Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έχω εμμονή με την πρώην του.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

violetaa

# 1 στις 21/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Έχω εμμονή με την πρώην του.

Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να σας πω και εγώ την ιστορία μου.Είμαι 24 χρόνων και ειμαι αρραβωνιασμένη με έναν υπέροχο άνθρωπο 31 ετών.Είμαστε μαζί 2 χρόνια και συζούμε. Έχουμε μια μοναδική σχέση. Από την πρώτη μέρα γνωριμίας ξεκίνησε σωστά.Αυτός ο έρωτας που μπορεί να σου πάρει τα μυαλα από την πρώτη στιγμή, να είναι αμοιβαίο, να είστε και οι δυο σίγουροι από τις πρώτες μέρες ότι βρήκατε τον άνθρωπο σας. Από την πρώτη μέρα γνωριμίας ήταν όλα σωστά, όπως έπρεπε.
Ολα υπέροχα, ένας έρωτας που έχει γράψει ιστορία στον κύκλο μας. Όλοι μιλούν για εμάς με θαυμασμό.Όλοι τρελάθηκαν όταν τους ανακοινώσαμε ότι μέσα σε λίγους μήνες σχέσεις εμείς θέλαμε να αρραβωνιαστουμε.Με αυτόν τον άνθρωπο ζω ότι βλέπουμε στις ταινίες.
Εννοειται οτι δεν είναι ολα ρόδινα. Εχουμε περάσει δύσκολες καταστάσεις μαζί, άρρωστιες, κακοτοπιές η μια μετά την άλλη κτλ αλλα από άλλους παράγοντες, εμεις πάντα μαζί, δεμένοι, δυνατοί. Ολα τα αντιμετωπίζουμε μαζί.
Τα σχέδια μας είναι να παντρευτουμε όταν θα είμαστε επαγγελματικά και οικονομικά έτοιμοι έχοντας στο μυαλό μας να κάνουμε κάτι δικό μας χωρίς να έχουμε ανάγκη κανέναν. Θέλουμε να κάνουμε μεγάλη οικογένεια, πιστεύουμε ότι η αγάπης μας μπορει να καταφέρει τα πάντα!Αυτός ο άνθρωπος είναι ο πιο έξυπνος, ο πιο ηθικός, ο πιο δίκαιος από οσους εχω γνωρίσει.Είμαι υπερήφανη για αυτόν και για τα συναισθήματα  μου. Είμαι τρελα ερωτευμένη μαζί του και τον αγαπάω όσο τον εαυτό μου.
Είμαστε οικογένεια. Δεν υπάρχει το εγω και το εσυ αλλα το ΕΜΕΙΣ.Ολα όμορφα, ολα υπέροχα, ένας παραμυθένιος κόσμος μόνο για εμάς.Απο την αρχή μέχρι τώρα δεν έχει υπάρξει κανένα σύννεφο στην σχέση μας.Εκτος από ένα. Βασικά δικό μου σύννεφο.Εγω ευθύνομαι για αυτό που νιώθω γιατί δεν έχει λογική και θα σας πω τι εννοώ.Με την πρώην του κοπέλα ήταν μαζί 6 χρονια και μένανε μαζί.
Ενώ όταν τα είχαμε φτιάξει είχε περάσει ήδη ένας χρόνος που είχαν χωρίσει παρ όλα αυτά εγω ζω με το φάντασμα της. Δεν ξέρω γιατί. Μου έχει γίνει εμμονή ιδέα. Φαντάζομαι πως ζούσανε αυτοί μαζί στο ίδιο σπίτι. Τον πρώτο καιρό που μέναμε μαζί ειχα ένα άγχος. Να μη κάνω πράγματα που έκανε αυτή. Ένοιωθα και νιώθω ότι έχω τον φόβο μη της μοιάσω σε κάποια πράγματα. Δε θέλω να την σκέφτεται και να μας συγκρίνει.Να τονίσω ότι δε μου έχει δείξει το παραμικρό δείγμα από αυτά που λέω. Δεν μου έχει δώσει απολυτος κανένα δικαίωμα. Μόνο εγώ φταίω για αυτές τις σκέψεις.Γνωριζω ότι ήταν μια σχέση αρκετή χλιαρή χωρις ερωτα, απλως η δύναμη της συνήθειας και η αγάπη τους έκανε να παρατείνουν την σχέση τους. Τυχαινει να την γνωρίζω την κοπέλα από παλιά.
Δεν μου έχει ξανά συμβεί αυτό να σκέφτομαι την πρώην του συντρόφου μου.Απλως την ζηλεύω που της αφιέρωσε 6 χρονια από την ζωή του. Δε θα ήθελα να έχει μια τόσο μεγάλη σχέση πριν από μένα.Προσπαθώ να βγάλω αυτη την εμμονή από το μυαλό μου αλλά δεν γίνεται!Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας.Συγνώμη αν σας κούρασα!! Ευχαριστώ πολύ που το διαβάσατε!

wish_

# 2 στις 21/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Από τη στιγμή που στο παρόν και όπως δείχνει και στο μέλλον έχει επιλέξει εσένα θα έπρεπε ήδη να σ΄εχει καθησυχάσει.

Ούτε ανασφάλειες σου δημιουργεί μιλώντας μαζί της,ούτε επαφές λες οτι έχουν,Αρα είναι καθαρά δικό σου ψυχολογικό και πρέπει εσύ να το δουλέψεις διαφορετικά στο μυαλό σου με χαρούμενες και καθησυχαστικές σκέψεις.

Κάθε άνθρωπος στη ζωή μας είναι διαφορετικός,δεν ζεις τα ιδια με την κάθε σχέση και αν αυτό που έρθει μετά από ένα χωρισμό ειναι πιο ταιριαστό και πιο δυνατό σβήνει στη στιγμή ακόμα και τα πολλά χρόνια μιας προηγούμενης σχέσης.

Θα μπορούσες αφού τον αγαπάς όπως λες τόσο και έχετε μια τόσο "παραμυθενια σχέση" να μοιραστείς τις σκέψεις σου μαζί του,ίσως με τον τρόπο του και αυτά που θ άκούσεις νιώσεις καλύτερα και είναι και αυτός ένας τρόπος να μη το αφήσεις να σε τρώει.

Τ΄οτι ειναι μαζί σου και περνάτε τόσο όμορφα αλλά νιώθεις και ομορφα οπως μας λες,θα πρεπε να σε καθησυχάζει.Είναι σαν να ψάχνεις πράγματα να βάλεις από μονη σου τρικλοποδιά.

Helenaki4

# 3 στις 21/1/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.888
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα θεματοθετρια 

Κατά τη γνώμη μου το πρόβλημα βρίσκεται στον τροπο με τον οποίο βλέπεις εσυ η ίδια τον εαυτό σου . 

Υποθέτω οτι σε βλέπεις όχι και τοσο άξια κάποιος να σου αφιερωθεί ολοκληρωτικά και να ξεχάσει το παρελθόν .

Με λίγα λόγια αυτή τη στιγμή είσαι ανασφαλής και το μυαλό σου ψάχνει αφορμές να επιβεβαιώσει τους φόβους του .

Μόλις αρχίσεις να αναβαθμίζεις τον εαυτό σου , θα δεις οτι θα δέχεσαι μια χαρα την αποκλειστική προσοχή ενός άντρα , χωρίς να ανησυχείς .

Αυτό εδώ που απομόνωσα , θέλει προσοχή . Δε σε γνώριζε , ο,τι ήθελε έκανε ο άνθρωπος , δε σημαίνει κάτι για σένα αυτό .

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από violetaa

. Δε θα ήθελα να έχει μια τόσο μεγάλη σχέση πριν από μένα.

Αρέσει στα μέλη archagellos, maraki_lar_1980

Heptamer

# 4 στις 21/1/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.036
Κάθε άνθρωπος έχει ένα παρελθον. Το οποίο είναι ανουσιο - περα απο ψυχοφθορο - να ζηλεύουμε. 

Μπαίνεις στη διαδικασία σύγκρισής σου με την πρωην, πιθανον από ανασφάλεια. Έχεις μπει στο τρυπακι  να "σπάσεις"  το φράγμα, τον πηχη των 6 ετών με το συντροφο σου. 

Φοβάσαι ενδομυχα μη τυχόν και η σχέση / συμβίωση σας λήξει πριν το ψυχολογικό διάστημα των 6 ετών και μέχρι αυτός ο χρόνος να παρελθει  είσαι ανήσυχη. 

Κανεις σαφώς δε μπορεί να σε διαβεβαιώσει για το μέλλον της παρουσας σχέσης σου, όμως δε σε βοηθά να έχεις ως "οδηγό" μια πρωην (σχεση). 

Δεν έχεις να αντιπαλέψεις το φάντασμα καμμιας πρωην. Το κεφάλαιο  αυτό για το συντροφο σου εκλεισε και άρα δε χρειάζεται να εμμονευεις. 

Είσαι μια ξεχωριστή προσωπικοτητα και με "προδιαγραφες"  6++ χρονων, με βάση όσα καταθέτεις. Άρα έχεις νικήσει από τα αποδυτήρια. 
Αρέσει στα μέλη archagellos, maraki_lar_1980

tractatus

# 5 στις 21/1/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέο Ψυχικό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 46

Βαρετο!!!

Ολο τουτο το love story, με αρραβωνες και ονειρα για παιδακια και δουλιτσες κτλ...Ευτυχως που η πρωταγωνιστρια, εχει το σμπαρο Της...Θα την συμβουλευα να ξεκολλησει απο το προκατ σκηνικο αγαπες-λουλουδια-αρραβωνες-παιδακια -δουλιτσα κτλ. ...και να την κανει μ ελαφρα...Ξερω γω ...ας ασχοληθει με την φωτογραφια...με την πεζοπορια... με το σχεδιο...Το μεσα Της, της το λεει με την δικαιολογια της "π ρ ω η ν"...Το φαινεσθαι Της ομως τ αρνειται...Το να γραψει ΕΔΩ ηταν μια πολυ καλη επιλογη για να διαβασει την απαντηση ΜΟΥ!!!Ε λ π ι ζ ω να κανει το καλυτερο ...
Αρέσει στο μέλος la-mer

Enikos

# 6 στις 21/1/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.776

Αντε παλι προβλημα, μεσα στην ακρατη τελειοτητα...

Στο ειπα Τζοτζο, ετσι γεννιουνται...

Αρέσει στα μέλη tractatus, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

__mikeman

# 7 στις 21/1/2021
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.295

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Enikos

Αντε παλι προβλημα, μεσα στην ακρατη τελειοτητα...

Στο ειπα Τζοτζο, ετσι γεννιουνται...

Αυτο εδώ το θέμα μου θυμίζει το Matrix, οπου το σενάριο έλεγε ότι η πρώτη version που δημιούργησαν τα ρομπότ ήταν σκέτος παράδεισος...αλλά το σύστημα κρασάρισε γιατί οι άνθρωποι συνέχεια "ξυπνούσαν" - δεν άντεχαν τόση τελειότητα.

Οπότε δημιούργησαν το 2.0 που ήταν πιο ρεαλιστικό...και πέτυχε καλύτερα.

Ας ευχηθούμε λοιπόν στη θεματοθέτρια να συμβεί κάτι...ξερω γω κανα κέρατο, καμιά απώλεια δουλειάς, κτλ κτλ...γιατί αλλιώς την βλέπω να ψάχνει στο facebook την Ρουλίτσα απο το νηπιαγωγείο του δικού της και να αναρωτιέται "γιατί αυτη την είχε πρώτη??".  

Αρέσει στα μέλη tractatus, Enikos

Enikos

# 8 στις 21/1/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Δε θελει τοσα πολλα, ειναι ολιγαρκης...

Και με το τιποτα κανει δουλεια της...

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από __mikeman

Ας ευχηθούμε λοιπόν στη θεματοθέτρια να συμβεί κάτι...ξερω γω κανα κέρατο, καμιά απώλεια δουλειάς, κτλ κτλ...γιατί αλλιώς την βλέπω να ψάχνει στο facebook την Ρουλίτσα απο το νηπιαγωγείο του δικού της και να αναρωτιέται "γιατί αυτη την είχε πρώτη??".  

Αρέσει στο μέλος tractatus

alisida

# 9 στις 21/1/2021
author
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Βρε Βιολέτα μου,έχω ζήσει όχι 6,αλλά σχεδόν 26 χρόνια με έναν άνθρωπο.

Αυτό τι σημαίνει,ότι ο κάθε επόμενος θα πρέπει να αισθάνεται άσχημα ?

Όχι βέβαια,εφόσον έχουν χωρίσει ο καθένας συνεχίζει τη ζωή του

.Δεν σου έχει δώσει όπως λες κανένα δικαίωμα να πιστεύεις ότι είναι κολλημένος με το παρελθόν του,άδικα παιδευεσαι 

Τιπ: Αν αυτό σε βοηθάει,συζήτησε το μαζί του να βάλεις μερικές δικές σου πινελιές στο σπίτι (κατάλαβα ότι έμεναν στο ίδιο που μένετε τώρα,έτσι δεν είναι?) ,ίσως αισθανθείς καλύτερα τότε

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, archagellos
I am Not a psychotherapist :)

gogo6960

# 10 στις 21/1/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Αγαπητη ζήσε το τώρα και άσε το παρελθόν...δεν το καταλαβαίνεις ότι η σκέψη της πρώην σου δηλητηριαζει το παρόν? Αλλιώς αστον αυτον και βρες κάποιον άλλον να είναι παρθενος να μην είχε πρώην... Για να μην την σκέφτεσαι ??

kostas232

# 11 στις 21/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

26

χρονια??? ο χριστος και η μανα του!!! ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από alisida

Βρε Βιολέτα μου,έχω ζήσει όχι 6,αλλά σχεδόν 26 χρόνια με έναν άνθρωπο.

Αυτό τι σημαίνει,ότι ο κάθε επόμενος θα πρέπει να αισθάνεται άσχημα ?

Όχι βέβαια,εφόσον έχουν χωρίσει ο καθένας συνεχίζει τη ζωή του

.Δεν σου έχει δώσει όπως λες κανένα δικαίωμα να πιστεύεις ότι είναι κολλημένος με το παρελθόν του,άδικα παιδευεσαι 

Τιπ: Αν αυτό σε βοηθάει,συζήτησε το μαζί του να βάλεις μερικές δικές σου πινελιές στο σπίτι (κατάλαβα ότι έμεναν στο ίδιο που μένετε τώρα,έτσι δεν είναι?) ,ίσως αισθανθείς καλύτερα τότε

archagellos

# 12 στις 21/1/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

εγραψες  "Απλως την ζηλεύω που της αφιέρωσε 6 χρονια από την ζωή του" 

θα επρεπε να της κανεις και αγαλμα ...στον προπονησε η αλλη 6 χρονια και τον πηρες 

...ετοιμος    για champions league 

αχ βρε κουτό ..αχ 

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alisida

alisida

# 13 στις 21/1/2021
author
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Εντάξει, υπερβάλλω..

24 ήταν 

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από kostas232

26

χρονια??? ο χριστος και η μανα του!!! ...

kostas232

# 14 στις 21/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δεν

προκειται να αλλαξεις πολυ απλα εισαι ζηλιαρα... εχεις θεματακι... αυτο δεν λυνεται ευκολα.. τουλαχισοτν μην ακνεςι καμμια βλακεια και τον χασεις .. αιντεεε

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από violetaa

Έχω εμμονή με την πρώην του.Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να σας πω και εγώ την ιστορία μου.Είμαι 24 χρόνων και ειμαι αρραβωνιασμένη με έναν υπέροχο άνθρωπο 31 ετών.Είμαστε μαζί 2 χρόνια και συζούμε. Έχουμε μια μοναδική σχέση. Από την πρώτη μέρα γνωριμίας ξεκίνησε σωστά.Αυτός ο έρωτας που μπορεί να σου πάρει τα μυαλα από την πρώτη στιγμή, να είναι αμοιβαίο, να είστε και οι δυο σίγουροι από τις πρώτες μέρες ότι βρήκατε τον άνθρωπο σας. Από την πρώτη μέρα γνωριμίας ήταν όλα σωστά, όπως έπρεπε.
Ολα υπέροχα, ένας έρωτας που έχει γράψει ιστορία στον κύκλο μας. Όλοι μιλούν για εμάς με θαυμασμό.Όλοι τρελάθηκαν όταν τους ανακοινώσαμε ότι μέσα σε λίγους μήνες σχέσεις εμείς θέλαμε να αρραβωνιαστουμε.Με αυτόν τον άνθρωπο ζω ότι βλέπουμε στις ταινίες.
Εννοειται οτι δεν είναι ολα ρόδινα. Εχουμε περάσει δύσκολες καταστάσεις μαζί, άρρωστιες, κακοτοπιές η μια μετά την άλλη κτλ αλλα από άλλους παράγοντες, εμεις πάντα μαζί, δεμένοι, δυνατοί. Ολα τα αντιμετωπίζουμε μαζί.
Τα σχέδια μας είναι να παντρευτουμε όταν θα είμαστε επαγγελματικά και οικονομικά έτοιμοι έχοντας στο μυαλό μας να κάνουμε κάτι δικό μας χωρίς να έχουμε ανάγκη κανέναν. Θέλουμε να κάνουμε μεγάλη οικογένεια, πιστεύουμε ότι η αγάπης μας μπορει να καταφέρει τα πάντα!Αυτός ο άνθρωπος είναι ο πιο έξυπνος, ο πιο ηθικός, ο πιο δίκαιος από οσους εχω γνωρίσει.Είμαι υπερήφανη για αυτόν και για τα συναισθήματα  μου. Είμαι τρελα ερωτευμένη μαζί του και τον αγαπάω όσο τον εαυτό μου.
Είμαστε οικογένεια. Δεν υπάρχει το εγω και το εσυ αλλα το ΕΜΕΙΣ.Ολα όμορφα, ολα υπέροχα, ένας παραμυθένιος κόσμος μόνο για εμάς.Απο την αρχή μέχρι τώρα δεν έχει υπάρξει κανένα σύννεφο στην σχέση μας.Εκτος από ένα. Βασικά δικό μου σύννεφο.Εγω ευθύνομαι για αυτό που νιώθω γιατί δεν έχει λογική και θα σας πω τι εννοώ.Με την πρώην του κοπέλα ήταν μαζί 6 χρονια και μένανε μαζί.
Ενώ όταν τα είχαμε φτιάξει είχε περάσει ήδη ένας χρόνος που είχαν χωρίσει παρ όλα αυτά εγω ζω με το φάντασμα της. Δεν ξέρω γιατί. Μου έχει γίνει εμμονή ιδέα. Φαντάζομαι πως ζούσανε αυτοί μαζί στο ίδιο σπίτι. Τον πρώτο καιρό που μέναμε μαζί ειχα ένα άγχος. Να μη κάνω πράγματα που έκανε αυτή. Ένοιωθα και νιώθω ότι έχω τον φόβο μη της μοιάσω σε κάποια πράγματα. Δε θέλω να την σκέφτεται και να μας συγκρίνει.Να τονίσω ότι δε μου έχει δείξει το παραμικρό δείγμα από αυτά που λέω. Δεν μου έχει δώσει απολυτος κανένα δικαίωμα. Μόνο εγώ φταίω για αυτές τις σκέψεις.Γνωριζω ότι ήταν μια σχέση αρκετή χλιαρή χωρις ερωτα, απλως η δύναμη της συνήθειας και η αγάπη τους έκανε να παρατείνουν την σχέση τους. Τυχαινει να την γνωρίζω την κοπέλα από παλιά.
Δεν μου έχει ξανά συμβεί αυτό να σκέφτομαι την πρώην του συντρόφου μου.Απλως την ζηλεύω που της αφιέρωσε 6 χρονια από την ζωή του. Δε θα ήθελα να έχει μια τόσο μεγάλη σχέση πριν από μένα.Προσπαθώ να βγάλω αυτη την εμμονή από το μυαλό μου αλλά δεν γίνεται!Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας.Συγνώμη αν σας κούρασα!! Ευχαριστώ πολύ που το διαβάσατε!

Enikos

# 15 στις 22/1/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Να...εμας δες και θα λυσεις το θεμα σου...

Ειμεθα μπουσουλας για τους επομενους ΣΟΥ...

Λαμπρα παραδειγματα προς μιμησιν...

Αρέσει στα μέλη tractatus, la-mer

Veronika1980

# 16 στις 22/1/2021
author
Γυναίκα / 39 / Παντρεμένη
Ν. Φλώρινας / Λέχοβο
Απαντήσεις: 68
Γεια σου! Βρήκες τον άνθρωπο σου περνάς καλά , όλα λες πως είναι τέλεια μπράβο σου εύχομαι έτσι να είναι για πάντα.Την πρώην ξέχασε την σαν να μην υπήρχε ποτέ όσο ποιο γρήγορα τόσο καλύτερα για σένα. Κάνε κ τα σχέδια για το γάμο σου το όνειρο κάθε γυναίκας κ ξεκινά να διαλέξεις το νυφικό σου.

kostas232

# 17 στις 22/1/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ε ναι

τωρα καπως καλυτερα!!!... ησυχασα... χαχαχαχαχχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από alisida

Εντάξει, υπερβάλλω..

24 ήταν 

agrotis53

# 18 στις 22/1/2021
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537

Και κάπως έτσι τα τέλεια όλα γίνονται μέτρια. ... Όταν ζηλεύεις φαντάσματα (ή όχι όμως άραγε γρήγορα παίρνεις την θέση τους...

Βασικά τώρα με μια τέτοια εισαγωγή που έκανες, το βασικό ερώτημα είναι τι ζητάς σε ενα σαιτ γνωριμιών. ..ψιλά γράμματα θα μου πεις...

Να σου πω περί ωριμότητας, αυτοεκτίμησης κτλ ..πάλι ψιλά γράμματα είναι. .σιγά μη δεν τα ξέρεις. .

Σε περίπτωση αληθινού σεναρίου. ..δεν σώζεται το χαπυ εντ...με τίποτα. ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από violetaa

Έχω εμμονή με την πρώην του.Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να σας πω και εγώ την ιστορία μου.Είμαι 24 χρόνων και ειμαι αρραβωνιασμένη με έναν υπέροχο άνθρωπο 31 ετών.Είμαστε μαζί 2 χρόνια και συζούμε. Έχουμε μια μοναδική σχέση. Από την πρώτη μέρα γνωριμίας ξεκίνησε σωστά.Αυτός ο έρωτας που μπορεί να σου πάρει τα μυαλα από την πρώτη στιγμή, να είναι αμοιβαίο, να είστε και οι δυο σίγουροι από τις πρώτες μέρες ότι βρήκατε τον άνθρωπο σας. Από την πρώτη μέρα γνωριμίας ήταν όλα σωστά, όπως έπρεπε.

Mindthegap-

# 19 στις 23/1/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995

Ο τιτλος  "εχω εμμονη με την πρωην του"...αυτοματως ακυρωνει τον παραδεισο που με πολυ κοπο προσπαθεις να μας πεισεις οτι ζεις...

Βασικα...εσενα προσπαθεις να πεισεις...
Αρέσει στα μέλη tractatus, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

panagiotismp90

# 20 στις 23/1/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

Με την κοπελα αυτη μιλαει ο φιλος σου τωρα? Βλεπονται καπου? Στο φβ ειναι φιλοι?

Αρέσει στο μέλος tractatus
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε