Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Deja vu

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Kristina_

# 21 στις 10/3/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.672
'Aρεσαν+: 0%

Στο 42 φυσικα 

(Παρακολουθα εσυ εγω θα δω εκτξ αισθηση)

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Enikos

Και εσυ τωρααα!!!...

Μανταρα μου τακανες...

Και παρακολουθω με τοση προσοχη που θα κατσει η μπιλια!!!...

Enikos

# 22 στις 10/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.471

Τι πιο σοβαρο απο το να ζηταμε σε ενα σαιτ γνωριμιων, συμβουλες...ονειροκριτη?...

Βαφτιζοντας τα ονειρα που βλεπουμε...Deja Vu?...

Εχεις χιλια δικαια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Antzelina21

Μάλλον ειμαι η μόνη φιλική και σοβαρή εδω μέσα 

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, Kristina_

SERTIOS

# 23 στις 10/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Kristina_

^n  

Επειδη η θεματοθετης δηλωνει 21 αλλα παιζει να ναι και 16 καλο ειναι να προσεχουμε και λιγακι τι @@@ γραφουμε

Συγνωμη αλλα τα πηρα τωρα!!! ...φορουμ λιακοπουλου θα καταντησουμε???

Σ αυτή τη ζωή υπάρχουν και άλλου είδους (ανησυχίες)...

Το να είσαι όμως καχύποπτος-η, με όλους και με όλα, δεν είναι η καλύτερη μέθοδος προσέγγισης για να επιτευχθεί ένα επιτυχές αποτέλεσμα. Σε κάθε περίπτωση όμως υπάρχει ακόμα η ελεύθερη επιλογή. 

hornet19

# 24 στις 10/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.615

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Enikos

Τι πιο σοβαρο απο το να ζηταμε σε ενα σαιτ γνωριμιων, συμβουλες...ονειροκριτη?...

Βαφτιζοντας τα ονειρα που βλεπουμε...Deja Vu?...

Εχεις χιλια δικαια...

Δίκαιο ονομάζεται το σύνολο των υποχρεωτικών και εξαναγκαστικών κανόνων οι οποίοι και ρυθμίζουν τις σχέσεις των διαβιούντων προσώπων σε μια κοινωνία.

Επίσης κατ΄ άλλο ορισμό: Δίκαιο είναι η ανθρώπινη θέληση η οποία ρυθμίζει την κοινωνική ζωή κατά τρόπο «ετερόνομο», «επιτακτικό» και «εξαναγκαστικό». Συνεπώς το δίκαιο δεν προέρχεται από την ατομική θέληση των επιμέρους ατόμων αλλά επιβάλλεται εξωτερικά. (wikipedia is your friend )

Επομένως - Έχει χίλια δίκια.

hornet19

# 25 στις 10/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από SERTIOS

... Σε κάθε περίπτωση όμως υπάρχει ακόμα η ελεύθερη επιλογή. 

Σωστό σε βρίσκω

kostas232

# 26 στις 10/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

το

πιο ευκολο θεματοθετης μου ειναι να κοροιδευεις οτι δεν μπορεις να εξηγησεις... ή δεν πιστευεις.. αν μιλας για Deja Vu ναι εχω ζησει πολελς φορες... σε μικρη ηλικια και μεχρι τα 25...  ενταξει δεν ειναι κατι το τρομερο αλλα με νευριαζε γιατι δεν ηξερα να το εξηγησω...
η κριστιν πιστευει στους Βιρμανους.. ενταξει γουστα ειναι αυτα...
υγ, και τζοτζο και νικολα

Kristina_

# 27 στις 11/3/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν

Υποθετω αναφερεσαι στην ελευθερη βουληση,,,και δε βλεπω ιδιαιτερο λογο  να  ανοιξουμε εμεις τωρα, εδω, τετοια συζητηση 

Απο τη στιγμη που η θεματοθετης βαφτισε deja vu την προφανη της επιθυμια που τη βλεπει και στον υπνο της και εσυ την «αναβαθμισες» σε «εξελιγμενο λογισμικο» και δε θες η δε μπορεις να αντιληφθεις αυτο που σχολιασα περι πιθανης ανηλικοτητας της κλπκλπ τι να λεμε τωρα?

Αν και τελικα δεν την κοβω για ανηλικη, αλλα για ενα απο τααγαπημεναμουτρολ ...232 βαλτο στη λιστα 

Εγω δεν τοποθετηθηκα για το αν υπαρχει αυτο που λεμε «διαισθηση?, dejavu κλπ (που τα δεχομαι ως φαινομενα με τη λογικη εξηγηση τους), αναφερθηκα μονο στην εξηγηση της καταστασης που βιωνει η θεματοθετης που ειναι ηλιου φαεινοτερη η εξηγηση της ...οκ θελει και 2δραμια 

Αμα τωρα εσεις κρινετε οτι ειναι  «σωστο» να στρεψετε το μυαλο της (που ενα τσικ θελει) να ξεκινησει το stalking στον ανθρωπο και στην οικογενεια του που βλεπει στον υπνο της επειδη εχει εξελιγμενο λογισμικο και μαγικες δυναμεις και «ειδε» οτι ειναι γραφτο να ζησουν μαζι και σε αυτη τη ζωη οπως εκαναν και σε προηγουμενες...ε τι να πω εγω? Θα ψηφισω νικολακεραφιλιωκαιχηρακαιαλκοολικηKaiΡιαλλαιφ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από SERTIOS

Σ αυτή τη ζωή υπάρχουν και άλλου είδους (ανησυχίες)...

Το να είσαι όμως καχύποπτος-η, με όλους και με όλα, δεν είναι η καλύτερη μέθοδος προσέγγισης για να επιτευχθεί ένα επιτυχές αποτέλεσμα. Σε κάθε περίπτωση όμως υπάρχει ακόμα η ελεύθερη επιλογή. 

SERTIOS

# 28 στις 11/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Kristina_

Υποθετω αναφερεσαι στην ελευθερη βουληση,,,και δε βλεπω ιδιαιτερο λογο  να  ανοιξουμε εμεις τωρα, εδω, τετοια συζητηση 

Απο τη στιγμη που η θεματοθετης βαφτισε deja vu την προφανη της επιθυμια που τη βλεπει και στον υπνο της και εσυ την «αναβαθμισες» σε «εξελιγμενο λογισμικο» και δε θες η δε μπορεις να αντιληφθεις αυτο που σχολιασα περι πιθανης ανηλικοτητας της κλπκλπ τι να λεμε τωρα?

Αν και τελικα δεν την κοβω για ανηλικη, αλλα για ενα απο τααγαπημεναμουτρολ ...232 βαλτο στη λιστα 

Εγω δεν τοποθετηθηκα για το αν υπαρχει αυτο που λεμε «διαισθηση?, dejavu κλπ (που τα δεχομαι ως φαινομενα με τη λογικη εξηγηση τους), αναφερθηκα μονο στην εξηγηση της καταστασης που βιωνει η θεματοθετης που ειναι ηλιου φαεινοτερη η εξηγηση της ...οκ θελει και 2δραμια 

Αμα τωρα εσεις κρινετε οτι ειναι  «σωστο» να στρεψετε το μυαλο της (που ενα τσικ θελει) να ξεκινησει το stalking στον ανθρωπο και στην οικογενεια του που βλεπει στον υπνο της επειδη εχει εξελιγμενο λογισμικο και μαγικες δυναμεις και «ειδε» οτι ειναι γραφτο να ζησουν μαζι και σε αυτη τη ζωη οπως εκαναν και σε προηγουμενες...ε τι να πω εγω? Θα ψηφισω νικολακεραφιλιωκαιχηρακαιαλκοολικηKaiΡιαλλαιφ 

H απάντηση που έδωσα αν διαβαστεί χωρίς (φόβο και πάθος) θα αποκαλύψει ότι είναι γραφτό της...

Στην φύση, μιας και τα λουλούδια ανθίζουν το καθένα στην ώρα του, απλά τα απολαμβάνω... 

Enikos

# 29 στις 11/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Καλα τα διαβασες Δασκαλε...

Διαβασε τωρα περι λογοπαιγνιου...

Και ενημερωσε μας...

...η ενημερωσου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από hornet19

Δίκαιο ονομάζεται το σύνολο των υποχρεωτικών και εξαναγκαστικών κανόνων οι οποίοι και ρυθμίζουν τις σχέσεις των διαβιούντων προσώπων σε μια κοινωνία.

Επίσης κατ΄ άλλο ορισμό: Δίκαιο είναι η ανθρώπινη θέληση η οποία ρυθμίζει την κοινωνική ζωή κατά τρόπο «ετερόνομο», «επιτακτικό» και «εξαναγκαστικό». Συνεπώς το δίκαιο δεν προέρχεται από την ατομική θέληση των επιμέρους ατόμων αλλά επιβάλλεται εξωτερικά. (wikipedia is your friend )

Επομένως - Έχει χίλια δίκια.

gogo6960

# 30 στις 11/3/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287
ΚορίτσιΗ απάντηση μου με α/α 7 δεν είναι καθόλου ειρωνικη, είναι μεταφορικη.. αυτό ακριβώς πιστεύω για τα όνειρα..ότι μας λείπει όταν είμαστε ξυπνιοι. το βλέπουμε στον ύπνο μας...Το Deja vu είναι Γαλλική λέξη και σημαίνει "έχω ήδη δει"..δεν έχει καμιά σχέση με τα όνειρα.. είναι να πας σε κάποιο μέρος για πρώτη φορά και να σου είναι γνωριμο, να νομίζεις ότι έχεις ξαναπαει...μην κολλας το μυαλό σου σε κάποιον που γνωρίζεις φατσικα και γνωρίζεις και την οικογένεια του και τους βλέπεις ολους μαζί στον ύπνο σου...ούτε να προβληματιζεσαι από τα όνειρα...βρες κάποιον που θα ενδιαφερθει για σένα ..κανε μια σχέση να τον βλέπεις και στον ύπνο σου και στο ξύπνιο σου ...καλή τύχη...
Αρέσει στα μέλη Kristina_, alisida

hornet19

# 31 στις 11/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Enikos

Καλα τα διαβασες Δασκαλε...

Διαβασε τωρα περι λογοπαιγνιου...

Και ενημερωσε μας...

...η ενημερωσου...

Πρέπει να μαθαίνουν σωστά τα ελληνικά τα "ανήλικα" που γράφουν.

hornet19

# 32 στις 11/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Εγώ δηλαδή που είδα στον ύπνο μου ότι συνέτρωγα με τον Ενικό σε κορωνοπάρτι να ανησυχήσω τώρα?

Αρέσει στα μέλη Enikos, MiltosRNLI1930

MiltosRNLI1930

# 33 στις 11/3/2021
author
Ανδρας / 59 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.521

Tουλαχιστον τα 70 % των ανθρωπων εχουν βιωσει αυτο το περιφημο deja vous και λεω εγω τωρα προς τι η Μανταμιτσα εθορυβηθει και ζητησε το λογο νευριασμενη για τις απαντησεις των σταθερων Μελων.Τι να πουμε κι΄εμεις που επι χρονια ακουμε τις παραξενιες του καθε ψυχακια .

Αρέσει στα μέλη hornet19, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

kostas232

# 34 στις 11/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ναι ναι

εαν προσπαθεις να εξηγησεις με την λογικη αυτα τα πραγματα ακομα θα περιμενεις τον νικολα και τον τζοτζο. ειναι οπως καποιοι ξυπνητζηδες επειδη δεν μπορουν να ερμηνευσουν την υπαρξη του θεου με την λογικη λενε οτι δεν υπαρχει.. μιλαμε για τοσα δραμια που λες και εσυ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Kristina_

Enikos

# 35 στις 11/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Να μην μαθουν δηλαδη τι σημαινει λογοπαιγνιο?...

Δεν ειναι "πραξη" των Ελληνικων?...

Ουτε νομιζω εμαθαν απο το σχεσεις η ποσο μαλλον εμενα, να μιλανε τα αλαμπουρνεζικα που μιλανε...

Τι ευαισθησιες!!!...

Πες ρε συ αυτο που ηθελες να πεις κανονικα και ασε τα σαφριδια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από hornet19

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

Enikos

# 36 στις 11/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Οι εφιαλτες ειναι απο βαρυστομαχια...

Ενα γιαουρτακι τα βραδυα!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από hornet19

Εγώ δηλαδή που είδα στον ύπνο μου ότι συνέτρωγα με τον Ενικό σε κορωνοπάρτι να ανησυχήσω τώρα?

Αρέσει στα μέλη andrikos66, MiltosRNLI1930

Kristina_

# 37 στις 11/3/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν

Δι + α 

Δι ΚΑΙ α 

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από hornet19

Kristina_

# 38 στις 11/3/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν

Καλε εμεις ειμαστε σε ενα συνεχεις deja vu

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από MiltosRNLI1930

Tουλαχιστον τα 70 % των ανθρωπων εχουν βιωσει αυτο το περιφημο deja vous και λεω εγω τωρα προς τι η Μανταμιτσα εθορυβηθει και ζητησε το λογο νευριασμενη για τις απαντησεις των σταθερων Μελων.Τι να πουμε κι΄εμεις που επι χρονια ακουμε τις παραξενιες του καθε ψυχακια .

Αρέσει στα μέλη giorgos170, MiltosRNLI1930

Kristina_

# 39 στις 11/3/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν

Μωρε και δεινοσαυροι ζουν αναμεσα μας και μονοκεροι και πρασινα αλογα...χαλαω γω χατηρι???

Απλο το θεμα, αρκει να αποδεχθει κανεις οτι ανηκουμε σε διαφορετικα ειδη (οχι εσυ και εγω, αλλα εσεις και εμεις) εγω το εχω αποδεχτει χρονια τωρα και ...η ζωη συνεχιζεται...

α και λιγα  με τα αγαπημεναμου τρολ ααα ολα  κι ολα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από kostas232

ναι ναι

εαν προσπαθεις να εξηγησεις με την λογικη αυτα τα πραγματα ακομα θα περιμενεις τον νικολα και τον τζοτζο. ειναι οπως καποιοι ξυπνητζηδες επειδη δεν μπορουν να ερμηνευσουν την υπαρξη του θεου με την λογικη λενε οτι δεν υπαρχει.. μιλαμε για τοσα δραμια που λες και εσυ.

Αρέσει στο μέλος andrikos66

hornet19

# 40 στις 11/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Enikos

Να μην μαθουν δηλαδη τι σημαινει λογοπαιγνιο?...

Δεν ειναι "πραξη" των Ελληνικων?...

Ουτε νομιζω εμαθαν απο το σχεσεις η ποσο μαλλον εμενα, να μιλανε τα αλαμπουρνεζικα που μιλανε...

Τι ευαισθησιες!!!...

Πες ρε συ αυτο που ηθελες να πεις κανονικα και ασε τα σαφριδια...

Τι ήθελα να πω; χαχα τι υπαινίσσομαι; Ότι το έχω δει τόσες φορές αυτό το δίκαιο ως έννοια να γίνεται κουρέλι στο Διαδίκτυο που έχω μπουχτίσει πια ..

Αρέσει στο μέλος giorgos170
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε