Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αστυνομική Βία ...

Επιλέξτε σελίδα: (1-19)
Σελίδες Αρχική«10111213141516171819

hornet19

# 321 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.733
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 319 από Enikos

Προσεξε, μην ανοιγεσαι τοσο πολυ...σκεψου την "ελευθερια" σου...

Πεθερα εισαι και φαινεσαι...

"Κακή πεθερά" όμως μία είναι. Ή μάλλον ένας

Αρέσει στο μέλος Paralia48

hornet19

# 322 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 316 από kostas232

εγω αγαπητε

μαρεσει να γελατε με αυτα που γραφω .. κανενα προβλημα... προσφερω γελιο... ξερεις τι ειναια υτο στην σημερινη εποχη? .. τι να σου εξηγω γαλαζοασπρη και η ουρα...

φίλος αλλού αυτά εγώ (σε) βαρέθηκα

Enikos

# 323 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.059

Μπρρρ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 321 από hornet19

"Κακή πεθερά" όμως μία είναι. Ή μάλλον ένας

hornet19

# 324 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Χαίρομαι που σ' άρεσε

Spiros--

# 325 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Δεν ...

... θα θέσω σε διάλογο τον τρόπο που θέλω να εκφραστώ. Ούτε καν θα τον εξηγήσω περαιτέρω, αφού δεν έγινε αντιληπτός με την πρώτη ανάγνωση ή τις διευκρινήσεις που έδωσα. Η θέση μου είναι ξεκάθαρη και καταγεγραμμένη. Live with that και πάμε πάρα κάτω. Όλα καλά

Παράθεση:
Σχόλιο # 320 από Enikos

Μεχρι στιγμης παντως, περα απο τα ναι μεν αλλα, επειδη και διοτι, αρα και επομενως...

Μονον εσυ με τις παρενθεσεις σου, θελησες να θεσεις υπο διαφοροποιηση την λεξη χασαπης...(αυτη ειναι η σημασια των παρενθεσεων)...

Και την ιδιοτητα μιας εννοιας, προσπαθουμε να την διαφοροποιησουμε, οταν δεν την δεχομαστε...

Οχι?...

Τι γυριστες ειναι αυτες, για αλλα θεματα και οπαδους του Κουφοντινα, σε ποιον τα λες...

Enikos

# 326 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Βρε καθολου δεν χαιρεσαι, αλλα τι να κανεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 324 από hornet19
Χαίρομαι που σ' άρεσε

Enikos

# 327 στις 14/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Επιχειρηματολογημενη θεση, καθ' ολα...

"Δεν καταλαβες, αλλα και ουτε θα μπω στον κοπο να το αιτιο-λογησω, παρε και μια εγγλεζικη ατακα"...

"Επειδη ειναι ξεκαθαρη η θεση μου"...

Ειναι...διαφοροποιεις ενα νοημα και μετα το χρεωνεις σφηνοειδως σε ανυπαρκτους υποστηρικτες του...

Ετσι θα πολεμησωμε το κρατος?...

Με αλλοθι περι καταγεγραμμενων θεσεων?...

Κανενα κρατος δεν αλλαξε με ευθυνοφοβους επαναστατες, να ξερεις...

Διοτι αυτοι εχουν βολευτει πιο πολυ απ' ολους...

Τα αλλα συνοδευτικα, ειναι για τον ντορο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 325 από Spiros--

Δεν ...

... θα θέσω σε διάλογο τον τρόπο που θέλω να εκφραστώ. Ούτε καν θα τον εξηγήσω περαιτέρω, αφού δεν έγινε αντιληπτός με την πρώτη ανάγνωση ή τις διευκρινήσεις που έδωσα. Η θέση μου είναι ξεκάθαρη και καταγεγραμμένη. Live with that και πάμε πάρα κάτω. Όλα καλά 

jane1978

# 328 στις 15/3/2021
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 772

Και όχι μόνο στην χώρα μας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 313 από Heptamer

Η "κουλτούρα του ξύλου" στις διαδηλώσεις  (ως στάνταρ κατασταλτικό όπλο των κυβερνώντων) ειναι ευρεως διαδεδομένη στη χωρα μας και προφανως εγγεγραμμενη και στο πολιτικο dna μας (εξάλλου, όπου δεν πιπτει λογος, πιπτει ράβδος).

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, giorgos170

Heptamer

# 329 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.364

Σαφώς.

Την εξαγάγαμε λιαν προσφατως και στην Ολλανδια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 328 από jane1978

Και όχι μόνο στην χώρα μας...

kostas232

# 330 στις 15/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

εσενα σου

εχω χαρισει τραγουδακι..  να το ακουσεις να με πεις αν σου αρεσε

Παράθεση:
Σχόλιο # 314 από Mindthegap-

Aπο την αστυνομικη βια στο στρατο και απο την επιστολικη ψηφο στα ζυγια του χαρταετου...

Xαος η ζωη του ανθρωπου ...και ενας απο τους λογους να αγαπας το sxeseis.gr 

gogo6960

# 331 στις 15/3/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Αγαπητέ Σπύρο

Σε θεωρούσα έξυπνο συνομιλητή μου...

Σου ανέφερα τρία περιστατικά βίας... προκειμένου να καταλάβεις πότε ένα περιστατικό βίας χαρακτηρίζεται ατυχές καί ποτέ όχι... Πάλι δεν  κατάλαβες... απόδειξη ότι δεν κατάλαβες ??? Με ξαναρωτάς τι διαφορά έχει η βία που ασκήθηκε από τον "νταή " αστυνομικό με την βία που ασκήθηκε από τον "νταή" οδηγό και όμως έχει διαφορά η πρώτη ασκήθηκε μετά από πρόσκληση και η δεύτερη ασκήθηκε χωρίς πρόκληση...στην δεύτερη περίπτωση δεν νομίζω ότι προκλήθηκε ο "νταης"οδηγός επειδή η νόμιμη προσπέραση έγινε από γυναίκα οδηγό...

Μετά επειδή δεν έχεις επιχειρήματα ...ναι μεν δεν δέχεσαι το περιστατικό  με τον "νταή" αστυνομικό ως ατυχες ...το αλλάζεις και το κάνεις δυστυχες...και η ποιο εύκολη λύση όταν δεν υπάρχουν επιχειρήματα "συμφωνούμε ότι διαφωνούμε"...

Παρακάτω αναμασας τα ίδια και τα ίδια που τα έχω πει στις απαντήσεις μου και πίστεψέ με δεν μπορώ να επαναλαμβάνομαι...

Η παρακολούθηση δηλώσεων πολιτικών... μετά την απάντηση μου ότι είναι ηλιθιότητα να παρακολουθούμε δηλώσεις πολιτικών και ανέφερα τους λόγους... έγινε "επιλεκτική " για σένα...

Δεν έχω κάτι άλλο να πω... άλλωστε πιστεύω ότι είναι άδικο να συνομιλώ με κάποιον που δεν καταλαβαίνει...

Πρόσεχε τα παρακάτω... Που είπε ο αείμνηστος Frank Zappa..

1.Τα μυαλά είναι όπως τα αλεξίπτωτα.Λειτουργουν καλύτερα όταν είναι ανοικτά

2. Η βλακεία έχει τη δική της γοητεία. Αγνοεί ότι δεν της αρέσει...

Λέμε ΝΑΙ.  στα ανοιχτά μυαλά... λέμε ΟΧΙ στα "δήθεν "ανοιχτά μυαλά που δεν βλέπουν πέρα από την μύτη τους... 

Αυτά με όλο το σεβασμό...

Παράθεση:
Σχόλιο # 297 από Spiros--

Αγαπητή gogo6960 ...

... για να είμαστε λοιπόν σωστοί, το περιστατικό του ξυλοδαρμού δεν ήταν ένα ατυχές, αλλά ένα δυστυχές περιστατικό.

"ατυχές περιστατικό" δυσάρεστο γεγονός από ατυχία

"δυστυχές περιστατικό" δυσάρεστο συμβάν με μεγάλο κόστος καθώς επιφέρει υλική ζημιά ή τραυματισμό-θάνατο

Ένα όργανο της τάξης, που έχει ορκιστεί στο Σύνταγμα, που έχει αξιολογηθεί, επιμορφωθεί και εκπαιδευτεί, οφείλει να επιβάλει την τάξη, να γνωρίζει και να τηρεί τον νόμο, αφού μάλιστα τον επιβάλει και να είναι παράδειγμα για την κοινωνία!

Σε αυτό το πλαίσιο, οποιαδήποτε αστοχία του, είναι ένα δυστυχές περιστατικό ! Και αυτό είναι αντικειμενικό και όχι υποκειμενικό.

Η λογική μου δεν μπορεί να βρεί ΚΑΜΙΑ δικαιολογία στον ξυλοδαρμό που όλοι είδαμε 10 πάνοπλους και εκπαιδευμένους αστυνομικούς εναντίων ενός άοπλου πολίτη. ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΚΑΝΕ! Δεν δικαιολογούνται να παρανομήσουν οι τηρητές του νόμου! Αναλογίσου μόνο τι παράδειγμα δίνουν σε όσους δεν έχουν ορκιστεί πουθενά ...

Οπότε δεν χρειάζεται να πάρω άλλες πληροφορίες για το συμβάν. Έπρεπε να σεβαστούν τον όρκο τους, τον νόμο, την εκπαίδευσή τους, το σώμα τους, τους εαυτούς τους και απλά να τον ακινητοποιήσουν και να τον συλλάβουν !!!

Αν δική σου συλλογιστική καταλήγει πως υπάρχει δικαιολογία για ότι είδαμε, προφανώς συμφωνούμε πως διαφωνούμε ...

Για το συγγενικό σου πρόσωπο ... τι να πω? Ωραία, έκανε λάθος. Πανικοβλήθηκε. Ανθρώπινο. Στην Αμερική ξέρεις, θα τον είχαν πυροβολήσει! Σύντομα (με τα μυαλά που κουβαλάμε και δείχνουμε ανοχή και δικαιολογίες στην βία) και εδώ τα ίδια θα έχουμε ... Σκέψου λίγο πιο πέρα που οδηγεί η λογική σου ...

Τι διαφορά έχει ο «νταής» Κρητικός οδηγός, με τον «νταή» αστυνομικό? Και οι 2 θα σε δείρουν, παρανομώντας! Γιατί δικαιολογείς τον αστυνομικό και όχι τον οδηγό? Άσε που ο οδηγός, μπορεί να ήταν και αστυνομικός εκτός υπηρεσίας... Η βία δεν μπορεί να έχει δικαιολογίες ανάλογα από που προέρχεται και που απευθύνεται !!!

Η αηδία μας για τους πολιτικούς (και τα ΜΜΕ), είναι κοινή και συμφωνώ σε όσα λες! Παρακολουθώ επιλεκτικά μόνο αν υπάρχουν σοβαροί λόγοι, για να έχω μια στοιχειώδη επαφή με τις εξελίξεις που αφορούν την ζωή μου.

Mathusalas

# 332 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 568

Εξυπνος συνομιλητης ειναι καποιος φανατικος σε μια ιδεα? τουλαχιστον στην αρχη μεχρι να διαφωνησετε και να συμφωνησετε οτι δεν καταλαβαινει ο ενας τον αλλο κυριως λογω αντιθετων αποψεων. αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι εξυπνος καποιος ή δεν εχει μορφωση. απλως δεν βαδιζετε στο ιδιο δρομο. ενα πραγμα σαν να συζητουν οι κοκκινοι και οι μπλε στη βουλη. δεν θα συμφωνησουν ποτέ. τουλαχιστον οι μπλε κανουν πραξη αυτα που θελουν με ολες τις αποτυχιες και επιτυχιες ενω οι αλλοι ειναι παντα θεωρητικα πετυχημενοι αλλα πρακτικα αποτυχημενοι. Ταδε εφη ο Μαθουσαλας.

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Kristina_

# 333 στις 15/3/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Λετονία
Απαντήσεις: 1.848

Μαθιου με προλαβες (χαθηκε το ποστ μου στο edit γμτ οσο εφτιαχνα καφε)...σε αγαπησα γιαυτοτο ποστ  βρε μηπως εισαι ο νικολασμου? Και εκεινου αρεσαν οι μικρουλες αφου 

Γωγω να ξες δεν ειναι επιχειρημα να λες και να ξαναλες με ολους τους τροπους και σε ολους του τονους οτι ο συνομιλητης σου δεν εχει λογικη, ευφυια η δεν ξερω τι και δεν καταλαβαινει αυτα που λες εσυ που και καλα υπερτερεις...θα πω και εγω το αγαπημενο μου, με δικα μου λογια: οι περισσοτεροι ανθρωποι θεωρουν οτι ειναι πιο εξυπνοι απο το μεσο ορο (και στη συντριπτικη τους πλειοψηφια κανουν λαθος αφου εχει διαπιστωθει οτι οι αληθινα ευφυεις ειναι πιο συντηρητικοι ως προς την ...υπεροχη τους)...δεν θα πω ποιος το πε ετσι για να σας κρατησω σε αγωνια

(Απο σεβασμο στο σπυρο που και τοσο ευγενης ειναι και  ικανοτατος και στο να επιχειρηματολογήσει και στο να χειριστει διαφωνιες δεν εχω σε σχολιασει εδω και καμποσες σελιδες, αλλα ...νυσαφι πια!!! ...εκτιθεσε καλε...διαβαζει και κοσμος που ψιλοβαρεθηκε)

Παράθεση:
Σχόλιο # 332 από Mathusalas

Εξυπνος συνομιλητης ειναι καποιος φανατικος σε μια ιδεα? τουλαχιστον στην αρχη μεχρι να διαφωνησετε και να συμφωνησετε οτι δεν καταλαβαινει ο ενας τον αλλο κυριως λογω αντιθετων αποψεων. αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι εξυπνος καποιος ή δεν εχει μορφωση. απλως δεν βαδιζετε στο ιδιο δρομο. ενα πραγμα σαν να συζητουν οι κοκκινοι και οι μπλε στη βουλη. δεν θα συμφωνησουν ποτέ. τουλαχιστον οι μπλε κανουν πραξη αυτα που θελουν με ολες τις αποτυχιες και επιτυχιες ενω οι αλλοι ειναι παντα θεωρητικα πετυχημενοι αλλα πρακτικα αποτυχημενοι. Ταδε εφη ο Μαθουσαλας.

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Mathusalas

Mathusalas

# 334 στις 15/3/2021
author

αντε να το υιοθετησω και θα σε λεω κριστινακι (δεν χαλαω εγω χατηρια). δεν ξερω αν το νικολας σου τον λενε νικολα αλλα εμενα δεν με λενε νικολα. και στη τελικη ποιος ειναι αυτος ο νικολας που διαβαζω συνεχεια. σου πηρε τη καρδουλα σου? . μαλλον θα αξιξες να στη παρει. οσο για τις μικρουλες , ε οκ μη κανεις και εσυ σαν τον αλλο. οταν λεμε μικρουλες εννοουμε ανω των 40. μη παει το μυαλο σου πολυ χαμηλα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 333 από Kristina_

Μαθιου με προλαβες (χαθηκε το ποστ μου στο edit γμτ οσο εφτιαχνα καφε)...σε αγαπησα γιαυτοτο ποστ  βρε μηπως εισαι ο νικολασμου? Και εκεινου αρεσαν οι μικρουλες αφου 

Γωγω να ξες δεν ειναι επιχειρημα να λες και να ξαναλες με ολους τους τροπους και σε ολους του τονους οτι ο συνομιλητης σου δεν εχει λογικη, ευφυια η δεν ξερω τι και δεν καταλαβαινει αυτα που λες εσυ που και καλα υπερτερεις...θα πω και εγω το αγαπημενο μου, σε δικα μου λογια...οι περισσοτεροι ανθρωποι θεωρουν οτι ειναι πιο εξυπνοι απο το μεσο ορο (και προφανως οι περισσοτεροι κανουν λαθος)...δεν θα πω ποιος το πε ετσι για να σας κρατησω σε αγωνια

(Απο σεβασμο στο σπυρο που και ειναι ικανοτατος και στο να επιχειρηματολογήσει και στο να χειριστει διαφωνιες δεν εχω σε σχολιασει εδω και καμποσες σελιδες, αλλα ...νυσαφι πια!!! ...εκτιθεσε καλε...διαβαζει και κοσμος που ψιλοβαρεθηκε)

Kristina_

# 335 στις 15/3/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Λετονία
Απαντήσεις: 1.848

Καλε ο νικολασμου ειναι τρολ (διασκεδαστικο και ευχαριστο) δεν εχει ουτε φυλο ουτε ηλικια ουτε τρωει καρδιες...ο νικολας ειναι ιδεααα

Παράθεση:
Σχόλιο # 334 από Mathusalas

αντε να το υιοθετησω και θα σε λεω κριστινακι (δεν χαλαω εγω χατηρια). δεν ξερω αν το νικολας σου τον λενε νικολα αλλα εμενα δεν με λενε νικολα. και στη τελικη ποιος ειναι αυτος ο νικολας που διαβαζω συνεχεια. σου πηρε τη καρδουλα σου? . μαλλον θα αξιξες να στη παρει.

Αρέσει στο μέλος giorgos170

Mathusalas

# 336 στις 15/3/2021
author

τι να σου πω παιδι μου, τωρα με τρελανες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 335 από Kristina_

Καλε ο νικολασμου ειναι τρολ δεν εχει ουτε φυλο ουτε ηλικια...ο νικολας ειναι ιδεααα

Αρέσει στο μέλος Kristina_

Enikos

# 337 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Περι αυτογνωσιας το αναγνωσμα.

Εν τω μεταξυ... ο κοσμος που διαβαζει...ΔΕΝ εχει βαρεθει τα χα χα, χου χου, φερτε μου το νικολα μου...χιχιχιχι...τα ανοητα οφ τοπικ...και τα χαριεντισματα...

Τα οποια ΔΕΝ εκθετουν τον ιδιοκτητη τους μπροστα στα ματια του κοσμου που διαβαζει...

Κατα δευτερον...δι' αντιπροσωπων γινονται οι επιχειρηματολογιες?...

Κατα τριτον, οταν σφιγγουνε τα πραγματα, θα βγαζουμε τα βιογραφικα μας η των διπλανων μας σε πλακατ?...

Κατα τεταρτον, διαβαζετε τι γραφετε?...Η μολις σας τα αμφισβητησουν, φταινε οι αλλοι που τα διαβασαν?...

Πεμπτον δεν εχει...

Ευθυτενεις, απαυτολογωντας και περιχαρεις, θα αλλαξωμε το κρατος που ψηφισαμε να υπαρχει, στο μεσοδιαστημα μεχρι τις επομενες εκλογες που θα μας "πεισει" το κομμα μας οτι εργαζεται για το καλο μας...

Θα βρουμε ποιος φταιει για το χαλι μας...που θα παει...ωστε να ξυπνησωμε απο την καταστολη...

Στο μεταξυ, ας κουκουλωσουμε τον μοναδικο υπευθυνο με ταχαμ προοδευτικα και χαιδευτικα λογακια, μην διαταραχθει η κοσμαρα του...

Αρέσει στο μέλος la-mer

Helenaki4

# 338 στις 15/3/2021
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.617

Τα λέτε υπέροχα 

Καλη Σαρακοστή στο φόρουμ ! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 334 από Mathusalas

οταν λεμε μικρουλες εννοουμε ανω των 40.

Αρέσει στα μέλη hornet19, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

kostas232

# 339 στις 15/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

σπυρακο

κοιτα κατι αντιθεσεις... εγω μικρος εφαγα απιστευτη πιεση απο τον πατερα μου και τους συγγενεις που ειχε βαλει τριγυρω για να ΜΗΝ δωσω σε στρατιωτικες σχολες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 293 από Spiros--

Ναι μεν αλλά ...

... και εδώ!

Ως πιτσιρικάς, είχα δεχτεί πιέσεις από την οικογένειά μου για να δώσω σε στρατιωτικές σχολές, για την μόνιμη εξασφάλιση μου, κτλ κτλ Ενέδωσα, γιατί δεν ήθελα να συντηρήσω την οικογενειακή κόντρα, αλλά επέλεξα να με σαμποτάρω, αποτυγχάνοντας επίτηδες στις εξετάσεις! Το πρόβλημα λύθηκε αναίμακτα, χρεώνοντάς με μια αποτυχία, που για εμένα όμως ... ήταν επιτυχία! Βέβαια, ποτέ δεν έμαθαν για αυτό το σαμποτάζ

Ο λόγος? Επειδή δεν με ενδιέφερε η φιλοσοφία που περιγράφεις Heptamer. Δηλαδή η τυφλή υπακοή σε οποιαδήποτε εντολή... όσο άσχημη και εάν είναι. Ήξερα πως δεν θα μπορούσα να την υποστηρίξω και ρίσκαρα στην αβεβαιότητα μιας άλλης επαγγελματικής κατεύθυνσης, που εκείνη την στιγμή, δεν ήξερα καν ποια θα ήταν και που θα με οδηγούσε. 

Πάντα έχουμε επιλογές! Ακόμα και όταν η κοινωνία μας έχει εκπαιδεύσει να μην τις βλέπουμε... Αλλά αυτές οι επιλογές έχουν ρίσκο και έρχονται πάντα με κάποιο κόστος.

Προφανώς όσοι εντάσσονται σε αυστηρές ιεραρχικές δομές, όπως ο στρατός (περισσότερο) και η αστυνομία (λιγότερο), είναι ήδη εκπαιδευμένοι να αγνοούν την συνείδησή τους, θεωρώντας πως την ευθύνη την έχει αποκλειστικά αυτός που έδωσε την εντολή να ξυλοκοπηθούν γέροντες ή να σφαγιαστούν γυναικόπαιδα...

Βέβαια, η πραγματικότητα δείχνει πως η συντριπτική τους πλειοψηφία καταλήγει να έχει μετατραυματική διαταραχή (PTSD). Σήμερα, περίπου το 80% των βετεράνων λαμβάνουν την ταμπέλα της Διαταραχής Μετατραυματικού Στρες και λαμβάνουν ψυχοτρόπα φάρμακα. Στο 89% αυτών δίνονται αντικαταθλιπτικά, με το 34% να λαμβάνει θεραπεία με αντιψυχωσικά ? φάρμακα τόσο ισχυρά που προορίζονται μόνο για τις πιο σοβαρές διαταραχές.

Οπότε, κάτι δεν πάει καλά, έτσι δεν είναι ? 

Αλλά τα πράγματα θα πάνε ακόμα χειρότερα, όταν θα (γιατί θα) τελειοποιηθούν οι ασυνείδητοι μηχανικοί πολεμιστές! Υπάρχουν αρκετές ταινίες που έχουν περιγράψει αυτή την πραγματικότητα, ως sciense fiction, μόνο που κάποια στιγμή αυτό, θα γίνει το crule reality του πολιτισμού (?) μας...

giorgos170

# 340 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.122
θα σ' αφήσω στα φιλαράκια  μου ...,,

https://www.youtube.com/watch?v=cbN-4Rloj0A

Επιλέξτε σελίδα: (1-19)
Σελίδες Αρχική«10111213141516171819