Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αστυνομική Βία ...

Επιλέξτε σελίδα: (1-19)
Σελίδες Αρχική«10111213141516171819

hornet19

# 361 στις 17/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.615
'Aρεσαν+: 0%
Το κακό είναι ότι όλα αυτά έχουν διχάσει την κοινωνία.

hornet19

# 362 στις 15/4/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Αστυνομικοί σβήνουν φωτιά σε διαδηλωτή

που προκλήθηκε από βόμβα μολότωφ που έριξε άλλος διαδηλωτής...

Αυτήν την εικόνα θα την αναδείξετε καθόλου ή πάντα οι αστυνομικοί είναι εκεί για να δέρνουν?

https://www.youtube.com/watch?v=gjNb2GxwGmA

Spiros--

# 363 στις 15/4/2021
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Hornet ...

... εγώ προσωπικά δεν βάζω στο ίδιο τσουβάλι κανέναν. Υπάρχουν καλοί και κακοί επαγγελματίες σε κάθε χώρο και το ίδιο συμβαίνει και στην αστυνομία. 

Απλά, όταν παρανομεί το σώμα επιβολής των νόμων, είναι κάτι που αποκτά μεγαλύτερη δημοσιότητα, εκ των πραγμάτων.

Μπράβο στους αστυνομικούς πού έσωσαν τον καιγόμενο πολίτη πριν τον συλλάβουν 

και ντροπή για το χθεσινό περιστατικό, όπου μετά απο νέο ξυλοδαρμό κάποιοι μπάτσοι (όχι αστυνομικοί) προκάλεσαν καρδιακό επεισόδιο σε καρκινοπαθή πολίτη στην Κατερίνη

https://www.youtube.com/watch?v=cFAp_eyHOy4&t=1s

"Πατέρας και γιος χτυπήθηκαν βίαια από αστυνομικούς έξω από γήπεδο. Όταν έφτασαν στα κρατητήρια, οι άντρες της ΕΛ.ΑΣ. αγνόησαν τα προβλήματα υγείας του 58χρονου, που τελικά έπαθε έμφραγμα!

Σάλος προκλήθηκε την περασμένη Κυριακή έξω από το γήπεδο του Νέου Κεραμιδίου Κατερίνης όταν αστυνομικοί έδειξαν? υπερβάλλοντα ζήλο στην προσπάθειά τους να «διαλύσουν» φιλάθλους που είχαν μαζευτεί από έξω να δουν ποδοσφαιρικό αγώνα, με πολλούς να καταγγέλουν αστυνομική αυθαιρεσία.Βίντεο ? ντοκουμέντο καταγράφει τη στιγμή που οι αστυνομικοί ξυλοκοπούν 58χρονο και τον 28χρονο γιο του. Ο πατέρας έχει χρόνια προβλήματα υγείας και ζητούσε επί δύο ώρες από τους αστυνομικούς να τον μεταφέρουν στο νοσοκομείο. Τελικά, όταν του το επέτρεψαν, με το που έφτασε στο νοσοκομείο έπαθε έμφραγμα.

Ο πατέρας ο οποίος υπέστη έμφραγμα μίλησε στον ΑΝΤ1.

«Με τραβάει από τη μέση ο γιος μου να πάμε πιο πέρα. Με το που με τραβάει ορμάνε όλοι. Με χτυπάει ένας πίσω στο κεφάλι δύο μπουνιές. Πέφτω κάτω. Με χτυπάει τρεις κλωτσιές στην πλάτη. Τον γιο μου τον έχουν σκοτώσει. Είναι γεροδεμένο παιδί. Αν ήταν άλλος, θα μιλούσαμε για νεκρό» καταγγέλλει ο Χαράλαμπος Μυστρίδης.

Ο 58χρονος αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα υγείας. Όπως καταγγέλλει, οι αστυνομικοί αδιαφόρησαν όσο βρισκόταν στα κρατητήρια. Ζητούσε επανειλημμένα, επί δύο ώρες, χωρίς ανταπόκριση από τους αστυνομικούς, να μεταφερθεί στο νοσοκομείο. Όπως λέει, το ασθενοφόρο ήρθε μετά από πίεση της κόρης του.

«Τους είπα δεν μπορώ να πάω στα κρατητήρια, θέλω νοσοκομείο. Σε ένα 10λεπτο νιώθω σαν φλόγιστρο να με καίνε στο στήθος. Κάτι έχω. Πεθαίνω του λέω? Πεθαίνω, θα αυτοκτονήσω. Και μου λέει αν αυτοκτονήσεις, τότε θα καλέσουμε ασθενοφόρο. Ήθελαν να μΆ αφήσουν να πεθάνω. Δεν εξηγείται. Ο γιατρός είπε ένα τέταρτο και δεν θα ζούσα» πρόσθεσε ο κ. Μυστρίδης.

Πατέρας και γιος κατηγορούνται για εξύβριση, απειλή και βία κατά υπαλλήλων και δικαστικών προσώπων, ενώ η Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Κεντρικής Μακεδονίας έχει διατάξει διοικητική έρευνα μετά από την καταγγελία περί αστυνομίας βίας.

«Αυτές οι κατηγορίες υφίσταται σε καταθέσεις αστυνομικών οι οποίοι συμμετείχαν στον ξυλοδαρμό των δύο ανθρώπων. Εμείς αρνούμαστε κάθετα αυτές τις κατηγορίες» αναφέρει ο δικηγόρος της οικογένειας."

Πηγή : Τα Νέα

hornet19

# 364 στις 15/4/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Αυτά είναι μεμονωμένα περιστατικά που δεν είναι ικανά να ακυρώσουν το κοινοφελές έργο της ΕΛ.ΑΣ.

Spiros--

# 365 στις 15/4/2021
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Αν σου απαντήσω και εγώ πως ...

... αυτά είναι μεμονωμένα περιστατικά που δεν είναι ικανά να ακυρώσουν το κακοποιητικό πρόσωπο της ΕΛ.ΑΣ.

... θα φτάσει κάπου αυτή η κουβέντα όταν αντί να να τα καταδικάζεις ... τα προσπερνάς ?

hornet19

# 366 στις 15/4/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 365 από Spiros--

Αν σου απαντήσω και εγώ πως ...

... αυτά είναι μεμονωμένα περιστατικά που δεν είναι ικανά να ακυρώσουν το κακοποιητικό πρόσωπο της ΕΛ.ΑΣ.

... θα φτάσει κάπου αυτή η κουβέντα όταν αντί να να τα καταδικάζεις ... τα προσπερνάς ?

Δεν έχω να κάνω κάποιο σχόλιο

... κάποιος?

hornet19

# 367 στις 15/4/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ή μάλλον θα ψιλοσυμφωνήσω:

Ιδού το βίντεο χωρίς μουσικούλα αλλά με τις άγριες κραυγές του άτυχου (δείτε το τώρα πριν αφαιρεθεί) που συνεχίζονται με την σύλληψή του

https://www.youtube.com/watch?v=UObk2Njqkmw&t=3s

Enikos

# 368 στις 15/4/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.458
Τα μεμε της Παολας, δεν εχουν σιλικονη...

Μπατσοι, γουρουνια, δο λο φο νοιοιοιοι...

Αρέσει στο μέλος Spiros--
Επιλέξτε σελίδα: (1-19)
Σελίδες Αρχική«10111213141516171819
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost