Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχεση εξ αποστασεως και απιστια

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Dimitrakod2

# 1 στις 11/1/2021
author
Γυναίκα / 24 / Σε σχέση
Ν. Κοζάνης / Κοιλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σας

Με το σύντροφό μου ειμαστε μαζι δυο περίπου χρόνια, γνωριστηκαμε σε ενα νησι όπου και οι δυο δουλεύαμε σεζόν. Οταν γνωριστηκαμε,το αθώο φλερτ εξελίχθηκε πολυ γρηγορα σε κατι ομορφο και στους δυο μήνες που μας είχαν απομείνει για να επιστρέψουμε στις πόλεις μας, αναπτύχθηκαν δυνατά συναισθηματα. Βεβαια εκεινο το διαστημα απλα απολάμβανα τις στιγμές χωρίς να μετράω αντίστροφα τον χρονο, οταν πια πλησιαζε ο καιρος και έπρεπε να χωρίστουμε. Συζητήσεις για το που θα καταλήξει ολο αυτο δεν κάναμε, ενιωθα οτι το αποφεύγει και για το λόγω αυτο δεν ηθελα να τον πιεζω. Τελευταία στιγμη μου ανακοινωσε πως θα με επισκεφτεί,αλλά και πάλι δεν το εδεσα κομπο. Τελικα με επισκέφτηκε και καθε φορα ερχοταν. Η αποσταση που μας χωριζε ηταν θεσσαλονικη-αθηνα. Εκείνο το διαστημα η αποσταση μου φαινόταν μεγάλη μέχρι που μου ανακοινωσε πως θα φυγει εξωτερικο λόγω σπουδων, εκει συνηδειτοποιησα πως γίνεται και χειροτερα. Οταν η αποσταση μεγαλωσε και βρεθήκαμε να αντιμετωπίζουμε τις υπάρχουσες συνθηκες του κορονοιου οι ελπίδες μου για αυτή την σχεση άρχισαν να εξαφανιζονται. Το διαστημα που έφυγε στο εξωτερικο η επικοινωνια μας βασιζόταν σε πολυ επιφανειακες και τυπικές συζητήσεις.Δεν μιλούσαμε ποτε για μας και για σχέδια,απλα συζητούσε τις ανυσηχιες του για το πανεπιστήμιο. Καποια στιγμη γνωρισα καποιον αλλον και του ξεκαθάρισα τις προθεσεις μου, δηλαδή ότι εχω σχεση και δεν θελω κατι παραπάνω από αυτόν. Αυτος λειτούργησε σαν υποκατάστατο, αλλά πέρα από αυτό είναι ένας άνθρωπος που περνάμε καλα,μου αρέσει η παρεα του αλλα μέχρι εκεί. Με το αγορι μου ειδωθηκαμε τα χριστουγεννα μετα απο 5 μηνες και λογω κάποιων υποχρεώσεων μπορουσα να κατσω μόνο 1 βδομαδα. Σε αυτή την βδομαδα το μονο που έκανε ήταν να βλέπει ταινίες την μια μετα την άλλη ή να χαζεύει βιντεακια στο κινητό του. Του ειχα πει αρκετές φορές πως δεν θελω να καθομαι και να βλέπω ταινίες και πως θα προτιμούσα να βγουμε για περιπατο,αλλά έκανε το δικό του.Ξερω πως νιωθει πολλα για εμένα,αλλά είναι ανθρωπος εσωστρεφης και δεν συζητάει πραγματα. Οταν τον απασχολουν πολλα απλα παρακολουθεί οτιδήποτε για να ξεχαστεί, με αποτέλεσμα να με αγνοεί. Δεν ξερω ποσο κατανόηση μπορω να δείχνω πια. Και πάντα οταν προσπαθω να επικοινωνούμε το αποφευγει. Η σχεση εξ αποστασεως και σε συνδυασμό με όλα αυτά είναι ψυχοφθορα. Ολοι οι ανθρωποι αντιμετωπιζουμε κατά καιρούς προβληματισμους αλλα δεν μπορουμε να τους κάνουμε στην ακρη μεχρι να το ξεπεράσουμε. Να του αφησω χώρο;; τον έχει. Να τον βοηθησω; δεν θελει. Δεν ξερω τι άλλο να κανω. ΥΓ. Οχι,δεν έχει γνωρίσει κάποια αλλη, είναι αφοσιωμένος στις σπουδές του. 

kostas-43

# 2 στις 11/1/2021
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 47

Έτσι μπράβο...να γράφετε πολλά να δουλεύει και η Αλις μας 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Dimitrakod2

Καλησπέρα σας

Με το σύντροφό μου ειμαστε μαζι δυο περίπου χρόνια, γνωριστηκαμε σε ενα νησι όπου και οι δυο δουλεύαμε σεζόν. Οταν γνωριστηκαμε,το αθώο φλερτ εξελίχθηκε πολυ γρηγορα σε κατι ομορφο και στους δυο μήνες που μας είχαν απομείνει για να επιστρέψουμε στις πόλεις μας, αναπτύχθηκαν δυνατά συναισθηματα. Βεβαια εκεινο το διαστημα απλα απολάμβανα τις στιγμές χωρίς να μετράω αντίστροφα τον χρονο, οταν πια πλησιαζε ο καιρος και έπρεπε να χωρίστουμε. Συζητήσεις για το που θα καταλήξει ολο αυτο δεν κάναμε, ενιωθα οτι το αποφεύγει και για το λόγω αυτο δεν ηθελα να τον πιεζω. Τελευταία στιγμη μου ανακοινωσε πως θα με επισκεφτεί,αλλά και πάλι δεν το εδεσα κομπο. Τελικα με επισκέφτηκε και καθε φορα ερχοταν. Η αποσταση που μας χωριζε ηταν θεσσαλονικη-αθηνα. Εκείνο το διαστημα η αποσταση μου φαινόταν μεγάλη μέχρι που μου ανακοινωσε πως θα φυγει εξωτερικο λόγω σπουδων, εκει συνηδειτοποιησα πως γίνεται και χειροτερα. Οταν η αποσταση μεγαλωσε και βρεθήκαμε να αντιμετωπίζουμε τις υπάρχουσες συνθηκες του κορονοιου οι ελπίδες μου για αυτή την σχεση άρχισαν να εξαφανιζονται. Το διαστημα που έφυγε στο εξωτερικο η επικοινωνια μας βασιζόταν σε πολυ επιφανειακες και τυπικές συζητήσεις.Δεν μιλούσαμε ποτε για μας και για σχέδια,απλα συζητούσε τις ανυσηχιες του για το πανεπιστήμιο. Καποια στιγμη γνωρισα καποιον αλλον και του ξεκαθάρισα τις προθεσεις μου, δηλαδή ότι εχω σχεση και δεν θελω κατι παραπάνω από αυτόν. Αυτος λειτούργησε σαν υποκατάστατο, αλλά πέρα από αυτό είναι ένας άνθρωπος που περνάμε καλα,μου αρέσει η παρεα του αλλα μέχρι εκεί. Με το αγορι μου ειδωθηκαμε τα χριστουγεννα μετα απο 5 μηνες και λογω κάποιων υποχρεώσεων μπορουσα να κατσω μόνο 1 βδομαδα. Σε αυτή την βδομαδα το μονο που έκανε ήταν να βλέπει ταινίες την μια μετα την άλλη ή να χαζεύει βιντεακια στο κινητό του. Του ειχα πει αρκετές φορές πως δεν θελω να καθομαι και να βλέπω ταινίες και πως θα προτιμούσα να βγουμε για περιπατο,αλλά έκανε το δικό του.Ξερω πως νιωθει πολλα για εμένα,αλλά είναι ανθρωπος εσωστρεφης και δεν συζητάει πραγματα. Οταν τον απασχολουν πολλα απλα παρακολουθεί οτιδήποτε για να ξεχαστεί, με αποτέλεσμα να με αγνοεί. Δεν ξερω ποσο κατανόηση μπορω να δείχνω πια. Και πάντα οταν προσπαθω να επικοινωνούμε το αποφευγει. Η σχεση εξ αποστασεως και σε συνδυασμό με όλα αυτά είναι ψυχοφθορα. Ολοι οι ανθρωποι αντιμετωπιζουμε κατά καιρούς προβληματισμους αλλα δεν μπορουμε να τους κάνουμε στην ακρη μεχρι να το ξεπεράσουμε. Να του αφησω χώρο;; τον έχει. Να τον βοηθησω; δεν θελει. Δεν ξερω τι άλλο να κανω. ΥΓ. Οχι,δεν έχει γνωρίσει κάποια αλλη, είναι αφοσιωμένος στις σπουδές του. 

Αρέσει στο μέλος Maitylou

alisida

# 3 στις 11/1/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

Περιληψη

Αθηνα- Θεσσαλονίκη

Γνωριμία σε νησί εργασία σεζόν.

Επιστροφή εκείνος εξωτερικό,εκείνη Ελλάδα .

Συνάντηση ξανά μετά από 5 μήνες.(Εκείνη απιστησε εντωμεταξύ,αλλά ήταν μόνο σαρκικό)

.Εκείνος απόμακρος ,παίζει με το κινητό του και την έχει χσμενη  

Τι να κάνει ???

Αρέσει στα μέλη 2019elenh, kalvin251 και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 4 στις 11/1/2021
author

Βρε Δημητρούλα ,ρωτάς πώς να τον βοηθήσεις ,μα ο άνθρωπος δε ζήτησε καμία βοήθεια.

Τον χρόνο του και τον χώρο του τα έχει πάρει μόνος του,

δε χρειάζεται να του τα δώσεις εσύ.

Είπες ότι αποφεύγει να επικοινωνήσετε.

Νομίζω ότι αυτό τα λέει όλα,σχέση χωρίς επικοινωνία δεν υπάρχει.

¶ρα,είσαι ελεύθερη να κάνεις ο,τι θέλεις με όποιον θέλεις.

Ενημέρωσε τον όμως πριν κάνεις κάτι για να είσαι εντάξει .

(Μεγάλο λάθος η απιστία μην το ξανακάνεις .

Αν δεν σε καλύπτει μια σχέση,φευγεις,δεν απατας) 

Παράθεση:

Καλησπέρα σας

Αρέσει στα μέλη Paralia48, archagellos
I am Not a psychotherapist :)

wish_

# 5 στις 11/1/2021
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.188

Μήπως την σχέση αυτή την είχες μόνο εσύ?

Θα σου πρότεινα να τον αφήσεις ν΄αφοσιωθεί στις σπουδές του και να ξαναπιάσεις τον άλλο που περνάς ωραία.

Παράθεση:

"Ξερω πως νιωθει πολλα για εμένα,αλλά είναι ανθρωπος εσωστρεφης και δεν συζητάει πραγματα. Οταν τον απασχολουν πολλα απλα παρακολουθεί οτιδήποτε για να ξεχαστεί, με αποτέλεσμα να με αγνοεί. Δεν ξερω ποσο κατανόηση μπορώ να δείχνω πια."

Francesca_

# 6 στις 11/1/2021
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 428

ματια που δεν βλεπονται... 

ξερεις την συνεχεια, ε;

για τι βοηθεια μιλας και δεν θελει;
και - δεν ξερεις τι αλλο να κανεις για ποιο πραγμα;
Αρέσει στα μέλη la-mer, Enikos

Enikos

# 7 στις 11/1/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.668

Μαθαμε και τι ειναι το υποκαταστατο του δικου μας...

Εδω στο νεφελωμα του Μικρου Αλτηρα...

Αρέσει στα μέλη la-mer, archagellos

kostas232

# 8 στις 11/1/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 502

ναι αλλα

εχει χαθει η βοηθος της η κατριν.. την εφαγαν τα κυκλωματα??? ...πρεπει να μαθουμε

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από kostas-43

Έτσι μπράβο...να γράφετε πολλά να δουλεύει και η Αλις μας 

Αρέσει στα μέλη Maitylou, kostas-43

Mindthegap-

# 9 στις 11/1/2021
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.266

Πολλα τα ζητηματα ...

Μια η λυση...

alisida

# 10 στις 11/1/2021
author

Το νικ Κάθριν (η ανεκτίμητη βοηθός μου,)δυστυχώς παραιτήθηκε μόλις προήχθη σε συναιτερο.

Μάλλον δεν άντεξε το ζόρι της δουλειάς και τα πολλα τεχνικα της προβλήματα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από kostas232

ναι αλλα

εχει χαθει η βοηθος της η κατριν.. την εφαγαν τα κυκλωματα??? ...πρεπει να μαθουμε

Αρέσει στο μέλος kostas-43

archagellos

# 11 στις 11/1/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.369

Αγαπητη ,

απο πλευρα σου δεν εγραψες καποιο θεμα εδω ...

Το ΚηδειοΧαρτο της "σχεσης" σου αναρτησες .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη kostas-43, alisida

lavita

# 12 στις 11/1/2021
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Απαντήσεις: 22

Γεια σου Dim...

Κοιταξε να δεις...απο την στιγμη που ειχατε να βρεθειτε 5 μηνες και οταν τελικα βρεθηκατε εκεινος ηταν χαλαρος σαν να τον ειχε επισκεφτει ενας φιλος...εχεις την απαντηση σου!Δεν εχει καποιο προβλημα που να θελει βοηθεια...ουτε η συμπεριφορα του οφειλεται στο οτι ειναι εσωστρεφης...Απλα βλεπει την σχεση σας χαλαρα του τυπου, μιλαμε οταν εχουμε την ευκαιρια και λεμε τα νεα μας σαν δυο καλα φιλαρακια...βρισκομαστε οποτε μπορουμε για να κανουμε και λιγο σεξ και αυτο ειναι ολο.Γι αυτο κατα την αποψη μου δεν ειχε αγχος οταν τελειωνε η σαιζον και καμια διαθεση να συζητησει τι θα γινει μετα...χλιαρα πραγματα.Ενα ζευγαρι που ειναι ερωτευμενο και εχει να βρεθει 5 μηνες...οταν τελικα βρισκονται...αναστεναζουν τα πατωματα!!! Περνανε χρονο μαζι ποιοτικο και οταν τελικα πρεπει να ξαναχωρισουν σπαραζει το μεσα τους...αλλα τουλαχιστον εχουν μαζεψει υπεροχες στιγμες οσο ηταν μαζι...στιγμες που θα κρατησουν μεχρι να ξαναβρεθουν και να μπορεσουν να μαζεψουν αλλες!!!Αν πραγματικα υπηρχε ερωτας ουτε εσυ θα μπορουσες να βλεπεις καποιον αλλο μονο και μονο για λιγο παρεα και σεξ.Δυσκολες ετσι κι αλλιως οι σχεσεις εξ αποστασεως και μαλιστα σε τοση νεαρη ηλικια που βραζει το αιμα σας!!!Νομιζω δεν εχει νοημα αυτη η σχεση...κρατα αν θες μια φιλικη επαφη και συνεχισε την ζωη σου ετσι ωστε να βρεις κατι που να σου ταιριαζει περισσοτερο!!!Φυσικα μιλησε του και ξεκαθαρισε την κατασταση.Προσεξε...γιατι εμεις οι γυναικες εχουμε την κακη συνηθεια να υπεραναλυουμε τις καταστασεις και καπου χανουμε το νοημα...ενω τα πραγματα σχεδον παντα ειναι ακριβως οπως δειχνουν!!!Καλη τυχη!!!

Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

agrotis53

# 13 στις 11/1/2021
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.463
Δεν φταίει η απόσταση. Εδω...και δίπλα να ήσασταν χαμένος κόπος πάλι. ...αυτά. .
Αρέσει στα μέλη alisida, archagellos

Alezandra

# 14 στις 12/1/2021
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 598

Να του αφήσεις χώρο καλή μου.

Πολύ χώρο και να κάνεις σα να μην υπάρχει.

Η σύνδεση αυτή, δημιουργημένη κάτω από συνθήκες ανάγκης και πίεσης δεν μπορεί να ευδοκιμήσει σε κανονικές κοντινές και με προοπτική συνθήκες.

Ήταν προσαρμοσμένη στο πολύ στενό παρόν.

Κατάλαβες ?

Παράθεση:

Καλησπέρα σας

forget_it

# 15 στις 12/1/2021
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 251
Κράτα τον αντικαταστάτη και προβιβασε τον σε σχέση αν βέβαια θέλει κι εκείνος.
Αρέσει στα μέλη kostas-43, axileas-1

JIMTHEBLASTER1975

# 16 στις 12/1/2021
author
Ανδρας / 46 / Διαζευγμένος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 7

Σχεση εξ'αποστασεως¨: Aν δεν υπαρχει απιστια ειναι το ιδανικο για μενα.Ο καθενας στο χωρο του και στην πολη του κανοντας αυτα που θελει-ειδικα τα χομπυ του-,και καποιες φορες το χρονο μαζι για να κανουν μαζι αυτα που τους ευχαριστουν.Τωρα το ποσο θα κρατησει δεν το ξερω.Παντως γενικα αξιζει τον κοπο ειδικα αν υπαρχει μια σχετικη οικονομικη ανεση για τα αεροπορικα εισιτήρια...Ομως επαναλαμβανω,χωρις την απιστια... 

gogo6960

# 17 στις 13/1/2021
author
Γυναίκα / 61 / Σε διάσταση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Απαντήσεις: 58

Σχέση εξ αποστάσεως.

Κατά την ταπεινή μου άποψη σε μια τέτοια σχέση αν δεν υπάρχει αγάπη και υπάρχει μόνο έρωτας η σχέση εξ αποστάσεως εξανεμίζεται σύντομα... Πάντως βολεύει... Ο καθένας κάνει την ζωή του όπως γουστάρει.. κάνει ότι κατεβάζει η Κούτρα του και άμα λάχει γυρίζει για μια βδομάδα στο  !!εταίρο του ήμισυ!!  Από εκεί καί πέρα σκέφτεσαι αν σου αξίζει αυτή η σχέση μένεις αλλιώς την κάνεις με ελαφρά πηδηματακια αφού συζητήσεις πρώτα μαζί του... Και κάνεις αυτό που σε ευχαριστεί... δεν σε πήραν τα χρόνια έχεις τη ζωή μπροστά σου...

Francesca_

# 18 στις 13/1/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από alisida

Το νικ Κάθριν (η ανεκτίμητη βοηθός μου,)δυστυχώς παραιτήθηκε μόλις προήχθη σε συναιτερο.

Μάλλον δεν άντεξε το ζόρι της δουλειάς και τα πολλα τεχνικα της προβλήματα 

δηλαδη, εκεινη την ομελετα που ελεγε να την απολαυσετε μαζι, δεν μπορουσε να την φτιαξει, επειδη ειναι χαλασμενα το μιξερ και η κουζινα της και τωρα - πετας και τα αυγα, γιατι και αυτα χαλασαν?     

κριμα ο καγιανας και οι ντοματες που ειχε προμηθευσει   

αλλα, παλι καλα πως το ειπε σ' εσενα...  

γιατι αν δεν ησουν εσυ,  

σε ποιον αλλον θα μπορουσε να το πει, απο κει και οι αλλοι να το μαθουν?!     

ενημερωσες ηδη το συνεργειο επισκευων ή απλα, εμας ενημερωνεις; 

Αρέσει στα μέλη Maitylou, Karpouzis

Francesca_

# 19 στις 13/1/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από gogo6960

Σχέση εξ αποστάσεως.

Κατά την ταπεινή μου άποψη σε μια τέτοια σχέση αν δεν υπάρχει αγάπη και υπάρχει μόνο έρωτας η σχέση εξ αποστάσεως εξανεμίζεται σύντομα... Πάντως βολεύει... Ο καθένας κάνει την ζωή του όπως γουστάρει.. κάνει ότι κατεβάζει η Κούτρα του και άμα λάχει γυρίζει για μια βδομάδα στο  !!εταίρο του ήμισυ!!  Από εκεί καί πέρα σκέφτεσαι αν σου αξίζει αυτή η σχέση μένεις αλλιώς την κάνεις με ελαφρά πηδηματακια αφού συζητήσεις πρώτα μαζί του... Και κάνεις αυτό που σε ευχαριστεί... δεν σε πήραν τα χρόνια έχεις τη ζωή μπροστά σου...

δεν ξερω για ποιον λογο, αυτο - τη στιγμη που το διαβασα - ηχισε μεσα μου ως ..στο θεατρο του ημισυ!!

DonHuanDelSalsa

# 20 στις 13/1/2021
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 235

Η αλλη λεει οτι ξεκινησε σχεση με καποιον που ηξερε πως θα φυγει, αλλα δεν το σκεφθηκε μεχρι αυτος να φυγει. Μετα συνεχισε να εχει κατι σαν σχεση με αυτον που ηταν μακρια, αλλα δεν σκεφτηκε οτι αυτο θα δημιουργουσε προβληματα μεχρι που αυτα δημιουργηθηκαν. Και αφου δημιουργηθηκαν ρωταει τι αλλο να κανει. Εγω ρωταω τα εξης: 1) Πραγματι..πρεπει να ασχοληθουμε σοβαρα με ενα τοσο γελοιο θεμα? 2) Σας θυμιζει κατι αυτος ο τροπος σκεψης γενικα? 3) Θα χιονισει τις επομενες μερες? Μηπως πρεπει να αγορασω αλυσιδες? Η να οδηγησω ετσι και αμα τρακαρω να σας ρωτησω μετα τι να κανω? Ξερω...ειναι πολλες οι ερωτησεις στην ερωτηση 3 αλλα αφορουν το ιδιο θεμα. Αρα ειναι μια..

Αρέσει στο μέλος alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
2155688