Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αδιέξοδο με την κοπέλα μου

Σελίδα : 1

Hendrik

# 1 στις 24/2/2021
author
Ανδρας / 25 / Σε σχέση
Ν. Ευρυτανίας / Αγία Τριάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σας παιδιά !

Θα ήθελα να αναφερθώ για την σχέση μου, η οποία δεν βρίσκεται στα καλύτερά της. Έχω σχέση 3 χρόνια με μια κοπέλα, η οποία αντιμετωπίζει, η οποία κουβαλάει κάποια τραύματα που την επηρεάζουν στην ζωή της και στην συναναστροφή της με του ανθρώπους!Το προβλημα είναι πως λόγω του ότι και εγώ είμαι ένας άνθρωπος με ψυχολογικά, δεν της στάθηκα όπως έπρεπε και ήμουν κάποιες φορές και επικριτικός απέναντι της. Φυσικά το τελευταίο καιρό αυτό άλλαξε από πλευρά μου και προσπαθώ να βελτιωθώ. Παρόλαυτα η συμπεριφορά της απέναντι μου είναι άσχημη και με φθείρει το γεγονός ότι έχει νεύρα για το οτιδήποτε! Τώρα ετοιμαζόμαστε να βρούμε ένα άλλο σπίτι και νιώθω δυστυχισμένος, παρόλαυτα την αγαπάω!Τι να κάνω ;Προσπαθώ αλήθεια να είμαι δυνατός και να αλλάζω τον χαρακτήρα μου πλέον και σε πράγματα που δεν θα ήταν πρόβλημα για κάποιον άλλο ! 

archagellos

# 2 στις 24/2/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

man ,

καπως περιεργα μας τα λες ...

3 χρονια ησουν επικριτικος απεναντι της ...δεν της σταθηκες ολο αυτο το διαστημα ...και τωρα τι ?

Δεν χορευει με τον ρυθμο που βαρας και τα πηρες ? 

Οπως απο δικια σου πλευρα οταν το πηρες αποφαση οτι θες να βελτιωσεις καποια πραγματα ...ετσι και απο δικη της πλευρας οταν και εαν αποφασισει οτι θελει να βελτιωση καποια θεματα ...θα δεις ισως καποια διαφορα .

Και μη γελιεσαι ...ο χαραχτηρας του ανθρωπου δεν αλλαζει ...το μονο που μπορει να κανει καποιος ειναι να μαθει να διαχειριζεται καλυτερα καποιες καταστασεις .

Καλο θα ειναι να τα δεις τα θεματα ...απο αλλη οπτικη γωνια 

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, la-mer και σε ακόμα 3 μέλη.

gogo6960

# 3 στις 24/2/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Φίλες μου 

Αν, όπως λες ,3χρονια ησουν επικρητικος με την κοπέλλα σου που σημαίνει ότι δεν υπήρχε κατανόηση σ αυτή τη σχέση ... τώρα αποφασισες ν αλλάξεις και ζητας ν αλλάξει τον χαρακτήρα της?Άποψη μου είναι όταν υπάρχουν ψυχολογικά προβλήματα απ' τις δύο πλευρές σχέσεις δεν χτιζονται... Η λυση είναι με την βοήθεια ψυχολόγου λυνετε τα ψυχολογικά σας και μετά βλεπεται τι θα γίνει με τη σχέση σας.. ευχομαι όλα να πάνε καλά...

gogo6960

# 4 στις 24/2/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Φίλες μου 

Αν, όπως λες ,3χρονια ησουν επικρητικος με την κοπέλλα σου που σημαίνει ότι δεν υπήρχε κατανόηση σ αυτή τη σχέση ... τώρα αποφασισες ν αλλάξεις και ζητας ν αλλάξει τον χαρακτήρα της?Άποψη μου είναι όταν υπάρχουν ψυχολογικά προβλήματα απ' τις δύο πλευρές σχέσεις δεν χτιζονται... Η λυση είναι με την βοήθεια ψυχολόγου λυνετε τα ψυχολογικά σας και μετά βλεπεται τι θα γίνει με τη σχέση σας.. ευχομαι όλα να πάνε καλά...
Αρέσει στο μέλος TheatrinaMou

TheatrinaMou

# 5 στις 24/2/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 8
Αν δεν μπορείς να συμπαρασταθείς στο άνθρωπο σου, αν δεν είσαι κοντά του στα δύσκολα τότε τι να σε κανει; Στα εύκολα όλοι τα πάμε καλά .
Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Francesca_ και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 6 στις 24/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.788

Το οτι αλλαξες τελευταια, εμενα ενα πραγμα μου λεει...

Οτι φεροσουν με καποιον ασχημο τροπο, ο οποιος δημιουργουσε προβληματα στην κοπελα...

Και υπο τον φοβο του να το διαλυσετε, αναγκαστηκες να αλλαξεις, (φαινομενικα, γιατι στα 55 ο ανθρωπος δεν αλλαζει χουι), πορεια μεχρι να δεις τι θα κανεις...

Επισης να ξερεις οτι με αλλαγες της τελευταιας στιγμης, δεν γινεται δουλεια, ακριβως επειδη ειναι η τελευταια στιγμη...

Αρέσει στα μέλη Francesca_, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

giorgos170

# 7 στις 24/2/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.563
σε σανατώριο στην αυστρία,,  όχι στην πλατεία.,  ομονοίας ...:,

" Η λυση είναι με την βοήθεια ψυχολόγου λυνετε τα ψυχολογικά σας   και μετά   βλεπεται τι θα γίνει με τη σχέση σας.. ευχομαι όλα να πάνε καλά... "
Αρέσει στο μέλος la-mer

Mathusalas

# 8 στις 24/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Χεντρικ θα σου πω μια δικη μου περιπτωση. ειχα μια συντροφο σχεδον στην ιδια ηλικια (δεν παω μονο με μικρουλες) που εβλεπα περιεργες κρισεις κατα περιοδους. αυτη ηξερε τι ειχε. μου ειπε καποια στιγμη οτι θελει να χωρισουμε γιατι ειχε κρισεις πανικου και αισθανοταν οτι υποβιβαζε τη σχεση μας. το παλεψα οσο μπορουσα μαζι της και μετα απο επισκεψη σε ψυχιατρο της χορηγησε καποια ελαφρα αντικαταθλιπτικα. ολα πηγαιναν καλα μεχρι που τα σταματησε γιατι νομιζε οτι ειναι δυνατη. ηθελα να ειμαι συνεχεια μαζι της και ετσι απεφευγα να πηγαινουμε σε μερη με κοσμο γιατι της ερχοταν κριση, ιδρωναν τα χερια της και αλλα συμπτωματα. δεν μπορουσε να το διαχειριστει και δεν ηθελε να ειμαι πλαι της για να μπορω να συνεχισω τη ζωη μου. μου στοιχισε, μιλαμε καμμια φορα και ας εχει περασει πανω απο 1 χρονο. ακομη δεν το εχει ξεπερασει. περα απο τη δουλεια κλεινεται σπιτι της που αισθανεται ασφαλης. που θελω να καταληξω? οτι καποια θεματα που εχει ο αλλος μπορει να ειναι τοσο σοβαρα που μονος δεν μπορει να τα βγαλει περα. ελπιζω να καταλαβες που το παω. σου ευχομαι να μην σου συμβει κατι αναλογο με τη συντροφο σου.

konstandinos73

# 9 στις 24/2/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 331
Φιλε μου, οπως λες και η κοπελα αλλα και εσυ εχετε ψυχολογικης φυσεως θεματα...αρα η εξισωση θα ειναι η εξης: ψυχολογικά + ψυχολογικα = ψυχολογικα στο τετραγωνο. Δε λεει. Βρειτε ο καθενας αλλους να ταλαιπωρησετε σ αυτη τη ζωη. ΥΓ: Οταν ακουω για "ψυχολογιες, τραυματα κτλ"...σκεφτομαι εκεινους τους ανθρώπους στο ακουσμα του ιατρου τους: "εχεις καρκινο αλλα θα το παλαιψουμε..". Τοτε ξεχωριζεις, το ουσιωδες απ το επουσιωδες "του κωλου". Αυτα.

Paralia48

# 10 στις 24/2/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.735
Θα προσπαθησω να πω κι εγώ μια γνώμη
Είναι δύσκολες συμπεριφορές, που εμείς οι άγνωστοι ό,τι και να πούμε, είναι ελάχιστο.
Πιστεύω κι εσύ και η κοπέλα σου θα μπορούσατε να αλληλοβοηθηθείτε με τα <<δικά σας>> ψυχολογικά.
Θα σου πω μια απλοϊκή άποψη.

Ασχοληθείτε με την κοπέλα σου με απλά και σημαντικά πράματα, δηλ πώς νοιώθετε στη σχέση, να στηρίζετε ο ένας τον άλλο, να περνάτε όμορφα, να αγαπήσει ο καθενας τον εαυτό του με τα ελαττώματά του, να μην κρίνετε ο ένας τον άλλον και να μην προσπαθήσετε να αλληλοαλλαχτείτε.

Όταν βλέπετε κάποιο λάθος στον εαυτό σας ή  στον άλλον, συζητήστε μόνο το συγκεκριμένο και βρείτε λύση μόνο γιαυτό. Μην γενικεύετε τη συζήτηση και καταλήγετε να επικρίνετε ο ένας τον άλλο.
Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, TheatrinaMou και σε ακόμα 1 μέλος.

Hepatica

# 11 στις 24/2/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 144
Τα λες πολύ γενικά. Προσδιόρισε τα σωστά κ ίσως καταλάβουμε.

Alezandra

# 12 στις 2/3/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 815

Όταν πρώτα σταθεί ο καθένας στον εαυτό του και μετά στον άλλο,θα προχωράτε ένα βήμα κάθε φορά.

Το σημαντικό είναι όλα τα βήματα να πηγαίνουν προς την ίδια κατεύθυνση.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Hendrik

Καλησπέρα σας παιδιά !

Θα ήθελα να αναφερθώ για την σχέση μου, η οποία δεν βρίσκεται στα καλύτερά της. Έχω σχέση 3 χρόνια με μια κοπέλα, η οποία αντιμετωπίζει, η οποία κουβαλάει κάποια τραύματα που την επηρεάζουν στην ζωή της και στην συναναστροφή της με του ανθρώπους!Το προβλημα είναι πως λόγω του ότι και εγώ είμαι ένας άνθρωπος με ψυχολογικά, δεν της στάθηκα όπως έπρεπε και ήμουν κάποιες φορές και επικριτικός απέναντι της. Φυσικά το τελευταίο καιρό αυτό άλλαξε από πλευρά μου και προσπαθώ να βελτιωθώ. Παρόλαυτα η συμπεριφορά της απέναντι μου είναι άσχημη και με φθείρει το γεγονός ότι έχει νεύρα για το οτιδήποτε! Τώρα ετοιμαζόμαστε να βρούμε ένα άλλο σπίτι και νιώθω δυστυχισμένος, παρόλαυτα την αγαπάω!Τι να κάνω ;Προσπαθώ αλήθεια να είμαι δυνατός και να αλλάζω τον χαρακτήρα μου πλέον και σε πράγματα που δεν θα ήταν πρόβλημα για κάποιον άλλο ! 

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε