Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Κουλουβαχατα

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

ShinyFlower

# 1 στις 10/2/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 57
'Aρεσαν+: 0%

Κουλουβαχατα

Ας πω και εγώ το θέμα μου. Λοιπόν έχω ένα απωθημένο με ένα άτομο πάρα πολλά χρόνια. Δεν μπορώ να το ξεπεράσω. Δεν ημασταν ποτε μαζί με είχε πλησιάσει ενώ είχε σχέση. Το κακο είναι πως είμαστε και οι δύο από επαρχεία και γνωριζόμαστε λόγω του ότι η αδερφή του και ο αδελφός μου έχουν συνάψει συγγενεία μεταξύ τους (δεν θα μπω σε λεπτομέριες) και είμαστε κάτι σαν οικογενεια να πω. Είχα δείξει μάλλον... από παλιά ότι μου άρεσε αρκετά ίσως να το είχε κατάλαβει και κάποια στιγμή όπως είπα ενώ ήταν σε σχέση μακροχρόνια με άλλη με πλησίασε για να βγούμε για καφέ...μιλαγαμε στο τηλ με ψιλοφλερταρε αλλα είχε πει ότι είναι στη μέση η κατάσταση με τα αδέρφια μας και το σόι..και είναι εμπόδιο για μας.Εγώ αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα. Το θεώρησα δικαιολογία κιόλας. Το προσπέρασα και επειδή ένιωσα ισχυρή για αυτόν έκανα κάτι μαζί του σαν φάση ας πούμε. Πληγώθηκα πάρα πολύ.. ήλπιζα μέσα μου γιατί με φλέρταρε και θεώρησα ότι κάτι σοβαρό θα θέλει για να με προσεγγίζει. Μίλαγε άσχημα για τη κοπέλα του σε μένα και με έκανε με τον τρόπο του να πιστέψω ότι μπορεί και εμάς να εξελιχθεί σε κάτι. 

Εγώ από αυτήν την ιστορία πληγώθηκα αρκετά αυτός ήταν και πιο περπατημενος από μένα...στος σχέσεις εγώ οχι. Το θέμα είναι ότι από τότε ενώ είχα σχέσεις και γενικά είμαι πολύ κοινωνική σαν άτομο δεν κατάφερα να τον ξεπεράσω...παντα κοίταζα το προφίλ του στα κρυφά να δω τι κάνει όλα αυτά τα χρόνια ενώ παράλληλα έκοψα κάθε συναναστροφή για να τον ξεπεράσω και γιατί το θεωρούσα κοροϊδία να παριστάνουμε την οικογένια. Δεν τον ξεπέρασα ποτέ λοιπόν. Πάντα με τρώει το παράπονο, ένιωθα πολλά συναισθήματα και με τρώει η αδικία που ποτέ δεν ήμασταν μαζί όπως και με ενοχλεί ο χαρακτήρας του γιατί είναι κωλοπαιδο...γενικοτερα. δεν ξέρω πώς να το ξεπεράσω...δεν έχω ερωτευτεί ποτέ δυνατά. Πρόσφατα στη καραντίνα μου έπιασε κουβέντα στο ινστα..(έχει σχέση με άλλη) στην οποία ανταποκρίθηκα τυπικά. Χωρίς πολλά πολλά. Μου εκανε πρόταση αν ήθελε να τα πούμε απο κοντά του απάντησα στο φλου. Μετά από λίγες μέρες μου στείλε ξανά θέλοντας να μου πιάσει ψιλοκουβεντα ...δεν το άφησα. Τα τελευταία περίπου δύο χρόνια εντωμεταξυ όλο μου κάνει λαικ σε φωτο μου και δημοσιεύσεις και πατάει καρδιές σε στορι και τέτοια. Άλλη μια φορά πριν κάνα δύο χρόνια μου είχε στείλει ξαφνικά να βγούμε το απέρριψα εννοείται. Δεν μπορώ να κάνω κάτι μαζί του πια. Έχω πεθάνει μέσα μου. Όμως δεν μπορώ ούτε να τον βγάλω από το μυαλό μου.ζω με τη σκέψη του , τον βλέπω στον υπνο μου,  υποφέρω αλλα δεν μπορώ να τον ξαναδώ ούτε να κάνω τπτ μαζί του. Ξέρω ότι δεν θα είμαστε ποτέ μαζί γιατί δεν έδειξε ποτέ του τέτοια σημάδια.Τι θέλει από μένα; τι να σκέφτεται για μένα; τόσο χεσμενη με είχε ;; τόσο δεν τον ενδιαφερω;;; και θέλει να περάσει απλά καλά; έχω πεθάνει τόσες φορές μέσα μου , έχω σπαταλήσει χρόνο να τον σκέφτομαι παγιδευμένη επειδή δεν μπορώ να τον ξεπεράσω ούτε έχω ερωτευτεί. Και θυμάμαι τις δικαιολογίες του και γίνομαι έξαλλη. Δεν μπορώ να το χωνέψω...δεν ξέρω τι να κάνω πια

MiltosRNLI1930

# 2 στις 10/2/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.253

Aπο

χιλιομετρα κανει μπαμ .Ο βλαχος στο μεγαλειο του .Στα πανηγυρια πουλαει μουρη στις αβγαλτες και ντροπαλες, πιστευω δε να φοραει χρυση καδενα και ανοιχτο Κινεζικο πουκαμισο γυαλιστερο .

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, ShinyFlower και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 3 στις 10/2/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.466

Περίληψη:

...θα κάνει κάποιος ???
Αρέσει στα μέλη TheatrinaMou, ShinyFlower και σε ακόμα 1 μέλος.

ShinyFlower

# 4 στις 10/2/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος

Περίληψη

Αυτός είναι χρόνια το απωθημενο μου είμαστε από επαρχεία, τα αδέρφια μας έχουν αναπτύξει σχέση οικοενεγιακη και θεωρούμαστε σοι κατά κάποιον τρόπο. Είχε πέσει φλερτ παλιότερα ενώ ήταν δεσμευμένος και μια φάση, αλλα δεν προχώρησε σε τπτ παραπανω. Εγώ είχα ελπίδες και ήμουν πολύ καψούρα. Ακόμα με καίει. Τώρα στη καραντίνα εμφανίστηκε με μνμ θέλοντας να μου πιάσει κουβέντα Αλλά δεν τον άφησα. Δεν θέλω να κάνω κάτι μαζί του Αλλά από την αλλη δεν τον έχω ξεπεράσει ποτέ ...δεν τα κατάφερα. Δεν ξέρω πώς να ξεπεράσω νιώθω αδικία και θέλω να ξέρω τι ένιωθε ή τι σκεφτόταν για μένα...αυτος πάλι δεσμευμενος σε σχέση είναι.
Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 5 στις 10/2/2021
author
Καζακστάν

Να σαι καλά.

Είμαι βέβαια η υπεύθυνη των περιλήψεων,αλλά μετά την παραίτηση της βοηθού μου (που την είχα κάνει και συνεταίρο την αχάριστη --κλαμα--)

έχω πέσει λίγο..

Λοιπόν 

Θα σου πω τι ήθελε όταν σε πλησίασε στην καραντίνα ,δεν ξέρω,ίσως τα ίδια έγραψα και στο προηγούμενο θέμα σου,δε θυμάμαι 

Ο τύπος ήθελε να περάσει την ώρα του,σε βρήκε πρόχειρη στο στοκ του και σου έστειλε..

Αυτό μόνο και δεν κρύβει ούτε πάθος,ούτε συναίσθημα,ούτε σενάριο συνομωσίας.

Όταν βλέπεις πολύ μπλα μπλα,να κρατάς μικρά καλάθια.

Ο άνθρωπος που ενδιαφέρεται έρχεται κοντά σου να σε γνωρίσει και να σε γευτεί.

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από ShinyFlower

Περίληψη Αυτός είναι χρόνια το απωθημενο μου είμαστε από επαρχεία, τα αδέρφια μας έχουν αναπτύξει σχέση οικοενεγιακη και θεωρούμαστε σοι κατά κάποιον τρόπο. Είχε πέσει φλερτ παλιότερα ενώ ήταν δεσμευμένος και μια φάση, αλλα δεν προχώρησε σε τπτ παραπανω. Εγώ είχα ελπίδες και ήμουν πολύ καψούρα. Ακόμα με καίει. Τώρα στη καραντίνα εμφανίστηκε με μνμ θέλοντας να μου πιάσει κουβέντα Αλλά δεν τον άφησα. Δεν θέλω να κάνω κάτι μαζί του Αλλά από την αλλη δεν τον έχω ξεπεράσει ποτέ ...δεν τα κατάφερα. Δεν ξέρω πώς να ξεπεράσω νιώθω αδικία και θέλω να ξέρω τι ένιωθε ή τι σκεφτόταν για μένα...αυτος πάλι δεσμευμενος σε σχέση είναι.

Αρέσει στα μέλη ShinyFlower, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.
I am Not a psychotherapist :)

wish_

# 6 στις 10/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από alisida

Ο τύπος ήθελε να περάσει την ώρα του,σε βρήκε πρόχειρη στο στοκ του και σου έστειλε..

apolitiii

# 7 στις 10/2/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 851

Καλησπέρα

Έλεος τώρα  συμπέθερος είναι και κωλοπαιδο και όμως είναι ο ανεκπλήρωτος έρωτας σου, και όντως είναι κωλοπαιδο διότι έχει καταλάβει ότι τον γουστάρεις και ενώ είναι σε σχέση σε δουλεύει και θέλει να περάσει την ώρα του μαζί σου... χεστον και συ, ξεκόλλα βρες άλλον.. άλλωστε του έχεις εμπιστοσύνη?? Όπως λες είσαστε από επαρχία αν σε κάνει ρεζίλι?

kostas232

# 8 στις 10/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

βιαζεσαι

μιλτος

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από alisida

Περίληψη:...θα κάνει κάποιος ???

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από MiltosRNLI1930

Aπο

χιλιομετρα κανει μπαμ .Ο βλαχος στο μεγαλειο του .Στα πανηγυρια πουλαει μουρη στις αβγαλτες και ντροπαλες, πιστευω δε να φοραει χρυση καδενα και ανοιχτο Κινεζικο πουκαμισο γυαλιστερο .

ShinyFlower

# 9 στις 10/2/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Δεν ξέρω η αλήθεια είναι ότι πριν μου στείλει ένα βράδυ ανέβασα κάτι και μου πάτησε αντίδραση και από κατώ στα σχόλια έπιασα σχετική κουβέντα με φίλους μου επίτηδες για να του τραβήξω τη προσοχη. Απλά να του τραβήξω τη προσοχη και μετά από δύο μέρες μου στείλε μνμ δεν το περίμενα. Δεν ξέρω αν ευθύνεται αυτό με τη δημοσίευση που είπα ή όχι τεσπα. Μην μου τα λέτε ρε παιδιά τόσο απότομα.. υποφέρω μη με πληγώνετε...Δλδ ποτέ του δεν του αρεσα; πάντα δικαιολογίες έλεγε; το ξέρω ότι δεν θέλει να έχουμε σχεση αλλα απλά ήθελα να πιστεύω πως κάτι παραπάνω μιας που γνωριζόμαστε τόσα χρόνια μπορεί να ένιωθε εκτός από το ν θέλει να περασει την ώρα του ...Δεν λέω να με θελει...αλλα τόσο στο πεταμα με έχει ρε παιδιά;;;

kostas232

# 10 στις 10/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

χαζομαρες

της λετε της κοπελας.. ενταξει γυναικες ειστε.. εδω ειναι το ζουμι κυριες...
Είχα δείξει μάλλον... από παλιά ότι μου άρεσε αρκετά ίσως να το είχε κατάλαβει και κάποια στιγμή όπως είπα ενώ ήταν σε σχέση μακροχρόνια με άλλη με πλησίασε για να βγούμε για καφέ...μιλαγαμε στο τηλ με ψιλοφλερταρε αλλα είχε πει ότι είναι στη μέση η κατάσταση με τα αδέρφια μας και το σόι..και είναι εμπόδιο για μας.Εγώ αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα. Το θεώρησα δικαιολογία κιόλας. Το προσπέρασα και επειδή ένιωσα ισχυρή για αυτόν έκανα κάτι μαζί του σαν φάση ας πούμε.
ο ανθρωπος της το ειπε ανοιχτα.. αυτη θεωρησε οτι ειναι δικαιολογια και εκανε επιθεση με το να φασωθει... ( καλα το ειπα επταημερε??.. δεν τις ξερω καλα  τις νεες λεξεις)...

θεωρησε ειπε κυριες μου ολα τα αλλα ειναι ναχαμε να λεγαμε... πληγωμενος εγωισμος ...

ShinyFlower

# 11 στις 10/2/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Δεν έχω γράψει άλλο θεμα

ShinyFlower

# 12 στις 10/2/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Δεν πιστεύω ότι δεν θα έκανε τπτ μαζί μου και ότι δεν του αρέσω. Πιστεύω ότι έστω για μια φορά θα έκανε κάτι...Δεν το διάβασες καλά το θέμα μου και από περιλήψεις δεν καταλαβαίνεις. Το ξέρω ότι δεν ενδιαφέρεται να κάνει σχέση μαζί μου και ότι όλα αυτά περί συγγενικών είναι δικαιολογίες. Αλλά ότι δεν υπάρχει τπτ τπτ καθόλου ούτε η παραμικρή έλξη δεν μπορώ να το δεχτώ

Spiros--

# 13 στις 10/2/2021
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Γιατί ...

... δεν μπορείς να το δεχτείς ? Μια χαρά ξεκάθαρο είναι ...

Όλα δείχνουν πως δεν σε θέλει για σχέση.

Όλα δείχνουν πως σε θέλει μόνο για καβάτζα.

Ακόμα και εσύ, δεν τον θες για σχέση ...

Εσύ δεν τον θες ούτε καν για καβάτζα!

Πόσο εγωισμό έχεις για να πετάς τα χρόνια σου και τις ευκαιρίες, περιμένοντας την απάντηση σε ένα πρακτικά άχρηστο ερώτημα ?

Ξύπνα κοπελιά πριν είναι αργά ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από ShinyFlower
Δεν πιστεύω ότι δεν θα έκανε τπτ μαζί μου και ότι δεν του αρέσω. Πιστεύω ότι έστω για μια φορά θα έκανε κάτι...Δεν το διάβασες καλά το θέμα μου και από περιλήψεις δεν καταλαβαίνεις. Το ξέρω ότι δεν ενδιαφέρεται να κάνει σχέση μαζί μου και ότι όλα αυτά περί συγγενικών είναι δικαιολογίες. Αλλά ότι δεν υπάρχει τπτ τπτ καθόλου ούτε η παραμικρή έλξη δεν μπορώ να το δεχτώ

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, ShinyFlower και σε ακόμα 2 μέλη.

Heptamer

# 14 στις 11/2/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029

Mια χαρα Κωστίκα!

Ξιφτέρ θα γίνς σγα σγα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από kostas232

και εκανε επιθεση με το να φασωθει... ( καλα το ειπα επταημερε??.. δεν τις ξερω καλα  τις νεες λεξεις)... 

Αρέσει στα μέλη ShinyFlower, giorgos170

agrotis53

# 15 στις 11/2/2021
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537

Είναι τόσο αντιφατικό όλο αυτό το θέμα 

Και με τόσες χρονικές αποστάσεις. ..που δεν βγάζει κανένα νόημα τελικά. ...

Απελπισμένη καψούρα απο απελπισμένη γυναίκα. ..θα το έλεγα. ..

..πιστεύω οτι θέλω να πιστεύω ότι ήθελε χωρίς να θέλει κάτι που εγω Ήθελα χωρίς να θέλω.Αλλά δεν πιστεύω οτι δεν ήθελε όμως ξέρω οτι δεν ήθελε αλλά δεν δέχομαι οτι δεν ήθελε. ...

Απο τις σπάνιες φορές που ταιριάζει ο τίτλος του θέματος. ...

Ίσως στη συνέχεια ...

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη ShinyFlower, Kristina_ και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 16 στις 11/2/2021
author
Καζακστάν

Ας το πάρουμε αλλιώς,για να μη λέει και ο Κωστής ότι δεν ξέρουμε τι θέλουμε.

Λοιπόν :

Γράψε μας με μια φράση (όσο μεγάλη και να βγει δεν μας πειράζει)

Τι ακριβώς θέλεις Εσύ από εκείνον.

Εδώ είμαστε να το συζητήσουμε,καραντίνα και Αγιος ο Θεός 

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από ShinyFlower
Δεν ξέρω η αλήθεια είναι ότι πριν μου στείλει ένα βράδυ ανέβασα κάτι και μου πάτησε αντίδραση και από κατώ στα σχόλια έπιασα σχετική κουβέντα με φίλους μου επίτηδες για να του τραβήξω τη προσοχη. Απλά να του τραβήξω τη προσοχη και μετά από δύο μέρες μου στείλε μνμ δεν το περίμενα. Δεν ξέρω αν ευθύνεται αυτό με τη δημοσίευση που είπα ή όχι τεσπα. Μην μου τα λέτε ρε παιδιά τόσο απότομα.. υποφέρω μη με πληγώνετε...Δλδ ποτέ του δεν του αρεσα; πάντα δικαιολογίες έλεγε; το ξέρω ότι δεν θέλει να έχουμε σχεση αλλα απλά ήθελα να πιστεύω πως κάτι παραπάνω μιας που γνωριζόμαστε τόσα χρόνια μπορεί να ένιωθε εκτός από το ν θέλει να περασει την ώρα του ...Δεν λέω να με θελει...αλλα τόσο στο πεταμα με έχει ρε παιδιά;;;

Αρέσει στο μέλος agrotis53
I am Not a psychotherapist :)

kostas232

# 17 στις 11/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αυτο

ειναι το προβλημα σου μονσερι

"Αλλά ότι δεν υπάρχει τπτ τπτ καθόλου ούτε η παραμικρή έλξη δεν μπορώ να το δεχτώ"

το οτι δεν το δεχεσαι

Παράθεση:

kostas232

# 18 στις 11/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

να κανεις συνεταιρο

την αλλη την ομορφη με το καπελο .. πες της και κανα δυο καλς κουβεντες με εχει στην απομονωση καιρο τωρα.. για δες τι θα κανεις και πες μου.. χρηματοδοτω το μαγαζι στα υποψιν

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από alisida

Να σαι καλά.

Είμαι βέβαια η υπεύθυνη των περιλήψεων,αλλά μετά την παραίτηση της βοηθού μου (που την είχα κάνει και συνεταίρο την αχάριστη --κλαμα--)

έχω πέσει λίγο..

Λοιπόν 

Θα σου πω τι ήθελε όταν σε πλησίασε στην καραντίνα ,δεν ξέρω,ίσως τα ίδια έγραψα και στο προηγούμενο θέμα σου,δε θυμάμαι 

Αυτό μόνο και δεν κρύβει ούτε πάθος,ούτε συναίσθημα,ούτε σενάριο συνομωσίας.

Όταν βλέπεις πολύ μπλα μπλα,να κρατάς μικρά καλάθια.

kostas232

# 19 στις 11/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

βλαχος

εισα ωωωρεεε επταμερ ή βλαχεψες εδω νανα???

ααα???

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Heptamer

Mια χαρα Κωστίκα!

Ξιφτέρ θα γίνς σγα σγα!

apolitiii

# 20 στις 11/2/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 851

Παράθεση:

Ναι του αρέσει να τσιλιμπουρδισει μαζί σου για μια ξεπετα χωρίς να κάνετε σχέση θέλει να σ έχει καβατζα... θα σου άρεσε αυτό??

Αρέσει στο μέλος ShinyFlower
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε