Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αστυνομική Βία ...

Επιλέξτε σελίδα: (1-19)
Σελίδες Αρχική«10111213141516171819

Enikos

# 301 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.059
'Aρεσαν+: 0%

Εμ, τι ειμαστε...δουλεια δεν ειχα να κανω ας πω μια απορια στο φορουμ του σχεσεις...αντι να διαβασω καμια ερευνα?...

Στον καφενε γραφεις...αν το εχεις καταλαβει εγκαιρως...

Παράθεση:
Σχόλιο # 289 από Paralia48

ναι μωρέ, καλά λες!

Μπερδεύτηκα με τα επιχειρήματα του καφενέ! Ξέχασα ότι είμαστε πιο χάι κλασς εμείς !

Αλλά επί της ουσίας: Τι λέτε για την επιστολική ψήφο; Υπάρχουν υποψίες για νοθείες; Νομίζω πως είναι δυνατό να ελεγχθεί, τι λετε;

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

kostas232

# 302 στις 14/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

δεν ξερω

κατα ποσο ξεπερνα τα δημοκρατικα σας αισθηματα με το παρακατω που θα προτεινω αλλα θα το πω και ας πεσει κατω ο τζοζτο και ο νικολας... ( αυτη την λεξη δημοκρατια εδω στο ελλαντα την εχουμε κανει λαστιχο.. ο καθεις και με την λεξη δημοκρατια και ας μην ξερει ποιο το νοημα της ας καει και το παλιαμπελο που λεγαμεν)... στοθεμα μας... δεν ξερω αν σε καποαι ατομα θα πρεπει να πειτρεπεται να γραφουν απαντησεις ... τζοζτο μην τρελαινεσαι σκεψου λιγο οχι πολυ, αλλα βαλτο να δουλεψει πριν πεταξεις την χαζομαρα...

λεει η αλλη "Δεν μπορείς να στηριχτείς σε ένα βιντεάκι που επιλεκτικά έδειχνε ότι έδερνε ο αστυνομικός.Έχεις δει πολλές φορές την αστυνομία να δέρνει χωρίς λόγο, χωρίς πρόκληση?"

ενταξει τι να απαντησεις σε ενα τετοιο μυαλο ρε παιδια??... ενας ανθρωπος που υποτιθεται σκξεφτηκε πριν γραψει αυτη την -μην λερωσω και το στομα μου-... η κυρια ή σε καποιο βουνο ζει και δεν ξερει δεν ειδε δεν ακουσε ή τρολαρει και μαλιστα επικινδυνα... διοτι να ζει στην σημερινη κοινωνια ουτε με ενεσεις...

τι λεει ο επταημερος γιαυτο?.. ( σιγα σιγα επταημερε ημην παθεις σοκ με την προταση μου)

η αλυσιδα που ειναι?... γιατι δεν γραφει?... ευτυχως που συμμετεχει η γιαπωνεζα η μαιντ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 243 από trocadero

Όταν δεν έχεις το πόρισμα της έρευνας και τα τεκμηριωμένα γεγονότα είναι προτιμότερο να μη βιαστείς να κάνεις δηλώσεις που ενδεχομένως στην συνέχεια θα χρειαστεί να ανακαλέσεις.ισ

Δεν μπορείς να στηριχτείς σε ένα βιντεάκι που επιλεκτικά έδειχνε ότι έδερνε ο αστυνομικός.

Έχεις δει πολλές φορές την αστυνομία να δέρνει χωρίς λόγο, χωρίς πρόκληση? 

Χωρίς αυτό να εκληφθεί ότι δίνω δίκιο στον αστυνομικό που χτυπούσε το παιδί ενώ ίσως θα έπρεπε να είναι πιο συγκρατημένος.

Και ναι ,είναι διχασμός όταν εν μέσω πανδημίας που επιβάλλεται να μένει ο καθένας στο σπίτι του, εσύ παροτρύνεις το πλήθος σε άκρως επικίνδυνες ενέργειες όπως είναι οι συγκεντρώσεις στις πλατείες.

kostas232

# 303 στις 14/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

χορνετ

που ησουνε συ ρε παιδακι μου?.. εισαι σιγγουρος τωρα εσυ οτι αν ψηφιζεις η ψηφος σου παει εκει που πρεπει.. και εισαι παλι σιγουρος οτι καπιοι δεν επρεπε καν να ψηφιζουν .. μην το εξηγουμαι και ετιοιμαζω τονα ετο γιαυτιο βαριεμαι.. αλλα δικτατορια δεν ειναι αγαπητε... εχω και πολυχρωμη μακρια ουρα στο χαρταετο μου... μαθαιναμε μικρα και φτιαχναμε μονοι μας... ωραιες εποχες ρε..

Παράθεση:
Σχόλιο # 246 από hornet19

Αυτό (να μην ψηφίζουν κάποιοι) είναι Δικτατορία

kostas232

# 304 στις 14/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

χορνετ

σταματα να γραφεις χαζομαριτσες.. σε πληροφορω οτι ο στρατος εχει και πολυ λογικη, αλλα που να τοδ εις αυτο οταν το μονο που σε απασχολει ειναι πως να μην εχεις υπηρεσια και να αραζεις σε καμμια παραλια με τα γκομενετα το καλοκαιρι στην ροδο πχ, και πως θα πας σπιτι σου... τα οποια και τα δυο τα βρισκω λογικα... μην καθομαι να σου εξηγω περι ψυχολογιας στρατευματος και αλλα τετοια ομορφα διοτι θα μα ςπαρει η νυχτα και εχω να φτιαξω τα ζυγια του αετου μου

Παράθεση:
Σχόλιο # 254 από hornet19

Αν έχεις πάει στρατό ξέρεις καλά πως η λογική σταματάει στον στρατό

Enikos

# 305 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Γιατι σε παρενθεσεις το χασαπης?...Και μαλιστα του χειριστου ειδους...χτυπουσε πισωπλατα...ο δειλος...ενω "αγωνιζοταν" σε εναν πολεμο ιδεων...π ο λ ε μ ο . . . . . ετσι κανουν οι στρατιωτες?...

Γιατι?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 294 από Spiros--

... επικεντρώθηκα στο ζήτημα της αστυνομικής βίας και πραγματικά ξέχασα τις συγκεντρώσεις για τον "χασάπη" Κουφοντίνα! 

Αρέσει στο μέλος hornet19

Enikos

# 306 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Να δεις που σε λιγο αν μετρηθουμε, κανα δυο δεν θαναι "επαναστατες"...

Ουουου!!!...Προς τα εκει παει τοση "αντιδραση" στο συστημα...

hornet19

# 307 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.733

Παράθεση:
Σχόλιο # 300 από Spiros--

Οκ ...

... μου έβαλες πολύ διάβασμα 

Είδα τις 2-3 πρώτες σελίδες. Δεν ξέρω αν έχει κάτι πιο μετά που θα πρέπει να διαβάσω ... κοίτα, ο στρατός για εμένα, είναι ένα αναγκαίο "κακό". Αλλά, ακόμα και από αυτά, μπορείς να ωφεληθείς. Ακόμα και η παράλογη λογική του στρατού, σε διδάσκει και σε προετοιμάζει για αντίστοιχες παράλογες λογικές που θα αντιμετωπίσεις αργότερα στην ζωή σου. Υπακοή, πειθαρχία, ιεραρχία, εντολές, ποινές, κτλ. Όλα αυτά δεν διδάσκονται από την οικογένειά ή το σχολείο. Κατά αυτή την έννοια, ο στρατός είναι η τελική προετοιμασία για να ενταχθείς στο κοινωνικό σύνολο. Για πολλούς δυστυχώς είναι αχρείαστα μαθήματα, για άλλους είναι ωφέλημα και για μερικούς, ακόμα και αυτά δεν είναι αρκετά ...

Take your time όπως λέμε εκεί στην ... "Εσπερία"

Δεν χρειάζεται ν' αγχώνεσαι, αν έχεις και δουλειά. Απλώς, ήθελα να τα πω στη νύφη (εσένα) να τ' ακούσει η πεθερά (Ενικός) για το πόσο στρεσαριστικό είναι να έχεις καυτό θέμα να επιμεληθείς και να έχεις για μέρες "ασύμμετρη" (κατά το ασύμμετρη απειλή) πίεση

Συν ότι κάποια πράγματα για τον στρατό έχουν ήδη αναλυθεί από κάποιους παλιότερους στο site

Αρέσει στο μέλος Spiros--

hornet19

# 308 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 303 από kostas232

χορνετ

που ησουνε συ ρε παιδακι μου?.. εισαι σιγγουρος τωρα εσυ οτι αν ψηφιζεις η ψηφος σου παει εκει που πρεπει.. και εισαι παλι σιγουρος οτι καπιοι δεν επρεπε καν να ψηφιζουν .. μην το εξηγουμαι και ετιοιμαζω τονα ετο γιαυτιο βαριεμαι.. αλλα δικτατορια δεν ειναι αγαπητε... εχω και πολυχρωμη μακρια ουρα στο χαρταετο μου... μαθαιναμε μικρα και φτιαχναμε μονοι μας... ωραιες εποχες ρε..

Ναι είναι Δημοκρατία του Περικλή που ψήφιζαν ελάχιστοι εκλεκτοί

hornet19

# 309 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 304 από kostas232

χορνετ

σταματα να γραφεις χαζομαριτσες.. σε πληροφορω οτι ο στρατος εχει και πολυ λογικη, αλλα που να τοδ εις αυτο οταν το μονο που σε απασχολει ειναι πως να μην εχεις υπηρεσια και να αραζεις σε καμμια παραλια με τα γκομενετα το καλοκαιρι στην ροδο πχ, και πως θα πας σπιτι σου... τα οποια και τα δυο τα βρισκω λογικα... μην καθομαι να σου εξηγω περι ψυχολογιας στρατευματος και αλλα τετοια ομορφα διοτι θα μα ςπαρει η νυχτα και εχω να φτιαξω τα ζυγια του αετου μου

Όχι μην το κάνεις ποτέ αυτό!

Είναι αυτό που λένε:

Μην προσπαθείς να μάθεις ένα γουρούνι να τραγουδάει. Χάνεις τον καιρό σου και ενοχλείς και το γουρούνι (εμένα)

hornet19

# 310 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 305 από kostas232

τροκαντερο

συνεχισε να γραφεις μας κανεςι και γελαμε μπαχαχαχαχαχαχαχα

Ενώ με σένα πονάνε τα ματάκια μας

Ιλεος κάπου ..

Spiros--

# 311 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Γιατί ...

... παρόλο που διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως με την δράση του,  

... γιατί παρόλο που στην δική μου συνείδηση είναι ένας δειλός δολοφόνος, που κρυμμένος στις σκιές θέρισε άνανδρα τόσο και τόσο κόσμο ...

... γιατί η υποτιθέμενη ιδεολογία του θεωρώ πως ήταν μόνο το άλλοθι για να κάνει όσα ήθελε να κάνει ...

... οφείλω να μην είμαι αιχμηρός στον λόγο μου ... για κάτι τόσο αυτονόητο ...

... που για κάποιους όμως ίσως δεν είναι ... θέλοντας να αποφύγω το λεκτικό μακελειό στο θέμα αυτό, που ακουμπάει ήδη ένα καυτό ζήτημα.

Απαντώντας σου, εξέθεσα τις απόψεις μου και το θέμα σε πιθανές ... ομορφιές. Θα παρακαλούσα λοιπόν, αν υπάρχουν εδώ υποστηρικτές του Κουφοντίνα, να ανοίξουν ένα άλλο θέμα και ας το κουβεντιάσουμε εκεί.

Παράθεση:
Σχόλιο # 306 από Enikos

Γιατι σε παρενθεσεις το χασαπης?...Και μαλιστα του χειριστου ειδους...χτυπουσε πισωπλατα...ο δειλος...ενω "αγωνιζοταν" σε εναν πολεμο ιδεων...π ο λ ε μ ο . . . . . ετσι κανουν οι στρατιωτες?...

Γιατι?...

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Heptamer

# 312 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.364

Ομοίως απεχθανομαι επισης την καταναγκαστικη πειθαρχία που εγκλείουν οι αμιγως εξουσιαστικες δομες και που ακυρωνουν τοσο τη συνειδηση, το δημοκρατικό σου αίσθημα, οσο και την υπόσταση σου, προκειμενου να λετουργήσουν. Εξ ου και σιχαινομαι τετοια επαγγελματα και ουδεποτε τα θεωρησα σωστά για μενα.

Δυστυχως, ειναι απαραίτητα και σιγουρα καποιοι πρεπει να κανουν και τις παλιοδουλειές...

Παράθεση:
Σχόλιο # 293 από Spiros--

Ο λόγος? Επειδή δεν με ενδιέφερε η φιλοσοφία που περιγράφεις Heptamer. Δηλαδή η τυφλή υπακοή σε οποιαδήποτε εντολή... όσο άσχημη και εάν είναι. Ήξερα πως δεν θα μπορούσα να την υποστηρίξω και ρίσκαρα στην αβεβαιότητα μιας άλλης επαγγελματικής κατεύθυνσης, που εκείνη την στιγμή, δεν ήξερα καν ποια θα ήταν και που θα με οδηγούσε. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 289 από Paralia48

Αλλά επί της ουσίας: Τι λέτε για την επιστολική ψήφο; Υπάρχουν υποψίες για νοθείες; Νομίζω πως είναι δυνατό να ελεγχθεί, τι λετε;

Αν μπορει να εφαρμοζεται επιτυχως στην Αμερική και να μην αμφισβητειται, μπορει και στην Ελλάδα.

Αλλά εδώ πιθανον να το εκμεταλλευόμασταν για άλλους λογους. Με τη μονιμη καχυποψια που μας διακατεχει, θα το απαξιώναμε και σιγουρα θα γινοταν μοχλός πίεσης στα χερια ορισμενων πολιτικών.

Καποια (σημαντικα) πραγματα, ειτε μας αρεσει, ειτε όχι, απλα δε λειτουργουν στην κουλτουρα των Ελλαδιτών.

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, jane1978
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Heptamer

# 313 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.364

Σε τι ακριβως ζητας την τοποθετηση μου? 

Τα βιντεο που κυκλοφορησαν για τα προσφατα γεγονοτα ειναι αμφισβητουμενα - καποια δε, εδειχναν μόνο τη μιση αληθεια (για να κατευθυνουν στοχευμενα το θυμικό) και σε καποια επέπεσε και η μονταζιερα του ΣΚΑΙ και του ΣΤΑΡ για να ακουστουν ωραιοποιημένες "αληθειες".

Η "κουλτούρα του ξύλου" στις διαδηλώσεις  (ως στάνταρ κατασταλτικό όπλο των κυβερνώντων) ειναι ευρεως διαδεδομένη στη χωρα μας και προφανως εγγεγραμμενη και στο πολιτικο dna μας (εξάλλου, όπου δεν πιπτει λογος, πιπτει ράβδος). Αρα, θα έχουμε και πλειστες άλλες Ν. Σμύρνες στο μέλλον...

Παράθεση:
Σχόλιο # 302 από kostas232

τι λεει ο επταημερος γιαυτο?.. ( σιγα σιγα επταημερε ημην παθεις σοκ με την προταση μου)

Αρέσει στο μέλος jane1978
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Mindthegap-

# 314 στις 14/3/2021
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.898

Aπο την αστυνομικη βια στο στρατο και απο την επιστολικη ψηφο στα ζυγια του χαρταετου...

Xαος η ζωη του ανθρωπου ...και ενας απο τους λογους να αγαπας το sxeseis.gr 
Αρέσει στα μέλη Paralia48, Spiros-- και σε ακόμα 3 μέλη.

kostas232

# 315 στις 14/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ε ναι

σε αυτη την ηλικια που εισαι που να μαθεις καινουργια περπατησια.. θελει δυναμη και αγωνα... ειδικα δε αν εχεις μαθει σε συγεκκριμενα πραγματα τοσα χρονια αντε να αλλαξεις .. παντως μεταξυ μας αν θελεις συμβουλη σου δινω μην το πεις παραεξω, μην λες για σστρατο και λογικη διοτι δεν γνωριζεις... εκτος και αν θεωρεις γνωση τους 21 ? 19? μηνες που εκανες αν εκανες...

γαλαζιος ειναι ο χαρταετος μαστορα και πεταει ψηλα... σαν την Πατριδα ενα πραγμα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 310 από hornet19

Όχι μην το κάνεις ποτέ αυτό!

Είναι αυτό που λένε:

Μην προσπαθείς να μάθεις ένα γουρούνι να τραγουδάει. Χάνεις τον καιρό σου και ενοχλείς και το γουρούνι (εμένα)

kostas232

# 316 στις 14/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εγω αγαπητε

μαρεσει να γελατε με αυτα που γραφω .. κανενα προβλημα... προσφερω γελιο... ξερεις τι ειναια υτο στην σημερινη εποχη? .. τι να σου εξηγω γαλαζοασπρη και η ουρα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 311 από hornet19

Ενώ με σένα πονάνε τα ματάκια μας

Ιλεος κάπου ..

kostas232

# 317 στις 14/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ψηφιζαν

last year που λεμε και στο χωριο μου στην Οξφορδη... εκει εχεις μεινει ακομα ?.. σε αυτη την Δημοκρατια??.. μπαχαχαχαχαχαχα γελαει ο αετος μου με το συμπαθιο κιολας

Παράθεση:
Σχόλιο # 309 από hornet19

Ναι είναι Δημοκρατία του Περικλή που ψήφιζαν ελάχιστοι εκλεκτοί

kostas232

# 318 στις 14/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

οτι

ειπε ο ενικος... ετσι ειναι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 306 από Enikos

Γιατι?...

Enikos

# 319 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Προσεξε, μην ανοιγεσαι τοσο πολυ...σκεψου την "ελευθερια" σου...

Πεθερα εισαι και φαινεσαι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 308 από hornet19

Take your time όπως λέμε εκεί στην ... "Εσπερία"

Δεν χρειάζεται ν' αγχώνεσαι, αν έχεις και δουλειά. Απλώς, ήθελα να τα πω στη νύφη (εσένα) να τ' ακούσει η πεθερά (Ενικός) για το πόσο στρεσαριστικό είναι να έχεις καυτό θέμα να επιμεληθείς και να έχεις για μέρες "ασύμμετρη" (κατά το ασύμμετρη απειλή) πίεση

Συν ότι κάποια πράγματα για τον στρατό έχουν ήδη αναλυθεί από κάποιους παλιότερους στο site

Enikos

# 320 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μεχρι στιγμης παντως, περα απο τα ναι μεν αλλα, επειδη και διοτι, αρα και επομενως...

Μονον εσυ με τις παρενθεσεις σου, θελησες να θεσεις υπο διαφοροποιηση την λεξη χασαπης...(αυτη ειναι η σημασια των παρενθεσεων)...

Και την ιδιοτητα μιας εννοιας, προσπαθουμε να την διαφοροποιησουμε, οταν δεν την δεχομαστε...

Οχι?...

Τι γυριστες ειναι αυτες, για αλλα θεματα και οπαδους του Κουφοντινα, σε ποιον τα λες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 312 από Spiros--

Γιατί ...

... παρόλο που διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως με την δράση του,  

... γιατί παρόλο που στην δική μου συνείδηση είναι ένας δειλός δολοφόνος, που κρυμμένος στις σκιές θέρισε άνανδρα τόσο και τόσο κόσμο ...

... γιατί η υποτιθέμενη ιδεολογία του θεωρώ πως ήταν μόνο το άλλοθι για να κάνει όσα ήθελε να κάνει ...

... οφείλω να μην είμαι αιχμηρός στον λόγο μου ... για κάτι τόσο αυτονόητο ...

... που για κάποιους όμως ίσως δεν είναι ... θέλοντας να αποφύγω το λεκτικό μακελειό στο θέμα αυτό, που ακουμπάει ήδη ένα καυτό ζήτημα.

Απαντώντας σου, εξέθεσα τις απόψεις μου και το θέμα σε πιθανές ... ομορφιές. Θα παρακαλούσα λοιπόν, αν υπάρχουν εδώ υποστηρικτές του Κουφοντίνα, να ανοίξουν ένα άλλο θέμα και ας το κουβεντιάσουμε εκεί.

Επιλέξτε σελίδα: (1-19)
Σελίδες Αρχική«10111213141516171819
Δεν μπορείτε να απαντήσετε