Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αστυνομική Βία ...

Επιλέξτε σελίδα: (1-19)
Σελίδες Αρχική«10111213141516171819

Enikos

# 341 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.059
'Aρεσαν+: 0%

Οχι...εξυπνος συνομιλητης ειναι αυτος ο οποιος ειναι σε θεση να υποστηριξει τις θεσεις του...οταν ο ιδιος μαλιστα θετει ενα ζητημα προς συζητηση,,,

Αλλιως δεν κανει τον συνομιλητη, αλλα τον ατακαδορο, πραγμα που θετει εν αφιβολω τις προβολες του περι επιτυχημενου βιογραφικου, κοινωνικου η οποιου αλλου...

Και οσο και να σου φαινεται παραξενο, ναι...σημαινει οτι στερειται της μορφωσης που προτεινει ως αλλοθι...

Η οξυδερκεια χαρακτηριζει το ποσοστο επιτυχιας του καθενος...

Οχι η απαυτολογια, που επειδη καποιοι ψαρωσαν μπροστα της το μεταφρασαμε ως δικο μας iq...

Και σε οτι σε αφορα, μια και παιρνεις θεση...ποτε θεωρειται παραγωγικη μια συζητηση...οταν αμολυσουμε εκεινη την οβιδα, της τελευταιας φουρνιας τσιτατων, "συμφωνουμε οτι διαφωνουμε"?...

Αυτο σημαινει ελλειψη επιχειρηματολογιας, οχι ολοκληρωση μιας συζητησης...

Εκτος και αν συζηταμε ισα για τα παλαμακια...και τους...ρουμπους...

Αυτα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 332 από Mathusalas

Εξυπνος συνομιλητης ειναι καποιος φανατικος σε μια ιδεα? τουλαχιστον στην αρχη μεχρι να διαφωνησετε και να συμφωνησετε οτι δεν καταλαβαινει ο ενας τον αλλο κυριως λογω αντιθετων αποψεων. αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι εξυπνος καποιος ή δεν εχει μορφωση. απλως δεν βαδιζετε στο ιδιο δρομο. ενα πραγμα σαν να συζητουν οι κοκκινοι και οι μπλε στη βουλη. δεν θα συμφωνησουν ποτέ. τουλαχιστον οι μπλε κανουν πραξη αυτα που θελουν με ολες τις αποτυχιες και επιτυχιες ενω οι αλλοι ειναι παντα θεωρητικα πετυχημενοι αλλα πρακτικα αποτυχημενοι. Ταδε εφη ο Μαθουσαλας.

Αρέσει στα μέλη la-mer, Mathusalas

Mathusalas

# 342 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 568

σε ευχαριστω για τα ομορφα και λιγοστα λογια. αλλη μια φορουμικη κατασταση και εισαι στα ορια της προτιμηση μου. με βλεπω σε πληρη αποκατασταση συντομα. καλη Σαρακοστη και σε σενα !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 338 από Helenaki4

Τα λέτε υπέροχα 

Καλη Σαρακοστή στο φόρουμ ! 

Mathusalas

# 343 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 568

καταλαβαινω πολυ καλα τι λες και υποθετω καταλαβαινεις και εσυ τι λεω αλλα να κανω αναλυση στο τι θελω να πω ειναι δυσκολο διοτι εχω πιει μερικα ουζα λογω της ημερας και μετα βιας βλεπω τις λεξεις αλλα ηθελα να σου απαντησω αλλα υποθετω οτι δεν πηρες την απαντηση που θες, επομενως επιφυλασσομαι να στη δωσω καποια στιγμη στο μελλον κατ ιδια στο τσατ. καλη Σαρακοστη κ. Ενικε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 341 από Enikos

Οχι...εξυπνος συνομιλητης ειναι αυτος ο οποιος ειναι σε θεση να υποστηριξει τις θεσεις του...οταν ο ιδιος μαλιστα θετει ενα ζητημα προς συζητηση,,,

Αλλιως δεν κανει τον συνομιλητη, αλλα τον ατακαδορο, πραγμα που θετει εν αφιβολω τις προβολες του περι επιτυχημενου βιογραφικου, κοινωνικου η οποιου αλλου...

Και οσο και να σου φαινεται παραξενο, ναι...σημαινει οτι στερειται της μορφωσης που προτεινει ως αλλοθι...

Οχι η απαυτολογια, που επειδη καποιοι ψαρωσαν μπροστα της το μεταφρασαμε ως δικο μας iq...

Και σε οτι σε αφορα, μια και παιρνεις θεση...ποτε θεωρειται παραγωγικη μια συζητηση...οταν αμολυσουμε εκεινη την οβιδα, της τελευταιας φουρνιας τσιτατων, "συμφωνουμε οτι διαφωνουμε"?...

Αυτα...

Αρέσει στο μέλος Enikos

giorgos170

# 344 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.122
πώς τα λέτε...,
πώς τα λέτε ...::...,,
Αρέσει στο μέλος andrikos66

Spiros--

# 345 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Αγαπητή Γωγώ ...

... οφείλω να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα, γι αυτό και θα σου/σας πω πως ...

... επειδή μάλλον στερούμαι ευφυίας, αδυνατώ να καταλάβω την διαφορά μεταξύ ενός ατυχούς και ενός ... ευτυχούς περιστατικού βίας (!?), οπότε μην επιμείνεις περισσότερο για να με πείσεις! Δεν ...

Όταν η μη αποδοχή των επιχειρημάτων μου μετατρέπεται σε απουσία τους και συνεταιρικά βαφτίζομαι βλάκας, ατακαδόρος, αποτυχημένος, στερούμενος μόρφωσης, κτλ, επειδή αυτά βολεύουν για να προ(σ)κληθώ στην συνέχεια να συμμετάσχω σε ένα ... παρανοϊκό έργο, όπου εγκαλούμαι ακόμα και για την δική σου ατάκα «συμφωνούμε ότι διαφωνούμε», συγνώμη αλλά δεν θα ακολουθήσω. Όχι από αδυναμία, αλλά από επιλογή και από σεβασμό σε όλους εδώ, ακόμα και σε εσάς που (το) προκαλείτε. Σίγουρα θα έχετε τους λόγους σας, το σέβομαι, αλλά δεν θα συμμετέχω!

Γι αυτό λοιπόν αυτή θα είναι και η τελευταία μου απάντηση (και) προς εσένα, εκτός και αν επιλέξεις να επικοινωνήσεις χωρίς λεκτική βία, οπότε και θα χαρώ να σου απαντήσω.

Είναι τουλάχιστον φαιδρό να ασκεί κάποιος βία, για να χτυπήσει την βία !!!

Και μιας και το ρίξαμε στις ατάκες, θα χρησιμοποιήσω μια τελευταία του Σάμουελ Λάνγκχορν Κλέμενς (Mark Twain), αν και δεν του αποδίδεται στο 100%, έχει όμως ενδιαφέρον : «Ποτέ μην τα βάζεις μ’ έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας»!

Τέλος, με όλο τον σεβασμό προς ΟΛΟΥΣ, θα ήθελα να υπενθυμίσω πως το θέμα μας εδώ είναι η Αστυνομική Βία και όχι εγώ, εσείς, οι ανασφάλειές μας και ο μικρόκοσμός μας! Να θυμάστε πάντα πως ο έξυπνος παραδέχεται, ο πονηρός δικαιολογείται και ο ηλίθιος επιμένει ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 331 από gogo6960

Αγαπητέ Σπύρο

Σε θεωρούσα έξυπνο συνομιλητή μου...

Σου ανέφερα τρία περιστατικά βίας... προκειμένου να καταλάβεις πότε ένα περιστατικό βίας χαρακτηρίζεται ατυχές καί ποτέ όχι... Πάλι δεν  κατάλαβες... απόδειξη ότι δεν κατάλαβες ??? Με ξαναρωτάς τι διαφορά έχει η βία που ασκήθηκε από τον "νταή " αστυνομικό με την βία που ασκήθηκε από τον "νταή" οδηγό και όμως έχει διαφορά η πρώτη ασκήθηκε μετά από πρόσκληση και η δεύτερη ασκήθηκε χωρίς πρόκληση...στην δεύτερη περίπτωση δεν νομίζω ότι προκλήθηκε ο "νταης"οδηγός επειδή η νόμιμη προσπέραση έγινε από γυναίκα οδηγό...

Μετά επειδή δεν έχεις επιχειρήματα ...ναι μεν δεν δέχεσαι το περιστατικό  με τον "νταή" αστυνομικό ως ατυχες ...το αλλάζεις και το κάνεις δυστυχες...και η ποιο εύκολη λύση όταν δεν υπάρχουν επιχειρήματα "συμφωνούμε ότι διαφωνούμε"...

Παρακάτω αναμασας τα ίδια και τα ίδια που τα έχω πει στις απαντήσεις μου και πίστεψέ με δεν μπορώ να επαναλαμβάνομαι...

Η παρακολούθηση δηλώσεων πολιτικών... μετά την απάντηση μου ότι είναι ηλιθιότητα να παρακολουθούμε δηλώσεις πολιτικών και ανέφερα τους λόγους... έγινε "επιλεκτική " για σένα...

Δεν έχω κάτι άλλο να πω... άλλωστε πιστεύω ότι είναι άδικο να συνομιλώ με κάποιον που δεν καταλαβαίνει...

Πρόσεχε τα παρακάτω... Που είπε ο αείμνηστος Frank Zappa..

1.Τα μυαλά είναι όπως τα αλεξίπτωτα.Λειτουργουν καλύτερα όταν είναι ανοικτά

2. Η βλακεία έχει τη δική της γοητεία. Αγνοεί ότι δεν της αρέσει...

Λέμε ΝΑΙ.  στα ανοιχτά μυαλά... λέμε ΟΧΙ στα "δήθεν "ανοιχτά μυαλά που δεν βλέπουν πέρα από την μύτη τους... 

Αυτά με όλο το σεβασμό...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Paralia48 και σε ακόμα 3 μέλη.

Spiros--

# 346 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση

Βίοι ...

... αντίθετοι ?

Κοινός παρονομαστής, η πίεση ... που συνήθως φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα ...

Πολύ σχετικό αυτό και με το θέμα μας εδώ

Παράθεση:
Σχόλιο # 339 από kostas232

σπυρακο

κοιτα κατι αντιθεσεις... εγω μικρος εφαγα απιστευτη πιεση απο τον πατερα μου και τους συγγενεις που ειχε βαλει τριγυρω για να ΜΗΝ δωσω σε στρατιωτικες σχολες...

Enikos

# 347 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

...και ο ανωτερος, (ο ουτω φερομενος), δεν χρησιμοποιει πρακτικες που στην ιδια φραση του στηλιτευει για τους αλλους...ουτε και τις εκφρασεις οσων στηλιτευει "κοσμιως"...

...ουτε μεταφραζει την ελλειψη επιχειρηματων...ως λεκτικη βια, για να εκμαιευσει την συμπαθεια των "καλων" = ομοιδεατων...

...να συμπληρωσω...

Ασε που το θεμα εχει τελειωσει, απο τις υπεκφυγες των δυο-τριων πρωτων σελιδων...

Απο εκει και μετα, που υποτιθεται οτι εχει γινει αναγνωριση προθεσεων και ξεκιναει η ουσιαστικη συζητηση, απλα ειμαστε τοσο σιγουροι για το τι πρεσβευουμε που το μονο που μας εμεινε ειναι η...αυτοθυματοποιηση, για να "δωσουμε" τους αλλους ως κακους...

Ενα θεμα, κατα κυριο λογο κρινεται απο τις προθεσεις του θεματοθετη και την επιχειρηματολογια του σε ευθεια αντιπαραθεση με οσους τις σχολιαζουν ως μη ειλικρινεις...

Τα αλλα, ειπαμε...ειναι για τον ντορο και το μπουγιο...

Αρέσει στο μέλος gogo6960

hornet19

# 348 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.733

Παράθεση:
Σχόλιο # 326 από Enikos

Βρε καθολου δεν χαιρεσαι, αλλα τι να κανεις...

Συγνώμη αλλά αυτό κατάλαβες ή είσαι "περιορισμένης νοημοσύνης" (πράγμα που δε θέλω να πιστεύω αλλά μάλλον καταλαβαίνεις ό,τι σε συμφέρει..)

hornet19

# 349 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 334 από Mathusalas

αντε να το υιοθετησω και θα σε λεω κριστινακι (δεν χαλαω εγω χατηρια). δεν ξερω αν το νικολας σου τον λενε νικολα αλλα εμενα δεν με λενε νικολα. και στη τελικη ποιος ειναι αυτος ο νικολας που διαβαζω συνεχεια. σου πηρε τη καρδουλα σου? . μαλλον θα αξιξες να στη παρει. οσο για τις μικρουλες , ε οκ μη κανεις και εσυ σαν τον αλλο. οταν λεμε μικρουλες εννοουμε ανω των 40. μη παει το μυαλο σου πολυ χαμηλα.

Εγώ είπα μέχρι 40 μεσιέ

hornet19

# 350 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 335 από Kristina_

Καλε ο νικολασμου ειναι τρολ (διασκεδαστικο και ευχαριστο) δεν εχει ουτε φυλο ουτε ηλικια ουτε τρωει καρδιες...ο νικολας ειναι ιδεααα

Είναι σκεπτομορφή

Αρέσει στο μέλος andrikos66

hornet19

# 351 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 337 από Enikos

Πεμπτον δεν εχει...

Ευτυχές!

hornet19

# 352 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 341 από Enikos

Αυτα...

Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε - Όπως Τα Σκόπια που θέλουν να ονομάζονται μόνο Μακεδονία, ενώ εμείς όλα τ' άλλα εκτός από Μακεδονία. Ας βάλω χαχαχουχαχα

Και τελικά ο άλλος $^#^[email protected] τα ονόμασε στις Πρέσπες Βου Μακεδονία, για να τα λένε όλοι σκέτο Μακεδονία χαχαχιχιχοχο

Συγνώμη Σπύρο για τα οφ τόπικ

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Heptamer

# 353 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.364

Ρατσιστή!

(εννοειται πως χαριτολογώ)

Παράθεση:
Σχόλιο # 349 από hornet19

Εγώ είπα μέχρι 40 μεσιέ

Αρέσει στο μέλος hornet19

Enikos

# 354 στις 16/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αντε παλι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 348 από hornet19

Συγνώμη αλλά αυτό κατάλαβες ή είσαι "περιορισμένης νοημοσύνης" (πράγμα που δε θέλω να πιστεύω αλλά μάλλον καταλαβαίνεις ό,τι σε συμφέρει..)

Enikos

# 355 στις 16/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Απο τις συνοδους των κρατων εχετε φτασει και εμπνεεστε?...

Γιατι...τι εχει η Τατιανα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 352 από hornet19

Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε - Όπως Τα Σκόπια που θέλουν να ονομάζονται μόνο Μακεδονία, ενώ εμείς όλα τ' άλλα εκτός από Μακεδονία. Ας βάλω χαχαχουχαχα

Και τελικά ο άλλος $^#^[email protected] τα ονόμασε στις Πρέσπες Βου Μακεδονία, για να τα λένε όλοι σκέτο Μακεδονία χαχαχιχιχοχο

Συγνώμη Σπύρο για τα οφ τόπικ

Enikos

# 356 στις 16/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μακαρι να εχεις καταλαβει τα τεσσερα...τοτε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 351 από hornet19

Ευτυχές!

hornet19

# 357 στις 16/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Δεν έχουμε να πούμε κάτι άλλο, που να αφορά το θέμα - χαιρετώ

Enikos

# 358 στις 16/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Πληθυντικος μεγαλοπρεπειας?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 357 από hornet19
Δεν έχουμε να πούμε κάτι άλλο, που να αφορά το θέμα - χαιρετώ

Spiros--

# 359 στις 17/3/2021
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση

Για λίγο ...

... το θέμα έκανε μια σιωπηρή διαμαρτυρία και επανέρχεται στα πιο σοβαρά που θα πρέπει να μας προβληματίζουν, όπως ...

... οι δηλώσεις του κύριου Θανάση Νταβούρα, Α’ αντιπροέδρου της ΠΟΑΣΥ και πρόεδρος της Ένωσης Αστυνομικών Λάρισας, ο οποίος μιλώντας στον τοπικό ραδιοφωνικό σταθμό της Λάρισας TRT Radio, είπε μεταξύ άλλων :
«Την πάτησαν οι συνάδελφοι λόγω απειρίας. Για τρεις γκλοπιές απολογούμασταν γονατιστοί σε όλο το απλυταριό.» 
«Μια κακή εικόνα ενός συναδέλφου, μια άτυχη στιγμή που παραλίγο να οδηγήσει στη δολοφονία συναδέλφου και βεβαίως έχει προηγούμενο. Είναι τα αντικοινωνικά τοξικά αποβράσματα, τα οποία ζουν με αίμα αστυνομικού.»
Πηγή Έθνος (Υπάρχει ολόκληρο το ηχητικό ντοκουμέντο)

Δηλαδή, κατά τον ίδιο, το όλο πρόβλημα εστιάζεται στην άτυχη στιγμή που οι 3 γκλοπιές (sic) ατυχώς απαθανατίστηκαν σε κάποιο βίντεο και έτσι την πάτησαν οι συνάδελφοι αστυνομικοί ... λόγω απειρίας! Μετά από αυτή την δήλωση, φαντάζομαι πως οι έμπειροι αστυνομικοί ελέγχουν πρώτα για ενοχλητικές κάμερες ή κατάσχουν/καταστρέφουν στην συνέχεια το όποιο ενοχοποιητικό υλικό ίσως τους φέρει στην άβολη θέση να απολογούνται γονατιστοί στο ... απολυταριό και μετά μοιράζουν γκοπιές, χαστούκια και κλωτσιές στους πολίτες!!!

Μπορεί αυτές οι πρακτικές να διδάσκονται και στις σχολές της αστυνομίας. Ίσως και να είναι διαδικασία που δεν ακολουθήθηκε. Δεν ξέρω. Ίσως εδώ να έχουμε μια περίπτωση κακών μαθητών? Μήπως έλειπαν από το συγκεκριμένο μάθημα? Εύχομαι η ΕΔΕ, που όλοι ξέρουμε πως οι ΕΔΕ φτάνουν ως το κόκκαλο και λίγο πιο μέσα μερικές φορές, θα μας δώσει τις απαντήσεις ...

Το μόνο σίγουρο είναι πως όταν ένας έμπειρος αστυνομικός, ο οποίος μάλιστα έχει εκλεγεί και εκπροσωπεί πολλούς ακόμα αστυνομικούς, μιλάει δημόσια για ... απειρία (?) συναδέλφων (χωρίς κάποια συγκεκριμενοποίηση) και για ... (έλα μωρέ) μερικές γκλοπιές, τόσο φυσιολογικά και αβασάνιστα ... όταν έχει από πριν προεξοφλήσει τι είναι ο καθένας απέναντι που αξίζει τις ... γλοπιές του, έχω την εντύπωση πως ο ίδιος αισθάνεται ως ένας άλλος ... Judge Dredd !?

... ε τότε ας καταργήσουμε τις συλλήψεις, τα κρατητήρια, τους εισαγγελείς, την ανακριτική διαδικασία, το τεκμήριο της αθωότητας, τους δικηγόρους και τους δικαστές, για να κάνουμε και μια σοβαρή οικονομία ως κράτος! Θα κρίνουν και θα εκτελούν on the spot οι Αστυνομικοί-Τιμωροί τους κακούς πολίτες, και καθαρίσαμε!

Έτσι κι αλλιώς, χωρίς διακριτικά και με καλυμμένα τα πρόσωπα απονέμουν "δικαιοσύνη", οπότε το μόνο που τους λείπει είναι μια πιο φαντεζί vigilante στολή !

Κρίμα, οι επικίνδυνες δηλώσεις και οι κακές ενέργειες των λίγων (θέλω να πιστεύω) να μαυρίζουν το έργο των πολλών!
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Kristina_

Kristina_

# 360 στις 17/3/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Λετονία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.848

Θλιψη  τι να πει κανεις οταν ο εκλεγμενος ανερυθριαστα κανει τετοιες δηλωσεις? Τοσο σιγουρος ειναι οτι ειναι...πολιτικλι κορρεκτ 

Εγω σταθηκα στο αντικοινωνικά τοξικά αποβράσματα ...ποιος ειναι ο αντικοινωνικος τελικα???

Παράθεση:
Σχόλιο # 359 από Spiros--

Για λίγο ...

... το θέμα έκανε μια σιωπηρή διαμαρτυρία και επανέρχεται στα πιο σοβαρά που θα πρέπει να μας προβληματίζουν, όπως ...

... οι δηλώσεις του κύριου Θανάση Νταβούρα, Α’ αντιπροέδρου της ΠΟΑΣΥ και πρόεδρος της Ένωσης Αστυνομικών Λάρισας, ο οποίος μιλώντας στον τοπικό ραδιοφωνικό σταθμό της Λάρισας TRT Radio, είπε μεταξύ άλλων :
«Την πάτησαν οι συνάδελφοι λόγω απειρίας. Για τρεις γκλοπιές απολογούμασταν γονατιστοί σε όλο το απλυταριό.» 
«Μια κακή εικόνα ενός συναδέλφου, μια άτυχη στιγμή που παραλίγο να οδηγήσει στη δολοφονία συναδέλφου και βεβαίως έχει προηγούμενο. Είναι τα αντικοινωνικά τοξικά αποβράσματα, τα οποία ζουν με αίμα αστυνομικού.»
Πηγή Έθνος (Υπάρχει ολόκληρο το ηχητικό ντοκουμέντο)

Δηλαδή, κατά τον ίδιο, το όλο πρόβλημα εστιάζεται στην άτυχη στιγμή που οι 3 γκλοπιές (sic) ατυχώς απαθανατίστηκαν σε κάποιο βίντεο και έτσι την πάτησαν οι συνάδελφοι αστυνομικοί ... λόγω απειρίας! Μετά από αυτή την δήλωση, φαντάζομαι πως οι έμπειροι αστυνομικοί ελέγχουν πρώτα για ενοχλητικές κάμερες ή κατάσχουν/καταστρέφουν στην συνέχεια το όποιο ενοχοποιητικό υλικό ίσως τους φέρει στην άβολη θέση να απολογούνται γονατιστοί στο ... απολυταριό και μετά μοιράζουν γκοπιές, χαστούκια και κλωτσιές στους πολίτες!!!

Μπορεί αυτές οι πρακτικές να διδάσκονται και στις σχολές της αστυνομίας. Ίσως και να είναι διαδικασία που δεν ακολουθήθηκε. Δεν ξέρω. Ίσως εδώ να έχουμε μια περίπτωση κακών μαθητών? Μήπως έλειπαν από το συγκεκριμένο μάθημα? Εύχομαι η ΕΔΕ, που όλοι ξέρουμε πως οι ΕΔΕ φτάνουν ως το κόκκαλο και λίγο πιο μέσα μερικές φορές, θα μας δώσει τις απαντήσεις ...

Το μόνο σίγουρο είναι πως όταν ένας έμπειρος αστυνομικός, ο οποίος μάλιστα έχει εκλεγεί και εκπροσωπεί πολλούς ακόμα αστυνομικούς, μιλάει δημόσια για ... απειρία (?) συναδέλφων (χωρίς κάποια συγκεκριμενοποίηση) και για ... (έλα μωρέ) μερικές γκλοπιές, τόσο φυσιολογικά και αβασάνιστα ... όταν έχει από πριν προεξοφλήσει τι είναι ο καθένας απέναντι που αξίζει τις ... γλοπιές του, έχω την εντύπωση πως ο ίδιος αισθάνεται ως ένας άλλος ... Judge Dredd !?

... ε τότε ας καταργήσουμε τις συλλήψεις, τα κρατητήρια, τους εισαγγελείς, την ανακριτική διαδικασία, το τεκμήριο της αθωότητας, τους δικηγόρους και τους δικαστές, για να κάνουμε και μια σοβαρή οικονομία ως κράτος! Θα κρίνουν και θα εκτελούν on the spot οι Αστυνομικοί-Τιμωροί τους κακούς πολίτες, και καθαρίσαμε!

Έτσι κι αλλιώς, χωρίς διακριτικά και με καλυμμένα τα πρόσωπα απονέμουν "δικαιοσύνη", οπότε το μόνο που τους λείπει είναι μια πιο φαντεζί vigilante στολή !

Κρίμα, οι επικίνδυνες δηλώσεις και οι κακές ενέργειες των λίγων (θέλω να πιστεύω) να μαυρίζουν το έργο των πολλών!

Επιλέξτε σελίδα: (1-19)
Σελίδες Αρχική«10111213141516171819
Δεν μπορείτε να απαντήσετε