Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μου έστειλε μετα από 3 μήνες

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Enikos

# 21 στις 17/3/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.742
'Aρεσαν+: 0%

Εμενα το ιδιο σχολιο, μου το  εκοψαν...

Για τον πλεονασμο...μαλλον...

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από toxotis81

Δεσποινάκι  εσυ απαντάς τώρα για τήν Αlexandra233 ?  Mπερδεύτηκες πάλι

Alexandra233

# 22 στις 17/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ρε παιδιά αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως αφού από κοντά δεν έκανε κίνηση τότε γιατί να ασχολείται με το τι ανεβάζω και τι όχι, να βάζει φίλους του να βλέπουν, όλα αυτά τι δείχνουν δηλαδή; και αφού όπως είπε ήθελε να ξεκαθαρίσει ότι δεν κρατάει κακία θα μπορούσε να το έκανε νωρίτερα μέσα από μηνύμα και όχι να προτιμάει από κοντά όπως είπε,τι ήθελε δηλαδή να δει αν νιώσει κάτι που θα με δει ή αν έγω νιώθω κάτι; εγώ έκανα την βλακεια και τον πλησίασα να τον φιλήσω γιατί έτσι μου βγήκε εκείνη την στιγμή γιστι μάλλον ήμουν αυτή που ένιωσα κάτι που τον είδα ενώ αυτός μόνο λόγια ήταν 4 χρόνια τώρα.. Και όταν τον πλησιάζω λέει είμαι μπερδεμένος με ότι έχει γίνει και να μην μου το χαλάσει και με το παιδί που του είπα κ καλά πως βγαίνω.. Αυτό που έκανα το μετάνιωσα γιατι τώρα θα το παίρνει και πάνω του ενώ τόσο καίει έδειχνα αδιαφορία έκανα αυτό και τα χάλασα όλα.. Δεν έπρεπε να ήμουν τόσο καλή μαζί του δεν έπρεπε να βρισκόμουν καν αλλά ο ενθουσιασμός και τα συναισθήματα μου δεν με άφησαν.. Του εστειλα μέτα από αυτό πως ότι εγινε ήταν μια παρορμηση στιγμής και ας το ξέχασουμε και μου είπε να ακολουθήσει ο καθένας τον δρόμο του και αν θέλω κάτι να του στείλω.. Εσείς τι πιστεύετε με όλα αυτά;

rocknroller

# 23 στις 17/3/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 43

Σου τα εξηγησε ολα στα τελευταιο μηνυμα. Απλα βαλτε το πισω σας και προχωρηστε. Οσο για τη ζηλεια, να ξερεις, πως δεν ειναι παντοτε για καλο, Εαν καποιος σε παρακολουθει μεσω τον σοσιαλ μιντια, αυτο δειχνει εμμονη και τασεις για ελεγχο. Καλυτερα να αποφευγεις τετοια ατομα. Σιγουρα ολοι θα επιδειξουμε που και που λιγη ζηλεια, ειναι ανθρωπινο. Υπαρχουν ομως και ορια.

Θα σου πω ενα παραδειγμα αρνητικης πλευρας της ζηλειας:
Πριν καποια χρονια, ειχα γινει τακτικος θαμωνας σε μια καφετερια εξαιτιας ενος κοριτσιου που δουλευε εκει. Ηταν και διπλα στο σπιτι μου η καφετερια οποτε με βολευε να παιρνω απο κει τον καφε μου. Μαζι με τη κοπελα που γουσταρα, δουλευε εκει και ενα αλλο κοριτσι το οποιο εβλεπε πως εγω φλερταρα την συναδελφο της και την ζηλευε. Εμενα δεν με γουσταρε καθολου (εαν με γουσταρε θα το δικαιολογουσα) και γι'αυτο συμπεριφεροταν στην αλλη κοπελα πολυ ασχημα οσο βρισκομουν εγω τριγυρω. Της μιλουσε αποτομα, εβγαζε κακια και νευρικοτητα με το υφος και τις κινησεις της.
Αυτη η συμπεριφορα ειναι η ασχημη πλευρα της ζηλειας. Ζηλευε που δεν επαιρνε εκεινη ολη τη προσοχη. Εαν ζηλευε επειδη απλως με γουσταρε, ισως να μην συμπεριφεροταν κατα αυτο το τροπο. Κατι παρομοιο μπορει να συμβαινει και με το πρωην αγορι σου. Ειναι σημαντικο να μην εχουμε ΠΑΘΗΤΙΚΗ ΖΗΛΕΙΑ, αλλα ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΗ. Να ζηλευουμε (διοτι ειμαστε ανθρωποι) αλλα να το πραττουμε σωστα και να χρησιμοποιουμε αυτο το αρνητικο συναισθημα για κατι που θα βγει σε καλο. Και οχι για να δυσκολευουμε τις ζωες αλλων ανθρωπων. 
Ορισμενες φορες, μετα απο εναν χωρισμο, τα ατομα που αφηνουμε πισω, θελουν να ξερουν πως ακομα τους σκεφτομαστε πως ειμαστε ακομα μερος της καθημερινοτητας τους. Γιατι; για να ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΕΙ ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ μας. Επομενως, πιστευω, πως ο πρωην σου απλως εξυπηρετει τον εγωισμο του. Απλα παψε να ασχολεισαι ΓΕΝΙΚΑ και θα δεις πως ολα θα πανε καλυτερα.

Alexandra233

# 24 στις 18/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ήταν η μεγαλύτερη μου σχέση,έκανα μαζί του τόσα όνειρα, μου έδωσε τόσες υποσχέσεις,ελεγε αν δεν με έχει δεν θα ζει και μετά από 3μιση μήνες άλλος άνθρωπος, λες και όλα έσβησαν μέσα του ότι ένιωθε.. Τόσο αδιάφορη του ήμουν; τα έδωσα όλα σε αυτή την σχέση γιατί πίστευα πως αυτός είναι ο άνθρωπος μου ήμουν χάλια από τότε που χωρίσαμε και με το που μου έστειλε και τον είδα ένιωσα άλλος άνθρωπος πίστευα πως και σε αυτόν λείπω αλλά τελικά όλα λάθος.. Αυτός ψάχνεται, περνάει καλά και εγώ κάθομαι ακόμη να ελπίζω και όχι για να ξαναγυρίσω αλλά για να τον κάνω να νιώσει όπως νιώθω εγώ τώρα μετά από αυτό που μου έκανε..

rocknroller

# 25 στις 19/3/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 43
Οι ανθρωποι εχουν αυτη τη δυνατοτητα να ξεχνανε τα συναισθηματα τους πολυ γρηγορα. Μου εχει συμβει και σε μενα σε μια απο τις σχεσεις που ειχα. Δεν ειναι κατι το τρομερο, ετσι ειναι κατασκευασμενη η ψυχοσυνθεση του ανθρωπου:Βαζει πισω το παρελθον του, ξεχναει και προχωραει. Ειδικα εαν προκυψει ενα νεο ερωτικο ενδιαφερον, τοτε του ειναι πιο ευκολο να αφησει πισω του το παρελθον.Εχω βρεθει και γω σε αυτη τη θεση και ξερω ποσο δυσκολο ειναι. Και σου δινω μια φιλικη συμβουλη. Σταματα να ασχολεισαι, κοιταξε να ξαναφτιαξεις τη ζωη σου, αφησε πισω σου οτι εγινε και θα δεις πως ολα θα φτιαξουν προς το καλυτερο.

Hepatica

# 26 στις 20/3/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 144
Μην προσπαθεις να καταλάβεις. Έτσι είναι.. Αυτά που σου έγραψε αυτά κ εννοούσε:αν δεν ήθελες να πας έχεις καλώς, αν δεν ήθελες πάλι έχει καλώς, όπως κ αν γινόταν κάτι έχει καλώς, όπως κ στο αν δεν γινόταν. Αυτό δεν σου είπε εν ολίγοις? Άφεση αμαρτιών ήθελε ουσιαστικά, του επιβεβαίωσες κ τον εγωισμό κ τον ιδιο κ "βγηκε" κ από πάνω. Μην αναρωτιέσαι τώρα, μόνη σου έβαλες το κεφάλι σου στην γκιλοτίνα. Δεν πειράζει, θα σου γίνει μάθημα να μην δίνεις δεύτερες ευκαιρίες από εδώ κ πέρα κ να βλέπεις τα πράγματα ως έχουν. Γιατί κ οι γυναικες έχουν μια τάση να υπεραναλυουν τα πράγματα κ να χάνουν το νοημα. Δεν σε θέλει καλή μου γιατί δεν είναι μαζί σου. Αν σε ήθελε θα ηταν. Το ότι ψαχουλευει σε σοσιαλ είναι κ απο περιέργεια κ από εγωισμο. Τίποτα περισσότερο η λιγότερο. Ένας άντρας που σε θέλει, δεν σου πετάει το μπαλακι. Είναι πιο ξεκάθαρος πεθαινεις. Το νιώθεις αυτό κ σε διαπερνάει επίσης. Σόρρυ που γίνομαι σκληρή, αλλά σκέψου ότι τα καλύτερα έρχονται. Καλύτερα να χαλάσεις αλλά 3-4 χρόνια όπως τα γουστάρεις εσύ παρά μαζί του κ να τρέχεις να τα τον καταλάβεις. Διέγραψε φίλους του να μην βλέπει κ μπλόκαρε κ τον ίδιο. Μόνο αν πάρεις απόσταση θα καταλάβεις πόσα γιατί θα εχει καθαρό κεφάλι. Προχωρά μπροστά έστω κ με "κουτσό" πόδι...

Alexandra233

# 27 στις 7/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Απλά πιστεύω πως αυτός ήθελε να δει από κοντά πως θα είμαι εγώ αν νιώθω ακόμη κάτι και ίσως είχε σκοπό και για να τα ξανά βρει μαζί μου γιατί οι κινήσεις που έκανε έδειχνε σαν να ενδιαφέρεται και ίσως επειδή εγώ φάνηκα "εύκολη" που μετά από ότι έκανε δέχτηκα να τον συναντήσω και ήμουν και πολύ άνετη λες και δεν έγινε τίποτα.. Απλά έτσι είμαι εγώ.. Δεν κρατάω κακίες όταν περνάει κάποιος καιρός μετά φεύγει ο θυμός μου.. Δεν έπρεπε να πάω από την αρχή, έπρεπε να ήμουν πιο σκληρή μαζί του όχι να έλεγα με την πρώτη ναι θα πάω, ούτε θα γινόταν αυτό που έγινε που πήγα να τον φιλήσω και όλα θα ήταν αλλιώς.. Απλά πιστεύω τον ξενέρωσε αυτο αφού πήρε και την επιβεβαίωση του και τώρα απλά δεν ασχολείται καν.. Το θεμα είναι πως από εκεί που ειχα ξεχάστει κάπως τις τελευταίες μέρες βλέπω όνειρα με αυτόν και την οικογένειά του δεν ξέρω γιατί..

Alexandra233

# 28 στις 14/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θα τρελαθώ τελείως.. Μου έστειλε μήνυμα ξανά χθες το βράδυ να μου πει λέει κάτι τελευταίο που ήθελε.. Πως τον πόνεσε λέει η καρδιά του που αντισταθηκε όταν πήγα να τον φιλήσω γιατί λέει με αγάπησε πραγματικά και ότι πιέσε λίγο τον εαυτό του γιια να ξαναγίνει κάτι και να συνεχίσουμε αλλά δεν μπόρεσε γιατί τον κράτησαν πίσω οι τσσκωμοι και όλα αυτά και πως να βρω κάποιον να είμαι ευτυχισμένη και να τον αγαπήσω πραγματικά και αν με βλέπει λέει στον δρόμο θέλει να με χαιρετάει και να κάνω και εγώ το ίδιο γιατί θα χαρεί πολύ.. Σοβαρά τώρα ας μου πει κάποιος γιατί τα, κάνει όλα αυτά; έστειλε ήδη μετα από 4 μηνες να ξεκαθαρίσουμε από κοντά πήγα κ τίποτα και στελνει πάλι χθες ενώ υποτίθεται τα ειχε ξεκαθαρίσει.. Τι να πω..

trocadero

# 29 στις 14/4/2021
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 136

πόρτα για τον χειμώνα

την κρατάει ανοιχτή για κάθε ενδεχόμενο. τώρα που τελειώνει και από τον στρατό...

επειδή όμως ποτέ δεν ξέρει κανείς - αν και πολλά πράγματα φαίνονται από αρκετά μακρυά - και αφού θέλεις τόσο, δοκίμασε χωρίς να τρέφεις πολλές ελπίδες.

Παράθεση:

Σχόλιο # 5 από Alexandra233
Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι μου έστειλε μετα από 3 μήνες και στο μήνυμα του είπε να μιλήσουμε για ότι εγινε και όχι να γίνει κάτι δεν χρειάζεται και πως αν δεν θέλω δεν έχει θέμα και θα το καταλάβει.. Επίσης κάθεται και ακολουθεί και κάνει λαικ σε οποίαν να ναι στα σοσιαλ, μπορεί να στέλνει κιόλας σε άλλες και να του ρίχνουν άκυρο ξέρω γω..ςπο την μια σκέφτομαι να, παω να δω τι θέλει να μου πει μετά από ότι έκανε κιόλας αλλά από την άλλη δεν ξέρω..

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost