Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Κουλουβαχατα

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

alisida

# 21 στις 11/2/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477
'Aρεσαν+: 0%

Κοίτα που πάει να μου αλλάξει επάγγελμα.

Από αποστρατη καφετζού,να με κάνει προξενήτρα 

Άστο Κωστή,δεν τοχω λέμε ..

Ρώτα και τον Επταήμερο..

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από kostas232

να κανεις συνεταιρο

την αλλη την ομορφη με το καπελο .. πες της και κανα δυο καλς κουβεντες με εχει στην απομονωση καιρο τωρα.. για δες τι θα κανεις και πες μου.. χρηματοδοτω το μαγαζι στα υποψιν

Αρέσει στο μέλος ShinyFlower

Paralia48

# 22 στις 11/2/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.735
Πράγματι κοπελιά, έχεις ένα κουλουβάχατο στο μυαλό σου, όπως λέει και ο αγρότης. Τον θέλεις αλλά και δε θέλεις να κάνεις κάτι μαζί του Αλλά σε καίει. Ξέρεις ότι δε σε θέλει αλλά έχεις κάποια ελπίδα ότι μπορεί να ...:;;;
Ίσως θέλεις μια και μόνη φορά, να τον βάλεις κάτω και να του ρουφήξεις το μεδούλι, σωστά; Αλλά έχω μπερδευτεί ειλικρινά στα θέλω και στα δε θέλω.

Λύση: Πες του στα ίσα <<φίλε, έλα να σε @@@ και φύγε για πάντα από τη ζωή μου>>
Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, ShinyFlower

Enikos

# 23 στις 11/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.788

Μα ολοι οι νεκροι να μας εχουν προκυψει τελεφταιως!!!...

Αφροξυλανθη ραπιδο!!!...

Το νεκρονομικον...

Αρέσει στο μέλος ShinyFlower

Kristina_

# 24 στις 11/2/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Παραλια τι ειναι αυτα που λες??? Βρε θα την καταγγειλει για σεξουαλικη παρενοχληση σου λεγω και μετα θα θελει και νομικες συμβουλες απο μας!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Paralia48
Πράγματι κοπελιά, έχεις ένα κουλουβάχατο στο μυαλό σου, όπως λέει και ο αγρότης. Τον θέλεις αλλά και δε θέλεις να κάνεις κάτι μαζί του Αλλά σε καίει. Ξέρεις ότι δε σε θέλει αλλά έχεις κάποια ελπίδα ότι μπορεί να ...:;;;
Ίσως θέλεις μια και μόνη φορά, να τον βάλεις κάτω και να του ρουφήξεις το μεδούλι, σωστά; Αλλά έχω μπερδευτεί ειλικρινά στα θέλω και στα δε θέλω.

Αρέσει στα μέλη alisida, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

ShinyFlower

# 25 στις 11/2/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 57
Δεν θέλω να κάνω ΤΙΠΟΤΑ μαζί του για ΜΙΑ ΦΟΡΑ. Θέλω όλο αυτό να είχε εξελιχθεί αλλιώς, σε κάτι ωραιο με διάρκεια και ουσια μεταξύ μας...σε μια σχέση. Ένιωσα τα πιο έντονα συναισθήματα που δεν μου βγαίνουν με άλλον και δεν μπορώ να χωνέψω ότι εκείνος δεν με ήθελε ποτέ σοβαρά. Μέσα μου είμαι μπερδεμένη γιατί ενώ δεν μπορώ να κάνω στη πράξη κάτι μαζί του από την απογοήτευση που έχω φάει, από την άλλη δεν μπορώ ούτε να τον ξεχάσω γιατί είναι ένα άτομο που τρελαίνομουν να είναι σε σχέση μαζί του και απλά ήρθε να μου σκαλίζει τη πληγή και να φύγει...Επίσης αρχίζω να ανησυχώ ότι δεν θα νιώσω έτσι για κανέναν άλλον και αυτό με κάνει δυστυχισμένη

alisida

# 26 στις 11/2/2021
author
Καζακστάν

Mα σερι όταν πρόκειται για γυναίκα

(με κόλλησαν διορθωτιλα εδώ μέσα )

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από kostas232

αυτο

ειναι το προβλημα σου μονσερι

"Αλλά ότι δεν υπάρχει τπτ τπτ καθόλου ούτε η παραμικρή έλξη δεν μπορώ να το δεχτώ"

το οτι δεν το δεχεσαι

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

alisida

# 27 στις 11/2/2021
author
Καζακστάν

συγνωμη..

Το ότι έχει άλλη δεν σε ενοχλεί ούτε στο ελάχιστο?

Το ότι -ενω έχει αλλη- σαλιαριζει με εσένα,σου φαίνεται ερεθιστικό?

Για δες το έτσι να ξενερώσεις,να κάνουμε κι εμείς την καραντίνα μας ήσυχα και όμορφα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από ShinyFlower
Δεν θέλω να κάνω ΤΙΠΟΤΑ μαζί του για ΜΙΑ ΦΟΡΑ. Θέλω όλο αυτό να είχε εξελιχθεί αλλιώς, σε κάτι ωραιο με διάρκεια και ουσια μεταξύ μας...σε μια σχέση. Ένιωσα τα πιο έντονα συναισθήματα που δεν μου βγαίνουν με άλλον και δεν μπορώ να χωνέψω ότι εκείνος δεν με ήθελε ποτέ σοβαρά. Μέσα μου είμαι μπερδεμένη γιατί ενώ δεν μπορώ να κάνω στη πράξη κάτι μαζί του από την απογοήτευση που έχω φάει, από την άλλη δεν μπορώ ούτε να τον ξεχάσω γιατί είναι ένα άτομο που τρελαίνομουν να είναι σε σχέση μαζί του και απλά ήρθε να μου σκαλίζει τη πληγή και να φύγει...Επίσης αρχίζω να ανησυχώ ότι δεν θα νιώσω έτσι για κανέναν άλλον και αυτό με κάνει δυστυχισμένη

Heptamer

# 28 στις 11/2/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.036

Επαέ δεν κατέω σύντεκνε

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από kostas232

βλαχος

εισα ωωωρεεε επταμερ ή βλαχεψες εδω νανα???

ααα???

MiltosRNLI1930

# 29 στις 11/2/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.267

Μα

η Μανταμιτσα ,Madame Paralie ,μας ειπε απο την αρχη οτι δεν θελει να τον βλεπει γιατι της την επεσε με το προπολεμικο βλαχικο συστημα με ενα και μοναδικο σκοπο να την πηδηξει .

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Paralia48

Αρέσει στα μέλη alisida, Enikos

ShinyFlower

# 30 στις 11/2/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Νομίζω δεν καταλαβαίνετε τι γραφω;;;Σας είπα ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ...πολυ απλά γιατί εγώ θέλω σχέση και εκείνος ξεπετα και εγώ δε γουστάρω να με ξεπεταξει μια φορά. Ήθελα να έχει εξελιχθεί αλλιώς και δεν ξέρω πώς να κουμανταρω τα συναισθήματα μου. Θέλω να ερωτευτώ να τον ξεχάσω Αλλά δεν μπορώ να πάω παρακάτω γιατι δεν εχω γνωρίσει άλλον να μου βγάζει τόσο έντονα συναισθήματα και επιθυμία να εμπλακω σε σχέση μαζί του.Και από τη μια ξέρω ότι δεν μπορώ να κάνω ξεπετα μαζί του από την άλλη δεν μπορώ να τον ξεχάσω...δεν μπορώ να χωνέψω ότι ποτέ του δεν με ήθελε σοβαρά...Μη μου λέτε αλλα και σας λέω αλλα

Kristina_

# 31 στις 11/2/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Βρε κοριτσι εχεις κολλησει στο  «δεν μπορώ να χωνέψω ότι ποτέ του δεν με ήθελε σοβαρά»

Αλλοοουυυ υπαρχουν και χειροτερα σταδια ...να μη σε θελει καθολου, να του εισαι απ9 αδιαφορη εως απεχθης...ε τι να κανουμε τωρα...δικαιωμα του να νοιωθει οπως θελει! Εσυ απλα χωνεψε το!!!

Εμεις τι να σου κανουμε? Να το χωνεψουμε για παρτη σου? Ε δε γινεται κανουμε και διατροφη!!! Για μια σιλουετα ζουμε 

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Spiros--

Spiros--

# 32 στις 11/2/2021
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Κοπελιά ...

... όσο ο εγωισμός σου δεν σε αφήνει να ξεπεράσεις το γεγονός πως ποτέ δεν σε ήθελε για κάτι πιο σοβαρό (και ευτυχώς, θα πω εγώ με όσα μας είπες), θα μείνεις στάσιμη σε αυτή τον κόλαση που περιγράφεις ! 

Πρέπει να καταλάβεις πως δεν είμαστε όλοι αρεστοί σε όλους και πως αυτό (πρέπει να) είναι εντελώς ΟΚ! 

Δεν σε υποβιβάζει κάπου το διαφορετικό γούστο/θέλω του άλλου !!! 

Μην το παίρνεις επι προσωπικού. Δεν αφορά εσένα, αλλά εκείνον και έχει αυτό το δικαίωμα, όπως το έχεις κι εσύ!

Εσένα δηλαδή όποιος σε προσεγγίζει, σου είναι αρεστός για σχέση? 

Τα συναισθήματά σου θα τα κουμαντάρεις με την λογική σου, σε αυτή την περίπτωση, η οποία σου λέει φύγε μακριά, αλλά δεν την ακούς. Καθήστε κάτω (εσύ, το συναίσθημα και η λογική σου) και μιλήστε σοβαρά επιτέλους. Άκου τι σου λέει η λογική σου και δες καθαρά πως δεν τραβάς καμία καψούρα με τον τύπο, παρά μόνο έχει πληγωθεί ο εγωισμός σου (αυτή είναι η δική μου υπόθεση τέλος πάντων). 

Αν δεν ξεκολλήσεις, δεν θα ερωτευθείς κανέναν. Και να σου πω και κάτι ακόμα? Αυτό που ζεις, το εκπέμπεις και μοιραία δεν θα τραβάς και το ενδιαφέρον άλλων αντρών. 

Όσο για τα έντονα συναισθήματα που λες ότι σου βγάζει, αυτά είναι αποκλειστικά δικής σου κατασκευής, λόγω της απόρριψης, της έλλειψης και του απωθημένου που έχει δημιουργηθεί μέσα σου. Είναι συναισθήματα που δημιουργήθηκαν από μια στρεβλή κατάσταση, άρα είναι και αυτά στρεβλά. Πιστεύω πως δεν τον θέλεις πραγματικά, αλλά (ίσως) τον μισείς που δεν σε θέλει. Και αυτό όμως, αν ισχύει, έντονο συναίσθημα είναι και σου θολώνει τον ορίζοντα! 

Αξίζει να πετάς τα καλύτερα σου χρόνια για πάρτη του ? 

Κάνε ταμείο και προχώρα πάρα κάτω !

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από ShinyFlower
Νομίζω δεν καταλαβαίνετε τι γραφω;;;Σας είπα ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ...πολυ απλά γιατί εγώ θέλω σχέση και εκείνος ξεπετα και εγώ δε γουστάρω να με ξεπεταξει μια φορά. Ήθελα να έχει εξελιχθεί αλλιώς και δεν ξέρω πώς να κουμανταρω τα συναισθήματα μου. Θέλω να ερωτευτώ να τον ξεχάσω Αλλά δεν μπορώ να πάω παρακάτω γιατι δεν εχω γνωρίσει άλλον να μου βγάζει τόσο έντονα συναισθήματα και επιθυμία να εμπλακω σε σχέση μαζί του.Και από τη μια ξέρω ότι δεν μπορώ να κάνω ξεπετα μαζί του από την άλλη δεν μπορώ να τον ξεχάσω...δεν μπορώ να χωνέψω ότι ποτέ του δεν με ήθελε σοβαρά...Μη μου λέτε αλλα και σας λέω αλλα

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 2 μέλη.

agrotis53

# 33 στις 11/2/2021
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537

Βρε εντάξει. ...αυτό βγαίνει εξ αρχής. ..ήθελα να τονίσω ότι. Κάνεις κουλοβαχατα τα απλά. ...

Τέσπα. .. Ξέρεις ποιο είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα εδώ. .στην ιστορία σου δηλαδή. ... 

Ότι δεν υπάρχει περίπτωση όπως είναι διαμορφωμένη η κατάσταση λογω των αδελφών σας...να μην υπάρχει επαφή μεταξύ σας ...αυτό συνεπάγει ότι θα ξυνονται οι πληγές. ...εφόσον εσύ είσαι σε τέτοιο κόλλημα. ...

Άρα με τον κάθε τρόπο πρέπει να ξεκολλήσεις χτες κιόλας. ...

Γιατί δεν είναι μόνο το κόλλημα. ..ότι και να λες ότι ξέρεις. .ελπίζεις κιόλας. ...

Αυτά τα 2 μαζί αυτός ο συνδυασμός. ... Αυτονόητο τι σημαίνει. ...

Θα ξαναπώ πάλι κάτι που το έχω ξαναπεί. ...

Μαγικά ραβδακια και λύσεις Δεν υπάρχουν. ...

Η ξεκολλάς χωρίς πώς και γιατί ψάχνοντας κάτι άλλο να σε καλύψει. ... Το ποιο λογικό και αναγκαίο δηλαδή. ...

Η παραμένεις σε έναν ανόητο ηλίθιο χωρίς νόημα και σε χάσιμο χρόνου... Παραλογισμό. ..

Δική σου η ζωή, δική σου η απόφαση, δική σου η επιλογή. ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Kristina_

Βρε κοριτσι εχεις κολλησει στο  «δεν μπορώ να χωνέψω ότι ποτέ του δεν με ήθελε σοβαρά»

Αλλοοουυυ υπαρχουν και χειροτερα σταδια ...να μη σε θελει καθολου, να του εισαι απ9 αδιαφορη εως απεχθης...ε τι να κανουμε τωρα...δικαιωμα του να νοιωθει οπως θελει! Εσυ απλα χωνεψε το!!!

Εμεις τι να σου κανουμε? Να το χωνεψουμε για παρτη σου? Ε δε γινεται κανουμε και διατροφη!!! Για μια σιλουετα ζουμε 

Αρέσει στο μέλος alisida

ShinyFlower

# 34 στις 11/2/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Δεν είναι ότι κόλλησα μαζί του επειδή με απέρριψε μόνο. Από μικρή τον ήθελα πάρα πολύ τον είχα εξιδανικευσει όσο κανέναν... αλλα ήξερα ότι δεν μπορει να γίνει κάτι και έτσι δεν με έκαιγε...προχωραγα παρακάτω...απο τότε όμως που με πλησίασε με φλέρταρε και μετά με σουταρε με δικαιολογιες νε έκανε χειρότερα και εγώ πια δεν μπορώ να προχωρήσω γιατί δεν μπορώ να νιώσω έτσι για κανέναν. Το αίσθημα υπήρχε πριν την απόρριψη δυνατό αλλα μετα απο αυτά έχει γίνει εμμονή ...Ευχαριστώ όσους ασχολούνται σοβαρά με το θέμα μου και γράφουν δύο λόγια παραπανω είναι μια παρηγοριά
Αρέσει στο μέλος Spiros--

Enikos

# 35 στις 11/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Θυμηθηκα το σλογκαν του γκαγκανου...

"Δε πα να την πανε οσο θενε την βενζινη? Εγω εικοσι εβαζα, εικοσι θα βαζω"...

Και αντιμετωπισε τα κακως κειμενα του κρατους... αποτελεσματικα...

Οταν δεν του εφθανε ο μισθος...πηγαινε σε ψυχογιατρους...

Ταμαμ λογικη...

MiltosRNLI1930

# 36 στις 11/2/2021
author

https://www.youtube.com/watch?v=YC77u_hq7nk

Η λαικη λεξη ' καψουρα " μου την εδινε παντα ,λες και δεν υπαρχουν ομορφες λεξεις σ΄ αυτην την υπεροχη γλωσσα μας.
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, la-mer και σε ακόμα 4 μέλη.

Enikos

# 37 στις 11/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ωχ...νεβριασε...πολυ...

Για μια ονειρωξη ζαμε ρειιι!!!...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, MiltosRNLI1930

agrotis53

# 38 στις 11/2/2021
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537

Το ίδιο που ανέβασα σαν αποχαιρετιστήριο. ...καλό του ταξίδι. ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από MiltosRNLI1930

https://www.youtube.com/watch?v=YC77u_hq7nk

Η λαικη λεξη ' καψουρα " μου την εδινε παντα ,λες και δεν υπαρχουν ομορφες λεξεις σ΄ αυτην την υπεροχη γλωσσα μας.

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, MiltosRNLI1930

giorgos170

# 39 στις 11/2/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.563
https://www.youtube.com/watch?v=vaOzI2T3p_Y

Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο   ...,..,..,.
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 40 στις 11/2/2021
author

Αυτο το τραγουδι μου θυμιζει τον Ανησυχο Γερουλη που ειχε δισκαδικο στο Μοναστηρακι και τα υπεροχα παιδικα μου χρονια .

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από giorgos170

https://www.youtube.com/watch?v=vaOzI2T3p_Y

Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο   ...,..,..,.

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε