Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έλλειψη εμπιστοσύνης

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Katse_kala9

# 1 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέο Ψυχικό
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Έλλειψη εμπιστοσύνης

Αγαπητοι μου φίλοι

Είμαι 26 ετών και τα τελευταία χρόνια έχει κλονιστεί πολύ η εμπιστοσύνη απέναντι στους άντρες .Δεν έχω τώρα κάποιον δεσμό και ούτε επιθυμώ καθώς το θέμα σχέσεων μου φένεται πέρα από ανούσιο,εφημερο και όπως πλέον όλες οι άνθρωπινες σχέσεις τρομερά επιφανειακό.Ολοι κάτι επιδιώκουν πάντα από τον αλλον.Να τον χειριστούν, να τον αλλάξουν,να περιορίσουν την ελευθερία του ή να νιώσουν τον άλλο κτήμα του.Δεν μου αρέσουν οι γενικότητες αλλά προσπαθώ πάντα να μαθαινω από τα λάθοι των άλλων.Στο περίγυρο με όσες γυναίκες έχω συζητήσει υπάρχει τόσο χειριστικοι άντρες και τόσο ψεύτες που μου έχω φτάσει να τους μισώ πραγματικά όλους.Οι δικές μου εμπειρίες αφορούν σχέσεις με μόνο με δύο άντρες που έχω κάνει.Ο πρώτος όταν ήμουν 19 με ένα σύνομιλικο μου .πολύ ερωτευμένοι και δύο.δεν λέω αλλά πολύ ζηλιάρης.. τον δικαιολογώ μόνο επειδή ήταν μικρός .Εγώ Αθήνα φοιτήτρια (βέρα Αθηναία),πάρα πολύ εμφάνιση ,τότε και τώρα ,και αυτός ένα απλό παιδί από επαρχία που έβγαλε μόνο την β λυκείου γιατί επρεπε να ζήσει την οικογένειά του.Δεν λέω τίμιος...αλλά τρομερά ανασφαλής ...για αυτό και ήρθε η μοιραία καταληξη.Μετα στα καπάκια τα έφτιαξα με έναν άντρα 37 χρόνων ,20 εγώ τότε αρκετά ευκατάστατο ...Κάναμε ένα χρόνο παρέα μόνο όσο ήμουν με την πρώτη μ σχέση .μόλις χώρισα τα φτιάξαμε.Αβγαλτη κοπέλα εγώ ..τον έκανα κέφι να πω την αλήθεια περισσότερο για τα λεφτά του ...την περιποίηση του απέναντι ...τον κοινωνικό του κύκλου.Δεν το κρύβω δεν τον αγάπησα ποτέ ...αλλά ήμουν ειλικρινής μαζί του..μέχρι να τελειώσω την σχολή μου καλύπτε πολλά έξοδα. Ξαφνικά μετά από 3 χρόνια σχέσεις όταν αυτός έγινε 40 ,άρχισε να αγχώνεται για οικογένειες ...παιδιά ..και νόμιζε πως θα μου άλλαζε γνώμη ...εγώ ήμουν ανένδοτη ...Αυτός συν το τι είχε από.οταν το γνώρισα σοβαρό θέμα το αλκοολ ,άρχισε να Μ ασκεί ψυχολογική βία ...όταν έπινε ξεσπάσματα θυμού .Αν και ποτέ δεν με χτύπησε οι πληγές που μ άφησε με την συμπεριφορά του μου έμειναν ανεπουλωτες.Ολα αυτά όμως μόνο όταν έπινε ,όταν δεν έπινε ,ή μόλις ξύπναγε ξεμεθυσμένος πλέον...άλλος άνθρωπος .Αγγελίες λουλούδια ..υποσχέσεις αγάπης..δάκρυα ...Ακόμα δεν μπορώ να βρω απαντήσεις μέσα αφού δεν τον ήθελα ...δεν τον χώρισα εξαρχής...άφησα 3 χρόνια να περάσουν έτσι...τα καλύτερα της ζωής μου.Ηταν τόσο χειριστικος μαζί μου ...με έκανε να νιώθω πως δεν είμαι υπεραρκετή ...ενώ άλλοι άνδρες με φλέρταραν δεν έδωσα πότε σημασία ..Δεν είχα συνιδειτοποησει την αξία.μου.Με είχε κάνει να νιώθω σκουπίδι και ότι καλύτερο από εκείνο δεν θα βρω.3 μήνες που μείναμε μαζί οι χειρότεροι της ζωής μου .πήγα να μείνω μαζί του μόνο και μόνο γιατί μου ζήτησε βοήθεια να κόψει το αλκοόλ και ότι και καλά ήμουν το κίνητρο του να το κόψει.Καθε βράδυ έκλαιγα ..κοιμομουν ξεχωριστά ..με απωθουσε πλέον.. επίνε αμέτρητες ποσότητες αλκοόλ και μου έκρυβε μπουκάλια να μην τα βρω όταν γυρνάγα σπίτι .(αυτός δεν δουλεύε όλοι μέρα ήταν σπίτι γιατι ζούσε από ακίνητα που είχε εισοδήματα).Δεν έψαξα πότε να βρω εξηγήσεις γιατί πίνει και ούτε με ενδιαφέρει ...αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί άφησα την ψυχή μου να βιαστεί έτσι...δεν είχα ανάγκη...οι γονείς μου με μεγάλωσαν με πολύ αγάπη και με στηρίζουν ...επισεις μπορούσα να είχα οποίον ήθελα καθώς με φλέρταραν πολλά αγόρια στην σχολή ..και εκτός.τοση ανασφαλεια...Δεν ξέρω τι με πιάνει τώρα και τα θυμάμαι ι όλα αυτά.Πανε 3 χρόνια.Ειχε υποστεί τρομερή ψυχολογική βία .Ο χωρισμός μας ήταν εφιαλτικος ...πρώτη φορά πήγε να μου επιτεθεί και έβγαλε και το όπλο σπίτι..αν δεν ήταν εκεί ένας φίλος του να τον κλειδωσει στο μπάνιο ...θα με είχε καθάρισει...είχε πιει πάρα πολύ...Εγώ πήγα να μείνω μαζί τους να τον βοηθήσω να γίνει καλά και αυτός μου το ανταπέδωσε έτσι.μου πείτε καιρό να καταλάβω πως τον άνθρωπο δεν το αλλάζεις ..ιδίως όταν υπάρχουν στη μέση εξάρτηση από ουσίες ..και το χειρότερο από όλα ο εξαρτώμενος να μην έχει συνειδητοποιήσει το μέγεθος του προβλήματος του.Ξυπναγε την επόμενη μέρα και έκανε λες και μπήκε η άνοιξη...καμία ενοχή...ολική απώλεια μνήμης... απίστευτος άνθρωπος.εκοψα απότομα κάθε επαφή μαζί του και γύρισα στους δικούς μου ..φυσικά δεν τους είπα τπτ να μην τους στενοχώρισω...γτ όπως είπα όσο δεν έπινε ήταν πολύ ευχάριστος και επικοινωνίακος και δεν κατάλαβαν κάτι...Πόσο ντρέπομαι τον εαυτόν μου ..Αν ήμουν ερωτευμένη θα με δικαιολογούσα πως ο έρωτας ήταν τυφλός και δεν τα έβλεπα όλα αυτά...ενώ εγώ τα εβγεπα όλα από την αρχή ..πήγα κατευθείαν σε ψυχολογο ..αλλά δεν νιώθω ουσιαστικα να με βοήθησε. Το μόνο που ευχαριστήθηκα ήταν που μπορούσα να κλαίω κοντά του χωρίς να νιώθω άβολα.Γενικα ήμουν και είμαι κλειστός χαρακτήρας και δεν μιλάω εύκολα για το τι με βασανίζει .Φοβάμαι μην απορρίψουν το συναίσθημα μου .μου πειρε πάρα πολύ καιρό να εκτιμήσω τον εαυτό ..να μάθω τη θέλω ...να ψαχτω εσωτερικα .Νιώθω πως έχω πλέον αυτοσεβασμό και είμαι είμαι πολύ επιφυλακτικοί με τους ανθρώπους.Οι άντρες όμως μου έχουν γίνει τρομερά απωθυτικοι...όχι ότι δεν κάνω σεξ αλλά με ενοχλουν τα πολλά πολλά .Έχω περάσει ωραία αυτά τα τελευταία χρόνια .ταξίδια ,πολύ σεξ , διασκέδαση καθωςζω πλέον μόνιμα στο πιο κοσμοπολίτικο νησί της Ελλάδας.Οτι στερήθηκα εκείνα τα 3 χρόνια τα έζησα στο φουλ τα τελευταία 4 καλοκαίρια.Ενώ έχω περάσει τόσο ωραία και έχω όρεξη για ζωή να κάνω άλλα τόσα πράγματα... τελευταία επανέρχονται στην μνήμη μ ότι έχω ζήσει .Επισεις ότι ακούω από το περίγυρο μου με επηρεάζει πάρα πολύ .Ιστορίες με ενδοοικογενειακή βία,βιασμός ,απιστιες,άντρες μαμοθρεφτοι,άλλοι χειριστικοι,άλλοι ζηλιαρηδες ...Οουφ δεν μπορώ τρέφω τόση απέχθεια μέσα...δεν μπορώ να εμπιστευτώ κανέναν.Ενω δεν ήμουν έτσι έχω αρχίσει να ανησυχώ με τον εαυτό ώρες ώρες με τις σκέψεις που κάνω.Αν δω ότι Μ δείχνει το ενδιαφέρον του κάποιον θα τον κοιτάξω καθαρά συμφεροντολικα ...Πχ πλούσιος άντρας ...θα μου καλύπτεις τα έξοδα μου ...και ότι άλλο ζητήσω και όταν σε βαρεθω θα σε στείλω στο διάολο .Και με όσους δεν έκατσε να με επιχορηγουν μόνιμα από μέσα μου τους καταγιεμαι...και κακό ασυνείδητα κακές σκέψεις .Το ξέρω πως είναι πολύ κακό να έχεις την Κάκια μέσα σου..στα μάτια όλων βλέπω τον πρώην μου...και αφού έχουν περάσει τόσα χρόνια γιατί ξαφνικά άρχισαν οι αναμνήσεις να με στοιχειώνουν τόσο.Ποτε δεν έβλαψαν ούτε έκανα κακό σε κανένα αλλά πολλές φορές κάνω άσχημες σκέψεις για.ολουε τους άνδρες πριν καλά καλά δω τι είναι .Σίγουρα δεν είναι δυνατόν να είναι όλοι έτσι.πλεον ούτε φίλους άντρες θέλω να κάνω .μόνο με γυναίκες .Θέλω να δουλέψω μέσα μου και να έχω μόνο γαλήνη και αγάπη αν και έχω αποφασίσει ότι την ζωή μου θα την περάσω μόνη μου ,για να μην τύχει κάνεις να ξαναβιασει την ψυχή μου .**Συγγνώμη για τους  άντρες του γκρουπ .Δεν γνωρίζω κανέναν προσωπικά για να τον προσβαλλω

archagellos

# 2 στις 5/2/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

οτι εχεις κανεις μεχρι τωρα στην ζωη σου ειναι καθαρα...επιλογες σου .

Εσυ εκανες επιλογες συντροφων ...χορηγων ...ξεφρενης ζωης ...αλλα ψαχνεις να βρεις

εξιλαστηριο θυμα για να φορτωσεις τα θεματα που σε απασχολουν. 

Εαν καποιος δεν σου φερθηκε καλα ...ξερεις κατι ? Εσυ του το επετρεψες .

Οντως ο ψυχολογος που πηγες δεν σε βοηθησε . 

Πρωτα απο ολα θα πρεπει να θελεις εσυ  να βοηθηθεις .

καλη σου τυχη 

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Spiros-- και σε ακόμα 6 μέλη.

alisida

# 3 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Κατσε καλά και θα σου πω μόνο ένα πράγμα:

Η ζωή βέβαια είναι δική σου και μπορείς να τη ζήσεις όπως εσύ επιλέξεις.

Οι επιλογές μας έχει υπόψη ότι δεν είναι πάντα αυτό που θέλουμε πραγματικά.

Κάποια παιχνίδια του μυαλού,μας μπερδεύουν..

Προφανώς σε εκείνον βρήκες το πατρικό προτυπο,τη φροντίδα και την προστασία.

Μια σχέση με έναν άνθρωπο που αν δεν ήταν αλκοολικός,είτε δεν θα είχε ξεκινήσει καν,είτε θα είχε σίγουρα μια συντομότερη διάρκεια.

Έχε υπόψη ότι η επιλογή του:"πλούσιος άντρας ...θα μου καλύπτεις τα έξοδα μου ...και ότι άλλο ζητήσω και όταν σε βαρεθω θα σε στείλω στο διάολο "

όπως λες,

ούτε θα σε βοηθησει να εκδικηθείς τον πρώην ,

ούτε θα γιατρέψει τις πληγές σου από όσα σε σημάδεψαν

.Λυπάμαι που δεν βοηθηθηκες από τον ψυχολόγο,όμως μπορείς να αναζητήσεις και άλλους επαγγελματίες ψυχικής υγείας μέχρι να βρεις τον συμβατό με εσένα .Εύχομαι να ζήσεις μια χαρούμενη ζωή

Αρέσει στα μέλη Spiros--, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.
I am Not a psychotherapist :)

Enikos

# 4 στις 5/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.788

Η ιστορια μιας κακομαθημενης κοπελιτσας, που βρισκει χορηγους για να την κανουν να νιωσει...υπεραρκετη, επειδη η ιδια δεν μπορει να νιωσει ουτε καν αρκετη...

Φυσικα και θα της φταινε οι αλλοι, (ασχετα απο φυλα), επειδη το καλαμι που εχει καβαλησει ειναι αεριωθουμενο με τρεις μετακαυσεις και παει σφαιρα απο κομητη σε κομητη...

Και το χειροτερο?...Ημιεπαγγελματιας...

Με σοβαρες υποψιες να ειναι το τρολ της εβδομαδος...

Υγεια!...

Αρέσει στα μέλη Chrisoula5, COSTAS42 και σε ακόμα 2 μέλη.

Katse_kala9

# 5 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέο Ψυχικό
Απαντήσεις: 4
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.Πρωτη φορά βγάζω τα εσωψυχα μου γράφοντας .Επειδή ήταν απολύτως ειλικρινές όλο αυτό για εμένα είναι δεκτή κάθε απάντηση επίσης ειλικρινής και ας μην σαν ξέρω .Εύχομαι σύντομα να βρω γαληνη

Zetoni6

# 6 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 24
Στην ζωης μας εμεις εχουμε τον ελεγχο των επιλογων μας, προσεχε ομως γιατι υπαρχει Θεια Δικη κ τοτε θα μετανοιωσεις για ολα οσα κανεις.. χαλαρωσε, ζησε ομορφα κ μη κανεις οτι δεν θα ηθελες να σου κανουν, κ αν η συμπεριφορα του οποιουδηποτε σ ενοχλει βγαλτον αμεσα απο τη ζωη σου. Οτι κανουμε απεικονιζεται πανω μας μετα απο χρονια κ τοτε πιστεψε με δεν θα περναει η μπογια σου να μπορεις να κανεις οτι εμαθες να κανεις τοσα χρονια.
Αρέσει στα μέλη Spiros--, COSTAS42 και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 7 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Συγνωμη εγω δεν καταλαβα...ποιος βιασε την ψυχη σου???Ποια ψυχη? Πουθενα δεν την ειδα...

Εσυ μας λες ψαχνεις σπονσορες για οσο σπονσοραρουν και για οσο γουσταρεις...που ειναι η ψυχη, που ο βιασμος (μοντερνια?), πως χανεις την εμπιστοσυνη σου? Ποια εμπιστοσυνη?που? Στο πορτοφολι?

Γμτ τπτ δεν καταλαβα παλι...να ξαναορισουμε τις λεξεις βιασμος, εμπιστοσυνη, ψυχη (καλα αυτο τον τελευταιο βορισμος δεν τον ηξερα και ποτε...το μεταφραζα «συναισθηματικος κοσμος»)

Παντως νομιζω μπορεις πολυ καλυτερα ...better τρολοσεναριο λεμε betterrr

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Katse_kala9

Έλλειψη εμπιστοσύνης

Αγαπητοι μου φίλοι

Είμαι 26 ετών και τα τελευταία χρόνια έχει κλονιστεί πολύ η εμπιστοσύνη απέναντι στους άντρες ...Θέλω να δουλέψω μέσα μου και να έχω μόνο γαλήνη και αγάπη αν και έχω αποφασίσει ότι την ζωή μου θα την περάσω μόνη μου ,για να μην τύχει κάνεις να ξαναβιασει την ψυχή μου .

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Spiros-- και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 8 στις 5/2/2021
author
Καζακστάν

Ωχ...

Λες ??

Mindthegap-

# 9 στις 5/2/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

"Νιωθω πως εχω πλεον αυτοσεβασμο...αλλα ακομα ψαχνω χορηγους..."

Δεν ξερω αν διαβαζεις αυτα που γραφεις...πολυ αμφιβαλλω...
αλλα...

Δεν πασχεις απο ελλειψη εμπιστοσυνης στους αντρες...
τον εαυτο σου δεν εμπιστευεσαι...αυτον μισεις (για τις επιλογες του)...για αυτον νιωθεις απεχθεια...
Και στα 26 εχεις ηδη αποφασισει να μη ξανασχετιστεις με αντρα...
οκ...

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Spiros-- και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 10 στις 5/2/2021
author
Καζακστάν

Πού να βρίσκεται άραγε η Αγγελική...

kostas232

# 11 στις 6/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

τωρα

η κοπελιτσα φταιει που ψαχνει χορηγους ή οτι βρισκονται ανδρες που ξεπεφτουν σε αυτα τα επιπεδα??/

μια απλη ομορφη ρητορικη ερωτηση κανω...

Enikos

# 12 στις 6/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Δεν ειναι προνομιο κανενος φυλου...

Διπλα μας (στην κυριολεξια) ειναι και γυναικες που τα "σπρωχνουν" για τον ιδιο λογο...

Και κανουν κατι κηρυγματαρες σοβαροτητος...ασε...

Τα ξερεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από kostas232

τωραη κοπελιτσα φταιει που ψαχνει χορηγους ή οτι βρισκονται ανδρες που ξεπεφτουν σε αυτα τα επιπεδα??/

Αρέσει στο μέλος la-mer

COSTAS42

# 13 στις 6/2/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.525

Σε πληροφορω αγαπητε δυστυχως υπαρχουν παρα πολλοι που τα σκανε αδρα και γινονται εντελως μου...δουλοι.Και τα δυο μαζι μαλιστα

Παράθεση:

τωραη κοπελιτσα φταιει που ψαχνει χορηγους ή οτι βρισκονται ανδρες που ξεπεφτουν σε αυτα τα επιπεδα??/

Αρέσει στα μέλη alisida, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

26-29-31

# 14 στις 6/2/2021
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.645

13#Κωστας 42

Και που να δεις "μου...υπηκοους" Κωστάκη,χα χα χα χα ,που τα σκανε και σε συναισθήματα...
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Mindthegap-

Mindthegap-

# 15 στις 6/2/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:

Σα να λεμε...το αυγο κανει τη κοτα...ή η κοτα το αυγο...;;;

kostas232

# 16 στις 6/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

συμφωνω

απολυτα!!! δυστυχως!

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Enikos

Δεν ειναι προνομιο κανενος φυλου...

Διπλα μας (στην κυριολεξια) ειναι και γυναικες που τα "σπρωχνουν" για τον ιδιο λογο...

Και κανουν κατι κηρυγματαρες σοβαροτητος...ασε...

Τα ξερεις...

kostas232

# 17 στις 6/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μωρε

καλα ολα αυτα , περι ψυχολογων και αλλων ομορφων , αλλα αν δεν το εχεις και λιγο μεσα σου να εισαι θου Κυριε , με βλεπω και καπακι μπαν , δεν κανεις τιποτα απο αυτα που λεει η δεσποινιδα.. τι  ψυχολογικα και αηδιες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από alisida

Κατσε καλά και θα σου πω μόνο ένα πράγμα:

Η ζωή βέβαια είναι δική σου και μπορείς να τη ζήσεις όπως εσύ επιλέξεις.

Οι επιλογές μας έχει υπόψη ότι δεν είναι πάντα αυτό που θέλουμε πραγματικά.

Κάποια παιχνίδια του μυαλού,μας μπερδεύουν..

Προφανώς σε εκείνον βρήκες το πατρικό προτυπο,τη φροντίδα και την προστασία.

Μια σχέση με έναν άνθρωπο που αν δεν ήταν αλκοολικός,είτε δεν θα είχε ξεκινήσει καν,είτε θα είχε σίγουρα μια συντομότερη διάρκεια.

Έχε υπόψη ότι η επιλογή του:"πλούσιος άντρας ...θα μου καλύπτεις τα έξοδα μου ...και ότι άλλο ζητήσω και όταν σε βαρεθω θα σε στείλω στο διάολο "

όπως λες,

ούτε θα σε βοηθησει να εκδικηθείς τον πρώην ,

ούτε θα γιατρέψει τις πληγές σου από όσα σε σημάδεψαν

.Λυπάμαι που δεν βοηθηθηκες από τον ψυχολόγο,όμως μπορείς να αναζητήσεις και άλλους επαγγελματίες ψυχικής υγείας μέχρι να βρεις τον συμβατό με εσένα .Εύχομαι να ζήσεις μια χαρούμενη ζωή

Enikos

# 18 στις 6/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Ο Τσαλαπετεινος, δεν ειναι αποδημητικο πτηνο?...

https://www.youtube.com/watch?v=gaZhnNlutuQ&ab_channel=arxipelagoscom

Heptamer

# 19 στις 6/2/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.036

Η κοπιλίτσα απλά ασκει ...ζήτηση στην ...προσφορά.

Καθότι "ξεπεσμένοι" χορηγοί θα υπάρχουν πάντα, αφού οι άντρες έχουν μάθει / συνηθίσει  (πως πρέπει) να πληρώνουν για οτιδήποτε ποθούν να αποκτήσουν (σεξ ινκλούντιντ).

Όσο υπάρχουν άντρες που είναι διατεθειμένοι / μπορούν να πληρώσουν για την οποιαδήποτε "υπηρεσία" και όσο υπάρχουν γυναίκες που  την προσφέρουν αζημίως (επειδή ακριβώς υπάρχει αντρική ζήτηση), τόσο θα υπάρχει αλισβερίσι.

Συγκοινωνούντα δοχεία...

Παράθεση:

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

Wisteria98

# 20 στις 6/2/2021
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2

Καλησπέρα αγαπητή κάτσε καλά. Λοιπόν διάβασα το κείμενό σου και ενώ αρχικά άρχισα να συμπάσχω με τον πόνο σου, γιατί η αλήθεια είναι ότι και εγώ είμαι τρομερά, μα τρομερά δύσπιστο και καχύποπτο άτομο, ειδικά όσον αφορά τις ανθρώπινες σχέσεις (τόσο ρομαντικές όσο και φιλικές) εντούτοις στην πορεία σε έχασα. Φάσκεις και αντιφάσκεις. Από τη μία λες ότι ήσουν μια <<άβγαλτη>> (δικιά σου επιλογή λέξης) και ρομαντική κοπελίτσα, από την άλλη λες ότι εξεζητημένα διάλεξες τον 37άρη για να παίξει το ρόλο του <<χορηγού>> σου (επίσης δικιά σου λεκτική επιλογή). Η όλη πρόταση είναι σχήμα οξύμωρο. Τέλος πάντων δεν είναι δουλειά μου να κρίνω τις επιλογές σου. Όλοι μας κάνουμε λάθη με τον ένα ή τον άλλον τρόπο. 

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι από που πηγάζει τόση μισανδρία; Σίγουρα όλοι έχουμε πληγωθεί από άτομα του αντίθετου φύλου αλλά αυτή η αρνητική σου στάση μου θυμίζει λίγο τη μισογυνιστική στάση μερικών απογοητευμένων ανδρών που επειδή πληγώθηκαν ή αισθάνονται προδομένοι από μια γυναίκα κάνουν μια υπεργενίκευση και βάζουν όλο το γυναικείο φύλο στην κατηγορία της Πόρνης και άλλων τέτοιων άσχημων κοσμητικών επιθέτων. Το ότι απογοητεύτηκες από δύο άνδρες όλους και όλους δεν σημαίνει ότι όλοι οι άντρες είναι κοινώς για τα μπάζα. Κάνε μια ανασκόπηση στο παρελθόν και κάτσε σκέψου όλοι οι άνδρες που έχεις γνωρίσει στη ζωή σου είναι προβληματικοί; Σκέψου φίλους, γνωστούς ακόμα και συγγενείς. Άποψή μου είναι ότι κατα βάθος αισθάνεσαι ενοχικά και είσαι ταραγμένη με τον ίδιο σου τον εαυτό που άφησες να περάσουν τρία χρόνια της ζωής σου  δίπλα σε έναν άνθρωπο για τον οποίο δεν είχες αισθήματα. Νομίζω αυτή είναι η γεννεσιουργός αιτία της απογοήτευσής σου. Ενδεχομένως να έχεις διοχετεύσει το θυμό που αισθανόσουν για τον εαυτό σου, επειδή σου επέτρεψες να μένεις δίπλα σε έναν άνθρωπο που σου ήταν αδιάφορος, στο πρόσωπο του 37χρονου και κάνεις μια εσφαλμένη γενίκευση ότι εφόσον αυτός ήταν προβληματικός όλοι είναι έτσι. Αυτή η άποψη μόνο σε σένα κάνει κακό και στο λέει αυτό κάποια που επίσης όπως ξαναείπα τείνει να είναι επιφυλακτική με τους πάντες.  Κατά τη γνώμη μου, η λύση στο πρόβλημά σου δεν είναι να κατηγορείς τους άντρες που γνώρισες ή που θα γνωρίσεις ούτε να υπεργενικεύεις. Εγώ παραδέχθηκα στον εαυτό μου ότι η καχυποψία μου και η έλλειψη εμπιστοσύνης που αισθάνομαι πολλές φορές είναι δικό μου πρόβλημα και κανείς μα κανείς δεν μπορεί να το λύσει εκτός από εμένα. Τώρα αν κάποιοι άνθρωποι είναι παντελώς ανάξιοι εμπιστοσύνης συμφωνώ πως,  ναι είναι. Και το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην συναναστρέφεσαι τέτοια άτομα. Για αυτό εγώ που έχω trust issues δεν κάνω σχέσεις με το καλημέρα σας. Πρώτα γνωρίζω τον άλλον, τον ψυχογραφώ, βλέπω αν ταιριάζουν οι αξίες μας, τα πιστεύω μας. Αφήνω ένα εύλογο χρονικό διάστημα για να αναπτυχθεί μια υγιής γνωριμία να αρχίσουν να <<ζυμώνονται>> κάποια συναισθήματα.  Αν τώρα δεν ταιριάζουμε δεν χάθηκε και ο κόσμος. Ούτε πρόκειται να βάλω πλερέζα ούτε θα πω όλοι είναι ίδιοι τραβάω Χ σε όλους και όλα  και αρχίζω να πέφτω σε κατάθλιψη. Μέσα στα 7.5 δις όλο και κάποιος θα υπάρχει που θα έχει κοινές αξίες με εμένα.  Το ίδιο ισχύει και για εσένα.Το πάν είναι να έχεις θετική οπτική. Αν τα βλέπεις όλα μαύρα σίγουρα θα ελκύεις ανθρώπους που θα επιβεβαιώνουν την άποψη ότι όλοι οι άνδρες είναι ρεμάλια. Αν αφήσεις λίγο τη μαυρίλα να φύγει από την ψυχούλα σου και ανοιχτείς, σύντομα θα διαπιστώσεις ότι εκεί έξω υπάρχουν και σοβαροί και καλοί άνθρωποι που επίσης γυρεύουν σοβαρούς και καλούς ανθρώπους. Μην αφήνεις τον κυνισμό να σε πάρει από κάτω, νέα κοπέλα!  Ψάξε και θα βρεις που λέει και το βιβλικό ρητό. Εξάλλου δεν σε πήρανε και τα χρόνια... Και στο λέω εγώ που είμαι 22. 
Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Spiros-- και σε ακόμα 2 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε