Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σύνοψη ?

Σελίδα : 1

Eugenia12

# 1 στις 18/1/2021
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 121
'Aρεσαν+: 0%

Σύνοψη ?

Καλησπέρα και πάλι φίλοι μου!!!

Κάνω καινούργιο θέμα για να σας πω τις τελευταίες εξελίξεις που πραγματικά αφορούν όλα μου τα προηγούμενα θέματα. Σκέφτηκα ότι μου έχουν μείνει πολλά κενά από το παρελθόν (εννοώ από τις αρχές της σχέσης μου) και αποφάσισα να κάνω μια συζήτηση (ελπίζω τελευταία) με το αγόρι μου. Ενα πράγμα που αγαπώ σ αυτόν είναι ότι μπορούμε να συζητήσουμε τόσο όμορφα και πάντα θα βγάλουμε μια άκρη. Ενώ τον ενοχλεί που αναφέρω πράγματα του παρελθόντος, έκατσε με άκουσε... Του μίλησα για δύο πράγματα τα οποία με είχαν στεναχωρησει και μου είχαν δημιουργήσει ανασφάλεια στην σχέση μας και που και που ξανά έρχονται στο μυαλό μου χωρίς να το ελέγχω. 
Το πρώτο θέμα αφορά τον πρώτο μήνα της σχέσης μας όπου (ενω εκείνος με προσέγγισε) μετά από λίγο ήταν πιο αδιάφορος μαζί μου με τα πολλά εγώ τότε σκέφτηκα ότι ήταν μπερδεμένος με καμία πρώην ή ότι έτρεχε κάτι τέλος πάντων με κάποια.Βέβαια όλα αυ υτα που σκεφτόμουν είχαν βάση γιατί είχε κάνει μια μέρα περίεργο ποστ και επίσης μετέπειτα στην σχέση μας μου είχε πει ότι τότε του είχε στείλει μια πρώην αλλά μου είπε ότι εκείνος δεν απάντησε ποτέ. Όταν τον ταρακούνησαν λοιπόν τότε (λέγοντας του για χωρισμό) άλλαξε τελείως και μου είπε ότι δεν καταλαβαίνε ότι είναι αδιάφορος και ότι δεν το ήθελε με τίποτα... Από τότε δεν έχει ξανά υπάρξει τέτοιο θέμα. Βέβαια εμένα μου είχε μείνει το τι τελικά συνέβαινε τότε στην ζωή του. 
Το δεύτερο πράγμα που συζήτησα και είναι θέμα που με απασχολεί είναι αυτό με την κολλητή που έχω ξανά αναφερθεί εδώ στο φόρουμ.
Του είπα λοιπόν τα δύο αυτά θέματα μου και με ήρεμη συζήτηση μου είπε ότι στεναχωριέται που ακόμα μένω στα παλιά ενώ η σχέση μας έχει αλλάξει τελείως από τότε και είναι πολύ καλά πλέον. Μου εξήγησε και στα δύο ότι όλα είναι στο μυαλό μου και μου είπε ότι μετά από τόσο καιρό και με τόσες συζητήσεις που έχουμε κάνει για τα παλιά αν υπήρχε κάτι θα μου το έλεγε. Μου είπε πως δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο και μου ζήτησε να σκεφτώ αν θέλω πραγματικά να αφεθω επιτέλους ολοκληρωτικά στην σχέση μας. Του είπα ναι, και μου είπε ότι θέλω να πιστέψεις ότι θες και να το προσπεράσεις και να κοιτάς μόνο το τώρα. Και τέλος μου είπε να μην ξανά συζητήσουμε τα παλιά. Συμφώνησα. Περιμένω σχολιασμούς για όλα!!! 

Paralia48

# 2 στις 18/1/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.735
Αφού τα βρήκατε εσείς βρε, εμείς τι να πούμε;

Μακάρι να είστε πάντα καλά μαζί
Αρέσει στα μέλη alisida, Eugenia12

wish_

# 3 στις 18/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Τέλος καλό,όλα καλά.

αφέσου σου είπε το παιδί.Φτάνει το σκάλισμα,σου δημιουργεί περισσότερες ανασφάλειες.

εφόσον από τώρα και στο εξής σου φέρεται εντάξει και το βλέπεις και νιώθεις καλά τότε χαλάρωσε και πέρνα όμορφα.

το κουράζεις και κουράζεται και αυτός και...εμείς?δεν ξέρω...αυτά τα θέματα ειναι θεωρώ απλά να τα συζητάς και να τα λύσεις με φίλες.

Enikos

# 4 στις 19/1/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.788

Σωθηκαμε!!!...

Το κείμενο σας μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.
Αρέσει στο μέλος Silektis

kostas232

# 5 στις 19/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

πλακα κανει η παραλια

... αν πας και σε αλλο σαιτ παλι τα ιδια θα ρωταει... παλι τις ιδιες ιστοριες... ασε που πορει να φτυιαξει αλλο νικ και να τις πασαρει διαφορετικα αλλα με το ιδιο νοημα... που το ξερω??? μα ειναι ζυγος ειπαμε!!!

ετσι δεν ευγενια μου? αν δεν απαντησει ειναι διοτι οι ζυγοι δεν απαντανε σε επικινδυνες ερωτησεις ή σε ερωτησεις πουδ εν τους συμφερουν.. πετανε την μπαλα στην εξεδρα και νομιζει μετα η παραλια οτι τους εχει απαντησει... αμ δε!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Paralia48
Αφού τα βρήκατε εσείς βρε, εμείς τι να πούμε;

Μακάρι να είστε πάντα καλά μαζί

kostas-43

# 6 στις 19/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σκέφτομαι τον  νεαρό τί θα τραβάει με σένα πού έμπλεξε . σύντομα θα μπερδευτεί πάλι ο ανθρωπος..

καί τότε τό #24# θα εμφανιστεί πάλι  γιά να σε ξεμπερδέψουμε.  

καλά μάς κουράζεις να ξέρεις..καί δέ μπορούμε να εκφραστούμε ελεύθερα λόγω Μπάν.!!!

Αυτά με τήν Σύνοψη...

Ωρεντουβαρ...αλερετουρ...είς το επανεμφανιστείν !!!

Keep Waiting !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Eugenia12

Σύνοψη ?

Καλησπέρα και πάλι φίλοι μου!!!

Κάνω καινούργιο θέμα για να σας πω τις τελευταίες εξελίξεις που πραγματικά αφορούν όλα μου τα προηγούμενα θέματα. Σκέφτηκα ότι μου έχουν μείνει πολλά κενά από το παρελθόν (εννοώ από τις αρχές της σχέσης μου) και αποφάσισα να κάνω μια συζήτηση (ελπίζω τελευταία) με το αγόρι μου. Ενα πράγμα που αγαπώ σ αυτόν είναι ότι μπορούμε να συζητήσουμε τόσο όμορφα και πάντα θα βγάλουμε μια άκρη. Ενώ τον ενοχλεί που αναφέρω πράγματα του παρελθόντος, έκατσε με άκουσε... Του μίλησα για δύο πράγματα τα οποία με είχαν στεναχωρησει και μου είχαν δημιουργήσει ανασφάλεια στην σχέση μας και που και που ξανά έρχονται στο μυαλό μου χωρίς να το ελέγχω. 
Το πρώτο θέμα αφορά τον πρώτο μήνα της σχέσης μας όπου (ενω εκείνος με προσέγγισε) μετά από λίγο ήταν πιο αδιάφορος μαζί μου με τα πολλά εγώ τότε σκέφτηκα ότι ήταν μπερδεμένος με καμία πρώην ή ότι έτρεχε κάτι τέλος πάντων με κάποια.Βέβαια όλα αυ υτα που σκεφτόμουν είχαν βάση γιατί είχε κάνει μια μέρα περίεργο ποστ και επίσης μετέπειτα στην σχέση μας μου είχε πει ότι τότε του είχε στείλει μια πρώην αλλά μου είπε ότι εκείνος δεν απάντησε ποτέ. Όταν τον ταρακούνησαν λοιπόν τότε (λέγοντας του για χωρισμό) άλλαξε τελείως και μου είπε ότι δεν καταλαβαίνε ότι είναι αδιάφορος και ότι δεν το ήθελε με τίποτα... Από τότε δεν έχει ξανά υπάρξει τέτοιο θέμα. Βέβαια εμένα μου είχε μείνει το τι τελικά συνέβαινε τότε στην ζωή του. 
Το δεύτερο πράγμα που συζήτησα και είναι θέμα που με απασχολεί είναι αυτό με την κολλητή που έχω ξανά αναφερθεί εδώ στο φόρουμ.
Του είπα λοιπόν τα δύο αυτά θέματα μου και με ήρεμη συζήτηση μου είπε ότι στεναχωριέται που ακόμα μένω στα παλιά ενώ η σχέση μας έχει αλλάξει τελείως από τότε και είναι πολύ καλά πλέον. Μου εξήγησε και στα δύο ότι όλα είναι στο μυαλό μου και μου είπε ότι μετά από τόσο καιρό και με τόσες συζητήσεις που έχουμε κάνει για τα παλιά αν υπήρχε κάτι θα μου το έλεγε. Μου είπε πως δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο και μου ζήτησε να σκεφτώ αν θέλω πραγματικά να αφεθω επιτέλους ολοκληρωτικά στην σχέση μας. Του είπα ναι, και μου είπε ότι θέλω να πιστέψεις ότι θες και να το προσπεράσεις και να κοιτάς μόνο το τώρα. Και τέλος μου είπε να μην ξανά συζητήσουμε τα παλιά. Συμφώνησα. Περιμένω σχολιασμούς για όλα!!! 

Paralia48

# 7 στις 19/1/2021
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από kostas232

πλακα κανει η παραλια

... αν πας και σε αλλο σαιτ παλι τα ιδια θα ρωταει... παλι τις ιδιες ιστοριες... ασε που πορει να φτυιαξει αλλο νικ και να τις πασαρει διαφορετικα αλλα με το ιδιο νοημα... που το ξερω??? μα ειναι ζυγος ειπαμε!!!

ετσι δεν ευγενια μου? αν δεν απαντησει ειναι διοτι οι ζυγοι δεν απαντανε σε επικινδυνες ερωτησεις ή σε ερωτησεις πουδ εν τους συμφερουν.. πετανε την μπαλα στην εξεδρα και νομιζει μετα η παραλια οτι τους εχει απαντησει... αμ δε!!

Kαλά κάνουμε εμείς οι ζυγοί

Καλύτερα στην εξέδρα, παρά να φάμε γκολ.

kostas232

# 8 στις 19/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

χαχαχαχα

και εσυ παραλια μ το κακο?...ωωω θεοι!!! ,,, ειστε πολλες .. η ανασφαλεια κακως συμβουλος παραλια μ...και το να εισαι και τοσο αναποφασιστη το ιδιο ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Paralia48

Kαλά κάνουμε εμείς οι ζυγοί

Καλύτερα στην εξέδρα, παρά να φάμε γκολ.

Paralia48

# 9 στις 19/1/2021
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από kostas232

χαχαχαχα

και εσυ παραλια μ το κακο?...ωωω θεοι!!! ,,, ειστε πολλες .. η ανασφαλεια κακως συμβουλος παραλια μ...και το να εισαι και τοσο αναποφασιστη το ιδιο ...

xo xo xo xo...

Εγώ πάντως δεν είμαι αναποφάσιστη. Είμαι <<τρεις λαλούν και δυο χορεύουν>>, αλλά καθόλου αναποφάσιστη. Αντίθετα απόφάσεις, κάθε ώρα και μια, παίρνω

Κατά τ ΄αλλα εν 2021 και να πιστεύουμε στις κινήσεις των αστεριών για τη μοίρα μας; Κρίμα.

Αρέσει στο μέλος Kristina_

kostas232

# 10 στις 19/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

χοχοχο

μην μιλας για μοιρε ωωρε παραλια γιατι μπαινεις σε αλλους δρομους σκοτεινους... παιζουν και αλλα πραγματα ρολο στο κατασκευασμα που λεγεται μοιρα, οποτε αστο δεν ειναι της στιγμης... ποιος σε ειπε καλε οτι εν ετει κιολας 20121 πιστευω στι ςκινησεις των αστεριων για αυτο που λες εσυ μοιρα??... αυτο καταλαβηες ή αυτο ηθελες να καταλαβεις??.. δεν λεω κριμα εγω διοτι ειπαμε ... ζυγος!!!

χαχαχαχαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Paralia48

xo xo xo xo...

Εγώ πάντως δεν είμαι αναποφάσιστη. Είμαι <<τρεις λαλούν και δυο χορεύουν>>, αλλά καθόλου αναποφάσιστη. Αντίθετα απόφάσεις, κάθε ώρα και μια, παίρνω

Κατά τ ΄αλλα εν 2021 και να πιστεύουμε στις κινήσεις των αστεριών για τη μοίρα μας; Κρίμα.

Eugenia12

# 11 στις 19/1/2021
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 121
Εσύ μίστερ τέλειες τι ζώδιο είσαι;
Αρέσει στο μέλος Paralia48

kostas232

# 12 στις 20/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αν

το ρωτησεις σωστα μανταμ ισως σου απαντησω

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Eugenia12
Εσύ μίστερ τέλειες τι ζώδιο είσαι;

Mindthegap-

# 13 στις 20/1/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995

Α οχι...

Κακως συμφωνησες ..

Επρεπε να αφησεις ανοιχτη τη συζητηση γιατι ειμαι σιγουρη οτι σε 2 εβδομαδες θα τον ξαναρωτησεις τα ιδια...
εισαι ο καταλληλοτερος τυπου ανθρωπου για να τεσταρει τις αντοχες των αλλων...

Αυτος παντως αν δεν σκασει και σε στειλει τον βλεπω με φωτοστεφανο...

kostas232

# 14 στις 20/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

επιτελους

σωστη απαντηση!!!..χαθηκες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Mindthegap-

Α οχι...

Κακως συμφωνησες ..

Επρεπε να αφησεις ανοιχτη τη συζητηση γιατι ειμαι σιγουρη οτι σε 2 εβδομαδες θα τον ξαναρωτησεις τα ιδια...
εισαι ο καταλληλοτερος τυπου ανθρωπου για να τεσταρει τις αντοχες των αλλων...

Αυτος παντως αν δεν σκασει και σε στειλει τον βλεπω με φωτοστεφανο...

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost