Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Για να συζητήσουμε... (2)

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Eugenia12

# 1 στις 13/1/2021
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 112
'Aρεσαν+: 0%

Γειά σας και πάλι φίλοι μου!!!

Επειδή λίγο το θέμα που άνοιξα σήμερα (με τίτλο αντίστοιχο) πήρε μια ανεξέλεγκτη τροπή προς άλλο ζήτημα από ότι θα ήθελα. Δηλαδή αναλύεται περισσότερο η φιλία ανάμεσα στα δύο φύλλα χωρίς να ήθελα να σταθούμε εκεί ακριβώς. Αλλά επειδή είναι φλέγον ζήτημα και αυτό που προέκυψε (δλδ η φιλία ανάμεσα στα φύλλα) το αφήνω να υπάρχει και αυτό και πάω γρήγορα να αναδιατυπωσω το θέμα που ήθελα ακριβώς να μου απαντήσετε...Φίλοι άνδρες δεν είστε πολύ ξεκάθαροι.. Για παράδειγμα, έστω ότι έχετε σχεση(σοβαρή) με κοπέλα που εννοείται αγαπάτε κλπ. Αν της στείλει κάποιος μήνυμα ενώ την έχει δει μόνο 1-2 φορές στην ζωή του..για σας σημαίνει πως αυτός μας θέλει στο κρεβάτι του. Αν όμως γυρίσει η συζήτηση σε σας λίγο τα μασάτε... ¶ρα και σεις σε ΟΣΕΣ ΣΤΈΛΝΕΤΕ ΕΝ ΤΈΛΗ ΤΙΣ ΘΈΛΕΤΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒ¶ΤΙ ΣΑΣ;Ύστερα από μια μικρή κουβέντα με φίλες και σε μένα έχει τύχει παλιότερα (έχω και αντίστοιχο θέμα στο φόρουμ) το αγόρι μου να μιλάει με την κολλητή μου σε μυνηματα ενω δεν είχαν βρεθεί από κοντά πάνω από 3 φορε(προφανώς με την παρουσία μου) και το ίδιο έχει συμβεί και σε άλλες φίλες μου με τα αγόρια τους. Οκ το θέμα έχει λυθεί, γιατί στην αρχή δεν μιλούσα αν και τσαντιζομουν που μιλούσαν σχεδόν καθημερινά στα μηνύματα αλλά μόλις έκανα θέμα στο αγόρι μου μου εξηγήθηκε είπε ότι το έκανε καθαρά από συμπάθεια και  μιλούσαν μόνο για μένα κι τον τότε της κολλητής μου αντε και καμιά χαζομάρα όταν πια είχαν την οικειότητα.. Εν τέλη έκοψε. Λέγοντας μου όμως πρόσφατα σε συζήτηση παρέας (αγόρια κοπέλες) ότι κάθε άνδρας που μου στέλνει εμένα η στην οποιαδήποτε ενώ μας έχει δει μόνο 1-2 φορές στην ζωή του μας θέλει στο κρεβάτι του και σας ρωτώ; αυτό ισχυε κι για εκείνον με την κολλητή για τοτε; Έχει περάσει καιρός ξέρω ότι δεν θα έπρεπε να το σκέφτομαι ακόμα αλλά πιάστηκαν από αυτή την κουβέντα και ακόμα το σκέφτομαι... Θέλω τις γνώμες σας...!!! 

alisida

# 2 στις 13/1/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.445

"""έστω ότι έχετε σχεση(σοβαρή) με κοπέλα που εννοείται αγαπάτε κλπ. Αν της στείλει κάποιος μήνυμα ενώ την έχει δει μόνο 1-2 φορές στην ζωή του..για σας σημαίνει πως αυτός μας θέλει στο κρεβάτι του"""

Η γνώμη μου λοιπόν σε αυτό είναι ότι:

Όποιος το πει αυτό,

είναι τύπος που όταν στέλνει εκείνος μήνυμα,έχει απώτερο σκοπό να την πιάσει γκόμενα 

και επίσης εύχεται η κοπέλα να τσιμπήσει.

Οι υπόλοιποι,

δεν θα είχαν αντιδρούσαν έτσι αν σου στείλει κάποιος,

τόσο επειδή δεν είναι από προσωπική εμπειρία υποψιασμένοι,

όσο και επειδή σε εμπιστεύονται εσένα και την κρίση σου 

και δεν σε έχουν για κανένα χαζό που θα πέσεις στο φλερτ του πρώτου τυχόντα.

Σε κάλυψα?

Αρέσει στα μέλη Chrisoula5, archagellos
I am Not a psychotherapist :)

Francesca_

# 3 στις 14/1/2021
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 428

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida

"""έστω ότι έχετε σχεση(σοβαρή) με κοπέλα που εννοείται αγαπάτε κλπ. Αν της στείλει κάποιος μήνυμα ενώ την έχει δει μόνο 1-2 φορές στην ζωή του..για σας σημαίνει πως αυτός μας θέλει στο κρεβάτι του"""

Η γνώμη μου λοιπόν σε αυτό είναι ότι:

Όποιος το πει αυτό,

είναι τύπος που όταν στέλνει εκείνος μήνυμα,έχει απώτερο σκοπό να την πιάσει γκόμενα 

και επίσης εύχεται η κοπέλα να τσιμπήσει.

Οι υπόλοιποι,

δεν θα είχαν αντιδρούσαν έτσι αν σου στείλει κάποιος,

τόσο επειδή δεν είναι από προσωπική εμπειρία υποψιασμένοι,

όσο και επειδή σε εμπιστεύονται εσένα και την κρίση σου 

και δεν σε έχουν για κανένα χαζό που θα πέσεις στο φλερτ του πρώτου τυχόντα.

Σε κάλυψα?

καλα, ενας αγνωστος σου στελνει, επειδη εμπιστευεται εσενα και τη κριση σου; 

για, καλυψε το αυτο.. πως γινεται;

Αρέσει στο μέλος Enikos

alisida

# 4 στις 14/1/2021
author

Καμία σχέση με αυτό που είπα.

Ίσως δεν το έγραψα σωστά.

Είπα ότι αν είναι με κάποιον που εμπιστεύεται την κρίση της,δεν θα ενοχληθεί αν η κοπέλα λάβει μηνύματα από αγνώστους.

Έχω την εντύπωση ότι στο θέμα της ρωτάει για την αντίδραση του αγοριού της όταν της στέλνουν μηνύματα άγνωστοι

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Francesca_

καλα, ενας αγνωστος σου στελνει, επειδη εμπιστευεται εσενα και τη κριση σου; 

για, καλυψε το αυτο.. πως γινεται;

Paralia48

# 5 στις 14/1/2021
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.090
Έτσι όπως το θέτει το αγόρι σου, έχεις δίκιο!
Αυτό συνεπάγεται! Ότι κι αυτός αυτό ήθελε τότε από την κολλητή σου.
Υπάρχει όμως ένα ελαφρυντικό:
Αυτός και η κολλητή σου, δεν ήταν τυχαίοι γνωστοί. Γνωρίζονταν μέσω εσένα και είχαν ειδωθεί με εσένα, δεν είχαν κάποιο τετ α τετ ραντεβού. Μέσα στην κοινή κουβέντα, προέκυψαν διάφορα γενικού ενδιαφέροντος ζητήματα, πχ πολιτικού περιεχομένου. ¨Ετσι αυτοί οι δυο, ως γνωστοί, μπορούσαν να συνεχίσουν την κουβέντα τη χθεσινοβραδινή, δίχως κάτι ερωτικό.
Αλλοιώς είναι  όμως πχ αν έχεις κάποια μηνυματα από δω ή από άλλα μίντια, από αγνώστους. Τότε αν το συνεχίζεις με την κοπέλα, σημαίνει ότι πράγματι το πας εκεί φυρί φυρί.

Αρέσει στα μέλη Eugenia12, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 6 στις 14/1/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.680

Να τα εκατοστησεις Ευγενια!!!...

...τα μπραντς θεματα σου...

...και τα χρονια σου φυσικα...

Αρέσει στα μέλη archagellos, kostas232

eva-1982

# 7 στις 14/1/2021
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 156

Για πείτε το μυστικό πώς το καταφέρνετε και σας στέλνουν μηνύματα άγνωστοι...

(έχω μείνει πολύ πίσω)
Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Kristina_

# 8 στις 14/1/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.177

Για να καταλαβω...ενας που σε εχει δει 1-2 φορες στη ζωη του σου στελνει μηνυμα ...οκ ?

Μηνυμα που? Στο κινητο σου (ποιος του το εδωσε?) στο φμπ? 

Τι σου λεει στο μηνυμα? «Γεια σου, τι κανεις?» ???...Η σε ρωταει για ενα θεμα που τον αφορα (πχ μαθημα, καποιο προιον, κατι συγκεκριμενο δλδ, για το οποιο ξερει οτι εχεις γνωσεις και μπορεις να τον βοηθησεις ???

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Eugenia12

Γειά σας και πάλι φίλοι μου!!!

Επειδή λίγο το θέμα που άνοιξα σήμερα (με τίτλο αντίστοιχο) πήρε μια ανεξέλεγκτη τροπή προς άλλο ζήτημα από ότι θα ήθελα. Δηλαδή αναλύεται περισσότερο η φιλία ανάμεσα στα δύο φύλλα χωρίς να ήθελα να σταθούμε εκεί ακριβώς. Αλλά επειδή είναι φλέγον ζήτημα και αυτό που προέκυψε (δλδ η φιλία ανάμεσα στα φύλλα) το αφήνω να υπάρχει και αυτό και πάω γρήγορα να αναδιατυπωσω το θέμα που ήθελα ακριβώς να μου απαντήσετε...Φίλοι άνδρες δεν είστε πολύ ξεκάθαροι.. Για παράδειγμα, έστω ότι έχετε σχεση(σοβαρή) με κοπέλα που εννοείται αγαπάτε κλπ. Αν της στείλει κάποιος μήνυμα ενώ την έχει δει μόνο 1-2 φορές στην ζωή του..για σας σημαίνει πως αυτός μας θέλει στο κρεβάτι του. Αν όμως γυρίσει η συζήτηση σε σας λίγο τα μασάτε... ¶ρα και σεις σε ΟΣΕΣ ΣΤΈΛΝΕΤΕ ΕΝ ΤΈΛΗ ΤΙΣ ΘΈΛΕΤΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒ¶ΤΙ ΣΑΣ;Ύστερα από μια μικρή κουβέντα με φίλες και σε μένα έχει τύχει παλιότερα (έχω και αντίστοιχο θέμα στο φόρουμ) το αγόρι μου να μιλάει με την κολλητή μου σε μυνηματα ενω δεν είχαν βρεθεί από κοντά πάνω από 3 φορε(προφανώς με την παρουσία μου) και το ίδιο έχει συμβεί και σε άλλες φίλες μου με τα αγόρια τους. Οκ το θέμα έχει λυθεί, γιατί στην αρχή δεν μιλούσα αν και τσαντιζομουν που μιλούσαν σχεδόν καθημερινά στα μηνύματα αλλά μόλις έκανα θέμα στο αγόρι μου μου εξηγήθηκε είπε ότι το έκανε καθαρά από συμπάθεια και  μιλούσαν μόνο για μένα κι τον τότε της κολλητής μου αντε και καμιά χαζομάρα όταν πια είχαν την οικειότητα.. Εν τέλη έκοψε. Λέγοντας μου όμως πρόσφατα σε συζήτηση παρέας (αγόρια κοπέλες) ότι κάθε άνδρας που μου στέλνει εμένα η στην οποιαδήποτε ενώ μας έχει δει μόνο 1-2 φορές στην ζωή του μας θέλει στο κρεβάτι του και σας ρωτώ; αυτό ισχυε κι για εκείνον με την κολλητή για τοτε; Έχει περάσει καιρός ξέρω ότι δεν θα έπρεπε να το σκέφτομαι ακόμα αλλά πιάστηκαν από αυτή την κουβέντα και ακόμα το σκέφτομαι... Θέλω τις γνώμες σας...!!! 

Αρέσει στο μέλος alisida

Enikos

# 9 στις 14/1/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ε, δεν στελνουν και σε ολους-ες!!!...

Πρεπει νασαι και λιγο φιρμα...

Εστω...ενα τσικ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από eva-1982

Για πείτε το μυστικό πώς το καταφέρνετε και σας στέλνουν μηνύματα άγνωστοι...

(έχω μείνει πολύ πίσω)

Αρέσει στα μέλη archagellos, zoriki και σε ακόμα 1 μέλος.

Eugenia12

# 10 στις 14/1/2021
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Απάντηση σε Paralia48(το λέω έτσι γτ δεν έχω καταλάβει ακομα πως κάνετε προώθηση κάποια απάντηση και σχολιάζεται από κάτω, αν μπορεί να μου εξηγήσει κάνει θα ήταν πολύ χρήσιμο) :Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες, και σε ευχαριστώ που μου απάντησες.. Έχω σκεφτεί και τα δύο που είπες απλά τι προτείνεις να το ξανά συζητήσω να μου φύγει η απορία ή εφόσον έχει περάσει πολύς καιρός να το αφήσω πίσω μου;

wish_

# 11 στις 14/1/2021
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.195

Εμ,δεν την ξεμάλλιασες,κάθεσαι και το κουβεντιάζεις.

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Eugenia12 και σε ακόμα 1 μέλος.

eva-1982

# 12 στις 14/1/2021
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 156

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Enikos

Ε, δεν στελνουν και σε ολους-ες!!!...

Πρεπει νασαι και λιγο φιρμα...

Εστω...ενα τσικ...

Αααα...δεν είμαι τέτοιο. Κρίμα.( ;  )

Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση πάντως,

Francesca_

# 13 στις 14/1/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από alisida

Καμία σχέση με αυτό που είπα.

Ίσως δεν το έγραψα σωστά.

Είπα ότι αν είναι με κάποιον που εμπιστεύεται την κρίση της,δεν θα ενοχληθεί αν η κοπέλα λάβει μηνύματα από αγνώστους.

Έχω την εντύπωση ότι στο θέμα της ρωτάει για την αντίδραση του αγοριού της όταν της στέλνουν μηνύματα άγνωστοι

παλι δεν καταλαβες..

ρωταει αν ειναι σωστο, οταν προκειται για εμας, να μην το ''μεταφραζουμε'' οπως το ''μεταφραζουμε''  για αλλος 

με απλα λογια - ''τα δυο μετρα και τα δυο σταθμα'' που εκφραζει ο φιλος;

Αρέσει στο μέλος Eugenia12

Francesca_

# 14 στις 14/1/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Paralia48
Έτσι όπως το θέτει το αγόρι σου, έχεις δίκιο!
Αυτό συνεπάγεται! Ότι κι αυτός αυτό ήθελε τότε από την κολλητή σου.
Υπάρχει όμως ένα ελαφρυντικό:
Αυτός και η κολλητή σου, δεν ήταν τυχαίοι γνωστοί. Γνωρίζονταν μέσω εσένα και είχαν ειδωθεί με εσένα, δεν είχαν κάποιο τετ α τετ ραντεβού. Μέσα στην κοινή κουβέντα, προέκυψαν διάφορα γενικού ενδιαφέροντος ζητήματα, πχ πολιτικού περιεχομένου. ¨Ετσι αυτοί οι δυο, ως γνωστοί, μπορούσαν να συνεχίσουν την κουβέντα τη χθεσινοβραδινή, δίχως κάτι ερωτικό.
Αλλοιώς είναι  όμως πχ αν έχεις κάποια μηνυματα από δω ή από άλλα μίντια, από αγνώστους. Τότε αν το συνεχίζεις με την κοπέλα, σημαίνει ότι πράγματι το πας εκεί φυρί φυρί.

συζηταγανε τα ταιρια τους, ρε συ , ανεπιτρεπτο ... !

τι πολιτικα!

Αρέσει στα μέλη la-mer, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Eugenia12

# 15 στις 14/1/2021
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Απάντηση για wish : γιατί ;;;

Kristina_

# 16 στις 14/1/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.177

Στο ποστ που σε ενδιαφερει, στην κατω δεξια γωνια εχει ενα κουμπακι με το σημαδακι των διπλων εισαγωγικων  «» , το πατας και σχολιαζεις στο παραθυρο που σου ανοιγει 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Eugenia12
Απάντηση σε Paralia48(το λέω έτσι γτ δεν έχω καταλάβει ακομα πως κάνετε προώθηση κάποια απάντηση και σχολιάζεται από κάτω, αν μπορεί να μου εξηγήσει κάνει θα ήταν πολύ χρήσιμο) :Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες, και σε ευχαριστώ που μου απάντησες.. Έχω σκεφτεί και τα δύο που είπες απλά τι προτείνεις να το ξανά συζητήσω να μου φύγει η απορία ή εφόσον έχει περάσει πολύς καιρός να το αφήσω πίσω μου;

Francesca_

# 17 στις 14/1/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Kristina_

Στο ποστ που σε ενδιαφερει, στην κατω δεξια γωνια εχει ενα κουμπακι με το σημαδακι των διπλων εισαγωγικων  «» , το πατας και σχολιαζεις στο παραθυρο που σου ανοιγει 

''σχολιαζεις εξω απο το παραθυρο που σου ανοιγει'' 

σορρυ που το διορθωνω, μην ψαχνουμε μετα μεσα στα παραθυρα να εχει γραψει..

Αρέσει στο μέλος Enikos

alisida

# 18 στις 14/1/2021
author

Κατάλαβα πολύ καλά και σε αυτό απάντησα.

Όποιος σκέφτεται πονηρά,είναι επειδή ο ίδιος πράττει έτσι ή θα ήθελε να πράξει έτσι.

Προφανώς η κοπέλα δεν έχει ακούσει ακόμα την αντίθετη άποψη από άντρα επειδή συναναστρέφεται μόνο με τη συγκεκριμένη ομάδα 

Εννοείται ότι όποιος σκέφτεται και πράττει έτσι δεν θα το πει στην κοπέλα του.

Αλλά δεν συνεπάγεται πως όλοι οι άντρες σκέφτονται έτσι .

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Francesca_

παλι δεν καταλαβες..

ρωταει αν ειναι σωστο, οταν προκειται για εμας, να μην το ''μεταφραζουμε'' οπως το ''μεταφραζουμε''  για αλλος 

με απλα λογια - ''τα δυο μετρα και τα δυο σταθμα'' που εκφραζει ο φιλος;

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Enikos

# 19 στις 14/1/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από eva-1982

Αααα...δεν είμαι τέτοιο. Κρίμα.( ;  )

Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση πάντως,

Enikos

# 20 στις 14/1/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Λεγανε για το ΕΣΠΑ καλε Κυρια!!!...

Θα ανοιξουνε σαλιγκαροτροφειο!!!...

Κοινα ενδιαφεροντα και ετσι!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Francesca_

συζηταγανε τα ταιρια τους, ρε συ , ανεπιτρεπτο ... !

τι πολιτικα!

Αρέσει στα μέλη la-mer, Francesca_
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε