Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Deja vu

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

hornet19

# 41 στις 11/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.615
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Enikos

Οι εφιαλτες ειναι απο βαρυστομαχια...

Ενα γιαουρτακι τα βραδυα!!!...

Και όμως έχει κολλήσει το στομάχι μου στη πλάτη από την συνεχή δίαιτα φίλε μου

hornet19

# 42 στις 11/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από Kristina_

Μωρε και δεινοσαυροι ζουν αναμεσα μας και μονοκεροι και πρασινα αλογα...χαλαω γω χατηρι???

Απλο το θεμα, αρκει να αποδεχθει κανεις οτι ανηκουμε σε διαφορετικα ειδη (οχι εσυ και εγω, αλλα εσεις και εμεις) εγω το εχω αποδεχτει χρονια τωρα και ...η ζωη συνεχιζεται...

α και λιγα  με τα αγαπημεναμου τρολ ααα ολα  κι ολα 

Χαλάρωσε βρε Κριστίν (χαχαχα εγώ το λέω) Ούτε μια θεωριούλα X-File (πού το θυμηθηκα τώρα αυτό ) δεν αφήνεις να πέσει κάτω

Αρέσει στο μέλος Kristina_

Kristina_

# 43 στις 11/3/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.667

Μα χιουμοριστικο ηταν το σχολιο μου αφου,...δεν ειδες τις φατσουλες ??? Ολα κι ολα ομως μη μου θιξει ο 232 τα αγαπημεναμου τρολς 

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από hornet19

Χαλάρωσε βρε Κριστίν (χαχαχα εγώ το λέω) Ούτε μια θεωριούλα X-File (πού το θυμηθηκα τώρα αυτό ) δεν αφήνεις να πέσει κάτω

Αρέσει στα μέλη andrikos66, hornet19

kostas232

# 44 στις 12/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

kristinaki

που σε λεει και ο μαθουσαλας το προβλημα με εσενα ΚΑΙ κατ'επεκταση τους ανθρωπους με τα ιδια μυαλα με σενα δεν ειναι που πιστευετε... δεν πα να πιστευεις και στον Ναβουχοδονόσορ ( παρε οποιον θελεις τον Α τιον Β τον Γ τον Δ ποσως με νοιαζει ) . το θεμα ειναι οτι δεν σεβεστε και ειστε συνεχεια μεσα στην ειρωνεια για αυτους που πιστευουν καπου.. ειτε αυτο λεγεται Θεος ειτε λεγεται deja vous. Και ξαναγραφω.. ειναι εντελως χαζο να προσπαθησεις να εξηγησεις φαινομενα με την λογικη... ποσο μυαλο πρεπει να εχεις για να το καταλαβεις??

Kristina_

# 45 στις 12/3/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν

Για την ειρωνια δε συμφωνω, αλλα αφου το βλεπεις ετσι δεν μπορω να κανω κατι...

Ως προς το σεβασμο μαλλον θα συμφωνησω,,,αν και ειναι απο εκεινες τις εννοιες που δεν πολυκαταλαβαινω τη χρηση που τους γινεται συνηθως...και εδω ομως δεν μπορω να κανω και κατι..,,

Εμενα με μαθανε πως το σεβασμο ειτε στον εμπνεει ο αλλος ειτε δεν,,,γι αυτο ακουγεται παντα καπως αστειο στα αυτια μου να ζητα η ακομη χειροτερα να απαιτει καποιος το σεβασμο μου (δε μιλαμε για σεβασμο/τηρηση δικαιωματων, νομου κλπ που τηρω ευλαβικα, ουτε για τυπικη συμπεριφορα απεναντι στον συνανθρωπο... αλλα για το «σεβασμο» στον οποιο καταλαβαινω οτι αναφερεσαι).

Βεβαια εχω καταλαβει οτι δεν ειμαι η μονη που μπερδευεται με την εννοια αυτη...οσοι  ζητουν «σεβασμο» αυτο που  θελουν ουσιαστικα ειναι η αποδοχη των αποψεων τους και ενιοτε η εν γενει αποδοχη τους...εμ δε γινεται να τους αποδεχθουμε επειδη το ζητανε! μααα αφουυυ...μας χωριζει αβυσσος!!! Πες μου τωρα δλδ εσυ ειναι αυτο λογικο? να αλλαξω εγω και να μοιασω σε σενα για να ικανοποιησω το αιτημα σου περι «σεβασμου»??? Η μηπως θα ηταν ενδειξη «σεβασμου» προς το προσωπο σου αν σιωπουσα και δεν εκφραζα καν την αποψη μου, αφου δεν μπορω να ταυτιστω με τη δικη σου??? Ε ναι, δε σε «σεβομαι» και το φωναζω!!! 

Ξερω, ξερω θα πεις παλι «δεν εξηγουνται ολα με τη λογικη»...γι αυτο σου λεωωω βρε...ας περιοριστει ο καθεις μας στο ειδος του 

Δε μιλαω για σενα προσωπικα...γενικα μιλαμε παντα...ομως να ξερεις υπαρχουν και αρκετοι ανθρωποι με τους οποιους μπορει να εχουμε εκ διαμετρου αντιθετες αποψεις και ομως τα καταφερνουμε μια χαρα και να συνδιαλλαγουμε, και παρεα να κανουμε και φιλοι να γινουμε και και... χωρις να απαιτουν το «σεβασμο» μας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από kostas232

kristinaki

που σε λεει και ο μαθουσαλας το προβλημα με εσενα ΚΑΙ κατ'επεκταση τους ανθρωπους με τα ιδια μυαλα με σενα δεν ειναι που πιστευετε... δεν πα να πιστευεις και στον Ναβουχοδονόσορ ( παρε οποιον θελεις τον Α τιον Β τον Γ τον Δ ποσως με νοιαζει ) . το θεμα ειναι οτι δεν σεβεστε και ειστε συνεχεια μεσα στην ειρωνεια για αυτους που πιστευουν καπου.. ειτε αυτο λεγεται Θεος ειτε λεγεται deja vous. Και ξαναγραφω.. ειναι εντελως χαζο να προσπαθησεις να εξηγησεις φαινομενα με την λογικη... ποσο μυαλο πρεπει να εχεις για να το καταλαβεις??

Αρέσει στα μέλη Mathusalas, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

kostas232

# 46 στις 12/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

θα θεωρησω

οτι δεν καταλαβες την εννοια   της λεξςω;  σεβασμος εφοσον θεωρεις οτι σεβασμος ειναι να αποδεχεσαι τις αποψεις των αλλων  .. αφησε στην ακρη τον εγωισμο , και τον τροπο με τον οποιο βλεπεις εσυ τα πραγματα, και σεβασου αυτον που σκεφτεται εντελω;ς διαφορετικα απο σενα και δεχεται την υπαρξη ενος κοσμου που δεν φαινεται... επειδη εσυ και οι ομοιοι σου ( με την εννοια των ιδιων ιδεων) δεν δεχεστε τιοτα περαν της λογικης και της επιστημης ,  σε πληροφροφω αγαπητη οτι γιατροι που καθεμ μερα κανουν παρεακι στον θανατο και πιστευουν στην υπαρξη του Θειου. ενα παραδειγμα αναφερω  γι να σου δειξω οτι και επιστημονες πιστευουν. οχι ολοι φυσικα...
βλεπω στο συγκεκριμενο θεμα μια ειρωνικη διαθεση σε ολες σου τις απαντησεις..

ευελπιστω να καταλαβεις τι θελω να πω αν και φοβαμαι οτι θα δυσκολευτεις λιγο απο την στιγμη που την λεξη σεβασμος την μεταφραζεις να δεχεσαι τις αποψεις του αλλου

Kristina_

# 47 στις 12/3/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν

Μπααα δε θα σε διαβασω καν...εμιλησα... ο καθεις στο ειδος του

hornet19

# 48 στις 12/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από kostas232

θα θεωρησωοτι δεν καταλαβες την εννοια   της λεξςω;  σεβασμος εφοσον θεωρεις οτι σεβασμος ειναι να αποδεχεσαι τις αποψεις των αλλων  .. αφησε στην ακρη τον εγωισμο , και τον τροπο με τον οποιο βλεπεις εσυ τα πραγματα, και σεβασου αυτον που σκεφτεται εντελω;ς διαφορετικα απο σενα και δεχεται την υπαρξη ενος κοσμου που δεν φαινεται... επειδη εσυ και οι ομοιοι σου ( με την εννοια των ιδιων ιδεων) δεν δεχεστε τιοτα περαν της λογικης και της επιστημης ,  σε πληροφροφω αγαπητη οτι γιατροι που καθεμ μερα κανουν παρεακι στον θανατο και πιστευουν στην υπαρξη του Θειου. ενα παραδειγμα αναφερω  γι να σου δειξω οτι και επιστημονες πιστευουν. οχι ολοι φυσικα...
βλεπω στο συγκεκριμενο θεμα μια ειρωνικη διαθεση σε ολες σου τις απαντησεις..

ευελπιστω να καταλαβεις τι θελω να πω αν και φοβαμαι οτι θα δυσκολευτεις λιγο απο την στιγμη που την λεξη σεβασμος την μεταφραζεις να δεχεσαι τις αποψεις του αλλου

Οι γιατροί που γνώρισα ως τώρα στη ζωή μου, αν έχουν μιλήσει καθόλου για Θεό, ή δεν πιστεύουν ή απλά δεν θέλουν να μπουν σε αυτή τη κουβέντα...

- Ρεντ: Πιστεύετε στον Θεό γιατρέ μου?

Ιατρός: Είναι μεγάλη συζήτηση και δεν έχουμε χρόνο για να την ανοίξουμε τώρα

hornet19

# 49 στις 12/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Ψέματα ήξερα γιατρό που πήγαινε συχνά στην εκκλησία, αλλά μάλλον ήθελε να ακολουθεί την παράδοση. Ο Θεός πριν λίγο καιρό τον πήρε κοντά Του.

Antzelina21

# 50 στις 12/3/2021
author
Γυναίκα / 21 / Ελεύθερη
Ν. Μεσσηνίας / Καλαμάτα
Απαντήσεις: 5
Πραγματικα για γέλια με αυτα που διαβάζω ???

kostas232

# 51 στις 12/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ναι οκ .. εσυ δεν γνωριζεις..

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από Kristina_

Παράθεση:

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από hornet19

Ψέματα ήξερα γιατρό που πήγαινε συχνά στην εκκλησία, αλλά μάλλον ήθελε να ακολουθεί την παράδοση. Ο Θεός πριν λίγο καιρό τον πήρε κοντά Του.

kostas232

# 52 στις 12/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

βλεπω

εισαι και ευγενικη... εμ βεβαια... τι να διαβασω και τι να μπω σε διαδικασιες οταν ο αλλος δεν συφωνει μαζι μου.. αυτα που δεν θες αυτα κανεις...

μεινε στον τζοτζο και στον νικολα...

Παράθεση:

hornet19

# 53 στις 12/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Έτσι όπως πάμε δεν θα μείνουν πολλά θέματα ανοικτά

Αρέσει στο μέλος giorgos170

Mathusalas

# 54 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 512

Φαγωθηκατε με το σεβασμο, την ειρωνια και το χιουμορ. απο οσο εχω δει ολοι εχουν και απο τα 3 που αναφερω. αναλογα σε ποιον απευθυνονται.

να παρω σαν παραδειγμα εμενα. σε μενα δεν φερεται κανεις με σεβασμο γιατι δεν εμπνεω κατι τετοιο και γιατι πολυ απλα δεν το θελω.

γεμιζω τις μπαταριες μου με λιγο πειραγμα, μεχρι το σημειο που να μην γινεται ενοχλητικο (βλεπε Κωστης). μου αρεσει το χιουμορ και προσπαθω μεσα απο τη γραφη μου να περναω χιουμορ, και παιχνιδι. δεν ειναι να τα παιρνεις ολα σοβαρα.

σιγουρα ενα ενδιαφερον θεμα θα με κανει να απαντησω με σοβαροτητα κατι το οποιο δεν ειναι το φορτε μου. λογω δουλειας η σοβαροτητα κατακλυζει το χωρο μου. εχω αναγκη απο παιχνιδι αλλα στα ορια της ευγενειας. αν με ζορισει καποιος θα φερθω αναλογα ή θα τον αποφυγω.

ψαχνω ατομα με θετικη ενεργεια και οχι μουντρουχους και τοξικους. δεν θα επωμιστω την αρνητικη ενεργεια καποιων.

οσο για σενα σενα κριστινα που λεει ο τυπος οτι σε λεω κριστινακι αν και δεν θυμαμαι να σε ειπα ετσι, προτιμω το χιουμορ σου. το βλεπω καμμια φορα και στο τσατ. προχωρα ετσι. ζηλευουν. αυτο σημαινει οτι κατι κανεις καλα.

Enikos

# 55 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.458

Εχωμε και την νεα εφευρεση βασανισμου των μαζων...

Την "δεν σε διαβαζω"...

Ρε τι μας ξημερωνει καθε μερα...

Αρέσει στο μέλος Mathusalas

macbook

# 56 στις 24/5/2021
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.579

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Antzelina21

Έχετε βιώσει το deja vu.

Όχι. 

Παράθεση:

Θελω να το μοιραστώ και να το πω καπου αυτούς τους 4 μηνες νιώθω πολύ περίεργα παράξενα βλεπω όνειρα με ανθρώπους που τους ξέρω φατσικά όμως χωρίς να έχουμε γνωριστεί πολλές φορές τους βλέπω σε όνειρο. 

Αυτό που περιγράφεις δεν είναι "deja vu" (προμνησία). Από εδώ:

Προμνησία ονομάζεται η αίσθηση που έχει κάποιος ότι μία κατάσταση που βιώνει στο παρόν έχει επαναληφθεί ακριβώς στο παρελθόν.

Παράθεση:

Η αληθεια ειναι εχω μια ανησυχία, ενα προαίσθημα ετσι στα καλά καθούμενα δεν λέει,δεν ξερω τι μηνυμα θέλει να περάσει το υποσυνείδητο μου μα την απάντηση στο ερώτημα δεν μπορω να την δώσω στον εαυτό μου γιατι δεν ξερω γιατι γινεται αυτο συνεχεία. 

Απλα θελω και μια άποψη πάνω σε αυτό ίσως βοηθήσει να παρω μια ιδέα, η ισως ακούσω κάποια αποψη για να καταλαβω και ίσως καταλήξω κάπου η κάποια συμβουλή από κάποιον που έχει βιώσει κατι παρόμοιο αλλά όχι ιδιο με μένα θα χαρώ αν μου απαντήσει κάποιος.?

Τα πρόσωπα στο όνειρό μας συνήθως αντικατοπτρίζουν πτυχές του εαυτού μας. Μπορεί να σε βοηθήσει να καταλάβεις τι σημαίνουν αυτά που βλέπεις αν προσπαθήσεις να χαρακτηρίσεις τον καθένα που εμφανίζεται στο όνειρό σου. Και τελικά μπορεί να μην υπάρχει κάποια ιδιαίτερη σημασία σε όσα βλέπεις. Μπορεί να είναι απλά ένας αντικατοπτρισμός επιρροών του περιβάλλοντός σου.

Δεν είναι καλά κατανοητό γιατί ονειρευόμαστε. Πιστεύεται εντούτοις ότι τα όνειρα λειτουργούν θεραπευτικά, προάγουν τη δημιουργικότητα και βοηθούν τη μνήμη. Δεν υπάρχει λοιπόν κανένας λόγος ανησυχίας ή άγχους για τα όνειρα που βλέπεις.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost