Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμος-βρήκε άλλη

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Sisaki123

# 1 στις 8/2/2021
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Χωρισμος-βρήκε άλλη

Γεια σας παιδιά! Τα είχα με ένα παιδί 2.5 χρονιά. Οταν γνωριστήκαμε αυτός τα είχαμε άλλη και χωρισαν και τα φτιάξαμε. Υπήρχε πολύ έρωτας μέχρι που μετά τα 2 χρόνια αυτός ξεκίνησε να ζητάει το χρόνο να μείνει μόνος του υπερβολικα, ήθελε να κανεί καινούργιες παρέες κτλ. Έτσι ξεκίνησε να κάνει παρέα με κάτι κορίτσια από παλιά  είχαν ψιλοχαθει όσο τα είχαμε. Οταν τις έβρισκε δεν μου έλεγε ποτε να πάω μαζί τους μόνο μια φορά πήγα και είδα ότι υπήρχε και ένα καινούριο κορίτσι στην παρέα, η οποία του είχε στείλει και μυνημα σε κάποια φάση. Εμένα η στάση του αυτή με έκανε να ζήλευω  και του το είπα ότι δε μου αρέσει όλο αυτο και μου έλεγε ότι είμαι υπερβολική, ζηλιαρα κτλ. Γενικά όλη αυτή η κατάσταση με έκανε να νιώθω ανασφάλεια, μετά από ένα σημείο προσπαθούσα μόνη μου στη σχεση μέχρι που μια μερα ξέσπασα από το τηλ και του είπα ότι δεν μου αξίζει αυτή η συμπεριφορά και ότι έχω αρχίσει να χάνω τον εαυτό μου γιατί μόνο εγώ προσπαθώ και αυτόν δεν τον ένοιαζαν όλα αυτά που του έλεγα. Εν τέλη αυτός το βρήκε σαν αφορμή αυτό για να να χωρίσουμε και δεν με ξαναπήρε τηλ. Μετά από 1 μήνα που είχαμε χωρισε έμαθα πως ξεκίνησε να κάνει κάτι με εκείνη την κοπέλα κατευθείαν Αφού είχαμε χωρίσει.τωρα που γύρισα στην πόλη ξανά, θα έρθει να πάρει τα πράγματα του από το σπίτι μου, δεν ξέρω αν θεκω να τον δω... Νιώθω απογοήτευση... Δεν ξέρω πώς να αντιδράσω Όχι ότι μου πέφτει λόγος πλέον Αλλά νιώθω ότι δε με τίμησε καθόλου με αυτή την πράξη και με τη στάση του τελευταία στη σχεση. Πώς γίνεται όταν αγαπάς κάποιον να τον πετάς έτσι και να προχωράς χωρίς να προσπαθήσεις για αυτό που είχατε; Επίσης βλέπω ότι έκανε ακριβώς το ίδιο που έκανε και με να και την πρώην του...

Sisaki123

# 2 στις 8/2/2021
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη

Συνέχεια

Να προσθέσω ότι όταν χωρίσαμε μου είπε ότι του γκρινιάζω και οτι ο λόγος που θελει να χωρίσουμε είναι ότι θέλει να πατήσει στα πόδια του και ότι δε μπορεί να έχει σχέση γιατί δεν μπορεί να μου προσφέρει και ότι θα νιώθει τύψεις που δε μου προσφέρει όλα οσα πρέπει...

alisida

# 3 στις 8/2/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Να του δώσεις την ευχή σου να πάει στο καλό.

Ανθρώπους που μας κάνουν gaslighting δεν τους θέλουμε 

Θα σου τα πει και ο Αρχάγγελος

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, iwanna_001 και σε ακόμα 1 μέλος.
I am Not a psychotherapist :)

MiltosRNLI1930

# 4 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.267

Αυτος

ο χρονος για να σκεφτουν ειναι καινουργια μοδα  ?

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, iwanna_001 και σε ακόμα 3 μέλη.

archagellos

# 5 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

πολυ καλα εκανες και τον εληξες το θεμα ...και ξερεις κατι ? Αυτο που ενιωθες δεν ηταν ζηλια .

Απλα καταλαβαινες οτι ο αλλος σε κοροιδευει και δεν το ανεχοσουν,...δεν εχεις εσυ το προβλημα ...ο αλλος το εχεις .

Καλο θα ειναι να τον στειλεις στο διαολο και ακομα παρα περα ...ουτε να τον ξανα δεις ουτε τιποτα 

Δεν υπηρξε δεν υπαρχει δεν θα υπαρξει ποτε ξανα 

Τα πραγματα του βγαλτα εξω απο το σπιτι σου και ασ ερθει να τα παρει 

Εσυ τραβα μια κοκκινη γραμμη και πηγαινε παρακατω ...

Οσα για αυτα που σου ελεγε ( αγαπες και λουλουδια )...απλα τα ελεγε καλη μου .

Μπορει να μη το καταλαβεις τωρα ...αλλα μετα απο καποιο διαστημα θα καταλαβεις οτι 

Δεν Χωρισες ...αλλα Σωθηκες .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, iwanna_001 και σε ακόμα 3 μέλη.

Magiccharisss

# 6 στις 8/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ξέχασε τον και προχώρα παρακάτω στη ζωή σου..Δεν αξίζει να στεναχωριέσαι για κανένα και για τίποτα... Φιλικά ομοιοπαθής

Sisaki123

# 7 στις 8/2/2021
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Τι είναι το gaslighting

Enikos

# 8 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.788

Ο πολυς ερωτας, που λες...

Με τι μετριεται?...

Με το σουλουμουτουκουμομετρο?...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

Spiros--

# 9 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Αυτό ...

... το τελευταίο, είναι όλα τα λεφτά!

Όταν το έκανε στην προηγούμενη κοπελιά, εσύ χάρηκες (γιατί το κελεπούρι έγινε δικό σου).

Τώρα το έκανε σε εσένα και έπεσες στα πατώματα...

Αύριο θα το κάνει (πιθανώς) και στην καινούργια.

Αυτό είναι ένα pattern. Αφού μπορεί να το κάνει, θα το ξανακάνει. Δεν έχει ηθικούς φραγμούς. Δεν σέβεται τον άνθρωπο που έχει δίπλα του. Υπάρχει μόνο το δικό του καλό και κανενός άλλου. Όφειλες (σε εσένα) να το είχες αξιολογήσει αυτό ως σημαντικό!

Μήπως αυτή του η άσχημη συμπεριφορά στον χωρισμό του τότε, θα έπρεπε να σου δείξει με τι άνθρωπο πας να μπλέξεις? 

Μήπως θα έπρεπε αυτό να σε κάνει να μην ξεκινήσεις τίποτα μαζί του?

Τι σε έκανε να πιστέψεις πως και η δική σας σχέση δεν θα έχε την ίδια κατάληξη ?

Αν πόνταρες στο ότι εσύ είσαι ξεχωριστή και θα κατάφερνες να μην πάει εκεί η ιστορίας σας, έκανες λάθος ποντάρισμα, γιατί κανείς μας δεν αλλάζει και μάλιστα σε τόσο βασικά. 

Όποιος/όποια φερθεί σκάρτα στην προηγούμενη σχέση, μπορεί να το κάνει και στην επόμενη, αν το θελήσει.

Για τον τύπο δεν λέω κάτι, γιατί είναι απαράδεκτος. Το θέμα εδώ είναι να εντοπίσεις εσύ τα δικά σου λάθη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Sisaki123

... Επίσης βλέπω ότι έκανε ακριβώς το ίδιο που έκανε και με να και την πρώην του...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Sisaki123 και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 10 στις 8/2/2021
author
Καζακστάν

Από βικιπαίδεια:

" Με το διεθνή αγγλικό όρο gaslighting εννοείται μια μέθοδος ψυχολογικής χειραγώγησης της οποίας στόχος είναι η σπορά αμφιβολιών εντός ατόμων ή ομάδων ατόμων, έτσι ώστε να μην είναι βέβαια για την ίδια τους την μνήμη, αντίληψη, και λογική. Χρησιμοποιώντας συνεχή άρνηση, παραπλάνηση, αντιφάσεις, και ψεύδη, προσπαθεί να αποσταθεροποιήσει το θύμα και να απαξιώσει τις πεποιθήσεις του."

Από αλισιδα :

Ενώ δείχνει ξεκάθαρα ότι δεν ενδιαφέρεται,όταν το καταλαβαίνεις και του το λες,το αρνείται.

(Μα,τι είναι αυτά που λες,εγώ δεν ενδιαφέρομαι ? )

Κοινώς,σε βγάζει τρελλη,ζηλιάρα και όλα τα υπόλοιπα και σε κάνει να αμφιβάλεις για την κρίση σου 

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Sisaki123
Τι είναι το gaslighting

Αρέσει στα μέλη Nasio72, COSTAS42 και σε ακόμα 4 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

la-mer

# 11 στις 8/2/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.570

να πακετάρεις όμορφα τα πράγματά του, να του πλύνεις με μπόλικο μαλακτικό και να του σιδερώσεις τίποτα άπλυτα, αν έχει αφήσει, να του τα τακτοποιήσεις σε καμμιά όμορφη βαλίτσα γιατί μια γυναίκα πρέπει να είναι αριστοκρατική και κιμπάρισσα πάνω απ' όλα και να τα αφήσεις έξω από την πόρτα σου αν δεν μπορείς να του τα στείλεις με κούριερ.

Για ένα στυλ ζούμε...και όπως λέει ο φίλος μου ο βρασίδας στυλ είναι να ξέρεις ποιος είσαι, τι θέλεις να πεις, τι θέλεις να κάνεις και να μη σου καίγεται καρφί.

Αρέσει στο μέλος Enikos

kostas232

# 12 στις 8/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μιλατε

ρε Ελληνικα, μαθατε τωρα το gaslighting... που παμε, πως καταντησαμε ετσι... και τι ειναι ο αρχαγγελος δηλ λεξικο??... για συντονιστειτε γιατι μας βλεπω να τρεχουμε στον ανηφορο ολοι μαζι...

ελααα

alisida

# 13 στις 8/2/2021
author
Καζακστάν

Καμία αντιρρηση.

Αλλα δεν υπάρχει ο όρος στα ελληνικά.

Αν θέλεις πρότεινε εσύ μια λέξη 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από kostas232

μιλατερε Ελληνικα, μαθατε τωρα το gaslighting... που παμε, πως καταντησαμε ετσι... και τι ειναι ο αρχαγγελος δηλ λεξικο??... για συντονιστειτε γιατι μας βλεπω να τρεχουμε στον ανηφορο ολοι μαζι...

ελααα

wish_

# 14 στις 8/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τι πράγματα ειναι αυτά? Καμιά οδοντόβουρτσα και κανά βρακι?

Πέτατα απ΄το μπαλκόνι να εκτονωθείς κιόλας.

Enikos

# 15 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.788

Στην Βικιπαιδια...λεω εγω τωρα...

Οι ερμηνειες των ξενων λεξεων-νοηματων...

Σε ποια γλωσσα ερμηνευονται?...

Σε αυτην, δεν λεει τι σημαινουν οι ξενες λεξεις, στα Ελληνικα?...

Η ψυχολογικη χειραγωγηση, μας ειναι και αυτη αγνωστη εκφραση?...

OMG...

kai dekaefta γουαο!!!...

Αρέσει στο μέλος la-mer

kostas232

# 16 στις 8/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ναι

τα γνωστα αρχισε η αλισιδα.. δεν υπαρχειλεξη στην ελληνικη... και γιατι θα επρεπε να χρησιμοποιεις αυτοτον ορο που δεν υπαρχει αντιστοιχος στην ελληνικη???... οτι γραφουν οι ξενοι καλως καμωμενα...

διαβασε την απατνηση σου στην εξηγηση της λεξης εκει θα βρεις πολες ελληνικες που εξηγουν...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από alisida

Καμία αντιρρηση.

Αλλα δεν υπάρχει ο όρος στα ελληνικά.

Αν θέλεις πρότεινε εσύ μια λέξη 

agrotis53

# 17 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.537

Στις εδώ ιστορίες ναι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από MiltosRNLI1930

Αυτος

ο χρονος για να σκεφτουν ειναι καινουργια μοδα  ?

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

agrotis53

# 18 στις 8/2/2021
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.537

2 χρόνια δεν είναι τα 2 λεπτά που χρειάστηκε να γράψεις το κείμενο ή έστω 10...

Η σχέσεις η ερωτικές δεν μπαίνουν σε αυτόματο πιλότο. ..το ίδιο και η αγάπη. ..

Θέλουν χειρωνακτική υποστήριξη. ...

Όταν κάποιος αρχίζει και βαριέται την σχέση και φεύγει Δεν φταίει μόνο αυτός φταίει και η άλλη πλευρά. ...

Τελειώνει η αγάπη το πάθος η έλξη ( αν υπήρξαν και ποτέ) τελειώνουν όλα. ..και μένουν μόνο η προφάσεις για ποιό ανώδυνη αποχώρηση. ...

Όπως και να έχει ότι και να έγινε με σας...

Η υπόθεση έχει κλείσει για εκείνον. ...εσύ ακόμα καιγεσαι.

Κακώς, άσκοπα, και χωρίς νόημα. .

Όλα γίνονται, όλα συμβαίνουν. .

Όπως προχώρησε αυτός. ..προχώρησε και εσύ. ..

Χάσιμο χρόνου ότι άλλο. ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Sisaki123

Χωρισμος-βρήκε άλλη

Γεια σας παιδιά! Τα είχα με ένα παιδί 2.5 χρονιά. Οταν γνωριστήκαμε αυτός τα είχαμε άλλη και χωρισαν και τα φτιάξαμε. Υπήρχε πολύ έρωτας μέχρι που μετά τα 2 χρόνια αυτός ξεκίνησε να ζητάει το χρόνο να μείνει μόνος του υπερβολικα, ήθελε να κανεί καινούργιες παρέες κτλ. Έτσι ξεκίνησε να κάνει παρέα με κάτι κορίτσια από παλιά  είχαν ψιλοχαθει όσο τα είχαμε. Οταν τις έβρισκε δεν μου έλεγε ποτε να πάω μαζί τους μόνο μια φορά πήγα και είδα ότι υπήρχε και ένα καινούριο κορίτσι στην παρέα, η οποία του είχε στείλει και μυνημα σε κάποια φάση. Εμένα η στάση του αυτή με έκανε να ζήλευω  και του το είπα ότι δε μου αρέσει όλο αυτο και μου έλεγε ότι είμαι υπερβολική, ζηλιαρα κτλ. Γενικά όλη αυτή η κατάσταση με έκανε να νιώθω ανασφάλεια, μετά από ένα σημείο προσπαθούσα μόνη μου στη σχεση μέχρι που μια μερα ξέσπασα από το τηλ και του είπα ότι δεν μου αξίζει αυτή η συμπεριφορά και ότι έχω αρχίσει να χάνω τον εαυτό μου γιατί μόνο εγώ προσπαθώ και αυτόν δεν τον ένοιαζαν όλα αυτά που του έλεγα. Εν τέλη αυτός το βρήκε σαν αφορμή αυτό για να να χωρίσουμε και δεν με ξαναπήρε τηλ. Μετά από 1 μήνα που είχαμε χωρισε έμαθα πως ξεκίνησε να κάνει κάτι με εκείνη την κοπέλα κατευθείαν Αφού είχαμε χωρίσει.τωρα που γύρισα στην πόλη ξανά, θα έρθει να πάρει τα πράγματα του από το σπίτι μου, δεν ξέρω αν θεκω να τον δω... Νιώθω απογοήτευση... Δεν ξέρω πώς να αντιδράσω Όχι ότι μου πέφτει λόγος πλέον Αλλά νιώθω ότι δε με τίμησε καθόλου με αυτή την πράξη και με τη στάση του τελευταία στη σχεση. Πώς γίνεται όταν αγαπάς κάποιον να τον πετάς έτσι και να προχωράς χωρίς να προσπαθήσεις για αυτό που είχατε; Επίσης βλέπω ότι έκανε ακριβώς το ίδιο που έκανε και με να και την πρώην του...

Αρέσει στα μέλη alisida, Sisaki123 και σε ακόμα 1 μέλος.

iwanna_001

# 19 στις 8/2/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2

υπαρχουν πολλοι εκει εξω με ναρκισσιστικη συμπεριφορα,ειναι να μη σου τυχη 

alisida

# 20 στις 8/2/2021
author
Καζακστάν

Άλλοι αρχίζουν τα γνωστά ,χαχαχα!!

Βρε δείτε τα δικά σας και μην ασχολείστε με των άλλων τα σχόλια.

Υπάρχουν αρκετες  σελίδες να γράψουμε όλοι  

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από kostas232

ναι

τα γνωστα αρχισε η αλισιδα.. δεν υπαρχειλεξη στην ελληνικη... και γιατι θα επρεπε να χρησιμοποιεις αυτοτον ορο που δεν υπαρχει αντιστοιχος στην ελληνικη???... οτι γραφουν οι ξενοι καλως καμωμενα...

διαβασε την απατνηση σου στην εξηγηση της λεξης εκει θα βρεις πολες ελληνικες που εξηγουν...

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, agrotis53
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε