Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

σεξουαλικότητα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

woman1975

# 1 στις 15/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

σεξουαλικότητα

τι σημαίνει για τον καθένα το επίθετο "ερωτεύσιμος"

archagellos

# 2 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527
'Aρεσαν+: 0%

Αγαπητη ,

ειναι παντελως υποκειμενικο το θεμα ...και δεν αγγιζει καν την σφαιρα της αντικειμενικοτητας .

Για καποιον/α μπορει ενα ατομο να ειναι ποιο ¨ερωτευσιμο" ...να τον τραβαει για καποιον λογο

περισσοτερο και για καποιον/α αλλον το ιδιο ατομο ... να ειναι απωθητικο ...

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη alisida, gogo6960

Mathusalas

# 3 στις 15/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ερωτηση σου αν δεν υπαρχει τοποθετηση σου δεν στεκει. αν δεν λες την αποψη σου σημαινει οτι δεν ξερεις? δεν εχεις αποψη? παρολαυτα θα σου απαντησω. ερωτευσιμος σημαινει Mathousalas. ανθρωπος με χιουμορ που κανει τα κοριτσια να αναρωτιουνται και να χαμογελουν. ευτυχως οχι ολα αλλιως θα ειχα θεμα

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από woman1975

σεξουαλικότητα

τι σημαίνει για τον καθένα το επίθετο "ερωτεύσιμος"

ALEXANDRIANI123

# 4 στις 15/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ερωτευσιμος

Θα έλεγα πως είναι το άτομο, άνδρας ή γυναίκα που εκπέμπει ερωτισμό και αυτό το διαπιστώνουν οι άλλοι. Δεν σημαίνει απαραίτητα ότι του την πέφτουν ή της την πέφτουν όλοι. Όμως όλοι, ή οι περισσότεροι έστω, αναγνωρίζουν την ερωτική αύρα που εκπέμπει.

Enikos

# 5 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.741

Ποσο καιρο εχεις που το κοιτας με το μακαρονι, το εννιαρι...

Αυτο σημαινει...

Αρέσει στα μέλη la-mer, gogo6960

woman1975

# 6 στις 15/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σεξουαλικότητα

Πιστεύω πως ερωτεύσιμος είναι ο άνθρωπος που εκπέμπει γοητεία, αυτός που, σχεδόν, σου επιβάλλει να τον ερωτευθείς... 

Empathica

# 7 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Δάφνη
Απαντήσεις: 2

Ερωτευσιμος/η

Κάποιος/α που μπορεί να προκαλέσει έρωτα από άλλους προς εκεινον/η. Αν υπάρχουν τοτε υπάρχουν και κάποιοι που δεν μπορούν.Θυμίζει το αξιαγάπητος. Δεν είναι όλοι άξιοι να αγαπηθούν;

GeorgeVi

# 8 στις 16/3/2021
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Απαντήσεις: 2
Κάτι διαφορετικό για τον καθένα.
Γκάλοπ κάνεις;
Βρες κάποιον που η άποψή του ταυτίζεται με τη δική σου.

Alezandra

# 9 στις 16/3/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 815

Εσείς έχετε δίκιο σε γενικές γραμμές γιατί όποιον μας κάνει να γελάμε τον θέλουμε για παρέα και μπορεί στο τέλος να τον ερωτευτούμε.

Οι άνθρωποι που δεν θέλουν να ερωτευτούν οι ίδιοι επειδή φοβούνται τον έρωτα,δεν τους ερωτεύεται κανεις και τους εγκαταλείπουν όλοι.

Μετά νομίζουν πως δεν είναι ερωτευσιμοι,όμως αυτό δεν ισχύει.

Η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετά δειλοί για να ερωτευτούν και η δειλία δεν πάει πακέτο με τον έρωτα,είναι σα να βάζεις κέτσαπ στο σουβλάκι δηλαδή,μπορεί να το φας για λίγο αλλά γρήγορα θα νοσταλγήσεις την κλασική συνταγή με το τζατζίκι.

Καταλάβατε ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Mathusalas

ερωτηση σου αν δεν υπαρχει τοποθετηση σου δεν στεκει. αν δεν λες την αποψη σου σημαινει οτι δεν ξερεις? δεν εχεις αποψη? παρολαυτα θα σου απαντησω. ερωτευσιμος σημαινει Mathousalas. ανθρωπος με χιουμορ που κανει τα κοριτσια να αναρωτιουνται και να χαμογελουν. ευτυχως οχι ολα αλλιως θα ειχα θεμα

argaard

# 10 στις 16/3/2021
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.264

ο τίτλος τι σχέση έχει με το θέμα; 

Ταυτίζεις το τη σεξουαλικότητα με την ερωτευσιμότητα;
Θα απαντήσω στο θέμα και όχι στο τίτλο.Ερωτεύσημη για μένα είναι μία γυναίκα που η θηλυκότητα ξεχειλίζει και φαίνεται ακόμα και αν την κοιτάξεις, αλλά ταυτόχρονα είναι και ανεξάρτητη χωρίς αυτή η ανεξαρτησία να καπελώνει την θηλυκότητα.  
Αρέσει στο μέλος la-mer

Lolita68

# 11 στις 16/3/2021
author
Γυναίκα / 54 / Χήρα
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Απαντήσεις: 161

Βρε κοριτσι μου...εισαι ηδη 46(οπως μας λες) και ρωτας τι σημαινει για μας ερωτευσιμοςη ...

Για να ρωτας ...μαλλον δεν το εχεις βρει εσυ ακομα του τι σημαινει. Και για να μη το εχεις βρει μαλλον δεν το εχεις αισθανθει...
Αγαπησε την παρτη σου, νιωσε ομορφη , απεκτησε αυτοπεποιθηση και θα γινεις και ερωτευσιμη. Σημερα..οι περισσοτερες γυναικες μπορουν να γινουν ερωτευσιμες.   Ερωτευσιμη = Επιθυμητη.
 Ετσι καταλαβαινω  εγω τα πραγματα απο την ερωτησή σου. 

Mathusalas

# 12 στις 16/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρε εγω καταλαβα. καταλαβαινομαστε εμεις οι δυο. εχουμε τη πειρα εμεις, που λεγανε και παλια. γελιο σημαινει ζωη, σημαινει ερωτας.

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Alezandra

Εσείς έχετε δίκιο σε γενικές γραμμές γιατί όποιον μας κάνει να γελάμε τον θέλουμε για παρέα και μπορεί στο τέλος να τον ερωτευτούμε.

Οι άνθρωποι που δεν θέλουν να ερωτευτούν οι ίδιοι επειδή φοβούνται τον έρωτα,δεν τους ερωτεύεται κανεις και τους εγκαταλείπουν όλοι.

Μετά νομίζουν πως δεν είναι ερωτευσιμοι,όμως αυτό δεν ισχύει.

Η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετά δειλοί για να ερωτευτούν και η δειλία δεν πάει πακέτο με τον έρωτα,είναι σα να βάζεις κέτσαπ στο σουβλάκι δηλαδή,μπορεί να το φας για λίγο αλλά γρήγορα θα νοσταλγήσεις την κλασική συνταγή με το τζατζίκι.

Καταλάβατε ?

alisida

# 13 στις 17/3/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Εγώ πάλι,θα συμφωνήσω με τον τίτλο,

δεν μου φαίνεται καθόλου άσχετος με την ερώτηση.

Ένας έρωτας που σέβεται τον εαυτό του,οφείλει να περιέχει σεξουαλικότητα/σεξ σε μεγάλες δόσεις

...Ερωτευσιμος κατ' εμέ είναι ο άνθρωπος που σε μαγνητίζει,σε ελκύει και σε κάνει να θέλεις να βρίσκεσαι μαζί του.

Τα κριτήρια επιλογής του ποιον/α θα ερωτευτούμε ,δεν μπορούν να είναι αντικειμενικά,

διότι έχουν να κάνουν με την αύρα,τη μυρωδιά,τη χροιά της φωνής,το παρουσιαστικό,τα λόγια,τις ιδέες

και άλλα πολλά που κάθε άνθρωπος τα βιώνει με τον δικό του τρόπο.

Γι αυτό προτείνω την κλασικουρα που λέγεται "να είσαι ο εαυτός σου" 

για να ελκυεις τους συμβατούς με εσένα ανθρώπους.

Και βέβαια το αντίστροφο,όταν με κάποιον νοιωθεις ότι δεν είσαι εσύ,ή ότι αλλάζεις σιγα-σιγα,να φεύγεις !

...

Αρέσει στο μέλος archagellos
I am Not a psychotherapist :)

Aggelo

# 14 στις 20/3/2021
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Ερωτευσιμος = το αντιθετο απ αυτο που ειμαι εγω αυτη τη στιγμη

οπερ δεν κανω ουτε με αντερα μου,απο εξωτερικη εμφανιση

ο σπηλαιανθρωπος ηταν πιο περιποιημενος απο μενα,το μονο

που εκπεμπω ειναι αν κοψεις λασπη μολις με αντικρυσεις...

kostas232

# 15 στις 20/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ποτε

θα συζητησουμε γι το χρωμα των μαλλιων σου αγαπητη?

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από alisida

Εγώ πάλι,θα συμφωνήσω με τον τίτλο,

δεν μου φαίνεται καθόλου άσχετος με την ερώτηση.

Ένας έρωτας που σέβεται τον εαυτό του,οφείλει να περιέχει σεξουαλικότητα/σεξ σε μεγάλες δόσεις

...Ερωτευσιμος κατ' εμέ είναι ο άνθρωπος που σε μαγνητίζει,σε ελκύει και σε κάνει να θέλεις να βρίσκεσαι μαζί του.

Τα κριτήρια επιλογής του ποιον/α θα ερωτευτούμε ,δεν μπορούν να είναι αντικειμενικά,

διότι έχουν να κάνουν με την αύρα,τη μυρωδιά,τη χροιά της φωνής,το παρουσιαστικό,τα λόγια,τις ιδέες

και άλλα πολλά που κάθε άνθρωπος τα βιώνει με τον δικό του τρόπο.

Γι αυτό προτείνω την κλασικουρα που λέγεται "να είσαι ο εαυτός σου" 

για να ελκυεις τους συμβατούς με εσένα ανθρώπους.

Και βέβαια το αντίστροφο,όταν με κάποιον νοιωθεις ότι δεν είσαι εσύ,ή ότι αλλάζεις σιγα-σιγα,να φεύγεις !

...

Lymperis

# 16 στις 22/3/2021
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 7

ερωτευσιμος= αυτος(η) που ερωτευεται ευκολα και πηδαει απο ενα λουλουδακι σε ενα αλλο ευκολα και χωρις πολυ σκεψη,Ξετρελλαινει τις γυναικες και νομιζουν οτι αυτη η καθε μια θα ειναι και η μοναδικη που θα τον κερδισει αλλα κουνια που την κουναγε  

argaard

# 17 στις 22/3/2021
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.264

Αλις ναι μεν αλλά

Η σεξουαλικότητα για να μας ικανοποιήσει οφείλει να τεσταριστεί, και είναι αμηγός πειραματική μέθοδος, και για να φτάσουμε να τεστάρουμε κάποιο άτομο στο κρεβάτι μας, συνήθως πρώτα έχουμε αποφασίσει ότι είναι ερωτεύσιμο για εμάς.
Οπότε θεωρώ πως η σεξουαλικότητα ενεργοποιείται σε ένα  δεύτερο επίπεδο. 
Αρέσει στα μέλη andrikos66, la-mer

Enikos

# 18 στις 22/3/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.741
Τα ειδαμε ολα...

Αρέσει στα μέλη la-mer, giorgos170

Kristina_

# 19 στις 23/3/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Καλε εσυ μας δινεις τον ορισμο του ερωτευσιμου η μας τη λες επειδη και καλα θεωρουμε ερωτευσιμο τον «οπου φυσα ο ανεμος»? ??

Δεν πολυκαταλαβα το θεμα (σεξουαλικοτητα η ερωτευσιμοτητα ειναι?)...αλλα μια και μπηκα θα απαντησω οσον αφορα ποιον θεωρω εγω ερωτευσιμο...αυτον που εχει τουλαχιστον μια καθαρη και περιποιημενη εμφανιση, οχι συντηρητικη - οσο πιο συγχρονη τοσο το καλυτερο... ..που εχει χιουμορ (οχι να λεει απλα ανεκδοτα εεε) και δεν εχει παρει υπερβολικα στα σοβαρα τον εαυτο του, τη ζωη, τους αλλους, τις σχεσεις του με αυτους κλπκλπ... 

Δε με πειραζει και αν δεν ειναι πανεξυπνος, η αν υπολειπεται σε μορφωση η σε επαγγελματικο οικονομικο κοινωνικη επιτυχια αρκει να αισθανεται ο ιδιος καλα με τον εαυτο του και να μην ειναι τοσο ανοητος που να θεωρει οτι τα ξερει ολα και οτι ολοι οι αλλοι ειναι καικαλαβλακες η τον επιβουλευονται/ζηλευουν κλπ ...(αυτο κατ εμε και οχι μονο αποτελει τρανη αποδειξη του τι ειναι ο ιδιος)... δλδ συμβιβαζομαι με το να μην τον πολυθαυμαζω, αλλα οχι και να μου προκαλει θλιψη η σταση του 

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Lymperis

ερωτευσιμος= αυτος(η) που ερωτευεται ευκολα και πηδαει απο ενα λουλουδακι σε ενα αλλο ευκολα και χωρις πολυ σκεψη,Ξετρελλαινει τις γυναικες και νομιζουν οτι αυτη η καθε μια θα ειναι και η μοναδικη που θα τον κερδισει αλλα κουνια που την κουναγε  

Lymperis

# 20 στις 23/3/2021
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 7

δεν ειναι θεμα ντυσιματος , χτενισματος , καλωπισμου ειναι καθαρα θεμα μαγνητισμού αυτος αυτη που μπαινει καπου και τραβαει τα βλεμματα ολα, που μιλας μαζι του-της και δεν μπορεισ να κυταξεις αλλου ,δεν ξερω αν με πιανεις -ολοι-ες που βαλαν ενα nike η αφησαν μουσι η βαλαν κοντο φορεμα η κολαν δεν σημαινει οτι ειναι ερωτευσιμοι,ε και ναι ο ερωτευσιμος δεν δεσμευεται ευκολα

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Kristina_

Καλε εσυ μας δινεις τον ορισμο του ερωτευσιμου η μας τη λες επειδη και καλα θεωρουμε ερωτευσιμο τον «οπου φυσα ο ανεμος»? ??

Δεν πολυκαταλαβα το θεμα (σεξουαλικοτητα η ερωτευσιμοτητα ειναι?)...αλλα μια και μπηκα θα απαντησω οσον αφορα ποιον θεωρω εγω ερωτευσιμο...αυτον που εχει τουλαχιστον μια καθαρη και περιποιημενη εμφανιση, οχι συντηρητικη - οσο πιο συγχρονη τοσο το καλυτερο... ..που εχει χιουμορ (οχι να λεει απλα ανεκδοτα εεε) και δεν εχει παρει υπερβολικα στα σοβαρα τον εαυτο του, τη ζωη, τους αλλους, τις σχεσεις του με αυτους κλπκλπ... 

Δε με πειραζει και αν δεν ειναι πανεξυπνος, η αν υπολειπεται σε μορφωση η σε επαγγελματικο οικονομικο κοινωνικη επιτυχια αρκει να αισθανεται ο ιδιος καλα με τον εαυτο του και να μην ειναι τοσο ανοητος που να θεωρει οτι τα ξερει ολα και οτι ολοι οι αλλοι ειναι καικαλαβλακες η τον επιβουλευονται/ζηλευουν κλπ ...(αυτο κατ εμε και οχι μονο αποτελει τρανη αποδειξη του τι ειναι ο ιδιος)... δλδ συμβιβαζομαι με το να μην τον πολυθαυμαζω, αλλα οχι και να μου προκαλει θλιψη η σταση του 

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε