Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

"Κυτίον παραπόνων" και (εποικοδομητικών) αντιπαραθέσεων μεταξύ των μελών - aka Sxeso-δικείον

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

la-mer

# 141 στις 7/3/2021
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 962
'Aρεσαν+: 0%

ψιλά γράμματα!

άσ΄ τους πίσω από τις κουρτίνες

Παράθεση:
Σχόλιο # 135 από Enikos

Ας του εξηγησει καποιος την διαφορα αναμεσα στο κριτικαρω και στο πολεμαω κατι...

Στην πρωτη κατασταση εχω καθε δικαιωμα, το οποιο δεν μπορει να μου το απαγορευσει κανεις μπαταρισμενος απο φεικ μαγκια...

Το δευτερο, ειναι πεποιθηση μου οτι δεν πρεπει να γινεται για πραγματα τα οποια δεν αξιζουν σαν ιδεες...

Σιγα μην πολεμησαμε τον Δημοκριτο...κατα την "λογικη" της μπαταρισμενης μαγκιας...

Ασε που εδω δεν ειμαι για να παιρνω τροφη για κουτσομπολιο στο μεσεντζερ...σαν κατι Κατιναρες...μπαταρισμενες απο τη μαγκια του...ου...

Σιγα το σκαρπινι δηλαδη...

Επι της ουσιας, εχουμε κανα γαλονι στοκ για τον θυρωρο?...

Αρέσει στο μέλος Enikos

Mathusalas

# 142 στις 7/3/2021
author
Ανδρας / 59 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 417

Heptamer χωρις παρεξηγηση ετσι οπως σε βλεπω μου μοιαζεις λιγο με το Τσιορδα

Francesca_

# 143 στις 7/3/2021
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 597

η αληθεια Ρεντ ειναι, πως το θεμα αντικατοπτριζει την πραγματικη κατασταση ενος, ταχα μου κρατος δικαιου..

οπου και εδω, το πρωτο πραγμα ηταν η ''καρεκλες'' και οπου, ακομα απο τη βαση του και γενικως, λειπουν πολλα για καθε εποικοδομητικοτητα.. 
τα ηξερες αυτα.. 
εγω προτεινω να αφησετε τα ''ποστα'' γιατι, οπως ειπε και η λα-μερ, το χελωνακι δεν προχωρα, αλλη μια φωτο του δικαστικου συστιματος με τα βαρια γραναζια του..
για ''ανεξαρτητη αρχη'', ουτε λογος.. δεν θα βρεις
για ισοτητα - ανυπαρκτη, για ελευθερια - εχουμε ελευθερους σε  ''φυλακη'' και ''ελευθεροι'' φυλακισμενοι.. 
δεν ξερω κατα πώς το φανταζοσουν το θεμα, αλλα μεχρι τωρα και για να αναφερθω παλι στα λογια του κ. Γερουλη, μαλλον υπαρχουν και χειροτερα απο τα σχολια, που ακολουθουν μια τραγωδια.. 
οταν δεν υπαρχει, αλλα την κανουμε απο το τιποτα.. 
τι πιο ανεξαρτητο απο το να εκφραζαμε εδω, κατα τη γνωμη μου, την αποψη μας χωρις φοβο και αναφορες, οταν διαφωνουμε σε αλλα θεματα και για να μην τα μαγαρισουμε, οπως το τελευταιο σου; 
να ειναι ασυλο; μολις μπει κανεις εδω, τουλαχιστον να ξερει πως θα γραψει ελευθερα τα παραπονα του, θα ακουστει, θα παρει απαντηση και ας γεμισουν οι συζητησεις σελιδες;
αλλα εστω εδω, θα νιωθει ελευτερος να παρει τον λογο..
αυτο θα φερει εποικοδομητικοτητα, η ελευθερη εκφραση.. 
και οχι το στησιμο στον τοιχο και οχι, η καταδικη απο αλλους..
να ξερουμε βρε αδελφε, πως ο καθενας μπορει να βρει το δικαιο του, μονος του, με τα επιχειρηματα του, με το μυαλο του τελος παντων και οχι με τα λαικ των αλλων, οταν ειναι σε αλλο θεμα και ερχεται ο κ. σαππορτ με τα κοκκινα.. και τελος
...

μια ιδεα μονο.. αν νιωθεις Ρεντ, πως ειναι εκτος θεματος, με χαρα μου θα κανω την αναφορα, να τη σβισουν.. επισης, αν η διαχειρηση θεωρισει πως ειναι αδυνατον να γινει

Αρέσει στα μέλη gogo6960, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Mathusalas

# 144 στις 7/3/2021
author

γιατι τετοια λυσσα αγαπητε μου για το προεδρο μας?

Παράθεση:
Σχόλιο # 131 από 26-29-31

Hornet (δεν γραφω αγαπητε οχι γιατι δεν εισαι αλλα τα αφηνω αυτα για καποιες κατινες)δεν σε γραφω 

απλα δεν μου κεντρισε το ενδιαφερον το θεμα για να συμμετεχω...που να παρω και αξιωμα...

Απλα οταν στο σχολιο 59 ο ενικος δινει την κατευθυνση "να μην το κανωμε ΣΚΑΦ και περναει

ετσι(ενα θεμα που δεν συμμετειχα ιδιαιτερα αλλα που ο ενικος πολεμησε με μανια)να το χαρειτε

το θεματακι σας και εγω θα σας διαβαζω...και μακαρι να γελασει το χειλακι ολων...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

la-mer

# 145 στις 7/3/2021
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 962

δηλαδή πώς έπρεπε να περάσει;

με φοντάν και λουκουμάκι;

Παράθεση:
Σχόλιο # 131 από 26-29-31

Απλα οταν στο σχολιο 59 ο ενικος δινει την κατευθυνση "να μην το κανωμε ΣΚΑΦ και περναει

ετσι(ενα θεμα που δεν συμμετειχα ιδιαιτερα αλλα που ο ενικος πολεμησε με μανια)

Αρέσει στα μέλη giorgos170, Enikos

Heptamer

# 146 στις 7/3/2021
author
Ανδρας / 45 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.134

Ο καιρος γάρ εγγυς να πουμε το ιδιο και για το παρόν.

Πάρτε καμμια ...θέση ωρε Σχεσαίοι!

Παράθεση:
Σχόλιο # 140 από hornet19

Ήταν ωραίο θέμα ..

Heptamer

# 147 στις 7/3/2021
author

Μπορεί, αλλα του λείπουν πολλα προτερήματά μου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 142 από Mathusalas

Heptamer χωρις παρεξηγηση ετσι οπως σε βλεπω μου μοιαζεις λιγο με το Τσιορδα

Heptamer

# 148 στις 7/3/2021
author

e-νόρκως - (η μοναδικη καθαρή καρέκλα εως τώρα):

• Για να υπηρετηθει ο συγκεκριμενος τιτλος του θεματος, απαιτειται καλως ή κακως να γεμισουν οι "καρεκλες". Μετα επονται ολα τα υπολοιπα.
  • Δεν υπαρχει άσυλο θέμα. Οχι όσο κάποιοι θιγόμενοι θα πατησουν το κουμπακι της αναφοράς (και ας συμφωνηθει ατύπως το αντιθετο) ή εαν παραβιαστεί όρος χρήσης, οπότε τιθεται θεμα ανωθεν παρεμβασης.
  • Καποια απο τα ζητουμενα τα εχει μερικώς απορροφήσει το "τι σκεφτεσαι τωρα", το οποιο σφύζει απο έμμεσες πλαγιοπλάγιες κεκαλυμμένες κριτικες, μομφές ή ειρωνιες, επειδη δεν μπορουν να γραφτούν εκει που πρεπει. 
  • Πρέπει να αποσαφηνιστεί το ύφος του θεματος. Θα ειναι χιουμοριστικό ή θα ειναι ενας σακος μποξ που θα απορροφά "γροθιές" / "χτυπηματα"?

Τι στήσιμο / περιεχομενο επιθυμειται? Δε θα δωσουν οι "καρεκλες" τον τόνο.

Οσοι δεν αποφασισατε να το σνομπαρετε το θεμα, επιθυμειτε να συμμετεχετε και θελετε να υπηρετησει κατι συγκεκριμενο, λάβετε και θέση! Μην ποιειτε αφοριστικώς την καρδερίνα.
Ειδάλλως, ας αποφασισει ο θεματογράφος. Κι ενας γραμματεας ακόμη δεν ειναι άμοιρος ευθυνών / αποφάσεων.

Παράθεση:
Σχόλιο # 143 από Francesca_

η αληθεια Ρεντ ειναι, πως το θεμα αντικατοπτριζει την πραγματικη κατασταση ενος, ταχα μου κρατος δικαιου..

οπου και εδω, το πρωτο πραγμα ηταν η ''καρεκλες'' και οπου, ακομα απο τη βαση του και γενικως, λειπουν πολλα για καθε εποικοδομητικοτητα.. 
τα ηξερες αυτα.. 
εγω προτεινω να αφησετε τα ''ποστα'' γιατι, οπως ειπε και η λα-μερ, το χελωνακι δεν προχωρα, αλλη μια φωτο του δικαστικου συστιματος με τα βαρια γραναζια του..
για ''ανεξαρτητη αρχη'', ουτε λογος.. δεν θα βρεις
για ισοτητα - ανυπαρκτη, για ελευθερια - εχουμε ελευθερους σε  ''φυλακη'' και ''ελευθεροι'' φυλακισμενοι.. 
δεν ξερω κατα πώς το φανταζοσουν το θεμα, αλλα μεχρι τωρα και για να αναφερθω παλι στα λογια του κ. Γερουλη, μαλλον υπαρχουν και χειροτερα απο τα σχολια, που ακολουθουν μια τραγωδια.. 
οταν δεν υπαρχει, αλλα την κανουμε απο το τιποτα.. 
τι πιο ανεξαρτητο απο το να εκφραζαμε εδω, κατα τη γνωμη μου, την αποψη μας χωρις φοβο και αναφορες, οταν διαφωνουμε σε αλλα θεματα και για να μην τα μαγαρισουμε, οπως το τελευταιο σου; 
να ειναι ασυλο; μολις μπει κανεις εδω, τουλαχιστον να ξερει πως θα γραψει ελευθερα τα παραπονα του, θα ακουστει, θα παρει απαντηση και ας γεμισουν οι συζητησεις σελιδες;
αλλα εστω εδω, θα νιωθει ελευτερος να παρει τον λογο..
αυτο θα φερει εποικοδομητικοτητα, η ελευθερη εκφραση.. 
και οχι το στησιμο στον τοιχο και οχι, η καταδικη απο αλλους..
να ξερουμε βρε αδελφε, πως ο καθενας μπορει να βρει το δικαιο του, μονος του, με τα επιχειρηματα του, με το μυαλο του τελος παντων και οχι με τα λαικ των αλλων, οταν ειναι σε αλλο θεμα και ερχεται ο κ. σαππορτ με τα κοκκινα.. και τελος
...

μια ιδεα μονο.. αν νιωθεις Ρεντ, πως ειναι εκτος θεματος, με χαρα μου θα κανω την αναφορα, να τη σβισουν.. επισης, αν η διαχειρηση θεωρισει πως ειναι αδυνατον να γινει

Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Enikos

# 149 στις 8/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.110

Η Κουλα, αξιζει οσο καμια πενηνταρια περσονες της ακρατειας και της απελπισιας, που τολμουν να μιλουν και για αισθητικη εδω μεσα...

Που μας υποβαλλουν στην βασανο των λεκτικων ρυπων, διχως ελεος, καθε μερα...

Που αν τυχει και δεν τα βγαζουν περα στο πεδιο των επιχειρηματων, πλακωνουν τις αναφορες...

Υποβασταζομενες απο σκοπιμοτητες, μικροτητες και κυκλοθυμιες του μονιμου παλιμπαιδισμου που τις χαρακτηριζει...

Περσονες που μονιμως θελουν να υποβιβασουν το οποιο επιπεδο του χωρου, στα μετρα και στις δυνατοτητες τους...

Περσονες που διαβαζουν παλια θεματα και "λυπουνται" τα μαλα για τις διαφορες επιπεδου που βλεπουν...

Λες και αν υπηρχαν τοτε στο σαιτ, δεν θα ειχαν συμμετασχει ισα για να αλωνισουν τα θεματα με τις ανηκουστες αποριες τους, ισα για να τους δωσουν σημασια οι αλλοι και να υποβιβασουν το επιπεδο στο δικο τους υψος...

Φανταζομαι την μονολεκτικη απαντηση του Ταντονα, που θα ειχε για κατι τετοιες συμμετοχες..."μπουρδες"...

Οπως φανταζομαι και την ντεμεκ μπαταρισμενη μαγκια, που θα του απηυθυναν κατι τραγικοι κατιτιδες, που θα προσπαθουσαν να γινουν ευχαριστοι στον ποδογυρο, επιπληττοντας τον Ταντονα για την "ασεβεια" του προς τα αυτοκινουμενα τιποτα του χωρου, με μονο επιχειρημα το οτι ειναι γατοι επειδη βρισκουν τα πολυπροφιλα απο τον τηλεφωνικο καταλογο και τις διευθυνσεις κατοικιας των προφιλ του χωρου...

Γι' αυτα θα πουμε τιποτα η ειμαστε ακομα με το μπρασο και γυαλιζουμε τις υπο απονομην αρμαθιες γαλονια?...

Μην ξεχασουμε να φτιαξουμε και τις τοιχογραφιες με τα παστελια...

Αρέσει στα μέλη gogo6960, la-mer

gogo6960

# 150 στις 8/3/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Προτάσεις για τον τίτλο του παρόντος θέματος-Αποριες-Ερωτησεις

Επειδή βλέπω ότι είναι δύσκολη η στελέχωση και η λειτουργία του sxeso-δικειου, λόγω ασυμφωνίας των μελών του φόρουμ, προτείνω να παραμείνει το θέμα ως "κύτιον παραπόνων"και μόνα τους τα μέλη να επιλύουν τα μεταξύ τους προβλήματα που δημιουργούνται...στα πλαίσια του πολιτισμένου διαλόγου...

Από τις τελευταίες απαντήσεις μελών του φόρουμ ψυχανεμιζομαι ότι   τα μέλη  έχουν δημιουργήσει και λειτουργούν ως ομάδες...και ερωτω:

Ποιός ο λόγος τις ύπαρξης και της λειτουργίας διαφορετικών ομάδων μεταξύ των μελών του φόρουμ , ποιους σκοπούς εξυπηρετούν, καί ποιός είναι ο στόχος τους??

Για ποιους λόγους γίνονται αναφορές μεταξύ των μελών του φόρουμ?

Ας μου απαντήσουν τα παλαιά μέλη προκειμένου να κρίνω αν αξίζει να ασχολούμαι με το φόρουμ, και γενικότερα το Σάιντ η είναι τελικά χάσιμο χρόνου... πιστέψτε με δεν έχω καθόλου χρόνο για χάσιμο...

Υ.Σ θα μπορούσα να βάλω ένα νέο θέμα θεώρησα ότι δεν είναι πρέπον...να ενημερώνονται τα νεοεισερχόμενα μέλη στο Σάιντ...για τις συνθήκες που επικρατούν στο φόρουμ...

hornet19

# 151 στις 8/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.547

Λυπάμαι αλλά η διαχείρηση έχει αφαιρέσει τόσο την απάντησή μου στην Φραντσέσκα, όπως και μια άλλη χιουμοριστική. Με αυτές τις συνθήκες αδυνατώ να μετέχω εδώ και ίσως και στο υπόλοιπο φόρουμ. Κρίμα.

gogo6960

# 152 στις 8/3/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Επειδή θεωρώ ότι είσαι ένα αξιόλογο μέλος στο φόρουμ πιστεύω ότι και μόνο επειδή η διαχείριση δεν σου δημοσίευσε τις απαντήσεις που λες... Δεν πρέπει να αποχωρήσεις... μου έτυχε κι εμένα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 151 από hornet19

Λυπάμαι αλλά η διαχείρηση έχει αφαιρέσει τόσο την απάντησή μου στην Φραντσέσκα, όπως και μια άλλη χιουμοριστική. Με αυτές τις συνθήκες αδυνατώ να μετέχω εδώ και ίσως και στο υπόλοιπο φόρουμ. Κρίμα.

Kristina_

# 153 στις 8/3/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Χονγκ Κογκ
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.544

Αχχχ δυο ατομα μου λειπουν απο το σαιτ η κουλα και ο νικολαςτοαγαπημενο μου τρολ (καλα ο νικολας δε μου λειπει και τοσο...αλλωστε εδω καπου θα κρυβεται...αλλα το λεω μηπως και αποφασισει να ξαναματααποκαλυφθει)

(Και ο ταντον μου λειπει και η λενα αλλα οκ αυτοι λειπουν γενικα)

Παράθεση:
Σχόλιο # 149 από Enikos

Η Κουλα, αξιζει οσο καμια πενηνταρια περσονες της ακρατειας και της απελπισιας, που τολμουν να μιλουν και για αισθητικη εδω μεσα... 

hornet19

# 154 στις 8/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.547

Παράθεση:
Σχόλιο # 152 από gogo6960

Επειδή θεωρώ ότι είσαι ένα αξιόλογο μέλος στο φόρουμ πιστεύω ότι και μόνο επειδή η διαχείριση δεν σου δημοσίευσε τις απαντήσεις που λες... Δεν πρέπει να αποχωρήσεις... μου έτυχε κι εμένα...

Δεν ξέρω τι θα κάνω σχετικά. Όμως, όταν ξοδεύω, έστω και ελάχιστο χρόνο, και βλέπω χωρίς να μου γράψουν γιατί, να ξέρω κι εγώ πως να κινηθώ στο μέλλον, να σβήνονται απαντήσεις χιουμοριστικές μάλιστα, ε, κάπου αδειάζω και χάνω το όποιο ενδιαφέρον μου.

Kristina_

# 155 στις 8/3/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Χονγκ Κογκ
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.544

Θα προσπαθησω να σου απαντησω εγω γειτονισσα

Εδω μεσα στο φορουμ ειναι οπως και εκει εξω... «ομαδες» δημιουργουνται οπως δημιουργουνται και εξω...καποιοι ανθρωποι ταιριαζουν περισσοτερο με καποιους και λιγοτερο με καποιους αλλους ...δεν κακο...προσωπικα καποιους τους συμπαθω ως ανθρωπους, με αλλους βρισκω οτι εχω αρκετα κοινα σημεια/αποψεις κλπ με καποιους αλλους λιγολιγοτερα, με καποιους διαφερω αρκετα αλλα βρισκω ενα ενδιαφερον στο να τους κατανοησω και υπαρχουν και καποιοι που αποπνεουν κατα καιρους μια τοξικοτητα που την αποφευγω...λιγο πολυ ετσι δεν ειναι και εξω?

Εμενα κακο μου φαινεται μονο οταν σου ζητουν να διαλεξεις στρατοπεδο

Αναφορες γινονται οταν καποιος θεωρει οτι καποιο μελος παραβαινει τους κανονες του σαιτ

Τωρα αν αξιζει να «επενδυεις» το χρονο σου, δεν ξερω τι να σουπω...εξαρταται τι περιμενεις να σου αποδώσει αυτη η «επενδυση»...πχ για αρκετους εδω το φορουμ ειναι για ενα καφενειο...για ενα  ευχαριστο διαλειμμα, μια ανταλλαγη αποψεων

Παράθεση:
Σχόλιο # 150 από gogo6960

Προτάσεις για τον τίτλο του παρόντος θέματος-Αποριες-Ερωτησεις

Επειδή βλέπω ότι είναι δύσκολη η στελέχωση και η λειτουργία του sxeso-δικειου, λόγω ασυμφωνίας των μελών του φόρουμ, προτείνω να παραμείνει το θέμα ως "κύτιον παραπόνων"και μόνα τους τα μέλη να επιλύουν τα μεταξύ τους προβλήματα που δημιουργούνται...στα πλαίσια του πολιτισμένου διαλόγου...

Από τις τελευταίες απαντήσεις μελών του φόρουμ ψυχανεμιζομαι ότι   τα μέλη  έχουν δημιουργήσει και λειτουργούν ως ομάδες...και ερωτω:

Ποιός ο λόγος τις ύπαρξης και της λειτουργίας διαφορετικών ομάδων μεταξύ των μελών του φόρουμ , ποιους σκοπούς εξυπηρετούν, καί ποιός είναι ο στόχος τους??

Για ποιους λόγους γίνονται αναφορές μεταξύ των μελών του φόρουμ?

Ας μου απαντήσουν τα παλαιά μέλη προκειμένου να κρίνω αν αξίζει να ασχολούμαι με το φόρουμ, και γενικότερα το Σάιντ η είναι τελικά χάσιμο χρόνου... πιστέψτε με δεν έχω καθόλου χρόνο για χάσιμο...

Υ.Σ θα μπορούσα να βάλω ένα νέο θέμα θεώρησα ότι δεν είναι πρέπον...να ενημερώνονται τα νεοεισερχόμενα μέλη στο Σάιντ...για τις συνθήκες που επικρατούν στο φόρουμ...

Αρέσει στο μέλος Mathusalas

giorgos170

# 156 στις 8/3/2021
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.893

..  ένας   σεισμός  θα  μας  σώσει  ...::,...,,

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 157 στις 8/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ειναι σαν να προσπαθησεις να πεις σε ολο τον πλανητη, τα ηδη γνωστα...

Μεγαλες οι αποστασεις, μεταξυ των ανθρωπων...

Εδω ολακερο κρατος, ακουει πρωτη φορα για την Αμπωτη  και η συζητηση εχει φτασει, σε νηπιακα επιπεδα...αλλα με μια σοβαρη υφαρα, που να μην σου μενει καμια απορια για τον περιγυρο...

Εσεις για ποιο πραγμα θα ενημερωσετε τον κοσμο Κυρια μου?...

Για τα αυτονοητα?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 150 από gogo6960

Enikos

# 158 στις 8/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Δεν δουλευει η "ελευθερια", ε?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 151 από hornet19

Mathusalas

# 159 στις 8/3/2021
author

δεν τα ξερω τα προτερηματα σου, ουτε και εκεινου. φατσικα ειπα οτι μοιαζετε. το μυαλο ειναι αλλο κομματι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 147 από Heptamer

Μπορεί, αλλα του λείπουν πολλα προτερήματά μου.

Enikos

# 160 στις 8/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εδω μεσα, οχι καπου αλλου...εδω μεσα που μιλαμε...

Οσοι μιλανε Ελληνικα, οσοι εχουν καποια ευφραδεια λογου, οσοι υποστηριζουν τον μεστο λογο, οσοι εχουν εμφανη ευελιξια στον λογο, οσοι καθ' υπονοιαν του στερημενου την μορφωτικη παιδεια, δεν ειναι σαν τον ιδιο...

Δεχτηκαν δημοσιως μομφες για τον δομημενο λογο τους, επειδη δεν καταλαβαινε τι εγραφαν οι ανθρωποι...

Καγχασε επισης την πανεπιστημιακη παιδεια διαφορων ανθρωπων, επειδη προφανως ξερει καλυτερα απο τον καθενα οτι ο ιδιος ειναι στερημενος, (απο πεποιθηση και ορια που δεν μπορει να ξεπερασει), τα βασικα...

Εδω μεσα...δημοσιως...εβγαλε την πικρα του, προσπαθωντας να υποβαθμισει προσωπικοτητες καθ' ολα σεβαστες και αποδεκτες απο την πλειοψηφια, για τις δεξιοτητες τους...

Οταν φυσικα τον εκραξαν, γι' αυτη την σκοταδιστικη του προσπαθεια, διαφοροι ανθρωποι...κατα την προσφιλη του τακτικη, μαζευτηκε για λιγο και θεωρωντας οτι κοιμηθηκαν οι υπολοιποι, ξαναεμφανιστηκε με ολοφανερη την προβοκατορικη πρακτικη του που εχει αναγαγει σε τροπο ζωης...

Το οτι δεν χρηζει καμιας σοβαρης αντιμετωπισης επειδη ειναι ανεπιλεκτος μαθησεως, (Μιλτος said), τον κανει χειροτερο...

Δεν μπορει να χωνεψει οτι η αποδοχη, δεν επιβαλλεται με δηθεν ταχαμ μασκαρεμενα αντριλικια...

Ουτε οτι η ευθυτητα ΔΕΝ εκφραζεται με ψευτο αυστηροτητες ενος νου, που δεν μπορει να αποκωδικοποιησει απλες φρασεις...

Γενικως...αδυνατει να καταλαβει το οτι και εφτα χιλιαδες αντς να εχεις στο φβ, (πραγμα το οποιο εδω, σε προσφατο θεμα ειρωνευτηκε), αυτο δεν σε καθιστα αποδεκτο απο αυτους των οποιων καγχαζεις τις δεξιοτητες τους...

Αντε...τα κεφαλια μεσα τωρα και γρηγορα στο μεσεντζερ, για..."διαβουλευσεις"...

Αρέσει στα μέλη gogo6960, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε