Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Βασικά καλησπέρα σας

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

envylove7

# 1 στις 22/2/2021
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Βασικά καλησπέρα σας

Καλησπέρα σε όλη τη κοινότητα και από μένα μιάς και είναι το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ του site. Ήθελα να εκφράσω μία απορία μου σχετικά με κάποια προφίλ εδω γύρω στα οποία αναφέρεται συχνά η ''παραξενιά'' του στυλ: ''μην ενοχλήσεις αν δεν έχεις κάτι πρωτότυπο να πεις πέρα από ''καλησπέρα'', ''καλημέρα''... δε βάζω το καληνύχτα γιατί αυτό το λες όταν φεύγεις από κάπου . Και έρχομαι εγώ τώρα να ρωτήσω τους παντογνώστες... του site : Ως πρώτο χαιρετισμό εδώ στη γη τι χρησιμοποιούν, γιατί απ'ότι φαίνεται εγώ ήρθα από άλλο πλανήτη?...

Αρέσει στα μέλη Enikos, la-mer

MiltosRNLI1930

# 2 στις 22/2/2021
author
Ανδρας / 59 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.521

Eιναι αναγκη να τα διαβαζεις ? κατσε εδω με τους ολιγους του Φορουμ και ανοιξε κανα Θεμα που σε προβληματιζει και θα το συζητησουμε .Καλυτερο το Φορουμ απο το γκομενισμο .Νομιζω !

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

archagellos

# 3 στις 22/2/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.430

man,

ξεκινα καπως ετσι ...

Keep Walking 

Το μέλος archagellos έχει επισυνάψει το αρχείο: 32717644_1713830458693448_987245915712520192_n.jpg (143.07KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 98 φορές
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, alisida και σε ακόμα 6 μέλη.

Kristina_

# 4 στις 22/2/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν
Απαντήσεις: 1.667

Χαχαχαχα ας απαντησω εγω (αν και δεν το λεω τωρα στο προφιλ μου...αλλα καποτε το χα και γω νομιζωωω)

Λοιπον καιτα τι συμβαινει: και εγω οπως ολες οι γυναικες εδω λαμβανω καμποσα μηνυματα τυπου «Καλησπερα»  Αμα δε βαριεμαι η αμα βαριεμαι πολυ και θελω να διασκεδασω παιζω ενα παιχνιδι να μετρησω τον «συνομιλητη» μου ...απαντω και γω με ενα «Καλησπερα»!

Αμεσως μετα λαμβανω επομενο μηνυμα «τι κανεις» και απαντω «καλα» και μετα απο 2-3 ομοιως σημαντικα μηνυματα σταματα το παιχνιδακι

Ε πως να το κανουμε ειμαστε σε ενα σαιτ οπου επικοινωνουν γραπτα οι ανθρωποι ...αμα ο αλλος δε μπορει να γραψει 2-3 κουβεντες παραπανω, αμα δεν εχει την αυτοπεποιθηση ουτε καν να συστηθει οπως θα εκανε σε μια νεα γνωριμια εξω  η αμα περιμενει εγω (που δεν ειμαι αυτη που ξεκινησε την «επικοινωνια») να ξεκινησω μια συζητηση να τον διευκολυνω...ε τι να λεμε??? 

Αρέσει στα μέλη dustinthewind17, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Persefoni__

# 5 στις 23/2/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 382

Όντως..

"... ε τι να λέμε;;" 

Προσυπογράφω όσα λες . Πιστεύω πολλοί και πολλές θα συμφωνήσουν : Στον γραπτό λόγο "φανερώνονται" πολλά περισσότερα απ όσα νομίζει κάποιος , ίσως και περισότερα απ όσα σε μια συνομιλία πρόσωπο με πρόσωπο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Kristina_

Χαχαχαχα ας απαντησω εγω (αν και δεν το λεω τωρα στο προφιλ μου...αλλα καποτε το χα και γω νομιζωωω)

Λοιπον καιτα τι συμβαινει: και εγω οπως ολες οι γυναικες εδω λαμβανω καμποσα μηνυματα τυπου «Καλησπερα»  Αμα δε βαριεμαι η αμα βαριεμαι πολυ και θελω να διασκεδασω παιζω ενα παιχνιδι να μετρησω τον «συνομιλητη» μου ...απαντω και γω με ενα «Καλησπερα»!

Αμεσως μετα λαμβανω επομενο μηνυμα «τι κανεις» και απαντω «καλα» και μετα απο 2-3 ομοιως σημαντικα μηνυματα σταματα το παιχνιδακι

Ε πως να το κανουμε ειμαστε σε ενα σαιτ οπου επικοινωνουν γραπτα οι ανθρωποι ...αμα ο αλλος δε μπορει να γραψει 2-3 κουβεντες παραπανω, αμα δεν εχει την αυτοπεποιθηση ουτε καν να συστηθει οπως θα εκανε σε μια νεα γνωριμια εξω  η αμα περιμενει εγω (που δεν ειμαι αυτη που ξεκινησε την «επικοινωνια») να ξεκινησω μια συζητηση να τον διευκολυνω...ε τι να λεμε??? 

Persefoni__

# 6 στις 23/2/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 382

Βασικά καλημέρα σου

Έθεσες αυτή την ερώτηση στο φόρουμ. Έχω λοιπόν μια απορία . Δε σκέφτηκες ,πως αυτή η "παραξενιά" που αναφέρεις (και θέτεις ως γενικό ερώτημα ) αποτελεί έναν καλό και πρωτότυπο τρόπο να "προσεγγίσεις" κάποιο απ' αυτά τα προφίλ και να χρησιμοποιήσεις το ερώτημά σου ως έναυσμα  για ν ανοίξεις κάποια συζήτηση/ επικοινωνία ;;  

ΥΓ 1 : Δεν ήρθες από άλλον πλανήτη 

ΥΓ2 : Σ αυτό το σάιτ δεν είμαστε παντογνώστες, όσοι γράφουμε/απαντάμε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από envylove7

Βασικά καλησπέρα σας

Καλησπέρα σε όλη τη κοινότητα και από μένα μιάς και είναι το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ του site. Ήθελα να εκφράσω μία απορία μου σχετικά με κάποια προφίλ εδω γύρω στα οποία αναφέρεται συχνά η ''παραξενιά'' του στυλ: ''μην ενοχλήσεις αν δεν έχεις κάτι πρωτότυπο να πεις πέρα από ''καλησπέρα'', ''καλημέρα''... δε βάζω το καληνύχτα γιατί αυτό το λες όταν φεύγεις από κάπου . Και έρχομαι εγώ τώρα να ρωτήσω τους παντογνώστες... του site : Ως πρώτο χαιρετισμό εδώ στη γη τι χρησιμοποιούν, γιατί απ'ότι φαίνεται εγώ ήρθα από άλλο πλανήτη?...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, archagellos και σε ακόμα 4 μέλη.

gogo6960

# 7 στις 23/2/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Προσυπογράφω και γω ...δεν μου αρέσει να απαντώ σε μηνύματα του τύπου καλημέρα καλησπέρα διότι ουσιαστικά δεν υπάρχει διαλογος, δεν υπάρχει ανταλλαγή από απόψεων...μεγαλυτερη βαρύτητα δίνω στο forum... όσο για το chat... μπηκα μία φορά και δεν μου άρεσε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Persefoni__

Όντως..

"... ε τι να λέμε;;" 

Προσυπογράφω όσα λες . Πιστεύω πολλοί και πολλές θα συμφωνήσουν : Στον γραπτό λόγο "φανερώνονται" πολλά περισσότερα απ όσα νομίζει κάποιος , ίσως και περισότερα απ όσα σε μια συνομιλία πρόσωπο με πρόσωπο 

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, TheatrinaMou και σε ακόμα 1 μέλος.

DonHuanDelSalsa

# 8 στις 23/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αν δεν θες να κανεις τον καραγκιοζη με την καθεμια, μην ασχολεισαι... Ασε καποιον αλλο να ασχοληθει που ξερει να πρωτοτυπει ολη την ωρα για να κανει τις κυριες ευτυχισμενες. Τωρα τι προσφερουν αυτες σαν "ευχαριστω" και αν αξιζει τον κοπο ειναι αλλη ιστορια. Λοιπον...μην ρωτας, δεν θα επρεπε να σε ενδιαφερει, αυτες ας παν αλλου και εσυ κοιτα να ασχοληθεις με καμμια νορμαλ τυπισσα, που γραφτηκε στο site αυτο για να βρει εναν νορμαλ τυπο και δεν ψαχνει να βρε τον Τζοκερ ή τον Σπαλιαρα ή τον Βαρδινογιαννη. Αυτοι δεν ειναι εδω μεσα, ειναι εξω και εχουν γκομενες. Ας τους ψαξουν εκει.

Alezandra

# 9 στις 23/2/2021
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 681
Επειδή λαμβάνουμε πολλά μηνύματα,αν θέλετε να ξεχωρίσετε για να σας απαντησουν,ας γράφετε κάτι πιο πρωτότυπο.Εμένα με ρωτάνε θέλεις να μιλήσουμε και όταν λέω ναι,αρχίζουν ερωτήσεις πώς σε λένε,που μένεις,τι δουλειά κάνεις.Αυτο λέω δεν είναι συζήτηση,αλλά ανάκριση.Και τους μπλοκάρω.Καταλάβατε την ουσία τώρα ?
Αρέσει στα μέλη TheatrinaMou, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 10 στις 23/2/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν
Απαντήσεις: 1.667

Το chat ειναι πιο ...περιπλοκο τι να σου κανει μια φορα βρε γωγω? Θελει χρονο για να καταλαβεις τι παιζει...παντως το χει το ενδιαφερον του

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από gogo6960

Προσυπογράφω και γω ...δεν μου αρέσει να απαντώ σε μηνύματα του τύπου καλημέρα καλησπέρα διότι ουσιαστικά δεν υπάρχει διαλογος, δεν υπάρχει ανταλλαγή από απόψεων...μεγαλυτερη βαρύτητα δίνω στο forum... όσο για το chat... μπηκα μία φορά και δεν μου άρεσε...

Αρέσει στα μέλη Silektis, envylove7

alisida

# 11 στις 23/2/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.888

Αν έχεις ένα συμπληρωμένο προφίλ με φωτογραφία και η κοπέλα έχει απαντήσει με χαμόγελο στην επίσκεψη που έκανες στο προφίλ της,τότε,κατά τη γνώμη μου,μπορείς να ξεκινήσεις με μια καλημέρα χωρίς κάτι άλλο..

Όταν όμως είναι η πρώτη σου προσέγγιση,καλό θα ήταν να γράψεις και κάτι περισσότερο.

Τι θα είναι αυτό?

Μπορεί για παράδειγμα να της πεις για ποιο λόγο την επέλεξες για να της στείλεις μήνυμα (κάτι που είδες στο προφίλ της ή στη φωτογραφία της)

Αυτό θα σε ξεχωρίσει από τους υπόλοιπους που στέλνουν σε όλες και οποία κάτσει.

Τέλος να πω ότι όσο ευγενικός και ομιλιτικος και να είσαι,όταν στέλνεις σε προφίλ που : είτε δεν είναι γυναικείο όπως λέει,είτε δεν είναι ηλικιακά όπως λέει,είτε έχει μπει για την πλάκα της,

δεν πρόκειται να υπάρχει ανταπόκριση.

Δε σημαινει ότι κανεις κάπου λάθος.

Υπομονή μέχρι να βρεθεί η κοπέλα που και θα σου αρέσει και θα θέλει αληθινά να κάνει γνωριμία και όχι μόνο να παίξει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από envylove7

Βασικά καλησπέρα σας

Αρέσει στα μέλη archagellos, TheatrinaMou και σε ακόμα 2 μέλη.

Mathusalas

# 12 στις 23/2/2021
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 512

ξερεις ποσες περιπτωσεις μου λεγανε , δεν ενδιαφερομαι αλλα τελικα με το καταλληλο λεγειν σχεδον ολες οδηγουνται στο τσαρδι μου? ασε τι γραφουν, πολλες φορες ειναι η αμυνα τους και ισως θελουν να δουν ποσο επινοητικος εισαι στο να τις κυνηγησεις. ελα που θα στα μαθω εγω και εχω και τους 'ακολουθους' μου να με πιασουν στο δουλεμα. τι αλλο θα κανω για τη μαμα πατριδα?

Αρέσει στο μέλος envylove7

la-mer

# 13 στις 23/2/2021
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Απαντήσεις: 992

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από DonHuanDelSalsa

Αν δεν θες να κανεις τον καραγκιοζη με την καθεμια, μην ασχολεισαι... Ασε καποιον αλλο να ασχοληθει που ξερει να πρωτοτυπει ολη την ωρα για να κανει τις κυριες ευτυχισμενες. Τωρα τι προσφερουν αυτες σαν "ευχαριστω" και αν αξιζει τον κοπο ειναι αλλη ιστορια. Λοιπον...μην ρωτας, δεν θα επρεπε να σε ενδιαφερει, αυτες ας παν αλλου και εσυ κοιτα να ασχοληθεις με καμμια νορμαλ τυπισσα, που γραφτηκε στο site αυτο για να βρει εναν νορμαλ τυπο και δεν ψαχνει να βρε τον Τζοκερ ή τον Σπαλιαρα ή τον Βαρδινογιαννη. Αυτοι δεν ειναι εδω μεσα, ειναι εξω και εχουν γκομενες. Ας τους ψαξουν εκει.

la-mer

# 14 στις 23/2/2021
author
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή

ε ναι! αν δεν αναλύσουν Ντιντερό με τα τζααα, τίποτα αδιάφοροι θα είναι!

μεγντ!

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Alezandra
Επειδή λαμβάνουμε πολλά μηνύματα,αν θέλετε να ξεχωρίσετε για να σας απαντησουν,ας γράφετε κάτι πιο πρωτότυπο.Εμένα με ρωτάνε θέλεις να μιλήσουμε και όταν λέω ναι,αρχίζουν ερωτήσεις πώς σε λένε,που μένεις,τι δουλειά κάνεις.Αυτο λέω δεν είναι συζήτηση,αλλά ανάκριση.Και τους μπλοκάρω.Καταλάβατε την ουσία τώρα ?

Αρέσει στα μέλη Enikos, envylove7

Enikos

# 15 στις 23/2/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.458

Μα τι να σου απαντησει η Μπουμπου, με την φωτο των εξακοσιων κιλο γκραμς που...

Στην ερωτηση "ποσο ασχολειστε με την γυμναστικη?"...

Εχει γραψει "ανελλιπως"...

Για χαιρετουρες εχει ερθει εδω?...

Αρέσει στα μέλη archagellos, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 16 στις 23/2/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Απο την αλλη, ξεκαβαληστε εκεινο το φλαινγκ στικ...

Που ταχαμ εχετε κατσει στην δυσθεωρητη εδρα σας και εξεταζετε τον κοσμο...

Και ο κοσμος εξεταζει...

Και δεν μιλαω για τους ενοχλητικους κλπ κλπ...

Μιλαω για το οτι τον σηκωσατε αυτον τον αμανε, μεχρι χρηματιστηριου αξιων...

Λιγες ειναι που θεωρουν το πιπι τους "καστρο", το οποιο ολος ο κοσμος θελει να αλωσει?...

Γραμμενα εδω στο φορουμ ειναι και αυτα τα ρεζιλικια...

Σιγα μην περασουμε και εξετασεις, κατα τις οποιες ο εξεταστης εχει πεισει τον εαυτο του οτι ειναι ικανος να εξεταζει και τον εαυτο του υπερανω...

Αρέσει στα μέλη Silektis, archagellos και σε ακόμα 4 μέλη.

Mathusalas

# 17 στις 23/2/2021
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 512

κοριτσια ελεος. η ευγενεια θελει να λες ενα καλημερα, καλησπερα, γεια σου για αρχη. τι να σου πει παραπανω αν δεν δειξεις οτι ενδιαφερεσαι, να χανουμε χρονο σε ανουσιους μονολογους. αν σε εβλεπε στο δρομο το ιδιο δεν θα σου ελεγε? που εχεις και οπτικη επαφη. μετα λετε οτι θελετε να σας πλησιασουν με ευγενεια. τι αλλο θα ακουσω σε αυτη τη κοινωνια...

Αρέσει στα μέλη archagellos, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

la-mer

# 18 στις 23/2/2021
author
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή

την κακούργα βεβαίως βεβαίως 

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Mathusalas

τι αλλο θα ακουσω σε αυτη τη κοινωνια...

Αρέσει στα μέλη TheatrinaMou, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 19 στις 23/2/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αφηστε Κε Μαθουσαλας...στο δρομο, ειναι πιο ζορικα τα πραματα...

Εκει, σε σκαναρουνε με αυτο το πανεξυπνο-εξτριμ διεισδυτικο βλεμμα της πειρας και...

Εξακριβωσουν αμεσως αν πληροις τις προυποθεσεις, να σου επιτρεψουν να τις κανεις να νιωσουν Θεες για την σουπα που θα σου χωσουν ωστε να τις παρεις στο κοντο, προκειμενου να δουλεψει η χημεια και το κλικ και να τις διεκδικησεις (οπως λεει η νεα μοδερνια που μαθανε)...και να σε πουν στο τελος πεφτουλα...

Ειναι δυσκολα τα πραματα στο δρομο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Mathusalas

κοριτσια ελεος. η ευγενεια θελει να λες ενα καλημερα, καλησπερα, γεια σου για αρχη. τι να σου πει παραπανω αν δεν δειξεις οτι ενδιαφερεσαι, να χανουμε χρονο σε ανουσιους μονολογους. αν την εβλεπες στο δρομο το ιδιο δεν θα εκανες? που εχεις και οπτικη επαφη. μετα λετε οτι θελετε να σας πλησιασουν με ευγενεια. τι αλλο θα ακουσω σε αυτη τη κοινωνια...

Αρέσει στα μέλη Silektis, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 3 μέλη.

kostas232

# 20 στις 23/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

σκεφτομαι

να σου στειλω μηνυμα για να συζητησουμε την κοπερνίκεια επανάστασή" ή στροφή και πως επηρεασε αυτο την κοινωνια αλλα δεν ξερω αν το επιπεδο ειναι τετοιο καταλαβαινεις...

ολες εδω ???

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Alezandra

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε