Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Άνδρες vs γυναίκες

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Nancy_123p

# 1 την Παρασκευή στη 16:00
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ασπρόπυργος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 12
'Aρεσαν+: 0%

Άνδρες vs γυναίκες

Καλησπέρα σας,είμαι καινούργια στην σελίδα και είπα να γράψω το πρώτο μου θέμα. 

Αρχικά,ήθελα να σας πω ότι έφτιαξα προφίλ στην σελίδα (όπως γράφει και στην περιγραφή μου) καθαρά και μόνο για τις συζητήσεις στο forum γιατί μου αρέσει πολύ να ανταλλάζω απόψεις με κόσμο. Είτε αφορά δικό μου προσωπικό ζήτημα που χρειάζομαι μια έχτρα γνώμη είτε αφορά κοινωνικά θέματα.Το θέμα λοιπόν που θα θέσω είναι το εξης:Πολλές γυναίκες στις μέρες μας λένε πως δεν υπάρχουν πλέον άνδρες και ότι το μόνο που θέλουν οι άνδρες είναι το σεξ και δεν θέλουν σχέση. Επίσης, θεωρούν πως στην δύσκολη αυτή κατάσταση των ημερών μας(καραντίνα κλπ) έχουν ξεφύγει οι άνδρες, την πέφτουν από δω κι από κει και στις σχέσεις τους οι περισσότεροι απατούν. Μήπως όμως τελικά έχουμε αδικήσει αυτό το φύλλο; (θέλω γνώμες και γυναικών εννοείται αλλά κυρίως ανδρών που θα πουν την δική τους εκδοχή) Εμένα η δική μου προσωπική άποψη είναι ότι δεν υπάρχουν καλούπια ανθρώπων. Δεν μπορούμε όλα τα άτομα να τα βάζουμε στο ίδιο σακί. Στο ότι οι άνδρες θέλουν μόνο σεξ δεν διαφωνώ απόλυτα αλλά θεωρώ και πολλές γυναίκες πλέον θέλουν μόνο αυτό χωρίς δεσμεύσεις (χωρίς να το κατακρίνω). Επίσης, αν και γυναίκα θεωρώ πως εμείς είμαστε το πιο περιπλοκο φύλο και ότι είναι πολλές γυναίκες που απατούσε εξίσου. Τέλος, θεωρώ πως σίγουρα και εμείς σαν γυναίκες έχουμε μερίδιο ευθύνης αν όλοι οι άνδρες που γνωρίζουμε είναι 'μπιμπ'...καλι θα είναι να μην προσπαθούμε άδικα να αλλάξουμε τους γύρω μας αλλά την δική μας στάση γιατί σίγουρα αν ένας άνδρας δεν θέλει σχέση με εμάς μπορεί να φταιμε και εμείς εν τέλη. Δηλαδή δεν πιστεύω ότι οι άνδρες έχουν κανόνα 'ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΣΧΕΣΗ', πιστεύω απλώς ότι μόνο με κάποια που θα κολλήσουν πολύ θα επιχειρήσουν. Τελικά όμως ποιο είναι το καλύτερο φύλλο στις σχέσεις; και ποιο το αδικημένο; Η γυναίκα που (λόγω συναισθηματισμου) ενθουσιάζεται πιο εύκολα και όποιος της αρέσει θέλει σχέση μαζί του με αποτέλεσμα να αλλάζει πολλές σχέσεις μέχρι να κάνει μια σοβαρή ή ένας άνδρας που συνειδητά ξέρεις να επιλέγει ποια κοπέλα του ξύπνα μόνο σεξουαλικη επιθυμία και ποία την επιθυμία της σχέσης; Περιμένω τις δικές σας γνώμες... Ελάτε να συζητήσουμε παρέα!!! 
Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, toxotis81 και σε ακόμα 1 μέλος.

archagellos

# 2 την Παρασκευή στη 16:35
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.385

Αγαπητη ,

η μεγαλη αναλυση των θεματων δεν οδηγει καπου ...

Οτι ψαχνει ο καθενας ,...αυτο και βρισκει .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, gogo6960 και σε ακόμα 2 μέλη.

Paralia48

# 3 την Παρασκευή στη 17:04
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.141
Καλώς ήρθες  Νάνσυ.
Εγώ διαφωνώ με τον τίτλο θέματος.
Δεν υπάρχουν κανόνες στα φύλα. Θα ήταν πιο ενδιαφέρον Ολυμπιακός vs Αϊντχόβεν,
Αρέσει στο μέλος archagellos

Enikos

# 4 την Παρασκευή στη 17:43
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 22.949

Βρε τον λυκο τον ξερεις?...

Την Κοκκινοσκουφιτσα την ξερεις?...

Γιατι την ειχε στο κοντο, το ξερεις?...

Ειναι παναρχαιο το διλέμα αυτο...

Προκειται περι προσφορας και ζητησης...

Στα Γιαπωνεζικα, ξερεις πως λεν' το λυκο?...

...(αντε παλι ανησυχιες οι Κοκκινοσκουφιτσες του εδω δασους)...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, archagellos

MiltosRNLI1930

# 5 την Παρασκευή στη 18:24
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.302

Την

https://www.youtube.com/watch?v=GnhOMIRIgVA&t=2685s

τετρας την ξακουστη του Πειραια την εχετε ακουσει Μανταμ ?
Αρέσει στο μέλος Enikos

argaard

# 6 την Παρασκευή στη 18:54
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.190

υπάρχουν και εξαιρέσεις

αλλα συνήθως στην ηλικία σου τα κοριτσάκια και τα αγοράκια που έχουν ζήτηση* δύσκολα θα δεσμευτούν αντιθέτως θα προσπαθήσουν να κάνουν ότι ο σπαλιάρας.τα υπόλοιπα που δεν έχουν ιδιαίτερη ζήτηση θα δεσμεύονταν αν μπορούσαν αλλά και αυτά κοιτάνε προς αυτούς/αυτές που ξεπουλάνε και λένε δεν υπάρχουν άνδρες/γυναίκες.
* τη ζήτηση δεν την περιορίζω στην εμφάνιση, υπάρχουν πολλά πράγματα που κάνουν κάποιον/κάποια περιζήτητο.  
Αρέσει στα μέλη Nancy_123p, Enikos

Aggelo

# 7 την Παρασκευή στη 20:10
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.109

Οπως την βρισκει ο καθενας,καθε ατομο που γνωριζεις σου κανει,
ταιριαζεις......αν ναι εχει καλως συνεχισεις.Δεν σου κανει πας

παρακατω.Δεν βλεπω κανενα νοημα να ψειριζουμε τη μαιμου...

Αν οι γυναικες θελουν σχεση η αν οι ανδρες θελουν σεξακι η αν

ειναι αγαπουληδες......ζησε αυτο που θα σου λαχει και ασε τις

αναλυσεις...

Αρέσει στα μέλη alisida, Mathusalas

Mathusalas

# 8 την Παρασκευή στη 20:18
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 73

το αιωνιο θεμα. μαχη των σκοτεινων δυναμεων μεταξυ ανδρα και γυναικας. αν κατανοησεις τι χρειαζεται το καθε φυλο και βασικα το αποδεχτεις τοτε εχεις τη λυση. εξαιρουνται οι εξαιρεσεις. μη το κανετε μεγαλο θεμα γιατι δεν ειναι. το βλεπεις οσο μεγαλωνεις.

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Abigail00

# 9 την Παρασκευή στη 20:18
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 14

Το πρόβλημα των γενικεύσεων

Είναι σα να μας ζητάς να συγκρίνουμε το νερό με τη φωτιά... δυο διαφορετικά φύλα. 

Το συμπέρασμα της σύγκρισης ανομοιογενών στοιχείων οδηγεί σε αναπαραγωγή ρατσιστικών ιδεών.
Καλό θα ήταν να χρησιμοποιούμε τις γενικεύσεις κατά την μελέτη των ανθρώπινων συμπεριφορών, για να αυτοβελτιωθούμε εμείς οι ίδιοι, και για να προβούμε σε δημιουργικά συμπεράσματα (θετικά). Όχι για να τις βάλουμε στη ζυγαριά  και για να κρίνουμε τους ανθρώπους με βάση το φύλο τους. 
Αρέσει στα μέλη alisida, Mathusalas

ernestos_vag

# 10 την Παρασκευή στη 21:17
author
Ανδρας / 37 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Απαντήσεις: 5

Εν αρχή είναι ο εγωισμός...

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

MiltosRNLI1930

# 11 την Παρασκευή στη 22:17
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.302

Αλλα λες

https://www.youtube.com/watch?v=UPlLXICf7Ic

κι'αλλα μου κανεις βαλθηκες να με τρελανεις .

kostas232

# 12 την Παρασκευή στη 23:36
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 595

αναρωτιεμαι

η παραλια τι φαγητο θα φτιαξει αυριο?... η αλυσιδα ειπε καμμια καλη κουβεντα για μενα στο γνωστο προσωπο που με εχει βαλει στον παγο εδω και καιρο?.. αυτη με το καπελακι λεω... απο την αλλη θα γραψει καινουργιο θεμα ο καλβιν?... ποσο βαθμο πρεσβυωπιας να εχει ο μαθουσαλας?

ερωτηματα ...
Αρέσει στα μέλη alisida, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

Paralia48

# 13 το Σάββατο στη 8:18
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.141

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από kostas232

αναρωτιεμαιη παραλια τι φαγητο θα φτιαξει αυριο?...

Μεγάλο νταλκά έχεις Κώστα! Αν αυτό το μάθεις και γίνεις ευτυχισμένος, τότε να σου πω, παληκάρι μου !

Αρέσει στα μέλη alisida, kostas232

Nancy_123p

# 14 το Σάββατο στη 9:06
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ασπρόπυργος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 12
Το ότι είπα τι υποστηρίζουν πολλές γυναίκες σήμερα δεν σημαίνει ότι αυτό πιστεύω και γω άλλωστε την προσωπική μου άποψη την ανέφερα παρακάτω.. Οπότε εγώ δεν γενίκευσα ούτε έβαλα κανέναν στο ίδιο καλούπι. Αντιθέτως είπα ότι είμαι αντίθετη σ αυτό...

Francesca_

# 15 το Σάββατο στη 9:06
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 463

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Mathusalas

το αιωνιο θεμα. μαχη των σκοτεινων δυναμεων μεταξυ ανδρα και γυναικας. αν κατανοησεις τι χρειαζεται το καθε φυλο και βασικα το αποδεχτεις τοτε εχεις τη λυση. εξαιρουνται οι εξαιρεσεις. μη το κανετε μεγαλο θεμα γιατι δεν ειναι. το βλεπεις οσο μεγαλωνεις.

πιστευω πως ο καθε ενας, ανεξαρτητα απο το φυλο, χρειαζεται να νιωθει καλα και ομορφα σε καθε ερωτικη σχεση που του φερνει η ζωη... 

πιστευω επισης, πως στην πλειοψηφια τους, οι ανδρες - ειδικα οι νεοι, απλα αναγκαστηκαν να ζητουν μονο σεξ απο μια σχεση τους, επειδη - οχι το μελλον, το σημερα τους ειναι αβεβαιο, μη στατερο και δεν μπορουν να ελπιζουν να προσφερουν κατι παραπανω, κατι που χρειαζεται μια στατερη σχεση, που να την πλουτιζει και με συναισθηματα και ονειρα για καλυτερο μελλον... 

οταν ζουμε σε μια κοινωνια που ειναι καταναλωτικη και οι ερωτικες σχεσεις ειναι καθρεφτης της.. 

οποτε, υπαρχει τεραστιο προβλημα και δεν ειναι ''των σκοτεινων δυναμεων μεταξυ ανδρα και γυναικας'', αλλα του συστηματος στην οποια ζουμε και που μας εκανε, αναγκασε να φτασουμε ως εδω... προσαρμοση, συμφωνα με το χαλι (βαλε τονο οπου θες) του καθενα

δυστυχως... 

''το βλεπεις οσο μεγαλωνεις'', ειδικα αν εχεις παιδια... 

Αρέσει στα μέλη Nancy_123p, Paralia48 και σε ακόμα 2 μέλη.

Mathusalas

# 16 το Σάββατο στη 10:30
author

kosta μη το παρατραβας και προσβαλεις , δεν ειναι παιχνιδακι αυτο. το παιζεις με ολους το ξερω, το βλεπω. αν θες να με ρωτησεις κατι προσωπικο στειλε μου μηνυμα. οι διενεξεις που ανοιγεις χωρις να γνωριζεις το αλλο δεν ενδιαφερει κανεναν στο φορουμ. ουτε θα παρεις ποντους, μαλλον θα χασεις.

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Enikos

Mathusalas

# 17 το Σάββατο στη 10:30
author

Φρατζεσκα η μαχη των σκοτεινων δυναμεων ειχε μια ειρωνικη παιχνιδιαρικη διαθεση. το μεγαλυτερο ποσοστο των ανδρων τους ενδιαφερει μια σχεση με πρωτο λογο το σεξ και ισως τη σχεση σε 2ο πλανο ενω τις γυναικες με πρωτη την επικοινωνια και μετα το σεξ. αυτα μου εχει μαθει η ζωη . σαφως υπαρχουν και εξαιρεσεις, αλλα πολυ λιγες. αν κατανοησεις τη φυση γιατι για φυση προκειται (λογικη εναντι ενστικτου) τοτε ξερεις τι να περιμενεις. δεν ειναι τυχαιο που λενε οτι οι ανδρες ειναι πολυγαμικα οντα (θελοντας να δηλωσουν οτι τους ενδιαφερει κυριως το σεξ, για αρχη) ενω οι γυναικες τους ενδιαφερει η οικογενεια και το να κανουν αυτο που ειναι προορισμενες, το παιδι. μπορει αν γνωρισεις εναν ανθρωπο και δεθεις ειτε με το σεξ ειτε με αλλο τροπο και να αλλαξουν τα δεδομενα που σκεφτεσαι.

kostas232

# 18 το Σάββατο στη 12:37
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

που

σαι εσυ ρε φρατζεσκα?.. μας ελλειψες ... μην ξαναγινει αυτο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Francesca_

πιστευω πως ο καθε ενας, ανεξαρτητα απο το φυλο, χρειαζεται να νιωθει καλα και ομορφα σε καθε ερωτικη σχεση που του φερνει η ζωη... 

πιστευω επισης, πως στην πλειοψηφια τους, οι ανδρες - ειδικα οι νεοι, απλα αναγκαστηκαν να ζητουν μονο σεξ απο μια σχεση τους, επειδη - οχι το μελλον, το σημερα τους ειναι αβεβαιο, μη στατερο και δεν μπορουν να ελπιζουν να προσφερουν κατι παραπανω, κατι που χρειαζεται μια στατερη σχεση, που να την πλουτιζει και με συναισθηματα και ονειρα για καλυτερο μελλον... 

οταν ζουμε σε μια κοινωνια που ειναι καταναλωτικη και οι ερωτικες σχεσεις ειναι καθρεφτης της.. 

οποτε, υπαρχει τεραστιο προβλημα και δεν ειναι ''των σκοτεινων δυναμεων μεταξυ ανδρα και γυναικας'', αλλα του συστηματος στην οποια ζουμε και που μας εκανε, αναγκασε να φτασουμε ως εδω... προσαρμοση, συμφωνα με το χαλι (βαλε τονο οπου θες) του καθενα

δυστυχως... 

''το βλεπεις οσο μεγαλωνεις'', ειδικα αν εχεις παιδια... 

kostas232

# 19 το Σάββατο στη 12:37
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

χαχαχχχαχαχα

και

χαχαχαχαχαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Paralia48

Μεγάλο νταλκά έχεις Κώστα! Αν αυτό το μάθεις και γίνεις ευτυχισμένος, τότε να σου πω, παληκάρι μου !

la-mer

# 20 το Σάββατο στη 12:37
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Απαντήσεις: 706

διαφωνώ...κάθε νοήμον ον θέλει λίγο (και πολύ αν γίνεται) απ'όλα.

Ούτε επικοινωνία με χαντούμηδες, ούτε σεξ με στοκαδούρες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Mathusalas

Φρατζεσκα η μαχη των σκοτεινων δυναμεων ειχε μια ειρωνικη παιχνιδιαρικη διαθεση. το μεγαλυτερο ποσοστο των ανδρων τους ενδιαφερει μια σχεση με πρωτο λογο το σεξ και ισως τη σχεση σε 2ο πλανο ενω τις γυναικες με πρωτη την επικοινωνια και μετα το σεξ. αυτα μου εχει μαθει η ζωη . σαφως υπαρχουν και εξαιρεσεις, αλλα πολυ λιγες. αν κατανοησεις τη φυση γιατι για φυση προκειται (λογικη εναντι ενστικτου) τοτε ξερεις τι να περιμενεις. δεν ειναι τυχαιο που λενε οτι οι ανδρες ειναι πολυγαμικα οντα (θελοντας να δηλωσουν οτι τους ενδιαφερει κυριως το σεξ, για αρχη) ενω οι γυναικες τους ενδιαφερει η οικογενεια και το να κανουν αυτο που ειναι προορισμενες, το παιδι. μπορει αν γνωρισεις εναν ανθρωπο και δεθεις ειτε με το σεξ ειτε με αλλο τροπο και να αλλαξουν τα δεδομενα που σκεφτεσαι.

Αρέσει στα μέλη Enikos, Mathusalas και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε