Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ψυχικά νεκρός 2

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Mamokous

# 1 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Θεσπρωτίας / Γαρδίκι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 55
'Aρεσαν+: 0%

Ψυχικά νεκρός 2

Καλησπέρα σας !! Είμαι το άτομο που είχε γράψει το "ψυχικά νεκρός" ) για όσους θυμούνται , όπου έβγαινα με μια γυναίκα καλοκαίρι , κόψαμε , πήγε με άλλον και ξαναγύρισε και ότι δεν κάναμε ποτέ σεξ..

Ο λόγος του τίτλου είναι καθαρά για να καταλάβετε όσοι ασχολήθηκαν τότε με τις απόψεις σας , το ποιος είμαι και την κατάσταση που μοιράστηκα μαζί σας!!
Στο τώρα λοιπόν , μίλαγα με την γυναίκα του ξαδερφου μου. Είδα στα σοσιαλ ότι είναι φίλες με εκείνη την γυναίκα και είπα να την ρωτήσω αν ξέρει τι παίζει με αυτήν πλέον. Μου είπε ότι είναι μόνη και ότι δεν υπάρχει κάτι στη ζωή της. Για να βγάλω μια άκρη την πήρα τηλέφωνο. Με ρωτά τι θες να μάθεις και τι έχει γίνει μεταξύ σας? Της τα λέω όλα , τα πάντα. Στο τέλος γελάει (αυτή δεν ήξερε ότι έβγαινα με την κοπέλα αυτή , αλλά ούτε και αυτή που έβγαινα ήξερε ότι είναι ξαδέρφη μου και σας το λέω εγγυημένα) , και μου λέει είσαι (ας με πούμε Πέτρο) ο Πέτρος που μου μίλαγε?Της είπε είπε λοιπόν για μένα αλλά και για τον πιτσιρικά που είχε κάνει κάτι ενδιάμεσα αλλά όχι τίποτα σπουδαίο για αυτόν αλλά κυρίως για μένα. Μου λέει , ότι μου είπες (για την φάση σας) πάνω κάτω μου είπε και αυτή , ότι ερχόσουν εδώ μιλάγαμε μιλάγαμε μιλάγαμε και τίποτα άλλο (*το τότε θέμα με το σεξ). Βέβαια αυτή αναφερόταν κυρίως σε θέματα του καλοκαιριού και όχι της δεύτερης φάσης που πέρασαμε..Γενικά μου λέει ότι είναι χάλια , έχει πιάσει πάτο η ψυχολογία της , νιώθει άχρηστη και ότι έχει αποτύχει σαν γυναίκα και προσωπικά και επαγγελματικά , την έχουν καταβάλει πολλά.Επίσης ότι φοβάται (λόγο της πρώην σχέση της που πήγαιναν σοβαρά και στο τέλος την παράτησε και την κερατωνε)..Της ανέφερα επίσης (της ξαδέρφης) ότι της είχα στείλει κάτι ραβασάκια (μέσω ενός site , όπου πάνε ανώνυμα). Και της μίλησε για αυτά τα ραβασάκια και ότι στο μυαλό της πήγα εγώ. Ήθελε να μου στείλει μύνημα ,της είπε , αλλά δεν ήταν και βέβαιη ότι ήμουν εγώ και δεν ήθελε να κάνει καμία κουταμαρα και έτσι δεν..Της είπε επίσης ότι με μπλόκαρε και για κάποια φώτο που είδε που είχα ανεβάσει με άλλην (*είχα εξηγήσει και στο τότε κείμενο ότι δεν ήταν ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΊΠΟΤΑ)..Ωφειλω να πω ότι έχω πάρει κάποιο θάρρος. Δεν πιστευα ποτέ ότι θα ασχοληθεί ξανά με μένα και ότι με έχει ξεγραμμενο και όλο αυτό μου έδωσε μια ελπίδα και ένα ίσως μέσα μου.Έχει γιορτη σε λίγες μέρες και σκεφτόμουν ή να της στείλω κάτι σπίτι της με μια κάρτα μέσα ή να της στείλω μνμ.Μέχρι χθες είπα δεν θα το κάνω , αλλά από όλα αυτά , το θέλω πιο πολύ.Μου είπε ότι θα βρεθούν για να της κάνει τα νύχια μεσοβδόμαδα και ότι θα την ψαρέψει (είναι τσακάλι αυτή). Δεν θα κοιτάξει να μάθει τα τι και τα πώς αλλά αν αξίζει να της στείλω ένα μύνημα ή να το αφήσω τελείως ως έχει..Δεν ξέρω πως σας ακούγεται ή τις απόψεις σας.. Δεν θέλω να πάρω μια ελπίδα και μετά να ξανά προσγειωθω στην πραγματικότητα (η οποία πραγματικότητα την βλέπω).Έκανα πολλά λάθη τότε. Θέλω να την προσεγγίσω πάλι. Δεν ξέρω πως θα φανώ στα μάτια της αλλά την θέλω και την ποθώ όσο τίποτα άλλο και είμαι έτοιμος να αντιμετωπίσω τα πάντα και όσο δύσκολο και αν είναι.. Απλά θεώρησα ότι για να μιλά για μένα ακόμα μετά από 3 μήνες , ίσως , λέω ίσως και να είναι κάτι , εκτός και αν είναι φιλικό τελιεως από την μεριά της (που αυτό άφησε να εννοηθεί τότε). Για οποίον θύμαται αυτό που είχα γράψει στην στήλη , ίσως και να καταλάβει καλύτερα..Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και ελπίζω να πάρω μια άποψη, μια συμβουλή ή ένα κάτι τέλος πάντων στο πώς να κινηθώ!! Ευχαριστώ..

alisida

# 2 στις 8/2/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Αγαπητέ,κάνε ο,τι θέλεις με την κοπέλα,αλλά δες λίγο ξανά τον τίτλο που βάζεις στο θέμα σου.

Ψυχικά νεκρός είναι κάποιος που έχει εγκαταλείψει τη ζωή και τον εαυτό του γενικότερα,δεν κάνει κάτι για τον ίδιο ούτε για την προσωπική του βελτίωση τόσο πνευματικά όσο και εργασιακά.

Κοινώς,ότι έχει παραδοθεί και αφήνει τη ζωή να περνά χωρίς να εκμεταλλευτεί οχι μόνο όλες τις στιγμές αλλά ούτε τους μήνες και τα χρόνια.

Εάν αυτό σου έχει συμβεί, ξεκίνα από το να αγαπήσεις εσένα πρώτα και όταν αρχίσεις να αγαπάς τον εαυτό σου,οι κοπέλες θα σε ψάχνουν,δεν θα τις ψάχνεις.

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, iason09 και σε ακόμα 1 μέλος.
I am Not a psychotherapist :)

Enikos

# 3 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.776

Τι πως θα κινηθεις...

Οσο δεν σουλουμουτουκουμ, φιλες στο φβ θα ειστε και...

Θαχει κατι να περναει την ωρα της η ξαδερφη...

Ε...και εμεις εδω, οι εξειδικευμενοι αγροφυλακες...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

archagellos

# 4 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

man ,

γραφεις οτι δεν πιστευες οτι θα σχοηθει ξανα μαζι σου και εχεις γραψει ενα κειμενο που εινια κηνυγι μαγισσων .

Εαν η τυπισσα ασχοληται μαζι σου το κανεις διοτι ΔΕΝ εχει επιλογες ...ειναι τελειωμενη και

θελει να βρει καποιον να ενδιφερεται για να της ανεβασει την ψυχολογια .

Εισαι ο "παγκος" και ετσι σε βλεπει ...δεν εισαι επιλογη της ...εισαι το αναγκαιο κακο για

καποιο διαστημα μεχρι να βρεθει κατι ενδιαφερων .

Ολο αυτο το χρονο και την σκεψη που εχεις δαπανησει με την τυπισσα...εαν το ειχες κανει

για να προσεγγισης μια αλλη κοπελα ...θα ειχες μια καλη σχεση τωρα ...

Δες τα και λιγο αλλιως και προχωρα στην ζωη σου ...εχεις παρκαρει ...

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη gogo6960, alisida

Mamokous

# 5 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Θεσπρωτίας / Γαρδίκι
Alisida καλή σου μέρα!! Για τον τίτλο εξήγησα τον λόγο (για το συγκεκριμένο νήμα για ποιον λόγο τον έβαλα) , όσο για τα υπόλοιπα που αναφέρεις , το γνωρίζω πολύ καλά.. Όλο αυτό το διάστημα προσπαθώ να διορθώσω κάποια πράγματα πάνω μου κυρίως ψυχολογικά αλλά σε μένα για να ανέβω λίγο μιας και είχα πιάσει πάτο. Όντως είχα παραδοθεί σε πολλά (ακόμα και παλαιότερα) και όπως αναφέρεις άφησα να περνά η ζωή χωρίς να την εκμεταλλευτώ..Σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου.. ?
Αρέσει στο μέλος alisida

Mamokous

# 6 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Θεσπρωτίας / Γαρδίκι
Enikos , το προηγούμενο λάθος που είχα κάνει δεν πρόκειται να ξανά συμβεί..Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν κατά πόσο θέλει ακόμα "σουλουτουκουμ" ή όντως πλέον με βλέπει σαν μια "φίλη" , όπως αναφέρεις...

__mikeman

# 7 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.295

Παράθεση:

Ωφειλω να πω ότι έχω πάρει κάποιο θάρρος. Δεν πιστευα ποτέ ότι θα ασχοληθεί ξανά με μένα και ότι με έχει ξεγραμμενο και όλο αυτό μου έδωσε μια ελπίδα και ένα ίσως μέσα μου.

...Ψυχικά νεκρός ο ένας...

...πάτο ψυχολογικά, άχρηστη και αποτυχημένη σαν γυναίκα η άλλη...

...ε ναι, ελπιδοφόρα η κατάσταση, σαφώς.

---

Τα βλέπεις ανάποδα τα πράγματα φίλε.

Δεν είστε ράκη και οι δύο επειδή "απέτυχε" η "σχέση" σας.

Η σχέση απέτυχε γιατί είστε ράκη και οι δυο.

Το χειρότερο που θα μπορούσε να συμβεί είναι να τα φτιάξετε και να είστε δύο ωραιότατα αλληλοεξαρτούμενα ράκη.

Ξεκόλλα ΤΩΡΑ γιατί αλλιώς σε ένα χρόνο θα γράφεις το "Ψυχικά Νεκρός νο 14".

Αρέσει στα μέλη Karamella, squirrel-b1968 και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 8 στις 8/2/2021
author
Καζακστάν

Σωστός.

Η υγιής σχέση προϋποθέτει ψυχικά υγιείς ανθρώπους  

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από __mikem

Δεν είστε ράκη και οι δύο επειδή "απέτυχε" η "σχέση" σας.

Η σχέση απέτυχε γιατί είστε ράκη και οι δυο.

Αρέσει στο μέλος archagellos

Paralia48

# 9 στις 8/2/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.734
Ωραία τα λέτε, Μάικ και Αλυσίδα σε μια υγιή κοινωνική κατασταση. Όταν όμως έχουμε τις άπειρες ψυχοπάθειες, τότε μια χαρά κάνουν σχέση και οι ψυχοπαθείς.

Παληκάρι, εφόσον τη θες τόσο πολύ, ας το ξαναεξετάσουμε το θέμα, γιατί στενοχωριέμαι να στενοχωριέσαι. Θα το παλέψουμε με νύχια και με δόντια και ό,τι γίνει.
Έγραψες πολλές πληροφορίες που σου μετεφερε η ...συμπεθέρα. Κοίτα, από μια ηλικία και πέρα, τα κανονίζουν οι ενδιαφερόμενοι δίχως μεσάζοντες. Αλλά άντε, ας κάνουμε σκόντο, μια και είστε <<ψυχικά νεκροί 2>> .

Θα έλεγα λοιπόν, και εφόσον έχεις τόσο νταλκά, να κάνεις μια προσπάθεια, εσύ ο ίδιος. Θα πρότεινα, να το δοκιμάσεις δίχως συμπεθέρες, αλλά να πάρεις τα ηνία στα χέρια σου.
Προσοχή: Μην αναφέρεις τα λάθη του παρελθόντος. Πρότεινέ της, να έρθει να ...θα έλεγα πάτε κάπου ρομαντικά, αλλά λόγω της κατάστασης, κάντης ένα ρομαντικό γεύμα σπίτι σου, με κεριά, καλό κρασί κλπ κλπ κλπ.

Θα έλεγα, ας κάνεις μια τελευταία καλή προσπάθεια. Όταν έρθει, θα ...κόψεις κίνηση και με την πρώτη ευκαιρία, κάνεις και ερωτική κίνηση.

Καλή  επιτυχία !
Αρέσει στα μέλη Mamokous, alisida

kostas232

# 10 στις 8/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

το

ξαναγραφω γιατι το περασες στο ντουκου... ωραιο φουλαρι φορας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από alisida

Σωστός.

Η υγιής σχέση προϋποθέτει ψυχικά υγιείς ανθρώπους  

Mamokous

# 11 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Θεσπρωτίας / Γαρδίκι
Archaggelos , καλησπέρα..Επιλογές ψιλό επιλογες υπάρχουν από μένα.. Από αυτήν σίγουρα υπάρχουν επιλογές..Όλα αυτά που παρέθεσα , δεν μου τα είπε η ίδια ούτε μου έδειξε κάτι μιας και όπως έχω πει δεν υπάρχει ουδεμία επαφή 3 μήνες τώρα..Όλα αυτά τα έμαθα χθες και εξήγησα πως το έμαθα..Δεν έχει ιδέα η γυναίκα αυτή , ότι στην κοπέλα που μιλήσανε είναι γυναίκα του ξαδερφου όπως και η ξαδέρφη μου δεν είχε ιδέα ότι εγώ ήμουν με αυτήν..Δεν είπα ότι θα βγεί ούτε ότι θα καταλήξει κάπου , απλώς μου έκανε εντύπωση ότι μετά από τόσο καιρό συζητά για μένα..Τώρα αν με βλέπει όπως το θέτεις δεν το ξέρω και ούτε μπορώ να το πω με σιγουριά..

Mamokous

# 12 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Θεσπρωτίας / Γαρδίκι
Mikeman σαφώς ισχύει αυτό που λες.. Κάνεις δεν είπε ότι αυτή είναι έτσι επειδή απέτυχε το μεταξύ μας αλλά ούτε και εγώ είμαι τόσο χάλια (πλέον)..Όλοι έχουμε τα θέματα μας.. Το ξέρω αυτό..Είναι πολλά που έγιναν με αυτήν (σε δικά της θέματα)..Ένα πράγμα που έμαθα είναι ότι αυτή νιώθει αποτυχημένη στην ζωή της. Είναι 34 και δεν έχει καταφέρει κάτι ούτε ερωτικά ούτε επαγγελματικά. Σκεφτόταν να γυρίσει στην πόλη της αλλά ντρέπεται να κάτσει να δικαιολογήσει στους δικούς της και να δώσει εξηγήσεις για το τι κατάφερε να κάνει στην ζωή της τόσο καιρό σε άλλη πόλη. Νιώθει χάλια. Σαφώς έχει παίξει και η κατάσταση με τον πρώην της που πήγαιναν για σοβαρά και στο τέλος την κερατωνε και την παράτησε.. Δεν ξέρω τι και πώς και ούτε ανέφερα ότι θα βγεί κάπου. Σαφώς εγώ είμαι αυτός που έχει πιο έντονα συναισθήματα , το γνωρίζω αυτό , σε αντίθεση με αυτήν που δεν "καίγεται" αν θες..Ίσως την έχω εξιδανίκευση πιο πολύ από όσο πρέπει στο μυαλό μου..Δεν μου έχει δείξει κάτι όλο αυτόν το καιρό ούτε με έχει ενοχλήσει , όπως και εγώ αντίστοιχα..

__mikeman

# 13 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

E ωραία, αφού δεν είσαι και τοσο χάλια πλέον, σταμάτα να το σκαλίζεις και να ρωτάς ξαδέρφες και μπατζανάκηδες.

Φεβρουάριος είναι, ολοι χωμένοι μέσα είμαστε αναγκαστικά έτσι κι αλλιώς, κατσε και δες όλες τις σειρές στο Netflix, παίξε Call of Duty, μάθε να φτιάχνεις καρέκλες,τραπέζια,κομοδίνα, να ψήνεις ψωμί ξέρω γω κάνε οτι θες, μέχρι τον Ιουλη θα την έχεις ξεχάσει τελείως και (ελπίζουμε) να επιστρέψουν δριμύτερα τα μπάνια(και τα μπανιστήρια) του λαου.

Δηλαδή τι θες να γίνεις, η λύση απελπισίας της τύπισσας, για να λέει να εχει στους γονείς της ότι κάτι έπιασε στην ψαριά? Η οποία ούτε και αυτή φταίει βέβαια, και τα επαγγελματικά και τα σχεσιακά αυτή τη στιγμή είναι για τους περισσότερους χάλια, ποσο μάλλον στην Ελλάδα, ποσο μάλλον για γυναίκες σε αυτήν την ηλικία που αρχίζουν να νιώθουν την κοινωνική πίεση.

Πάντως, κατά τη γνώμη μου, δεν σκέφτεται ΕΣΕΝΑ, σκέφτεται ότι ακόμη μια αποπειρα να βρει κάτι "καλό" πήγε στο βρόντο. Σιγά το πρωτότυπο θα μου πεις βέβαια, αλλά τι να σου πω, αν θες να ξανα-αρχίσεις προσπάθεια να συνεχίσεις κάτι που ξεκίνησε χάλια απο την αρχή...εγώ ξενερώνω και μόνο που το σκέφτομαι.

Είθε και οι δυο πάντως να τα βρείτε πρώτα στοιχειωδώς με τον εαυτό σας και μετά ολα τα υπόλοιπα

(και στα δικά μας).
Αρέσει στο μέλος alisida

Enikos

# 14 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.776

Κοψε κινηση θεματοθετα...

Ενα στα πεντε αμαξια, δεν εχει ασφαλεια...

Κανε και μια καλυψη για θραυση κρυσταλλων καλου και κακου...

Τα αλλα...επι του γυμναστηριου...

alisida

# 15 στις 8/2/2021
author
Καζακστάν

Αν δεν το έχεις συνειδητοποιήσει,σου λέω πως έπεσες στο τριπακι να κάνεις το πρόβλημα της, πρόβλημα σου.

Γιατί ο άλλος/η δεν κατάφερε τίποτα,δεν μας ενδιαφέρει.

Κοιτάμε με ποιο τρόπο θα τα καταφέρουμε εμείς.

Προσπαθώντας να λύσεις τα προβλήματα της κάθε πονεμένης ψυχής,χάνεις τα δικά σου χρόνια γτι κανείς δεν στα χρωστάει να σου τα δώσει πίσω 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Mamokous
Mikeman σαφώς ισχύει αυτό που λες.. Κάνεις δεν είπε ότι αυτή είναι έτσι επειδή απέτυχε το μεταξύ μας αλλά ούτε και εγώ είμαι τόσο χάλια (πλέον)..Όλοι έχουμε τα θέματα μας.. Το ξέρω αυτό..Είναι πολλά που έγιναν με αυτήν (σε δικά της θέματα)..Ένα πράγμα που έμαθα είναι ότι αυτή νιώθει αποτυχημένη στην ζωή της. Είναι 34 και δεν έχει καταφέρει κάτι ούτε ερωτικά ούτε επαγγελματικά. Σκεφτόταν να γυρίσει στην πόλη της αλλά ντρέπεται να κάτσει να δικαιολογήσει στους δικούς της και να δώσει εξηγήσεις για το τι κατάφερε να κάνει στην ζωή της τόσο καιρό σε άλλη πόλη. Νιώθει χάλια. Σαφώς έχει παίξει και η κατάσταση με τον πρώην της που πήγαιναν για σοβαρά και στο τέλος την κερατωνε και την παράτησε.. Δεν ξέρω τι και πώς και ούτε ανέφερα ότι θα βγεί κάπου. Σαφώς εγώ είμαι αυτός που έχει πιο έντονα συναισθήματα , το γνωρίζω αυτό , σε αντίθεση με αυτήν που δεν "καίγεται" αν θες..Ίσως την έχω εξιδανίκευση πιο πολύ από όσο πρέπει στο μυαλό μου..Δεν μου έχει δείξει κάτι όλο αυτόν το καιρό ούτε με έχει ενοχλήσει , όπως και εγώ αντίστοιχα..

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Mamokous

# 16 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Θεσπρωτίας / Γαρδίκι
Alisida , δεν θέλω να φορτωθω τα προβλήματα της προφανώς.. Την νοιάζομαι αναιξερετως αν έκατσε η φάση ή όχι.. Έμαθα κάποια πράγματα από αυτήν , έζησα κάποιες καταστάσεις και δεν μου σκότωσε και την μάνα.. Σαφώς και δεν με ενδιαφέρουν τα πρόβληματα της , απλώς κατέθεσα αυτά που έμαθα για αυτήν..Το ότι την ποθώ βέβαια ίσως δεν με κάνει να σκέφτομαι καθαρά την όλη κατάσταση..Ίσως ή μάλλον μπορεί να στέκει και αυτό που είπε ο mikeman , να σκέφτεται ότι άλλη μια απόπειρα πήγε στραφη..Δεν αντιλέγω επίσης στο ότι μου έχει μείνει απωθημένο η συγκεκριμένη (χωρίς να σημαίνει ότι θέλω μόνο το κρεβάτι και δρόμο)..Θα μου πεις , ότι άμα ήθελε , θα έστελνε ή θα έκανε κάποια κίνηση προς εμέ..Είναι δύσκολο όταν είσαι ερωτευμένος να σκεφτείς καθαρά. Δεν θέλω να δέσω τίποτα σχοινί κορδόνι.. Μπορεί όντως να με έχει σαν ένα πάτημα για να ανέβει λίγο ψυχολογικα , να έχει το στανταρακι της , μπορεί και όχι..Είναι ένα ρίσκο που σκέφτομαι να πάρω ή όχι..Στο να κάνω μια κίνηση επαναπροσέγγισης ή απλά να το αφήσω όπως έχει και ότι έρθει , είτε αυτή είτε κάτι άλλο..Νομίζω ότι όλοι μας έχουμε περάσει από τέτοιες φάσεις στην ζωή μας. Εμένα έτυχε να μου συμβεί τώρα ..

__mikeman

# 17 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία

Κοίτα, επειδή το ξέρω οτι είσαι συνάδελφος υπεραναλύων και τα γυρίζεις όλα στο μυαλο σου μέχρι εξαντλήσεως προσπαθώντας να βρεις που θα καταλήξεις, θα σου προτείνω να το απλοποιήσεις το θέμα.

Ετσι και αλλιώς, απο τον περασμένο Απρίλιο όλος ο κόσμος εχει λαλήσει, και κανείς δεν ξέρει τι του ξημερώνει αυριο. 

Ετσι κι αλλιώς, αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα είμαστε όλοι κλεισμένοι μέσα(εκτός απο τον Κούλη που γλεντάει σε μπαλκόνια). Ουτε για ενα καφέ με τα φιλαράκια σου δεν μπορείς να πας.

Δεν νομίζω ότι είναι αυτή η στιγμή να επιχειρήσεις οτιδήποτε. Το πιθανότερο είναι να συμβούν τα ίδια σκατά, να πέσεις πάλι, και να μην έχεις τιποτα άλλο να κάνεις απο το να το κλωθογυρίζεις στο κεφάλι σου.

Προς το παρόν, κανε πράγματα που σε ευχαριστούν αυτή τη στιγμή, και μην το πολυσκαλίζεις. Αν τυχαίνει να την σκέφτεσαι, δεν είναι και έγκλημα - γουστάρεις μια κοπέλα και δεν έκατσε. Αλλα μην το σκαλίζεις.

Μέχρι το καλοκαίρι(που ελπίζουμε σε καλύτερα), είτε θα την έχεις ξεχάσει, είτε θα είσαι σε καλύτερη ψυχολογική κατάσταση, οπότε ΑΝ ακόμα γουστάρεις, κάνεις μια προσπάθεια, και αν αποτύχει και αυτή, ε παίρνεις τα φιλαράκια σου και πάτε σε ένα νησι για μια βδομάδα και η ζωή συνεχίζεται. 

apolitiii

# 18 στις 8/2/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 855

31 ετών και εισαι ψυχικό ράκος? ή ναχαμε να λέγαμε?  Η δική της ψυχολογική κατάσταση δεν πρέπει να σε ενδιαφέρει αφού δεν σε θέλει βγαλτην απ'το μυαλό σου ,μην κολλάς .. προχώρα παρακάτω..βγες γνώρισε άλλες κοπέλες να αποκτήσεις καινούργια ενδιαφέροντα...

Ο χρόνος περνά γρήγορα και κανείς δεν στον γυρίζει πίσω... Είπαμε το θέμα είναι να πέφτει κανείς αλλά να μπορεί να σηκωθεί μόνος του ... Μπορεί να σου έκανε καλό που έφυγε ... μπορεί να σου αξίζει κάτι καλύτερο...που ξέρεις...

Mamokous

# 19 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Θεσπρωτίας / Γαρδίκι
Mikeman , όντως την υπερ-αναλυτικοτητα την έχω στο τσεπακι...Να σου είμαι ειλικρινής δεν νομίζω ότι είτε κάνω τώρα κάποια κίνηση είτε πιο μετά θα αλλάξει κάτι...Στο μυαλό μου (αν θες) , είχα να κινηθώ όρος αυτήν εφόσον φύγουμε από όλη αυτήν τη κατάσταση..Επίσης , το ότι σκέφτομαι να κάνω κίνηση τώρα , δεν θα μπω στην διαδικασία να κάνω πολλά πράγματα. Θα ήθελα για αρχή να έχω μια μικρή επικοινωνία έστω που και που και τίποτα παραπάνω. Θα χειριστώ την κατάσταση διαφορετικα , όχι όπως πρίν που ήμουν αρκετά κολλημένος πάνω από ένα τηλέφωνο να της στείλω..Ακόμα δεν έχω βγάλει μια άκρη. Καλώς ή κακώς περιμένω και την ξαδέρφη να ψαρέψει κάτι και από εκεί και πέρα θα δω τι και πώς..

Heptamer

# 20 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.036

Άντε πάλι ξανά μανά... 

Αγόρι μου καλό, γιατί δεν προχωράς επιτέλους παρακάτω παρά ψάχνεις απεγνωσμένα να ξυστεις στη γκλίτσα της...κοπέλας;   Εγωισμος ειναι η ανεπαρκεια / αρνηση να αντιληφθεις τετελεσμενα? 

Γιατί δεν την αφήνεις να ζήσει με τις επιλογές της; Γιατί γίνεσαι stalker; Γιατι θες να ξαναχωθεις? Γιατί ψάχνεις ευνοϊκές για σένα ερμηνειες στα λογια της  και εχεις  πάρει αμπαρριζα και λυγμοειδως εδω μεσα ολα τα "ψυχικά νεκρα" v 1.0, 2.0, 3.0...?

Αν και εφοσον θέλει να σε προσεγγίσει, ξέρει που να σε βρει. Γιατι  βαζεις κατασκοπους να την ψαρευουν? Δεν εχεις τιποτα καλυτερο να κανεις? 

Γιατι  αρνεισαι να δεχτεις οτι το μεταξυ σας τελειωσε? Τοχασες το κορμι,  παρτο αποφαση. 

Αξιοπρεπεια δεν εχεις?  

Τι διαφορετικο περιμενεις να σου πουμε στη βερζιον 2.0 του οδυρμου σου? Ετοιμη συνταγη επιτυχιας? 

Δεν υπαρχει καμμια κατασταση να διαχειριστεις. Μονο τη ζωη σου απο δω και περα. Που ΔΕΝ την περιλαμβανει. 

Αρέσει στα μέλη __mikeman, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε