Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Άνδρες vs γυναίκες

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

maraki_lar_1980

# 21 στις 20/2/2021
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.427
'Aρεσαν+: 0%

Φιλε μου, Κωστάκη... 

Θελω φωτο δικη σου να δω!! Ετσι εμπνεομαι εγω...!  

Ειδες εγω εβαλα φωτο! So...? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από kostas232

αναρωτιεμαι... η αλυσιδα ειπε καμμια καλη κουβεντα για μενα στο γνωστο προσωπο που με εχει βαλει στον παγο εδω και καιρο?.. αυτη με το καπελακι λεω...! 

Αρέσει στα μέλη TheatrinaMou, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

kostas232

# 22 στις 20/2/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 810

σου εχω απαντησει

3 φορες μαθουσαλα , αλλα για καποιο λογο δεν αναρτουνται οι απαντησεις μου.. ρε μπας και εχεις τα μεσα και με εμπαιζεις?
χαχαχαχαχχα

υγ ζηλευω
Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

gogo6960

# 23 στις 20/2/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Ας απαντήσω στο θέμα σου ...αν και γράφεις ότι θέλεις απαντήσεις από άντρες

1)από έρευνες που έγιναν προκύπτει ότι απιστουν το 84% των δεσμευμένων αντρών και ακολουθούν οι γυναίκες με ποσοστό 78%...2) παλαιότερα οι άντρες ήταν κυνηγοί..γι αυτό φλέρταραν περισσότερο από τις γυναίκες...οι γυναίκες δεν εργάζονταν έμεναν στο σπίτι ασχολούνταν με τις δουλειές του σπιτιού, το μεγάλωμα των παιδιών, μαγείρεμα και περίμεναν τον άντρα αφέντη να γυρίσει απ' τη δουλειά και να έχει όλη την περιποίηση ανάλογα με τις διαθέσεις του... Σήμερα όμως οι γυναίκες εργάζονται εκτός σπιτιού, εισφερουν στα οικονομικά της οικογένειας καταλαμβάνουν θέσεις στην εργασία τους διευθυντικές κλπ προνόμια παλαιότερα μόνο των ανδρών..από τότε λοιπόν που απέκτησαν ισότητα με τους άντρες δεν είναι πλέον το αδύναμο φύλο ... Φλερτάρουν κι αυτές, απέκτησαν την ιδιότητα του κυνηγού... αλήθεια ξέρεις πόσες γυναίκες εργάζονται και στηρίζουν οικονομικά την οικογένεια τους ενώ οι άντρες μένουν στο σπίτι μεγαλώνουν τα παιδιά και ασχολούνται με τις δουλειές του σπιτιού???3) Στη σημερινή εποχή υπάρχουν σχέσεις μόνο για σεξ αν κρίνουμε ότι τα δύο φύλα έχουν την καριέρα τους τις σπουδές τους ,την επαγγελματική και οικονομική τους αποκατάσταση και γενικότερα βάζουν στόχους σαφώς δεν συνάπτουν μόνιμες σχέσεις...Ας μην κρυβόμαστε όμως οι γυναίκες όταν δεν έχουν βάλει τούς στόχους που προανέφερα συνάπτουν σχέσεις μόνο για σεξ ενώ στο μυαλό τους έχουν τον γάμο... Πράγμα καθόλου σωστό διότι τρώνε χυλοπιτα και απελπίζονται...4)δεν μπορούμε να πούμε ποιο φύλο είναι καλύτερο διότι τότε είμαστε ρατσιστές... και τα δύο φύλα έχουν την θέση τους στην κοινωνία που ζούμε... Ούτε οι άντρες μπορούν να ζήσουν σε μια κοινωνία χωρίς γυναίκες ούτε οι γυναίκες μπορούν να ζήσουν σε μια κοινωνια...
Αρέσει στο μέλος Mathusalas

Mindthegap-

# 24 στις 20/2/2021
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.630

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από gogo6960

4)δεν μπορούμε να πούμε ποιο φύλο είναι καλύτερο διότι τότε είμαστε ρατσιστές... 

Mathusalas

# 25 στις 20/2/2021
author
Ανδρας / 59 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 382

lamer μου αρεσει οταν διαφωνουν και επιχειρηματολογουν οπως κανεις εσυ αυτη τη στιγμη. σιγουρα ο καθενας εχει δικη του αποψη σε καθε θεμα και πρεπει να δεχεται και του αλλου αρκει να ειναι στα πλαισια της ευγενειας. αυτη ειναι συζητηση που θα οδηγησει καπου. αντιπαθω οσους προσβαλλουν χωρις λογο, ιδιαιτερα λογω σεξουαλικων ιδιαιτεροτητων. το τι μου αρεσει εμενα και τι εσενα μπορουμε να το συζητησουμε Κωστα αρκει να γινεται με ευγενεια . θα ηταν παραλογο να μην ειχαμε σε ενα τετοιο χωρο διαφορετικες αποψεις γυρω απο το σεξ. οι προσβολες ομως και η λεκτικη επιθετικοτητα ειναι πραγματα που αποφευγω αλλα δεν φοβαμαι να αντιμετωπισω. δεν οδηγει πουθενα αγαπητε κωστα. να συμπληρωσω οτι αν δεν ανεβαινουν οι αναρτησεις σου , μαλλον θα ειναι 'εκτος οριων' και οχι οτι φταιω εγω. αυτοι που χρειαζονται να εγκρινουν βλεπουν, δεν ειναι χαζοι. Φιλικα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από la-mer

διαφωνώ...κάθε νοήμον ον θέλει λίγο (και πολύ αν γίνεται) απ'όλα.

Ούτε επικοινωνία με χαντούμηδες, ούτε σεξ με στοκαδούρες.

Enikos

# 26 στις 20/2/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.683

Αποκτησαμε δραγατη η ηταν στην προθερμανση?...

Για να ξερωμε και εμεις οι αδαεις περι τα κοτσυφια...

Αρέσει στα μέλη la-mer, TheatrinaMou

Francesca_

# 27 στις 20/2/2021
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 551

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Mathusalas

Φρατζεσκα η μαχη των σκοτεινων δυναμεων ειχε μια ειρωνικη παιχνιδιαρικη διαθεση. το μεγαλυτερο ποσοστο των ανδρων τους ενδιαφερει μια σχεση με πρωτο λογο το σεξ και ισως τη σχεση σε 2ο πλανο ενω τις γυναικες με πρωτη την επικοινωνια και μετα το σεξ. αυτα μου εχει μαθει η ζωη . σαφως υπαρχουν και εξαιρεσεις, αλλα πολυ λιγες. αν κατανοησεις τη φυση γιατι για φυση προκειται (λογικη εναντι ενστικτου) τοτε ξερεις τι να περιμενεις. δεν ειναι τυχαιο που λενε οτι οι ανδρες ειναι πολυγαμικα οντα (θελοντας να δηλωσουν οτι τους ενδιαφερει κυριως το σεξ, για αρχη) ενω οι γυναικες τους ενδιαφερει η οικογενεια και το να κανουν αυτο που ειναι προορισμενες, το παιδι. μπορει αν γνωρισεις εναν ανθρωπο και δεθεις ειτε με το σεξ ειτε με αλλο τροπο και να αλλαξουν τα δεδομενα που σκεφτεσαι.

η φυση του ανθρωπου δεν τελειωνει μονο με τις ικανοποιημενες αναγκες του σωματος ή με μια επικοινωνια... 

στη φυση του ανθρωπου (και του ανδρα) ειναι και οι δημιουργιες, μια απο τις οποιες πολυ σημαντικη - να θελει να εχει παιδια, να τα χαιρεται, να τα μεγαλωνει με την φροντιδα του και την εξασφαλιση το καλυτερο τους μελλον... 

γι' αυτο που κοπηκε ενα μεγαλυτερο ποσοστο αυτης της φυσης (και των γυναικων - στα μερη μας) επειδη οι ανθρωποι συνειδητοποιουν καποια πραγματα πια ή για αλλους - επειδη αλλαξαν τα πραγματικα σημαντικα με ασημαντα ψευτικα ''σημαντικα'', μηπως σου κανει εντυπωση; 

και ''τα δεδομενα'' που λες ''να αλλαξουν'', εξαρτωνται στενα απ' το γνωστο - ''νιστικο αρκουδι δεν χορευει'' ή απο το, αν η γυναικα ειναι τοσο εξελιγμενη στα κρεβατια, που ακομα και τα πορνοσταρς πια θα τη ζηλευαν?

το σεξ πανω απ' ολα? εκει φτασαμε? 

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Enikos

kostas232

# 28 στις 20/2/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

αγαπημενη

με το καπελακι  ( επιτελους μου μιλησε, η φροιλαιν η αλλη με το ωραιο μαλλι εχει κερασμα) τι να βαλω εγω φωτο καλη μου?.. δεν βλεπομαι ... οταν με δει ο μαθουσαλας θα μου τα χωσει πιο πολυ ετσι που ειμαι θελω και το καπελακι...

χαχαχαχαχχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από maraki_lar_1980

Φιλε μου, Κωστάκη... 

Θελω φωτο δικη σου να δω!! Ετσι εμπνεομαι εγω...!  

Ειδες εγω εβαλα φωτο! So...? 

Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

la-mer

# 29 στις 21/2/2021
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Απαντήσεις: 840

ε βάλε φωτο και συ! δεν είμεθα ρατσισταί!

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από kostas232

.. δεν βλεπομαι ... οταν με δει ο μαθουσαλας θα μου τα χωσει πιο πολυ ετσι που ειμαι θελω και το καπελακι...

χαχαχαχαχχα

Αρέσει στα μέλη kostas232, TheatrinaMou και σε ακόμα 3 μέλη.

Mathusalas

# 30 στις 21/2/2021
author

Φρατζεσκα εν μερει το εχεις πιασει το νοημα σε οτι λεω. βαζεις και τη δικια σου πινελια η οποια ειναι φυσιολογικη μεσα  απο την εμπειρια σου σαν γυναικα. αν μπορουσες να βγεις απο τα ορια του φυλου σου θα καταλαβαινες τι λεω ακριβως χωρις να σημαινει οτι ειναι η μοναδικη σωστη σκεψη. ισως να το εβλεπες αντικειμενικα χωρις να παρεμβαλλονται τα 2 βασικα φυλα . σαν να ησουν 'ουδετερο' φυλο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Francesca_

η φυση του ανθρωπου δεν τελειωνει μονο με τις ικανοποιημενες αναγκες του σωματος ή με μια επικοινωνια... 

στη φυση του ανθρωπου (και του ανδρα) ειναι και οι δημιουργιες, μια απο τις οποιες πολυ σημαντικη - να θελει να εχει παιδια, να τα χαιρεται, να τα μεγαλωνει με την φροντιδα του και την εξασφαλιση το καλυτερο τους μελλον... 

γι' αυτο που κοπηκε ενα μεγαλυτερο ποσοστο αυτης της φυσης (και των γυναικων - στα μερη μας) επειδη οι ανθρωποι συνειδητοποιουν καποια πραγματα πια ή για αλλους - επειδη αλλαξαν τα πραγματικα σημαντικα με ασημαντα ψευτικα ''σημαντικα'', μηπως σου κανει εντυπωση; 

και ''τα δεδομενα'' που λες ''να αλλαξουν'', εξαρτωνται στενα απ' το γνωστο - ''νιστικο αρκουδι δεν χορευει'' ή απο το, αν η γυναικα ειναι τοσο εξελιγμενη στα κρεβατια, που ακομα και τα πορνοσταρς πια θα τη ζηλευαν?

το σεξ πανω απ' ολα? εκει φτασαμε? 

giorgos170

# 31 στις 21/2/2021
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.747
διαλέγει τα καλύτερα,,
απ' όλο τον κόσμο ...,,

Francesca_

# 32 στις 21/2/2021
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 551

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Mathusalas

Φρατζεσκα εν μερει το εχεις πιασει το νοημα σε οτι λεω. βαζεις και τη δικια σου πινελια η οποια ειναι φυσιολογικη μεσα  απο την εμπειρια σου σαν γυναικα. αν μπορουσες να βγεις απο τα ορια του φυλου σου θα καταλαβαινες τι λεω ακριβως χωρις να σημαινει οτι ειναι η μοναδικη σωστη σκεψη. ισως να το εβλεπες αντικειμενικα χωρις να παρεμβαλλονται τα 2 βασικα φυλα . σαν να ησουν 'ουδετερο' φυλο.

αγαπητε, μιλω για τη φυση του ανθρωπου... 

τι πιο αντικειμενικο απο αυτο?

δεν ξερω απο πού ειδατε πως ταυτιζομαι με το φυλο μου... 

alisida

# 33 στις 21/2/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.743

Η φυση του ανθρώπου είναι να θέλει πρωτίστως το σεξακι για λογους ενστίκτου αναπαραγωγής,το οποίο(ένστικτο) δεν έχει εξαφανιστεί,όση "πρόοδο" και επιστημονική ανάπτυξη και να κάνουμε εδώ ή αλλού...

Πολλές,πάρα πολλές φορές,οι άνθρωποι επιθυμούν και βαθύτερη σχέση εκτός από την σωματική..

.Εδώ έχουμε επίσης πάμπολλες περιπτώσεις που στην προσπάθεια να κερδίσουμε την πολυπόθητη σχέση,ακολουθούμε τα τετριμμένα,

αρνουμαστε τον εαυτό και τις ανάγκες μας,υποκρινόμαστε,βολευομαστε επίσης

,αλλαξοδρομουμε,παραβλέπουμε,αναζητούμε τρόπους να αποποιηθουμε τις ευθύνες μας,κατηγορουμε,στοχοποιουμε

,τσουβαλιαζουμε.

..Όλα γίνονται και όλα γίνονται από ανθρώπους.

Αρέσει στο μέλος TheatrinaMou
I am Not a psychotherapist :)

Enikos

# 34 στις 21/2/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.683

Ενταξει τωρα...

Αρχισαμε να ξεχωριζουμε, σε νεαρη ηλικια, τις εννοιες...

Γιατι μεχρι προσφατα που ημασταν του Δημοτικου...

Ολα ητανε ενα πραμα ιδιο...

Εξελιξη των ειδων, δεν εχωμε διδαχθει ακομη...

Σε τσιτατα, σε τσιτατα ολα και μετα απο επιπονη, μεχρι ημικρανιας, προσπαθεια...

Mrs_always_right

# 35 στις 22/2/2021
author
Γυναίκα / 44 / Διαζευγμένη
Ν. Μαγνησίας / Αγριά
Απαντήσεις: 11

Φύλλο...

Σταμάτησα να διαβάζω στο φύλλο με 2 λ...εκτός αν εννοείς κουρου...σορι...

la-mer

# 36 στις 22/2/2021
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Απαντήσεις: 840

εντωμεταξύ η κουρού δεν είναι φύλλο αλλά ζύμη...σόγυ κιόλας 

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Mrs_always_right

Φύλλο...Σταμάτησα να διαβάζω στο φύλλο με 2 λ...εκτός αν εννοείς κουρου...σορι...

Αρέσει στο μέλος kostas232
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better

Alezandra

# 37 στις 23/2/2021
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 646
Οι άνθρωποι που έχουν μάθει να απολαμβάνουν είναι ευτυχισμένοι.Κάποιος που δεν δέχεται να δοκιμάσει ένα νέο φαγητό,μια νέα ταινία επειδή δεν είναι του στυλ του,η ένα νέο χορό,δεν πρόκειται ποτέ να ευτυχισει.Θα καταλάβετε αν κάποιος είναι διατεθειμένος να συσχετιστεί μαζί σας από τον τρόπο που αντιμετωπίζει τις διαφωνίες σας,από το αν δοκιμάζει τα φαγητά σας και από το αν μαζί ταιζετε όλες τις ανάγκες σας της ψυχής και του σώματος.Καταλάβατε ?
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Mathusalas

kostas232

# 38 στις 23/2/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

νασαι καλα

αδελφε!!!... μιλαμε με κανεις και γελαω καθε μερα.. συενεχισε γιατι κανομεν και ενα επαγγελμα επικινδυνο ειδικα τις ημερες αυττες και χρειαζομαστε το γελιο

χαχαχαχαχαχαχχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Mathusalas

Mathusalas

# 39 στις 23/2/2021
author

κωστα χαιρομαι που σε κανω να γελας. το γελιο ειναι ζωη αλλα μπορει απο το πολυ γελιο να ερθει και εφραγμα. ας προσεχουμε στην ηλικια αυτη, ετσι bro? επισης χαιρομαι που ασχολεισαι μαζι μου πλεον με τοσο ζηλο.

JIMTHEBLASTER1975

# 40 στις 23/2/2021
author
Ανδρας / 46 / Διαζευγμένος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 30

Eγω εχω μια αποψη διαφορετικη.Θελω σταθερη σχεση,δεν μου αρεσει το εφημερο και το one night stand,αλλα απο την αλλη δεν θελω ουτε να ακουω για γαμους και παιδια.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε