Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Το παρελθόν του συντρόφου μου

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

26-29-31

# 21 στις 18/2/2021
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.643
'Aρεσαν+: 0%

Συμωνουμε φιλε μου,προφανως και δεν πρεπει να παραβιαζονται προσωπικα δεδομενα

αλλα απο την εμπειρια μου εδω μεσα γινεται κατα κορον(τοσα θεματα πανομοιοτυπα εχουν μπει).

Αν δεν βρει την ντομπροσυνη να του το πει και συνεχιζει μαζι του ειναι δυο φορες καταπτυστη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από konstandinos73
Φιλε 26-29-31 δεν ειπα οτι εψαξε τα αρχεια της Νοβαρτις...μιλησα για προσωπικα δεδομενα. Και μαλιστα, απο μια συντροφο. Που "αυριο" μπορει και να "μην υπάρχει".Υπαρχει κατι ποιο "ιερο" του ανθρώπου απ τα προσωπικά του δεδομένα? Εσυ θα το εκανες αυτο? Και αν οντως ειναι κατι "επουσιωδες" τελικα, γιατι αραγε δε το λεει στο συντροφο της? Κλεινω εδω: Περισσότερο με ενοχλεί που ακομα και τωρα η θεματοθετρια σκεφτεται το "εγω" της παρα το "λαθος" της. Στην πραγματικότητα ισως να θεωρει οτι δεν εκανε και τιποτα κακο. Αρα, το πρωτο λαθος πρεπει να το συγχωρουμε, το δευτερο ομως? Ισον ελλειψη παιδειας νομιζω. Αυτα.

Αρέσει στο μέλος konstandinos73

DonHuanDelSalsa

# 22 στις 18/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Οτι και να εκανε, απο οτι λες το εκανε πριν σε γνωρισει. Γουστο του καπελο του. Τι θες τωρα? Αν δεν ηθελες να σε επηρεασει το παρελθον του, να μην το εψαχνες. Ετσι ειναι η ζωη και εσυ εισαι τουλαχιστον επιπολαιη. Εσυ εισαι το προβλημα.

squirrel-b1968

# 23 στις 18/2/2021
author
Γυναίκα / 54 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 295

Όταν ψαχνειςσκ@τ@...σκ@τ@ θα βρεις...ακόμη κ οι διαλόγοι /συνομιλίες με τους φίλους μας ιδιωτικοί είναι.Να μην είστε περίεργοι...κ κατινες...

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Paralia48

Mathusalas

# 24 στις 18/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ισχυει απο οτι φαινεται οτι εβαλες τα χερακια σου και εβγαλες τα ματακια σου. δεν προκειται να το ξεχασεις αυτο. θα σου στοιχισει .

MiltosRNLI1930

# 25 στις 18/2/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.253

Λιγα λογια και σταρατα ! Μπραβο ρε μαγκα .

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από DonHuanDelSalsa

Οτι και να εκανε, απο οτι λες το εκανε πριν σε γνωρισει. Γουστο του καπελο του. Τι θες τωρα? Αν δεν ηθελες να σε επηρεασει το παρελθον του, να μην το εψαχνες. Ετσι ειναι η ζωη και εσυ εισαι τουλαχιστον επιπολαιη. Εσυ εισαι το προβλημα.

Αρέσει στο μέλος Enikos

Mathusalas

# 26 στις 18/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

γογο θα αισθανοσουν βιασμενη αν ειχες λερωμενη τη φωλια σου?

Enikos

# 27 στις 18/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.738

Παλια, συχναζα στο γιαχνι σοκακι, σαν ερευνητης "ειδων" ανθρωπων που συχναζαν σε αυτα τα μερη...

Ακομα και τα "κοριτσια" του χωρου, προσεχαν πως μιλουσαν, για να μην χαρακτηριστουν ως οντα αμφισβητουμενου φυλου...

Στο γιαχνι σοκακι ομως...

Πιο εξω τα πραματα ηταν και ειναι πιο ελευθεριαζοντα...

Μαλλον επειδη στο ονομα του πολιτισμου και της ελευθεριας του λογου, πολυς κοσμος εμαθε να μην κραταει ουτε τα προσχηματα...

Η να μην συμβαδιζει με τις προσταγες του ...φυλου του...

Αυτο λοιπον, το ονομαζουμε πολιτισμο, στην εποχη μας και κραταμε γι' αυτον κατι πλακατ τοοοσο...

Μεσα στην μουρη των "απολιτιστων"...

Λιγα βλεπουμε?...

Αρέσει στα μέλη la-mer, MiltosRNLI1930

gogo6960

# 28 στις 18/2/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Mathusalas

γογο θα αισθανοσουν βιασμενη αν ειχες λερωμενη τη φωλια σου?

Άλλα διαβαζεις .. άλλα καταλαβαίνεις...να το προσέξεις αυτό... δέν είναι καλό... πάει στο αλτσχαιμερ... Ξαναδιαβασε την απάντηση μου μηπως καταλάβεις...

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

sulvia34

# 29 στις 18/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κακώς συγχέουμε το παρελθόν του συντρόφου μας με το παρόν μας μαζί του.. Όλοι έχουμε τις ιστορίες μας που δεν χρειάζεται να μοιραζόμαστε με το κάθε ταίρι μας εκτός και αν είναι κάτι που πρέπει πραγματικα να μάθει για εμάς και έχει επίπτωση στην σχέση μας...

kostas232

# 30 στις 18/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δεν

θα το ξεπερασεις γιατι ετσιε ιναι ο χαρακτηρας σου.. ψιλοκακος... σορρυ αλλα ηθελες να τα ακουσεις..
εσυ μαθουσαλα πανε αλλαξε τα γυαλια της πρεσβυωπιας γιατι αλλα διαβαζεις αλλα καταλαβαινεις

gogo6960

# 31 στις 19/2/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από kostas232

δενθα το ξεπερασεις γιατι ετσιε ιναι ο χαρακτηρας σου.. ψιλοκακος... σορρυ αλλα ηθελες να τα ακουσεις..
εσυ μαθουσαλα πανε αλλαξε τα γυαλια της πρεσβυωπιας γιατι αλλα διαβαζεις αλλα καταλαβαινεις

Μπαα δεν φταινε τα γυαλιά είναι το υφασμα τετοιο ή αρχές αλτσχαιμερ...ας μας πει από τι τοπαθε ... μπορεί και από τον *νεανικο έρωτα του *όπως λέει...χαχαχα

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

forget_it

# 32 στις 19/2/2021
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 281

Έχεις εστιάσει σε λάθος θέμα.

Εγώ θα ανησυχούσα που στα 3 χρόνια μαζί μου δεν έχει ερωτικό βίντεο,ενώ στον ένα χρόνο με την άλλη,είχε τουλάχιστον 2-3.

Χρησιμοποίησε την εμπειρία προς όφελος σου και ψάξε να βρεις τι φταίει 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lilium17

Το παρελθόν του συντρόφου μου

Είμαστε πολύ καλά μαζί, σχεδόν 3 χρόνια σχέσης, συγκατοικούμε σχεδόν από την αρχή, υπάρχει αγάπη και εμπιστοσύνη. Γενικά δεν του αρέσει να μιλάει για το παρελθόν του, ξέρω οτι έχει πάει με αρκετές κοπέλες αλλά μόνο μία αγάπησε πραγματικά(τα είχαν 4 χρόνια). Αυτήν έχει αναφέρει και άλλη μια που ήταν μόνο για σεξ (για 1 χρόνο περίπου και αφού είχε χωρίσει με την άλλη).

Έκανα το μεγαλύτερο λάθος ίσως που θ μπορούσα, μπήκα στα αρχεία του και είδα παλιές φωτογραφίες στον υπολογιστή του. Βρήκα αρκετές γυμνές φωτογραφίες από άλλες 2-3 άλλες γυναίκες και 3 μικρα σεξ βίντεο από αυτην που το κάνανε για 1 χρόνο.Βρήκα και φωτο νορμάλ με άλλες που μπορεί και να κατέληξαν στο κρεββατι του απλα χωρίς ντοκουμέντα. Το όλο υλικό ειναι απο πολύ πιο πριν με γνωρίζει. Δεν του είπα τιποτα, σα να μην συνέβη είμαι απ?έξω αλλά μέσα μου εχω πάθει ζημιά. Κυρίως τα βίντεο μ?εχουν δηλητηριασει τόσο πολύ που πραγματικά ταιριάζει τ οτι η περιέργεια σκότωσε τη γάτα. Τον βλέπω και σκέφτομαι το βίντεο στο κρεββάτι του με την άλλη και χάνω την αυτοπεποίθησή μου, την καλή μου ενέργεια, και όπως ειναι λογικό ξυπνούν οι ανασφάλειες.Τον αγαπάω και μ? αγαπάει, μου το δειχνει κάθε μερα και ξέρω οτί το παρελθόν είναι πίσω και δεν πρέπει να μας επισκιάζει. Πώς μπορώ πρακτικά να κάνω delete στο μυαλο μου ή έστω να σταματήσω να σκέφτομαι ολές αυτές τις άλλες που πέρασαν από τη ζωή του και τώρα είναι απλά αποτυπωμένες σε φωτογρφίες και βίντεο; Είναι φυσιολογικό που έχει παρελθόν, το πρόβλημα μου είναι οτι πήρα μια γεύση και πικραθηκα. Πώς να το ξεπεράσω;

Αρέσει στο μέλος gogo6960

Nancy_123p

# 33 στις 19/2/2021
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ασπρόπυργος
Απαντήσεις: 14
Τρομερό λάθος. Το παρελθόν είναι παρελθόν. Δεν πάει να τα είχε με 193726 κοπέλες είναι παρελθόν. Όλοι οι άνθρωποι έχουμε παρελθόν. Θα έπρεπε να το σεβαστείς και να μην έχεις αμφιβολίες κι ανασφάλιες. Τώρα το γεγονός ότι έχει ακόμα κρατήσει αρχείο με εκείνες είναι λίγο περίεργο δεν το κρύβω δηλαδή και εγώ αν το έβλεπα έτσι θα ήμουν αλλά ξέρω ότι δεν θα έμπαινα στην διαδικασία.

Nancy_123p

# 34 στις 19/2/2021
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ασπρόπυργος
Απαντήσεις: 14
Εμένα το αγόρι μου δεν μου πήρε.. Τι να κάνω να χωρίσω; ???
Αρέσει στο μέλος Francesca_

Enikos

# 35 στις 19/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.738

Ναι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Nancy_123p
Εμένα το αγόρι μου δεν μου πήρε.. Τι να κάνω να χωρίσω; ???

Αρέσει στα μέλη Francesca_, giorgos170

Heptamer

# 36 στις 19/2/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.031

Το (σεξουαλικο) αρχειο που κρατα καποιος δεν οφειλει να μπαινει στη βασανο της αξιολογησης /  κριτικης / (μη) αποδοχης του οποιουδηποτε.

Αυτος που το κρατα εχει τους λογους του που δε μας αφορουν, ουτε οφειλουν να αποτελουν λογο για εξαγωγη συμπερασματων για τον ιδιο.

Σεβομαστε τα προσωπικα δεδομενα και τιθασσευουμε την όποια ανασφαλεια μας.

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Nancy_123p
. Τώρα το γεγονός ότι έχει ακόμα κρατήσει αρχείο με εκείνες είναι λίγο περίεργο δεν το κρύβω δηλαδή και εγώ αν το έβλεπα έτσι θα ήμουν αλλά ξέρω ότι δεν θα έμπαινα στην διαδικασία.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, TheatrinaMou και σε ακόμα 1 μέλος.

Mathusalas

# 37 στις 19/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

γογο για να εξηγησω απο που ορμομενος ειπα κατι σε αλλο ποστ μου. τονιζω με μπολντ καποια θεματακια σου που ηθελες να κρυψεις. και σε ξαναρωτω ελπιζοντας να καταλαβεις τι εννοω. αν ο υπολογιστης σου ειχε φωτογραφιες ή βιντεο με αλλους παραλληλα με τη σχεση σου, θα αισθανοσουν εσυ βιασμενη ή εκεινος που θα τα ανακαλυπτε? οταν κρυβουμε κατι απο το συντροφο μας σημαινει οτι κατι δεν παει καλα. στο ρωταω υποθετικα ωστε να μπεις στο μυαλο μου στο πως σκεφτηκα (σαν δικηγορος). πολλες φορες λεμε προσωπικα δεδομενα θελοντας να κρυψουμε κατι. αυτη τη καραμελα δεν πρεπει να τη πιπιλαμε συνεχεια θελοντας να κρυψουμε τις πομπες μας. και παλι λεω, μιλω υποθετικα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από gogo6960

Μια φορά ένας πρώην σύντροφος άνοιξε τον Η/Υ μου και προσπαθησε να βρει τα αρχεια μου, ενώ ήμουν εκεί του εξηγησα ότι είναι προσωπικά μου δεδομένα και δεν του επιτρεπω να τα δει...τον εδιωξα από το σπίτι μου...σκεφτομαι τώρα πως θα αισθανομουν αν τα είχε δει...θα αισθανομουν βιασμενη... ουσιαστικά παραβιαζονται προσωπικά σου δεδομενα...

kostas232

# 38 στις 19/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

για βλαχος

καλα τα λες

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Heptamer

Το (σεξουαλικο) αρχειο που κρατα καποιος δεν οφειλει να μπαινει στη βασανο της αξιολογησης /  κριτικης / (μη) αποδοχης του οποιουδηποτε.

Αυτος που το κρατα εχει τους λογους του που δε μας αφορουν, ουτε οφειλουν να αποτελουν λογο για εξαγωγη συμπερασματων για τον ιδιο.

Σεβομαστε τα προσωπικα δεδομενα και τιθασσευουμε την όποια ανασφαλεια μας.

Heptamer

# 39 στις 19/2/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.031

Γιατί να του κρύψουμ' άλλουστε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από kostas232

για βλαχος

καλα τα λες

Aggelo

# 40 στις 19/2/2021
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Αν δεν θες ο συντροφος σου να εχει παρελθον,μπορει να ψαξεις να

βρεις καποιον που τον εχουνε στη γυαλα και περιμενουν εσενα να

πας να τον παρεις ατσαλακωτο,αθιχτο και αμολυντο......

Εγω θα σου προτεινα να κοιταξεις να ζησεις τη σχεση σου

εκτος αν ειδες κατι στις φωτογραφιες η στα videos (που κακως τα κοιταξες

απο τη στιγμη που δεν αντεχεις την αληθεια )  που προσβαλει

την ηθικη σου...οποτε σ αυτη την περιπτωση αν δεν

το αντεχεις...παρε αποφασεις.... τι το συζητας ?

Αρέσει στο μέλος girl_aloud
Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456
Δεν μπορείτε να απαντήσετε