Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πληγωμένη...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

alexia01

# 1 στις 25/2/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 22
'Aρεσαν+: 0%

Πληγωμένη...

Καλημέρα σε όλους!

Είχα μια σχέση με κάποιον χωρισμένο με παιδί ο οποίος από την αρχή παρουσιάστηκε σαν το καλό παιδί που του έχουν φερθεί άσχημα και ψάχνει μια καλή κοπέλα κλπ κλπ. Εγώ τον ερωτεύτηκα πολύ και δέθηκα πολύ μαζί του, ήταν όλα όσα έψαχνα. Λόγω της δουλειάς του που είχε πολλά ταξίδια ήμασταν αρκετό καιρό από απόσταση αλλά μιλούσαμε συνέχεια. Τον υποστήριζα σε όλα και μου είχε πει ότι νιώθει ότι είμαι η μοναδική γυναίκα που τον έχω αγαπήσει και ότι καμία άλλη δεν του έχει σταθεί τόσο. Αυτός όμως μου έλεγε ότι δεν του έχω κάνει ακόμα το κλικ και ότι με όλα όσα έχει περάσει έχει γίνει πολύ σκληρός. Τεσπά κάποια στιγμή βρήκε τη δουλειά που ονειρευόταν, χωρίς ταξίδια και με πολλά λεφτά και μετα από λίγους μήνες ανακάλυψα ότι με απάτησε και ουσιαστικά έχουν σχέση. Στενοχωρήθηκα πάρα πολύ κυρίως γτ δεν ζήσαμε ποτέ τπτ μαζί γτ ήταν συνεχώς όλο σε απόσταση λόγω της δουλειάς του αλλά και γτ μετά από όλα όσα έκανα για αυτόν έπρεπε να μου φερθεί έτσι. Τεσπά χωρίσαμε αλλά μετά από λίγο καιρό αυτός επέστρεψε, προφανώς γτ χώρισε από την άλλη. Ουσιαστικα βρισκόμασταν ερωτικά γτ κάθε φορά με παραμυθιαζε ότι θα μιλήσουμε και θα δούμε κλπ κλπ. Αυτο βέβαια που πάντα με έκανε να γυρνάω ήταν ότι όταν ήμασταν μαζί έδειχνε ότι με θέλει, με κρατούσε όλο το βράδυ αγκαλιά, όταν του έλεγα θα προχωρήσω μου έλεγε ότι έχω αυτόν κλπ κλπ. Τεσπά με τον καιρό κατάλαβα ότι απλά με δουλεύει και του είχα ζητήσει άπειρες φορές να με αφήσει στην ησυχία μου και είχε δει πόσο χάλια με κάνει όλο αυτό  αλλά τίποτα, είχε κάθε φορά τον τρόπο να με τουμπαρει. Μέχρι πριν λίγους μήνες όπου πέθανε η γιαγιά μου και βρεθήκαμε και ήθελε και καλά να μου συμπαρασταθεί γτ ήξερε πόσο αδυναμία της είχα. Βρεθήκαμε και όταν μετά από μια εβδομάδα του έστειλα μνμ να μιλήσουμε λίγο γτ δεν είμαι καλά μου απάντησε μετά από δύο ώρες ενώ μιλούσε στο viber, και μου είπε ότι έχει δουλειά. Κατάλαβα ότι μιλάει με άλλη. Εξαφανίστηκε για δύο εβδομάδες και όταν τον πήρα τηλ μου είπε ότι είναι με άλλη και είναι ερωτευμένος. Πρόσφατα μιλήσαμε και μου είπε ότι είναι ερωτευμένος και θα συζησουνε. Είμαι χάλια εννοείται κυρίως γτ νιώθω ότι με αδίκησε, ότι εκμεταλλεύτηκε την αγάπη που του είχα όσο με χρειαζόταν. Ήξερε ότι είμαι αδύναμη και δεν με άφηνε στην ησυχία μου τόσο καιρό που τον παρακαλούσα. Ξέρω ότι φταίω, ότι έπρεπε να είχα φύγει αλλά πάντα ο τρόπος του με έκανε να γυρνάω. Τώρα πονάω πολύ γτ σκέφτομαι ότι θα ζήσει μαζί της όλα όσα έλεγε σε εμένα και γτ δεν μου ζήτησε ούτε ένα συγνώμη. Μου είπε απλά να μην τα σκέφτομαι όλα αυτά αλλά να προχωρήσω. Δεν τον θέλω πίσω δεν πιστεύω ότι θα είναι ποτέ πιστός σε καμία γυναίκα, γενικά είναι πολύ εγωιστής με ανασφάλειες και αγαπά πάρα πολύ τον εαυτό του. Απλά τώρα τι; Πως φεύγουν όλες αυτές οι σκέψεις; Πώς γίνεται κάποιος να φέρεται έτσι σε έναν άνθρωπο που ξέρει ότι τον αγαπά; Υπήρχαν κ άλλες που μπορούσε να κάνει σεξ και είμαι σίγουρη δλδ ότι έκανε, γτ ήθελε και εμένα που ήξερε ότι τον αγαπώ; Τελικά η ζωή επιστρέφει συμπεριφορές γτ έχω αρχίσει να αμφιβάλλω;;;

alisida

# 2 στις 25/2/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.466

Δεν είναι ότι η ζωή επιστρέφει συμπεριφορές.

Αλλά ότι ο καθένας επιλέγει να ζήσει με αυτό που του αξίζει 

Και ότι οι συμπεριφορές μας καθορίζουν τη ζωή μας (το τελευταίο κλεμμένο από τον Επταήμερο )

Λυπάμαι πολύ που πληγωθηκες.

Από την αφήγηση σου όμως,ξεχωρίζω καθαρά ένα πράγμα : είχες αφεθεί στο να οδηγεί εκείνος τη σχέση σας με τους δικούς του ρυθμούς.

Επνιγες τις ανάγκες σου,περιμένοντας πότε θα του έρθει η όρεξη να στις καλύψει (για τις λίγες ώρες μόνο που εισασταν μαζί, όπως είπες).

Ξέρω ότι πονάς και δεν είναι κακό αυτό,προτείνω να μην ασχοληθείς με το γιατί έγιναν όλα αυτά και να μην νοιωθεις ενοχη που άφησες να συμβούν.

Καλύτερα να το δεις ως μια ευκαιρία να προσδιορίσεις τις δικές σου ανάγκες και στην επόμενη σχέση σου να τις διεκδικείς και αν δεν παρεις αυτό που νοιωθεις ότι αξίζεις,να μη διστάζεις να φεύγεις εσύ από τη σχέση.

Εύχομαι να το ξεπεράσεις όσο γίνεται πιο ανώδυνα,μπορείς να γράφεις εδώ αν σε κάνει αυτό να νοιωθεις καλύτερα.

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, gogo6960 και σε ακόμα 5 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

archagellos

# 3 στις 25/2/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

η ζωη δεν σου επιστρεφει ποτε και τιποτα . 

Εαν εσυ δεν ξερεις τι θελεις ή εσυ δεν εχεις αυτοεκτιμηση ...τι θελεις να σου κανει η ζωη ? Μαντεψιες ?

Δικες σου οι επιλογες μεχρι στιγμης ...ο τυπος δεν σου "εκανε" κατι ..εσυ επετρεψες να σου

φερθουν ετσι αναμορστα ...εσυ και μονο εσυ .

Δουλεψε με εσενα και μεσα απο την δουλεια που θα κανεις θα φυγουν οι σκεψεις ,θα φυγουν

οι εμμονες και καποια στιγμη θα καταλαβεις οτι αυτος ο ανθρωπος που σου φερθηκε τοσο

σκαρτα απλα ηταν η αφορμη για μια καινουργια δικη σου ζωη και θα χαρεις για αυτο .

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 4 στις 25/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726

Ηταν μεγαλη η γιαγια?..

Αρέσει στα μέλη Lolita68, la-mer και σε ακόμα 2 μέλη.

alexia01

# 5 στις 25/2/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
alisida σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!Είναι ακριβώς όπως τα λες, του έδωσα το ελεύθερο να με κάνει ότι θέλει. εγώ φταίω και το ξέρω.Πρόσφατα έμαθα ότι είχε πει σε ένα φίλο του ότι είμαι πολύ όμορφη, του έχω σταθεί σε όλα, ότι του υπόσχομαι το κάνω, αλλά τον χαλάει που δεν έχω ωραία πόδια. Δλδ μετά από όλα όσα έκανα για αυτόν καθόταν και μιλούσε έτσι για εμένα. Δικαίωμα του να τον χαλάει το οτιδήποτε αλλά Και τώρα έχει κάνει μπλοκ όλες αυτές που μιλούσε εκτός από εμένα. Όχι βέβαια γιατι με νοιάζεται αλλα λογικά για να έχει και μια ασφάλεια σε περίπτωση που κάτι στραβωσει.

alexia01

# 6 στις 25/2/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
archagellos το ξέρω ότι εγώ φταίω. Με τον εαυτό μου είμαι θυμωμένη. Του έδωσα το ελεύθερο να κάνει ότι θέλει. Δεν θέλω να καταλήξει δυστυχισμένος, εννοείται πως όχι, απλά θα ήθελα κάποια στιγμή να καταλαβει πόσο λάθος έκανε με εμένα.

la-mer

# 7 στις 25/2/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.565

Εσύ αδίκησες τον εαυτό σου, αλλά έχει συμβεί σε όλους μας, δεν πειράζει...βάλε τα καλά σου τώρα, σκούπισε τα δάκρυα και όπως είπε και ένας σοφός, φώναξε εμπρός αλλά κάνε εντελώς ξεκάθαρο προς ποια κατεύθυνση.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από alexia01

Πληγωμένη...

Καλημέρα σε όλους!

Είχα μια σχέση με κάποιον χωρισμένο με παιδί ο οποίος από την αρχή παρουσιάστηκε σαν το καλό παιδί που του έχουν φερθεί άσχημα και ψάχνει μια καλή κοπέλα κλπ κλπ. Εγώ τον ερωτεύτηκα πολύ και δέθηκα πολύ μαζί του, ήταν όλα όσα έψαχνα. Λόγω της δουλειάς του που είχε πολλά ταξίδια ήμασταν αρκετό καιρό από απόσταση αλλά μιλούσαμε συνέχεια. Τον υποστήριζα σε όλα και μου είχε πει ότι νιώθει ότι είμαι η μοναδική γυναίκα που τον έχω αγαπήσει και ότι καμία άλλη δεν του έχει σταθεί τόσο. Αυτός όμως μου έλεγε ότι δεν του έχω κάνει ακόμα το κλικ και ότι με όλα όσα έχει περάσει έχει γίνει πολύ σκληρός. Τεσπά κάποια στιγμή βρήκε τη δουλειά που ονειρευόταν, χωρίς ταξίδια και με πολλά λεφτά και μετα από λίγους μήνες ανακάλυψα ότι με απάτησε και ουσιαστικά έχουν σχέση. Στενοχωρήθηκα πάρα πολύ κυρίως γτ δεν ζήσαμε ποτέ τπτ μαζί γτ ήταν συνεχώς όλο σε απόσταση λόγω της δουλειάς του αλλά και γτ μετά από όλα όσα έκανα για αυτόν έπρεπε να μου φερθεί έτσι. Τεσπά χωρίσαμε αλλά μετά από λίγο καιρό αυτός επέστρεψε, προφανώς γτ χώρισε από την άλλη. Ουσιαστικα βρισκόμασταν ερωτικά γτ κάθε φορά με παραμυθιαζε ότι θα μιλήσουμε και θα δούμε κλπ κλπ. Αυτο βέβαια που πάντα με έκανε να γυρνάω ήταν ότι όταν ήμασταν μαζί έδειχνε ότι με θέλει, με κρατούσε όλο το βράδυ αγκαλιά, όταν του έλεγα θα προχωρήσω μου έλεγε ότι έχω αυτόν κλπ κλπ. Τεσπά με τον καιρό κατάλαβα ότι απλά με δουλεύει και του είχα ζητήσει άπειρες φορές να με αφήσει στην ησυχία μου και είχε δει πόσο χάλια με κάνει όλο αυτό  αλλά τίποτα, είχε κάθε φορά τον τρόπο να με τουμπαρει. Μέχρι πριν λίγους μήνες όπου πέθανε η γιαγιά μου και βρεθήκαμε και ήθελε και καλά να μου συμπαρασταθεί γτ ήξερε πόσο αδυναμία της είχα. Βρεθήκαμε και όταν μετά από μια εβδομάδα του έστειλα μνμ να μιλήσουμε λίγο γτ δεν είμαι καλά μου απάντησε μετά από δύο ώρες ενώ μιλούσε στο viber, και μου είπε ότι έχει δουλειά. Κατάλαβα ότι μιλάει με άλλη. Εξαφανίστηκε για δύο εβδομάδες και όταν τον πήρα τηλ μου είπε ότι είναι με άλλη και είναι ερωτευμένος. Πρόσφατα μιλήσαμε και μου είπε ότι είναι ερωτευμένος και θα συζησουνε. Είμαι χάλια εννοείται κυρίως γτ νιώθω ότι με αδίκησε, ότι εκμεταλλεύτηκε την αγάπη που του είχα όσο με χρειαζόταν. Ήξερε ότι είμαι αδύναμη και δεν με άφηνε στην ησυχία μου τόσο καιρό που τον παρακαλούσα. Ξέρω ότι φταίω, ότι έπρεπε να είχα φύγει αλλά πάντα ο τρόπος του με έκανε να γυρνάω. Τώρα πονάω πολύ γτ σκέφτομαι ότι θα ζήσει μαζί της όλα όσα έλεγε σε εμένα και γτ δεν μου ζήτησε ούτε ένα συγνώμη. Μου είπε απλά να μην τα σκέφτομαι όλα αυτά αλλά να προχωρήσω. Δεν τον θέλω πίσω δεν πιστεύω ότι θα είναι ποτέ πιστός σε καμία γυναίκα, γενικά είναι πολύ εγωιστής με ανασφάλειες και αγαπά πάρα πολύ τον εαυτό του. Απλά τώρα τι; Πως φεύγουν όλες αυτές οι σκέψεις; Πώς γίνεται κάποιος να φέρεται έτσι σε έναν άνθρωπο που ξέρει ότι τον αγαπά; Υπήρχαν κ άλλες που μπορούσε να κάνει σεξ και είμαι σίγουρη δλδ ότι έκανε, γτ ήθελε και εμένα που ήξερε ότι τον αγαπώ; Τελικά η ζωή επιστρέφει συμπεριφορές γτ έχω αρχίσει να αμφιβάλλω;;;

Αρέσει στα μέλη Lolita68, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

archagellos

# 8 στις 25/2/2021
author
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.527

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από alexia01
archagellos το ξέρω ότι εγώ φταίω. Με τον εαυτό μου είμαι θυμωμένη. Του έδωσα το ελεύθερο να κάνει ότι θέλει. Δεν θέλω να καταλήξει δυστυχισμένος, εννοείται πως όχι, απλά θα ήθελα κάποια στιγμή να καταλαβει πόσο λάθος έκανε με εμένα.

Αγαπητη ,

ειναι ακομα φρεσκο και γι αυτο σκεφτεσαι ετσι ...να καταλαβει ...να ...να ...να ...

Καλη μου ...ΣΚΑΣΙΛΑ σου ...ας παει να κοψει τον λαιμο του 

Δεν υπαρχει ,δεν υπηρξε δεν θα υπαρξει ποτε 

ΜΟΝΟ εσενα να κοιτας και τιποτα αλλο ...εσενα να "γιατρεψεις" απο ολο αυτο και εαν πιστευεις οτι μπορεις να βελτιωσεις κατι σε εσενα.

Το τι θα κανεις αυτος...

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida

Persefoni__

# 9 στις 25/2/2021
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 384

"η ζωή επιστρέφει συμπεριφορές"

Εδώ έχεις ένα δίκιο. Όχι όμως όπως το φανταζόμαστε ή ίσως κι ενίοτε θα θέλαμε  ,νόμος του κάρμα κλπ ...Είναι "παρηγοριά" να πιστεύουμε, πως κάτι πιο μεγάλο από μας Θεός/ζωή/Σύμπαν κοκ θα επέμβουν και θ αποκαταστήσουν την αδικία που μας έγινε . Αν συνεχίσει να έχει αυτό το χαρακτήρα που περιγράφεις και πιο κάτω, αν προσθέσουμε και μερικά απ όσα σου γράφει η Άλις , αν συνεχίσει εν ολίγοις να δρα με τον ίδιο τρόπο τότε πάντα θα έχει τα ίδια αποτελέσματα ,μέχρις ότου κάποια στιγμή το άτομο που θα είναι μαζί του θα σιχαθεί μια τέτοια συμπεριφορά / δράση, θα κουραστεί και κατά κάποιο τρόπο θα φύγει από κοντά του αντίδραση, κάνοντάς τον να θερίσει όσα έσπερνε  .. Εύχομαι να το ξεπεράσεις γρήγορα 

Παράθεση:

Σχόλιο # 1 από alexia01

Πληγωμένη...

Καλημέρα σε όλους!

Αρέσει στα μέλη archagellos, alisida

giorgos170

# 10 στις 25/2/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.552
Σαν  γαϊτάνι,  θα  παγαίνει ...,

Αρέσει στα μέλη Francesca_, Enikos

alexia01

# 11 στις 25/2/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
la-mer εννοείται δεν είμαι η μόνη προφανώς... Απλά πονάει μωρέ,?Εμπρός ε;;; Χαχαχα την κατεύθυνση ψάχνω, εκεί δυσκολεύομαιΕυχαριστώ πολύ!!

TheatrinaMou

# 12 στις 25/2/2021
author
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 8
Η συμπεριφορά μας στο κάθε θέμα της ζωής μας μας καθορίζει σαν άνθρωπο. Αναγκαστηκα ζούμε με το αποτέλεσμα των πράξεων μας είτε μας αξίζει είτε όχι. Είτε μας αρέσει είτε όχι. Σε κάποιες περιπτώσεις βοηθάει το ένστικτο, σε άλλες η λογική της σκέψης. Είναι μοιραίο να γίνονται κάποια πράγματα, έχουν λόγο. Θα τον καταλάβεις στη πορεία.
Αρέσει στο μέλος alexia01

alexia01

# 13 στις 25/2/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
archagellos ναι το ξέρω ότι σε εμενα πρέπει να εστιάσω αλλα από τη θεωρία στην πράξη είναι μια απόσταση.. εντάξει δεν θα πεθάνω κιόλας δεν σταματά η ζωή ούτε θέλω να είμαι αχάριστη γιατί έχω ένα σωρό καλά στη ζωή μου. Αλλά... Τεσπά είναι νωρίς όπως είπες ακόμα για αυτό μάλλον τα σκέφτομαι έτσι.Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Να είσαι καλά!

alexia01

# 14 στις 25/2/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη

Persefoni πάντα πίστευα πως ότι δίνει παίρνεις και τουλάχιστον μέχρι τώρα το έβλεπα να συμβαίνει. Σίγουρα έχει βέβαια μεγάλη σημασία και το πως αντιδράμε στα πράγματα. Αν πχ εγώ δεν ήμουν τόσο ηλίθια θα είχα φύγει εδώ και καιρό αλλά το ότι εγώ φταίω σε ένα μεγάλο βαθμό σίγουρα δεν αναιρεί το γεγονός ότι αυτός εκμεταλλεύτηκε την αγάπη που του είχα για να περνά καλά ενώ ήξερε ότι με πληγώνει. Δεν πιστεύω ότι επειδή τα έκανε αυτά σε εμένα θα βρεθεί κάποια να του κάνει τα ίδια και δεν το θέλω κιόλας. Δεν θέλω να νιώσει αυτό το πόνο που νιώθω. Αλλά πιστεύω ΄ότι κάπως θα του επιστραφεί όλο αυτό.. είτε σε μια στραβή που θα του τύχει και δεν θα λάβει όση αγάπη και υποστήριξη έπαιρνε από εμένα είτε με τύψεις που μπορεί κάποια στιγμή να νιώσει είτε δεν ξέρω και εγώ με τι άλλο...

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και εγώ το ίδιο μου εύχομαιΝα είσαι καλά!

Kristina_

# 15 στις 25/2/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Μην καθεσαι να ασχολεισαι με το αν «θα του επιστραφει» κλπκλπ χανεις χρονο και ενεργεια  και Δεν «φταις εσυ σε μεγαλο βαθμο»κλπ φταις εσυ τελεια και παυλα..

Καλο θα ναι να προσπαθησεις να βγεις απο το τρυπακι αγιοποιησεις σου ως θυμα και να προσπαθησεις να κανει το καλυτερο για τον εαυτο σουΜικρη δεν εισαι θα επρεπε να χει καταλαβει ηδη οτι δε μπορουμε να περιμενουμε απο τον καθενα ουτε να μας φερεται οπως εμεις περιμενουμε επειδη και καλα τον αγαπαμε ουτε να μας «φροντιζει» συναισθηματικα επειδη ειμαστε «ευαλωτες» ουτε τπτ δηλαδη...τετοιες..προσδοκιες μπορουμε να τα εχουμε μονο απο τη μανα μας οσο ειμαστε μικροι και μπορει να μας τα παρεχει...απο κανεναν αλλο...

αν στη ζωη μας βρουμε και πεντε ανθρωπους να μας φερθουν καλα τοτε λεμε οτι ειμαστε πολυ τυχεροι αλλα οχι και να το προσδοκουμε απο τον καθενα και δη απο καποιον που εξαρχης εχει φανει το ποιον του...οποτε κοριτσι προσπαθησε να το δεις αλλιως το ολο θεμα και να προστατεψεις μονη σου τον εαυτο σου...για να σε σεβαστουν καποια στιγμη και οι αλλοι

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από alexia01

Persefoni πάντα πίστευα πως ότι δίνει παίρνεις και τουλάχιστον μέχρι τώρα το έβλεπα να συμβαίνει. Σίγουρα έχει βέβαια μεγάλη σημασία και το πως αντιδράμε στα πράγματα. Αν πχ εγώ δεν ήμουν τόσο ηλίθια θα είχα φύγει εδώ και καιρό αλλά το ότι εγώ φταίω σε ένα μεγάλο βαθμό σίγουρα δεν αναιρεί το γεγονός ότι αυτός εκμεταλλεύτηκε την αγάπη που του είχα για να περνά καλά ενώ ήξερε ότι με πληγώνει. Δεν πιστεύω ότι επειδή τα έκανε αυτά σε εμένα θα βρεθεί κάποια να του κάνει τα ίδια και δεν το θέλω κιόλας. Δεν θέλω να νιώσει αυτό το πόνο που νιώθω. Αλλά πιστεύω ΄ότι κάπως θα του επιστραφεί όλο αυτό.. είτε σε μια στραβή που θα του τύχει και δεν θα λάβει όση αγάπη και υποστήριξη έπαιρνε από εμένα είτε με τύψεις που μπορεί κάποια στιγμή να νιώσει είτε δεν ξέρω και εγώ με τι άλλο...

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και εγώ το ίδιο μου εύχομαιΝα είσαι καλά!

MiltosRNLI1930

# 16 στις 25/2/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.253

Nοοτροπια φτωχου επαρχιωτη με στερημενα παιδικα χρονια .Οταν κατεβηκε στην Αθηνα προσπαθησε να αποκτησει τα παντα με την κληρονομια του .Δηλαδη την πονηρια .

Αρέσει στα μέλη Francesca_, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

alexia01

# 17 στις 25/2/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Kristina δεν νομίζω να το έπαιξα πουθενά θύμα και δεν νιώθω κιόλας έτσι, ηλίθια ναι αλλά θύμα όχι. Ότι φταίω το ξέρω και το έχω πει πολλές φορές. Σίγουρα ο καθένας οφείλει να προστατέψει το εαυτό του μόνος του αλλά στη ζωή μας εμφανίζονται και κάποιοι άνθρωποι είτε κάποιος φίλος είτε κάποια σχέση που σε κάνουν να τους εμπιστευτείς και να αφεθείς εντελώς. Και ναι από κάποιους λίγους ανθρώπους στη ζωή μου περιμένω ότι δεν θα με πληγώσουν και δεν θα εκμεταλλευτούν τις αδυναμίες τις οποίες έχω. Το ότι στη προκειμένη περίπτωση εμπιστεύτηκα κάποιον που δεν άξιζε είναι δικό μου λάθος το ξέρω. Δεν ψάχνω να ρίξω τις ευθύνες σε κάποιον. Απλά να ξεχαστώ λίγο και ίσως μου πει κάποιος και καμιά συμβουλή που θα με βοηθήσει, όπως ήδη έκαναν κάποιοι από πάνω. Καλή συνέχεια

Kristina_

# 18 στις 25/2/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Και εγω μια συμβουλη σου εδωσα καλε βεβαια η αληθεια ειναι οτι οτι και να λενε οι αλλοι συνηθως εμεις ακουμε πιο δυνατα τη δικη μας φωνη ...και επαναλαμβανουμε τα λαθη μας...στο δικο σου χερι ειναι

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από alexia01
Kristina δεν νομίζω να το έπαιξα πουθενά θύμα και δεν νιώθω κιόλας έτσι, ηλίθια ναι αλλά θύμα όχι. Ότι φταίω το ξέρω και το έχω πει πολλές φορές. Σίγουρα ο καθένας οφείλει να προστατέψει το εαυτό του μόνος του αλλά στη ζωή μας εμφανίζονται και κάποιοι άνθρωποι είτε κάποιος φίλος είτε κάποια σχέση που σε κάνουν να τους εμπιστευτείς και να αφεθείς εντελώς. Και ναι από κάποιους λίγους ανθρώπους στη ζωή μου περιμένω ότι δεν θα με πληγώσουν και δεν θα εκμεταλλευτούν τις αδυναμίες τις οποίες έχω. Το ότι στη προκειμένη περίπτωση εμπιστεύτηκα κάποιον που δεν άξιζε είναι δικό μου λάθος το ξέρω. Δεν ψάχνω να ρίξω τις ευθύνες σε κάποιον. Απλά να ξεχαστώ λίγο και ίσως μου πει κάποιος και καμιά συμβουλή που θα με βοηθήσει, όπως ήδη έκαναν κάποιοι από πάνω. Καλή συνέχεια

alexia01

# 19 στις 25/2/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη

Kristina ναι το κατάλαβα απλά διαφώνησα λίγο στο ότι παριστάνω το θύμα! Ευχαριστώ πολύ πάντως! 

alexia01

# 20 στις 25/2/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη

MiltosRNLI1930 φτωχός σε συναισθήματα που είναι και το πιο σημαντικό ναι. Από χρήματα το αντίθετο και ίσως γι' αυτό είχε αυτή την αλαζονική συμπεριφορά.

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε