Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απάτη η όχι;

Σελίδα : 1

Maria2411971

# 1 στις 18/2/2021
author
Γυναίκα / 20 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Απάτη η όχι;

Έχω μια σχέση 1 χρόνο και 2 μήνες . Ήταν η πρώτη μου αγάπη ασχέτως αν πριν είχα κ άλλες εμπειριες με κανέναν δεν είχα νιωσει όπως νιώθω για εκείνον . Η σχέση μας όμως έχει περάσει πολλά σκαμπανεβάσματα με αποτέλεσμα να φτάσουμε στον χωρισμό . Μετά  από ελάχιστο χρονικό διάστημα μαθαίνω πως μετά από οσα περάσαμε κανονίζει βολτες με φιλουσ Του και με άλλες κοπέλες έχω άρχισα να τρελαίνομαι , υπέφερα στο άκουσμα πως με ξεπέρασε τόσο γρήγορα έτσι λοιπον άρχισα να μιλάω με κάποιον άλλον , ναι βρεθήκαμε , ναι φιλήθηκαμε . Όλα αυτά τα έκανα καθαρά από αντίδραση μέχρι που ανακάλυψα πως η βολτα που κανόνισε ο πρώην μου δεν ήταν για εκείνον αλλά για «εξυπηρέτηση» ενός φίλου του κοινώς κονε . Ξανά μιλήσαμε με τον πρώην μου μου τα εξήγησε όλα αυτά και αποφασίσαμε να κάνουμε μια νέα αρχή . Εγώ όμως έχω άπειρες τύψεις και ενοχές και νιώθω απαίσια δεν ξέρω πως να διαχειριστώ αυτή την κατάσταση . Να του πω τι έγινε η να το αφήσω να περάσει ; Θεωρείται απάτη η όχι; Πως να σταματήσω να νιώθω ενοχές ; 

MiltosRNLI1930

# 2 στις 18/2/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.253

Στον

πνευματικο σου τα ειπες να σου δωσει αφεση αμαρτιων και αδεια επανασυνδεσης ?

Αρέσει στα μέλη Anna324, Mindthegap- και σε ακόμα 3 μέλη.

gogo6960

# 3 στις 19/2/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Θεωρώ ότι αγάπη ήταν μόνο για σένα οχι γι'αυτόν... διότι αν σ αγαπουσε θα ξεπερνουσε τα μικροπροβληματα και δεν θα ειχατε χωρισει... άρα αυτος να ξεπεράσει τι??? Είναι φθηνη η δικαιολογια ότι εβγαινε για να κανει κονε στους φίλους του ... εσύ την εχαψες... Δεν υπάρχουν τύψεις και ενοχες ούτε απιστια επειδή βγηκες με άλλον ενώ ειχατε χωρισει...θα έπρεπε να σε έχει προβληματισει αν πρέπει να κάνεις νέα αρχή μ αυτον... πιστεύω ότι όταν σπάσει το γυαλλί δεν ξανακολλαει... Μηπως πρέπει να τον ξεπερασεις και να προχωρισεις??? Σκεψουτο και προβληματισου... Ευχομαι ότι καλύτερο...

Αρέσει στα μέλη alisida, Maria2411971

konstandinos73

# 4 στις 19/2/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 331
Συμφωνα με τον ποινικο κωδικα, αν καποιος τελεσει απατη εις βαρος καποιου αλλα στο αμεσο μελλον και πριν αρχίσει η δικη, αποκαταστησει τη ζημια του θυματος, τοτε κηρυσεται ατιμωρητος ο κατηγορούμενος. Απατη. Οπως λεμε "κατινοκαταστασεις".
Αρέσει στο μέλος Enikos

Mathusalas

# 5 στις 19/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

ξερει ολες σου τις σχεσεις πριν απο αυτον? (πότε προλαβες 19 χρονων) . αν οχι πρεπει να του πεις και γιαυτες για να εισαι καλυμενη.

gogo6960

# 6 στις 19/2/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες

Κατά την άποψη μου απατη διεπραξες στον τρίτο με τον οποίο γνωριστηκες βγηκες , φιληθεικες... χωρίς να υπάρχουν συναισθήματα.. μόνο και μόνο για να την σπασεις στον πρώην. αυτό είναι ανηθικο...να χρησιμοποιεις ανθρωπινα συναισθήματα προς επίτευξη των στοχων σου... εκεί θα έπρεπε να αισθανεσαι τύψεις...

Αρέσει στα μέλη Hepatica, Mindthegap- και σε ακόμα 4 μέλη.

gogo6960

# 7 στις 19/2/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από konstandinos73
Συμφωνα με τον ποινικο κωδικα, αν καποιος τελεσει απατη εις βαρος καποιου αλλα στο αμεσο μελλον και πριν αρχίσει η δικη, αποκαταστησει τη ζημια του θυματος, τοτε κηρυσεται ατιμωρητος ο κατηγορούμενος. Απατη. Οπως λεμε "κατινοκαταστασεις".

Στην προκειμενη περίπτωση

gogo6960

# 8 στις 19/2/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από gogo6960

Στην προκειμενη περίπτωση

Στην προκειμενη περίπτωση ποιο είναι το θύμα σε βάρος του οποίους διαπραχθηκε απατη και ποιά είναι η ζημιά πού έχει υποστει???

forget_it

# 9 στις 19/2/2021
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 281
Εκείνος θα στο έλεγε αν έκανε κάτι παρόμοιο? Ρώτα τον και μετά αποφασίζεις την εξομολόγηση.
Αρέσει στο μέλος Maria2411971

forget_it

# 10 στις 19/2/2021
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Απαντήσεις: 281

Συμφωνώ να πάει.

Αυθωρει και παραχρημα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από MiltosRNLI1930

Στον

πνευματικο σου τα ειπες να σου δωσει αφεση αμαρτιων και αδεια επανασυνδεσης ?

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

gogo6960

# 11 στις 19/2/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες

Κυριε συναδελφε παρακαλώ απαντηστε επί της ουσιας στα ερωτηματα μου με α/α 8

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από konstandinos73

alisida

# 12 στις 19/2/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Να μην του πεις τι έγινε 

Όσα έκανες και έκανε μετά το χωρισμό σας,είναι προσωπικά του καθενός και δεν είστε υποχρεωμένοι να δώσετε λογαριασμό ο ένας στον άλλο για το τι κάνατε όσο εισασταν χώρια..

Αυτό που θα έπρεπε κανονικά να σε προβληματίζει είναι το αν τελικά ταιριάζετε ή αν θα απογοητευτειτε στο μέλλον για μια ακόμα φορά.

Είμαι γενικά κατά των επανασυνδέσεων,πιστεύω ότι αν μια σχέση υφίσταται πραγματικά,τοτε δεν διακόπτεται για να συνεχιστεί μετά απο λίγο καιρό.

Αυτό γίνεται μόνο στις σ-χεσεις,που αν αρέσουν και στους δυο,τότε κανένα πρόβλημα ,μπορείτε να την απολαύσετε όσο καιρό σας κάνει κέφι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maria2411971

Απάτη η όχι;

Έχω μια σχέση 1 χρόνο και 2 μήνες . Ήταν η πρώτη μου αγάπη ασχέτως αν πριν είχα κ άλλες εμπειριες με κανέναν δεν είχα νιωσει όπως νιώθω για εκείνον . Η σχέση μας όμως έχει περάσει πολλά σκαμπανεβάσματα με αποτέλεσμα να φτάσουμε στον χωρισμό . Μετά  από ελάχιστο χρονικό διάστημα μαθαίνω πως μετά από οσα περάσαμε κανονίζει βολτες με φιλουσ Του και με άλλες κοπέλες έχω άρχισα να τρελαίνομαι , υπέφερα στο άκουσμα πως με ξεπέρασε τόσο γρήγορα έτσι λοιπον άρχισα να μιλάω με κάποιον άλλον , ναι βρεθήκαμε , ναι φιλήθηκαμε . Όλα αυτά τα έκανα καθαρά από αντίδραση μέχρι που ανακάλυψα πως η βολτα που κανόνισε ο πρώην μου δεν ήταν για εκείνον αλλά για «εξυπηρέτηση» ενός φίλου του κοινώς κονε . Ξανά μιλήσαμε με τον πρώην μου μου τα εξήγησε όλα αυτά και αποφασίσαμε να κάνουμε μια νέα αρχή . Εγώ όμως έχω άπειρες τύψεις και ενοχές και νιώθω απαίσια δεν ξέρω πως να διαχειριστώ αυτή την κατάσταση . Να του πω τι έγινε η να το αφήσω να περάσει ; Θεωρείται απάτη η όχι; Πως να σταματήσω να νιώθω ενοχές ; 

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Anna324 και σε ακόμα 3 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Enikos

# 13 στις 19/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.741

Ω ρε τι παθαμεεε!!!...

Παει κιαφτος ο ερωτας ζωης...

Αρέσει στο μέλος la-mer

Nancy_123p

# 14 στις 19/2/2021
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ασπρόπυργος
Απαντήσεις: 14
Κοίταξε, εγώ δεν το θεωρώ απάτη αλλά σίγουρα θα το έλεγα. Θα έλεγα δηλαδή ότι το διάστημα που ήμασταν χωριά βγήκα με άλλον καθαρά από αντίδραση κλπ. Και οκ μπορεί να μην έχεις το θάρρος ή να φοβάσαι τις συνέπειες αλλά καλύτερα να εισαι ειληκρινης να σου φύγει και εσένα το βάρος.
Αρέσει στο μέλος Maria2411971

Abigail00

# 15 στις 19/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Να μην πεις τίποτα. Να μη νιώθεις ενοχές. Ήσουν ελεύθερη. 

Aggelo

# 16 στις 19/2/2021
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Πιασε τ αυγο και κουρευτο ...αντε και καλη Σαρακοστη

κανε και καμια νηστεια για λυτρωθεις απο τις αμαρτιες

και τ ανομηματα σου..

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

ernestos_vag

# 17 στις 19/2/2021
author
Ανδρας / 38 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Απαντήσεις: 5

θα κάνεις την ...πάπια και πρόσεξε να την κάνεις με επιτυχία! 

Enikos

# 18 στις 21/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.741

Καπως σκαλωσε τωρα...

Δεν θα εχει συναναστραφει με εμπειρες...

Αποφτες που για να μην θεωρηθουν τζιβτζιλουδες λενε..."ενας την φορα, δεν ειναι κακο!"...

Οριστε τωρα προβλημα...

basilis41293

# 19 στις 9/3/2021
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 6

μεθυσε και κανε οτι νομιζεις τοτε,θα σου βγει το σωστο

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε