδω και καιρο 42 .. μετα μπορεις να μου γραψεις οτι θες... και εγω επισης... ενταξει?

Αρέσει στο μέλος Paralia48

agnwstos_Xi

# 40 στις 12/1/2021
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 723

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Eugenia12

Ένα απλό παράδειγμα είναι πως μαγειρευαμε τις προάλλες και ρωτούσε συνέχεια την μαμά του που ήταν μπροστά για κάτι βήματα πάνω στην μαγειρική και δεν είναι ένα φαγητό που το κάναμε πρώτη φορά παρέα και δεν ξέρω αν είναι λογικό ή είναι νορμάλ που λίγο μου φάνηκε κάπως. 

Διαφωνείτε σε κάποια υλικά του συγκεκριμένου φαγητού ή στη διαχείριση του κατά το ψήσιμο  όταν το φτιάχνετε μόνοι σας ;

Τον ρώτησες να σου λύσει ο ίδιος την απορία ; Αν όχι,ρώτα τον.

Για οτιδήποτε σε ενοχλεί στη συμπεριφορά του,η συζήτηση είναι η λύση.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε