Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Βοήθεια. Ζητείται εμπειρία για διάσωση γάμου.

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Mindthegap-

# 41 στις 27/2/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από 26-29-31

.παντως μπορει να το δει κανενας

και σαν εναν τροπο προσσεγισης νεων γνωριμιων...

Οτι δηλαδη...ειναι ελκυστικος ο ανδρας που βγαινει και κατηγορει την συζυγο και αυτος που τα κανε ολα καλα, εμφανισιμος με χρημα, αυτοδημιουργητος,  κλπ...κλπ..;;;

Θα μου πεις...ολων των ειδων τα λουλουδια φυτρωνουν σε αυτο τον κηπο...

ε με καποιο θα ταιριαξει κι αυτος...

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

26-29-31

# 42 στις 27/2/2021
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.643

Ολα τα λουλουδια φυτρωνουν οπως και τα αγκαθια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Mindthegap-

Οτι δηλαδη...ειναι ελκυστικος ο ανδρας που βγαινει και κατηγορει την συζυγο και αυτος που τα κανε ολα καλα, εμφανισιμος με χρημα, αυτοδημιουργητος,  κλπ...κλπ..;;;

Θα μου πεις...ολων των ειδων τα λουλουδια φυτρωνουν σε αυτο τον κηπο...

ε με καποιο θα ταιριαξει κι αυτος...

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Francesca_

# 43 στις 27/2/2021
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 703

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από RoryG80

Όλα πήγεναν κατ ευχήν μέχρι πρότινος. Δεν με χαλάνε η παραξενιές της, έχω και εγώ, με χαλάει που έχει πάψει να συζητάει, να προσπαθεί. Προβλήματα είχαμε πάντα αλλά με κοινή προσπάθεια βρίσκαμε λύσεις. Τα αρνητικά της, είναι μέσα στο πλαίσιο της σχέσεις μας, σαν μάνα, σαν άνθρωπος είναι εξαιρετικός.

παυουμε να συζηταμε και να προσπαθουμε, οταν μαλιασει η γλωσσα μας, γιατι δεν βλεπουμε πια το νοημα να το κανουμε, γιατι μας εξανθλει ψυχικα πλεον και αρχιζει και κοραζει, ποναει ή ενοχλει.. 

εγω, δεν θα σε πυστεψω, αν πεις πως δεν ξερεις τι εγινε πριν τρια χρονια, για να παψει να ειναι η γυναικα σου, ετσι οπως την ηξερες... 

Υγ:1. μπηκα στο προφιλ σου.. αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως ανακοινωνεις, πως ηρθε το τελος του γαμου σου.. αρα το εχεις αποφασισει..

και πως εισαι λαθρης του αλκοολ, αλλα οχι μεθυστακας.. ( αυτο το λενε πολλοι αλκοολικοι! ποτέ δεν παραδεχονται πως εχουν προβλημα και πως ειναι στην βαση, οποιου προβληματος - και του σεξουαλικου και του επικοινωνιακου σε ενα ζευγαρι!)

Υγ:2. μηπως αυτο που λες - ''η απουσία εμπειριών από άλλους συντρόφους έχει δημιουργήσει προβλήματα που σχετίζονται με μη εξέλιξη της προσωπικότητας μέσω ενδεχόμενων ερωτικών απογοητεύσεων''  - το σκεφτεσαι εδω και τρια χρονια και η γυναικα σου, με καποιο τροπο το καταλαβε, αισθανθηκε, προσβληθηκε και ...ως εκει ηταν;

δεν ειναι καθολου ωραιο να βγαζουμε ασχημα συμπερασματα για εναν ανθρωπο, πως ειναι δηλαδη τοξικος, μονο και μονο, διαβαζοντας τα γραπτα ενος αλλου, πιστευοντας τα.. και, και.. οταν δεν μας ειναι γνωστη η πραγματικη πραγματικοτητα.. οκ;

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, zvh2015 και σε ακόμα 3 μέλη.

RoryG80

# 44 στις 27/2/2021
author
Ανδρας / 42 / Παντρεμένος
Ν. Καβάλας / Χρυσούπολη
Απαντήσεις: 21

Να γιατί χρειάζεται η ανάκριση που έγραψα χαριτολογώντας. Απαντήσεις. Δεν συνομιλώ ούτε με αγοράκια ούτε με κοριτσάκια, είμαι εδώ για το φόρουμ. Στο προφίλ μου γράφω σε διάσταση γιατί αυτό δεν είναι όταν δεν επικοινωνής ουσιαστικά με τον σύντροφό σου; Δεν μου λείπει ούτε η αυτοπεποίθηση ούτε είμαι θύμα κανενός. Βλέπω πως το όμορφο ταξίδι μου στην συναισθηματική φουσκάλα που είχαμε χτίσει φτάνει στο τέλος του και κάνω ότι μπορώ να το αποτρέψω, έχοντας πληρεί συναίσθηση του ότι ίσως δεν τα καταφέρω. Είμαι στο σχέσεις, όχι στο μπαντού. Η Αλυσίδα μου φαίνεται κατάλαβε καλύτερα από όλους γιατί είμαι εδώ. Αν κάποιοι θέλουν να κάνουν και πλάκα δεν με χαλάει, έχω καλή αίσθηση του χιούμορ και θα συμμετάσχω και εγώ. Μην αμφισβήτησε όμως τις προθέσεις μου. Στο σεξ ήταν πάντα ντροπαλή για να μην πω και χειρότερα, σε αντίθεση με αυτό που έδειχνε προς τα έξω. Ναι, δεν ήταν καλό το σεξ μεταξύ μας αλλά δεν σταμάτησα ποτέ να προσπαθώ και σε αυτόν τον τομέα. Το όριό μου είναι στο "two girls and a cup". Αν δεν ξέρετε τί είναι μην το γκουγκλάρετε σας προειδοποιώ!  Δεν πίεσα ποτέ για τίποτα. Ακούγομε τέλειος αλλά προσπαθώ πραγματικά. Επειμένω σε αυτήν την σχέση διότι μας αξίζει καλύτερη ζωή από αυτήν που κάναμε, ιδίως τώρα που τα παιδιά μεγάλωσαν αρκετά και μπορούμε να ξαναθυμηθούμε-ξαναζείσουμε ότι κάναμε στα 20 μας. Ακόμη μια πληροφορία, αγαπημένος μας προορισμός είναι η Σαμοθράκη, ναι ναι, τέτοιοι είμαστε. Πήγαμε μαζί με πρωτοβουλία μου όταν είχε ξεκινήσει το πρόβλημα στο πρώτο εξάμηνο περίπου. Βοήθησε λίγο αλλά μετά ξανά τα ίδια. Θα περιμένω την άρση των μέτρων να το ξανακάνω. Αν με αφήσει, αυτό είναι το μέγα πρόβλημα, σαν να αυτοτιμωρείται.

Enikos

# 45 στις 27/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.742

Διασταση σημαινει η μεταξυ δυο σημειων...αποσταση...

Δηλαδη, αυτα τα δυο σημεια ειναι...χωριστα...δια-χωρισμενα...και...

Το μονο κοινο τους, ειναι το μεγεθος της αποστασης μεταξυ τους...

Ελληνικα, της Δ του Δημοτικου...

Αρέσει στο μέλος Francesca_

Francesca_

# 46 στις 27/2/2021
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 703

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από RoryG80

Κριστίνα, σαν άνθρωπος χαίρομαι την κάθε μέρα μου και παίρνω θετικά πράγματα ακόμη και από τις άσχημες εμπειρίες που θα μου φέρει η ζωή. Κουβεντιάζω τακτικά με την 17χρονη κόρη μου και βλέπω πως δεν υπάρχει χάσμα  στις αντιλήψεις μου με τα νέα παιδιά. Ίσως το "γηράσκω αεί διδασκόμενος" με κάνει να νοιώθω νέος καθώς εξελίσσομαι και θεωρώ πως θα έχω πάντα να μάθω κάτι. Γι' αυτό άλλωστε δεν είμαι εδώ; Βοηθάει βέβαια και το ότι στα 41 είμαι σχεδόν ίδιος με τα 25 μου, αν εξαιρέσεις λίγες άσπρες τρίχες στο πιγούνι και εκεί που δεν φαίνονται

καλα, αυτα θα ισχυουν και για την γυναικα σου.. γιατι βγαζεις τοτε μονο εσενα απο την κριση ηλικιας;

το χασμα, ειναι μεταξυ σας... εκει νιωθεις, ποσων να εισαι;

Αρέσει στο μέλος Enikos

RoryG80

# 47 στις 27/2/2021
author
Ν. Καβάλας / Χρυσούπολη
Ενικέ με κατέπληξες με την πρώτη απάντηση σου, πολύ στοχευμένη και έξυπνη, αλλά πιστεύω με βάζεις στο ίδιο ντορβά με  άλλους. Αυτό κατάλαβες για μένα από αυτά που γράφω; Βρίσκεις την πορεία της ζωής μου τυχαία, εξ ανάγκης ή επιπόλαια; Μπορείς καλύτερα γιατί μου φαίνεται μοιάζουμε σε αρκετούς τομείς ( έχω διαβάσει απαντήσεις σου σε άλλα θέματα).

konstandinos73

# 48 στις 27/2/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 331
Αλυσίδα ακου την αντενσταση της ενστασεως σου και τοτε πιστεύω θα με καταλαβεις. Διασταση, οπως ειπα, ισον χωρισμος. Ο γαμος, αποτελείται απο 2 στοιχεια, το σωματικο (corpus) και το ψυχικο (animus). Μερικες φορες, οταν λειπει το corpus, ο γαμος μπορει να ειναι σε "ισχυ"...πχ ο ενας Αθηνα, ο αλλος Καρδιτσα κι ομως, επειδη υπαρχει το animus, να υπάρχει και ο γαμος. Αντιθετα: Οταν εξαφανιστει το animus τοτε "εφυγε" και ο γαμος. Ασχετα, αν καποιος φυγει απ το σπιτι. "Κατω απ την ιδια στεγη, 2 ξενοι". Ειναι η "νεα μοδα της διαστασης του γαμου" και ξερω πολλα τετοια ζευγαρια. Επισης, εδω εντάσσονται και πολλα αλλα που εχουν "χωρισει" και δεν το ξερουν, οπως πιθανον και θεματοθετης.
Αρέσει στα μέλη Mermaid1983, Francesca_ και σε ακόμα 2 μέλη.

Mindthegap-

# 49 στις 27/2/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Aπ ολα αυτα ενα πραγμα δεν καταλαβα...

Τι στο καλο ειναι αυτο το "two girls and a cup"...;;;
Αρέσει στα μέλη Paralia48, 26-29-31

alisida

# 50 στις 27/2/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Το τελευταίο ξανά πες το...

Να έχεις χωρίσει και να μην το ξέρεις.

Και να νομίζεις ότι σε χώρισε η γειτόνισσα που μετακόμισε μόλις τον προηγούμενο μήνα ...

Μάλιστα ...

Συμφωνώ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από konstandinos73
Αλυσίδα ακου την αντενσταση της ενστασεως σου και τοτε πιστεύω θα με καταλαβεις. Διασταση, οπως ειπα, ισον χωρισμος. Ο γαμος, αποτελείται απο 2 στοιχεια, το σωματικο (corpus) και το ψυχικο (animus). Μερικες φορες, οταν λειπει το corpus, ο γαμος μπορει να ειναι σε "ισχυ"...πχ ο ενας Αθηνα, ο αλλος Καρδιτσα κι ομως, επειδη υπαρχει το animus, να υπάρχει και ο γαμος. Αντιθετα: Οταν εξαφανιστει το animus τοτε "εφυγε" και ο γαμος. Ασχετα, αν καποιος φυγει απ το σπιτι. "Κατω απ την ιδια στεγη, 2 ξενοι". Ειναι η "νεα μοδα της διαστασης του γαμου" και ξερω πολλα τετοια ζευγαρια. Επισης, εδω εντάσσονται και πολλα αλλα που εχουν "χωρισει" και δεν το ξερουν, οπως πιθανον και θεματοθετης.

Αρέσει στο μέλος konstandinos73

alisida

# 51 στις 27/2/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Είναι ένα καλό ερώτημα ..

Ποιο είναι το σωστό σε αυτή την περίπτωση,που και γάμος δεν υπάρχει στην ουσία (χωρίς επικοινωνία και χωρίς σεξ δεν υφίσταται σχέση) 

Αλλά δεν υπάρχει και διαζύγιο.

Αυτό δεν λέμε διάσταση ??

Πιο πολύ μου ταιριάζει το χωρισμένος που είπε ο Κωνσταντίνος,παρά το παντρεμένος 

Αλλά και πάλι,το χωρισμένος είναι τετελεσμένο.

Εδώ θέλουμε να σώσουμε γάμο και έχω πλέον βάσιμες υποψίες ότι τειθεται θεμα ξεβολεματος με έναν χωρισμό.

Η επιχείρηση σε τίνος όνομα είναι ? Το σπίτι ?? 

Αποκτήθηκαν μετά το γάμο όπως μας λέει...Με το διαζύγιο αναγκαστικά κάτι από τα δύο θα χάσει...

Αναμένω τη συνέχεια 

εντωμεταξύ χάσαμε και την κυρία Νελλυ και ανησυχώ ότι κι εκείνη βρίσκεται σε μπελάδες 

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από Mindthegap-

Αυτος που θελει να σωσει τον γαμο του...

δεν δηλωνει...σε διασταση...

δηλωνει...παντρεμενος...

οτιδηποτε αλλο κρινει και την προθεση...

Αρέσει στα μέλη zvh2015, Mermaid1983

26-29-31

# 52 στις 27/2/2021
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.643

Ειπε και να μην το γκουκλαρουμε...αρα θα μεινουμε μπουκαλα

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Mindthegap-

Αρέσει στο μέλος Lolita68

SERTIOS

# 53 στις 27/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μια διαφορετική οπτική.

RoryG80... 

Στο σπίτι σου και στη ζωή σου υπάρχει ακόμη ένα δώρο της ζωής (η γυναίκα σου) που ήταν αποκλειστικά για σένα... Επειδή όμως έχεις ελεύθερη βούληση, αυτό το δώρο μπορείς να το αξιολογήσεις ανάλογα με τον τρόπο που σκέφτεσαι και αισθάνεσαι. Μπορεί βέβαια να μην έχεις καταλάβει καν, την πολύτιμη μορφή του και εκεί είναι και το μεγάλο πρόβλημα που ίσως θα πρέπει να εξετάσεις... Εάν έχεις ειλικρινή θέληση να (σώσεις) τον γάμο σου,να διατηρήσεις την όποια σύνδεση υπάρχει ακόμη , τότε θα δώσεις ότι καλύτερο έχεις, δηλαδή αγάπη... Επειδή όμως είναι προφανές ότι απέχεις πολύ ακόμη απο το να μπεις σ αυτή την διαδικασία, γίνε τουλάχιστον απόλυτα ειλικρινείς μαζί της και με τον εαυτό σου και κάντε μια συζήτηση σαν άνθρωποι. Προχώρα, τσαλακώσου και δείξε τον πραγματικό εαυτό σου, δηλαδή είμαι αυτός, μπορώ αυτά, αλλά για (εμάς) θα κάνω τα πάντα. Αν η καρδιά της και η καρδιά σου συνηχήσουν, καλώς... Σε διαφορετική περίπτωση η ζωή σου θα αλλάξει είτε το θέλεις, είτε όχι και όταν λέω θα αλλάξει, θα έχεις πορεία προς κατήφορο μεριά... Θυμίσου το δώρο που σου πρόσφερε η ζωή, ο Θεός, το σύμπαν, η όπου πιστεύεις...

Enikos

# 54 στις 27/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Το οτι μπορω καλυτερα, μηπως σημαινει ... πιο ευχαριστα?...

Αν ναι, (που ναι), δεν με εχεις "διαβασει" σωστα...

Δεν με εχεις κατανοησει προφανως...

Ποτε δεν υποστηριξα σε τοποθετησεις μου, την ατιμια...

Κονσικουεντλι, ουτε μοιαζουμε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από RoryG80
Ενικέ με κατέπληξες με την πρώτη απάντηση σου, πολύ στοχευμένη και έξυπνη, αλλά πιστεύω με βάζεις στο ίδιο ντορβά με  άλλους. Αυτό κατάλαβες για μένα από αυτά που γράφω; Βρίσκεις την πορεία της ζωής μου τυχαία, εξ ανάγκης ή επιπόλαια; Μπορείς καλύτερα γιατί μου φαίνεται μοιάζουμε σε αρκετούς τομείς ( έχω διαβάσει απαντήσεις σου σε άλλα θέματα).

Αρέσει στο μέλος Francesca_

Enikos

# 55 στις 27/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τωρα ενταξει...καταλαβα...

Mathusalas

# 56 στις 27/2/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

πορνο του 2007 με φετιχιστικες τασεις. ωραια ταινια

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Mindthegap-

apolitiii

# 57 στις 28/2/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 851

Πάντως πρόσεχε θεματοθετη δεν σε συμφερει καθόλου η λύση του διαζυγιου...θα καταστρέψει την αυτοδημιουργια  σου...αν η σύζυγος δουλευε στην οικογενειακη επιχείρηση  εκανε και τις δουλειές του σπιτιου κοβω να σου ζηταει περίπου 300.000 ευρωπουλα...αν δεν ταχεις να της τα δωσεις... γίνεται το μοιρασμα των αποκτηματων και σου παίρνει η σύζυγος το 50%εως 70% των αποκτηματων...

σου μιλώ εκ πειρας... αυτά εκανα στον πρώην συζυγο... και τώρα τρεχει να γυρίσει σε μένα αλλά δεν τον θέλω εγώ...Σε συμφερει λοιπόν να σωσεις τον γάμο σου από το να χωρισεις...

Καταλαβατε???
Αρέσει στα μέλη zvh2015, Mermaid1983

RoryG80

# 58 στις 28/2/2021
author
Ν. Καβάλας / Χρυσούπολη
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας, δεν το περίμενα πραγματικά. Η στάση μου στο φόρουμ αυτό δεν είναι η πρώτη αλλά ίσως η τελευταία στην προσπάθεια που κάνω. Να πάρω την γνώμη αγνώστων, που δεν μας ξέρουν σαν ζευγάρι ώστε να υπάρχει ουδετερότητα στις απόψεις.  Όλα τα περιουσιακά στοιχεία μας είναι στο όνομά της εσκεμμένα. Παίζει ο φόβος του βολέματος αλλά όχι από την πλευρά μου. Είμαι "αλήτης", δεν ξεχνώ από πού ξεκίνησα και δεν φοβάμαι να το ξανακάνω, "δός μοι π? στ? κα? τ?ν γ?ν κινήσω". Δεν θέλω να γράφω για μένα γιατί ήδη νομίζουν πολλοί ότι γράφω μπούρδες. Την πρόσκληση για δείτε το προφίλ μου την έκανα όχι για ψάρεμα, δεν πήγε το μυαλό μου όπως πιθανόν θα έπρεπε, αλλά για να καταλάβετε ότι έχετε να κάνετε με έναν άνθρωπο που δεν ντρέπεται για αυτό που είναι, σχετικά καλλιεργημένο και να αποφύγουμε το κουτσομπολιό. Ξέρω καλά τα δικά μου και τα δικά της θέματα, τα ξέρει και αυτή αλλά δεν κάνει κάτι για να διορθωθεί, διαχρονικά όποια προσπάθεια έκανα έπεφτε στο κενό. Εχω το δικαίωμα στον έρωτα, την ειλικρίνεια, στην προσωπικότητα όπως έχει και αυτή και εσείς, ναι, και εσείς που με λέτε μούφα και πέτσινο. Σαν άνθρωπος δεν είμαι αυτό που θα συναντήσετε στο δρόμο και έχει να κάνει με τα βιώματα μου σε συνδυασμό με προτερήματα που αν τα γράψω θα με πάρετε με τις πέτρες και θα έχετε δίκιο γιατί θα ακυρώσω το ότι δεν θέλω να γράφω για μένα. Δεν προσπαθώ να πείσω, η σύζυγος, τα παιδιά μου ξέρουν ποιος είμαι και ξέρω και εγώ. Μιας και ανέφερα τα παιδιά μου, με λυπή μου βλέπω πως παίρνουν το μέρος μου γιατί βλέπουν την προσπάθεια που κάνω χωρίς ανταπόκριση και να δω πως θα μαζέψω και αυτό. Μην αρχίσετε κάποιοι και γράφετε "μπροστά στα παιδιά δεν πρέπει και δεν κάνει", εννοείτε, αλλά δεν είναι μωρά, καταλαβαίνουν τι συμβαίνει.Εχθές ξεκίνησα κουβέντα ξανά μαζί της που εξελίχθηκε κλασικά σε φωνές και "δεν ξέρω, δεν μπορώ". Δεν φωνάζω, δεν βιοπραγώ όχι γιατί είμαι παιδί των λουλουδιών αλλά γιατί γνωρίζω το αποτέλεσμα θα είναι αντίθετο του προσδοκώμενου. Μέσα όμως στο λόγο μου μάλλον κάτι από όσα γράφτηκαν εδώ μπήκε και το πρωί μου ζήτησε συγνώμη και μου υποσχέθηκε να κάνουμε μια σοβαρή κουβέντα. Οψόμεθα.

Enikos

# 59 στις 28/2/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

"ΟΚ, μπήκα. Είμαι εδώ γιατί προς τα 'κει το πάω, αναγκαστικά πλέον."...

Στα γκομενικα...προς τα εκει πας λες, αφου στο επισημαινουμε...οτι μαλλον βιαζεσαι να γκομενισεις, ενω λες οτι θες να σωσεις τον γαμο σου...

Εσυ δεν τοχεις γραψει αυτο?...

Και συνεχιζεις το ιδιο τροπαρι διαβεβαιωσεων...ποιον να πεισεις τελικα...

Σε τρολαρεις ασυστολα, με πολυ πετυχημενο τροπο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από RoryG80
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας, δεν το περίμενα πραγματικά. Η στάση μου στο φόρουμ αυτό δεν είναι η πρώτη αλλά ίσως η τελευταία στην προσπάθεια που κάνω. Να πάρω την γνώμη αγνώστων, που δεν μας ξέρουν σαν ζευγάρι ώστε να υπάρχει ουδετερότητα στις απόψεις.  Όλα τα περιουσιακά στοιχεία μας είναι στο όνομά της εσκεμμένα. Παίζει ο φόβος του βολέματος αλλά όχι από την πλευρά μου. Είμαι "αλήτης", δεν ξεχνώ από πού ξεκίνησα και δεν φοβάμαι να το ξανακάνω, "δός μοι π? στ? κα? τ?ν γ?ν κινήσω". Δεν θέλω να γράφω για μένα γιατί ήδη νομίζουν πολλοί ότι γράφω μπούρδες. Την πρόσκληση για δείτε το προφίλ μου την έκανα όχι για ψάρεμα, δεν πήγε το μυαλό μου όπως πιθανόν θα έπρεπε, αλλά για να καταλάβετε ότι έχετε να κάνετε με έναν άνθρωπο που δεν ντρέπεται για αυτό που είναι, σχετικά καλλιεργημένο και να αποφύγουμε το κουτσομπολιό. Ξέρω καλά τα δικά μου και τα δικά της θέματα, τα ξέρει και αυτή αλλά δεν κάνει κάτι για να διορθωθεί, διαχρονικά όποια προσπάθεια έκανα έπεφτε στο κενό. Εχω το δικαίωμα στον έρωτα, την ειλικρίνεια, στην προσωπικότητα όπως έχει και αυτή και εσείς, ναι, και εσείς που με λέτε μούφα και πέτσινο. Σαν άνθρωπος δεν είμαι αυτό που θα συναντήσετε στο δρόμο και έχει να κάνει με τα βιώματα μου σε συνδυασμό με προτερήματα που αν τα γράψω θα με πάρετε με τις πέτρες και θα έχετε δίκιο γιατί θα ακυρώσω το ότι δεν θέλω να γράφω για μένα. Δεν προσπαθώ να πείσω, η σύζυγος, τα παιδιά μου ξέρουν ποιος είμαι και ξέρω και εγώ. Μιας και ανέφερα τα παιδιά μου, με λυπή μου βλέπω πως παίρνουν το μέρος μου γιατί βλέπουν την προσπάθεια που κάνω χωρίς ανταπόκριση και να δω πως θα μαζέψω και αυτό. Μην αρχίσετε κάποιοι και γράφετε "μπροστά στα παιδιά δεν πρέπει και δεν κάνει", εννοείτε, αλλά δεν είναι μωρά, καταλαβαίνουν τι συμβαίνει.Εχθές ξεκίνησα κουβέντα ξανά μαζί της που εξελίχθηκε κλασικά σε φωνές και "δεν ξέρω, δεν μπορώ". Δεν φωνάζω, δεν βιοπραγώ όχι γιατί είμαι παιδί των λουλουδιών αλλά γιατί γνωρίζω το αποτέλεσμα θα είναι αντίθετο του προσδοκώμενου. Μέσα όμως στο λόγο μου μάλλον κάτι από όσα γράφτηκαν εδώ μπήκε και το πρωί μου ζήτησε συγνώμη και μου υποσχέθηκε να κάνουμε μια σοβαρή κουβέντα. Οψόμεθα.

RoryG80

# 60 στις 28/2/2021
author
Ν. Καβάλας / Χρυσούπολη

Μήπως νομίζω ότι μπήκα αλλά κατάλαβα λάθος; Κατάλαβα πως αυτό που μου είπες στήν πρώτη σου απάντηση είναι πως λόγο ελλείψεις εμπειρίας μου με το άλλο φύλλο πρέπει να ψάξω για γκόμενα. Τα γράφεις πολύ λακωνικά φίλε Ενικέ. Το αναγκαστικά κατά κει το πάω, εννοώ πως τελειώνει αυτό που είχα και πάμε για άλλα, θέλω δεν θέλω, αναγκαστικά, σύμφωνα μάλλον με αυτό που λάθος κατάλαβα. Πέραν τούτου "γρήγορα πάω να γκομενίσω" μετά από τουλάχιστον 2 χρόνια χωρίς στην πραγματικότητα σύντροφο; Τέλος πάντων,  κάπου υπάρχει μια παρεξήγηση και δεν ήταν το θέμα μου να βρω ποιος κάνει λάθος στη σχέση αλλά πως θα την κάνω να "ξεμουλαρώσει". Κάτι φαίνεται στον ορίζοντα και ίσως θα έπρεπε να κλείσει το θέμα, μιας και μέχρι τρίτη σελίδα του, απαντήσεις επί τούτου ήταν 3-4

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από Enikos

"ΟΚ, μπήκα. Είμαι εδώ γιατί προς τα 'κει το πάω, αναγκαστικά πλέον."...

Στα γκομενικα...προς τα εκει πας λες, αφου στο επισημαινουμε...οτι μαλλον βιαζεσαι να γκομενισεις, ενω λες οτι θες να σωσεις τον γαμο σου...

Εσυ δεν τοχεις γραψει αυτο?...

Και συνεχιζεις το ιδιο τροπαρι διαβεβαιωσεων...ποιον να πεισεις τελικα...

Σε τρολαρεις ασυστολα, με πολυ πετυχημενο τροπο...

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε