Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι όνειρο είδα(τε) χτες

Σελίδα : 1

hornet19

# 1 στις 11/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.334
'Aρεσαν+: 0%

Τι όνειρο είδα(τε) χτες

Λοιπόν χτες είδα ένα πολύ φορουμικό όνειρο (όταν παίρνω φόρουμ, φόρουμ κατηφόρουμ.. καταλάβατε )

Ήμουν σ' ένα στενό και τσουπ στρίβει στη γωνία η Bliss (μία είναι η Bliss!). Αμέσως μου χαμογέλασε, πράγμα που σημαίνει ότι θα πρέπει να είχαμε ξανασυναντηθεί. Μπήκαμε σε μια πολυκατοικία. Ανεβήκαμε δυο ορόφους με τις σκάλες (είχα λεπτύνει επικίνδυνα στο όνειρο ) και μας υποδέχτηκε μια παρεΐτσα - Ο 'Ελικας ήταν οικοδεσπότης, ο Επταήμερος, δεν το ξεκαθάρισε το όνειρο... Θυμάμαι κάθισα δίπλα στον Ενικό. Τον λέγανε Πέτρο στο όνειρο (δεν ξέρω το πραγματικό του όνομα). Ήταν μεγαλόσωμος αλλά κομψός και καλοντυμένος, όπως τον έχω στη φαντασία μου από την παλιά φωτογραφία του Πολυτεχνείου. Μιλήσαμε με ειλικρίνεια και ευγένεια (!) και σκέφτηκα "δεν είναι από κοντά όπως τον ξέρω στο φόρουμ"... Και τσιμπούσαμε τσιπς και ξηρούς καρπούς

Μετά ξαφνικά φεύγοντας θυμήθηκα ότι έχουμε και Covid και σκέφτηκα πάει την πάτησα τώρα, αφού δεν φορούσαμε μάσκες και δεν έχω κάνει και το εμβόλιο, και πετάχτηκα από το κρεβάτι ξυπνώντας!

Αρέσει στα μέλη andrikos66, Francesca_ και σε ακόμα 2 μέλη.

Paralia48

# 2 στις 11/3/2021
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.299

Αυτό είναι πολύ ωραίο όνειρο. Η Bliss είναι η καλή νεράιδα που σε πήρε απ το χέρι και σε ανέβασε 2 ορόφους, δγλ 2 τέρμινα, 2 πατωματα ψηλά, πολύ ψηλά... Εκεί βρήκατε ένα συχωρεμένο μέλος , δηλ σε πήγε στον παράδεισο. Ήταν μάλιστα ο οικοδεσπότης επομένως ήταν ο παραδεισος. Ο Επταήμερος ήταν εκεί, πάντα με τα καλά και σοφά του λόγια, έχει εξασφαλίσει μια θέση στο παραδεισο/// στο πολύ μακρινό μέλλον βέβαια/// Κάθησες δίπλα στον κομψό και καλοντημένο Ενικό,  χε χε τον έλεγαν πέτρο. χμμμ    του είχε δώσει μάλλον το κλειδί ο κλειδωκράτωρ του παραδείσου και του είχε δανείσει το όνομα,,,   χοχο  Και θυμισε το Πολυτεχνείο, αυτό είναι δείγμα αγώνα. Εκεί φαγαμτε τα πεντανόστιμα και ανθιγειινά τσιπς, αυτά συμβολίζουν την καλοπέραση. Η θυμιση του κοβιντ δεν ήταν τυχαία. Σημαίνει ότι με τη βοήθεια των μελών του φορουμ, θα τελειώσει ο εφιάλτης και θα έρθει σύντομα η καλοπέραση.

Αρέσει στα μέλη Francesca_, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

hornet19

# 3 στις 11/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Paralia48

Αυτό είναι πολύ ωραίο όνειρο. Η Bliss είναι η καλή νεράιδα που σε πήρε απ το χέρι και σε ανέβασε 2 ορόφους, δγλ 2 τέρμινα, 2 πατωματα ψηλά, πολύ ψηλά... Εκεί βρήκατε ένα συχωρεμένο μέλος , δηλ σε πήγε στον παράδεισο. Ήταν μάλιστα ο οικοδεσπότης επομένως ήταν ο παραδεισος. Ο Επταήμερος ήταν εκεί, πάντα με τα καλά και σοφά του λόγια, έχει εξασφαλίσει μια θέση στο παραδεισο/// στο πολύ μακρινό μέλλον βέβαια/// Κάθησες δίπλα στον κομψό και καλοντημένο Ενικό,  χε χε τον έλεγαν πέτρο. χμμμ    του είχε δώσει μάλλον το κλειδί ο κλειδωκράτωρ του παραδείσου και του είχε δανείσει το όνομα,,,   χοχο  Και θυμισε το Πολυτεχνείο, αυτό είναι δείγμα αγώνα. Εκεί φαγαμτε τα πεντανόστιμα και ανθιγειινά τσιπς, αυτά συμβολίζουν την καλοπέραση. Η θυμιση του κοβιντ δεν ήταν τυχαία. Σημαίνει ότι με τη βοήθεια των μελών του φορουμ, θα τελειώσει ο εφιάλτης και θα έρθει σύντομα η καλοπέραση.

3 πράγματα που σχετίζονται με το όνειρο. Έξω που είχα πάει για άσκηση σήμερα συνάντησα μετά από καιρό έναν παλιό γείτονα και, αν και φορούσαμε μάσκα, πιάσαμε για ώρα την κουβέντα και μετά φοβήθηκα μήπως ήταν ασύμπτωματικός. Ένα το κρατούμενο

2) Είμαι σε δίαιτα και ειδικά αλμυρά και τσιπς έχω να φάω χρόνια. Άρα ο "πεινασμένος" καρβέλια ονειρεύεται...

Και τρίτο χαρακτηριστικό: Τελικά ο "Πέτρος" ήταν μια φλασιά άπο έναν παλιό μου ψηλό συμμαθητή που ήταν πανέξυπνος αλλά δεν τον πολυχώνευαν οι άλλοι μαθητές και έγινε - Guess what? - δικηγόρος

Αρέσει στα μέλη Francesca_, Paralia48 και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 4 στις 11/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.683

Εδω ειμαι...ασεβεις και αλλα τελωνια...

Αρέσει στα μέλη Francesca_, hornet19 και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 5 στις 11/3/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.683

Για πες και της σοβαρης θεματοθετριας, τι πα να πει το ντεζαβου της!!!...

Εδω σε θελω!!!...

Οχι στα ευκολακια!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Paralia48

Αρέσει στα μέλη Francesca_, Kristina_ και σε ακόμα 2 μέλη.

la-mer

# 6 στις 11/3/2021
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 840

μα τώρα το κατάλαβες;;;

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Paralia48

Αυτό είναι πολύ ωραίο όνειρο. Η Bliss είναι η καλή νεράιδα

gogo6960

# 7 στις 11/3/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Σοβαρό αυτό το όνειρο... Μια γυναίκα με τέσσερις άντρες...

Μηπως λέω τωρά...πεινας και ονειρευεσαι καρβελια?
Αρέσει στα μέλη Marw_25, ALEXANDRIANI123 και σε ακόμα 2 μέλη.

hornet19

# 8 στις 11/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από la-mer

μα τώρα το κατάλαβες;;;

Αρέσει στα μέλη Francesca_, la-mer

hornet19

# 9 στις 11/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από gogo6960

Σοβαρό αυτό το όνειρο... Μια γυναίκα με τέσσερις άντρες...

Μηπως λέω τωρά...πεινας και ονειρευεσαι καρβελια?

Ήταν κι άλλα πρόσωπα στο βάθος που δεν αποσαφηνίζονται στο όνειρο.

Αρέσει στα μέλη giorgos170, la-mer

la-mer

# 10 στις 12/3/2021
author
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή

https://www.youtube.com/watch?v=8kNwvIEQsg0

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από hornet19

Τι όνειρο είδα(τε) χτες

Ήμουν σ' ένα στενό και τσουπ στρίβει στη γωνία η Bliss (μία είναι η Bliss!). Αμέσως μου χαμογέλασε, πράγμα που σημαίνει ότι θα πρέπει να είχαμε ξανασυναντηθεί. Μπήκαμε σε μια πολυκατοικία. Ανεβήκαμε δυο ορόφους με τις σκάλες (είχα λεπτύνει επικίνδυνα στο όνειρο ) και μας υποδέχτηκε μια παρεΐτσα - Ο 'Ελικας ήταν οικοδεσπότης, ο Επταήμερος, δεν το ξεκαθάρισε το όνειρο... Θυμάμαι κάθισα δίπλα στον Ενικό. Τον λέγανε Πέτρο στο όνειρο (δεν ξέρω το πραγματικό του όνομα). Ήταν μεγαλόσωμος αλλά κομψός και καλοντυμένος, όπως τον έχω στη φαντασία μου από την παλιά φωτογραφία του Πολυτεχνείου. Μιλήσαμε με ειλικρίνεια και ευγένεια (!) και σκέφτηκα "δεν είναι από κοντά όπως τον ξέρω στο φόρουμ"... Και τσιμπούσαμε τσιπς και ξηρούς καρπούς

Μετά ξαφνικά φεύγοντας θυμήθηκα ότι έχουμε και Covid και σκέφτηκα πάει την πάτησα τώρα, αφού δεν φορούσαμε μάσκες και δεν έχω κάνει και το εμβόλιο, και πετάχτηκα από το κρεβάτι ξυπνώντας!

Αρέσει στα μέλη hornet19, Enikos

la-mer

# 11 στις 12/3/2021
author
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή

εγώ ξέρω ότι μας έθαψες όλους, έκανες και τα κόλλυβα και τέλειωσε ο εφιάλτης και τώρα καλοπερνάτε!

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Paralia48

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Enikos

la-mer

# 12 στις 12/3/2021
author
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή

επισκιάστηκαν από εμάς βρε! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από hornet19

Heptamer

# 13 στις 12/3/2021
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.939

Αν τον ειδες με εξαρτηση  και γκλομπ, τι να σου ξεκαθαρισει;

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από hornet19

Ο 'Ελικας ήταν οικοδεσπότης, ο Επταήμερος, δεν το ξεκαθάρισε το όνειρο... 

gogo6960

# 14 στις 12/3/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Θεματογραφε

Κατά την ταπεινη μου άποψη και τα άλλα πρόσωπα θα έπρεπε να αποσαφηνιζονται πληρως στο όνειρο...

Μην μ αφήνεις να κάμω περίεργες σκέψεις... 

χαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από hornet19

hornet19

# 15 στις 12/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από gogo6960

Θεματογραφε

Κατά την ταπεινη μου άποψη και τα άλλα πρόσωπα θα έπρεπε να αποσαφηνιζονται πληρως στο όνειρο...

Μην μ αφήνεις να κάμω περίεργες σκέψεις... 

χαχαχα

Και όμως... Σπάνια τα όνειρά μου είναι σαν το προχτεσινό. Συνήθως δεν έχουν καθόλου συνοχή, ούτε αρχή και τέλος. Είναι "χαοτικά", ας πούμε.

Και έτσι δεν συγκρατώ (πολύτιμες) λεπτομέρειες

Αρέσει στο μέλος ALEXANDRIANI123

hornet19

# 16 στις 12/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Συμπέρασμα - Μερικούς εκτός από το φόρουμ τελευταία τους βλέπω και στον ύπνο μου. Να τρομάξω τώρα γιατρέ μου?

Αρέσει στα μέλη ALEXANDRIANI123, la-mer

Mathusalas

# 17 στις 12/3/2021
author
Ανδρας / 59 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 382

αν ασχολεισαι ολη μερα με το φορουμ τι αλλο θα δεις? εγω μια μερα εβλεπα απο το πρωι μεχρι το βραδυ σειρα φαντασιας και ειδα ονειρο οτι ειχα ενα διαστημοπλοιο. μαλλον ειχαν παρει τα μυαλα μου αερα

Αρέσει στα μέλη Marw_25, ALEXANDRIANI123 και σε ακόμα 2 μέλη.

hornet19

# 18 στις 12/3/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Mathusalas

αν ασχολεισαι ολη μερα με το φορουμ τι αλλο θα δεις? εγω μια μερα εβλεπα απο το πρωι μεχρι το βραδυ σειρα φαντασιας και ειδα ονειρο οτι ειχα ενα διαστημοπλοιο. μαλλον ειχαν παρει τα μυαλα μου αερα

Έτσι ακριβώς

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost