Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Περίεργη κατάσταση!!

Σελίδα : 1

Mara_57

# 1 στις 13/1/2021
author
Γυναίκα / 21 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Περίεργη κατάσταση!!

Καλησπέρα στην ομάδα!!! Πραγματικά έχω φτάσει σε αδιέξοδο... Ας ξεκινήσω από την αρχή!! Ήμαστε μια παρέα ατόμων που απαρτίζεται από κορίτσια και αγόρια. Ένα παιδί λοιπόν από την παρέα εδώ και 2 χρόνια περίπου μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον απίστευτα πολύ. Σοβαρός, ώριμος, έξυπνος( έστω τουλάχιστον έχω καταλάβει και εγώ αλλά και οι φίλες μου) . Το παιδί που λες, είναι λαχείο, κάνω σχεση σοβαρή με κλειστά μάτια. Μετά από δυο χρόνια που όλα αυτά επικρατούσαν στο μυαλό μου, έχοντας μιλησει μόνο στις φίλες μου και όχι σε εκείνον. Με εκείνον τόσο καιρό είχαμε μια επικοινωνία μέσω μηνυμάτων τι κάνει πως περνάει κλπ γιατι σπουδάζει Θεσσαλονίκη. Πρόσφατα, συναντηθήκαμε όλη η παρέα, και έτυχε να κάτσουμε οι δυο μας με αυτό το παιδί και να συζητάμε και κουβέντα στην κουβέντα είπα όσα αισθάνομαι... εκείνος με την σειρά του ,είπε ότι αισθάνεται μια έλξη εδώ και αρκετο καιρό αλλά δεν ξέρει τι θέλει λόγω απόστασης κι ολας... καταλήξαμε να φιλιόμαστε. Μετά από εκείνη την μέρα μου έστειλε 1-2 φορές, κυρίως για να ξανά κανονίσουμε όλοι μαζί με την παρέα. Ξανά κανονίσαμε το βλέμμα του ήταν έντονο... υπήρχε έλξη εάν και ήμασταν στην παρέα και δεν ήθελα να κάνω κάποια κίνηση γιατί δεν ήξερα εάν θέλει ή όχι μπροστά σε όλους και κυρίως να μην τον φέρω σε άβολη θέση... Πάλι ένα φίλη παίχτηκε μεταξύ μας και μείναμε στο ότι κάποια στιγμή θα μου στείλει να μιλήσουμε... έχουν περάσει 3-4 βδομαδες και ακόμα τίποτα... Δεν ξέρω εάν πρέπει να στείλω ή όχι και τι να στείλω. Δεν θέλω να τον φέρω ούτε σε άβολη θέση ούτε να την πιέσω... βέβαια εκείνος μετά την πρώτη φορά που ήρθαμε πιο κοντά έστειλε 1-2 φορές και ίσως τώρα περίμενε από μένα.

Eugenia12

# 2 στις 13/1/2021
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 115
Στείλε γιατί όχι άλλωστε; να κάνεις ότι νιώθεις!!!
Αρέσει στο μέλος Paralia48

alisida

# 3 στις 13/1/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.453

Περιληψη

Η Μάρα ενδιαφέρεται για ένα νεαρό της παρέας που όμως λόγω σπουδών μένει μακριά.

Αντάλλαξαν ενα-δυο φιλιά και κουβέντες ενδιαφέροντος.

Εκείνος εδώ και 3-4 εβδομάδες,τίποτα ακόμα.

Ποιος θα ήταν σωστό να κάνει την επόμενη κίνηση?

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 4 στις 13/1/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.453

Αγαπητή Μαρα,σύμφωνα με την περίληψη που διάβασα (έγραψα δηλ,)

κρίνω ότι ο νεαρός βάζει τη λογική πάνω από το συναίσθημα και σκέφτεται ότι μια σχέση από μακριά δεν είναι εφικτή.

Επίσης,εφόσον είστε και οι δύο σε ηλικία που έχετε να σκεφτείτε και να οργανώσετε το μέλλον σας ,που μπορεί να περιλαμβάνει σπουδές στο εξωτερικό,αναζήτηση εργασίας σε οποιαδήποτε πόλη κλπ κλπ..

Δεν θα είναι εύκολο να αντέξετε την αποσταση,αν δεν έχετε περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα αρχικά κοντά οι δύο σας

.Πώς θα δέσει το σιρόπι χωρίς βράσιμο ???

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.
I am Not a psychotherapist :)

Mara_57

# 5 στις 14/1/2021
author
Γυναίκα / 21 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
Συμφωνώ, εξάλλου έτσι σκέφτηκα και άνοιξα τα συναισθήματα μου, αλλά ίσως δεν θέλει και σίγουρα δεν θέλω να τον φέρω σε άσχημη θέση...

Veronika1980

# 6 στις 14/1/2021
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Φλώρινας / Λέχοβο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 65
Αφού σ αρέσει ναι να στείλεις μήνυμα . Λίγο δύσκολα είναι σχέση σε απόσταση αλλά δεν χάνεις τίποτα αγάπη να υπάρχει!!!
Αρέσει στο μέλος Paralia48

kostas232

# 7 στις 14/1/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 518

σε ολους

απαντας αλλα δενε κανες σχολιο για την απαντηση μου στο καινουργιο σου look...
ο χεπταμερ συμφωνει?

agrotis53

# 8 στις 14/1/2021
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.475

Όταν διεκδικείς κάτι. ..κουνάς και το σωμα σου...δεν περιμένεις να γίνει κάτι απο μόνο του...

Η απόσταση εφόσον οφείλεται μόνο για σπουδές δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. .

.απο την στιγμή που έχετε μιλήσει κάνοντας μια αρχή. ..ποιός ο λόγος να πελαγοδρομείτε ;; σε τι άβολη θέση να τον φέρεις ; δεν έχει νόημα αυτό. ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Mara_57

Περίεργη κατάσταση!!Καλησπέρα στην ομάδα!!! Πραγματικά έχω φτάσει σε αδιέξοδο... Ας ξεκινήσω από την αρχή!! Ήμαστε μια παρέα ατόμων που απαρτίζεται από κορίτσια και αγόρια. Ένα παιδί λοιπόν από την παρέα εδώ και 2 χρόνια περίπου μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον απίστευτα πολύ. Σοβαρός, ώριμος, έξυπνος( έστω τουλάχιστον έχω καταλάβει και εγώ αλλά και οι φίλες μου) . Το παιδί που λες, είναι λαχείο, κάνω σχεση σοβαρή με κλειστά μάτια. Μετά από δυο χρόνια που όλα αυτά επικρατούσαν στο μυαλό μου, έχοντας μιλησει μόνο στις φίλες μου και όχι σε εκείνον. Με εκείνον τόσο καιρό είχαμε μια επικοινωνία μέσω μηνυμάτων τι κάνει πως περνάει κλπ γιατι σπουδάζει Θεσσαλονίκη. Πρόσφατα, συναντηθήκαμε όλη η παρέα, και έτυχε να κάτσουμε οι δυο μας με αυτό το παιδί και να συζητάμε και κουβέντα στην κουβέντα είπα όσα αισθάνομαι... εκείνος με την σειρά του ,είπε ότι αισθάνεται μια έλξη εδώ και αρκετο καιρό αλλά δεν ξέρει τι θέλει λόγω απόστασης κι ολας... καταλήξαμε να φιλιόμαστε. Μετά από εκείνη την μέρα μου έστειλε 1-2 φορές, κυρίως για να ξανά κανονίσουμε όλοι μαζί με την παρέα. Ξανά κανονίσαμε το βλέμμα του ήταν έντονο... υπήρχε έλξη εάν και ήμασταν στην παρέα και δεν ήθελα να κάνω κάποια κίνηση γιατί δεν ήξερα εάν θέλει ή όχι μπροστά σε όλους και κυρίως να μην τον φέρω σε άβολη θέση... Πάλι ένα φίλη παίχτηκε μεταξύ μας και μείναμε στο ότι κάποια στιγμή θα μου στείλει να μιλήσουμε... έχουν περάσει 3-4 βδομαδες και ακόμα τίποτα... Δεν ξέρω εάν πρέπει να στείλω ή όχι και τι να στείλω. Δεν θέλω να τον φέρω ούτε σε άβολη θέση ούτε να την πιέσω... βέβαια εκείνος μετά την πρώτη φορά που ήρθαμε πιο κοντά έστειλε 1-2 φορές και ίσως τώρα περίμενε από μένα.

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, Paralia48

Paralia48

# 9 στις 15/1/2021
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.094
Συμφωνώ να στείλεις μήνυμα. Σίγουρα περιμένει από σένα.
Ωραία μίλησες πρώτη, δηλ έσπασες τον πάγο, σούπερ, έστειλε εκείνος, δείξε και συ λίγο πως υπάρχει ενδιαφερον.

Συμφωνώ με τον Αγρότη, οι αποστασεις λόγω σπουδών ξεπερνιούνται. Ούτε αν βγείτε τώρα, θα κάνετε όνειρα για κοινό μακρινό μέλλον.

Επίσης το να μην τον φέρεις σε δύσκολη θέση, που λες, είναι κουτό. Κάθε άντρας θα κολακευόταν να του εξέφραζε το ενδιαφέρον της  μια κοπέλα. Δε λέω να αρχίσεις να του δίνεις παθαιασμένα φιλιά μπροστά στους φίλους σας, αλλά μια πρόταση για ένα ρομαντικό <<ντέιτ>>, τι δυσκολία θα του έφερνε; Αν δεν θέλει, ας πει όχι.
Αρέσει στα μέλη Karpouzis, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 10 στις 15/1/2021
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 1.225

Καλά μου παιδιά , διαφωνώ 

Το κορίτσι έχει φάει πόρτα . Της είπε «ναι κι εγω ελκομαι , αλλα η απόσταση κλπ» .

Τι θα της έλεγε «δεν ελκομαι , γι αυτό τα ρίχνω στην απόσταση ?» 

Μετά από την εξομολόγηση της , της είπε να κανονίσουνε...όλοι μαζί !!!
Χυλόπιτα ζεστή ζεστή σερβιρίστηκε . 

Για μένα πρεπει να πάει παρακάτω και σιγά σιγά να μάθει να διαβάζει τις πράξεις . Δυο ολόκληρα χρόνια , ενας άντρας αν πραγματικά ένιωθε έλξη, θα της είχε μιλήσει μόνος του .

Αρέσει στα μέλη Panagiotis_89, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 3 μέλη.

agnwstos_Xi

# 11 στις 15/1/2021
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 422

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Mara_57

ίσως τώρα περίμενε από μένα.

Μάλλον δε θέλει κάτι σοβαρό αυτή την περίοδο,φοιτητής σε μακρινή πόλη γαρ.

Του μίλησες.Ξέρει.Δεν έχει να περιμένει κίνηση από εσένα.

Αν ήταν σοβαρός και ώριμος όπως ανέφερες,θα σε είχε πάρει έστω για να το λήξει.Του άνοιξες την καρδιά σου και όφειλε να μη σε έχει στην αναμονή.

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, agrotis53 και σε ακόμα 1 μέλος.

Alezandra

# 12 στις 17/1/2021
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Απαντήσεις: 602

Όποιος δεν θέλει συνέχεια,δεν φιλάει.

Εκτός αν το έκανε για να δει πώς είναι το φιλί.

Ρωτήστε τον καλύτερα να μάθετε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Mara_57

Περίεργη κατάσταση!!Καλησπέρα στην ομάδα!!! Πραγματικά έχω φτάσει σε αδιέξοδο... Ας ξεκινήσω από την αρχή!! Ήμαστε μια παρέα ατόμων που απαρτίζεται από κορίτσια και αγόρια. Ένα παιδί λοιπόν από την παρέα εδώ και 2 χρόνια περίπου μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον απίστευτα πολύ. Σοβαρός, ώριμος, έξυπνος( έστω τουλάχιστον έχω καταλάβει και εγώ αλλά και οι φίλες μου) . Το παιδί που λες, είναι λαχείο, κάνω σχεση σοβαρή με κλειστά μάτια. Μετά από δυο χρόνια που όλα αυτά επικρατούσαν στο μυαλό μου, έχοντας μιλησει μόνο στις φίλες μου και όχι σε εκείνον. Με εκείνον τόσο καιρό είχαμε μια επικοινωνία μέσω μηνυμάτων τι κάνει πως περνάει κλπ γιατι σπουδάζει Θεσσαλονίκη. Πρόσφατα, συναντηθήκαμε όλη η παρέα, και έτυχε να κάτσουμε οι δυο μας με αυτό το παιδί και να συζητάμε και κουβέντα στην κουβέντα είπα όσα αισθάνομαι... εκείνος με την σειρά του ,είπε ότι αισθάνεται μια έλξη εδώ και αρκετο καιρό αλλά δεν ξέρει τι θέλει λόγω απόστασης κι ολας... καταλήξαμε να φιλιόμαστε. Μετά από εκείνη την μέρα μου έστειλε 1-2 φορές, κυρίως για να ξανά κανονίσουμε όλοι μαζί με την παρέα. Ξανά κανονίσαμε το βλέμμα του ήταν έντονο... υπήρχε έλξη εάν και ήμασταν στην παρέα και δεν ήθελα να κάνω κάποια κίνηση γιατί δεν ήξερα εάν θέλει ή όχι μπροστά σε όλους και κυρίως να μην τον φέρω σε άβολη θέση... Πάλι ένα φίλη παίχτηκε μεταξύ μας και μείναμε στο ότι κάποια στιγμή θα μου στείλει να μιλήσουμε... έχουν περάσει 3-4 βδομαδες και ακόμα τίποτα... Δεν ξέρω εάν πρέπει να στείλω ή όχι και τι να στείλω. Δεν θέλω να τον φέρω ούτε σε άβολη θέση ούτε να την πιέσω... βέβαια εκείνος μετά την πρώτη φορά που ήρθαμε πιο κοντά έστειλε 1-2 φορές και ίσως τώρα περίμενε από μένα.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε