Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι συμβαίνει;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Helenaki4

# 21 στις 4/2/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883
'Aρεσαν+: 0%

Ε τώρα αν το παιχνίδι ειναι οι κουμπάρες ή το κρυφτό , τουλάχιστον ξερε οτι παίζετε . 

Ειναι φτηνό . Κάνε κι εσυ μια εξαφάνιση διαρκείας και γύρνα μετά απορημένη που σε ψάχνουνε . 

Μονο που αυτό δεν ειναι σχέση , αλλα ...αυτό που λέει η Αλις . 

Εικάζω οτι οι προθέσεις ειναι «να διασφαλιστουν οι ελευθερίες» , ή «να καταστήσει σαφές οτι εκείνος αποφασίζει ποτε βρίσκεστε» ή «να καταλάβεις στην πράξη οτι είστε fwb» και δεν ξερω τί αλλο .

Ο άντρας που πραγματικά ενδιαφέρεται , δε θα σε αφήσει ποτε με την απορία . Θα δίνει στίγμα όχι γιατί ειναι υποχρεωμένος στην αναφορά , αλλα επειδη θα θέλει ο ίδιος να ειναι ξεκάθαρος . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Gwgw12
Παιδιά εν τέλη του έστειλα μήνυμα ρωτοντας τον τι άλλαξε ξαφνικά και αν του τελείωσε θα ήθελα να το ξέρω και ότι με το να εξαφανίζεται δεν μ δίνει κάποια απάντηση. Η απάντηση του ήταν..εγώ εξαφανίστηκα ;;

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Gwgw12 και σε ακόμα 1 μέλος.

Gwgw12

# 22 στις 4/2/2021
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 11
έχουν περάσει τόσες ώρες δεν το κόβω να απαντάει. Ο τύπος λες και δεν έχει γίνει τίποτα

agrotis53

# 23 στις 4/2/2021
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.537

Κάτσε τώρα γιατί μου έχει τύχει κάτι τέτοιο παρόμοιο. ... Στην αρχή μιας γνωριμίας. ...

Καμιά φορά δημιουργείτε μία, πώς να το πω, συμπωματική, τυχαία, τέσπα δεν βρίσκω λέξη τώρα, αναποφασιστικότητα ...

Ο ένας λέει οκ ίσως έχει λόγους που δεν επικοινωνεί μην την πιέσω. ..ο άλλος το ίδιο περίπου, και δημιουργείται μία σύγχυση. ...

Λόγω οτι είναι στην αρχή και στο χαλαρό όπως γράφεις. ... Δεν υπάρχει τόσο πολύ η ανάγκη μίας έντονης πίεσης. ... Συμβαίνει αυτό. ...

Συνήθως δεν πάει μέρες. ..2 μέρες είναι λογικο, και 5 ακόμα (5 κράτησε σε μένα) κάποιος κάνει κίνηση. ..

Πρόσεξε. .. Δεν λέω ότι έγινε το ίδιο με σένα. ...δεν μπορώ να το ξέρω. ...

Απλά απο την απάντηση του ...και επειδή οπως είπα μου έτυχε. .. Ίσως να έγινε έτσι. ...

Τώρα δεν ξέρω προφανώς τι έχετε στο μυαλό σας...πως σκέφτεστε. .. Απλά αναπτύξτε μια λογική επικοινωνία μεταξύ σας πρώτα απο όλα τα αλλά. ...

Το πώς θα πάει η γνωριμία σας στην πορεία. ...άγνωστο. ..ελπίζω και εύχομαι οσο γίνεται καλύτερα. ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Gwgw12
Παιδιά εν τέλη του έστειλα μήνυμα ρωτοντας τον τι άλλαξε ξαφνικά και αν του τελείωσε θα ήθελα να το ξέρω και ότι με το να εξαφανίζεται δεν μ δίνει κάποια απάντηση. Η απάντηση του ήταν..εγώ εξαφανίστηκα ;;

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Gwgw12

Heptamer

# 24 στις 4/2/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.031

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Gwgw12
έχουν περάσει τόσες ώρες δεν το κόβω να απαντάει. Ο τύπος λες και δεν έχει γίνει τίποτα

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Gwgw12

Γιατι δεν επεδιωξες να μιλησεις μαζι του στο τηλεφωνο και οχι με μηνυματα? 

Κιότεψες? Ή όλα σου τα προβληματα σου τα λυνεις μόνο με μηνυματα?

Τωρα που με την τακτικη που ακολουθησες και που εισαι και παλι το ίδιο προβληματισμένη - ενω αν ειχατε μιλησει, θα ηταν πιο ξεκαθαρο το τοπιο - τι καταλαβες?

Καταλαβες (θαρρώ) πως

• ο τυπος προσπαθει να βγει κι απο πάνω. Το εχει λήξει μονομερώς, δεν ενδιαφερεται σοβαρά πλεον
  • τα σοβαρα ζητηματα στη ζωη σου δεν πρεπει να  τα αφηνεις ποτέ στα  μηνυματα - ξέρω, ειναι ο συγχρονος τροπος "επικοινωνιας", αλλά καποια (σοβαρα) πραγματα (οφειλουν να) απαιτούν αμεσότητα. Οχι να μενουν στο "διαβάστηκε"...
Κριμα να εχετε γινει άβουλα υποχειρια των σοσιαλ και να ταλαιπωρειστε ετσι νέα παιδια...

Αρέσει στα μέλη Paralia48, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 25 στις 4/2/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

...

...

Είναι αυτό που νομίζεις.

Δεν έχει ούτε το θάρρος να σου πει πως δεν ενδιαφέρεται για κάτι παραπάνω από μια επιδερμική σ-χεσει.

Αν το θέλεις έτσι,οκ.

Αλλά έτσι θα είναι για όσο κρατήσει.

Εσύ αποφασίζεις 

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Gwgw12

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Gwgw12
I am Not a psychotherapist :)

wish_

# 26 στις 5/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Υπάρχει και το άλλο να την φτύνει για να κολλήσει και να την έχει σίγουρη.

Gwgw12

# 27 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Απλά μου κάνει εντύπωση..τοσο καιρό κάθε μέρα 5 μηνύματα θα στέλναμε η ένα τηλέφωνο θα έπαιρνε.. μέσα στη βδομάδα βρισκόμασταν όσο πιο συχνά μπορούσαμε. Δεν με έχει συνηθίσει σε τέτοια συμπεριφορά. Αν εγώ αργούσα να απαντήσω του κακοφαινόταν και δεν του άρεσε.. μάλιστα τον είχα ρωτήσει και από κοντά αν όλα ειναι καλα και μου είχε πει πως ναι και να μην λέω βλακείες επειδή τα συζητάμε να μην έχω αμφιβολίες όπως δεν έχει κ εκείνος για εμένα. Αυτή η στροφή με εξοργίζει γιατί δεν μου δίνει καμία απάντηση .

Gwgw12

# 28 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Δεν ξέρω γιατί δεν τον πήρα νομίζω δεν ήθελα να είμαι ειλικρινής. Τέλος πάντων. Νομίζω τις απαντήσεις μου ήδη τις πήρα. Θα συμφωνήσω με το σχόλιο που είδα ότι μπορεί να κάνει καψόνια,μου είχε πει στις αρχές ότι καμία φορά μπορεί να αργεί να απαντήσει για να μη μας γίνεται συνήθεια και ρουτινιάσουμε ξαφνικά. Να σημειώσω είναι ζώδιο φωτιάς αν παίζει κάποιο ρόλο ?? νομίζω θέλει να φαίνεται υπεράνω. Ότι και να είναι πάντως πάμε για αλλα

Gwgw12

# 29 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Νομίζω Πώς του αρέσει να τον κυνηγάνε γιατί αν συγκρίνω στις αρχές που δεν ήθελα καθόλου επέμενε πάρα πολύ σε καθημερινή βάση και γενικότερα ήταν πολύ θερμός δεν μου είχε δείξει κάτι κακο

la-mer

# 30 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.570

Υπάρχει και το άλλο...μας φτύνουν και νομίζουμε ότι βρέχει 

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από wish_

Υπάρχει και το άλλο να την φτύνει για να κολλήσει και να την έχει σίγουρη.

Αρέσει στα μέλη Gwgw12, Enikos

apolitiii

# 31 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 851

Αφού ξεκινήσατε αυτή την σχέση στο χαλαρό , στο χαλαρό προσπαθεί νά εξαφανισθεί.. για αυτό βγαίνει από πάνω.. δύο πράγματα  μπορείς να κάνεις αν δεν θέλει να εξηγηθεί αντρικια και κρύβεται πίσω από το δάκτυλο του , να τον διαγράψεις καί σύ χαλαρά ή να προβληματιζεσαι για το φέρσιμο του χαλαρά χανοντας τον χρόνο σου...τι δεν καταλαβαίνεις??? Είναι ολοφανερο ότι κάπου ξενεροσε  καιρός είναι να ξενεροσεις και συ...

Αρέσει στο μέλος Gwgw12

Zetoni6

# 32 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 24
Μπλοκαρισμα και αν σε ρωτησει: με μπλοκαρες; Απαντησε του ,ποιος εγω;;;
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Paralia48 και σε ακόμα 2 μέλη.

greenfield

# 33 στις 5/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μιλησε του...

Μην ακους που σου λενε ξεχνα και προχωρα κτλ δεν ειναι η δικη τους ζωη και ευκολα λεγονται καποια πραγματα. Δεν μπορεις καν να φανταστεις τι μπορει να συμβαινει. Μιλησε του αμεσα! Ο μονος λογος να μην τον παρεις να μιλησετε ειναι αν δεν σε ενδιαφερει εσενα. 

alisida

# 34 στις 5/2/2021
author
Καζακστάν

Δικιά μου είσαι εσύ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Zetoni6
Μπλοκαρισμα και αν σε ρωτησει: με μπλοκαρες; Απαντησε του ,ποιος εγω;;;

Εμένα πάντως μου το έχουν πει και αυτό 

Αρέσει στα μέλη Zetoni6, Gwgw12

Gwgw12

# 35 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Χαχαχα μου φτιάξατε το κέφι!! Εγώ πιστεύω πως ένας άνθρωπος που ενδιαφέρεται πραγματικά για εσένα ούτε καψόνια σου κάνει ούτε παίζει παιχνίδια μυαλού.
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

kostas232

# 36 στις 5/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

θα

με πεις μια καλη κουβεντα στην δικια σου για μενα?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από alisida

Δικιά μου είσαι εσύ 

Εμένα πάντως μου το έχουν πει και αυτό 

alisida

# 37 στις 5/2/2021
author
Καζακστάν

Φυσικά !

Μισό λεπτό να φωνάξω την υπεύθυνη των προξενιών( κυρία Ελενάκι) 

και περνα από το Σκαφ να καλέσουμε εκεί την κυρία Ζετακι6 

Να γνωριστείτε 

Προλαβαίνουμε και τον Βαλεντίνο να τον γιορτάσετε παρέα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από kostas232

θα

με πεις μια καλη κουβεντα στην δικια σου για μενα?...

Αρέσει στα μέλη Zetoni6, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 38 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Ουτε ενδιαφερεται ουτε καψονια κανει ουτε παιχνιδια μυαλου παιζει...απλα βρηκε κατι αλλο...πολυ ασχοληθηκες

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Gwgw12
Χαχαχα μου φτιάξατε το κέφι!! Εγώ πιστεύω πως ένας άνθρωπος που ενδιαφέρεται πραγματικά για εσένα ούτε καψόνια σου κάνει ούτε παίζει παιχνίδια μυαλού.

Mindthegap-

# 39 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Ηθελα να ξερα αν σας εκλειναν ολα τα σοσιαλ μυδια για ενα μηνα πως θα επιζουσατε ;;

Αντι να τα εκμεταλλευτειτε σας εκμεταλλευονται και σας καθοριζουν...

Κριμα...
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Mindthegap-

# 40 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Gwgw12
Η απάντηση του ήταν..εγώ εξαφανίστηκα ;;

Ε...απαντα κι εσυ...

Αχ...συγνωμη...εχεις δικιο ...σε μπερδεψα με τον αλλον...

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε