Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

"Κυτίον παραπόνων" και (εποικοδομητικών) αντιπαραθέσεων μεταξύ των μελών - aka Sxeso-δικείον

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Mathusalas

# 161 στις 8/3/2021
author
Ανδρας / 59 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 417
'Aρεσαν+: 0%

αν νομιζεις οτι αδικηθηκες μπορεις να το συζητησεις με τον υπευθυνο με μηνυμα. το να το λες ανοικτα δεν πιστευω οτι ειναι σωστο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 151 από hornet19

Λυπάμαι αλλά η διαχείρηση έχει αφαιρέσει τόσο την απάντησή μου στην Φραντσέσκα, όπως και μια άλλη χιουμοριστική. Με αυτές τις συνθήκες αδυνατώ να μετέχω εδώ και ίσως και στο υπόλοιπο φόρουμ. Κρίμα.

Francesca_

# 162 στις 8/3/2021
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 578

Παράθεση:
Σχόλιο # 149 από Enikos

Η Κουλα, αξιζει οσο καμια πενηνταρια περσονες της ακρατειας και της απελπισιας, που τολμουν να μιλουν και για αισθητικη εδω μεσα...

Που μας υποβαλλουν στην βασανο των λεκτικων ρυπων, διχως ελεος, καθε μερα...

Που αν τυχει και δεν τα βγαζουν περα στο πεδιο των επιχειρηματων, πλακωνουν τις αναφορες...

Υποβασταζομενες απο σκοπιμοτητες, μικροτητες και κυκλοθυμιες του μονιμου παλιμπαιδισμου που τις χαρακτηριζει...

Περσονες που μονιμως θελουν να υποβιβασουν το οποιο επιπεδο του χωρου, στα μετρα και στις δυνατοτητες τους...

Περσονες που διαβαζουν παλια θεματα και "λυπουνται" τα μαλα για τις διαφορες επιπεδου που βλεπουν...

Λες και αν υπηρχαν τοτε στο σαιτ, δεν θα ειχαν συμμετασχει ισα για να αλωνισουν τα θεματα με τις ανηκουστες αποριες τους, ισα για να τους δωσουν σημασια οι αλλοι και να υποβιβασουν το επιπεδο στο δικο τους υψος...

Φανταζομαι την μονολεκτικη απαντηση του Ταντονα, που θα ειχε για κατι τετοιες συμμετοχες..."μπουρδες"...

Οπως φανταζομαι και την ντεμεκ μπαταρισμενη μαγκια, που θα του απηυθυναν κατι τραγικοι κατιτιδες, που θα προσπαθουσαν να γινουν ευχαριστοι στον ποδογυρο, επιπληττοντας τον Ταντονα για την "ασεβεια" του προς τα αυτοκινουμενα τιποτα του χωρου, με μονο επιχειρημα το οτι ειναι γατοι επειδη βρισκουν τα πολυπροφιλα απο τον τηλεφωνικο καταλογο και τις διευθυνσεις κατοικιας των προφιλ του χωρου...

Γι' αυτα θα πουμε τιποτα η ειμαστε ακομα με το μπρασο και γυαλιζουμε τις υπο απονομην αρμαθιες γαλονια?...

Μην ξεχασουμε να φτιαξουμε και τις τοιχογραφιες με τα παστελια...

δυο-τρια πραγματα θα πω... για την Κουλα

αν και ειχαμε φτασει στα μαχαιρια πολλες φορες, αυτο που μου αρεσε και ισως γι' αυτο την συμπαθω πολυ, ειναι αυτο που δεν της αρεσαν καθολου, μα καθολου τα ''υπογεια'' παρασκηνια, αυτα που συμβαινουν πισωπλατα... 

κατι, που λιγοι καταλαβαινουν ποσο ασχημο ειναι... 

το αλλο.. τα εβαζε με αυτα που τα ειχαμε κανει ''δογμα'' κατα καποιο τροπο, τα παθη μας.. 

απο αυτα που ''μεθαγε'' ο καθενας υπερβολικα, απο την ''μουσικη του δισκο του'', χωρις να καταλαβαινει πως εχει κολλησει η βελονα.. 

ε, καμια φορα πεταγε ενα ''αντι''- κειμενο, επειδη βαριοταν πια, ή για να κουνησεις τη βελονα, επειδη της ηταν γνωστα, ή για να δει τον τροπο που σκεφτεσαι, για να σε τσεκαρει μεχρι πού φτανει το χάλι/χαλί σου..

οταν την θυμαμε, χαμογελαω.. 

''ανακατευε τα νερα'', για να μην κατσουν και ετσι, με το τροπο της - εφερνε ζωντανια στο φορουμ.

να ειναι καλα! 

Αρέσει στα μέλη Enikos, la-mer

Heptamer

# 163 στις 8/3/2021
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.016

Mπορει και να το έκανε. Δε μπορουμε να γνωριζουμε.

Αν θεωρησε σωστό να μοιραστεί μαζι μας την πικρία του, ποιοι ειμαστε εμεις που θα τον ανασχέσουμε?

Παράθεση:
Σχόλιο # 161 από Mathusalas

αν νομιζεις οτι αδικηθηκες μπορεις να το συζητησεις με τον υπευθυνο με μηνυμα. το να το λες ανοικτα δεν πιστευω οτι ειναι σωστο.

Heptamer

# 164 στις 8/3/2021
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.016

Μεγάλη συζήτηση ανοιγεις...

Σε γενικες γραμμές ισχυουν όσα εκθετει η Kristina_ στο #155.

Η αλήθεια ειναι πως δυστυχώς με τον καιρό καταλήξαμε να ειμαστε ενα διχασμένο φορουμ - όσοι νεοεισερχόμενοι μείνουν για λίγο, το ανακαλύπτουν - και η πορεία του παροντος θέματος το ανέδειξε αυτό  περίτρανα. Αλλωστε, μια μικρογραφία του εξω κόσμου ειμαστε.

Αν ιντριγκάρεσαι με όλα όσα ένα τετοιο e-περιβάλλον επιφυλάσσει, σαφώς και να μείνεις. Aλλά οπλίσου με υπομονή, αντοχή και ...απόσταση.

Παράθεση:
Σχόλιο # 150 από gogo6960

Προτάσεις για τον τίτλο του παρόντος θέματος-Αποριες-Ερωτησεις

Επειδή βλέπω ότι είναι δύσκολη η στελέχωση και η λειτουργία του sxeso-δικειου, λόγω ασυμφωνίας των μελών του φόρουμ, προτείνω να παραμείνει το θέμα ως "κύτιον παραπόνων"και μόνα τους τα μέλη να επιλύουν τα μεταξύ τους προβλήματα που δημιουργούνται...στα πλαίσια του πολιτισμένου διαλόγου...

Από τις τελευταίες απαντήσεις μελών του φόρουμ ψυχανεμιζομαι ότι   τα μέλη  έχουν δημιουργήσει και λειτουργούν ως ομάδες...και ερωτω:

Ποιός ο λόγος τις ύπαρξης και της λειτουργίας διαφορετικών ομάδων μεταξύ των μελών του φόρουμ , ποιους σκοπούς εξυπηρετούν, καί ποιός είναι ο στόχος τους??

Για ποιους λόγους γίνονται αναφορές μεταξύ των μελών του φόρουμ?

Ας μου απαντήσουν τα παλαιά μέλη προκειμένου να κρίνω αν αξίζει να ασχολούμαι με το φόρουμ, και γενικότερα το Σάιντ η είναι τελικά χάσιμο χρόνου... πιστέψτε με δεν έχω καθόλου χρόνο για χάσιμο...

Υ.Σ θα μπορούσα να βάλω ένα νέο θέμα θεώρησα ότι δεν είναι πρέπον...να ενημερώνονται τα νεοεισερχόμενα μέλη στο Σάιντ...για τις συνθήκες που επικρατούν στο φόρουμ...

Αρέσει στο μέλος hornet19

gogo6960

# 165 στις 9/3/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Κυριε για σας, που είσαστε παλαιο μέλος , σιγουρα τα όσα επικρατουν στο φόρουμ είναι αυτονοητα...για νεοεισερχομενα μελη όμως δεν είναι καθόλου αυτονοητα...

Θεωρώ τον εαυτό μου νεοεισερχομενο μέλος διότι αν και γραφτηκα στο σαιντ,αν θυμαμαι καλά το 2005, ελαχιστες φορές κατάφερνα να μπω, λόγω ελειψης χρόνου, απ' ότι είδα τον Ιανουαριο όταν ξαναμπηκα είχα μόνο 45 δημοσιευμενες απαντήσεις σε διάφορα θέματα... οπότε δεν καταλαβα τίποτα...

Τώρα διαπιστωσα την " τοξικοτητα" και την "εχθρα"  στην απάντηση ενός μέλους και με τις ερωτήσεις που υπεβαλα απλά θελησα να διαπιστωσω αν είναι αυτό που "φανταζομαι."..

Καταλαβατε???

Παράθεση:
Σχόλιο # 157 από Enikos

Ειναι σαν να προσπαθησεις να πεις σε ολο τον πλανητη, τα ηδη γνωστα...

Μεγαλες οι αποστασεις, μεταξυ των ανθρωπων...

Εδω ολακερο κρατος, ακουει πρωτη φορα για την Αμπωτη  και η συζητηση εχει φτασει, σε νηπιακα επιπεδα...αλλα με μια σοβαρη υφαρα, που να μην σου μενει καμια απορια για τον περιγυρο...

Εσεις για ποιο πραγμα θα ενημερωσετε τον κοσμο Κυρια μου?...

Για τα αυτονοητα?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 157 από Enikos

Ειναι σαν να προσπαθησεις να πεις σε ολο τον πλανητη, τα ηδη γνωστα...

Μεγαλες οι αποστασεις, μεταξυ των ανθρωπων...

Εδω ολακερο κρατος, ακουει πρωτη φορα για την Αμπωτη  και η συζητηση εχει φτασει, σε νηπιακα επιπεδα...αλλα με μια σοβαρη υφαρα, που να μην σου μενει καμια απορια για τον περιγυρο...

Εσεις για ποιο πραγμα θα ενημερωσετε τον κοσμο Κυρια μου?...

Για τα αυτονοητα?...

Αρέσει στο μέλος Enikos

gogo6960

# 166 στις 9/3/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Γειτόνισσα σ ευχαριστώ για την απάντηση σου είσαι ιδιαίτερα κατατοπιστικη...

Ακριβώς τα ίδια συμβαίνουν και στον έξω κόσμο...

Πόσο μάλλον εδώ που ο καθένας κρυβεται πίσω απο την ανωνυμια του και το πληκτρολογιο του και γράφει ότι θέλει "ότι του φανεί του λολοστεφανη"...

Όσο για τα " στρατοπεδα" πιστεύω ότι είναι στην θεληση του καθένος να ανηκει ή να μην ανηκει πουθενά που πιστεύω ότι είναι το καλύτερο...να εκφράζει την δική του άποψη σε ένα θέμα ...και σε όποιον αρέσει...

Επέλεξα το φόρουμ για ανταλλαγή απόψεων, για ψυχαγωγία, για χαλαρωση και για αποφωρτιση από τα καθημερινά προβλήματα στην προσωπική μου ζωή και στην εργασία μου... τώρα μπορώ να μπαίνω συχνοτερα λόγω της καραντινας με την ληξη της δεν θα έχω χρόνο...

Γιατί να γίνονται αναφορες μεταξύ των μελων όταν ολες οι απαντήσεις εγκρινονται και μετά δημοσιευονται?

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια μελη έχουν πρόσβαση σ αυτους που εγκρινουν τις απαντήσεις άλλων μελων προ της δημοσιευσης τους... ώστε να μην δημοσιευονται απαντήσεις που δεν παραβαινουν τους κανόνες του σαιντ...

Καταλαβατε???

Παράθεση:
Σχόλιο # 155 από Kristina_

Θα προσπαθησω να σου απαντησω εγω γειτονισσα

Εδω μεσα στο φορουμ ειναι οπως και εκει εξω... «ομαδες» δημιουργουνται οπως δημιουργουνται και εξω...καποιοι ανθρωποι ταιριαζουν περισσοτερο με καποιους και λιγοτερο με καποιους αλλους ...δεν κακο...προσωπικα καποιους τους συμπαθω ως ανθρωπους, με αλλους βρισκω οτι εχω αρκετα κοινα σημεια/αποψεις κλπ με καποιους αλλους λιγολιγοτερα, με καποιους διαφερω αρκετα αλλα βρισκω ενα ενδιαφερον στο να τους κατανοησω και υπαρχουν και καποιοι που αποπνεουν κατα καιρους μια τοξικοτητα που την αποφευγω...λιγο πολυ ετσι δεν ειναι και εξω?

Εμενα κακο μου φαινεται μονο οταν σου ζητουν να διαλεξεις στρατοπεδο

Αναφορες γινονται οταν καποιος θεωρει οτι καποιο μελος παραβαινει τους κανονες του σαιτ

Τωρα αν αξιζει να «επενδυεις» το χρονο σου, δεν ξερω τι να σουπω...εξαρταται τι περιμενεις να σου αποδώσει αυτη η «επενδυση»...πχ για αρκετους εδω το φορουμ ειναι για ενα καφενειο...για ενα  ευχαριστο διαλειμμα, μια ανταλλαγη αποψεων

Francesca_

# 167 στις 9/3/2021
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 578

εγω gogo μου θα σου πω κατι που κανενας δεν το λεει - 

δεν ξερεις ποσο μεγαλο πραγμα ειναι ο ...καφες! 
κανει φιλους, ειναι η κολλα μεταξυ τους, αλλα κλεινει και στοματα, ετσι ωστε να σου φυγει και η λιγη αντικειμενικοτητα που θα μπορουσες να εχεις... 
αν σε καλεσουν - χαχαχα, ο επταημερος για ποια αποσταση μιλαει  - θα ειναι για την ''βαφτηση'' σου, να ανηκεις στον κυκλο αυτον..  
μεγαλη ''τιμη''! - να χασεις την ανεξαρτησια σου, αλλα θα εχεις τις πατεριτσες σου, παντα!
για τωρα ομως δεν το βλεπω, γιατι στιριζεσαι στην διαισθηση σου. 
αυτος ο κυκλος, εχει την ''γιαυκα'' του σε αλλο δυκτιακο μεσω, αλλα και - ''λογω της ελευθεριας εκφρασης'' εκει, κακολογουνται μελη απο δω, το ιδιο το σαιτ (αλλλα, αντιδραση μηδεν) και ερχονται και μετα εδω - (ουτε κρεμμυδι εφαγαν, ουτε μυρισαν) - εχοντας και το προνομιο κιολας να γραφουν ελευθερα, κανοντας τους αθοους και ''γλυκα ματια'' στην διαχειρηση. 
να τα λεμε και αυτα, ε - περι ομαδοποιησης.. 
τι κανουμε ή δεν κανουμε και εμεις, οταν προκειται για το καλο κλιμα εδω, για ολους ή μονο για εμας και τους ''φιλους'' μας;
οι υπολοιποι, gogo μου, δεν εχουν δει τα ματια τους ο ενας του αλλου, ουτε ειναι φανς του κουτσομπολιου και τετοιου ειδους φιλιων, δημοσια εκφραζουν οποιες διαφωνιες τους και γι' αυτο ενοχλουν, αλλα και τους συνδεουν αλλα πραγματα, αλλα ενδιαφεροντα, παρολο που μπορει να  διαφωνουν ή διαφονουσαν/μαλωσαν και μεταξυ τους και - δυστυχως, αυτοι ειναι που ειναι ''φυλακισμενοι'', αν και θελουν το καλο του σαιτ και το καλο επιπεδο του.. 
αυτα, για να εχεις και μια αλλη αποψη στη διαθεση σου.. 

Αρέσει στα μέλη gogo6960, la-mer

Enikos

# 168 στις 9/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.899

Θα παλαιωσετε και εσεις Κυρια μου...

Πληρης εμπειριων...

Θα διασκεδασετε αρκετα...

Γαλακτομπουρεκο ξερετε να φτιαχνετε?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 165 από gogo6960

Κυριε για σας, που είσαστε παλαιο μέλος , σιγουρα τα όσα επικρατουν στο φόρουμ είναι αυτονοητα...για νεοεισερχομενα μελη όμως δεν είναι καθόλου αυτονοητα...

Θεωρώ τον εαυτό μου νεοεισερχομενο μέλος διότι αν και γραφτηκα στο σαιντ,αν θυμαμαι καλά το 2005, ελαχιστες φορές κατάφερνα να μπω, λόγω ελειψης χρόνου, απ' ότι είδα τον Ιανουαριο όταν ξαναμπηκα είχα μόνο 45 δημοσιευμενες απαντήσεις σε διάφορα θέματα... οπότε δεν καταλαβα τίποτα...

Τώρα διαπιστωσα την " τοξικοτητα" και την "εχθρα"  στην απάντηση ενός μέλους και με τις ερωτήσεις που υπεβαλα απλά θελησα να διαπιστωσω αν είναι αυτό που "φανταζομαι."..

Καταλαβατε???

Αρέσει στο μέλος la-mer

Kristina_

# 169 στις 9/3/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Χονγκ Κογκ
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.481

Καλημερα γωγω

Σχετικα με τις αναφορες...δεν ειναι ολα τα μελη σε προεγκριση ...αρκετοι δεν ειμαστε αλλα ακομη και αν εχει περασει ενα ποστ απο προεγκριση παντα υπαρχει η πιθανοτητα καποιος να θιχτει, να υποβαλει μια αναφορα, το σαιτ να αποφασισει οτι ειναι βασιμη και να διαγραψει το ποστ...

Σχετικα με την προεγκριση: οταν πρωτομπηκα νομιζω δεν υπηρχε καθολου...μετα απο καποιο γερο «καυγα» το σαιτ μας εβαλε ολους σε προέγκριση και σιγα σιγα (αν δειχναμε καλη διαγωγη) μας εβγαζε κοκ ...εκοτε  εμειναν στην προεγκριση για προφανεις λογους η μπορει και να μπαινοβγαινουν (δε γνωριζω) ...τα νεα μελη μπαινουν σε προεγκριση για ενα διαστημα...

Επισης  μην εισαι σιγουρη για την ανωνυμια...πολλα μελη γνωρίζονται, αν οχι ολοι οι περισσοτεροι με συχνη παρουσια γνωριζονται με καποιο τροπο (μεχρι να το αντιληφθω και γω ως νεο μελος καποτε ειχα μπερδευτει απο ανεξηγητες συμπεριφορες)

Την τελευταια ερωτηση σου δεν την καλοκαταλαβαινω

Παράθεση:
Σχόλιο # 166 από gogo6960

Γειτόνισσα σ ευχαριστώ για την απάντηση σου είσαι ιδιαίτερα κατατοπιστικη...

Ακριβώς τα ίδια συμβαίνουν και στον έξω κόσμο...

Πόσο μάλλον εδώ που ο καθένας κρυβεται πίσω απο την ανωνυμια του και το πληκτρολογιο του και γράφει ότι θέλει "ότι του φανεί του λολοστεφανη"...

Όσο για τα " στρατοπεδα" πιστεύω ότι είναι στην θεληση του καθένος να ανηκει ή να μην ανηκει πουθενά που πιστεύω ότι είναι το καλύτερο...να εκφράζει την δική του άποψη σε ένα θέμα ...και σε όποιον αρέσει...

Επέλεξα το φόρουμ για ανταλλαγή απόψεων, για ψυχαγωγία, για χαλαρωση και για αποφωρτιση από τα καθημερινά προβλήματα στην προσωπική μου ζωή και στην εργασία μου... τώρα μπορώ να μπαίνω συχνοτερα λόγω της καραντινας με την ληξη της δεν θα έχω χρόνο...

Γιατί να γίνονται αναφορες μεταξύ των μελων όταν ολες οι απαντήσεις εγκρινονται και μετά δημοσιευονται?

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια μελη έχουν πρόσβαση σ αυτους που εγκρινουν τις απαντήσεις άλλων μελων προ της δημοσιευσης τους... ώστε να μην δημοσιευονται απαντήσεις που δεν παραβαινουν τους κανόνες του σαιντ...

Καταλαβατε???

Αρέσει στο μέλος hornet19
Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost