Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γνωριμία

Σελίδα : 1

Katerinaki_155

# 1 στην 1/2/2021
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Κίσσαμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Γνωριμία

Καλησπέρα..εγω χωρίσα πριν από 3 μήνες περίπου και το τελευταίο καιρό έχω βγει με 2 άτομα με τα οποία μιλούσα στο φβ.. Ενώ στο φβ έδειχναν πιο πολύ ενδιαφέρον και ανυπομονούσαν να βρεθούμε και απαντούσαν γρήγορα στα μηνύματα μου όταν βρέθηκαμε μετά σαν να χάθηκε το ενδιαφέρον, δεν ήταν τόσο θερμοί και με ψηλοεγραφαν..με τον έναν σταμάτησα πριν ένα μήνα αλλά υπήρχε έλξη όμως δεν μου άρεσε που αδιαφορούσε κάποιες φορές.. Με τον άλλον που βγαίνω τώρα μοθ έστελνε από τα Χριστούγεννα αλλά τότε είχα κάποια θεματακια εγώ και δεν ήθελα να βγούμε ενώ αυτός επέμενε.. Χθες βγήκαμε τέλος πάντων αλλά μετά μου έστειλε μήνυμα αν ήθελα εγώ να το αφήναμε γιατι δεν του αρέσει να πιέζει καταστάσεις αλλά του εξήγησα πως πέρασα και εγώ όμορφα όσο αυτός και αν δεν ήθελα να ξαναβγω δεν θα απαντούσα...το θέμα μου είναι ότι από τότε που χωρίσα με όποιον και αν βγω βρίσκομαι μόνο για 2 φορές και μετά σαν να χάνεται το ενδιαφέρον και δεν συνεχίζουμε.. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λαθος εγώ από κοντά.. Προσπαθώ να είμαι όσο μπορώ ο εαυτός μου αλλά νιώθω ότι ίσως να με βαριούνται και γιαυτό να είναι πιο ψυχροί μετά απέναντι μου από όταν βρίσκομαστε.. Είμαι και εγώ γενικά πιο κλειστός χαρακτήρας και δεν ανοίγουμε σε πολλούς ειδικά στο πρώτο ραντεβού είμαι πιο μαγκωμενη.. Θα ήθελα όταν βγαινω μαζί τους να γίνομαι πιο ευχάριστη και να συνέχιζεται μετά, να με βρίσκουν ενδιαφέρον αλλά δεν ξέρω πως.. 

Enikos

# 2 στην 1/2/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 22.949

Κατερινακι...βλεπεσαι καθολου?...

Οταν θες να φανεις ευχαριστη...το ανοιγεις και μιλας κανα δυο μερες χαρουμενα?...

Μηπως χυμας?...

Με συμπαθεια ρωταω, διοτι ειναι περιεργο απο κοντα να φρικαρει ο κοσμος...

Αρέσει στα μέλη Maitylou, archagellos

archagellos

# 3 στην 1/2/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.385

Αγαπητη,

κατι στην συμπεριφορα σου ή στα λεγομενα σου κανουν τους τυπος να κοβουν ...περα .

Δες το με εσενα τι μπορει να ειναι αυτο ...

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη Maitylou, Enikos

DonHuanDelSalsa

# 4 στην 1/2/2021
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 245

Τι ατομα γνωριζεις? Τι ηλικιας και μορφωσης? Εχει σημασια...

SaltedCaramel

# 5 στην 1/2/2021
author
Γυναίκα / 74 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 247

Mήπως οι φωτο στο φβ απέχουν πολύ από την πραγματικοτητα?

Αν δεν ειναι αυτο, τοτε σιγουρα παιζει ρολο η σταση σου.

Γιατι δεν εισαι ομιλητική και ανετη στα ραντεβου? Ντρέπεσαι?

Αρέσει στα μέλη iason09, Mathusalas

wish_

# 6 στην 1/2/2021
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.252

Πιθανών αυτοί να μη στο έβγαζαν και να περίμεναν κάτι άλλο από εσένα.

Παλιότερα μιλούσες αρκετά από τα τσατ.Η διάθεση κ η όρεξη ήταν τέτοια που το έψηνες τόσο που όταν βρίσκοσουν από κοντά σχεδόν τα χες φτιάξει.

Ίσως να μην έκαναν αυτοί για σένα.Παρολα αυτά αυτό είναι κάτι που μπορείς να το δουλέψεις.Με το να διαβάζεις κ να ενημερώνεσαι γι αυτά που σ αρέσουν αλλά και διάφορα άλλα που θα θέλες να συζητάς.

Όσο για την εμφάνιση λίγα κορίτσια βλέπω στην ηλικία σου που θα λεγα ότι δεν προσέχουν την εμφάνιση τους,μαλλια περιποιημενα και καθαρά,ωραία ντύσιματα,μοσχοβολιστες.

Άλλαξε τις επιλογές σου,πιάσε κουβέντα και με άλλους αν σου δωθει η ευκαιρία. Διαβασε και άρθρα στο διαδίκτυο ίσως σε βοηθήσει.

Abigail00

# 7 στις 2/2/2021
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 14

Θα ήθελες...αλλά δεν είσαι έτοιμη. Βρες τις ισορροπίες σου μέσα σου πρώτα...

<<Θα ήθελα όταν βγαινω μαζί τους να γίνομαι πιο ευχάριστη και να συνέχιζεται μετά, να με βρίσκουν ενδιαφέρον αλλά δεν ξέρω πως..>>

Προφανώς δε σου άρεσε κάποιος τόσο πολύ για να αφεθείς...Εγώ προτείνω να καθίσεις λίγο με τον εαυτό σου και να βρεις τις ισορροπίες σου. Φαίνεται να έχει πέσει η αυτοπεποίθηση σου μετά τον χωρισμό σου...Να την αναζητήσεις μέσα σου, για να την εκπέμπεις και έξω σου...
Κατά τα άλλα μη νιώθεις ενοχικά, όλοι έχουμε χωρίσει, έχουμε πέσει στα πατώματα, μας έχουν συνδέσει με Κάιρο κ.ο.κ.
Αρέσει στα μέλη apolitiii, Mathusalas

Alezandra

# 8 στις 2/2/2021
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 620
Η συνάντηση για γνωριμία εξελίσσεται πιο όμορφα αν γίνει σε ένα ταβερνάκι με καλό φαγητό και κρασί για να χαλαρώσετε.Δεν είναι ανάγκη να αρέσουμε σε όλους περισσότερο στον εαυτό μας να αρέσουμε αυτό φτάνει.Το ραντεβού δεν είναι εξεταστικό κέντρο και καλύτερα να δώσεις λευκή κόλα παρά να γράψεις κάτι το οποίο δεν πιστεύεις και δεν μπορείς να το υποστηρίξεις με πράξεις.Κατάλαβες καλή μου ?

Katerinaki_155

# 9 στις 2/2/2021
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Κίσσαμος
Με τον έναν όταν είχαμε βρεθεί μου είχε πει ότι από κοντά είμαι και "γαμω τα άτομα" και πιο χαλαρή ενώ στα μηνύματα φαίνομουν πολύ άποτομη έτσι μου είπε ότι όταν μου μιλούσε από τα μηνύματα ήταν σαν να μην μιλάω εγώ και ότι θυμωνα με το παραμικρό αν έκανε πλάκα, ήθελα να το συνέχιζα με το παιδί αυτό γιατί υπήρχε έλξη από το πρώτο ραντεβού αλλά εμένα δεν μου αρέσει γενικά να με γράφουν και οτσν μου είχε απαντήσει στο μήνυμα του είχα απαντήσει μετά από 2 μέρες και λογικά φρικαρε και αυτός και δεν έδωσε συνεχεια.. Γενικα αν δεν βγω με τον άλλον δεν μπορω να είμαι και πολύ θερμή μέσω μηνύματων και το άλλο παιδί που βγαίνω τώρα μου είπε ότι πίστευε πως θα ήμουν ξινή από κοντά γιστι στα μηνύματα απαντούσα μόνο για να απαντάω.. Από κοντά είμαι πιο αυθόρμητη η αλήθεια ενώ από μηνύματα δεν το έχω τόσο, ισως φαίνομαι άποτομη κάποιες φορές και γενικά μέσω μηνύματων είμαι πιο μόνολεκτικη.. Αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό ή όχι.. Χθες που μιλούσα με το παιδί μου είπε το επόμενο ραντεβού να είναι κάπου πιο ζεστά και ήρεμα (έννοουσε σε σπίτι) αλλά του ξεκάθαρισα πως είναι πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο και προτιμώ να πσμε μια χαλαρη βόλτα γιστι εγώ σαν άνθρωπος αν δεν γνωρίσω καλά τον άλλον και γενικά θεωρώ το για να πας σε σπίτι στο 2ρο ραντεβού είναι για αλλά πράγματα.. Αυτός μου είπε πως δεν το είπε για αυτό τον λόγο απλά για να κάναμε κάτι διαφορετικό και πιο ζεστά.. Το θέμα είναι ότι αυτός πριν βρεθούμε δεν το πήγε ποτέ στο πονηρό πιο πολύ φιλικά μιλούσε όπως και όταν βρέθηκαμε δεν έκανε κάτι παράξενο αλλά μου έκανε εντύπωση που χθες μου είπε για να πηγαίναμε σε σπίτι.. Μήπως επειδή είμαι αυθόρμητη από κοντά και γενικά μιλάω άνετα αν γνωρίσω τον άλλον καλά με παρεξηγούν; ή δίνω κάποια λαθος εντύπωση; δεν ξέρω..με αυτούς που έχω βγει μόνο με τον έναν είδα αυτή την χημεία και γενικά πιο πολύ του στυλ μου αλλά δεν πήγε καλά..

Enikos

# 10 στις 2/2/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 22.949

Χαμος...

Το κείμενο σας μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.
Αρέσει στο μέλος Maitylou

Abigail00

# 11 στις 2/2/2021
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 14

Ζυγός είσαι...; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Katerinaki_155
Με τον έναν όταν είχαμε βρεθεί μου είχε πει ότι από κοντά είμαι και "γαμω τα άτομα" και πιο χαλαρή ενώ στα μηνύματα φαίνομουν πολύ άποτομη έτσι μου είπε ότι όταν μου μιλούσε από τα μηνύματα ήταν σαν να μην μιλάω εγώ και ότι θυμωνα με το παραμικρό αν έκανε πλάκα, ήθελα να το συνέχιζα με το παιδί αυτό γιατί υπήρχε έλξη από το πρώτο ραντεβού αλλά εμένα δεν μου αρέσει γενικά να με γράφουν και οτσν μου είχε απαντήσει στο μήνυμα του είχα απαντήσει μετά από 2 μέρες και λογικά φρικαρε και αυτός και δεν έδωσε συνεχεια.. Γενικα αν δεν βγω με τον άλλον δεν μπορω να είμαι και πολύ θερμή μέσω μηνύματων και το άλλο παιδί που βγαίνω τώρα μου είπε ότι πίστευε πως θα ήμουν ξινή από κοντά γιστι στα μηνύματα απαντούσα μόνο για να απαντάω.. Από κοντά είμαι πιο αυθόρμητη η αλήθεια ενώ από μηνύματα δεν το έχω τόσο, ισως φαίνομαι άποτομη κάποιες φορές και γενικά μέσω μηνύματων είμαι πιο μόνολεκτικη.. Αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό ή όχι.. Χθες που μιλούσα με το παιδί μου είπε το επόμενο ραντεβού να είναι κάπου πιο ζεστά και ήρεμα (έννοουσε σε σπίτι) αλλά του ξεκάθαρισα πως είναι πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο και προτιμώ να πσμε μια χαλαρη βόλτα γιστι εγώ σαν άνθρωπος αν δεν γνωρίσω καλά τον άλλον και γενικά θεωρώ το για να πας σε σπίτι στο 2ρο ραντεβού είναι για αλλά πράγματα.. Αυτός μου είπε πως δεν το είπε για αυτό τον λόγο απλά για να κάναμε κάτι διαφορετικό και πιο ζεστά.. Το θέμα είναι ότι αυτός πριν βρεθούμε δεν το πήγε ποτέ στο πονηρό πιο πολύ φιλικά μιλούσε όπως και όταν βρέθηκαμε δεν έκανε κάτι παράξενο αλλά μου έκανε εντύπωση που χθες μου είπε για να πηγαίναμε σε σπίτι.. Μήπως επειδή είμαι αυθόρμητη από κοντά και γενικά μιλάω άνετα αν γνωρίσω τον άλλον καλά με παρεξηγούν; ή δίνω κάποια λαθος εντύπωση; δεν ξέρω..με αυτούς που έχω βγει μόνο με τον έναν είδα αυτή την χημεία και γενικά πιο πολύ του στυλ μου αλλά δεν πήγε καλά..

pythagoras

# 12 στις 2/2/2021
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.569

Κατερινάκι,...

Άσε το Φ/Β και βρες έναν άνθρωπο από το περιβάλλον σου, δουλειά γειτονιά, φίλους. Να τον ξέρεις, να τον γνωρίσεις και να δεις το πραγματικό ενδιαφέρον. Τα άλλα είναι όνειρα, εικονικά ... Καλή τύχη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Katerinaki_155

Γνωριμία

Καλησπέρα..εγω χωρίσα πριν από 3 μήνες περίπου και το τελευταίο καιρό έχω βγει με 2 άτομα με τα οποία μιλούσα στο φβ.. Ενώ στο φβ έδειχναν πιο πολύ ενδιαφέρον και ανυπομονούσαν να βρεθούμε και απαντούσαν γρήγορα στα μηνύματα μου όταν βρέθηκαμε μετά σαν να χάθηκε το ενδιαφέρον, δεν ήταν τόσο θερμοί και με ψηλοεγραφαν..με τον έναν σταμάτησα πριν ένα μήνα αλλά υπήρχε έλξη όμως δεν μου άρεσε που αδιαφορούσε κάποιες φορές.. Με τον άλλον που βγαίνω τώρα μοθ έστελνε από τα Χριστούγεννα αλλά τότε είχα κάποια θεματακια εγώ και δεν ήθελα να βγούμε ενώ αυτός επέμενε.. Χθες βγήκαμε τέλος πάντων αλλά μετά μου έστειλε μήνυμα αν ήθελα εγώ να το αφήναμε γιατι δεν του αρέσει να πιέζει καταστάσεις αλλά του εξήγησα πως πέρασα και εγώ όμορφα όσο αυτός και αν δεν ήθελα να ξαναβγω δεν θα απαντούσα...το θέμα μου είναι ότι από τότε που χωρίσα με όποιον και αν βγω βρίσκομαι μόνο για 2 φορές και μετά σαν να χάνεται το ενδιαφέρον και δεν συνεχίζουμε.. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λαθος εγώ από κοντά.. Προσπαθώ να είμαι όσο μπορώ ο εαυτός μου αλλά νιώθω ότι ίσως να με βαριούνται και γιαυτό να είναι πιο ψυχροί μετά απέναντι μου από όταν βρίσκομαστε.. Είμαι και εγώ γενικά πιο κλειστός χαρακτήρας και δεν ανοίγουμε σε πολλούς ειδικά στο πρώτο ραντεβού είμαι πιο μαγκωμενη.. Θα ήθελα όταν βγαινω μαζί τους να γίνομαι πιο ευχάριστη και να συνέχιζεται μετά, να με βρίσκουν ενδιαφέρον αλλά δεν ξέρω πως.. 

Αρέσει στο μέλος la-mer

pythagoras

# 13 στις 2/2/2021
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.569

Μπα.

Μονή είναι, γιαυτό ψάχνει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Abigail00

Ζυγός είσαι...; 

agrotis53

# 14 στις 3/2/2021
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.496

Κοπελιά. .. Αλλα λες στο πρώτο ποστ...

Αλλα λες στο δεύτερο. .. Τώρα αν στο τρίτο τα συνδυάσεις και τα 2 μαζί. Δεν ξέρω. .

Κατέληξε κάπου για να ξέρουμε και τι να γράψουμε. ...

.

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Katerinaki_155

Maitylou

# 15 στις 3/2/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 53

.

Πολύ κακό πάλι ... για το τίποτε φυσικά ..
Ουφφφ ..Βαριέμαι λέμε ..

Αρέσει στο μέλος Enikos

apolitiii

# 16 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 29

Κατερινα μου είσαι 24ων χρονών και προσπαθείς να κάνεις σχέσεις μέσω διαδικτυου?? Άσε τα μηνύματα fb και αυτες τις χαζομαρες που ριχνουν την αυτοπεποίθηση σου , κανε σχέσεις με ανθρώπους που γνωρίζεις και όλα θα πάνε καλά... Σου το ευχομαι...

Katerinaki_155

# 17 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Κίσσαμος
Γενικά για να γνωρίσω κάποιον συνηθως μέσα από τα σοσιαλ, μου στέλνουν και αν τον βρω ενδιαφέρον απαντάω μιλαμε για κάποιο διάστημα και αν δω ότι ταιριάζουν οι απόψεις μας βρίσκομαστε κιόλας.. Με το παιδί που μιλάω και είναι να βρεθώ αύριο μου είπε αν θέλω να βρεθούμε παρέα να φέρω δηλαδή εγώ μια φίλη και αυτός έναν φίλο.. Μήπως το είπε γιατί πιστεύει θα είναι βαρετές οι συζητήσεις μας και θέλει κ τον φίλο του για να είναι πιο άνετος; δεν ξέρω.. Εγω του είπα πως είναι δύσκολο γιατί οι φίλες μου έχουν σχέση και θα ίσως να υπάρξει θέμα μετά..θα προσπαθήσω να είμαι πιο άνετη αυτή την φορά..

Heptamer

# 18 στις 6/2/2021
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.740

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Katerinaki_155
 Με το παιδί που μιλάω και είναι να βρεθώ αύριο μου είπε αν θέλω να βρεθούμε παρέα να φέρω δηλαδή εγώ μια φίλη και αυτός έναν φίλο.. Μήπως το είπε γιατί πιστεύει θα είναι βαρετές οι συζητήσεις μας και θέλει κ τον φίλο του για να είναι πιο άνετος; δεν ξέρω.. Εγω του είπα πως είναι δύσκολο γιατί οι φίλες μου έχουν σχέση και θα ίσως να υπάρξει θέμα μετά..θα προσπαθήσω να είμαι πιο άνετη αυτή την φορά..

Με οικειο προσωπο μαζι του (το φιλο του) και με μια φιλη σου, θα νιωθει σαφως πιο ανετα και λιγοτερο αμηχανα. Η συζητηση δε θα επικεντρωθει πανω σε αυτον ή σε εσένα (οπως αν ησασταν οι δυο σας), αλλα θα "διαχυθει" και στους αλλους δυο. Δηλ. θα κυλησει πιο ομαλά και χαλαρά, αφου τα θεματα συζητησης δε θα αφορουν μονο εσας τους δυο.

Η προταση του να φερεις φιλη σου  μπορει να σημαινει και πως ο φιλος του - που πιθανον ειναι επισης ελευθερος -  επωφεληθει επισης και  ισως βρει στο προσωπο μιας νεας γνωριμιας κατι ταιριαστό.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε