Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ghosting and...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Mrs_always_right

# 1 στις 21/2/2021
author
Γυναίκα / 42 / Διαζευγμένη
Ν. Μαγνησίας / Αγριά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%

Ghosting and...

Καλησπέρα σε όλους/ες

Θα ήθελα τη γνώμη σας παρακαλώ...Είχα σχέση και χώρισα πριν λίγο καιρό..έζησα αυτό που ορίζεται ως ghosting...για πρώτη φορά ...ούσα 41ος OMG...Δηλαδή μια ωραία πρωία ξύπνησα και μην είδατε τον Παναη..εμμέσως έμαθα πως είπε "δεν έβγαζα άκρη"...μετάφραση "ήθελα να συμφωνείς με ό,τι λέω γιατί ξέρω τα πάντα ως γνωστόν και αν διαφωνήσουμε δεν..." ματαίως έλεγα εγώ οκ δεν έγινε κάτι"συμφωνουμε πως διαφωνούμε,κανένα πρόβλημα"...anyway η ερώτησή μου...Δε θέλω να έχω τα δώρα που μου έκανε,αν και μου αρέσουν,μου θυμίζουν την άθλια συμπεριφορά του...τί λέτε τα επιστρέφω και νιώθω καλύτερα ή τα κρατάω...?

alisida

# 2 στις 21/2/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.596

Να πάει στην ευχή του θεουλη που πιστεύει ο άνθρωπος.

Εσύ να είσαι καλά και να έχεις την ηρεμία σου.

Τώρα πλάκα μας κάνεις,τα δώρα σε απασχολούν ?

Οκ,λοιπόν 

Τα χρυσά στον Ριχάρδο 

Τα ακριβά ρούχα σε φίλες σου ή σε κάποια οικογένεια που τα χρειάζεται.

Τα αρκουδάκια,λουλουδάκια, και όλα τα χαριτωμενακια,σε μια ωραία σακούλα μαύρη στον κάδο,ή στης ξαδέρφης του απ' έξω .

Τυχόν διαμερίσματα,αυτοκίνητα και βίντεο,φέρτα εδώ για την επόμενη πίτα 

Εύχομαι να είσαι καλά κι ευτυχισμένη από εδώ και πέρα και να βρεις σύντομα τον σωστό για εσένα άνθρωπο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Mrs_always_right

Ghosting and...

Καλησπέρα σε όλους/ες

Θα ήθελα τη γνώμη σας παρακαλώ...Είχα σχέση και χώρισα πριν λίγο καιρό..έζησα αυτό που ορίζεται ως ghosting...για πρώτη φορά ...ούσα 41ος OMG...Δηλαδή μια ωραία πρωία ξύπνησα και μην είδατε τον Παναη..εμμέσως έμαθα πως είπε "δεν έβγαζα άκρη"...μετάφραση "ήθελα να συμφωνείς με ό,τι λέω γιατί ξέρω τα πάντα ως γνωστόν και αν διαφωνήσουμε δεν..." ματαίως έλεγα εγώ οκ δεν έγινε κάτι"συμφωνουμε πως διαφωνούμε,κανένα πρόβλημα"...anyway η ερώτησή μου...Δε θέλω να έχω τα δώρα που μου έκανε,αν και μου αρέσουν,μου θυμίζουν την άθλια συμπεριφορά του...τί λέτε τα επιστρέφω και νιώθω καλύτερα ή τα κρατάω...?

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Persefoni__ και σε ακόμα 2 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

MiltosRNLI1930

# 3 στις 21/2/2021
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.307

Βρες

ενα γνωστο ντελιβερα ,και στειλε τα δωρα πισω με δυο μεριδες κεμπαπ μπολικο κρεμμυδι .

Αρέσει στα μέλη Alezandra, Paralia48 και σε ακόμα 4 μέλη.

Heptamer

# 4 στις 22/2/2021
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.743

Παράθεση:

Ghosting and...

Καλησπέρα σε όλους/ες

anyway η ερώτησή μου...Δε θέλω να έχω τα δώρα που μου έκανε,αν και μου αρέσουν,μου θυμίζουν την άθλια συμπεριφορά του...τί λέτε τα επιστρέφω και νιώθω καλύτερα ή τα κρατάω...?

Κρατησε τα (σε καποια σκοτεινη αποθηκη).

Ως αχνή αναμνηση του μοναδικου Ghosting που σου ετυχε.

Δε χρειαζεται να πληρωσουν τα δωρα την απαισια συμπεριφορα του ...φευγάτου.

Αρέσει στα μέλη Mathusalas, la-mer

kostas232

# 5 στις 22/2/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 611

koita

να δεις καταστασεις,,, και το νικ τοδικο σου σημαινει ακριβως αυτο που εσυ θελεις να αποφυγεις... και η γνωστη καραμελιτσα "συμφωνουμε πως διαφωνούμε"... χαζομαρες και ναχαμε να λεγαμε...

οτι χαζες λεξεις βλεπετε στο ινετρνετ της λετε.. ειχατε και στο χωριο σας ghosting
Αρέσει στα μέλη Enikos, Persefoni__ και σε ακόμα 3 μέλη.

kinky1971

# 6 στις 22/2/2021
author
Ανδρας / 50 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 45
Ο σκουπιδοντενεκες είναι δίπλα σου...
Αρέσει στο μέλος la-mer

Mrs_always_right

# 7 στις 22/2/2021
author
Ν. Μαγνησίας / Αγριά
Όχι δεν είναι τα δώρα...και όχι δεν τα είχα με εφοπλιστή ρε αγάπη για να έχω αυτά που λες...απλά πάντα στη ζωή μου επέστρεψα τα δώρα δεν ξέρω γιατί...τώρα το νιώθω δίπλα αυτό ως ένδειξη προσωπικής αξιοπρέπειας έναντι της πιο άθλιας ενδεχομένως συμπεριφορας που για πρώτη φορά στη ζωή μου εκληθην να διαχειριστώ...Υ.γ ευχαριστώ για την ευχή σου ανταποδίδω!

MiltosRNLI1930

# 8 στις 22/2/2021
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.307

Σημερα φιλε . εγραψες σελιδα στο Sxeseis .

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από kostas232

koita να δεις καταστασεις,,, και το νικ τοδικο σου σημαινει ακριβως αυτο που εσυ θελεις να αποφυγεις... και η γνωστη καραμελιτσα "συμφωνουμε πως διαφωνούμε"... χαζομαρες και ναχαμε να λεγαμε...

οτι χαζες λεξεις βλεπετε στο ινετρνετ της λετε.. ειχατε και στο χωριο σας ghosting

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

la-mer

# 9 στις 22/2/2021
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Απαντήσεις: 719

Τα δώρα δεν δωρίζονται (αλλού) και ούτε επιστρέφονται στον δωρητή.

Εξαιρούνται ακριβά δώρα και περιουσιακά στοιχεία μεγάλης αξίας, λόγω πλουτισμού του ενός μέλους της ελεύθερης σχέσης που διεκόπη...
αρχικά για λόγους αξιοπρέπειας και δευτερευόντως διότι μπορούν να διεκδικηθούν δικαστικά από το μέλος που τα δώρισε, με βάση τις διατάξεις του Αστικού Κώδικα για αδικαιολόγητο πλουτισμό, όταν έρχεται το τέλος της ελεύθερης συμβίωσης.
Αρέσει στα μέλη giorgos170, Enikos

Enikos

# 10 στις 22/2/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.011

Οου μι τζι...πεσαμε στην Ελενα Ακριτα...

Που πηρε σπιτι στο Σιτυ για να καθαριζει την συναγριδα της πολιτιζμενα...

Ανμπιλιβαμπλε...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, la-mer

Paralia48

# 11 στις 22/2/2021
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.156
Στην ανακύκλωση όλα!

Συγνώμη, αυτή τη λέξη ghosting δεν την ξέρω. Είναι αυτό που λες, ξυπνάς ένα πρωί και ο άλλος έχει γίνει καπνός;

Τι αίσθηση ανακούφισης! Ξαφνικά ξυπνάς και ανακαλύπτεις πως ο εφιάλτης τελείωσε!
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida

Enikos

# 12 στις 22/2/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Στα Εγγλεζικα, στα Εγγλεζικα πλιζζζ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από la-mer

Εξαιρούνται ακριβά δώρα και περιουσιακά στοιχεία μεγάλης αξίας, λόγω πλουτισμού του ενός μέλους της ελεύθερης σχέσης που διεκόπη...
αρχικά για λόγους αξιοπρέπειας και δευτερευόντως διότι μπορούν να διεκδικηθούν δικαστικά από το μέλος που τα δώρισε, με βάση τις διατάξεις του Αστικού Κώδικα για αδικαιολόγητο πλουτισμό, όταν έρχεται το τέλος της ελεύθερης συμβίωσης.

Αρέσει στα μέλη la-mer, MiltosRNLI1930

alisida

# 13 στις 22/2/2021
author

Αν ζητάς τη γνώμη μου,αυτό που συνιθιζεται να επιστρέφουμε,είναι τα χρυσαφικά και τίποτε άλλο.

Εξάλλου,αν σε ενοχλεί τόσο πολύ το να βλέπεις τα δώρα του,το ίδιο θα σε ενοχλήσει εάν πας να του τα δώσεις πίσω και τον δεις μπροστά σου.

Θα συμφωνήσω και με τον  Heptamer, ίσως είναι μια λύση να τα μαζέψεις προσωρινά μέχρι να σκεφτείς τι να τα κάνεις ή μέχρι να το ξεπεράσεις και να μπορείς μετά να απολαύσεις τη χρήση τους.

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Mrs_always_right
Όχι δεν είναι τα δώρα...και όχι δεν τα είχα με εφοπλιστή ρε αγάπη για να έχω αυτά που λες...απλά πάντα στη ζωή μου επέστρεψα τα δώρα δεν ξέρω γιατί...τώρα το νιώθω δίπλα αυτό ως ένδειξη προσωπικής αξιοπρέπειας έναντι της πιο άθλιας ενδεχομένως συμπεριφορας που για πρώτη φορά στη ζωή μου εκληθην να διαχειριστώ...Υ.γ ευχαριστώ για την ευχή σου ανταποδίδω!

Αρέσει στα μέλη Mrs_always_right, MiltosRNLI1930

alisida

# 14 στις 22/2/2021
author

.κακιουλες ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Paralia48

Τι αίσθηση ανακούφισης! Ξαφνικά ξυπνάς και ανακαλύπτεις πως ο εφιάλτης τελείωσε!

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Paralia48

Paralia48

# 15 στις 22/2/2021
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.156

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από la-mer

Αν είναι έτσι, ας τα επιστρέψει, για να έχει την ησυχία της. Μέχρι πότε να περιμένει να έρθει κάποιος δικηγόρος του να τα δώσει; Αποθήκη θα κάνει το σπίτι της, να του τα φυλάει; Στο κάτω κάτω, λέει, τη βαραίνουν με αναμνήσεις.

Πρέπει, ξε/πρέπει, δεν έχει σημασία. Έτσι θέλει, έτσι κάνει! Μήπως αυτός φέρθηκε περισσότερο καθωςπρέπει;

Αρέσει στα μέλη Mrs_always_right, alisida

giorgos170

# 16 στις 22/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.595
πόσο μήκος έχει,  το ροζ δελφίνι ...,,?

Αρέσει στα μέλη la-mer, Enikos

Enikos

# 17 στις 22/2/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εσυ που ξερεις πως φερθηκε ο αλλος...

Επειδη ετσι συζητηθηκε στο Πικαντιλι Σιρκους?...

Ησουν και εσυ εκει?...

Μαζι με το τρολ?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Paralia48

Αν είναι έτσι, ας τα επιστρέψει, για να έχει την ησυχία της. Μέχρι πότε να περιμένει να έρθει κάποιος δικηγόρος του να τα δώσει; Αποθήκη θα κάνει το σπίτι της, να του τα φυλάει; Στο κάτω κάτω, λέει, τη βαραίνουν με αναμνήσεις.

Πρέπει, ξε/πρέπει, δεν έχει σημασία. Έτσι θέλει, έτσι κάνει! Μήπως αυτός φέρθηκε περισσότερο καθωςπρέπει;

Αρέσει στα μέλη la-mer, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

Mrs_always_right

# 18 στις 22/2/2021
author
Ν. Μαγνησίας / Αγριά
Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις ειλικρινά..Για τον φίλο που λέει για τον νικ μου αγαπητέ αυτό μου το κόλλησαν φίλοι λόγω του οτι οι συμβουλές που δίνω ,όταν μου τις ζητούν φυσικά,επιβεβαιώνονται εκ των υστέρων οπότε δεν είναι κάτι που πιστεύω εγώ ωστόσο σέβομαι το δικαίωμά σας να το εκφράζετε...Για τα ειρωνικά σχόλια τύπου ειχες και στο χωριό σου κλπ νομίζω η σιωπή είναι η ορθότερη λύση..Τα διαβάζω με προσοχή και να στε καλά...όλοι/ες!Γτ πρώτη φορά έστειλα οπότε...

Mathusalas

# 19 στις 22/2/2021
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 99

εισαι σιγουρη οτι εφυγε πρωι... μηπως εφυγε αφου κοιμηθηκες?

Παράθεση:

Ghosting and...

Καλησπέρα σε όλους/ες

Αρέσει στο μέλος la-mer

__mikeman

# 20 στις 22/2/2021
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.245

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από kostas232

koita να δεις καταστασεις,,, και το νικ τοδικο σου σημαινει ακριβως αυτο που εσυ θελεις να αποφυγεις... και η γνωστη καραμελιτσα "συμφωνουμε πως διαφωνούμε"... χαζομαρες και ναχαμε να λεγαμε...

Ενω..."νικ" είχαμε στο χωριο μας εξαπανακαθεν, έτσι??

Για ενα καθαρό νικ ζούμε μου έλεγε ο μακαρίτης ο παππούς μου.

---

Επίσης να μην χρησιμοποιείτε τη λέξη "τρολ" γιατί θα φωνάξω τον Μπαμπινιώτη και το φάντασμα του Μακρυγιάννη μαζι!

Τελώνια τα λέμε!

Ο δε Παισιος τα έλεγε και ταγκαλάκια!

Αιντε τώρα γιατί I can't even!

https://www.youtube.com/watch?v=Gdxyr69YuCw

Αρέσει στα μέλη la-mer, Francesca_ και σε ακόμα 4 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε