Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φεύγει φαντάρος!

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Nancy_123p

# 1 στις 24/2/2021
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ασπρόπυργος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 14
'Aρεσαν+: 0%

Φεύγει φαντάρος!

Καλησπέρα σας, το θέμα που ήθελα να θέσω χωρίζεται στα δύο. Αρχικά όμως θα κάνω μια εισαγωγή... 

Εχω 4 χρόνια σχέση και φεύγει το αγόρι μου φαντάρος (είχε πάρει αναβολή μέχρι να πάρει πτυχίο). Με το αγόρι μου όλα είναι τέλεια, τα πάμε πολύ καλά. Ξεκινάμε λοιπόν το θέμα, το οποίο όπως είπαμε χωρίζεται σε δύο μερη:Πρωτων: θέλω να μου πείτε αν έχετε να με συμβούλεψε τε κάπως γιατί δεν θέλω να τον ζαλίζω, να του γκρινιάζω ξέρω ότι θα περάσει μια καινούρια φάση και θέλω να μην έχει και εμένα πάνω από το κεφάλι μου. Αντιθέτως θα ήθελα μόνο να τον στηρίξω.. Οπότε θα ήθελα τις συμβουλές σας πάνω σ αυτό και ίσως κάποιες εμπειρίες σας!!Δεύτερων: σκέφτομαι πριν φύγει να του κάνω ένα πάρτι έκπληξη.. Να μαζέψω δηλαδή τους φίλους του και να του κάνουμε έκπληξη να τον αποχαιρετησουμε. Εντάξει, αυτά είναι το ατού μου έχω πολλές ιδέες αλλά παιδιά έχω ξεμείνει από ιδέες για δώρο... Τι να του πάρω; δεν πάει το μυαλό μου πουθενά!! Ελπίζω να με βοηθήσετε και στα δύο θεματακια μου!!! 

konstandinos73

# 2 στις 24/2/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 331
Πρωτον: Το "Δευτερων" γραφεται "Δευτερον" και Δευτερον: Το "Πρωτων" γραφεται "Πρωτον". Λεπτομέρειες θα μου πεις.
Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, LUDIA1992 και σε ακόμα 6 μέλη.

alisida

# 3 στις 25/2/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477
Να σας υπενθυμίσω ότι τα πάρτυ απαγορεύονται αυτή την εποχή.Καλή θητεία εύχομαι και γρήγορα να είστε ξανά μαζί
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 3 μέλη.

kostas232

# 4 στις 25/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

ωραια!!!

δωσε στοιχεια να τον στειλω κοντα σου.. στον Εβρο!!!... και παρτυ αν του κανεις , και να μην τον κουρδιζεις πολυ γιατι εκει που παει  ειναι διαφορετικα απο το σπιτι του,,, οχι κατι το ιδασιτερο οι εποχες αλλαξαν αλλα για τους σημερινους νεους ειναι καπως... αντε βρε καλος στρατιωτης και να προσεχει πες του... 3 πραγματακια ειναι ο στρατος... υπηρεσια οπλο κραβατι.. αν ειναι ενταξει σε αυτα τα τρια δεν εχει φοβο...
διαβαζει ο καλβ?

Enikos

# 5 στις 25/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.788

Εσυ εχεις παρει πτυχιο?...

Αρέσει στο μέλος archagellos

TheatrinaMou

# 6 στις 25/2/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 8
Το καλυτερο πάρτυ να το κάνεις και σαν δώρο λίγες μέρες πριν και μετά τεστ κοβιντ σε όλους. Αλλά έχε στην άκρη το πρόστιμο σου σαν διοργανωτής. Αραγε φτάνει η αγάπη μέχρι εκει; Καλά τα γλέντια αλλα η υγεία καλύτερη.
Αρέσει στα μέλη LUDIA1992, Nancy_123p

RoryG80

# 7 στις 25/2/2021
author
Ανδρας / 42 / Παντρεμένος
Ν. Καβάλας / Χρυσούπολη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 21

Όσον αφορά το πρώτο, μην τον ζαλίζεις και μην του γκρινιάζεις γενικότερα. Μην πνίγετε τους συντρόφους σας. Όσον αφορά το δεύτερο, δεν υπάρχει καλύτερο δώρο για έναν άνδρα από το σεξ. Βάλε φαντασία.

Αρέσει στο μέλος Nancy_123p

Mathusalas

# 8 στις 25/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αν κρινω απο την ηλικια σου δεν μενετε μαζι. αυτο ειναι καλο στη προκειμενη περιπτωση. το παρτυ δεν λεει και πολλα αυτη τη περιοδο χωρις να εχεις προβλημα με το νομο. θα σου βγει ξυνο. κλειστον σπιτι και δωστου οτι δεν θα εβρει στο στρατο, αχαλινωτο σεξ που να μη θελει να παει εκει. καντου πραγματα που πιθανον ηθελε και δεν του τα εδωσες σαν να ειναι η τελευταια σας φορα. και οταν τελειωσεις ταισε τον κιολας μη ρεψει.

alisida

# 9 στις 25/2/2021
author
Καζακστάν

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Mathusalas

και οταν τελειωσεις ταισε τον κιολας μη ρεψει.

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

Enikos

# 10 στις 25/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αλλη φρικη μας βρηκε παλι...

Γκαζωσανε ολα τα βοιντ σπεισες απο τα εποξικα...

Αρέσει στο μέλος la-mer

Hellboy_

# 11 στις 25/2/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 170

ρε πατε καλα?

ολοκληρος μαντραχαλος ειναι και παει φανταρος ζωαρα θα κανει ..

τι παρτυ εκπληξη και δωρα και χαζα ..

κοιτα προσεξτε εκει μην πεσει καμια καρφωτη με τα παρτυ και του κανει δωρο η αστυνομια κανα προστιματακι αντι για σενα !

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Nancy_123p

Φεύγει φαντάρος!

Καλησπέρα σας, το θέμα που ήθελα να θέσω χωρίζεται στα δύο. Αρχικά όμως θα κάνω μια εισαγωγή... 

Εχω 4 χρόνια σχέση και φεύγει το αγόρι μου φαντάρος (είχε πάρει αναβολή μέχρι να πάρει πτυχίο). Με το αγόρι μου όλα είναι τέλεια, τα πάμε πολύ καλά. Ξεκινάμε λοιπόν το θέμα, το οποίο όπως είπαμε χωρίζεται σε δύο μερη:Πρωτων: θέλω να μου πείτε αν έχετε να με συμβούλεψε τε κάπως γιατί δεν θέλω να τον ζαλίζω, να του γκρινιάζω ξέρω ότι θα περάσει μια καινούρια φάση και θέλω να μην έχει και εμένα πάνω από το κεφάλι μου. Αντιθέτως θα ήθελα μόνο να τον στηρίξω.. Οπότε θα ήθελα τις συμβουλές σας πάνω σ αυτό και ίσως κάποιες εμπειρίες σας!!Δεύτερων: σκέφτομαι πριν φύγει να του κάνω ένα πάρτι έκπληξη.. Να μαζέψω δηλαδή τους φίλους του και να του κάνουμε έκπληξη να τον αποχαιρετησουμε. Εντάξει, αυτά είναι το ατού μου έχω πολλές ιδέες αλλά παιδιά έχω ξεμείνει από ιδέες για δώρο... Τι να του πάρω; δεν πάει το μυαλό μου πουθενά!! Ελπίζω να με βοηθήσετε και στα δύο θεματακια μου!!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Nancy_123p

Φεύγει φαντάρος!

Αρέσει στα μέλη alisida, Nancy_123p

Nancy_123p

# 12 στις 25/2/2021
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ασπρόπυργος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 14
Για να μην παρεξηγηθώ-γιατί πολλοί σχολιάζετε αυτό αντί να μου απαντάτε σ αυτά που ρωτάω - όταν λέω πάρτι δεν εννοώ πάρτι με την έννοια που θα κάναμε πριν 1 χρόνο. Εννοώ προφανώς μια μάζωξη στο σπίτι με το πολύ 9 άτομα με τούρτα κι απλά θα ναι έκπληξη.. Οκ μπορεί να χρησιμοποίησα λάθος τον όρο πάρτι αλλά μην κολλάμε σ αυτό... Όσο το γιατί το σκέφτομαι... Απλα θέλω να τον αποψαιρετησουμε εγώ και οι φίλοι του πριν φύγει.. Καλά δεν φεύγει για πάντα αλλά είναι ωραία κίνηση θεωρώ για την καινούρια του εμπειρία...Τελος πάντων, εγώ ακόμα δεν παίρνω συμβουλές για το πως να διαχειριστώ την φάση κυριως. Και το χρειάζομαι!

alisida

# 13 στις 26/2/2021
author
Καζακστάν

Τη "φάση" θα τη διαχειριστείς με ηρεμία.

Θα ήταν καλή ιδέα να βρεις μια απασχόληση,ένα χόμπι για όσο καιρό τουλάχιστον λείπει το αγόρι σου,για να μην σκέφτεσαι μόνο εκείνον και τον ζαλίζεις με μηνύματα που κατά πάσα πιθανότητα δεν θα μπορεί να ανταποδώσει εξίσου.

Όλα έχουν να κάνουν και με το βαθμό επικοινωνίας που έχετε έως τώρα σαν ζευγάρι.

Οι σχέσεις δοκιμάζονται σε πολλές περιπτώσεις και οι γερες είναι αυτές που τελικά κρατούν.

Σκέψου ότι μετά από όλο αυτό (δεν είναι και πολύ 9 μήνες,δες το σαν μια σχολική χρονιά) ,θα είστε μαζί και εύχομαι για πολλά χρόνια

Υ/Γ : τα 9 άτομα επιτρέπονταν μόνο κατά τη γιορτινή περίοδο των Χριστουγέννων κ Πρωτοχρονιάς.Τώρα γενικά απαγορεύονται οι συναθροίσεις σε σπίτια.

Κρίμα...θα γιορτάσετε το απολυτήριο όμως,υπομονή !!!

I am Not a psychotherapist :)

kostas232

# 14 στις 26/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σιγα

αγαπημενη αλις σιγα.. στρατιωτης παει ο ανθρωπος δεν παει στον πολεμο... ρε τι γινεται εδω?...οι ωραιοτεροι μηνες στην ζωη καθε Ελληνα εκτος απο τους μυστηριους... ελα παναια μου...

κοπελια γραψε που παει να σου πω καιπως θα περασει... τουλαχιστον τον πρωτο καιρο

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από alisida

Τη "φάση" θα τη διαχειριστείς με ηρεμία.

Θα ήταν καλή ιδέα να βρεις μια απασχόληση,ένα χόμπι για όσο καιρό τουλάχιστον λείπει το αγόρι σου,για να μην σκέφτεσαι μόνο εκείνον και τον ζαλίζεις με μηνύματα που κατά πάσα πιθανότητα δεν θα μπορεί να ανταποδώσει εξίσου.

Όλα έχουν να κάνουν και με το βαθμό επικοινωνίας που έχετε έως τώρα σαν ζευγάρι.

Οι σχέσεις δοκιμάζονται σε πολλές περιπτώσεις και οι γερες είναι αυτές που τελικά κρατούν.

Σκέψου ότι μετά από όλο αυτό (δεν είναι και πολύ 9 μήνες,δες το σαν μια σχολική χρονιά) ,θα είστε μαζί και εύχομαι για πολλά χρόνια

Υ/Γ : τα 9 άτομα επιτρέπονταν μόνο κατά τη γιορτινή περίοδο των Χριστουγέννων κ Πρωτοχρονιάς.Τώρα γενικά απαγορεύονται οι συναθροίσεις σε σπίτια.

Κρίμα...θα γιορτάσετε το απολυτήριο όμως,υπομονή !!!

alisida

# 15 στις 26/2/2021
author
Καζακστάν

Έχεις ξεχάσει μου φαίνεται πώς είναι να είσαι 20+ ..

Άλλες ανησυχίες, άλλα προβλήματα...

Το τόσο το κάναμε τόσο ,έλα τώρα..

Δεν ήσουν πάντα τοοοσο ώριμος ώστε να αντιμετωπίζεις κάθε πρόβλημα με την ανάλογη βαρύτητα 

Ο μικρός πάει φαντάρος και η κοπελιά του ανησυχεί και στεναχωριέται.

Θέλει να του δείξει την αγάπη της 

Είναι πολύ γλυκό αυτό και μην το ισοπεδώνουμε  

εγώ είμαι μαζί της (στον αγώνα και στο κλάψ.. )

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από kostas232

σιγα

αγαπημενη αλις σιγα.. στρατιωτης παει ο ανθρωπος δεν παει στον πολεμο... ρε τι γινεται εδω?...οι ωραιοτεροι μηνες στην ζωη καθε Ελληνα εκτος απο τους μυστηριους... ελα παναια μου...

κοπελια γραψε που παει να σου πω καιπως θα περασει... τουλαχιστον τον πρωτο καιρο

Αρέσει στα μέλη Nancy_123p, maraki_lar_1980

Enikos

# 16 στις 26/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Που και να πηγαινε σε πολεμο ο αλλος...

Τι θα διαβαζαμε...

Λες και η θητεια στον στρατο, αφορα το γουτσου γουτσου αυτων που ΔΕΝ πανε στρατο...

Πως νομιζεις εχουν ευνουχισει ενα σωρο κοσμο, με τις... πιτες που αμολανε κατα παντος?...

Κοπιαζουν και να σκεφτουν τι σημαινει περα απο ενα κρεβατι...ο στρατος...για τον αλλο...

Και αφου γεμισουν με επαρκη αριθμο χλεχλεδων την κοινωνια, σκιζουν τα προικια τους γιατι οι αντρες δεν κανουν καμακι, γιατι οι αντρες ειναι μαμακηδες, γιατι τις γραφουν (μετα τις σουπες, στην δηθενια περι αγνου βιου και νοοτροπιας), γιατι τις κραζουν με το που θ' ανοιξουν το στομα τους  να παραστησουν με φωνη Σταχτοπουτας τις αδικημενες η τις ανηξερες...

Ακου και εσυ κοπελια, με το τρολοθεμα σου, κατι...

Πριν παει ενας νεος στον στρατο, δεν εχει το μυαλο του οπου και εσυ...

Εχει κατα νου καποιες σκεψεις που αφορουν στο οτι αρχιζει να αλλαζει η ζωη του, οτι θα βρεθει μπροστα σε ενα αγνωστο περιβαλλον και σε αγνωστες πρακτικες...και οχι μονο...

Ασε τα παρτυ και τις αμερικανιες και πιαστον ησυχα και ομορφα, να του μιλησεις για αυτα που τον απασχολουν στην παρουσα φαση...εφοσον σε θεωρησει ικανη να στα εκμυστηρευτει...

Τα αλλα ειναι για τους πεπερασμενους που δεν εζησαν τα πραγματα στην ωρα τους και λενε...πιτες, που κανουν κακο σε πολλα ζητηματα και ποσο μαλλον στους νεους που θα εχουν την ατυχια να ενστερνιστουν τις...πιτες τους...

Αιντε με την σεξουαλικη πεινα πια...

Αρέσει στα μέλη Francesca_, la-mer

kostas232

# 17 στις 26/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αλις

θα σου προτεινα  να ησουν επιφυλακτικη οσον αφορα τα συμπερασματα σου για μενα, οσον αφορα το θεμα του στρατου αλλα και γενικα... επειδη δεν κανω κεφι να μπω σε λεπτομερειες θα πω μονο αυτο... σ εμενα δεν θα μιλας για στρατο και κατα ποσο ημουν η οχι ωριμος για να ανταπεξελθω σε αυτο...

στο διαταυτα... εγω δεν μιλησα για την κοπελα μιλησα για την δικη δευτερη απαντηση και το νοημα που εβγαινε απο αυτην.. και ναι αγαπητη παει στρατιωτης και θα περασει μια χαρουλα εκτος και αν ειναι κανενας φλωρος εκει θα εχει θεματα

μαθατε τωρα οι γυναικες να εχετε αποψη περι στρατου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από alisida

Έχεις ξεχάσει μου φαίνεται πώς είναι να είσαι 20+ ..

Άλλες ανησυχίες, άλλα προβλήματα...

Το τόσο το κάναμε τόσο ,έλα τώρα..

Δεν ήσουν πάντα τοοοσο ώριμος ώστε να αντιμετωπίζεις κάθε πρόβλημα με την ανάλογη βαρύτητα 

Ο μικρός πάει φαντάρος και η κοπελιά του ανησυχεί και στεναχωριέται.

Θέλει να του δείξει την αγάπη της 

Είναι πολύ γλυκό αυτό και μην το ισοπεδώνουμε  

εγώ είμαι μαζί της (στον αγώνα και στο κλάψ.. )

alisida

# 18 στις 26/2/2021
author
Καζακστάν

Αγαπητέ.

Μιλώ για τα συναισθήματα της κοπέλας.

Είδες κάπου να φοβάμαι για το παλικάρι ???

Γνωρίζω τα νέα δεδομένα μιας θητείας,μιας που πολύ πρόσφατα υπηρέτησε ένα πολύ αγαπημένο μου πρόσωπο  

Η κοπέλα όμως θα μείνει πίσω ,να περιμένει.

Και θα ανησυχεί 

Θα αναρωτιέται αν εκείνος τη σκέφτεται όσο τον σκέφτεται εκείνη.

Και πολλά ακόμα που δεν σε αδικώ που δεν τα σκέφτεσαι ,δεδομένου ότι 

..δεν έχεις ζήσει ως κορίτσι που περιμενει να απολυθεί το αγόρι της.

Φιλτατε ,δεν πειράζει ,σε καταλαβαίνω και δεν παρεξηγώ  

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από kostas232

αλις

θα σου προτεινα  να ησουν επιφυλακτικη οσον αφορα τα συμπερασματα σου για μενα, οσον αφορα το θεμα του στρατου αλλα και γενικα... επειδη δεν κανω κεφι να μπω σε λεπτομερειες θα πω μονο αυτο... σ εμενα δεν θα μιλας για στρατο και κατα ποσο ημουν η οχι ωριμος για να ανταπεξελθω σε αυτο...

στο διαταυτα... εγω δεν μιλησα για την κοπελα μιλησα για την δικη δευτερη απαντηση και το νοημα που εβγαινε απο αυτην.. και ναι αγαπητη παει στρατιωτης και θα περασει μια χαρουλα εκτος και αν ειναι κανενας φλωρος εκει θα εχει θεματα

μαθατε τωρα οι γυναικες να εχετε αποψη περι στρατου...

Heptamer

# 19 στις 26/2/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.036

Λιγα μηνάκια στρατος δεν ειναι και η συντελεια (μιας σχεσης).

Τι να πουν και τα βορειοκορεατάκια που υποχρεουνται να πηγαινουν για ...5 ολοκληρα χρονακια να υπηρετουν τον (εκάστοτε) Κιμ...

Κι εκει δε νομιζω πως εκει υπαρχουν λουφαδορικα πόστα...κι ουτε περνουν σιγουρα  μια χαρούλα.

Και ουτε ειναι σιγουρο κατα ποσο  οι κοπελιές στα μετοπισθεν κανουν αποχαιρετηστήρια παρτι  ή περιμενουν τοσο διαστημα να γυρισει ο καλος τους...

kostas232

# 20 στις 26/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μα

εγραψες για τα συναισθηματα της κοπελας λες και ηρθε η συντελεια του κοσμους και ο αγαπημενος της πηγε στον πολεμο.. σιγα αλις...  σιγα αλις και τι θα κανει η καυμενη η νεα 9 μηνες .. με εναν πονο που λενε...

.

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από alisida

Αγαπητέ.

Μιλώ για τα συναισθήματα της κοπέλας.

Είδες κάπου να φοβάμαι για το παλικάρι ???

Γνωρίζω τα νέα δεδομένα μιας θητείας,μιας που πολύ πρόσφατα υπηρέτησε ένα πολύ αγαπημένο μου πρόσωπο  

Η κοπέλα όμως θα μείνει πίσω ,να περιμένει.

Και θα ανησυχεί 

Θα αναρωτιέται αν εκείνος τη σκέφτεται όσο τον σκέφτεται εκείνη.

Και πολλά ακόμα που δεν σε αδικώ που δεν τα σκέφτεσαι ,δεδομένου ότι 

..δεν έχεις ζήσει ως κορίτσι που περιμενει να απολυθεί το αγόρι της.

Φιλτατε ,δεν πειράζει ,σε καταλαβαίνω και δεν παρεξηγώ  

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε