Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αστυνομική Βία ...

Επιλέξτε σελίδα: (1-19)
Σελίδες Αρχική«45678910111213Τελ.»

Enikos

# 161 στις 11/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.059
'Aρεσαν+: 0%

Ποσα ξερουμε ομως, για τον φοβο...των αλλων...αυτων που βρισκονται σε κινδυνο...

Και ποσες λυσεις δεν εχουμε στο τσεπακι, εκ του ασφαλους...

Οι μπατσοι ειναι στρατιωτες...εκτελεστικα οργανα, με σαφη εκπαιδευση για την επιβολη της ταξης...ΚΑΙ για την διασφαλιση της...γι' αυτο εταχθησαν...και αυτο υπαγεται και προστατευεται απο ειδικη στρατιωτικη νομοθεσια...που πηγαζει απο το Συνταγμα που μαθαμε και επικαλουμαστε λιαν προσφατως, διχως να το εχουμε διαβασει καν...

Αυτο ειναι η μονη ουσια...

Το πως θα το κανουν αυτο, ειναι σχεδιασμενο σε τροπους δρασεις και με τακτικες ΠΟΛΕΜΟΥ, τους οποιους ειναι υποχρεωμενοι να εφαρμοσουν...αυτο αφορα την εκπαιδευση τους αλλωστε...

Οι κανονες του πολεμου, για εναν στρατιωτη ειναι σαφεστατοι...η σε εφαγα η με εφαγες...το μεταξυ διαστημα αυτης της πρακτικης επιβιωσης, ειναι απλα η πολυτελεια, που νομιζει οτι εχει καποιος να προτεινει πρακτικες που απευθυνει στο συστημα που εκλεγει με μαθηματικη ακριβεια καθε τοσο και ειναι το ΙΔΙΟ, με αυτο το οποιο κατακρινει...

Αντε...σε λιγο να πουμε και τις ιδεες μας για την ασκηση των στρατιωτικων καθηκοντων των βατραχανθρωπων πι χι, στα πλαισια της ανθρωπιστικης και "δημοκρατικης" μας ευαισθησιας, για να φανουμε ενημεροι περι των παντων τα οποια αλωνουν την φιλοσοφικη αισθητικη μας...

Στον πολεμο, στον πολεμο αδερφες μου, κανουμε τα του πολεμου!!!...

Απιστευτο για τοσο ικανους περι τα πολιτικα πολιτες?...

"Δεν ειπαμε, αλλα εννοησαμε, που επρεπε, διοτι ειθισται, αλλα, και εφοσον, επομενως, ακουσα, κοπιαρισα, ποσο πια αυτη η κατασταση, ειπε και ο Τουταγχαμων, μα απορω, αποψη μου, μπλα μπλα μπλα..."...

Στρατο εχουμε παει ολοι?...Εστω, εχουμε ακουσει κατι περι αυτου?...

Πως φτασαμε να αγνοουμε την λεξη ανδρεια, αν ναι?...

Εχει σχεση με τις νομιμες εφαρμογες πραξεων, προς το κοινο συμφερον, στο Συνταγμα?...

...(οχι την πλατεια)...

Αρέσει στο μέλος hornet19

trocadero

# 162 στις 11/3/2021
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 129

αφιερωμένο

Τα ρήματα θελήσανε μόνιμη νάβρουν λύση 

ώστε να μη στηρίζονται στου καθενός την κρίση.

Επάνω στη συζήτηση ποιά ειναι η πιο καλή 

λύση να εφαρμώσουνε που νάναι οριστική, 

το τρίτο πρόσωπο ενικό με ύφος σοβαρό 

δήλωσε: εγώ είμαι το καλύτερο! Μόνο αλλά διπλό! 

δύο γράμματα μου ανήκουνε, το πρώτο και το ένατο 

με άλφα γιώτα γράφομαι, εγώ είμαι το εξαίρετο. 

Χωρίς να χάσει χρόνο, το τρίτο το πληθυντικό εζήτησε τον λόγο

Μπορεί να είμαστε πολλοί αλλά είμαστε οικονόμοι,

το πέμπτο γράμμα μας αρκεί το λένε και οι νόμοι, 

το έψιλον στην λήγουσα μας δίνει γοητεία 

και όταν το γράφετε σωστά αξίζετε βραβεία.

Παράθεση:

Σχόλιο # 135 από Spiros--

Σημάδια ...

... ολικής παρακμής!

https://www.youtube.com/watch?v=99lNEDKX-z8

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

trocadero

# 163 στις 11/3/2021
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία

τα συμφέροντα πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν. δεν είναι κάτι καινούργιο.

τώρα όμως έχουμε τον κοβιντ που είναι θέμα ζωής και θανάτου. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 101 από Francesca_

και αλλο που οι πρωτοι δειχνουν, μεσω και της δικης τους αγανακτησης, ποιοι ειναι οι πραγματικοι συνωμοσιολογοι..   

σε πληροφορω πως, απο τα λιγα που ετυχε να ακουσω απο καποιους απο τους δευτερους, εχουν παρα πολλα κοινα σημεια, οπου συμπιπτουν, ταυτιζονται για ο,τι αφορα την πολιτικη της κυβερνησης στην  διαχειρηση αυτης της κρισης.. 

γιατι δεν ειναι μονο κοβιντ, αλλα και εχει παρα, μα παρα πολλες αλλες εκφανσεις οπου χτυπα ανελεητα και φανερα, και με υπουλο τροπο..  

εγω, δεν ψηφιζω για να εχω προτιμησεις 'η αντιπαθειες προς ενα ή αλλο κομμα, ουτε με ενδιαφερουν τα ''αλλα'' του καθενα, ουτε ετυχε να ακουσω/διαβασω αυτα που ειπες στο ''τι σκευτεσαι τωρα''.. 

ακουω ''αυτα που συμβαινουν τωρα'' απο διαφορα ''καναλια'', και εδω - τα επισημα, και της πατριδας μου, και ρωσικα  και συγκρινω τα γεγονοτα - τα ''πραγματα'' λενε πως δεν ειναι αυτο που φαινεται και οπως μας τα παρουσιαζουν.. το κοβιντ, ναι μεν υπαρχει, αλλα πισω του υπαρχουν τεραστια συμφεροντα.. 

αν ακουσεις το τελευταιο βιντεο, που ανεβασα, θα ειχες μια ιδεα.. 

οποτε, αναρωτισου και εσυ, ποιοι ειναι οι πραγματικοι συνωμοσιολογοι, τα μεγαλα ψαρια και μην ασχολισαι με ...μαριδες, γαυρους, που - σαφως και εχουν δικαιωμα του νερου, αλλα κολυμπωντας σε θολα νερα βλεπον μονο κοντα τους 

trocadero

# 164 στις 11/3/2021
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία

Ίσως με το πιο αυστηρό σκεφθεί δύο φορές πριν βγει έξω και πάρει πρόστιμο. Τι να πω? 

Φαίνεται δεν τους ενδιαφέρει ούτε η υγεία τους ούτε των γύρω τους και βέβαια δεν συνειδητοποιούν ότι όσο δεν προσέχουν τόσο η αγορά θα μένει κλειστή και τα νοσοκομεία θα γεμίζουν.  Ο κάθε ένας κάνει τις επιλογές σου ανάλογα με την κρίση του.  

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Paralia48

και πιστευεις , αν δε σέβεται ο κόσμος το χαλαρό, θα σεβαστεί το αυστηρό;

trocadero

# 165 στις 11/3/2021
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία

Μήπως να αρχίσουν να καρφώνουν τις πόρτες??? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 164 από trocadero

Ίσως με το πιο αυστηρό σκεφθεί δύο φορές πριν βγει έξω και πάρει πρόστιμο. Τι να πω? 

Φαίνεται δεν τους ενδιαφέρει ούτε η υγεία τους ούτε των γύρω τους και βέβαια δεν συνειδητοποιούν ότι όσο δεν προσέχουν τόσο η αγορά θα μένει κλειστή και τα νοσοκομεία θα γεμίζουν.  Ο κάθε ένας κάνει τις επιλογές σου ανάλογα με την κρίση του.  

trocadero

# 166 στις 11/3/2021
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία

οι δασκάλες και οι πωλήτριες δεν έχουν απέναντι τους αγριμάκια και πελάτες με μολότοφ

Παράθεση:
Σχόλιο # 107 από Paralia48

Ας πάμε στο επάγγελμα του αστυνομικού. Δεν είναι ο μόνος οικογενειάρχης χαμηλόμισθος, φουκαράς. Για σκέψου πχ τους εκπαιδευτικούς που πρέπει να καθοδηγήσουν τα <<αγριμάκια>> του κόσμου, που επίσης δεν είναι αγγελούδια. Σκέψου τις πωλήτριες στα σούπερ μάρκετ, που επίσης έχουν να κάνουν με εξαγριωμένους πελάτες συχνά και παίρνουν τρεις κι εξήντα. Για φαντάσου, να έδερναν κανενα πελάτη που τις ... ζόριζε, ή οι δασκάλες να πλάκωναν στο ξύλο τα παιδάκια που τις κορόιδευαν , τις εξαγρίωναν, η δεν ακολουθούσαν τους κανονισμούς του σχολείου. Καθένας στη δουλειά του οφείλει να φέρεται με σεβασμό, όσο κι αν του ανάβουν τα αίματα.

Για τον φονιά κουφοντίνα, έχεις απόλυτο δίκιο. Διάβασα μια στατιστική, πως η συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων δε θέλει καμιά ιδιαίτερη μεταχείρηση γιαυτό το κάθαρμα και συμφωνούν πως πρέπει η πολιτεία να τον αντιμετωπίσει ως μεγαλοφονιά.

gogo6960

# 167 στις 11/3/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Μέχρι τωρά δεν έχω ακούσει κανένα "αγριμακι" να σκοτωσε την δασκάλα του... μπορεί να κανω και λάθος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 166 από trocadero

οι δασκάλες και οι πωλήτριες δεν έχουν απέναντι τους αγριμάκια και πελάτες με μολότοφ

Spiros--

# 168 στις 12/3/2021
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Απαντήσεις: 950

Χωρίς καμία διάθεση ...

... να το σχολιάσω, απλά το παραθέτω 

https://www.youtube.com/watch?v=-o3nPWJx5T8

Το τρομακτικό είναι πως ενώ ξέρουν ότι θα ξεφτιλιστούν ... δεν τους νοιάζει και τόσο πολύ ...

Αρέσει στα μέλη jane1978, alisida

Francesca_

# 169 στις 12/3/2021
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 652

Παράθεση:
Σχόλιο # 161 από Enikos

Ποσα ξερουμε ομως, για τον φοβο...των αλλων...αυτων που βρισκονται σε κινδυνο...

Και ποσες λυσεις δεν εχουμε στο τσεπακι, εκ του ασφαλους...

Οι μπατσοι ειναι στρατιωτες...εκτελεστικα οργανα, με σαφη εκπαιδευση για την επιβολη της ταξης...ΚΑΙ για την διασφαλιση της...γι' αυτο εταχθησαν...και αυτο υπαγεται και προστατευεται απο ειδικη στρατιωτικη νομοθεσια...που πηγαζει απο το Συνταγμα που μαθαμε και επικαλουμαστε λιαν προσφατως, διχως να το εχουμε διαβασει καν...

Αυτο ειναι η μονη ουσια...

Το πως θα το κανουν αυτο, ειναι σχεδιασμενο σε τροπους δρασεις και με τακτικες ΠΟΛΕΜΟΥ, τους οποιους ειναι υποχρεωμενοι να εφαρμοσουν...αυτο αφορα την εκπαιδευση τους αλλωστε...

Οι κανονες του πολεμου, για εναν στρατιωτη ειναι σαφεστατοι...η σε εφαγα η με εφαγες...το μεταξυ διαστημα αυτης της πρακτικης επιβιωσης, ειναι απλα η πολυτελεια, που νομιζει οτι εχει καποιος να προτεινει πρακτικες που απευθυνει στο συστημα που εκλεγει με μαθηματικη ακριβεια καθε τοσο και ειναι το ΙΔΙΟ, με αυτο το οποιο κατακρινει...

Αντε...σε λιγο να πουμε και τις ιδεες μας για την ασκηση των στρατιωτικων καθηκοντων των βατραχανθρωπων πι χι, στα πλαισια της ανθρωπιστικης και "δημοκρατικης" μας ευαισθησιας, για να φανουμε ενημεροι περι των παντων τα οποια αλωνουν την φιλοσοφικη αισθητικη μας...

Στον πολεμο, στον πολεμο αδερφες μου, κανουμε τα του πολεμου!!!...

Απιστευτο για τοσο ικανους περι τα πολιτικα πολιτες?...

"Δεν ειπαμε, αλλα εννοησαμε, που επρεπε, διοτι ειθισται, αλλα, και εφοσον, επομενως, ακουσα, κοπιαρισα, ποσο πια αυτη η κατασταση, ειπε και ο Τουταγχαμων, μα απορω, αποψη μου, μπλα μπλα μπλα..."...

Στρατο εχουμε παει ολοι?...Εστω, εχουμε ακουσει κατι περι αυτου?...

Πως φτασαμε να αγνοουμε την λεξη ανδρεια, αν ναι?...

Εχει σχεση με τις νομιμες εφαρμογες πραξεων, προς το κοινο συμφερον, στο Συνταγμα?...

...(οχι την πλατεια)...

να δεις που δεν μου ανοιγε το κουτακι να σου κανω παραθεση, ισως ενδειξη πως δεν επρεπε,  
αλλα τελικα εγινε.. 
δεν ξερω ποιον αφορα το ποστ σου 

διαβαζοντας το ομως, εχω να πω καποια πραγματα, οχι πως διαφωνω με εσενα, αλλα με μια κατευθυνση συμφωνα με αυτα που αναφερεις..

στρατο δεν εχω παει, αλλα απο αυτα που ξερω σε περιπτωση πολεμου ο εχθρος ειναι αυτος που θα μας επιτεθει απ΄εξω.. και πιστευω, σιγουρη ειμαι δηλαδη, πως αυτο εννοει ο ορκος στο Συνταγμα, προστασια την πατριδα -τα συνωρα της, τον λαο.. (ολον τον πλουτο της με διαφορες μορφες του)

σε πολεμο, επισης δεν εχω παει.. οπως πιστευω ολοι εδω, (εκτος, αν υπαρχει κανεις απο εκεινους που πολεμισαν σε αλλα κρατη) και δωξα του Θεου, μεχρι τωρα ειχαμε την τυχη να μην μαθουμε τι ειναι και να το ζουμε.. 

ο εκπεδευμενος για πολεμο, και στην υπηρεσια του κρατους, επειδη δεν εχει τη δυνατοτητα να εκφρασει την ''εκπαιδευση'' του σε εναν εξωτερικο εχθρο, μηπως ψαχνει εδαφος οπουδηποτε στο εσοτερικο; 

αναρωτιεμαι..

πώς γινεται ετσι, αντι απ' ''εξω'', να αρχιζεις να θεωρεις εχθρους τους ''μεσα'' και, συμπατριωτες σου;  αυτους που εχεις ορκιστει να προστατευεις, ειδικα αυτους που ειναι ανεκπαιδευτοι για πολεμο, ή αοπλοι και εσυ οπλισμενος με διαφορα μεσα;  

υπαρχει μια ανισοτητα εδω και διαστρευλωση, που κατα τη γνωμη μου - ο δυνατοτερος, 

ο  αστυνομικος,  θα πρεπει να κατευει στο επιπεδο του πολιτη, παρολο που εφαρμοζει νομο, ξεροντας και τα δικα του δικαιωματα.. 

πανω απ' ολα να ειναι ο ιδιος - πρωτα πολιτης, μετα αστυνομικος - (ως επαγγελμα) και να φερεται πολιτισμενα.. 

και οχι να ''οπλιζεται'' με περαιτερω εξουσια, περα απο τον νομο που ισχυει για τα δικαωματα του ως πολιτης και περα απο την εφαρμογη του νομου που κανει ως επαγγελμα.. 

οταν μιλαμε για ''εκτελεστικα οργανα'', στο μυαλο μου ερχεται δικτατορια.. ''θα ακους, θα κανεις αυτο που σου λεω και δεν θα βγαλεις κιχ! αλλιως - ξυλο και καγκελα!'' 

και σιγα-σιγα μαθαινεις και συμφωνεις σε ολα, γιατι φοβασαι την ''εκτελεση''!

αυτο θελουμε να ειναι ή μηπως, ηδη το ζουμε; 

Αρέσει στα μέλη jane1978, Mindthegap- και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 170 στις 12/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Δεν εχω καμια αντιρρηση στα περι των αστυνομικων, ουτε στα περι της βιας...

Οι υποχρεωτικα στρατευμενοι, ορκιζονται να προστατευον το κρατος απο εξωθεν εχθρους...

Οι αστυνομικοι ορκιζονται να προστατευουν το κρατος και τους πολιτες εσωτερικα...

Κατα τα αλλα οι ορκοι τους ειναι πανομοιοτυποι, με μονη διαφορα το πεδιο δρασης τους...

Αυτο που λεω εμμονικα ειναι οτι...

Εχουμε ολοι συμφωνησει με την ψηφο-αποδοχης μας, οτι δεχομαστε τα ισχυοντα...

Και τα ισχυοντα ειναι αυτα που ζουμε εκατονταετιες...

Και κατοπιν εορτης, εχουμε απλα...ιδεες...που θα εφαρμοσουν...αλλοι...(εορτη = εκλογες)...

Λες και η αστυνομικη βια, υπαρχει μετα τις εκλογες και ποτε δεν ειχαμε παρει χαμπαρι τι σημαινει αστυνομια...

Ξερεις κατι? Οι εποχες που το μπατσοι-γουρουνια-δολοφονοι, ηταν συνθημα αντιδρασης των αναρχικων, εχει περασει ανεπιστρεπτι μαζι με τους αναρχικους οι οποιοι καταλαβαν πρωτοι απο ολους οτι τους χρησιμοποιησε το συστημα που πολεμουσαν και αποσυρθηκαν στην φιλοσοφια τους και στον λιτο τροπο ζωης τους...

Και εμειναν τα γουρουνια και οι δολοφονοι, οι οποιοι ειναι αισχρα κατευθυνομενοι απο την μπουρζουαζια της νεοκομμουνιστικης πατεντας του τιποτα που σκεφτηκαν κατι υιοι πλουσιων "κομμουνιστων", για να πολεμησουν στην ουσια την πληξη της καλοπερασης τους, αφου ξερουν οτι και να συλληφθουν θα τους βγαλει εξω ο π@π@ρολογος μπαμπας της θεωριας του τιποτα και της ρεμουλας, για να ξαναβρεθουν στην χλιδη που τους παρεχει το συστημα που πολεμουν εκ των εσω...διοτι το συστημα η μερος του, ειναι οι ιδιοι...

Ολα αυτα σε οτι αφορα τα τελευταια κατορθωματα αμφοτερων...

Λεω κατι περιπλοκο?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 169 από Francesca_

να δεις που δεν μου ανοιγε το κουτακι να σου κανω παραθεση, ισως ενδειξη πως δεν επρεπε,  
αλλα τελικα εγινε.. 
δεν ξερω ποιον αφορα το ποστ σου 

διαβαζοντας το ομως, εχω να πω καποια πραγματα, οχι πως διαφωνω με εσενα, αλλα με μια κατευθυνση συμφωνα με αυτα που αναφερεις..

στρατο δεν εχω παει, αλλα απο αυτα που ξερω σε περιπτωση πολεμου ο εχθρος ειναι αυτος που θα μας επιτεθει απ΄εξω.. και πιστευω, σιγουρη ειμαι δηλαδη, πως αυτο εννοει ο ορκος στο Συνταγμα, προστασια την πατριδα -τα συνωρα της, τον λαο.. (ολον τον πλουτο της με διαφορες μορφες του)

σε πολεμο, επισης δεν εχω παει.. οπως πιστευω ολοι εδω, (εκτος, αν υπαρχει κανεις απο εκεινους που πολεμισαν σε αλλα κρατη) και δωξα του Θεου, μεχρι τωρα ειχαμε την τυχη να μην μαθουμε τι ειναι και να το ζουμε.. 

ο εκπεδευμενος για πολεμο, και στην υπηρεσια του κρατους, επειδη δεν εχει τη δυνατοτητα να εκφρασει την ''εκπαιδευση'' του σε εναν εξωτερικο εχθρο, μηπως ψαχνει εδαφος οπουδηποτε στο εσοτερικο; 

αναρωτιεμαι..

πώς γινεται ετσι, αντι απ' ''εξω'', να αρχιζεις να θεωρεις εχθρους τους ''μεσα'' και, συμπατριωτες σου;  αυτους που εχεις ορκιστει να προστατευεις, ειδικα αυτους που ειναι ανεκπαιδευτοι για πολεμο, ή αοπλοι και εσυ οπλισμενος με διαφορα μεσα;  

υπαρχει μια ανισοτητα εδω και διαστρευλωση, που κατα τη γνωμη μου - ο δυνατοτερος, 

ο  αστυνομικος,  θα πρεπει να κατευει στο επιπεδο του πολιτη, παρολο που εφαρμοζει νομο, ξεροντας και τα δικα του δικαιωματα.. 

πανω απ' ολα να ειναι ο ιδιος - πρωτα πολιτης, μετα αστυνομικος - (ως επαγγελμα) και να φερεται πολιτισμενα.. 

και οχι να ''οπλιζεται'' με περαιτερω εξουσια, περα απο τον νομο που ισχυει για τα δικαωματα του ως πολιτης και περα απο την εφαρμογη του νομου που κανει ως επαγγελμα.. 

οταν μιλαμε για ''εκτελεστικα οργανα'', στο μυαλο μου ερχεται δικτατορια.. ''θα ακους, θα κανεις αυτο που σου λεω και δεν θα βγαλεις κιχ! αλλιως - ξυλο και καγκελα!'' 

και σιγα-σιγα μαθαινεις και συμφωνεις σε ολα, γιατι φοβασαι την ''εκτελεση''!

αυτο θελουμε να ειναι ή μηπως, ηδη το ζουμε; 

Francesca_

# 171 στις 12/3/2021
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 652

Παράθεση:
Σχόλιο # 170 από Enikos

Δεν εχω καμια αντιρρηση στα περι των αστυνομικων, ουτε στα περι της βιας...

Οι υποχρεωτικα στρατευμενοι, ορκιζονται να προστατευον το κρατος απο εξωθεν εχθρους...

Οι αστυνομικοι ορκιζονται να προστατευουν το κρατος και τους πολιτες εσωτερικα...

Κατα τα αλλα οι ορκοι τους ειναι πανομοιοτυποι, με μονη διαφορα το πεδιο δρασης τους...

Αυτο που λεω εμμονικα ειναι οτι...

Εχουμε ολοι συμφωνησει με την ψηφο-αποδοχης μας, οτι δεχομαστε τα ισχυοντα...

Και τα ισχυοντα ειναι αυτα που ζουμε εκατονταετιες...

Και κατοπιν εορτης, εχουμε απλα...ιδεες...που θα εφαρμοσουν...αλλοι...(εορτη = εκλογες)...

Λες και η αστυνομικη βια, υπαρχει μετα τις εκλογες και ποτε δεν ειχαμε παρει χαμπαρι τι σημαινει αστυνομια...

Ξερεις κατι? Οι εποχες που το μπατσοι-γουρουνια-δολοφονοι, ηταν συνθημα αντιδρασης των αναρχικων, εχει περασει ανεπιστρεπτι μαζι με τους αναρχικους οι οποιοι καταλαβαν πρωτοι απο ολους οτι τους χρησιμοποιησε το συστημα που πολεμουσαν και αποσυρθηκαν στην φιλοσοφια τους και στον λιτο τροπο ζωης τους...

Και εμειναν τα γουρουνια και οι δολοφονοι, οι οποιοι ειναι αισχρα κατευθυνομενοι απο την μπουρζουαζια της νεοκομμουνιστικης πατεντας του τιποτα που σκεφτηκαν κατι υιοι πλουσιων "κομμουνιστων", για να πολεμησουν στην ουσια την πληξη της καλοπερασης τους, αφου ξερουν οτι και να συλληφθουν θα τους βγαλει εξω ο π@π@ρολογος μπαμπας της θεωριας του τιποτα και της ρεμουλας, για να ξαναβρεθουν στην χλιδη που τους παρεχει το συστημα που πολεμουν εκ των εσω...διοτι το συστημα η μερος του, ειναι οι ιδιοι...

Ολα αυτα σε οτι αφορα τα τελευταια κατορθωματα αμφοτερων...

Λεω κατι περιπλοκο?...

οχι, δεν λες κατι περιπλοκο.. προφανως θα ξερεις περισσοτερα πως ειναι τα θεματα αυτα, απο εμενα που ειμαι ασχετη.. 

αλλα η επιδειξη δυναμης αφορα και απλους πολιτες.. εκει ειναι και αυτο, που προκαλει αναστατωση.. 

γιατι πληρωνονται και απο αυτους, ειναι πολιτες αυτου του κρατους.. οι απλοι πολιτες.

οταν, ως εκπροσωπος του κρατους ξεχνας αυτο, οταν το υφος σου ειναι ενος ''καρδιναλιου'', ενω στην ουσια εχεις απεναντι εργοδοτη σου, για τι πραγματα μιλαμε; 

μηπως για βια και εδω και καταχριση εξουσιας; 

Αρέσει στα μέλη jane1978, Enikos

Enikos

# 172 στις 12/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Φυσικα και υπαρχει καταχρηση εξουσιας, παντα υπηρχε και παντα θα υπαρχει...παντου...

Εμεις το επιτρεπουμε και αυτο, με την αποδοχη του καθε συστηματος το οποιο θα "διαχειριστει" την ζωη μας...

Ακομα βλεπεις δεν μιλαω για παιδεια, ενεθεν κακειθεν...

Παρατηρω την υπαρχουσα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 171 από Francesca_

οχι, δεν λες κατι περιπλοκο.. προφανως θα ξερεις περισσοτερα πως ειναι τα θεματα αυτα, απο εμενα που ειμαι ασχετη.. 

αλλα η επιδειξη δυναμης αφορα και απλους πολιτες.. εκει ειναι και αυτο, που προκαλει αναστατωση.. 

γιατι πληρωνονται και απο αυτους, ειναι πολιτες αυτου του κρατους.. οι απλοι πολιτες.

οταν, ως εκπροσωπος του κρατους ξεχνας αυτο, οταν το υφος σου ειναι ενος ''καρδιναλιου'', ενω στην ουσια εχεις απεναντι εργοδοτη σου, για τι πραγματα μιλαμε; 

μηπως για βια και εδω και καταχριση εξουσιας; 

Αρέσει στα μέλη jane1978, Francesca_

giorgos170

# 173 στις 12/3/2021
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.122
έχουν το σκύλο δεμένο στο μπαλκόνι.,,
διψασμένο,,  &  νηστικό..,,,
&&  κλαίει  το  ζωντανό ...::...,,,
Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Spiros--

# 174 στις 12/3/2021
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση

Χρήσιμη πληροφορία ... ... ...

... ... ... μην πάρεις όμως τηλέφωνο την αστυνομία να τον σώσει ... δεν είναι σε καλό φεγγάρι ...

Πάρε καλύτερα καμία φιλοζωική

Παράθεση:
Σχόλιο # 173 από giorgos170

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 175 στις 12/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Η κυβερνηση φταιει...να απολογηθει ο Πρωθ/ργος...

Ο εκαστοτε...

Δεν θεμε καναν παρακατιανο...

Ο ιδιος ο Πρωθ/ργος αφτοπροσωπως...

Ως ο νομιμα εκλεγμενος αρχηγος των σκυλων...

Ευκολακι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 173 από giorgos170

Spiros--

# 176 στις 12/3/2021
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση

Διαφωνώ ...

... δεν φταίει ο πρωθυπουργός , μιας και εκ όσων γνωρίζω είναι φιλόζωος αλλά και όμηρος  των πολλών αδέσποτων κοπρόσκυλων που φιλοξενεί ... στην αυλή του ! 

Αυτός που θα πρέπει πραγματικά να απολογηθεί, είναι ο Υπουργός Υπόθαλψης Λυσσασμένων Σκύλων , που τους αφήνει ανεξέλεγκτους, να αλωνίζουν σε πλατείες και γειτονιές ... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 175 από Enikos

Η κυβερνηση φταιει...να απολογηθει ο Πρωθ/ργος...

Ο εκαστοτε...

Ως ο νομιμα εκλεγμενος αρχηγος των σκυλων...

Ευκολακι...

Αρέσει στα μέλη jane1978, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

Paralia48

# 177 στις 12/3/2021
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.580

Παράθεση:
Σχόλιο # 166 από trocadero

ναι με μολότωφ ακόμα δεν έχω ακούσει

Παράθεση:
Σχόλιο # 167 από gogo6960

Μέχρι τωρά δεν έχω ακούσει κανένα "αγριμακι" να σκοτωσε την δασκάλα του... μπορεί να κανω και λάθος...

ούτε γω έχω ακούσει, αλλά έχω δει τόσο μίσος. Έχω διαβασει όμως για άλλους  τραυματισμούς που έχουν προκαλέσει μαθητες σε δασκάλους, πχ σπάσιμο δαχτύλων στην πόρτα . Αν θέλεις μπορώ να βρω.

Mindthegap-

# 178 στις 12/3/2021
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.898

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από trocadero

Είναι αλήθεια ότι σε άλλες χώρες δεν υπάρχει τόσο αυστηρό λοκντάουν.  To αυστηρό λόκνταουν στην Ελλάδα το οποίο βέβαια δεν διαρκεί περισσότερο από άλλες ευρωπαικές χώρες (γαλλία, αγγλία, ελβετία κλπ) χρειάσθηκε διότι πολύς κόσμος δεν σέβεται το χαλαρό.  

Συγνωμη... 

εμεις δεν πειθαρχουμε με τα μετρα...;;; 

Ενω αλλες χωρες και οι πολιτες της ...εχουν τσακιστει... ;;

Γερμανια...Αγγλια...ολοι μεσα στα σπιτια τους ειναι...

γι αυτο γινεται χαμος...

Πραγματι...

Αρέσει στα μέλη jane1978, Francesca_ και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 179 στις 12/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μα...ηδη απο την πρωτη σελιδα τον καλουμε η τον σιχτιριζουμε που δεν ειναι μερα νυχτα, να παιρνει θεση προσωπικα για ΟΛΑ και να μας εξηγει, τις "αποριες" μας...

"Το πιο ανησυχητικό βέβαια είναι πως δεν έχει πάρει θέση ο πρωθυπουργός"...

Το κατα ποσο ειναι σημαντικο οταν οι Τουρκοι εχουν φτασει στο Σουνιο και κατα ποσο τρεχουν ενα καρο αλλα κρισιμα ζητηματα, μας ειναι αδιαφορο?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 176 από Spiros--

Διαφωνώ ...

... δεν φταίει ο πρωθυπουργός , μιας και εκ όσων γνωρίζω είναι φιλόζωος αλλά και όμηρος  των πολλών αδέσποτων κοπρόσκυλων που φιλοξενεί ... στην αυλή του ! 

Αυτός που θα πρέπει πραγματικά να απολογηθεί, είναι ο Υπουργός Υπόθαλψης Λυσσασμένων Σκύλων , που τους αφήνει ανεξέλεγκτους, να αλωνίζουν σε πλατείες και γειτονιές ... 

Mindthegap-

# 180 στις 12/3/2021
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.898

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από Helenaki4

Η αποχή στις τελευταίες εκλογές «χάιδεψε» το 40%.

Εαν χαιδεψει το 100 τοις εκατο θα ειμαι βαθια ευτυχισμενη 

Η αποχη ειναι πολιτικη σταση και αποψη...

Απορριπτω αλλα και δεν θελω να συνδραμω...

Αυτο σημαινει...

Αρέσει στα μέλη jane1978, 26-29-31 και σε ακόμα 2 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-19)
Σελίδες Αρχική«45678910111213Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε